PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW M3 E92 stock VS AUDI RS4 stock


kenz
06-11-07, 10:59
BMW The ultimate drive machine!!!!

BMW M3 E92 stock VS AUDI RS4 stock (http://www.youtube.com/watch?v=axb19DwhqUk)

Nick_compact
06-11-07, 11:05
Στα πολλά μαζεύει τρελάαααααααα....!!!!!!! Έτσι!!!!!!!!!!!!

kenz
06-11-07, 11:11
Απο οσο ξερω ειναι ακριβως τα ιδια αλογα 420Ηρ, εχουν το ιδιο βαρος, ειναι και τα 2 V8 αλλα η μπεμπα πεταει.Και κατα τον Απριλιο του 2008 θα βγει καινουργια εκδοση SMG 7ταχυτο με Launch Control και τοτε θελω να δω τι θα γινει στην εκκινηση γιατι το RS4 ειναι quarto και πεταγετε ενα αμαξι. Υπομονη!

mixalhs
06-11-07, 11:17
Κανονικα δεν θα επρεπε το Rs4 να φευγει λιγο μπροστα μολις αρχιζουν να ανοιγουν?
Βλεπω την M3 καταιγιστικη.

Babis_Compact
06-11-07, 11:32
Είναι όντως καταιγιστική η άτιμη. Α ρε M Division, μας τρέλανες πάλι..

EVANGELOS
06-11-07, 12:37
Και επειδή είμαι φουντωτής δείτε και ένα άλλο με RS4

http://www.youtube.com/watch?v=6Scnk6vltlk

jonmedic
06-11-07, 12:58
ρε παιδια τωρα θα γινω κακος....το rs4 το παλιο συγκρινετε με το καινουργιο Μ3?ελεος?δηλαδη οταν το συγκεκριμενο εριχνε κολωνες στην ε46 τι λεγατε?τελος παντων....το rs4 το καινουργιο οταν βγει μακαρι η καινουργια Μ3 να του ριχνει ξυλο...αλλα σε επιταχυνση το βλεπω χλωμο..!!!

EVANGELOS
06-11-07, 13:07
ρε παιδια τωρα θα γινω κακος....το rs4 το παλιο συγκρινετε με το καινουργιο Μ3?ελεος?δηλαδη οταν το συγκεκριμενο εριχνε κολωνες στην ε46 τι λεγατε?τελος παντων....το rs4 το καινουργιο οταν βγει μακαρι η καινουργια Μ3 να του ριχνει ξυλο...αλλα σε επιταχυνση το βλεπω χλωμο..!!!

Άνθρωπε μου τι λες ?????????

Όταν βγήκε δηλαδή το RS4 το Μ3 Ε46 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΟ ???????????? , πότε βγήκε ρε μάγκα το Μ3 Ε46 ???? και πότε το RS4 με τα 420 άλογα ????

Γιατί δεν περίμενε κανείς τότε να βγεί το Ε92 ???????

Γιατί τότε αυτό το Μ3 υπήρχε με αυτό γινόταν η σύγκριση ....


E και τώρα αυτό το RS4 υπάρχει με αυτό γίνεται η σύγκριση ....



Ε Λ Ε Ο Σ , τόσο πίκρα και ΧΟΛΗ ΜΕ ΤΟ Μ3 Ε46 ΟΥΤΕ από vag-ελάκηδες στο dragster

mixalhs
06-11-07, 14:41
Σαν χτες το θυμαμαι που λεγαμε... περιμενετε να βγει η νεα Μ3 !!!!@!@!@!

Nick_compact
06-11-07, 14:58
ρε παιδια τωρα θα γινω κακος....το rs4 το παλιο συγκρινετε με το καινουργιο Μ3?ελεος?δηλαδη οταν το συγκεκριμενο εριχνε κολωνες στην ε46 τι λεγατε?τελος παντων....το rs4 το καινουργιο οταν βγει μακαρι η καινουργια Μ3 να του ριχνει ξυλο...αλλα σε επιταχυνση το βλεπω χλωμο..!!!

Ρε φίλε εσύ δεν έγινες κακός... κάτι άλλο έγινες... δίκιο έχει τώρα ο Βαγγέλης

greekm3
06-11-07, 15:35
εντυπωσιακη διαφορα...ειδικα στο πρωτο βιντεακι...

Nikos M5
06-11-07, 17:26
Στο πρωτο βιντεο ειναι οντως εντυπωσιακη η διαφορα.
Απο σταματημενα ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Μη ξεχνατε οτι η κοντρα γινεται σε αεροδρομιο ωπου σιγουρα θα εχει καλυτερο οδοστρωμα απο ενα τυπικο ελληνικο δρομο.
Οποτε σε φαναρι Βουτας η αλλων γνωστων διαδρομων με καλο οδηγο το Αουντι θα ειναι πολυ μπροστα .
Το να μαζευεις καποιον στη μεση της 5ης ...ε δεν ειναι και φοβερη μαγκια ...ακομα και αν τον περνας .
Αλλωστε οι κοντρες μεταξυ αγνωστων συνηθως γινονται σε ενα φαναρι εκει που δεν το περιμενεις και εκει θελεις να εχεις τη δυναμη "για να του δειξεις".
Αυτα ΠΑΝΤΑ μιλωντας για σταματημενα.
Το οποιο συμφωνει πληρως με το βιντεακι του Βαγγελη στην Κερατεα.
Απο ρολ ονς απλα δεν υπαρχει συγκριση . Η δυναμη του Μ3 βγαινει οπως αξιζει σε ενα καθαροαιμο.
Συμπερασμα....μην υποτιματε ποτε ενα τετρακινητο .

Nick_compact
06-11-07, 17:31
Στο πρωτο βιντεο ειναι οντως εντυπωσιακη η διαφορα.
Απο σταματημενα ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Μη ξεχνατε οτι η κοντρα γινεται σε αεροδρομιο ωπου σιγουρα θα εχει καλυτερο οδοστρωμα απο ενα τυπικο ελληνικο δρομο.
Οποτε σε φαναρι Βουτας η αλλων γνωστων διαδρομων με καλο οδηγο το Αουντι θα ειναι πολυ μπροστα .
Το να μαζευεις καποιον στη μεση της 5ης ...ε δεν ειναι και φοβερη μαγκια ...ακομα και αν τον περνας .
Αλλωστε οι κοντρες μεταξυ αγνωστων συνηθως γινονται σε ενα φαναρι εκει που δεν το περιμενεις και εκει θελεις να εχεις τη δυναμη "για να του δειξεις".
Αυτα ΠΑΝΤΑ μιλωντας για σταματημενα.
Το οποιο συμφωνει πληρως με το βιντεακι του Βαγγελη στην Κερατεα.
Απο ρολ ονς απλα δεν υπαρχει συγκριση . Η δυναμη του Μ3 βγαινει οπως αξιζει σε ενα καθαροαιμο.
Συμπερασμα....μην υποτιματε ποτε ενα τετρακινητο .

Σε κάποιο Mag που είδα, οι επιδόσεις του RS4 είναι καλύτερες στο 0-400 και η M3 μέχρι τα 1000 μέτρα είναι ήδη άλλα 2 δέκατα μπροστά. Στο βιντεάκι που ανέβασε ο φίλος μας, αυτό που μπορώ να δω είναι οτί η εκκίνηση του ήταν χείριστη, και οτί έχασε πολύ στην αλλαγή σε 2α από το σπινιάρισμα. Είμαι σίγουρος οτί μπορεί να τα πάει και πολύ καλύτερα η Μ3 από στάση, όχι φυσικά να μείνει δίπλα στο Audi, απλά να μείνει πιο κοντά.

nik hamann
06-11-07, 17:34
το rs4 βγηκε το 2005 με τα 420 αλογα,το Μ3Ε46 με τις αλλαγες βγηκε το 2003,τα εχω βαλει με το rs4 και μεχρι τα 200 ημασταν μαζι.

Nikos M5
06-11-07, 17:35
Σε κάποιο Mag που είδα, οι επιδόσεις του RS4 είναι καλύτερες στο 0-400 και η M3 μέχρι τα 1000 μέτρα είναι ήδη άλλα 2 δέκατα μπροστά. Στο βιντεάκι που ανέβασε ο φίλος μας, αυτό που μπορώ να δω είναι οτί η εκκίνηση του ήταν χείριστη, και οτί έχασε πολύ στην αλλαγή σε 2α από το σπινιάρισμα. Είμαι σίγουρος οτί μπορεί να τα πάει και πολύ καλύτερα η Μ3 από στάση, όχι φυσικά να μείνει δίπλα στο Audi, απλά να μείνει πιο κοντά.

Παντως στην αλλαγη 1η-2α το Αουντι νομιζεις οτι τρωει κλωτσια .
Απλα εχει τοσο πολυ δυναμη το Μ3 που δεν ξεκιναει σε συμβατικο δρομο απ οτι φαινεται.
(...ποιος κερατας σκεφτηκε να βαλει τετρακινηση στα επιβατικα ρε γαμωτο..)

nik hamann
06-11-07, 17:42
ασ εχει καλο δρομο και θα δεις τι κανουν τα Μ3.εχουν καλο ανοιγμα αλλα κρεμανε μετα

Cayman S
06-11-07, 19:05
To M3 e92 εχει προβλημα στην εκκινηση οπως και το Ε46 αλλα το εχουν βελτιωσει αρκετα.
Απο εκει και περα εαν καποιος θελει και δεν φοβαται μπορει με το RS4 να γραψει πολυ καλο χρονο για τα πρωτα 100 και μετα απ οτι βλεπεται απλα το Μ3 μενει πισω και τον περναει στα πολλα επειδη εχει πιο πολυ δυναμη και το RS4 απωλειες.Σε κανονικες συνθηκες κοντρας ομως
και ειδικα στην Ελλαδα το RS4 στο 80% των περιπτωσεων θα ηταν μπροστα.
Σας τα γραφω αυτα γιατι εχω πατησει και οδηγησει και τα 2.Απλα στα πολλα το Μ ειναι πολυ δυνατο!

Strax
07-11-07, 08:55
Στο βίντεο η άσφαλτος είναι νωπή. Αν παρατηρήσετε το Μ3 ξεκινάει ακρετά καλά, αλλά χάνει την πρόσφυση στην απότομη αλλαγή από 1η σε δευτέρα. Αν ήταν απλά στεγνά, δεν θα υπήρχε καμμία σύγκριση, όπως και στα ρολαριστά. Απλά οι πολλές κολώνες θα γίνονται λιγότερες κολώνες.

Το ίδιο έγινε και στις ελληνικές δοκιμές μεταξύ των δύο. Μόλις κουμπώσει η τρίτη, άντε γεια!

Snoopy
07-11-07, 09:09
Παντως στην αλλαγη 1η-2α το Αουντι νομιζεις οτι τρωει κλωτσια .
Απλα εχει τοσο πολυ δυναμη το Μ3 που δεν ξεκιναει σε συμβατικο δρομο απ οτι φαινεται.
(...ποιος κερατας σκεφτηκε να βαλει τετρακινηση στα επιβατικα ρε γαμωτο..)

Οι αδελφοί Hendrik και Jan Spijker στο Spyker 60 του 1903.
Εξακύλινδρο με 8,821 κυβικά και 60 ίππους.
επόμενη ερώτηση?

mixalhs
07-11-07, 10:19
Την εκρηξη του rs λετε οτι την δινει η τετρακινηση η' το turbo?
Το οτι η τετρακινηση δινει το υπερ στο αυτοκινιτο να βαζει κατω την δυναμη πιο γρηγορα δεκτο, αλλα και η εκρηξη που δινει το turbo ειναι βασικο συστατικο .

Strax
07-11-07, 10:26
Την εκρηξη του rs λετε οτι την δινει η τετρακινηση η' το turbo?
Το οτι η τετρακινηση δινει το υπερ στο αυτοκινιτο να βαζει κατω την δυναμη πιο γρηγορα δεκτο, αλλα και η εκρηξη που δινει το turbo ειναι βασικο συστατικο .

To RS4 είναι ατμοσφαιρικό. Αυτό το πέταγμα που κάνει από στάση το χαρίζει η τετρακίνηση. Στην προκειμένη περίπτωση όμως το χαρίζει η νωπή άσφαλτος, που κάνει το Μ3 να χάσει την πρόσφυσή του στην αλλαγή από 1η σε δευτέρα.

Nick_compact
07-11-07, 10:31
Όπως έγραψα παραπάνω, και εγώ είδα οτί το Μ3 μπορούσε και πολύ καλύτερα. Δεν είχα παρατηρήσει την άσφαλτο, τώρα εξηγείται κιόλας.

Snoopy
07-11-07, 10:37
Δεν ειναι μονο η τετρακίνηση αλλά η μεταβαλλόμενη τετρακίνηση.
Το συγκεκριμένο μεταβάλει τα ποσοστά του σε κάθε ρόδα ξεχωριστά και όχι μόνο κατα άξονα.
Δεν υπάρχει τύχη σε τέτοιες συγκρίσεις.

Γιατί επιμένουμε όμως ότι τα αυτοκίνητα αξιολογούνται με βάση το πόσο γρήγορα πάνε μέχρι τα 300 δεν έχω καταλάβει ακόμα.
Οι διαφορές των Audi και BMW έχουν λυθεί απο πολύ παλιά

απο τόσο παλιά.
Ring.
8:22 - BMW M Coupe 321 HP
8:25 - Audi RS4 375 HP

Cayman S
07-11-07, 10:39
Και σε καλη ασφαλτο πισω μενει το Μ3 και μαζευει 4ες και περναει στην 5η.

Strax
07-11-07, 12:46
Εγώ ξέρω ότι με λινά στα λάστιχα, περνάει τρίτες και εξαφανίζεται 4ες, 5ες (αεροδρόμιο).

Ποια εννοείς καλή άσφαλτο?? Ελπίζω όχι Κερατέα.

kenz
07-11-07, 13:05
Δειτε τη θα κανει το Launch Control απεναντι στην εξυπνη τετρακινηση του RS4......

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=150600#post150600

Cayman S
07-11-07, 13:17
Εγώ ξέρω ότι με λινά στα λάστιχα, περνάει τρίτες και εξαφανίζεται 4ες, 5ες (αεροδρόμιο).

Ποια εννοείς καλή άσφαλτο?? Ελπίζω όχι Κερατέα.

Οχι Κερατεα..αλλα κοιτα τι εγινε στο αεροδρομιο..εγω απλα στο λεω γιατι οδηγησα και τα 2.
Το Μ ειναι σιγουρα το πιο δυνατο..

http://www.youtube.com/watch?v=1xcLYqWUPes

EVANGELOS
07-11-07, 14:52
Η διαφορά (ελάχιστη) στο 2ο βίντεο του RS4 με το cayman (που πάει σαν τούρμπο ... χιχιχι) με κάνει να πιστέυω ότι σε όλα τα Terain το Μ3 Ε92 θα είναι ΠΑΡΑ πολύ μπροστά ....
Για αυτό και το πόσταρα ...

Κατά τα άλλα ο καιρός γαρ εγγύς ... :bananasmi

Nikos M5
07-11-07, 15:50
Οχι Κερατεα..αλλα κοιτα τι εγινε στο αεροδρομιο..εγω απλα στο λεω γιατι οδηγησα και τα 2.
Το Μ ειναι σιγουρα το πιο δυνατο..

http://www.youtube.com/watch?v=1xcLYqWUPes

Εγω παλι βλεπω σε αυτο το βιντεο το RS4 να φευγει και παλι σα πυραυλος και τα αλλα δυο να χαζοσπιναρουν.
Βεβαια απο roll ons συμβαινει ακριβως το αντιθετο και εκει φαινεται οτι τα 420 αλογα του Μ3δεν εχουν καμια σχεση με τα 420 του Αουντι .

jonmedic
08-11-07, 01:35
Παλι καλα που η νεα Μ3 του ριχνει εστω και στα πολλα ...γιατι η παλια εχασε στο τεστ επιταχυνσης του τοπ γκιαρ με 4-5 κολωνες....τελος παντων ....ελπιζω να μην επαναληφθει το σκηνικο με το καινουργιο rs4 σε κανα δυο χρονακια...γιατι απο τι ακουω θα βγει με 500+ αλογα....

και δεν μαρεσουν τα υπονοουμενα ετσι?γνωμη μου ειναι και θα τι λεω οσο και αν δεν αρεσει...το rs4 εκανε Ρ Ε Ζ Ι Λ Ι απο μπρος και απο πισω σε επιδοσεις την Μ3 Ε46 οταν βγηκε και αυτο δεν αλλαζει !!!

Strax
08-11-07, 08:51
Εγω παλι βλεπω σε αυτο το βιντεο το RS4 να φευγει και παλι σα πυραυλος και τα αλλα δυο να χαζοσπιναρουν.
Βεβαια απο roll ons συμβαινει ακριβως το αντιθετο και εκει φαινεται οτι τα 420 αλογα του Μ3δεν εχουν καμια σχεση με τα 420 του Αουντι .

Ο οδηγός του Μ3 στο συγκεκριμένο βίντεο και γνωστός σε πολλούς από εδώ μας είπε τι ακριβώς συμβαίνει. Το Μ3 είναι ΜΕ ΛΙΝΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΕΣΤ, αλλά ακόμα και έτσι πάντα κάλυπτε το RS4 και μετά πέρναγε μπροστά, όπου και έφευγε δυνατά. Συνήθως γύρω στα 120-140 χλμ από ότι θυμάμαι.

saikoE39
08-11-07, 15:17
Παλι καλα που η νεα Μ3 του ριχνει εστω και στα πολλα ...γιατι η παλια εχασε στο τεστ επιταχυνσης του τοπ γκιαρ με 4-5 κολωνες....τελος παντων ....ελπιζω να μην επαναληφθει το σκηνικο με το καινουργιο rs4 σε κανα δυο χρονακια...γιατι απο τι ακουω θα βγει με 500+ αλογα....

και δεν μαρεσουν τα υπονοουμενα ετσι?γνωμη μου ειναι και θα τι λεω οσο και αν δεν αρεσει...το rs4 εκανε Ρ Ε Ζ Ι Λ Ι απο μπρος και απο πισω σε επιδοσεις την Μ3 Ε46 οταν βγηκε και αυτο δεν αλλαζει !!!

Φιλε εχεις αισθηση..??????????
Λογικο ειναι το νεο RS4 να εκανε ρελιζι το Ε46....το 46 ειναι μοντελο 2001....!!!!!!!!
Ξερεις τι εκανε το Ε46 στο παλιο RS...ΤΣΟΝΤΑ......
Οπως κανει και το Ε92 στο new RS4...μην μπλεκεις τα μοντελα....
Αν το παμε ετσι και το Ε36 το κανει πουτ@να...
Να συκρινεις ιδια πραγματα.......μοντελα ιδια χρονιας οχι 7 χρονια πριν...!!!!!!
Ελεος αυτη η εμμονη με το Ε46....:bullhorn:

Snoopy
08-11-07, 15:25
Και για άλλη μια φορά καταλήγουμε που?

lkm86
08-11-07, 15:45
νομίζω πουθενά. (εκτος του οτι συνήθως κλείνει το thread).

strofimios
08-11-07, 16:14
νομίζω πουθενά. (εκτος του οτι συνήθως κλείνει το thread).
Αφου ειναι ετσι ας ριξω ενα off-topic οσο προλαβαινω.
Ειδα παιδια πριν κατι μερες ενα rs5 στην παραλια και επαθα......μιλαμε για φοβερο εργαλειο.
(τωρα μπηνελεικωνετε κλπ.)!!!!!!!!

EVANGELOS
08-11-07, 18:55
Ρε συ jonmedic ... τσόντα στο top gear ??? σοβαρά ??? τι μας λες ???

ένα αμάξι 4 χρόνια μετά με 80 άλογα παραπάνω ήταν ποιό γρήγορο από το Μ3 Ε46 ???????

άντε ρε γίγαντα ....

άντε ρε θηρίο ...

τρομερό νεό ΜΙΛΑΜΕ δεν το περίμενα ...

τρελή τσόντα ....

επίσης το Μ3 Ε46 τρώει ξύλο και από το F430 , το 997TT , το SL63 AMG .... ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΚΑΝΑ THREAD να μας ενημερώσεις ...

μιλάμε ΠΑΡΤΑΛΙ τελικά το 46άρι ....

Φίλε με το RS4 για κανά ρολαριστό με Μ3 Ε46 τι λες ???

Το M3 θελει να ανοιξουμε ας μου πει τι εχει περιπου και κανονιζουμε!

Αlpha -n management με εισαγωγή , supersprint cats, x-pipe , muffler.

Κατά τα άλλα κάτι ψιλολόγiα στο drivetrain ...

Αμα θες να ανοιξουμε στην κερατεα απο σταση απο εβδομαδα.

Καμία 2α τσουλητά το συζητάς ????

Ειναι πολλα τα μετρα!Αμα ειναι μονο απο σταση!


bye bye Medic

jonmedic
08-11-07, 19:00
Ναι ρε φιλε εχω αισθηση και μαλλον εσυ δεν εχεις γιατι αυτοδιαψευδεσαι.....το να ριχνει η καινουργια Μ3 στο παλιο RS4 δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο μονο σου το ειπες ...ολα τα νεα ριχνουν στα παλια....Ε ΑΥΤΟ λεω και εγω ..Το να χειροκροταμε δηλαδη κατι που ηταν δεδομενο απλα επειδη ειναι νικη της BMW...Ε λοιπον αν θελεις να μιλησουμε για διαφορες ε κιεγω σου λεω οτι το RS4 ξεφτιλιζε με χαωτικη διαφορα την Ε46...ενω η Ε92 Μ3 απλα του ριχνει στα πολλα ...ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ.....?
Αλλη ΑΙΣΘΗΣΗ να σε ξεσκιζει το RS4 κολωνες και αλλη να του ριχνεις μετα τα 160....ελπιζω να καταλαβες αν οχι οδηγησε τα και θα καταλαβεις....


Σωπα καλε ειχε 80 αλογα παραπανω το RS4?πω πω ντροπη στην αουντι....

EVANGELOS
08-11-07, 19:03
Καμία 2α τσουλητά το συζητάς ????

Ειναι πολλα τα μετρα!Αμα ειναι μονο απο σταση!

bye bye Medic

Αλλη ΑΙΣΘΗΣΗ να σε ξεσκιζει το RS4 κολωνες και αλλη να του ριχνεις μετα τα 160....ελπιζω να καταλαβες αν οχι οδηγησε τα και θα καταλαβεις....

bye bye ...

p.s. Eσυ ποιό από τα δύο έχει οδηγήσει Βατάνεν ?????? μάλλον στα χαρτάκια το veyron ... "λέω κυβισμό ..." :D

Snoopy
08-11-07, 19:04
Δεν εχω να πώ κάτι, έτσι πέρασα να προλάβω να γράψω κάτι πριν κλειδωθεί το θρεντ...

sakkunen
08-11-07, 19:14
Λίγες νεφώσεις που μετά το μεσημέρι θα αυξηθούν περιμένουμε την Παρασκευή στην Αττική. Η θερμοκρασία θα φτάσει τους 18 βαθμούς. Οι άνεμοι θα πνέουν νότιοι νοτιοδυτικοί μέτριοι έως ισχυροί 5-6 μπ. και τοπικά στα ανατολικά πολύ ισχυροί 7 μπ., με τάση περαιτέρω ενίσχυσης τη νύχτα.

jonmedic
08-11-07, 19:25
το μ3 ε46 ΚΑΙ το rs4 φιλε μου ....ΛΑΟΥΝΤΑ!!!

saikoE39
08-11-07, 19:32
Ναι ρε φιλε εχω αισθηση και μαλλον εσυ δεν εχεις γιατι αυτοδιαψευδεσαι.....το να ριχνει η καινουργια Μ3 στο παλιο RS4 δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο μονο σου το ειπες ...ολα τα νεα ριχνουν στα παλια....Ε ΑΥΤΟ λεω και εγω ..Το να χειροκροταμε δηλαδη κατι που ηταν δεδομενο απλα επειδη ειναι νικη της BMW...Ε λοιπον αν θελεις να μιλησουμε για διαφορες ε κιεγω σου λεω οτι το RS4 ξεφτιλιζε με χαωτικη διαφορα την Ε46...ενω η Ε92 Μ3 απλα του ριχνει στα πολλα ...ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ.....?
Αλλη ΑΙΣΘΗΣΗ να σε ξεσκιζει το RS4 κολωνες και αλλη να του ριχνεις μετα τα 160....ελπιζω να καταλαβες αν οχι οδηγησε τα και θα καταλαβεις....


Σωπα καλε ειχε 80 αλογα παραπανω το RS4?πω πω ντροπη στην αουντι....
Οπως τα λες......!!!!!!!!
Φιλε το RS4 το νεο..αυτο που λες και λεω...ειναι στην ιδια κατηγορια με το Ε92...
Πως να στο πω....η e92 ειναι η απαντηση του Μ-division στο νεο RS4..
αλλα εσυ σκαλωμα με το Ε46.....ξερεις το Ε46 με το RS4 εχουν 6 χρονια διαφορα..
Αλλα τι να πω...σκαλωμα με το Ε46.....
Οταν λεμε μπαρουφα καλο ειναι μετα να τα μαζευουμε η απλα να μην μιλαμε...
Αλλα εσυ λες λες......πες πες....το εκλεισες το thread....και μας εσπασες και τα νευραααααααα.........:lockie:

nik hamann
08-11-07, 19:34
λογικο ηταν να ειναι γρηγοτερο το rs4 αφου η m3e46 βγαζει 316 με 320 αλογα και οχι 343 οπως λενε.συνεπως 100 αλογα διαφορα και τετρακουνα λογικο ειναι,αλλα η καινουργια πεταει το γαντι και ο λογος εινα οτι πρωτα βγαζει η αουντι rs4 και μετα απανταει η bmw αρα παντα θα ειναι πιο μπροστα.

doros-hm-26
08-11-07, 19:47
Αυτοκινητο σαν το M3 η Audi δεν μπορει να βγαλει ειτε μιλαμε για e46 M3 vs RS4 ειτε μιλαμε για E92 M3 vs RS5. Τετρακουνα και τετρακουνα γ@μησε μας, στην PORSCHE που τα GT2 και GT3 ειναι πισωκινητα δεν ξερουν οτι θα εχει επιπτωση στα 0-100 ? και μιλαμε για τα δυο πιο σπορ αυτοκινητα της μαρκας αυτης, το M3 ειναι σπορ αυτοκινητο και το δειχνει απο τον τυπο των κινητηρων που βαζουν παντα ατμοσφαιρα-πολυστροφο και ειναι και πισωκινητα, τα RS4-RS5 απλα καταφερνουν να μενουν στον ανταγωνισμο γιατι οταν η bmw εβαλε εξακυλινδρο η audi εβαλε οχτακυλινδρο και τωρα που η bmw εβαλε οχτακυλινδρο η audi to τουρμπισε, το οτι φοραει παντα μεγαλυτερα μοτερ για να ανταγωνιστει τι σημαινει? Το γενικοτερο feeling που βγαζουν τα δυο αυτοκινητα ειναι αυτο που πρεπει πρωτα να συγκρινουμε και αφου πιο πανω εγινε αναφορα στο top gear otan συγκριναν e46m3 kai rs4, o klarkson παρομοιασε το audi με υσηχο βραδυνο δειπνο, κρασακι και για μουσικη υποκρουση SADE, απο την αλλη το m3 το παρομοιασε σαν ενα μπαρμπεκιου ολοι τσιτα και ροκ μουσικη, αυτο σε απλα ελληνικα λεει οτι ενα rs4 παντα θα ειναι μια κηδεια διπλα σε ενα m3! γιατι το m3 οπως και να το κανουμε ειναι ανωτερο αυτοκινητο.

Geo_3D
08-11-07, 20:11
Johnmedic μηπως να κανουμε αιτηση στην BMW kai Audi να βγαζουν τα νεα μοντελα τους με χρονικη διαφορα max μια εβδομαδα????
Και απο ποτε το RS4 το τωρινο εγινε παλιο???
Μηπως εβγαλε καινουργιο RS4 και δεν το ξερουμε???
Και επισεις,αυτα που σου εγραψε ο Ευαγγελος σαν quote ειναι λεγομενα κατοχου ΝΕΟΥ RS4...κοκοκο παπαπα δηλαδη;)

ThugAngeL
08-11-07, 20:20
Αυτοκινητο σαν το M3 η Audi δεν μπορει να βγαλει ειτε μιλαμε για e46 M3 vs RS4 ειτε μιλαμε για E92 M3 vs RS5. Τετρακουνα και τετρακουνα γ@μησε μας, στην PORSCHE που τα GT2 και GT3 ειναι πισωκινητα δεν ξερουν οτι θα εχει επιπτωση στα 0-100 ? και μιλαμε για τα δυο πιο σπορ αυτοκινητα της μαρκας αυτης, το M3 ειναι σπορ αυτοκινητο και το δειχνει απο τον τυπο των κινητηρων που βαζουν παντα ατμοσφαιρα-πολυστροφο και ειναι και πισωκινητα, τα RS4-RS5 απλα καταφερνουν να μενουν στον ανταγωνισμο γιατι οταν η bmw εβαλε εξακυλινδρο η audi εβαλε οχτακυλινδρο και τωρα που η bmw εβαλε οχτακυλινδρο η audi to τουρμπισε, το οτι φοραει παντα μεγαλυτερα μοτερ για να ανταγωνιστει τι σημαινει? Το γενικοτερο feeling που βγαζουν τα δυο αυτοκινητα ειναι αυτο που πρεπει πρωτα να συγκρινουμε και αφου πιο πανω εγινε αναφορα στο top gear otan συγκριναν e46m3 kai rs4, o klarkson παρομοιασε το audi με υσηχο βραδυνο δειπνο, κρασακι και για μουσικη υποκρουση SADE, απο την αλλη το m3 το παρομοιασε σαν ενα μπαρμπεκιου ολοι τσιτα και ροκ μουσικη, αυτο σε απλα ελληνικα λεει οτι ενα rs4 παντα θα ειναι μια κηδεια διπλα σε ενα m3! γιατι το m3 οπως και να το κανουμε ειναι ανωτερο αυτοκινητο.

+11111111111111111111111 Απλα τελος!:thefinger

jonmedic
08-11-07, 21:49
ok οτι πειτε.....

Το ε92 μ3 θα ανταγωνιστει το νεο rs4 που θα βγει στην καινουργια πλατφορμα Α5,Α4 που μολις βγηκε στην αγορα....απλα η αουντι απανταει μετα απο την ΒΜW και γιαυτο αλλαξε το
A4 kai εβγαλε το Α5 για να εχει κατι απεναντι στην Ε90,Ε92 που ειναι πολυ καλυτερα απο το Α4 που κυκλοφορει τωρα και πανω σαυτο βασιζεται και το RS4

kenz
08-11-07, 23:35
Φιλε δες τι εκανε η M3 Ε46 στα νιατα της απεναντι στο αουντι S4 που η αουντι το εβγαλε για να χτυπησει τη Μ3.
Μ3Ε46 (http://www.youtube.com/watch?v=rzGBSvyuUwg)

jonmedic
09-11-07, 00:12
ok παμε παλι.....το S4 ,S5 ...ειναι στην κατηγορια τιμης και επιδοσεων με το335ι,335ι coupe...
Το RS4,η το RS5 οταν βγουνε θα ειναι στην κατηγορια τιμης και επιδοσεων με το M3...δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης S5 με το Μ3....
Οταν βγει το RS5 τοτε θα δουμε ποιο θα εχει πιο πολλα γκαζια...μεχρι τοτε η συγκριση με το παλιο RS4(παλια πλατφορμα της αουντι με 6 χρονια στην πλατη) η το απλο S5 δεν εχει νοημα.....
και δεν χρειαζεται να ειμαι βατανεν για να εχω επαφη και οδηγικες εμπειριες απο αυτοκινητα ετσι?εκτος αν φιλε μου βαγγελη εχεις εσυ την αποκλειστικοτητα στην ελλαδα και στο εξωτερικο .....
Α και μια και το φερε η κουβεντα παραθετω αποψη για τα ακολουθα 4 που οδηγησα το καλοκαιρακι¨...........
1...cayman S....τελειο σε ολα ,σημειο αναφορας
2..335ι coupe απιστευτο μοτερ και αυτοματο κιβωτιο...ουτε μπλοκε χρειαζεται κατα τη γνωμη μου
3.Μ3 Ε46 .....ηταν τροπετο και γιαυτο δεν εχω αποψη.....εχω αλλα δεν την λεω καλυτερα
4.S2000 καυλογκαζο αλλα και αποτομο στο οριο....
αυτα φιλε μου βαγγελη (το φιλος παει σε ολα τα μελη του φορουμ)

Strax
09-11-07, 08:50
ok οτι πειτε.....

Το ε92 μ3 θα ανταγωνιστει το νεο rs4 που θα βγει στην καινουργια πλατφορμα Α5,Α4 που μολις βγηκε στην αγορα....απλα η αουντι απανταει μετα απο την ΒΜW και γιαυτο αλλαξε το
A4 kai εβγαλε το Α5 για να εχει κατι απεναντι στην Ε90,Ε92 που ειναι πολυ καλυτερα απο το Α4 που κυκλοφορει τωρα και πανω σαυτο βασιζεται και το RS4

Το RS4 είναι αμάξι 1,5 χρόνου και 420 αλόγων!!! Αν δεν μπορεί να συγκριθεί αυτό με τη νέα Μ3, τότε ποιο???

Και αν η νέα Μ3 κάνει την Audi να ξαναβγάλει το νέο RS4 μετά από 1,5 χρόνο παρουσίας, δεν λέει κάτι αυτό??

Έχεις ξεπεράσει κάθε έννοια λογικής. Σου φαίνεται λογική η τσόντα για αυτοκίνητα που είχαν 6 χρόνια διαφορά ηλικίας και 80 άλογα διαφορά και δεν αποδέχεσαι τη τσόντα που βλέπουμε σε αυτοκίνητα με 1,5 χρόνο διαφορά και ΙΔΙΑ άλογα!!!

Για το ΘΕΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έλεος πια με το Ε46. Είτε το θες είτε όχι έγραψε ιστορία και δεν θα την ισοπεδώσεις με τη λογική που ακολουθείς του μπουζουκιού και του αστυνομικού!!

bmw316turbo
09-11-07, 09:21
Doctor διαφωνω μαζι σου....
Το rs4 που κυκλοφορει εδω και 1.5-2 χρονια βγηκε σαν η γρηγορη εκδοση της audi και κατ εμε άμεσως αντιπαλος ειναι μαλλον το Μ3 ε90 το τετραπορτο που βγαινει.
Τα δυο αμαξια ειναι τετραπορτα, v8 ιδιας τιμης ιδιες σχεδον επιδοσεις με τη μονη διαφορα της μεταδοσης οποτε τοτε μονο μπορει να γινει κατευθειαν αντιπαραθεση.Τωρα αν το ενα ειναι γηραιοτερο κατα 2 χρονια (rs4) τι να κανουμε.Βεβαια επειδη δεν εχει και επισημα κυκλοφορησει το 4 πορτο Μ3 ε90 η αντιπαραθεση γινεται με το υπαρχον μ3 ε92 (που ισως να εχει και θεωρητικα διαφορετικο ζυγισμα απο το 4πορτο οποτε παλι λαθος συμπερασματα βγαζουμε) .Η γνωμη μου ειναι , πως ,λογω τετρακινησης και εμφανησης ,το rs4 ειναι λιγοτερο σπορ και καθαροαιμο απο το Μ3 αλλα και λιγο πιο γρηγορο στις επιταχυνσεις απο σταση μεχρι τα 180 χλμ.Απο εκει και πανω εκτιμω πως το Μ3 ε92 ειναι πιο γρηγορο οπως και στο γυρO πιστας.
Νομιζω ομως πως η απευθειας αντιπαραθεσει πρεπει να γινει Μ3 Ε90 VS AUDI RS4 OR
M3 E92 VS AUDI RS5 (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ).
Τωρα αναλογο συγκριτικο μπορει να γινει μεταξυ s5 vs 335 e92.Που εδω η υπερισχυση του bmw ,κατα την αποψη μου, ειναι πιο ξεκαθαρη ασχετα αν το bmw ειναι τουρμπατο επειδη εχει πολυ καλυτερο τιμονι.
Δεν χρειαζεται να τσιτωνομαστε χωρις λογο για το πιο κυκλοφορει τωρα ,πιο κυκλοφορουσε πριν 200 χρονια... και πιο θα βγει σε 100 χρονια..Ειναι ξεκαθαρο οτι αυτη τη στιγμη κυκλοφορουν (θα κυκλοφορισουν) 4 απολυτως ανταγωνιστικα μοντελα.

Μ3 Ε92 VS RS5
M3 E90 VS RS4
335 E92 VS S5
335 E90 VS S4.

jonmedic
09-11-07, 11:06
1.Το M3 E92 φυσικα και κανει τσοντα το RS4 στα πολλα χιλιομετρα....α.οι απωλειες της τετρακινησης ειναι πολυ μεγαλυτερες....και β. ο κινητηρας ατμοσφαιρικος με οτι αυτο συνεπαγεται στα πολλα χιλιομετρα...φυσικα και αποδεχομαι την τσοντα....οποτε εδω μαλλον με παρεξηγησες φιλε STRAX γ.η αντιπαραθεση εχεις δικιο bmwturbo πρεπει να γινει rs5 vs Μ3 ε92 και το παλιο rs4 με την τετραπορτη M3
2.H M3 E46 εγραψε οντως ιστορια κανεις δεν διαφωνει με αυτο...μακαρι και η καινουργια να τα καταφερει τοσο καλα ...Ομως..
α.Για μενα ηταν underpowered εξαρχης
β.εβγαλε το γνωστο προβλημα με τον κινητηρα
γ.φτιαχτηκαν χιλιαδες τροπετα αλλα καλυτερα και αλλα ομως χειροτερα που ομως ριχνουν την γενικοτερη αξιοπιστια σαν αυτοκινητο
δ.φιλε Strax σαν administrator και λογω παρουσιας σου με τα post σου σε σεβομαι και γιαυτο το μπουζουκι και ο μπατσος ας μεινει μακρια απο τη συζητηση μας
ε.απαντω σε ολους αναλογα με το υφος τους.,σεβομαι καθε αποψη οποτε εχω και εγω τη δικη μου ... και sorry αν το να μιλαω για αυτοκινητα κανει καποιους να το παιρνουν προσωπικα...

στ.επειδη καθε φορα που καποιος εδω λεει κατι που δεν σας αρεσει για το συγκεκριμενο αυτοκινητο του τα χωνεται ολοι μαζι δεν σημαινει οτι εχετε και δικιο ετσι?

Υ.Γ.Οποιος διαφωνει με αυτα που λεω ας γραφει επιχειρηματα και οχι απλα χαρακτηρισμους κλπ

Nick_compact
09-11-07, 11:09
Underpowered το Μ3 Ε46;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Αμάξι που κάνει 0-400 σε 13,5 και 0-1000 σε 24;;;;;;;;;;;;;;; Τι άλλο θα δουν τα ματάκια μας.................

Panoz
09-11-07, 11:19
α.Για μενα ηταν underpowered εξαρχης


Πιστεύω πως αυτό το χαρακτηρισμό μπορεί να τον δώσει μόνο κάποιος που έχει εξαντλήσει τα δυναμικά χαρακτηριστικά των 340 ίππων. Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί τέτοιοι οδηγοί. Σίγουρα δεν υπάρχουν ερασιτέχνες και χομπίστες σαν και εμάς.

Πρέπει κατά τη γνώμη μου να προσγειωθούμε λιγάκι. Πριν μια 10ετία τα 340 άλογα φάνταζαν όνειρο....αλλά τα έχω ξαναγράψει αυτά....

EVANGELOS
09-11-07, 14:51
Jonmedic ...

Kατ'αρχάς έχω να παρατηρήσω ότι η απαξιωτική σου στάση στο Μ3 Ε46 (με εκφράσεις ,"τσόντα" , "διασυρμός" , "τρώει ξύλο" , κλπ κλπ) θυμίζει κάτοχο τουρμπιστού ραλύ - γιαπωνέζικου - που κάθε λίγο και λιγάκι για να αισθανθεί καλύτερα λέει "ναι αλλά εγώ με τα μισά λεφτα κάνω τα Μ3 σουβλάκι" ...

Δηλαδή για να καταλάβω υπάρχει κάποιο κρυφό κλάμπ "ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΟ Μ3" ???? :loser:

Δίδεται και μετάλλιο "Απονέμουμαι εύφυμο μνεία στον χχχχχ που πέρασε Μ3 Ε46" ??????

Τι σου έχει κάνει ρε φίλε το Μ3 ??? το έχεις οδηγήσει ποτέ ??? (τα περί δοκιμής μετατροπής όπως λες είναι περίεργα πράγματα ...)
Αν ποτέ το οδηγήσεις μάλλον θα αναθεωρήσεις ΤΕΛΕΙΩΣ ...

Τώρα στα όσα λες σχετικα με Μ3 Ε46 vs RS4...

α.Για μενα ηταν underpowered εξαρχης ... σε σχέση με τι ??? , με το RS4 που τότε ΔΕΝ υπήρχε καν ??? σε σχέση με το EVO ??? , σε σχέση με το 350Ζ ??? , το SLK 55 AMG (των 360 ίππων) ???? , το STi
Mια χαρά κάθεται το Μ3 Ε46 τόσα χρόνια μετά
Πες μου άλλο αμάξι του 2000 που 8 χρόνια μετά να ΣΥΖΗΤΕΙΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ , και ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ....

β.εβγαλε το γνωστο προβλημα με τον κινητηρα... έχει αναλυθεί 100 φορές ... άπειρα μοντέλα Πόρσε , Φερράρι κλπ κλπ έχουν προβλήματα ... το μοτέρ του cayman s , boxster s (3.4lt , 295 hp) έχει ένα κάρο θέματα 3 έχουν σπάσει τους τελευταίους 5 μηνες που ξέρω εγώ ... :boink:

γ.φτιαχτηκαν χιλιαδες τροπετα αλλα καλυτερα και αλλα ομως χειροτερα που ομως ριχνουν την γενικοτερη αξιοπιστια σαν αυτοκινητο , εγώ φίλε ο ξέρω μόνο του Σταμάτη (που τουρμπιστηκε) , και ένα άλλο ασημί ... προφανώς υπάρχουν και άλλα ΑΛΛΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ Division ??? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ Μ3 ????

στ.επειδη καθε φορα που καποιος εδω λεει κατι που δεν σας αρεσει για το συγκεκριμενο αυτοκινητο του τα χωνεται ολοι μαζι δεν σημαινει οτι εχετε και δικιο ετσι?

Χαρακτηρισμούς "τσόντα" , "διασυρμός" κλπ κλπ έκανες ΕΣΥ ...

Η πλάκα είναι ότι με βάση ένα τέστ εκπομπής και το 0-100 του περιοδικού ΑΠΑΞΙΩΣΕΣ ένα αμάξι ... που ούτε καν φαντάζεσαι τι και πως το κάνει ...

Το ότι δεν πάταει κοντράκιας κάτοχος RS4 με μένα παρά μόνο από στάση στη σαπουνάδα :embarassm
... δε σε βάζει σε σκέψεις ???? ... για τις υποτιθέμενες πολλές - άπειρες κολώνες ...
Εξάλλου οκ , το να είναι το RS4 πιό γρήγορο από το Μ3 στην ευθεία από στάση ΤΙ ΛΕΕΙ ??? ... τίποτα απολύτως ... και το speedster με 280 άλογα , στη Βούτα δε χάνει ποτέ .... και λοιπόν ??? είναι "ΤΣΟΝΤΑ" , "διασυρμος" κλπ κλπ των άλλων αυτοκινήτων ???

Ούτε στο dragster δεν έχω δει τοσο ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΗ και ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΗ θεώρηση των αυτοκινήτων ...

Αν ψάχνεις το βασιλιά της κόντρας ... δε θα το βρείς ούτε στο Μ3 ούτε στο RS4 ... αν ψάχνεις για "τσάγια" και "τσόντες" ... μπάξε κανά 4πετάλουδο rallye turbo-nitro να βρεις την υγεία σου ... :D

InsaneDriver
09-11-07, 15:00
Αν ψάχνεις το βασιλιά της κόντρας ... δε θα το βρείς ούτε στο Μ3 ούτε στο RS4 ... αν ψάχνεις για "τσάγια" και "τσόντες" ... μπάξε κανά 4πετάλουδο rallye turbo-nitro να βρεις την υγεία σου ... :D

Ή ένα ΣΕΖΕΤΕ:bigthumb:

EVANGELOS
09-11-07, 15:17
Ή ένα ΣΕΖΕΤΕ:bigthumb:

Χάρη αυτά είναι ΠΙΣΤΟΛΙΑ ... :icon02:

Α ρε Χιχουτζάμπς που χρειάζεται :icon_kidr

Εξωραιστικός Σύλλογος Ανθρώπων που Ρίχνουν Κολώνες στα Μ3 Ε46

"Πέρνα κι εσύ ένα Μ3 Ε46.... μπορέις !!! :takecover"

Geo_3D
09-11-07, 15:20
Α ρε Χιχουτζάμπς που χρειάζεται :icon_kidr



Αυτον τον ψαχνω και εγω!!!!!!!;)

saikoE39
09-11-07, 15:22
Ή ένα ΣΕΖΕΤΕ:bigthumb:
χαχαχαχα.......................................... .....:gaysex:
Καλα το θεμα εγινε μπαχαλο.....εγω ξερω και μοτερακια απο Rs4 σπασμενα....
Παντως εμμονη για το Ε46 θα υπαρχει παντα....σαν στοιχιωμενο μου κανει αυτο το οχημα...!!!!!!!!!

Χθες βρηκα αυτο κατω απο το σπιτι...ειχε παρει και τη θεση του ροβερ μου..:smashtard
Αλλα τι να πω....το ξερει κανεις..?????????

http://i172.photobucket.com/albums/w8/saikoe39/th_DSC00293.jpg (http://i172.photobucket.com/albums/w8/saikoe39/DSC00293.jpg)

santo
09-11-07, 15:22
έρχεται η @@@τσα από Ιαπωνία.. !!
φσσστ!!! φσστ!!!

saikoE39
09-11-07, 15:34
έρχεται η @@@τσα από Ιαπωνία.. !!
φσσστ!!! φσστ!!!

Σιγα την φρατζολα......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σφατσσσ σφουτσσ......και να δω ποιος θα τους βαζει χερι εδω στην Ελλαδαρα...
Εκει εχουμε να δουμε πολλααα.......:gaysex:

santo
09-11-07, 15:37
Σιγα την φρατζολα......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σφατσσσ σφουτσσ......και να δω ποιος θα τους βαζει χερι εδω στην Ελλαδαρα...
Εκει εχουμε να δουμε πολλααα.......:gaysex:

Saiko, σιγά δεν είναι και πυρηνική επιστήμη, έλεως.
Δεν μιλάμε για state of the art.. μιλάμε για πίεση + συμπίεση = ροπή..

saikoE39
09-11-07, 15:50
Saiko, σιγά δεν είναι και πυρηνική επιστήμη, έλεως.
Δεν μιλάμε για state of the art.. μιλάμε για πίεση + συμπίεση = ροπή..
:pth:

Εαν ειναι ετσι απλο παω πασα....
Λιγα infos διαβασα..και δεν μου εδωσε κατι το τοσο απλο....
...πίεση + συμπίεση = ροπή...δεν ειναι ουτε Ενο...ουτε cupra που αρεσουν στο Ευαγγελο...
Και ουτε ο RB26 εκανε τετοια.....αραααα....
Και για αλλο οχημα ειχαμε αυτην την ιδεα..και μετα απο ενα χρονο δεν εχουν γινει και πολλα τρελα....!!!!!!!
:icon_kidr

Nikos M5
09-11-07, 16:04
Saiko, σιγά δεν είναι και πυρηνική επιστήμη, έλεως.
Δεν μιλάμε για state of the art.. μιλάμε για πίεση + συμπίεση = ροπή..

Μηπως φουντωσαμε με κατι σαλιγκαρια Σπυρο ?????

320 open
09-11-07, 16:04
να μην ξεχναμε και την Μ3CSL τι κανει στο ring!!!!!!!

Nick_compact
09-11-07, 16:06
να μην ξεχναμε και την Μ3CSL τι κανει στο ring!!!!!!!

Πίστεψε με αυτή θα μείνει βαθιά χαραγμένη στο μυαλό και την καρδιά όλων μας, για πάντα.....

doros-hm-26
09-11-07, 18:23
http://www.youtube.com/watch?v=MW4yuOu7BkM

to be continued...:love:

jonmedic
10-11-07, 18:40
H M3 e46 csl ειναι θεικο αυτοκινητο....καμια σχεση με την απλη,,,,ειναι απιστευτο πως μετετρεψαν την μετριοτητα σε κορυφη ....ξερουν τι κανουν εκει στην μοτορσπορτ οταν θελουν να δωσουν το κατι παραπανω!!!

BMW523i
10-11-07, 19:05
Μετριότητα το Μ3???? Τότε όλα τα άλλα αυτοκίνητα της κατηγορίας τι είναι?????? Έλεος άλλο να μην το γουστάρουμε σαν αυτοκίνητο και άλλο να το χαρακτηρίζουμε μετριότητα! Η μετριότητα είναι πολύ καλύτερη (ακόμη και η πρώτη γενιά) από πολλά σημερινά αυτοκίνητα!

jonmedic
10-11-07, 21:03
η ε30?μιλας για θρυλο τωρα....η μ3 φυσικα δεν ειναι μετριοτητα....η μοναδικη μετρια ηταν η ε46 Μ3....ο λογος?η ε36 εβγαζε 321 αλογα και αυτη βγηκε με καμια 25 μονο παραπανω και αρκετα πιο βαρια....ευτυχως το λαθος διορθωθηκε και η καινουργια εχει 100 παραπανω....η ε46 επρεπε να βγει εξαρχης με 380-390 αλογα αλλατο εξακυλινδρο μοτερ δεν ταφτανε...οταν ομως την ελαφρωσαν και βαλανε και μερικα αλογακια ακομα.η CSL δηλαδη..ε τοτε εγινε το αυτοκινητο που επρεπε να ειναι γιατι απο πλαισιο και κρατηματα γα#%ει η ε46 μ3 ακομα και η απλη...

babisbabou
10-11-07, 22:48
Αυτά είναι ///Μ δύναμη :D

Nick_compact
11-11-07, 13:04
H M3 e46 csl ειναι θεικο αυτοκινητο....καμια σχεση με την απλη,,,,ειναι απιστευτο πως μετετρεψαν την μετριοτητα σε κορυφη ....ξερουν τι κανουν εκει στην μοτορσπορτ οταν θελουν να δωσουν το κατι παραπανω!!!

Ρε φίλε σταμάτα να εκφέρεις μια άποψη που μόνο δική σου είναι. Η Ε46 Μ3 έχει αποκτήσει τον σεβασμό και τον θαυμασμό ακόμα και πολέμιων της BMW, και έχει εκθειαστεί χρόνια τώρα από τον παγκόσμιο ειδικό τύπο. Συγκρίθηκε άπειρες φορές με καλές Porsche, αν αυτό σου λέει κάτι, και έφερε εις πέρας πολύ καλά την αποστολής της. Η εμμονή σου με το Μ3 είναι άξια...περιέργειας.

nik hamann
11-11-07, 15:44
Ρε φίλε σταμάτα να εκφέρεις μια άποψη που μόνο δική σου είναι. Η Ε46 Μ3 έχει αποκτήσει τον σεβασμό και τον θαυμασμό ακόμα και πολέμιων της BMW, και έχει εκθειαστεί χρόνια τώρα από τον παγκόσμιο ειδικό τύπο. Συγκρίθηκε άπειρες φορές με καλές Porsche, αν αυτό σου λέει κάτι, και έφερε εις πέρας πολύ καλά την αποστολής της. Η εμμονή σου με το Μ3 είναι άξια...περιέργειας.


πες τα ρε νικ ,ας οδηγησουν μια τετοια και μετα να εκφερουν αποψη για την μετριοτητα της

EVANGELOS
11-11-07, 16:57
O φίλος τζονμέντικ το καλοκαίρι οδήγησε :
Α και μια και το φερε η κουβεντα παραθετω αποψη για τα ακολουθα 4 που οδηγησα το καλοκαιρακι¨...........
1...cayman S....τελειο σε ολα ,σημειο αναφορας
2..335ι coupe απιστευτο μοτερ και αυτοματο κιβωτιο...ουτε μπλοκε χρειαζεται κατα τη γνωμη μου
3.Μ3 Ε46 .....ηταν τροπετο και γιαυτο δεν εχω αποψη.....εχω αλλα δεν την λεω καλυτερα
4.S2000 καυλογκαζο αλλα και αποτομο στο οριο....
αυτα φιλε μου βαγγελη (το φιλος παει σε ολα τα μελη του φορουμ)

Τώρα που βγήκε το καινούργιο Χ-ΒΟΧ οδηγήσε επίσης τα κάτωθι ... και να τα σχολιά του :

carrera gt ... μέτριο underpowered αμαξάκι

F430 scuderia ... καλούτσικο κοκκινάκι

LP 640 Murcielago ... ωραίο αλλά αργό και ΠΟΛΥ βαρύ

Μ5 Ε60 ... του λείπει ιπποδύναμη , ωραίο νάβι

GT2 ... μετριότητα ... ούτε 100 άλογα πάνω από το προηγούμενο

Veyron ... καλό αλλά κομπιάζει ελαφρώς μετά τα 300 ...

Τέλος , προτείνω να γραφεί ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΡΤΥΡΙΑΣ στη motorsport GmbH ... με θέμα "Η ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ 6κυλ. ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ" ... ντροπιάζουν την εταιρία με το ΑΘΛΙΟ Μ3 Ε46 ... αισχος κύριοι

greekm3
11-11-07, 18:58
γιατι απο πλαισιο και κρατηματα γα#%ει η ε46 μ3 ακομα και η απλη...

...μαλλον εχεις οχι και τοσο ολοκληρωμενες ή λανθαζουσες εντυπωσεις για την Ε46..δεν ξερω κατα ποσο γνωριζεις τελικα το αυτοκινητο ..σαν αυτοκινητο του ειδους του..αλλα σε πληροφορω ενα σημειο που επιδεχεται βελτιωση στο αυτοκινητο ειναι οι αναρτησεις του..γενικως το κρατημα του..στο λεω μετα απο συμβιωση μαζι του και διαφορους πειραματισμους...ΕΠΟΜΕΝΩΣ,σεβαστες οι αποψεις σου αλλα ..εντελως λαθος εφ ολης της υλης

jonmedic
11-11-07, 20:53
1..δεν πειραζει αυτες ειναι....το οτι επιδεχεται βελτιωση η αναρτηση δεν σημαινει οτι το πλαισιο δεν ειναι καλο..ουτε οτι για να βγαλεις 20 αλογα πρεπει να δωσεις δεκα πεντε χιλιαδες ευρω σημαινει οτι ο κινητηρας ειναι πιο καλος....οτι επιδεχεται βελτιωση δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν ειναι καλο...
2 Φιλε μου Ευαγγελε σε παω πολυ αλλα λογω δουλειας δεν εχω χρονο να παιζω ηλεκτρονικα οποτε μαλλον βρες καποιον αλλον για....συμπαιχτη ...!!
3.Τα αυτοκινητα τα οδηγησα στη γερμανια οπου συγγενης μου διαθετει μαντρα αυτοκινητων και συγκεκριμενα στο Μοναχο αν θες διαθετει και 335 coupe σε καλη τιμη... τωρα αν φιλε μου εσυ οταν εκφερεις γνωμες για αλλα αυτοκινητα εκτος αυτου που εχεις σημαινει οτι απλα τα επεξες στο x-box η τα προσπερασες οδηγωντας την Μ3 του πλειστεισον και νικησες στις 24 ωρες του λε μαν η στο μοντε καρλο σου βγαζω το καπελο...!!!!
4.Αν δεις τα ποστ μου κυριε νικ κομπακτ θα καταλαβεις οτι προκληθηκα οποτε ειπα οτιδηποτε οποτε εμμονες αλλοι εχουν....

Υ.Γ, 1.Φιλε μου Ευαγγελε η προσπαθεια να μιμηθεις τα σχολια μου για 4-5 αυτοκινητα με εκανε να χαμογελασω....επειδη οταν ξαναπαω μαλλον συντομα θα οδηγησω κιαλλα θα σου δωσω κιαλλα κινητρα για σατυρα...στο μεταξυ δες Λαζοπουλο να περνεις ιδεες!!!
2.Επιστολη διαμαρτυριας εστειλαν στην BMW οι αμερικανοι κατοχοι Μ3 Ε46 οταν εσπαγαν τα μοτερ λογω μεταλλων και τους ελεγαν οτι τα εσπασαν μονοι τους και καλα....Μετα απο αυτο εγινε η ανακληση οποτε οι επιστολες ειναι κατι σοβαρο και οχι αστειο οπως βλεπεις!!!
3.Το Θεμα Μ3 Ε46 εληξε εδω για μενα γιατι δεν θελω να προκαλω αντιπαθειες σε αλλα ατομα που την εχουν θεο.!!!

Φιλικα jonmedic

NICK_M3
12-11-07, 10:31
1..δεν πειραζει αυτες ειναι....το οτι επιδεχεται βελτιωση η αναρτηση δεν σημαινει οτι το πλαισιο δεν ειναι καλο..ουτε οτι για να βγαλεις 20 αλογα πρεπει να δωσεις δεκα πεντε χιλιαδες ευρω σημαινει οτι ο κινητηρας ειναι πιο καλος....οτι επιδεχεται βελτιωση δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν ειναι καλο...
2 Φιλε μου Ευαγγελε σε παω πολυ αλλα λογω δουλειας δεν εχω χρονο να παιζω ηλεκτρονικα οποτε μαλλον βρες καποιον αλλον για....συμπαιχτη ...!!
3.Τα αυτοκινητα τα οδηγησα στη γερμανια οπου συγγενης μου διαθετει μαντρα αυτοκινητων και συγκεκριμενα στο Μοναχο αν θες διαθετει και 335 coupe σε καλη τιμη... τωρα αν φιλε μου εσυ οταν εκφερεις γνωμες για αλλα αυτοκινητα εκτος αυτου που εχεις σημαινει οτι απλα τα επεξες στο x-box η τα προσπερασες οδηγωντας την Μ3 του πλειστεισον και νικησες στις 24 ωρες του λε μαν η στο μοντε καρλο σου βγαζω το καπελο...!!!!
4.Αν δεις τα ποστ μου κυριε νικ κομπακτ θα καταλαβεις οτι προκληθηκα οποτε ειπα οτιδηποτε οποτε εμμονες αλλοι εχουν....

Υ.Γ, 1.Φιλε μου Ευαγγελε η προσπαθεια να μιμηθεις τα σχολια μου για 4-5 αυτοκινητα με εκανε να χαμογελασω....επειδη οταν ξαναπαω μαλλον συντομα θα οδηγησω κιαλλα θα σου δωσω κιαλλα κινητρα για σατυρα...στο μεταξυ δες Λαζοπουλο να περνεις ιδεες!!!
2.Επιστολη διαμαρτυριας εστειλαν στην BMW οι αμερικανοι κατοχοι Μ3 Ε46 οταν εσπαγαν τα μοτερ λογω μεταλλων και τους ελεγαν οτι τα εσπασαν μονοι τους και καλα....Μετα απο αυτο εγινε η ανακληση οποτε οι επιστολες ειναι κατι σοβαρο και οχι αστειο οπως βλεπεις!!!
3.Το Θεμα Μ3 Ε46 εληξε εδω για μενα γιατι δεν θελω να προκαλω αντιπαθειες σε αλλα ατομα που την εχουν θεο.!!!

Φιλικα jonmedic

θα ήθελα πάρα μα πάρα πολύ κάποια στιγμή να βρεθούμε να κάνουμε μια συζήτηση απο κοντά για το θέμα το γενικότερο με τα 46αρια τα Μ και γενικά κάποια κολήματα...

απο το πληκτρολόγιο δεν συζητώ καν....

οτι ώρα και μέρα θες σε κάποιο σημείο να πιούμε ενα καφε/τσάι/haig να τα πούμε

Nikos M5
12-11-07, 11:27
1..δεν πειραζει αυτες ειναι....το οτι επιδεχεται βελτιωση η αναρτηση δεν σημαινει οτι το πλαισιο δεν ειναι καλο..ουτε οτι για να βγαλεις 20 αλογα πρεπει να δωσεις δεκα πεντε χιλιαδες ευρω σημαινει οτι ο κινητηρας ειναι πιο καλος....οτι επιδεχεται βελτιωση δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν ειναι καλο...
2 Φιλε μου Ευαγγελε σε παω πολυ αλλα λογω δουλειας δεν εχω χρονο να παιζω ηλεκτρονικα οποτε μαλλον βρες καποιον αλλον για....συμπαιχτη ...!!
3.Τα αυτοκινητα τα οδηγησα στη γερμανια οπου συγγενης μου διαθετει μαντρα αυτοκινητων και συγκεκριμενα στο Μοναχο αν θες διαθετει και 335 coupe σε καλη τιμη... τωρα αν φιλε μου εσυ οταν εκφερεις γνωμες για αλλα αυτοκινητα εκτος αυτου που εχεις σημαινει οτι απλα τα επεξες στο x-box η τα προσπερασες οδηγωντας την Μ3 του πλειστεισον και νικησες στις 24 ωρες του λε μαν η στο μοντε καρλο σου βγαζω το καπελο...!!!!
4.Αν δεις τα ποστ μου κυριε νικ κομπακτ θα καταλαβεις οτι προκληθηκα οποτε ειπα οτιδηποτε οποτε εμμονες αλλοι εχουν....

Υ.Γ, 1.Φιλε μου Ευαγγελε η προσπαθεια να μιμηθεις τα σχολια μου για 4-5 αυτοκινητα με εκανε να χαμογελασω....επειδη οταν ξαναπαω μαλλον συντομα θα οδηγησω κιαλλα θα σου δωσω κιαλλα κινητρα για σατυρα...στο μεταξυ δες Λαζοπουλο να περνεις ιδεες!!!
2.Επιστολη διαμαρτυριας εστειλαν στην BMW οι αμερικανοι κατοχοι Μ3 Ε46 οταν εσπαγαν τα μοτερ λογω μεταλλων και τους ελεγαν οτι τα εσπασαν μονοι τους και καλα....Μετα απο αυτο εγινε η ανακληση οποτε οι επιστολες ειναι κατι σοβαρο και οχι αστειο οπως βλεπεις!!!
3.Το Θεμα Μ3 Ε46 εληξε εδω για μενα γιατι δεν θελω να προκαλω αντιπαθειες σε αλλα ατομα που την εχουν θεο.!!!

Φιλικα jonmedic



Ειναι καλη και σεβαστη η αποψη ολων εδω μεσα, μικρων , μεγαλων, ψηλων, κοντων, σχετικων , ασχετων, φαγωμενων , πεινασμενων, κοιμισμενων η αυπνων, αλλα καποια στιγμη κατανταει λιγο γραφικο να ασχολειται ολο το φορουμ με τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.
Φιλε μου Johnmedic οδηγησες τα αυτοκινητα αυτα που ανεφερες επειδη ο φιλος σου εχει μαντρα στη Γερμανια......
Χωρις καμια επικριτικη διαθεση θελω να σε ρωτησω κατι....Θεωρεις οτι με μια βολτα καταφερες να αποτυπωσεις γνωμη για καθε ενα απο τα αυτοκινητα αυτα ωστε να εισαι σε θεση να εχεις τοσο ισχυρη αποψη ? (και να την υποστηριζεις οσο δυναμικα)
Δε σε γνωριζω προσωπικα, αν εχεις στην πλατη σου πολλες χιλιαδες χιλιομετρα εμπειριας με αντιστοιχα αυτοκινητα, αν εισαι οδηγος αγωνων η παλιος δημοσιογραφος , τοτε καταλαβαινω να εχεις ενα κριτηριο και ενα αισθητηριο διαφορετικο και σιγουρα πιο γρηγορο απο αλλους.
Διαφορετικα να υποθεσω οτι οδηγησες τα αυτοκινητα αυτα και εβγαλες τα συμπερασματα σου μετα απο 10- 20 χιλιομετρα ? Και αυτα με ιδιαιτερη προσοχη τη στιγμη που τα αυτοκινητα ηταν προς πωληση .
Εκτος και αν καταφερες να τα σκισεις και να τα πας στο οριο με το καλημερα οποτε θα διαβασω και θα λαβω σοβαρα τις αποψεις σου επι του θεματος.
Διαφορετικα σε ενα φορουμ BMW και ειδικα Motorsport πιστευω οτι ειναι τουλαχιστον παιδιαστικο να προσπαθεις να βγαλεις σκαρτο κατι το οποιο ακομα και αν κανουν ανακληση στο 100% του αυτοκινητου εμεις θα εξακολουθουμε να το λατρευουμε.
Και στο κατω κατω οποιος θεωρει οτι δεν ειναι καλο η δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες του , δεν το αγοραζει η συμβουλευει τους πιο αδαεις φιλους του να παρουν κατι αλλο , πιο αξιοπιστο.
Καλημερα

jonmedic
12-11-07, 11:52
1.Εχεις δικιο δεν ειμαι δημοσιογραφος ουτε οδηγος αγωνων....αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να εχω αποψη...εξαλλου εδω ειναι φορουμ και οχι περιοδικο αυτοκινητου...επισης οι αποψεις των ειδικων δεν ειναι παντα η αληθεια αλλα κατευθηνομενες......
2.Πιστευω οτι συμφωνεις οτι οταν κατεχεις ενα αυτοκινητο δενεσαι μαζι του τοσο πολυ που βλεπεις μονο τα πλεονεκτηματα του...αυτο συμβαινει ιδιαιτερα με ειδικα αυτοκινητα οπως η Μ3
3.Για να εκφερω αποψη σημαινει οτι οδηγησα αρκετα τα συγκεκριμενα αυτοκινητα και με τροπο καταλληλο ....
4.Το αν θα λαβεις σοβαρα τις αποψεις τις δικες μου η οποιου αλλου εδω στο φορουμ εξαρταται μονο απο σενα ...μπορεις να ανοιξεις και ενα περιοδικο και εκει θα δεις παλι αποψεις που διαφερουν...οποτε και εκει παλι θα επιλεξεις αυτο που σαρεσει
5.Αν τυφλα θεοποιουμε ολα τα μπεμβε και δεν κανουμε κριτικη ποτε και πουθενα να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται να παρουμε βελτιωμενο προιον αλλα ...μουφες!!!

EVANGELOS
12-11-07, 12:04
...5.Αν τυφλα θεοποιουμε ολα τα μπεμβε και δεν κανουμε κριτικη ποτε και πουθενα να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται να παρουμε βελτιωμενο προιον αλλα ...μουφες!!!

Tυφλή θεοποίηση του Μ3 Ε46 ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ...

Τυφλό ΘΑΨΙΜΟ και ΑΠΑΞΙΑ γίνεται συνεχώς από εσένα ...

Στην τελική αν πιστέυεις ότι Μ3 Ε46 είναι τόσο απαράδεκτο και το γράφεις και δημόσια ... περιμένεις να μην απαντήσει ΚΑΝΕΙΣ ???

Thanks για τα καλά σου λόγια ... :D

325ixE30
12-11-07, 12:06
Ρε φίλε σταμάτα να εκφέρεις μια άποψη που μόνο δική σου είναι.
:bugeye:


απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΧΟΛΙΟ

jonmedic
12-11-07, 12:31
παει και με την 21 απριλιου μαζι....

Nikos M5
12-11-07, 12:40
1.Εχεις δικιο δεν ειμαι δημοσιογραφος ουτε οδηγος αγωνων....αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορω να εχω αποψη...εξαλλου εδω ειναι φορουμ και οχι περιοδικο αυτοκινητου...επισης οι αποψεις των ειδικων δεν ειναι παντα η αληθεια αλλα κατευθηνομενες......
2.Πιστευω οτι συμφωνεις οτι οταν κατεχεις ενα αυτοκινητο δενεσαι μαζι του τοσο πολυ που βλεπεις μονο τα πλεονεκτηματα του...αυτο συμβαινει ιδιαιτερα με ειδικα αυτοκινητα οπως η Μ3
3.Για να εκφερω αποψη σημαινει οτι οδηγησα αρκετα τα συγκεκριμενα αυτοκινητα και με τροπο καταλληλο ....
4.Το αν θα λαβεις σοβαρα τις αποψεις τις δικες μου η οποιου αλλου εδω στο φορουμ εξαρταται μονο απο σενα ...μπορεις να ανοιξεις και ενα περιοδικο και εκει θα δεις παλι αποψεις που διαφερουν...οποτε και εκει παλι θα επιλεξεις αυτο που σαρεσει
5.Αν τυφλα θεοποιουμε ολα τα μπεμβε και δεν κανουμε κριτικη ποτε και πουθενα να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται να παρουμε βελτιωμενο προιον αλλα ...μουφες!!!


1. Αποψη εχουμε ολοι. Απλα ο τροπος ή η εμμονη της επιβολης της ειναι που κανει μια συζητηση ενδιαφερουσα η μη.
2. Διαφωνω . Εαν εχεις μακροχρονια εμπειρια στο θεμα αυτοκινηση και οχι στο θεμα κολλημα με μια μαρκα η ενα μοντελο μπορεις να εισαι αντικειμενικος. Αλλωστε τα μειονεκτηματα δεν ειναι παντα το κριτηριο επιλογης, αγορας η δεσιματος ,με ενα οχημα.
3. Σορρυ αλλα κατα τη γνωμη μου ενα αυτοκινητο πρεπει να οδηγηθει με ολες τις καιρικες συνθηκες και σε διαφορετικους δρομους και οδοστρωματα για να μπορεις να πεις οτι καταληγεις σε ενα safe συμπερασμα.
Δεν ειναι λιγες οι φορες που το θεικα στημενο αυτοκινητο βλεπει σταγονες και μπαινει απο μονο του στο γκαραζ.
4. Πολυ σχετικο αυτο που λες.....θεωρω οτι απο ενα σημειο και μετα υπαρχουν αρκετοι παραγοντες που επηρεαζουν τη γνωμη σου και οχι μονο αυτο που ακους η βλεπεις στα περιοδικα η αυτα που ακους απο γνωστους και οχι μονο.
5. Κανεις δε θεοποιει τιποτα. Κριτικη στο φορουμ εχει γινει και πολλη μαλιστα, απεναντι σε ολα τα μοντελα και ειδικοτερα στα ///Μ.
Δεν ειναι λιγοι που αντιμετωπισαν σοβαρα προβληματα, αλλα οπως και με τις γυναικες δε διαλεγεις να εχεις διπλα σου αυτη που σου δημιουργει τα λιγοτερα προβληματα .....παιζουν ρολο και αλλα πραγματα .

jonmedic
12-11-07, 12:48
οπως και με τις γυναικες δε διαλεγεις να εχεις διπλα σου αυτη που σου δημιουργει τα λιγοτερα προβληματα .....παιζουν ρολο και αλλα πραγματα .
Συμφωνω απολυτα σαυτο....!!!!...
Αλλα επειδη το αυτοκινητο ειναι απο σιδερο και οχι απο ....κορμι....ουτε εχει ματια...ουτε μυαλο ....το προβλημα που προκυπτει οταν το βλεπεις σαν γυναικα ειναι να μην αντικαταστησεις τη λογικη απο το συναισθημα τελειως γιατι τοτε κανεις λαθος επιλογες .....

Panoz
12-11-07, 12:52
.... αλλα οπως και με τις γυναικες δε διαλεγεις να εχεις διπλα σου αυτη που σου δημιουργει τα λιγοτερα προβληματα .....παιζουν ρολο και αλλα πραγματα .

Σωστό το σχόλιο!! Στο θέμα πάντως ένα έχω να πω...Το Ε46 πέτυχε όσο κανένα άλλο Μ3 στην ιστορία, διότι κατάφερε να συνδυάσει χρήση δρόμου και πίστας σε ένα πακέτο όμορφο και χωρίς να προκαλεί. Γι'αυτό και το Ε92 έχει πολύ δύσκολο στόχο. Όταν ο πήχης έχει φτάσει τόσο ψηλά, ακόμα και η bMW Motorsport δυσκολεύεται να εντυπωσιάσει με κάτι καινούργιο. Αυτά δε τα λέω εγώ....τα λέει ο διεθνής τύπος. Απο εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να έχει την αποψή του, αρκεί να υπάρχουν βάσιμα επιχειρήματα και αντικειμενικότητα.

Nikos M5
12-11-07, 12:59
οπως και με τις γυναικες δε διαλεγεις να εχεις διπλα σου αυτη που σου δημιουργει τα λιγοτερα προβληματα .....παιζουν ρολο και αλλα πραγματα .
Συμφωνω απολυτα σαυτο....!!!!...
Αλλα επειδη το αυτοκινητο ειναι απο σιδερο και οχι απο ....κορμι....ουτε εχει ματια...ουτε μυαλο ....το προβλημα που προκυπτει οταν το βλεπεις σαν γυναικα ειναι να μην αντικαταστησεις τη λογικη απο το συναισθημα τελειως γιατι τοτε κανεις λαθος επιλογες .....

Υπαρχουν φορες που σιχτιριζεις την ωρα και τη στιγμη που εμπλεξες μαζι του (και μαζι της) , αλλα οταν το βλεπεις φρεσκοπλυμενο και καθαρο μεσα στο γκαραζ (η οταν τη βλεπεις καλοντυμενη και προκλητικη) τοτε του (της) συγχωρεις πολλα........τελος παντων

jonmedic
12-11-07, 14:31
και για το Μ5 Ε39 δεν εχω να πω κακα λογια...μονο καλα!!!

EVANGELOS
12-11-07, 14:37
και για το Μ5 Ε39 δεν εχω να πω κακα λογια...μονο καλα!!!

ο dr Mario Thiessen

http://en.wikipedia.org/wiki/Mario_Theissen

πρέπει να είναι πολύ χαρούμενος ...

ο φίλος μας ο τζονμένΤικ έχει μόνο καλά λόγια για το Μ5 Ε39 ...

Που και που βγάζουν κανά καλό αμάξι οι φουκαράδες ...:banghead:

jonmedic
12-11-07, 15:23
Αχ αδιωρθωτε φιλε μου Ευαγγελε.....την ταπεινη μου γνωμη γραφω οπως κιεσυ...!!

EVANGELOS
12-11-07, 21:32
Σορυ φίλε το διόρθωσα .. έβαλα Ταυ ...