PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΔΙΚΙΑ...


mafias
22-10-07, 22:59
Ξεκινάω και εγώ σήμερα αδέλφια κατα τις 5:30 απο Θεσ/νίκη για Σέρρες, όπου σπουδάζω και στις 7:00 έχω μάθημα υποχρεωτικό.
Όλα καλά στο ταξίδι, προσεκτικός λόγω της βροχής που προηγήθηκε, φορώντας ζώνη όλοι μέσα στο αμάξι (πάντα), πάω χαλαρά χαλαρά μέσα στα όρια με μουσικούλα, την σπάω και σε κάποιους φονιάδες επειδή αρνούμαι να προσπεράσω τα συνεχόμενα βυριοφόρα με την ψυχή στο στόμα και το γκάζι με 2α στο πάτωμα ..αν και δεν έχω αργό αμάξι... Κατα τις 6:30 ανάβω τα φώτα μου...και περνάω απο μπλόκο στο Στρυμονικό για όσους ξέρουν όπου στο απέναντι ρεύμα ένας μπάτσος με κοιτάει σαν χαζός....Όλα ΟΚ...
6:40 άλλο μπλόκο έξω απο τις Σέρρες στο ALEXPAK και με σταματάνε. Ευγενέστατοι με ρωτάνε απο που έρχομαι και που πάω, λέω απο Θεσ/νικη για Σέρρες. Μου λέει οτι έχω καμμένη λάμπα, του λέω οτι δεν το γνωρίζω και αρχίζει έναν τυπικο έλεγχο ΚΤΕΟ σε φώτα, φλάς, φρένα κλπ...κλασικά άδειες διπλώματα ασφάλειες αλλα και ναρκωτικά αφου ψάχνει μέχρι και το τασάκι! Όλα αυτά περιμένωντας εγώ να με στείλει στο απέναντι!!! βενζινάδικο να βάλω μια λάμπα...
Αρχίζει και με γράφει για την ΛΑΜΠΑ! 150 ευρώ (75) και μου παίρνει το δίπλωμα και όταν το πληρώσω λέει θα το πάρω πίσω! Μάταια εγώ προσπαθώ να του εξηγήσω οτι ξεκίνησα μέρα το ταξίδι μου και οτι άναψα τα φώτα λίγο πριν τις Σέρρες και οτι εκείνη την ώρα (ούτε καν σούρουπο ήταν!) είναι αδύνατον να καταλάβεις οτι έχεις καμένο φώς...και οτι στο προηγούμενο μπλόκο δεν μου κάνανε καν ενα νόημα ένα συνιάλο ρε αδερφέ!
Δεν κάθησα να ασχοληθώ πολύ λόγω του μαθήματος που έπρεπε πάση θυσία να πάω, αρνήθηκα να υπογράψω αρχικά και ρώτησα ευγενικά πάντα τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που διαφωνώ με την κλήση...Η απάντηση που πήρα ήταν να πάω στον διοικητή μέσα σε τρείς μέρες να διευθετήσω το θέμα.
Αργότερα αφού άλλαξα φυσικά την λάμπα ασχολήθηκα με το περιστατικό μέσω ενός φίλο φίλου που είναι στην τροχαία Σερρών, ο οποίος είδε την κλήση και λέει θα πάρω το δίπλωμα σε 10 (!!!!) μέρες...και φυσικά δεν γίνεται τίποτα!!!
Τα λεγομενα του είναι αντιφατικά με αυτά του οργάνου ο οποίος μου είπε οτι θα πάρω το δίπλωμα αφού πληρώσω και μου άφησε το περιθώριο να πάω στον διοικητή (για να με ξεφορτωθεί ίσως).....
Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να γίνει ας διαφωτίσει .....αλλα 75 ευρώ και 10 μέρες δίπλωμα για μια καμμένη μεσαία σκάλα στις 6:40 5 λεπτά πριν φτάσω στον προορισμό μου ρε παιδια είναι αδικία.....

MaSt0RaS
22-10-07, 23:07
Ξεκινάω και εγώ σήμερα αδέλφια κατα τις 5:30 απο Θεσ/νίκη για Σέρρες, όπου σπουδάζω και στις 7:00 έχω μάθημα υποχρεωτικό.
Όλα καλά στο ταξίδι, προσεκτικός λόγω της βροχής που προηγήθηκε, φορώντας ζώνη όλοι μέσα στο αμάξι (πάντα), πάω χαλαρά χαλαρά μέσα στα όρια με μουσικούλα, την σπάω και σε κάποιους φονιάδες επειδή αρνούμαι να προσπεράσω τα συνεχόμενα βυριοφόρα με την ψυχή στο στόμα και το γκάζι με 2α στο πάτωμα ..αν και δεν έχω αργό αμάξι... Κατα τις 6:30 ανάβω τα φώτα μου...και περνάω απο μπλόκο στο Στρυμονικό για όσους ξέρουν όπου στο απέναντι ρεύμα ένας μπάτσος με κοιτάει σαν χαζός....Όλα ΟΚ...
6:40 άλλο μπλόκο έξω απο τις Σέρρες στο ALEXPAK και με σταματάνε. Ευγενέστατοι με ρωτάνε απο που έρχομαι και που πάω, λέω απο Θεσ/νικη για Σέρρες. Μου λέει οτι έχω καμμένη λάμπα, του λέω οτι δεν το γνωρίζω και αρχίζει έναν τυπικο έλεγχο ΚΤΕΟ σε φώτα, φλάς, φρένα κλπ...κλασικά άδειες διπλώματα ασφάλειες αλλα και ναρκωτικά αφου ψάχνει μέχρι και το τασάκι! Όλα αυτά περιμένωντας εγώ να με στείλει στο απέναντι!!! βενζινάδικο να βάλω μια λάμπα...
Αρχίζει και με γράφει για την ΛΑΜΠΑ! 150 ευρώ (75) και μου παίρνει το δίπλωμα και όταν το πληρώσω λέει θα το πάρω πίσω! Μάταια εγώ προσπαθώ να του εξηγήσω οτι ξεκίνησα μέρα το ταξίδι μου και οτι άναψα τα φώτα λίγο πριν τις Σέρρες και οτι εκείνη την ώρα (ούτε καν σούρουπο ήταν!) είναι αδύνατον να καταλάβεις οτι έχεις καμένο φώς...και οτι στο προηγούμενο μπλόκο δεν μου κάνανε καν ενα νόημα ένα συνιάλο ρε αδερφέ!
Δεν κάθησα να ασχοληθώ πολύ λόγω του μαθήματος που έπρεπε πάση θυσία να πάω, αρνήθηκα να υπογράψω αρχικά και ρώτησα ευγενικά πάντα τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που διαφωνώ με την κλήση...Η απάντηση που πήρα ήταν να πάω στον διοικητή μέσα σε τρείς μέρες να διευθετήσω το θέμα.
Αργότερα αφού άλλαξα φυσικά την λάμπα ασχολήθηκα με το περιστατικό μέσω ενός φίλο φίλου που είναι στην τροχαία Σερρών, ο οποίος είδε την κλήση και λέει θα πάρω το δίπλωμα σε 10 (!!!!) μέρες...και φυσικά δεν γίνεται τίποτα!!!
Τα λεγομενα του είναι αντιφατικά με αυτά του οργάνου ο οποίος μου είπε οτι θα πάρω το δίπλωμα αφού πληρώσω και μου άφησε το περιθώριο να πάω στον διοικητή (για να με ξεφορτωθεί ίσως).....
Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να γίνει ας διαφωτίσει .....αλλα 75 ευρώ και 10 μέρες δίπλωμα για μια καμμένη μεσαία σκάλα στις 6:40 5 λεπτά πριν φτάσω στον προορισμό μου ρε παιδια είναι αδικία.....

ρε φιλε τι να πω βρες ενα κονε κατι και σβηστην... Δλδ ελεος και εμενα για πινακιδα με γραψανε και το αμαξι ηταν καινουριο...Μαλιστα πηγαινα να τις βαλω αυτη την ςρα και ειχα και χαρτι που ελεγε πινακιδα στο παμπριζ αλλα τπτ ετσι γουσταρε αυτο εκανε..
Πηγαινε να κανεισ ενσταση στον δοιηκητη...

sotirisl
22-10-07, 23:10
μπα δεν καταλαβαίνουν τίποτα οι αστυνομικοί την σημερινή ημέρα. Εγώ είμαι σίγουρος ότι πέρνουν ποσοστά, ένα πράμα σαν τους πωλητές, π.χ. 1400 μισθός +3% από τις κλήσεις...

BILL007
22-10-07, 23:17
Φίλε αμα είσαι "παράνομος" έστω και λίγο τέλος!καμμένη λάμπα=κλήση,και συγγνώμη που γίνομαι σπασίκλας,αλλα αυτοί που δεν σε σταμάτησαν στο προηγούμενο μπλόκο κακώς έκαναν και δεν σε σταμάτησαν!Γι αυτό δεν γίνεται τίποτα σωστά σε αυτό το κράτος...Ούτε οι μεν ,τα όρνανα του νόμου κάνουν τη δουλειά τους καλά,ούτε οι δε ,εμείς οι πολίτες,φροντίζουμε να είμαστε καθόλα νόμιμοι...Λέμε τι έγινε ρε αδερφέ???Μικρή παρανομία,μεγάλη και πάει λέγοντας...Άρε Ελλαδάρα...Μακάρι να ζούσα στην Αγγλία ή στην Γερμανία και να έρχομαι μόνο για διακοπές εδώ....

mafias
22-10-07, 23:37
Φυσικά και κακώς δεν με σταμάτησαν...εκεί ήταν μέρα ακόμα, δεν ήμουν υποχρεωμένος κάν να έχω αναμμένα φώτα...μπορούσε να με σταματήσει και να μου πεί αδερφέ έτσι κι έτσι η λάμπα...μετά απο 1 km είχε βενζινάδικο, θα την άλλαζα...τώρα αν κάηκε μέσα σε 10 km ώς το επόμενο μπλόκο (επαναλαμβάνω μέρα-δεν γίνεται να το καταλάβω) .....:angryfire
Τώρα για το περιστατικό του MaSt0RaS....πραγματικά δεν θα ήθελα να μου συμβεί.....

Και ούτε για διακοπές....

Nemerkon
25-10-07, 18:57
και εμενα μου την σπανε κατι τετοια ασχετα και σηκωθηκα και εφυγα.και εχω να πω οτι στην σκανδιναβια φιλε μου ΟΧΙ δεν σε γραφουν για μια λαμπα.εμενα μου ειπε ο αστυνομικος: Με συνγχωρητε κυριε μου αλλα εχετε μια καμμενη λαμπα στο πισω δεξι στοπ.Ετσι απλα ειναι τα πραγματα.Γιατι εδω δεν θα με γραψουν για να μου φανε τα λεφτα σαν κατι ζωα ( μη λεμε και ονοματα ε?χαχαχα!!!).
Οπως επισης αν σε σταματησουν ( κατι το οποιο δεν παιζει σχεδον ποτε γιατι δεν κανουν μπλοκα βεβαια και να πρηζουν οικογενιαρχες ανθρωπους ολοι μερα... )
ειναι ευγενικοτατοι και απλα ζητανε τα χαρτια σου και δεν σε κοιτανε και σε αντιμετωπιζουν ουτε σαν εγκληματια του δρομου ουτε σαν ανοιχτη επιταγη ;) !
Απλα εχω να πω οτι υπαρχουν και αλλες δουλειες με 600Ε αντε 800Ε ,τωρα αν καποιοι θελουν να περνουν τοσα για να ΠΡΗΖΟΥΝ και να ΑΠΟΜΥΖΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ τους συνανθρωπους τους ας μην γκρινιαζουν οταν τους λενε μπατσους....και να σημειωσω πως ναι ακομα και εκει μεσα στην σφηκοφωλια υπαρχουν και νορμαλ ανθρωποι αλλα τι να κανουν και αυτοι τοσοι που ειναι....

thanassis
25-10-07, 21:15
και εμενα μου την σπανε κατι τετοια ασχετα και σηκωθηκα και εφυγα.και εχω να πω οτι στην σκανδιναβια φιλε μου ΟΧΙ δεν σε γραφουν για μια λαμπα.εμενα μου ειπε ο αστυνομικος: Με συνγχωρητε κυριε μου αλλα εχετε μια καμμενη λαμπα στο πισω δεξι στοπ.Ετσι απλα ειναι τα πραγματα.Γιατι εδω δεν θα με γραψουν για να μου φανε τα λεφτα σαν κατι ζωα ( μη λεμε και ονοματα ε?χαχαχα!!!).
Οπως επισης αν σε σταματησουν ( κατι το οποιο δεν παιζει σχεδον ποτε γιατι δεν κανουν μπλοκα βεβαια και να πρηζουν οικογενιαρχες ανθρωπους ολοι μερα... )
ειναι ευγενικοτατοι και απλα ζητανε τα χαρτια σου και δεν σε κοιτανε και σε αντιμετωπιζουν ουτε σαν εγκληματια του δρομου ουτε σαν ανοιχτη επιταγη ;) !
Απλα εχω να πω οτι υπαρχουν και αλλες δουλειες με 600Ε αντε 800Ε ,τωρα αν καποιοι θελουν να περνουν τοσα για να ΠΡΗΖΟΥΝ και να ΑΠΟΜΥΖΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ τους συνανθρωπους τους ας μην γκρινιαζουν οταν τους λενε μπατσους....και να σημειωσω πως ναι ακομα και εκει μεσα στην σφηκοφωλια υπαρχουν και νορμαλ ανθρωποι αλλα τι να κανουν και αυτοι τοσοι που ειναι....

Φίλε για ποια χώρα μιλάς συγκεκριμένα???? πάντως σε όλη τη σκανδιναβία, μία φορά είδα περιπολικό, (στη Φιλανδία) όταν υπήρξε ένα περιστατικό με ένα μεθυσμένο (νομίζω πνίγηκε!)
αλλά γενικώς πολύ ήρεμα τα πράγματα

E12 520
25-10-07, 22:12
Αμα θελει ο λ@λ@κ@ς να σε γραψει δεν τη γλιτωνεις με τπτ απ'οτι βλεπω!Τι ενσταση στο δοιηκητη να κανεις!Αν η κληση πια κοπει απο τον μπατσο την πληρωνεις θες δε θες γιατι μετα απο 10 μερες θα πληρωσεις το διπλασιο και αν το τραβηξεις λιγο ακομα πανε στην εφορια!
Και εφοσον ο μπατσος κλεισει την βαρδια του και παραδοσει το μπλοκ με τις κλισεις δεν μπορεις να κανεις πια τπτ!Αυτη ειναι η πικρη αληθεια που τσουζει ολους μας φιλε μου mafias!

ekztage
25-10-07, 22:26
Βασικά απο όσο γνωρίζω,τα φύλλα στο τετραδιάκι με τις κλήσεις είναι μετρημένα.Δηλαδή απο τη στιγμή που ο πολυαγαπημένος μπατσούλης σε γράψει τότε έχει τελειώσει το θέμα,μετά μόνο ο διοικητής μπορεί να στην σβήσει..Δέν υπάρχει πιθανότητα σβησίματος απο την στιγμή που έχει συμπληρωθεί η κλήση(έστω κ ονοματεπώνυμο),αν κάνει κάτι τέτοιο πρέπει να δώσει αναφορά κ γενικά πολλά τρεξίματα για να δικαιολογηθεί λόγω το ότι πιθανόν μπορεί ο μπάτσος να λαδωθεί κ να σκίσει την κλήση..

Συμφωνώ με τα παιδιά στο ότι καλά κάνουν κ γράφουν ακόμα κ για το λαμπάκι της πινακίδας γιατί έτσι πρέπει..Αλλά στο περιστατικό που περιέγραψες υπήρχε όντως αδικία αλλά μήπως σε έγραψε λόγω του ότι οι καιρικές συνθήκες ήταν άστατες κ ήταν απαραίτητα τα φώτα πορείας?Μίλαμε κ για ξημερώματα όπου δεν έχει μπει για τα καλά η ημέρα..

Christos 330i ///M
25-10-07, 22:32
Να μην ξεχναμε την ιστορια του συμφορουμιτη μας (BMW523) . . .

Χωρις να κανει το παραμικρο 700 euro . .

Να μην συζηταμε αδικα παιδες κανουν οτι θελουν μα οτι θελουν . . .

oldcarskickass
25-10-07, 23:57
Ρε παιδιά μην ασχολείστε με ηλίθια ποταπά ανθρωπάκια.

Εγώ πλέον πιστεύω ότι δεν υπάρχει ΟΎΤΕ ΈΝΑΣ νορμάλ, ούτε ένας, μπορεί για κάποια στιγμή στην καριέρα του (αν κάποιος θεωρεί τον μπ@τσοσκυλισμό σαν καριέρα τι να πω; ) να ήταν νορμάλ αλλά πλέον δεν πιστεύω ότι έστω μια φορά δεν έκανε τον @ρχιδ@το σε κάποιον ανυποψίαστο.

Αλλά δε πειράζει ΜΙΑ ΖΩΉ μπάτσοι θα είναι, ΜΙΑ ΖΩΉ στο δημόσιο και στο τέλος θα τους κερατώσει και η γυναίκα τους.

mafias
26-10-07, 00:30
Έκανα μια επίσκεψη χτές στον διοικητή Τροχαίας.....χωρίς να θέλω να δώσω άλλη διάσταση στο θέμα, πρέπει να αναφέρω και την όχι κακή έκβαση της υπόθεσης, για να μην λένε ορισμένοι οτι μόνο κλαιγόμαστε κλπ κλπ....
Ο άνθρωπος ευγενέστατος με δέχτηκε κατευθείαν, του εξήγησα, είδε την κλήση. Δεν δέχτηκε τα περι υπερβάλοντα ζήλου και λανθασμένης κρίσης του συνάδελφου του καθώς αυτός λέει είδε μια παράβαση και την βεβαίωσε...
Παρόλαυτα στην θέση μου οτι οι φοροεισπρακτικές πολιτικές κάνουν το πολίτη και τον οδηγό αντί για σύμμαχο αντίπαλο στο λειτούργημα τους παραδέχτηκε όμως οτι απο την πλευρά του οδηγού η τιμωρια είναι πολύ σκληρη, αλλα πρέπει και εμείς να καταλάβουμε την θέση τους και ότι με αυτά τα σκληρά μέτρα είπε βλέπουν αποτελέσματα τον τελευταίο καιρό...και ότι μαζί με τα χλωρα καίγονται και τα ξερά.
Με προέτρεψε να συμπληρώσω μια γραπτή διαμαρτυρία/αίτηση με τους λόγους που πιστεύω οτι ήταν άδικη η κλίση να την δώσω στην γραμματεία, να μιλήσει και με τον συνάδελφο που με έγραψε να δεί τι περιθώρια έχει και τι μπορεί να κάνει...
Όσο συμπλήρωνα την αίτηση τον ρώτησα σε περίπτωση που πληρώσω για να μην ταλαιπωρούμαστε, αν θα πάρω το δίπλωμα και μου λέει -εννοείται πως θα το πάρεις η παράβαση δεν είναι σημαντική και οι μέρες λίγες, αλλα εσύ αμφισβοιτείς την παράβαση...
Έτσι πλήρωσα και το πήρα....
Τα σχόλια σας......(μήν ξεφύγουμε πάλι)

oldcarskickass
26-10-07, 00:39
Αυτό ΑΚΡΙΒΏΣ είναι το θέμα στον μηχανισμό μας, ότι ΜΌΛΙΣ δουν το χρήμα τα ΠΆΝΤΑ κινούντε.-

Η όχι κακή έκβαση, ποια ήταν ότι πήρες το δίπλωμα;

Η κλήση τι έγινε; Οι πόντοι στο δίπλωμα;

Αν όντως το σύστημα (το ποιο;;;;;;;;;;;;;;;;;; ) πίστευε ότι αυτό που έκανες ήταν παράνομο και κυρίως επικίνδυνο
1)δε θα καθόνταν ο αστυνομικός να δει ΜΌΝΟ την λάμπα αλλά να κάνει και μια επιθεώρηση στα λάστιχα (τα μανόμετρα παίζουν κάτω από 5€) στις πιέσεις και την φθορά τους.
2)να δει το χαρτί του ΚΤΕΟ (και όχι μονο το ταμπελάκι
και τέλος να κοιτάξει το όχημα οπτικά.

Τώρα είδε κάτι πρόχειρο σου έκοψε ένα πρόστιμο και άιντε.

Επίσης δε θα σου επέστρεφε το δίπλωμα στο χρόνο ρεκόρ των 3 ημερών γιατί ο παραδειγματισμός (αν θεωρήσουμε ότι υπάρχει κάτι τέτοιο μέσω των κλήσεων) δε γίνεται με 3 μέρες (μόνο) αφαίρεση του διπλώματος.

s42performance
26-10-07, 01:45
Εγω στον τιτλο θα εγραφα ΑΛΕΙΤΙΑ!

Nemerkon
26-10-07, 04:50
ειμαι στην Δανια,αλλα και παλι και στισ υπολοιπες χωρες ειναι τα ιδια!ειναι η μονη φορα που περιπολικο ασχοληθηκε μαζι και αυτο απλα για να μου πει ο ανθρωπος για την λαμπα.εννοειτε οτι μπλοκα και αλλες τετοιες ανωμαλιες δεν παιζουν ΚΑΝ!αλλα βεβαια εδω δεν εχει μπλοκα και οδηγανε κυριλε.ελλαδα αν τα εξαφανισεις ολα......αστα!αρα το θελουν και τα παθαινουν.απλα.και μαζι με τα ξερα καιγομαστε και μεις.....τι να πεις.........

mafias
26-10-07, 06:49
s42performance και γω αλητεία αισθανόμουνα αλλα έχω ακούσει και χειρότερα...εκεί τι θα γράψουμε?

Αυτό ΑΚΡΙΒΏΣ είναι το θέμα στον μηχανισμό μας, ότι ΜΌΛΙΣ δουν το χρήμα τα ΠΆΝΤΑ κινούντε.-

Η όχι κακή έκβαση, ποια ήταν ότι πήρες το δίπλωμα;

Η κλήση τι έγινε; Οι πόντοι στο δίπλωμα;

Αν όντως το σύστημα (το ποιο;;;;;;;;;;;;;;;;;; ) πίστευε ότι αυτό που έκανες ήταν παράνομο και κυρίως επικίνδυνο
1)δε θα καθόνταν ο αστυνομικός να δει ΜΌΝΟ την λάμπα αλλά να κάνει και μια επιθεώρηση στα λάστιχα (τα μανόμετρα παίζουν κάτω από 5€) στις πιέσεις και την φθορά τους.
2)να δει το χαρτί του ΚΤΕΟ (και όχι μονο το ταμπελάκι
και τέλος να κοιτάξει το όχημα οπτικά.

Τώρα είδε κάτι πρόχειρο σου έκοψε ένα πρόστιμο και άιντε.

Επίσης δε θα σου επέστρεφε το δίπλωμα στο χρόνο ρεκόρ των 3 ημερών γιατί ο παραδειγματισμός (αν θεωρήσουμε ότι υπάρχει κάτι τέτοιο μέσω των κλήσεων) δε γίνεται με 3 μέρες (μόνο) αφαίρεση του διπλώματος.


Ούτε τρείς μέρες....δυο μέρες και αυτο γιατί με πήρε ο ύπνος την πρώτη και δεν πήγα....
Δίκιο έχεις σε όλα αυτα....πρώτα απ' ολα θα με έστελνε στο απέναντι(!!) βενζινάδικο να αλλάξω λάμπα και μετα θα έκανε οτι έκανε... (πάλι με καμμένη λάμπα έφυγα λόγω μαθήματος και ας είχε νυχτώσει...)
Η κλήση έμεινε...πόντοι δεν υπάρχουν...
Η όχι κακή έκβαση (έχει διαφορά απο το καλή) είναι οχι οτι μόνο πήρα το δίπλωμα αλλα οτι μπόρεσα να συννενοηθώ ανθρώπινα με τον διοικητή, πράγμα που δεν περίμενα είναι η αλήθεια, και να έχουμε συζήτηση με λογικα επιχειρήματα.....βέβαια δεν ξέρω αν συμπλήρωνα την ένσταση τι θα γινόταν ...μπορεί και να έσβηνε την κλήση αφου όπως είπε θα συζητούσε με το όργανο που με έγραψε και θα έβλεπε τι περιθώρια έχει....
Αυτό όμως μπορεί να έπαιρνε κάποιο χρονικό διάστημα...έτσι προτίμησα να πληρώσω και να το πάρω...

BMW523i
26-10-07, 09:50
Καλώς ήλθατε στην Ελλάδα! Εγώ το ένιωσα στο πετσί μου και πλέον δεν μου φαίνεται τίποτα περίεργο! Αυτά για την λάμπα τα έλεγα αλλά μου την έλεγαν κάποιοι! Αν σε γράψει το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πληρώσεις για να έχεις την ψυχική σου ηρεμία!

E12 520
26-10-07, 10:16
Καλώς ήλθατε στην Ελλάδα! Εγώ το ένιωσα στο πετσί μου και πλέον δεν μου φαίνεται τίποτα περίεργο! Αυτά για την λάμπα τα έλεγα αλλά μου την έλεγαν κάποιοι! Αν σε γράψει το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πληρώσεις για να έχεις την ψυχική σου ηρεμία!

Τελειουσε λεμε!!!ΤΕΛΕΙΟΥΣΕ!!!
:+1:

E46 POWER
28-10-07, 19:04
εγω αλλο θελω να ρωτησω....σου παιρνουν το διπλωμα για μια καμμενη λαμπα? πως τον λεγαν αυτον που σε εγραψε? (πμ)