PDA

Επιστροφή στο Forum : 335 E92 vishnu


EVANGELOS
12-11-07, 01:15
To 335 E92 με το πρόγρμαμμα της vishnu http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=31578 , http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=31578

τι θα κάνει άραγε απέναντι σε βελτιωμένο Μ3 Ε46 ???

Ξέρεις φίλε τζονμέντικ , αυτά τα underpowered , μέτρια αυτοκίνητα ...

Ο vishnu μιλάει για 332 ρόδα .... τα παιδιά στο Ε92 post για Murcielago http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=73439 ... και για Ε92 Μ3 ... με ... βίντεο ...

Άραγε τι θα γίνει αν πατήσει με Μ3 Ε46 ??? :D :D :D

nik hamann
12-11-07, 01:22
θυμασαι τι εκανε ενα ελληνικο μ3ε46 χρωματος γκρι και μετα ασπρο μολις βελτιωθηκε με το R1?

EVANGELOS
12-11-07, 01:34
θυμασαι τι εκανε ενα ελληνικο μ3ε46 χρωματος γκρι και μετα ασπρο μολις βελτιωθηκε με το R1?

Νικ άκυρο ... το Μ3 αυτό ΔΕΝ είναι Μ3 ... είναι τουρμπο 1000 άλογα ... και επί της ουσίας πάλι πίσω ήταν ... και οι 2 συμμετέχοντες είναι / ήταν μέλη του φόρουμ ...

Παρεπιπτόντως πριν απαντήσετε στην απορία μου ... :D ... ας ξαναδιαβαστεί το παλιο καλό θρεντ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=6728 ... του φίλου τζονμέντικ ...

nik hamann
12-11-07, 01:41
το ξερω πλακα εκανα.επι της ουσιας ενας πρωην του φορουμ ειχε βελτιωση ενα μ3ε46 μαυρο το οποιο εραβε.σου θυμιζει τιποτα?

konc
12-11-07, 03:26
Εντυπωσιακό, αν και όχι ολοκληρωμένο ακόμα.

Με 330+ ρόδα, χωρίς καμία άλλη αλλαγή πέρα από μια μαστρο-εξάτμιση και από τόσο χαμηλά που τα βγάζει είναι χα-λα-ρά μπροστά από Μ3 Ε46, ακόμα και βελτιωμένο, ελαφρωμένο, με ανορεξικό οδηγό. Δεν νομίζω ότι μπαίνει στα χωράφια της Μ3 Ε92 (σε επιδόσεις πάντα έτσι?), τουλάχιστον όχι σοβαρα. Πάντως αν πέσουν και άλλες αλλαγές και βγούν τα περίπου 400 στρόφαλο, όλα γίνονται.

Διαφωνώ ΤΕΛΕΙΩΣ στα περί lambo. Ο τύπος είχε το χέρι του στο μπούτι της ξανθιάς δίπλα, πήγαινε με την 8η ταχύτητα και κάτι έκανε θόρυβο δίπλα του και τον ενοχλούσε. Μόλις κατάλαβε τι ήταν και πάτησε...κόπηκε το βίντεο :)

Nick_compact
12-11-07, 04:50
Έχουν βγάλει αρκετά παραπάνω από 330 ρόδα ήδη! Τουλ. απ'ότι διάβασα σε link που postαρε μέλος σε άλλο thread.

EVANGELOS
12-11-07, 08:02
Eνδιαφέρων ... πολύ ενδιαφέρων ...

Άρα λογικά είναι μπροστά από βελτιωμένα Μ3 Ε46 ?? :smokin:

Μάλιστα ... μάλιστα ...

Σίγουρα ρε παιδιά ????

shido
12-11-07, 08:15
Γιατι ρε @@ δεν γραφεις οτι περασες κατευθειαν και το ριχνεις στην θεωρια?
Για πες για πες...

EVANGELOS
12-11-07, 08:50
Γιατι ρε @@ δεν γραφεις οτι περασες κατευθειαν και το ριχνεις στην θεωρια?
Για πες για πες...

To σχετικό υποφόρουμ είναι ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ Γιάννη ... :)

Δεν αναφέρονται πατήματα πλέον στο φόρουμ μας ... :nono:

Εγώ απλά διατυπωνω απορίες ... σχετικά με το uderpowered M3 E46 και τα διάφορα άλλα τούμπανα ... :D

Ο κόσμος έχει μία άποψη ... ας τον ακούσουμε ...

NICK_M3
12-11-07, 10:23
να τα να τα....!!!

βασικά πιστεύω οτι και s/c Μ3 θα είναι πίσω απο 335 με V2 πρόγραμμα....

εδω πάνε χαλαρά τα Μ5 Ε60 και ξεκωλι@ζουν τα Ε92....στο 46αρι θα κολήσουν!!!!!

εχει κάνει σφάλμα το division που δεν έβγαλε το νεο τουρμπιστό......

μάλλον και για αυτό ετοιμάζει τα Μ5/Μ6 τουρμπιστά για να αποφύγει τις άμεσες συγκρίσεις και το ρεζιλίκι.....

οπότε το καημένο το Μ3ακι και δη το 46αρι δεν έχει καμία τύχη....
ουτε και απο στάση πλέον νομίζω.....


νομίζω δηλαδή....

και αν για οποιονδήποτε λόγω μου πείς οτι ήσουν μπροστά σε κάποιο υποτειθέμενο πάτημα χωρίς βίντεο και αναφορά απο την άλλη μεριά ΔΕΝ σε πιστεύω!!!!!


ε ρε γλέντια που έρχονται......:D:D:D

jonmedic
12-11-07, 10:31
Επιτελους και καποιος που συμφωνουμε....μαλλον δεν θα υπαρξει βιντεακι....αλλα οποιος θελει ο ευαγγελος το κανει στο x-box καθε βραδυ!!!

Snoopy
12-11-07, 11:06
κανονίστε να κλειδωθούν και οι απορίες τώρα.

Cayman S
12-11-07, 12:00
Εγω ξερω οτι οταν ο ecu του 335 δει αλλο αμαξι να ανοιγει μπροστα κοβει τις αλλαγες των ταχυτητων..:nod:

EVANGELOS
12-11-07, 12:10
Επιτελους και καποιος που συμφωνουμε....μαλλον δεν θα υπαρξει βιντεακι....αλλα οποιος θελει ο ευαγγελος το κανει στο x-box καθε βραδυ!!!

Το x-box μου κάνει πολύ θόρυβο τώρα τελευταία και αντί για ρεύμα θέλει βενζίνη ... σα Μ3 ένα πράγμα ρε παιδί μου ...

@Νick M3 ... φαντάσου λέμε τώρα να γίνει πάτημα και να παρακολοθούν από πίσω άλλο 335 και ΕΒΟ ... και φαντάσου τώρα (στο ... X-Box) που λέει κι ο φίλος ΤζωνΜέντικ ... να είναι μπροστά το Μ3 .... :D

μπαααααα .... δε γίνονται αυτά .... 50 κιλά ροπή είναι αυτά .... με τίποτα .... :D ... αφού δεν πάνε τα Μ3 ...

@CaymanS ... και ο θερμοστάτης είναι επίσης θέμα ...

Geo_3D
12-11-07, 12:28
Tωρα θα γινω κακος,αλλά δεν πειραζει.

Εχω την αισθηση οτι το θεμα παει να περασει στο ντουκου...και δεν μου αρεσει.
Πραγματικα το 335 το γουσταρω πολυ σαν αμαξι αλλά και σαν ιδεα (3λτ διπλοτουρμπινο),αλλά οφειλω να παραδεχτω οτι η ανεση μερικων ιδιοκτητων αυτου του αυτοκινητου στο ποσο ευκολα περνανε οτι κυκλοφορει με 4 ροδες,και ειδικα τα Μ3,ετεινε να χαρακτηριστει εως και θρασυτατη.Και το κακο ειναι οτι αυτη η ανεση προερχοταν ειτε απο βιντεακια στο youtube,ειτε απο τυχαια πατηματα-δηθεν, στον δρομο.Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ειμαι πιο γρηγορος απο ενα slk 200 kompressor πχ,αλλά αν πατησει πρωτο γκαζι 1-2 δευτερα,απλα δεν τον φτανω πριν τα 230.Προφανως κατι τετοιο θα γινοτανε και στον δρομο με κανενα Μ3,και ξαφνικα εγιναν ο βασιλιας της ασφαλτου.Sorry guys αλλά δεν το δεχομαι ετσι.Να ειναι κατι στημενο και συνενοημενο εκει να δεχτω το οπιοδηποτε αποτελεσμα.Οπως και εγινε.Πραγματικα μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση,οχι τοσο του Βαγγελη το Μ3 οτι παει τοσο πολυ καλα,οσο οτι ισως τελικα τα αλογα να τα εχουν περασει για στραγαλια καποιες εταιριες και φουσκωνουν και τα μυαλα των ιδιοκτητων των εκαστοτε αυτοκινητων....

Μηπως τελικα ισχυει η παροιμια,οπου ακους πολλα κερασια........
Καλημερα σας

jonmedic
12-11-07, 12:41
Δεν νομιζω οτι ειναι θρασος....οι ανθρωποι το αυτονοητο λενε.....

Geo_3D
12-11-07, 12:45
Το αυτονοητο φιλε μου ,μαλλον εκατσε σπιτι και κοιμηθηκε με το Μ3
Επεισης δεν εδωσε το παρων με το Cayman γιατι ειχε γιορτη το ξαδερφακι του,το προφανως....

Nick_compact
12-11-07, 12:48
Τα πράγματα είναι απλά, δε νομίζετε; Λίγο καιρό πριν, σε ανοίγματα με γνωστό 335i πολύ φορτωμένο, με 3η το 335i και με 2α το Porsche, και πήγαιναν παρέα ή θυμάμαι λάθος;;;; Και σύμφωνα με τα λεγόμενα μελών, και ιδιοκτητών Μ3, το εν λόγω Cayman είναι πάντα μπροστά από Μ3 Ε46, και βελτωμένα.
Τώρα προφανώς έχουμε καινούριο άνοιγμα, και ο Βαγγέλης σπεύδει να "κάνει πλάκα". Διαγράφουμε τα προηγούμενα, δεν αναφέρουμε συνθήκες, βελτιώσεις, επίπεδο οδηγού, "τύπο ανοίγματος" και πάμε κατευθείαν στο αποτέλεσμα, το οποίο σε τέτοιος περιπτώσεις, δεν είναι πάντα αυτό που μετράει.
Και τέλος, θα υπάρξουν πάρα πολλά πράγματα για το 335i ακόμα, το Vishnu V2 μάλλον είναι παράδειγμα του τι θα επακολουθήσει με το 335i.
Και ΝΑΙ, εξακολουθώ να πιστεύω οτί ένα καλό 335i, με μπλοκέ για να μπορεί να ξεκινήσει, όχι φορτωμένο τίγκα με 20αρες και 3xx ελαστικά κλπ..., και ένα πλήρες ΦΠΕ i/c μπορεί να βρεθεί μπροστά από ένα Μ3 Ε46 τελευταίο στάδιο σαν του Βαγγέλη.

jonmedic
12-11-07, 12:51
εξακολουθώ να πιστεύω οτί ένα καλό 335i, με μπλοκέ για να μπορεί να ξεκινήσει, όχι φορτωμένο τίγκα με 20αρες και 3xx ελαστικά κλπ..., και ένα πλήρες ΦΠΕ i/c μπορεί να βρεθεί μπροστά από ένα Μ3 Ε46 τελευταίο στάδιο σαν του Βαγγέλη.

αυτο ειναι το αυτονοητο....

Nikos M5
12-11-07, 12:52
THE OLD KOT HAS THE ZOOM :boink:

santo
12-11-07, 12:54
THE OLD KOT HAS THE ZOOM :boink:
:icon18:

Απλά κλαίω και Respect στον Νίκο!!!

NICK_M3
12-11-07, 13:01
Μ3 Ε46 τελευταίο στάδιο σαν του Βαγγέλη.

τελευταίο στάδιο του βαγγέλη??????????:icon18::smashtard


οχι ρε nick απέχει πολύ το τελευταίο στάδιο απο το αμάξι του βαγγέλη.....

του βαγγέλη εχει 6-7 πράγματα bolt on....και τελος....

το τελευταίο στάδιο είναι αρκετά διαφορετικό.....

σε ατμόσφαιρα πάντα....

greekm3
12-11-07, 13:19
το τελευταίο στάδιο είναι αρκετά διαφορετικό.....

σε ατμόσφαιρα πάντα....

oντως διαφερει πολυ το τελευταιο σταδιο.......κατι θα ξερει ο τρελος:screwy:

Snoopy
12-11-07, 13:24
τελευταίο στάδιο του βαγγέλη??????????:icon18::smashtard


οχι ρε nick απέχει πολύ το τελευταίο στάδιο απο το αμάξι του βαγγέλη.....

του βαγγέλη εχει 6-7 πράγματα bolt on....και τελος....

το τελευταίο στάδιο είναι αρκετά διαφορετικό.....

σε ατμόσφαιρα πάντα....



για να καταλάβω κάτι, όταν λέμε τελευταίο στάδιο, λέμε για το Μ3 του Βαγγέλη ή για την τρέλλα του Βαγγέλη ?

Nikos M5
12-11-07, 13:32
για να καταλάβω κάτι, όταν λέμε τελευταίο στάδιο, λέμε για το Μ3 του Βαγγέλη ή για την τρέλλα του Βαγγέλη ?

Αυτη μετριεται οχι σε σταδια αλλα σε καμπους σνουπη μου.........τελευταια λεει ...του εριξα 5 καμπους οποροφωρα (γιατι εχουμε και καμπους με μπαμπακια η ελιες, αυτα ειναι αλλη μοναδα μετρησης).

konc
12-11-07, 13:59
Eνδιαφέρων ... πολύ ενδιαφέρων ...

Άρα λογικά είναι μπροστά από βελτιωμένα Μ3 Ε46 ?? :smokin:

Μάλιστα ... μάλιστα ...

Σίγουρα ρε παιδιά ????

Ε δεν την κόβουμε κιόλας ξέρεις, τη γνώμη μας ζήτησες και αυτή λέμε. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, αντί να μας δουλεύεις μπορείς απλά να μας το πεις.

Dim77
12-11-07, 14:06
Κάνε υπομονή και θα μας την πεί από κοντά στο φαί :cheers:

Spyros
12-11-07, 14:06
Το Μ3 ειναι μπροστά ... πιστεύω εύκολα.........:boink:

:bowdown::bowdown::bowdown:

optostyle
12-11-07, 14:14
Βαγγελη εγω την '''κοβω΄''' ...οτι το 335 ηταν μπροστα........ραντεβου στο..''κοψιμο'' λοιπον:flipa:

Strax
12-11-07, 14:22
Είμαι σχεδόν έτοιμος να ξεκλειδώσω το φόρουμ των μονομαχιών, αλλά πιστεύω ότι θα το ξανακλειδώσω ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Πάντως εχθές αποδείχτηκε ότι άλλο τά βίντεο και άλλο η πράξη!!!

Μπράβο στον Ευάγγελο για τις απορίες του!! Όχι τίποτα άλλο, εδώ ακούγαμε φανατικά ότι το Ε46 Μ3 είναι πολύ πίσω από μαμά 335i και δεν τολμούσαμε να πούμε ότι περάσαμε και ένα.

EVANGELOS
12-11-07, 14:33
...Και σύμφωνα με τα λεγόμενα μελών, και ιδιοκτητών Μ3, το εν λόγω Cayman είναι πάντα μπροστά από Μ3 Ε46, και βελτωμένα.
.....

Aπο εμένα πάντως ΜΟΝΟ στάση Κερατέα ΗΤΑΝ και πιθανότατα είναι ακόμα μπροστά ...

Σε κανένα άλλο πάτημα ... τσουλητο κλπ

Άρα Νίκ δεν ισχύει αυτό που λες ...

Τώρα πάμε στα δικά μας ...

Εγώ οκ είμαι ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ... (αν βάλω και εκκεντροφόρους ας πούμε τι θα είμαι ... πρώτο στάδιο Μ ... 5 ????) ... Καλά ο Νικολάι είναι τελευταίο ΓΗΠΕΔΟ .. όχι στάδιο

Το 335 είναι όπως ξέρουν πολύ καλά οι φίλοι μας τρελά βελτιώσιμο ... 330 τροχό για πλάκα κλπ κλπ

Τέθηκαν πάντως και άλλα θέματα ...

Ας υποθέσουμε ότι στο θεωρητικό αυτό πάτημα ... δεν έχουμε 20άρες στο 335 αλλα 17άρες ... και ότι πατάνε (ο φουκαράς με το Μ3 και ο 2τούρμπινος) , τσουλητά από όπου θέλει ο 335 ... που βάση vishnu και λοιπών είναι 330 ρόδα ...

ΠΟΣΕΣ ΚΟΛΩΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΚΑΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ Μ3 ?? :D

ο οποιος ξαφνικά ,το παλιό κλασικό ΦΠΕ, στο Μ3 κατάλαβε ότι είναι τελευταίο στάδιο ...

Για να δούμε ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΜΑΞΙΑ ΣΤΟ DIVISION ???? ... όλο underpowered μετριότητες ...

P.S. 50 κιλά ροπή .... τσ τσ τσ ... πολύ ρε παιδί μου ...

Nick_compact
12-11-07, 14:45
Ξαναρχίζουμε πάλι, ή για να το θέτω πιο σωστά, ξαναρχίζεις, το ίδιο παιχνίδι με παλιά.
Από πότε είσαι κλασικό ΦΠΕ; Έχεις βάλει βολάν, κοντό διαφορικό, φουλ εξάτμιση, πρόγραμμα, εισαγωγή, alpha n πήρε κάπου το μάτι μου ή κατάλαβα λάθος;; Αλλά τι λέω όχι δεν είναι τελευταίο στάδιο NA, επειδή δεν έχεις βάλεις εκκεντροφόρους και carbon εισαγωγή (ή έχεις;, δεν ξέρω) Σε κάποιο άλλο thread, λες οτί μέχρι εκεί το Μ3, δε βελτιώνεται άλλο και τα γράφεις και αναλυτικά, αλλά τώρα όχι, δεν είναι τελευταίο στάδιο, πάει κι άλλο.... Όπως μας βολεύει. Τέλος πάντων

Cayman S
12-11-07, 15:19
Aπο εμένα πάντως ΜΟΝΟ στάση Κερατέα ΗΤΑΝ και πιθανότατα είναι ακόμα μπροστά ...

Σε κανένα άλλο πάτημα ... τσουλητο κλπ

Άρα Νίκ δεν ισχύει αυτό που λες ...

Τώρα πάμε στα δικά μας ...

Εγώ οκ είμαι ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ... (αν βάλω και εκκεντροφόρους ας πούμε τι θα είμαι ... πρώτο στάδιο Μ ... 5 ????) ... Καλά ο Νικολάι είναι τελευταίο ΓΗΠΕΔΟ .. όχι στάδιο

Το 335 είναι όπως ξέρουν πολύ καλά οι φίλοι μας τρελά βελτιώσιμο ... 330 τροχό για πλάκα κλπ κλπ

Τέθηκαν πάντως και άλλα θέματα ...

Ας υποθέσουμε ότι στο θεωρητικό αυτό πάτημα ... δεν έχουμε 20άρες στο 335 αλλα 17άρες ... και ότι πατάνε (ο φουκαράς με το Μ3 και ο 2τούρμπινος) , τσουλητά από όπου θέλει ο 335 ... που βάση vishnu και λοιπών είναι 330 ρόδα ...

ΠΟΣΕΣ ΚΟΛΩΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΚΑΥΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ Μ3 ?? :D

ο οποιος ξαφνικά ,το παλιό κλασικό ΦΠΕ, στο Μ3 κατάλαβε ότι είναι τελευταίο στάδιο ...

Για να δούμε ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΜΑΞΙΑ ΣΤΟ DIVISION ???? ... όλο underpowered μετριότητες ...

P.S. 50 κιλά ροπή .... τσ τσ τσ ... πολύ ρε παιδί μου ...

Βαγγ οχι και παντου πισω απο τσουλητα...απο 1ες πισω εισαι,απο 2ες στα χιλιομετρα που μπορεις ειμαστε σχεδον μαζι,εαν πατησουμε εκει που παει η δικια μου 2αρα δεν μπορεις να πατησεις γιατι πρεπει να βαλεις 3η και ετσι εκει που παταμε εχεις το πλεονεκτημα να εισαι πιο φορτωμενος...μην ξεχνας οτι η δευτερα μου τωρα με το προγραμμα βγαζει 130χλμ και η δικια σου 100.
Κατα την γνωμη μου το Μ3 του Βαγγελη ειναι το πιο γρηγορο,οχι δυνατο που κυκλοφορει (με εξυπνες βελτιωσεις) και ολα αυτα χαρη στο κοντο διαφορικο..αυτο βεβαια εχει και τα μειονεκτηματα του μιας και ειναι πιο δυσκολο να πατησει στην 1η και η 6η τον περιοριζει στα πολλα..που εαν υπαρχει δρομος εκει θα εχει προβλημα εαν και δυσκολα θα βρεθει να παταει πανω απο τα 250 στην Α.Ο.
Πολυ καλο το αποτελεσμα με το 335,και μην ξεχναμε οτι εκει το 335 επαιζε στο γηπεδο του..με τα χλμ που ηθελε.

Nikos M5
12-11-07, 15:31
Είμαι σχεδόν έτοιμος να ξεκλειδώσω το φόρουμ των μονομαχιών, αλλά πιστεύω ότι θα το ξανακλειδώσω ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.


Ειναι κριμα να στερουμαστε τις καθημερινες juicy ιστοριες Στρατο......αλλωστε υπαρχει και το μαγικο κουμπι του ..........:banhim: για οποιον δεν καταλαβαινει ...

Nick_compact
12-11-07, 15:31
Πολυ καλο το αποτελεσμα με το 335,και μην ξεχναμε οτι εκει το 335 επαιζε στο γηπεδο του..με τα χλμ που ηθελε.

Aπό τη στιγμή που το 335i άνοιγε με τρίτη ταχύτητα, τέρμα. Άνοιγε με μια σχέση πάνω, πώς να το κάνουμε.

jonmedic
12-11-07, 15:33
ενταξει αν εχεις βαλει ντραγκστερ διαφορικο τοτε εισαι φπε ρε βαγγο?τοτε να βαλουμε και πισω μια τουρμπινα απο f-16 και να λεμε σιγα μωρε φπε εχω και κατι ψηλα!!!!

Cayman S
12-11-07, 15:36
Aπό τη στιγμή που το 335i άνοιγε με τρίτη ταχύτητα, τέρμα. Άνοιγε με μια σχέση πάνω, πώς να το κάνουμε.

Ναι,αλλα ακομα και ετσι να εγινε το 335 εχει πλεονεκτημα γιατι ολη του την δυναμη την βγαζει απο πολυ χαμηλα και ψιλα δεν ειναι τοσο δυνατο,ασε που κερδιζει και τον χρονο της μιας αλλαγης..

Strax
12-11-07, 15:38
Με την ίδια ταχύτητα πατούσαν (στην απορία του Βαγγέλη)

Christos 330i ///M
12-11-07, 15:41
Είμαι σχεδόν έτοιμος να ξεκλειδώσω το φόρουμ των μονομαχιών, αλλά πιστεύω ότι θα το ξανακλειδώσω ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Πάντως εχθές αποδείχτηκε ότι άλλο τά βίντεο και άλλο η πράξη!!!

Μπράβο στον Ευάγγελο για τις απορίες του!! Όχι τίποτα άλλο, εδώ ακούγαμε φανατικά ότι το Ε46 Μ3 είναι πολύ πίσω από μαμά 335i και δεν τολμούσαμε να πούμε ότι περάσαμε και ένα.



Αστο τουλαχιστον ανοιχτο για δυο μερες αντε τρεις . . .

Κριμα ειναι να χανουμε τα καφτα θεμετα του φορουμ μας Ε Στρατο ; ; ;

nik hamann
12-11-07, 16:26
http://www.youtube.com/watch?v=FIcKWZ66Pvk

nik hamann
12-11-07, 16:31
για δειτε και αυτο χωρις σχολιο

Nick_compact
12-11-07, 16:44
για δειτε και αυτο χωρις σχολιο

Θα μπορούσα να σου στείλω δεκάδες με το 335i να είναι μπροστά, δεν έχει νόημα.

nik hamann
12-11-07, 16:50
αυτο προσπαθω να σας πω οτι ολα ειναι σχετικα ,καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει,οι συζητησεις που γινονται δεν θα εχουν ποτε τελειωμο πανω σε τετοια θεματα.

manosm3
12-11-07, 19:46
Oλα καλα και ωραια, αλλα δεν μας λεει ο φιλος Βαγγελης το πατηματακι που εκανε μετα στην Κηφισιας και δεν ανοιγε διαφορα... χαχαχαχαχαχαχα

EVANGELOS
12-11-07, 21:21
Oλα καλα και ωραια, αλλα δεν μας λεει ο φιλος Βαγγελης το πατηματακι που εκανε μετα στην Κηφισιας και δεν ανοιγε διαφορα... χαχαχαχαχαχαχα

To 335 του Μάνου (σε καρότσα Ε36) είναι πολυβόλο ... έσπαγα 3ες για να μη με φτάσει ... μετά παραπονέθηκε ότι η αριστερή τουρμπίνα λάγκαρε :chair:

Μάνο τέτοια ώρα τα μικρά παιδιά πάνε για ύπνο ... εσύ που πήγαινες ??? :D

@Γιωργο ... τη 2η φορά ναι για τις 1ες αλλά είδες με τι σπινιάρισμα ... στη 6η δε θυμάμαι να είχα πρόβλημα ... :D ... τέσπα εμείς θα τα πούμε από αύριο μικρέ Πορσάκια ...

@Τζονμέντικ .. ΓΙΓΑΝΤΑ έβαλα 8% πιό κοντό διαφορικό και είναι σα τουρμπίνα από F22 raptor ... έχεις απόλυτο δίκιο ... παρεπιπτόντως ξερεις καν τι σημαίνει πιό κοντό διαφορικό (ντραγκστεράδικο ... που λες ...) ?????? ... Δε ρωτάς το φίλο σου το μαντρά στη Γερμανία ??? :D

@NικοΚομπακτ ... Νίκο για 2α να πατάνε και οι 2 λέμε ... αλλά και αν γίνει από πιο ψηλα και βάλει 3η το Biturbo δεν του φταίει κανείς ....

Τελικά εσείς τι λέτε ?????????

Υπάρχει περίπτωση να είναι μπροστά το Μ3 ???????

Γιατί η αρχική σιγουριά για το 335 ... εξελίχθηκε σε μια προσπάθεια να παρουσιαστέι το Μ3 μου περίπου σαν DTM edition ...

Τέσπα όπως έλεγαν και οι ΑΜΑΝ .... ορισμένοι το βλέπουν αλλιώς .... ότι και να τους πεις ....

"MA ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ... ΕΧΕΙ ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ...."

sheriff
12-11-07, 22:47
φιλε βαγγελη εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως.δυστηχως η παραμονη στο γρηγορο φορουμ δεν σου εβαλε μυαλο.εσυ θες φιλικα πατηματακια απο ρολλαριστα με τουρμπατο,και δυστηχως τους αφηνεις να εχουν ελπιδες...
η διαφορα των αυτοκινητων φαινεται απο σταση και οποιος θελει.εκει το Μ3 θα ειναι μπροστα χωρις να ιδρωνει...

οταν με το επομενο σταδιο που θα βαλουν σου ζητησουν παλι απο ρολλαριστα και πας και χασεις θα λες στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα γιατι τωρα τους εχει δωσει το δικαιωμα να σε ξαναπανε ρολλαριστο για να δουν διαφορες με το καινουριο σετ απ.

αχχχχ μπροστα σου ειναι τα παραδειγματα και δεν τα βλεπεις.

EVANGELOS
12-11-07, 22:57
...εσυ θες φιλικα πατηματακια απο ρολλαριστα με τουρμπατο,και δυστηχως τους αφηνεις να εχουν ελπιδες...
...οταν με το επομενο σταδιο που θα βαλουν σου ζητησουν παλι απο ρολλαριστα και πας και χασεις θα λες στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα γιατι τωρα τους εχει δωσει το δικαιωμα να σε ξαναπανε ρολλαριστο για να δουν διαφορες με το καινουριο σετ απ...

Σιγά μη γίνω και v-box των 335 ... να δοκιμάζουν πιέσεις στις τουρμπίνες ...

Από την άλλη δε κάνουμε και πρωτάθλημα ... πρότεινα να γίνει ΟΠΩΣ και ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ... ώστε να μην υπάρχει καμία αμφισβήτηση

Την άλλη φορά νομίζω έχω δικαίωμα να πάμε όπως με βολέυει εμένα ::ices_ange

alexcsl
12-11-07, 23:01
όπως λένε και οι φίλοι στο ε90ποστ :
"M3 CS- win by huge ., even the cameramen lost trace. "

Εσείς είχατε βιντεοσκόπηση Βαγγέλη, ή μήπως είχε πρόβλημα ο κάμεραμαν;

Cayman S
13-11-07, 00:32
Σιγά μη γίνω και v-box των 335 ... να δοκιμάζουν πιέσεις στις τουρμπίνες ...

Από την άλλη δε κάνουμε και πρωτάθλημα ... πρότεινα να γίνει ΟΠΩΣ και ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ... ώστε να μην υπάρχει καμία αμφισβήτηση

Την άλλη φορά νομίζω έχω δικαίωμα να πάμε όπως με βολέυει εμένα ::ices_ange

Bag δεν βλεπω να εχει γραψει την αποψη του ο χαμενος...τον στεναχωρισες πολυ νομιζω..

manosm3
13-11-07, 01:14
To 335 του Μάνου (σε καρότσα Ε36) είναι πολυβόλο ... έσπαγα 3ες για να μη με φτάσει ... μετά παραπονέθηκε ότι η αριστερή τουρμπίνα λάγκαρε :chair:

Μάνο τέτοια ώρα τα μικρά παιδιά πάνε για ύπνο ... εσύ που πήγαινες ??? :D

Ρε συ αν σου πω οτι νυσταζα (+ οτι ειχα ενα ωραιο 12ωρο μαθημα σημερα κι επρεπε να κοιμηθω καλα χθες) και πηγαινα το φιλο μου σπιτι αλλα με αναγκασες να κανω παρακαμψη θα το πιστεψεις;;;; Τον πηγα σπιτι του μεσω παραλιακης και Βουλιαγμενης!!! (λαϊκιστι με φουντωσες αγρια!!!) :party: Ειχαμε κι εκει θεματα! :D

Panoz_335i
05-04-08, 21:10
To 335 E92 με το πρόγρμαμμα της vishnu http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=31578 , http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=31578

τι θα κάνει άραγε απέναντι σε βελτιωμένο Μ3 Ε46 ???

Ξέρεις φίλε τζονμέντικ , αυτά τα underpowered , μέτρια αυτοκίνητα ...

Ο vishnu μιλάει για 332 ρόδα .... τα παιδιά στο Ε92 post για Murcielago http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=73439 ... και για Ε92 Μ3 ... με ... βίντεο ...

Άραγε τι θα γίνει αν πατήσει με Μ3 Ε46 ??? :D :D :D


Ελπιζω οι αποριες να απαντηθηκανε χθες το βραδυ. Αν θελει καποιος (που πλεον γνωριζει) να μας διαφωτησει...?

M3EST
06-04-08, 20:56
Μαλλον αρχισαν φιλε πανο να παραδεχονται τα 335 καποιοι που τα ηχαν παρεξηγησει.Κριμα που δεν ησουν κοντα μας να δεις πατηματα απο Μ3 Ε92 , 335ι , Μ3 Ε46 , Cayman S σε ολους τους συνδυασμους.

EVANGELOS
08-04-08, 12:02
Φίλε Πάνο με ξένα κόλυβα μην κάνεις κηδεία ...

Όπως έχω ήδη γράψει στο γκάνγκστερ με εντυπωσίασε το 335 του Νίκου (Μ3ΕST) και του έχω πει και από κοντά εκείνο το βράδυ πόσο πολύ μου άρεσε και πόσο δυνατό το είδα...

Λοιπόν επειδή εγώ δε μασάω τα λόγια μου και επειδή ΔΕΝ κάνω πρωταθλητισμό ... χαβαλέ κάνω ... και επειδή σιγά τα πράματα που έχω βάλει στο Μ3 μου ... καλά καλά ούτε χταπόδι δεν έχω αλλάξει ... και επειδή ΔΕΝ πατάω μόνο όπως και με όποιον με βολεύει να σας πω τι έγινε εκείνο το βράδυ ...


Πάτησε ο Γιωργάκης με το Cayman με το Μ3 Ε92 στάση 1300μ και μέχρι τα 1100 μ ήταν μπροστά το Πόρσε ... στη γέφυρα τον πέρασε 1 αμάξι το Μ3 Ε92 ...

Πηγάινοντας προς Α.Ο. για να ανοίξω με το Μ3 ρολ είπα στο Νίκο με το 335 να πάμε μιά 2ες από 60 ... από εκει δηλαδή που εσύ Πάνο335 ήσουνα πίσω ...

Λοιπόν το αμάξι του Νίκου ήταν καθαρά και όμορφα πολύ μπροστά 2-3 αμάξια μέχρι τα 200 άνετα ...

Το ίδιο έγινε και με το καινούργιο Μ3 ...

Το ότι ο Νίκος πάει κοπείο με το Ε92 και με άλλα πολύ γρήγορα (που ξέρουμε) δε με στενοχώρησε φίλε Πάνο ...

Ο Νίκος στο 335 φοράει εκτός από το v2 και downpipe και καταλύτες κλπ συνεπώς δε ξέρω τι κάνει με Μ3 Ε92 ένα 335 με v2 MONO ... και για να μας λυθεί η απορία ..

Φέρε ένα 335 ΜΟΝΟ με v2 και με μαμά εξάτμιση - downpipe etc να πατήσει μαζί μου ...

p.s. Για να είμαστε δίκαιοι ... ΟΥΤΕ το Μ3 Ε92 που είχε έρθει εκέινο το βράδυ ήτανε μαμά ... σύμφωνα με τα όσα είπανε τα παιδιά ήταν 3 κενά πιό γρήγορο από μαμά ... βάσει τον ανοιγμάτων που έιχανε κάνει


Πάνο σε ποιό άλλο θρέντ σκέφτεσαι να ποστάρεις ... να ξέρω να κάνω paste το reply ...

p.s. Δούλεψε το cd delete ? :clap:

@Nίκο (Μ3est) ... Nίκο τι δεν έχει παραδεχθεί και ποιός ?? μέχρι τώρα δεν ΕΙΧΑ ΕΓΩ ακούσει άλλο πάτημα που να είναι μπροστά το 335 ...

Το 335 είναι πολύ γρήγορο αλλά MΟΝΟ με v1.47 ήταν πίσω ... το ότι έφτιαξες ένα πολύ γρήγορο σετάπ με 400 άλογα και πολύ δύναμη από χαμηλά είναι γεγονός και όταν το είδαμε ΟΛΟΙ είπαμε μπράβο ... δεν υπάρχει αντιπαλότητα

VanVIC
08-04-08, 13:03
...

@Nίκο (Μ3est) ...
Το 335 είναι πολύ γρήγορο αλλά MΟΝΟ με v1.47 ήταν πίσω ... το ότι έφτιαξες ένα πολύ γρήγορο σετάπ με 400 άλογα και πολύ δύναμη από χαμηλά είναι γεγονός και όταν το είδαμε ΟΛΟΙ είπαμε μπράβο ... δεν υπάρχει αντιπαλότητα

Πολύ τυχερός όποιος το πάρει -αν πουληθεί-...
Μπράβο και απο μένα (αλλη μια φορά) Νίκο.

Sorry για το off-topic, μην :smashtard

Strax
08-04-08, 13:11
Το συγκεκριμένο thread ξεπέρασε τα αρχικά προσχήματα και πλέον μιλάει ευθέως για ανοίγματα.

Μεταφέρεται στη σωστή ενότητα με όλα τα επακόλουθα.