PDA

Επιστροφή στο Forum : ΞΕ - ΜΠΑΞ Ι


konc
13-11-07, 03:46
Ελπίαω να μην είμαι ο μόνος που βρίσκω νόημα σε αυτό το thread :)
Προσωπικα (αν και το ξεκινάω χιουμοριστικα και έχει και άλλο ψωμί το thread) απόψε ξέμπαψα γύρω στα 10 ευρώ βενζίνη στο Ντράφι, καμιά 20ριά κιλά από το sub, τα πίσω καθίσματα, την αταζέρα, τη ρεζέρβα, τα πατάκια και τα περιεχόμενα από ντουλαπάκια κλπ, + κανά πόντο πέλμα ελαστικού και όλα αυτά για να μπάξω το στοίχημα από ένα 318 Ε36 cabrio που αυθαδίασε!

Το κακό είναι ότι πρόσφατα ξέμπαξα και ένα ξανθό αξεσουάρ από το κάθισμα του συνοδηγού, οπότε όσοι έχον ανταλλακτικό παρακαλούνται να έρθουν με αυτό αύριο στη μάσα :) Θα προτιμηθούν από από Ε30, Ζ3 και Ε36 Compact που ταιριάζουν κουτί, αλλά αν κάποιος διαθέτει από άλλο μοντέλο κάνουμε και πατέντες για να το ταιριάξουμε... ;)

Geo_3D
13-11-07, 03:50
Βασικα το καλυτερο ξεμπαξ για μενα ειναι να χασω ο ιδιος καμια 20ρια κιλα χωρις να ξεμπαξω τιποτα απτο αυτοκινητο
P.S.-Για 318 Ε36 cabrio δε χρειαζοτανε να βγαλεις τιποτα.Μεχρι και εγω ημουν μπροστα του 1 καπο εως μισο αμαξι σταθερα με το 316 μου και οντως πιο βαρυς απο εσενα

konc
13-11-07, 04:38
Ναι, ξεχνάς ότι τα compact είναι ουσιαστικά Ε30 πίσω και δεν έχουν καμία σχέση στις στροφές με τα υπόλοιπα Ε36 :) Μα καμία όμως και στο υπογράφω, είναι punto με rallye. Οπότε ότι ήταν να κάνω ήταν στην ευθεία και μόνο γιατί και ο άλλος δεν ήταν κανένας κουλός. Για τα νούμερα, τα compact είναι μόλις 50 κιλα ελαφρύτερα, τίποτα σπουδαίο δηλαδή.

mixalhs
13-11-07, 10:53
Ξεμπαξα την γκομενα μου !Επιτελους.
Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θερτ αλλα Ξεμπαξα!@

Cabriolakias
13-11-07, 11:22
Πολυ καλο το θρεντακι...

Λεπον ξαμπαξηματα...

Ξεμπαξ 1) Ξεμπαξα την κατασκευη στο πορτπαγκαζ που ειχα κανει με ενα ηχειο το οποιο ηταν αχρηστο και μου εκλινε και χωρο..

Ξεμπαξ 2) Ξεμπαξα Τα 18αρια Κεσκιν κτ4 και εγιναν οι σωστες διαστασεις σε 17 κεσκιν κτ4

Ξεμπαξ 3) Ξεμπαξα τασακια απο μεσα διοτι απογορευεται το καπνισμα

Ξεμπαξ 4) Ξεμπαξα Πολυ βρωμα απο τα δερματα διοτι πηγα για καθαρισμο σαλονιου (κανα κιλο ψηλα πραματα)

Ξεμπαξ 5) Ξεμπαξα το κουτακι με τα προφυλακτικα απο το ντουλαπακι διοτι παντρευτηκαμε και καναμε και καθαρισμο σαλονιου οποτε τερμα Π@δημα στο αμαξι:jumpgirl:

Ξεμπαξ 6) Ξεμπαξα τα Μ3 σινεμπλοκ διοτι διαβαζαν δρομο και γω δεν ειμαι του διαβαζματος

Ξεμπαξ 7) Ξεμπαξα τις παλιες βαλβολινες απο το σασμαν

Ξεμπαξ 8) Ξεμπαξα ξεμπαξα ξεμπαξα ξεμπαξα!!!!!! Τελος! ! ! Να πω κι αλλα?:thefinger

Geo_3D
13-11-07, 12:41
Ξεμπαξ 5) Ξεμπαξα το κουτακι με τα προφυλακτικα απο το ντουλαπακι διοτι παντρευτηκαμε και καναμε και καθαρισμο σαλονιου οποτε τερμα Π@δημα στο αμαξι:jumpgirl:



χαχαχαχαχαχαχα
απιστευτο ξεμπαξιμο!!!!!

Nikos M5
13-11-07, 14:13
Ξεμπαξ 5) Ξεμπαξα το κουτακι με τα προφυλακτικα απο το ντουλαπακι διοτι παντρευτηκαμε και καναμε και καθαρισμο σαλονιου οποτε τερμα Π@δημα στο αμαξι:jumpgirl:



Ρε Ντινο εισαι unplayable...........:rofl2:

sotiris 328i
13-11-07, 14:14
Βασικα το καλυτερο ξεμπαξ για μενα ειναι να χασω ο ιδιος καμια 20ρια κιλα χωρις να ξεμπαξω τιποτα απτο αυτοκινητο
P.S.-Για 318 Ε36 cabrio δε χρειαζοτανε να βγαλεις τιποτα.Μεχρι και εγω ημουν μπροστα του 1 καπο εως μισο αμαξι σταθερα με το 316 μου και οντως πιο βαρυς απο εσενα
200 κιλα βαρυτερο ειναι το cabrio..

Nick_compact
13-11-07, 17:29
Και εγώ έχω ανοίξει με cabrio 318i και ήμουν σταθερά ένα αμάξι μπροστά, και άνοιξε και πρώτος!

Chris316
13-11-07, 17:39
Εγώ ΞΕΜΠΑΞΑ ένα πίσω παρπρίζ σε μια εκδρομή που ήτανε να δεις???? χαχαχαχα

MrZ
13-11-07, 20:41
Ξέμπαξα την τσάντα παραλλαγής από το πορτπαγκάζ με τα άρβυλλα,παραλλαγές κτλ

Τώρα κατάλαβα γιατί δεν πέταγε έυκολα,είχαν βαρύνει από τους μήνες:takecover

bmw318cabrio
13-11-07, 21:35
Εγω ετοιμαζομαι να ξεμπαξω ολη την Νικελουλα...Απο αυριο βγαινει σε αγγελια σε εφημεριδα..μετραει αυτο????:D:smashtard

konc
14-11-07, 02:07
Κωλόσκυλο που έπαιζε γαβγίζοντας το αμάξι μου (το γνωστό που τρέχουν παράλληλα και κουτουλάνε στις πόρτες...) δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά μαγκώθηκε στο πλαϊνό πλαστικό εκεί που αρχίζει το πίσω κομμάτι μετά την πόρτα και το ξέμπαξε για τα καλά :( Το χειρότερο είναι ότι μετά πήρε το τρόπαιό του και άρχισε να τρέχει σε κάτι οκόπεδα!! Τσάμπα λεφτά...

manosm3
14-11-07, 02:17
Κωλόσκυλο που έπαιζε γαβγίζοντας το αμάξι μου (το γνωστό που τρέχουν παράλληλα και κουτουλάνε στις πόρτες...) δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά μαγκώθηκε στο πλαϊνό πλαστικό εκεί που αρχίζει το πίσω κομμάτι μετά την πόρτα και το ξέμπαξε για τα καλά :( Το χειρότερο είναι ότι μετά πήρε το τρόπαιό του και άρχισε να τρέχει σε κάτι οκόπεδα!! Τσάμπα λεφτά...

To ιδιο ακριβως μου ειχε κανει κι εμενα σκυλος πριν 2 χρονια περιπου... :icon_toil

MZ3
07-12-07, 23:24
ξεμπαξα ενα λαπτοπ απο πορτ μπαγκαζ (ειναι και βαρουτσικο το ατιμο)
2 μπουφαν
2 μπουζες
κανα δυο ντουζινες πιατακια που δινουν στα βενζιναδικα με 25 λιτρα βενζινας
μια σακουλα τιγνκα στο χαρτι (απωρο πως μαζευονται)

αχ ξαλαφρωσα καπως....

ΚΥΡΙΛΛΑΣ
08-12-07, 05:19
ξεμπαξα ενα λαπτοπ απο πορτ μπαγκαζ (ειναι και βαρουτσικο το ατιμο)
2 μπουφαν
2 μπουζες
κανα δυο ντουζινες πιατακια που δινουν στα βενζιναδικα με 25 λιτρα βενζινας
μια σακουλα τιγνκα στο χαρτι (απωρο πως μαζευονται)

αχ ξαλαφρωσα καπως....

Ετσι όπως το ξεκίνησες με το λαπτοπ και τα μπουφάν, πίστεψα ότι το ξεμπάξιμο στο έκανε κάποιο κλεφτρόνι με το ζόρι!!
χαχαχα

VanVIC
08-12-07, 06:52
"Ξεμπάζω" τα κάτωθι εργοστασιακά :
-Πίσω προφυλακτήρα
-Πίσω φτερά
-μαρσπιέ
-εξάτμιση
-ζάντες
ίσως και τους εκκεντροφόρους.

Ολα αυτά φαίνονται και στις τωρινες photo του garage μου.
Εαν ενδιαφέρει κάποιον κάτι, PM.

Κι'ολά αυτά για κάνω τη ζωή του Αϊ-Βασίλη, πιο ευκολη...!

Lil
08-12-07, 11:26
"Ξεμπάζω" τα κάτωθι εργοστασιακά :
-Πίσω προφυλακτήρα
-Πίσω φτερά
-μαρσπιέ
-εξάτμιση
-ζάντες
ίσως και τους εκκεντροφόρους.

Ολα αυτά φαίνονται και στις τωρινες photo του garage μου.
Εαν ενδιαφέρει κάποιον κάτι, PM.

Κι'ολά αυτά για κάνω τη ζωή του Αϊ-Βασίλη, πιο ευκολη...!

Μ'αρεσουν αυτες οι δηλωσεις Βαγγελη......
να γινουν τα μπαξιματα μετα τα ξεμπαξιματα......

STR
08-12-07, 13:44
Μου ξεμπαξανε τον καθρεφτη του οδηγου:banghead: ...Δεν πειραζει ομως ηταν ευκαιρια και εβαλα Μ3 look:dblthumb2

Alf_116i
08-12-07, 21:35
Ξέμπαξα κάτι παλαιά cd. Τα είχα βαρεθεί.

mixalhs
08-12-07, 21:48
Ξέμπαξα κάτι παλαιά cd. Τα είχα βαρεθεί.

Τι μου θυμισες...εδω και 4 χρονια εχω τα ιδια cd στην cdιερα μου!!:chair::dblthumb2

konc
09-12-07, 04:26
Μου ξεμπαξανε τον καθρεφτη του οδηγου:banghead: ...Δεν πειραζει ομως ηταν ευκαιρια και εβαλα Μ3 look:dblthumb2

Γκρρρρ Deja-vu. Ευτυχώς τον είδαν και μου έδωσαν τον αριθμό του. Σε 10' έίχα φύγει από τη δουλειά και βάραγα τα κουδούνια, ευτυχώς ψάρωσε με το πως και πόσο γρήγορα τον βρήκα και πλήρωσε off the record το τιμολόγιο του φαναρτζή.
Μα τι βλάκες υπάρχουν, για 10-20 ευρώ που θα πληρώσουν προσαύξηση το επόμενο εξάμηνο-χρόνο αφήνουν πίσω ζημιές που κοστίζουν μισό μισθό και σηκώνονται και φεύγουν... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα μπορούσα ποτέ να το κάνω.

optostyle
09-12-07, 11:02
Kωστα ειδη για λογους ανταγωνισμου (μου φαινεται)οι ασφαλιστικες δικαιολογουν 1 η 2 ατυχηματα χωρις επιβαρυνση.....οποτε ειναι 2 φορες βλακες που φευγουν που σπασαν ενα καθρεφτη

VanVIC
11-12-07, 18:26
Μ'αρεσουν αυτες οι δηλωσεις Βαγγελη......
να γινουν τα μπαξιματα μετα τα ξεμπαξιματα......

Ο λόγος του ξεμπαξίματος του εργοστασιακού τελικού :

Supersprint 2 x Φ 80

Η αρχή έγινε...

sakkunen
11-12-07, 20:02
Γκρρρρ Deja-vu. Ευτυχώς τον είδαν και μου έδωσαν τον αριθμό του. Σε 10' έίχα φύγει από τη δουλειά και βάραγα τα κουδούνια, ευτυχώς ψάρωσε με το πως και πόσο γρήγορα τον βρήκα και πλήρωσε off the record το τιμολόγιο του φαναρτζή.
Μα τι βλάκες υπάρχουν, για 10-20 ευρώ που θα πληρώσουν προσαύξηση το επόμενο εξάμηνο-χρόνο αφήνουν πίσω ζημιές που κοστίζουν μισό μισθό και σηκώνονται και φεύγουν... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα μπορούσα ποτέ να το κάνω.


Άμα φταίει!Γιατι αν εσύ έχεις παρκάρει παράνομα, πάνω σε πεζοδρόμιο ή κάπου αλλού, απλά στα τέτοια του.

BMW523i
11-12-07, 20:17
Ξέμπαξα τους Μ5 καθρέπτες(διότι μου ξεμπάξαν του οδηγού) και ξαναμπήκαν Μ5 καθρέπτες!!:gaysex:

konc
11-12-07, 20:39
Άμα φταίει!Γιατι αν εσύ έχεις παρκάρει παράνομα, πάνω σε πεζοδρόμιο ή κάπου αλλού, απλά στα τέτοια του.

Μόνο και μόνο που την έκανε με ελαφρά, αν δεν πλήρωνε παίζει και να τον κοπάναγα στα... τέτοια του :rofl2:

mixalhs
12-12-07, 01:28
Ξέμπαξα τους Μ5 καθρέπτες(διότι μου ξεμπάξαν του οδηγού) και ξαναμπήκαν Μ5 καθρέπτες!!:gaysex:

Ποσο τους εχεις παρει ?

konas
30-01-08, 14:53
Ξέμπαξα τις φυμε μεμβρανες γιατι ειχαν αρχισει να θολώνουν (τι σόι εγκατασταση ειχαν κανει οι μακακες - 3Μ και να θολώσουν??).

Εφυγε το κατραμι αφου το αυτοκίνητο ειχε ήδη από τη μαμα φυμε.

Βλεπω :bugeye:και καλύτερα γυρω μου τωρα.

spirosg
30-01-08, 16:04
Άμα φταίει!Γιατι αν εσύ έχεις παρκάρει παράνομα, πάνω σε πεζοδρόμιο ή κάπου αλλού, απλά στα τέτοια του.

Μέγιστο λάθος. Το άν έχεις παρκάρει νόμιμα ή παράνομα, αφορά την τροχαία. Αυτός που τυχόν σε χτυπήσει, ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να σε αποζημιώσει.
Έχω προσωπικό παράδειγμα και μάλιστα με λεοφωρείο, που στην αρχή ο τύπος πήγε να το παίξει ιστορία του στύλ "ήσουν παρκαρισμένος πάνω στη Σόλωνος και απαγορεύεται και αν καλέσεις τροχαία θα σε γράψει και δεν πληρώνω τίποτα κλπ κλπ" .... αλλα μόλις του είπα "μπορείς να πέις στην τροχαία ότι θέλεις... το γεγονός είναι οτι έπεσες πάνω σε σταθμευμένο όχημα" έβγαλε αφρούς γιατι κατάλαβε οτι δεν έπιασε ο εκφοβισμός και έκανε δήλωση...

DASMANIA
30-01-08, 17:31
ξεμπαξα εναν μασπιε σε ενα πακαρισμα χτες!!
σημερα τον εφτιαξα ξανα..

ξεμπαξα την κουτα με ολες τις βλακιες που ειχα μεσα (σπρει, μπουζι, καλοδια,πανια ,λαδια -πρα λαδια κτλ.
και πηρα την τηλεωραση (τζαντα) που ειχα απο το ναυτικο και εβαλαμεσα τα απαρετιτα μονο.

mrdmoschos
04-02-08, 23:35
Ξέμπαξα το ράδιοCD για τα μάτια μιας Pioneer οθόνης

Bavarian Power
08-02-08, 09:45
Εγώ ξέμπαξα τα λάστιχα και πολύ σαβούρα απο το πόρτ μπαγκάζ και το ντουλαπάκι...
Η μπέμπα έγινε καθαρούλα.. :yipee:

manosm3
06-03-08, 18:38
Ξεμπαξα τα πισω καθισματα! :D

sot
20-04-08, 19:41
ξεμπαξα τα angel eyes για πιο oem look και την σιδερενια ρεζερβα για αλουμινιου :)

VATOS
23-04-08, 09:28
Εγω έχω ξεμπάξει "οριστικά όμως" τον κουβά της ρεζερβας για χάρη του difuser μου....
Πρέπει να ξεμπάξω και ολα τα εργαλεία που κουβαλάω πισω γιατι συνολικα πρέπει να ζυγίζουν κανα 100αρι κιλακια...
Ψήνομαι και για τα πισω καθισματα...οχι οτι ζυγιζουν πολυ αλλα ετσι...

race535
23-04-08, 09:34
Ξεμπαξα και εγω τους αποστατες για χαρη της οδηγικης συμπεριφορας!!

demis_330
29-06-08, 23:03
Ξέμπαξα όλες τις ξύλινες επενδύσεις-φιλέτα και έμπαξα προς το παρόν ανθρακι φιλέτα, τα οποία θα πάνε για να γίνουν carbon...

Επίσης μαζί με τα φιλέτα, ξέμπαξα και το ξύλινο λεβιεδάκι μου...

ΤΕΛΟΣ τα ξύλινα μέσα !!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!

Dark_Niaou
29-06-08, 23:44
φωτο Δημήτρη....;

KATSARAIOS
30-06-08, 00:03
Ξέμπαξα όλες τις ξύλινες επενδύσεις-φιλέτα και έμπαξα προς το παρόν ανθρακι φιλέτα, τα οποία θα πάνε για να γίνουν carbon...

Επίσης μαζί με τα φιλέτα, ξέμπαξα και το ξύλινο λεβιεδάκι μου...

ΤΕΛΟΣ τα ξύλινα μέσα !!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!
ξεμπαξες και κανα 3-4 πλαστικα κλιπ ,ο Στελιος να ειναι καλα!!!!

demis_330
30-06-08, 00:10
ξεμπαξες και κανα 3-4 πλαστικα κλιπ ,ο Στελιος να ειναι καλα!!!!

Ξέμπαξα και κάτι μπινελίκια...από μέσα μου...όταν ξεμπάχτηκαν τα πλαστικά...:icon02:

georgiou
30-06-08, 00:15
αφου ξεμπαξατε λεβιεδακια τα δινετε μπας και μπαξει κανενας που του εχει λιωσει το δερμα??? :offtopic:

KATSARAIOS
30-06-08, 00:23
αφου ξεμπαξατε λεβιεδακια τα δινετε μπας και μπαξει κανενας που του εχει λιωσει το δερμα??? :offtopic:εσυ αγορι οταν ξεμπαξεις τα φιλετα
CALL ME !!!!!!!!

demis_330
30-06-08, 15:34
φωτο Δημήτρη....;

να και οι φώτος...σύντομα θα γίνουν carbon...:dblthumb2

Dark_Niaou
30-06-08, 16:00
και πως θα γινουν carbon??? Αυτοκόλλητο ή Αμερικ(λ)άνικο;

zaharias
30-06-08, 20:01
ξεμπαξες και κανα 3-4 πλαστικα κλιπ ,ο Στελιος να ειναι καλα!!!!

Εσυ να εισαι καλα, που εκανες δωρεα κλιπσακι...χαχαχα! :rofl2:

saikoE39
01-07-08, 00:21
Ξεμπαξα...ολες τις επενδυσεις.....ολα τα καθισματα....εβγαλα ολα τα πλαστικα απο παντου....εβγαλα την προστασια του καπω......απο το πορτπαγκαζ τα πανταααααα.......αεροσακους εξω.....ουρανος εξω.....ραδιο κλιμα ποτηρακια...τεμπελη..ημαντα αρκουδισιον εξω....φιλτρα εξω......τελικοο εξω........

Και τελος εβαλα μια μπακετιαααααα.......

ΓΙΑΝΝΗΣ
01-07-08, 00:22
Ξεμπαξα...ολες τις επενδυσεις.....ολα τα καθισματα....εβγαλα ολα τα πλαστικα απο παντου....εβγαλα την προστασια του καπω......απο το πορτπαγκαζ τα πανταααααα.......αεροσακους εξω.....ουρανος εξω.....ραδιο κλιμα ποτηρακια...τεμπελη..ημαντα αρκουδισιον εξω....φιλτρα εξω......τελικοο εξω........

Και τελος εβαλα μια μπακετιαααααα.......

Πλακα κανεις ετσι?? (χωρις παρεξηγηση)

Nick_compact
01-07-08, 00:52
Ξεμπαξα...ολες τις επενδυσεις.....ολα τα καθισματα....εβγαλα ολα τα πλαστικα απο παντου....εβγαλα την προστασια του καπω......απο το πορτπαγκαζ τα πανταααααα.......αεροσακους εξω.....ουρανος εξω.....ραδιο κλιμα ποτηρακια...τεμπελη..ημαντα αρκουδισιον εξω....φιλτρα εξω......τελικοο εξω........

Και τελος εβαλα μια μπακετιαααααα.......

Aπό ποιό αμάξι;;;;

saikoE39
01-07-08, 04:06
Aπό ποιό αμάξι;;;;

Στο 5αρι....!!!!!!!!!!!!!!
Αποψε εγινε το τεστ....χασαμε δεν πειραζει....αυριο ξεκιναω παλι μονταρισμα.....
Με την ευκαιρια εριξα και ενα πλυσιμο στις κατω ταπετσαριες........:)

mixalhs
01-07-08, 10:11
Ξεμπαξα...ολες τις επενδυσεις.....ολα τα καθισματα....εβγαλα ολα τα πλαστικα απο παντου....εβγαλα την προστασια του καπω......απο το πορτπαγκαζ τα πανταααααα.......αεροσακους εξω.....ουρανος εξω.....ραδιο κλιμα ποτηρακια...τεμπελη..ημαντα αρκουδισιον εξω....φιλτρα εξω......τελικοο εξω........

Και τελος εβαλα μια μπακετιαααααα.......

Βγαλε καμια φωτογραφια πριν το ξαναντυσεις να δουμε πως το εκανες γιατι αυτα δεν γινονται καθε μερα....

Aceman1925
01-07-08, 10:16
Ξεμπαξα...ολες τις επενδυσεις.....ολα τα καθισματα....εβγαλα ολα τα πλαστικα απο παντου....εβγαλα την προστασια του καπω......απο το πορτπαγκαζ τα πανταααααα.......αεροσακους εξω.....ουρανος εξω.....ραδιο κλιμα ποτηρακια...τεμπελη..ημαντα αρκουδισιον εξω....φιλτρα εξω......τελικοο εξω........

Και τελος εβαλα μια μπακετιαααααα.......

να γινει η φωτο γρηγορααα.

Dark_Niaou
02-07-08, 11:16
saiko> ονομα και "πράγμα"....

Lil
08-07-08, 20:24
καποιο τσογλάνι μου ξέμπαξε τις βαλβίδες από τα λάστιχα!!!!!:mad:
το θεμα ειναι οτι ξεμπαξε και τις 4!!!!! μαλλον ήθελε και για τις βοηθητικές!!!!

θα κατσω να παρακολουθω ολα τα ποδηλατα που περνανε απο την γειτονια και αμα τον πετυχω..... με κοβω στο κελι 33!

Aroulis
08-07-08, 23:29
Ναι, ξεχνάς ότι τα compact είναι ουσιαστικά Ε30 πίσω και δεν έχουν καμία σχέση στις στροφές με τα υπόλοιπα Ε36 :) Μα καμία όμως και στο υπογράφω, είναι punto με rallye. Οπότε ότι ήταν να κάνω ήταν στην ευθεία και μόνο γιατί και ο άλλος δεν ήταν κανένας κουλός. Για τα νούμερα, τα compact είναι μόλις 50 κιλα ελαφρύτερα, τίποτα σπουδαίο δηλαδή.

exoun akribws ton idio aksona me ta e30 ta compact ta e36 k me tin skepsh k mono gyrnan!

sswift13
09-07-08, 00:41
Αύριο (μάλλον) ξεμπάζω τα φανάρια εμπρός, και επιστρέφω στα μαμά. Απλά μου τη σπάσανε! Στο 36άρι τα πιο όμορφα φανάρια τελικά είναι τα εργοστασιακά!

billys13
09-07-08, 08:07
Ξεμπαξα τις 17 αρες ζαντες μαμα και τις αντικατεστησα με BBS Motorsport 19......καθως και πισω προφυλακτηρα μαμα και μπηκε καινουριος m-packetII.

bill987
09-07-08, 08:16
Ξεμπαξα τις 17 αρες ζαντες μαμα και τις αντικατεστησα με BBS Motorsport 19......καθως και πισω προφυλακτηρα μαμα και μπηκε καινουριος m-packetII.

:useless:

Πότε θα δούμε?????

bmw330vasilis
09-07-08, 08:48
ΣΩΣΤΟΣ Ο BIL....


:useless:

Πότε θα δούμε?????

E36 RULES!!
11-07-08, 10:13
Ξεμπαξα ρεζερβα...

Πηγα, εραψα ενα φιλο μου, ξεμπαξα και 20 ευρω γιατι γυρισαμε την Πατρα ολη

Ξαναμπαξα ρεζερβα

Ψεκαστε, σκουπιστε, τελειωσατε, απλα πραγματα

konas
04-09-08, 12:12
Ξεμπαξα το ΜΙΝΙ Cooper. Τωρα ειμαι μονο με το Ζ4 και το αρχαιο Hyundai του πατερα μου.

VanVIC
04-09-08, 17:16
Σκέφτομαι να βγάλω τους Schrick εκκεντροφόρους και την Superssprint εξάτμιση (όλη απο το χταπόδι μέχρι πίσω-και τους καταλύτες) και να επανέφέρω τα εργοστασιακά.

Οι εκκεντροφόροι είναι 1ου σταδιόυ κάνουν σε όλα τα 3λιτρα Μ54 (ίσως και στα μικρότερα εξακύλινδρα).

Απο την εξάτμιση, αν δεν ενδιαφέρεται κάποιος συκγεκριμένα για εξακύλινδρο Ζ3, οι 200-άρηδες Supertsprint καταλύτες (είναι της HJS για όσους ξέρουν) κάνουν σε όλα τα 3λίτρα (ίσως και στα μικρότερα εξακύλινδρα), το τελικό νομίζω κάνει και για Ε46 και το χταπόδι κάνει και για Ζ4.

Οσοι ενδιαφέρονται να κάνουν αγορά και ενδιαφέρονται, ας μου στείλουν PM.
Τα ανωτέρω εξαρτήματα δεν τα'χω παραπάνω απο 6 μήνες και τ'αμάξι -στο διάστημα αυτό- δεν έχει κάνει πάνω απο 3.000 χλμ (ίσως να λέω και πολλά).

Σημειώσατε οτι τα ανωτέρω, σε καινούργια, δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν σε λιγότερα χρήματα απο 5.000 ευρώ.

Τα ανωτέρω, σε συνδιασμό με πρόγραμμα + φίλτρο (δηλαδή με 700-800 ευρώ ακόμα), προσθέτουν 30 άλογα στους 231 εργοστασιακούς ίππους του 3-λιτρου Μ54.

Μην με ρωτάτε γιατί σκέφτομαι να τα βγάλω γιατί στενοχωριέμαι, πραγματικά.
Δεν το περίμενα να εξελιχθεί ετσι, εκτός κι αν...

shido
04-09-08, 17:18
Γιατι ρε Βαγγελη ξεμπαζεις αυτα?τοσο κοπο και ψαξιμο ...

VanVIC
04-09-08, 17:21
Γιατι ρε Βαγγελη ξεμπαζεις αυτα?τοσο κοπο και ψαξιμο ...

Μου φαίνεται θα το κάνω βίδες Γιάννη...

shido
04-09-08, 17:22
θα το δωσεις μαμα?σορρυ δεν καταλαβα

VanVIC
04-09-08, 17:25
θα το δωσεις μαμα?σορρυ δεν καταλαβα

ασε, τα λέμε άλλη ώρα

BILL007
04-09-08, 18:52
Ωχ...τι έγινε βρε Βαγγέλη και το ξεστήνεις το θεριό?
ασε, τα λέμε άλλη ώρα
Ελπίζω να τα πούμε και εμείς σύντομα,γιατί έχω μεγάλη απορία...

Lil
03-11-08, 15:33
ξεμπαχτικε το SMART οε οε οε.... το φορτωσα στην μανα μου που αποφασισε να ξεμπαξει το δικο της πανω σε ντατσουν!!! (οποιος καταλαβε καταλαβε.... R.I.P. Lanos....)

Snoopy
03-11-08, 15:55
Ξέμπαξα την 5άρα της δουλειάς και θα μπάξω Audi A6.
Δεν μπορώ να πω οτι είμαι ευτυχισμένος, αλλά έτσι είναι αυτά, ίσως και να μου αρέσει τελικά, θα δείξει.

Lil
07-11-08, 16:40
ξεμπαχτικε το SMART οε οε οε.... το φορτωσα στην μανα μου που αποφασισε να ξεμπαξει το δικο της πανω σε ντατσουν!!! (οποιος καταλαβε καταλαβε.... R.I.P. Lanos....)

εχει συνεχεια η ιστορια.....
τελικα η μανα μου ξεμπαξε και το σμαρτ... σε δεντρο αυτην τη φορα!!! 2 τροπετς σε 2 βδομαδες... μπραβο!:drive2:
υγ1) ρε λες να ναι οικογενειακο?
υγ2) κατα βαθος χαιρομαι γιατι μου την ελεγε οτι μονο εγω χαλαω αυτοκινητα.... αααχχχχχ
υγ3) λες να τα κανει ολα αυτα για να βρει δικαιολογια να παρει το τζιπακι που θελει???

SUPERCHARGER
07-11-08, 16:46
Ξεμπαξα την γκομενα μου !Επιτελους.
Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο θερτ αλλα Ξεμπαξα!@

Πες μου επειγοντως πως το εκανες αυτο..........
Καθε συμβουλη δεκτη....
Η δικια μου ειναι μοντελο "αρραβωνιαρα 5αετιας"

Snoopy
07-11-08, 17:22
Πες μου επειγοντως πως το εκανες αυτο..........
Καθε συμβουλη δεκτη....
Η δικια μου ειναι μοντελο "αρραβωνιαρα 5αετιας"

έχω κάτι Αλβανούς στο πορτ μπαγκαζ.
Αν ενδιαφέρεσαι σοβαρά, ετοίμασε 5 χιλιάρικα και στείλε μου PM.

(δέχομαι και πληρωμή σε ναρκωτικά ή όπλα, μόνο πες μου να ξέρω να φέρω το αμάξι με τα φιμε)

santo
07-11-08, 17:35
ξέμπαξα τα παλιά λάστιχα.. γιατί έιχαν φτάσει σε τρελλό σημείο..
και έμπαξα.. νέα Conti Sport Contact3 .. άλλο αυτοκίνητο.. τώρα και με σωστή διασταση..
235/35 με 265/30 19...

djbmwdakias
07-11-08, 17:36
έχω κάτι Αλβανούς στο πορτ μπαγκαζ.
Αν ενδιαφέρεσαι σοβαρά, ετοίμασε 5 χιλιάρικα και στείλε μου PM.

(δέχομαι και πληρωμή σε ναρκωτικά ή όπλα, μόνο πες μου να ξέρω να φέρω το αμάξι με τα φιμε)

snoopy,δεκτη η ανταλαγη. μονο με ναρκωτικα μπορω να τους ανταλαξω. τους θελω δανεικους ομως, γιατι αρχιζει η περιοδος μαζεματος ελλιας και θελω προσωπικο..

michaelp900
07-11-08, 17:41
Εχω να ανακαινισω το σπιτι και χρειαζομαι ατομα
Πληρωμη με κτημα τινγκα στο χασις
:chair:

YAziDis
07-11-08, 18:03
Εγώ ανταλάσω τσέχες και βουλγάρες (νόμιμες πλέον για μπες βγες). Ενδιαφερετε κανείς; χαχαχαχ

Snoopy
07-11-08, 18:10
ξέμπαξα τα παλιά λάστιχα.. γιατί έιχαν φτάσει σε τρελλό σημείο..
και έμπαξα.. νέα Conti Sport Contact3 .. άλλο αυτοκίνητο.. τώρα και με σωστή διασταση..
235/35 με 265/30 19...

αν δεν τα πέταξες ακόμα, να έρθω να τα πάρω?

θα τα αφήσω στο γκαραζ να κάνω φιγούρα... (εεεε είχα πάει μια πιστούλα, θα λέω, και τοοοο ζόρισα λιγάααααακι)....

santo
07-11-08, 18:12
Fit & Go στην Παπανικολή.. τα πίσω..
τα μπροστινά.. είχαν ψωμί ακόμα.

konas
07-11-08, 18:39
αν δεν τα πέταξες ακόμα, να έρθω να τα πάρω?

θα τα αφήσω στο γκαραζ να κάνω φιγούρα... (εεεε είχα πάει μια πιστούλα, θα λέω, και τοοοο ζόρισα λιγάααααακι)....

καλα εσυ μη δεις ανθρωπο να βγαζει λαστιχα.

ΡΕ τοχεις κανει ΧΥΤΑ το γκαραζ ΡΕ.
Στο τελος θα χρειαστεις εργοστασιο ανακυκλωσης

Snoopy
07-11-08, 18:42
καλα εσυ μη δεις ανθρωπο να βγαζει λαστιχα.

ΡΕ τοχεις κανει ΧΥΤΑ το γκαραζ ΡΕ.
Στο τελος θα χρειαστεις εργοστασιο ανακυκλωσης

είχα χρήσιμα, τους βάζω σαμπρέλες και μέσα κρύβω ναρκωτικά, γιατί τώρα χωρίς φιμε, είναι πρόβλημα η μετακίνηση.

YAziDis
09-11-08, 19:53
Να σε δω όταν θα βάζουμε υποχρεωτικά plexiglass τι θα κανεις χοχοχοχ :Ρ

sakkunen
22-08-10, 12:38
Λοιπόν, ξέμπαξα το πλαστικό καπάκι του μοτέρ και κέρδισα σε βάρος καθώς επίσης μειώθηκε κ το κέντρο βάρους του μοτέρ. Επειδή φυσικά εγώ μιλάω πάντα με γεγονότα, ο χρόνος στο Μουγκέλο που κάνω τις δοκιμές μου έπεσε κατά 3''. :nutkick:

Nikos120i
23-08-10, 12:10
Λοιπόν, ξέμπαξα το πλαστικό καπάκι του μοτέρ και κέρδισα σε βάρος καθώς επίσης μειώθηκε κ το κέντρο βάρους του μοτέρ. Επειδή φυσικά εγώ μιλάω πάντα με γεγονότα, ο χρόνος στο Μουγκέλο που κάνω τις δοκιμές μου έπεσε κατά 3''. :nutkick:

Καλύτερα πρώτα να διαβάζεις για να μαθαίνεις περισσότερα πράγματα πριν κοροϊδέψεις...

:GrowUp:

sakkunen
24-08-10, 01:43
Καλύτερα πρώτα να διαβάζεις για να μαθαίνεις περισσότερα πράγματα πριν κοροϊδέψεις...

:GrowUp:

Δε ξέρω, δεν μου είναι έμφυτο αυτό αλλά πάλι ίσως μου το βγάζεις εσύ. Είναι αυτόματη αντίδραση στις πιπεριές που γράφεις. Δλδ έλεος, 1 κιλό ελαφρύτερο το καπάκι κ σύ νιώθεις βιδωμένο το μπροστινό μέρος ν ούμ' σε σχέση με τ άλλα. Είσαι αρχηγός μιλάμε. Όλα αυτά στο δρόμο τα νιώθεις έτσι ? Όταν είσαι δυσκοίλιος κ αυξάνει το βάρος σου νιώθεις την παραπάνω υποστροφή ? Δλδ πόσο τέλειο είναι παραπάνω από το ήδη υπερτέλειο 120 σου ? Κ αφού το υπερτέλειο 120 σου έπιανε τα golf gti το 320si τι πιάνει ? Τα τσιρόκο αρ ? Τα 325 δε το συζητώ οτι τα ψωλιάζεις!
Έχεις πέσει θύμα των πρες ριλίς της bmw κ των πληρωμένων περιοδικών κ σε διαβάζουν κάποιοι κ θα τους τρέχουν τα σάλια που δεν έχουν το δικό σου αυτοκίνητο.
Άραξε λίγο, απόλαυσε το αυτοκίνητο που έχεις κ μην γράφεις λές κ έχεις αναλάβει το σασπένσιον της μ-ντιβίζιον.

M_enzo
24-08-10, 02:29
μισος και αλληλοσπαραγμος:P
ξεμπαξα τους απαισιοτατους ανεμοθραυστες

halkida116mpack
24-08-10, 02:59
Δε ξέρω, δεν μου είναι έμφυτο αυτό αλλά πάλι ίσως μου το βγάζεις εσύ. Είναι αυτόματη αντίδραση στις πιπεριές που γράφεις. Δλδ έλεος, 1 κιλό ελαφρύτερο το καπάκι κ σύ νιώθεις βιδωμένο το μπροστινό μέρος ν ούμ' σε σχέση με τ άλλα. Είσαι αρχηγός μιλάμε. Όλα αυτά στο δρόμο τα νιώθεις έτσι ? Όταν είσαι δυσκοίλιος κ αυξάνει το βάρος σου νιώθεις την παραπάνω υποστροφή ? Δλδ πόσο τέλειο είναι παραπάνω από το ήδη υπερτέλειο 120 σου ? Κ αφού το υπερτέλειο 120 σου έπιανε τα golf gti το 320si τι πιάνει ? Τα τσιρόκο αρ ? Τα 325 δε το συζητώ οτι τα ψωλιάζεις!
Έχεις πέσει θύμα των πρες ριλίς της bmw κ των πληρωμένων περιοδικών κ σε διαβάζουν κάποιοι κ θα τους τρέχουν τα σάλια που δεν έχουν το δικό σου αυτοκίνητο.
Άραξε λίγο, απόλαυσε το αυτοκίνητο που έχεις κ μην γράφεις λές κ έχεις αναλάβει το σασπένσιον της μ-ντιβίζιον.

:+1::twak:

Nikos120i
24-08-10, 08:29
Δε ξέρω, δεν μου είναι έμφυτο αυτό αλλά πάλι ίσως μου το βγάζεις εσύ. Είναι αυτόματη αντίδραση στις πιπεριές που γράφεις. Δλδ έλεος, 1 κιλό ελαφρύτερο το καπάκι κ σύ νιώθεις βιδωμένο το μπροστινό μέρος ν ούμ' σε σχέση με τ άλλα. Είσαι αρχηγός μιλάμε. Όλα αυτά στο δρόμο τα νιώθεις έτσι ? Όταν είσαι δυσκοίλιος κ αυξάνει το βάρος σου νιώθεις την παραπάνω υποστροφή ? Δλδ πόσο τέλειο είναι παραπάνω από το ήδη υπερτέλειο 120 σου ? Κ αφού το υπερτέλειο 120 σου έπιανε τα golf gti το 320si τι πιάνει ? Τα τσιρόκο αρ ? Τα 325 δε το συζητώ οτι τα ψωλιάζεις!
Έχεις πέσει θύμα των πρες ριλίς της bmw κ των πληρωμένων περιοδικών κ σε διαβάζουν κάποιοι κ θα τους τρέχουν τα σάλια που δεν έχουν το δικό σου αυτοκίνητο.
Άραξε λίγο, απόλαυσε το αυτοκίνητο που έχεις κ μην γράφεις λές κ έχεις αναλάβει το σασπένσιον της μ-ντιβίζιον.

Καταρχάς είναι πολύ ενοχλητικό να γράφεις τα αγγλικά με ελληνικά. :nixweiss:

Από τον καναπέ μου κι εγώ μεγάλε γίνομαι μεγάλος και τεράστιος οδηγός.

Οδήγησε το πρώτα και μετά πες μας την άποψή σου...δεν το έχεις οδηγήσει, δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις άποψη όπως και να το κάνουμε. Κοίτα λοιπόν πριν μιλήσεις με τέτοιο άσχημο τρόπο να μάθεις και να διαβάσεις πριν μας το παίξεις έξυπνος.

Στο είπα και πριν...get a life...ή συνέχισε στο PS3 σου...

InsaneDriver
24-08-10, 09:49
Έχετε πλάκα πάντως...

Νικόλα για να λέμε και του στραβού το δίκιο, εσύ έπρεπε να είσαι πωλητής αυτοκινήτων.

Σε θυμάμαι από τότε που είχες ακόμα την a147 να περιγράφεις τις αρετές του αυτοκινήτου σου με τέτοιο πάθος που να νομίζουν όλοι ότι έχεις το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου. Ομοίως με την 120 και τώρα με την 320si.
Παθιάζεσαι άσχημα με τις επιλογές σου και πολλές φορές υπερβάλεις.

Κατά τα άλλα ο sakkunen είναι κακοήθης, παλιοχαρακτήρας κτλπ. Για αυτό άλλωστε δεν τον θέλουν οι γκόμενες...

JuNiOr_
24-08-10, 11:03
Δε ξέρω, δεν μου είναι έμφυτο αυτό αλλά πάλι ίσως μου το βγάζεις εσύ. Είναι αυτόματη αντίδραση στις πιπεριές που γράφεις. Δλδ έλεος, 1 κιλό ελαφρύτερο το καπάκι κ σύ νιώθεις βιδωμένο το μπροστινό μέρος ν ούμ' σε σχέση με τ άλλα. Είσαι αρχηγός μιλάμε. Όλα αυτά στο δρόμο τα νιώθεις έτσι ? Όταν είσαι δυσκοίλιος κ αυξάνει το βάρος σου νιώθεις την παραπάνω υποστροφή ? Δλδ πόσο τέλειο είναι παραπάνω από το ήδη υπερτέλειο 120 σου ? Κ αφού το υπερτέλειο 120 σου έπιανε τα golf gti το 320si τι πιάνει ? Τα τσιρόκο αρ ? Τα 325 δε το συζητώ οτι τα ψωλιάζεις!
Έχεις πέσει θύμα των πρες ριλίς της bmw κ των πληρωμένων περιοδικών κ σε διαβάζουν κάποιοι κ θα τους τρέχουν τα σάλια που δεν έχουν το δικό σου αυτοκίνητο.
Άραξε λίγο, απόλαυσε το αυτοκίνητο που έχεις κ μην γράφεις λές κ έχεις αναλάβει το σασπένσιον της μ-ντιβίζιον.

:+1::twak:

+2...:rockon:

Nikos120i
24-08-10, 12:26
Έχετε πλάκα πάντως...

Νικόλα για να λέμε και του στραβού το δίκιο, εσύ έπρεπε να είσαι πωλητής αυτοκινήτων.

Σε θυμάμαι από τότε που είχες ακόμα την a147 να περιγράφεις τις αρετές του αυτοκινήτου σου με τέτοιο πάθος που να νομίζουν όλοι ότι έχεις το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου. Ομοίως με την 120 και τώρα με την 320si.
Παθιάζεσαι άσχημα με τις επιλογές σου και πολλές φορές υπερβάλεις.

Κατά τα άλλα ο sakkunen είναι κακοήθης, παλιοχαρακτήρας κτλπ. Για αυτό άλλωστε δεν τον θέλουν οι γκόμενες...

Δέχομαι ότι έχω έναν ιδιαίτερο τρόπο γραφής που πηγάζει από τη δουλειά μου ίσως, αλλά παρ'όλα αυτά τίποτα από αυτά που γράφω δεν είναι ψέμματα ή αναληθή και οι εμπειρίες μου πηγάζουν από την αγάπη μου για την αυτοκίνηση και η τριβή μου με αυτή...τη πολιτική και την αγωνιστική (καρτ) οδήγηση.

Δε δέχομαι όμως τέτοιους χαρακτηρισμούς, γελοιότητες, αηδίες, ειρωνίες και άλλου τέτοιου τύπου σχόλια. Έχω μάθει να σέβομαι τον συνομιλητή μου και να κοιτάω πάντα να μάθω κάτι παραπάνω...αντίθετα με κάποιους.

Ο καθένας μπορεί να διαβάσει και να κρίνει...σε άλλους τους αρέσει και σε άλλους όχι.

Στο τέλος της ημέρας...μπορεί ο καθένας να αποκομίσει τη δική του εμπειρία και να κρίνει.

Αμφιβάλεις για παράδειγμα ότι δεν είναι πολύ καλά αυτοκίνητα όλα όσα έχω περιγράψει? Τα έχεις οδηγήσει για να κρίνεις αν είμαι ή όχι υπερβολικός?

Πολύ απλά τονίζω τα θετικά τους σημεία...τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Ο δρόμος είναι εκεί έξω...τα αυτοκίνητα είναι εκεί για κάποιον να τα οδηγήσει και να κρίνει...

Κωνσταντίνος
24-08-10, 15:06
...........Έχω μάθει να σέβομαι τον συνομιλητή μου και να κοιτάω πάντα να μάθω κάτι παραπάνω...αντίθετα με κάποιους. ...

Kατάφερες να μάθεις πως τα 316 δεν είναι "αυτοκτονικά", "εγκληματικά" ή τέλος πάντως όπως τα είχες χαρακτηρίσει, ή ακομα το παλεύεις ;
Γιατί όλοι οι υπόλοιποι σου λέγαμε το αντίθετο αλλά εσυ δεν "μάθαινες" με τίποτα....:scratchch

Nikos120i
24-08-10, 15:33
Το οδήγησα...δε μου άρεσε καθόλου. Αργό, βαρετό και δεν αξίζει καθόλου τα 30.000 ευρώ του.

Μα καθόλου!

Εσύ έχεις οδηγήσει κανένα σύγχρονο ανταγωνιστικό αυτοκίνητο στα 30.000 ευρώ ή όχι? Το Α4 ας πούμε ή την 159?

Πιστεύεις ότι η 316i είναι value for money στα 30Κ?

sakkunen
24-08-10, 17:09
Καταρχάς είναι πολύ ενοχλητικό να γράφεις τα αγγλικά με ελληνικά. :nixweiss:

Από τον καναπέ μου κι εγώ μεγάλε γίνομαι μεγάλος και τεράστιος οδηγός.

Οδήγησε το πρώτα και μετά πες μας την άποψή σου...δεν το έχεις οδηγήσει, δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις άποψη όπως και να το κάνουμε. Κοίτα λοιπόν πριν μιλήσεις με τέτοιο άσχημο τρόπο να μάθεις και να διαβάσεις πριν μας το παίξεις έξυπνος.

Στο είπα και πριν...get a life...ή συνέχισε στο PS3 σου...

Εδώ έχουμε τα εξής από μια σβέλτη αναζήτηση σε άλλο φόρουμ:
Ο νικος120-320si-147-χερας-βαλτερ- παίζει ps3.

''Τα γραφικά του pro ή οτιδήποτε άλλο παίζω στο PS3 είναι εξαιρετικά. Το pro συγκεκριμένα παίζει σε 720p, το GT5 prologue είναι σε 1080p. Επειδή έχω δει το GT σε PC δεν είχαν καμία σχέση τα γραφικά του ρε συ...γιατί το λες αυτό? ''

Εδώ βλέπουμε οτι ο νικος 120-320si-147-murizw tin ypostrofh prin ekdhlwthei- από το πολύ ps3 έχει χάσει τα αβγά κ τα πασχάλια.

''Όχι το GT...σόρυ...ένα άλλο ήταν, δε θυμάμαι πιο που είχαμε δει μαζί με τον brother. Το FIFA νομίζω. Μπερδεύτηκα.''

Εδώ ο νίκος 120-320si-ippoths ths asfaltou λιώνει στο pro, ενώ εγώ λιώνω κανα παγωτό.

''Παρέα στο σαλόνι και λιώνουμε στο pro, buzz κλπ. ''

Φυσικά ο νικος320si έχει στο βιογραφικό του λογαριασμούς σε πολλααα φορουμ. Που να δείτε πόσα ποσταρίσματα έχει.

Οπότε κιπ ον πσ3ινγκ νικο.

Επειδή δε μιλάω από το καναπέ, όπου θέλεις, όποτε θέλεις, εσύ με το 320si εγώ με το 316ti μου. Όχι σε ευθεία αλλά σε στροφές. Ανοιχτή πρόσκληση. Αμα δε μπορείς τώρα το κάνουμε κ το χειμώνα στα χιόνια.:woowoo:

Κωνσταντίνος
24-08-10, 17:35
Εσύ έχεις οδηγήσει κανένα σύγχρονο ανταγωνιστικό αυτοκίνητο στα 30.000 ευρώ ή όχι? Το Α4 ας πούμε ή την 159?


Ναι έχω οδηγήσει. Και μάλιστα το Α4 συχνά.


Πιστεύεις ότι η 316i είναι value for money στα 30Κ?
Οχι. Δεν είναι καθόλου.

Αλλά και στα 2 παραπάνω δεν βλέπω καμμία σχέση με αυτο που σου είπα.
Τεσπα....

Κωνσταντίνος
24-08-10, 17:58
Εσύ έχεις οδηγήσει κανένα σύγχρονο ανταγωνιστικό αυτοκίνητο στα 30.000 ευρώ ή όχι? Το Α4 ας πούμε ή την 159?


Ναι έχω οδηγήσει. Και μάλιστα το Α4 συχνά.


Πιστεύεις ότι η 316i είναι value for money στα 30Κ?
Οχι. Δεν είναι καθόλου.

Αλλά και στα 2 παραπάνω δεν βλέπω καμμία σχέση με αυτο που σου είπα.

Driver M
24-08-10, 18:32
Ρε παιδιά δε χρειάζεται να στοχοποιείτε. Ο καθένας έχει τις απόψεις του, τον τρόπο γραφής του και μπορεί να παθιάζεται λιγο παραπάνω με το αυτοκίνητό του κ.ο.κ. Οι περισσότεροί μας το κάνουμε, άλλοι λιγότερο και άλλοι περισσότερο.

Ήταν να αγοράσω si μεταχειρισμένη (σχεδόν όταν πρωτοβγήκε, 3 μηνών για την ακρίβεια) αλλά τελικά στα ίδια χρήματα προτίμησα 320i καινούρια. Πάντα θα μου μείνει απωθημένο το αυτοκίνητο αυτό, όχι για τις επιδόσεις του, αφού τρελές διαφορές, κυρίως με τη fl 320, δεν υπάρχουν, αλλά για το ειδικό της κατασκευής του. Τις motorsport ζάντες, τα αλκαντάρα, τον γ@μ@το ήχο στο ρελαντί, τον περιορισμένο αριθμό παραγωγής και κάποια ακόμα.

Μάλλον για εμένα έκανα καλύτερη επιλογή αγοράζοντας 320 απλή, αφού η συντήρησή της (σέρβις λογικά και κυρίως κατανάλωση) είναι οικονομικότερη και για τις ανάγκες μου, οι διαφορές στις επιδόσεις δεν είναι ικανές να κάνουν τη διαφορά.
Όμως τον ιδιαίτερο χαρακτήρα της si το αμάξι μου δεν θα τον αποκτήσει ποτέ. Γι'αυτό και θα μείνει πάντα απωθημένο που θα χαίρομαι να τη βλέπω στο δρόμο και να διαβάζω γι'αυτή.
Γι'αυτό επίσης καταλαβαίνω ορισμένες φορές τον ενθουσιασμό του Νίκου.
Οκ, μια 325 πχ είναι πιο γρήγορη, έχει 6κύλινδρο και και και. Μοναδική όμως δεν είναι.

Θέμα προτεραιοτήτων είναι τα πάντα. Άλλοι προτιμούν γκάζι, άλλοι κάτι πιο ιδιαίτερο, άλλοι κάτι άλλο.
Σίγουρα η υπερβολή δεν είναι κάτι καλό, αλλά ο ενθουσιασμός του καθενός για το αυτοκίνητό του, είναι εν μέρει δικαιολογημένος.

Nikos120i
24-08-10, 22:56
Εδώ έχουμε τα εξής από μια σβέλτη αναζήτηση σε άλλο φόρουμ:
Ο νικος120-320si-147-χερας-βαλτερ- παίζει ps3.

Ουάο! Και? Τι απέδειξες με αυτό?

Κάτι άλλο δεν έχεις να κάνεις με το χρόνο και τη ζωή σου πέρα από το ψάχνεις τι έχω γράψει σε άλλα φόρουμ για εντελώς άσχετο κιόλας θέμα?

Απάντηση πάντως δεν έχω πάρει για το παραπάνω για το αν έχεις οδηγήσει κάτι ώστε να εκφέρεις γνώμη. Δεν το έχεις οδηγήσει? Δεν μπορείς να έχεις άποψη για το πως πηγαίνει και πως στρίβει και τι αίσθηση έχει...πως να το κάνουμε? Είναι σαν να λέω...το ti σου δεν το έχω οδηγήσει...αλλά είναι άθλιο, υποστροφικό, μια ανάρτηση βάρκα γιαλό και ένα τιμόνι που στρίβει 5 λεπτά μετά.

Επειδή δε μιλάω από το καναπέ, όπου θέλεις, όποτε θέλεις, εσύ με το 320si εγώ με το 316ti μου. Όχι σε ευθεία αλλά σε στροφές. Ανοιχτή πρόσκληση. Αμα δε μπορείς τώρα το κάνουμε κ το χειμώνα στα χιόνια.:woowoo:

Αυτά που γράφεις δεν είναι μόνο λόγια του καναπέ...ούτε συζήτηση επιπέδου καφενίου δε τα φτάνει.

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω...αλλά δεν είναι του τύπου μου να κάνω κόντρες με ανθρώπους σαν κι εσένα σε δημόσιους δρόμους.

Ασχολούμαι με κάτι άλλο...πολύ πιο ουσιαστικό που έχει να σου προσφέρει πολύ περισσότερα από το παραπάνω...

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs187.ash2/44977_10150236959910523_668915522_14381710_2562963 _n.jpg

Keep on trolling...καληνύχτα και καλές κόντρες...

manosm3
25-08-10, 00:41
Ειναι προφανες οτι το κομπλεξ του sakkunen πηγαζει απο το μικρο ανδρικο του μοριο (στην κυριολεξια μοριο). Μου το ειπε η αδερφη μου η οποια επροκειτο να συνευρεθει ερωτικα μαζι του αλλα την επιασαν τα γελια μολις το ειδε :loser:

ThaNOS E46coupe
25-08-10, 00:43
ελα παίδες μη μαλώνετε...χαλάτε το θρέντ του ανθρώπου....
Εγώ ξέμπαξα τον αισθητήρα του abs πίσω δεξιά...μου εσπαγε τα νέυρα όταν όλα ανάβανε στο καντράν....επήσης κάποιος ου ξέμπαξε τον καθρέφτη του συνοδηγού.κ δυστυχώς δέν τον συνέλαβα τον ΠΟΥ@%^#&*ΣΤΗ..που να βρώ άλλον τζάμπε τώρα?

ziaba
25-08-10, 08:58
Ξεμπαξα τα φιμε για να περάσω κτεο

sakkunen
25-08-10, 16:44
Ασχολούμαι με κάτι άλλο...πολύ πιο ουσιαστικό που έχει να σου προσφέρει πολύ περισσότερα από το παραπάνω...

Keep on trolling...καληνύχτα και καλές κόντρες...

Εδώ ο αγαπημένος μου νίκος, μου έχει αφιερώσει. keep on drifting dude. thanks.

http://i122.photobucket.com/albums/o251/sakkunen/44977_10150236959910523_668915522_14381710_2562963 _n.jpg

Εδώ ο αγαπημένος μου νίκος , που να τον πληροφορήσω οτι του έχω στροφιλίκι κλειστό από κυκλοφορία αμα φοβάται τις κόντρες, αυτοσυγκεντρώνεται πριν τον αγώνα.

http://i122.photobucket.com/albums/o251/sakkunen/827051699.jpg

i love you nikos.

manosm3
25-08-10, 17:03
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs187.ash2/44977_10150236959910523_668915522_14381710_2562963 _n.jpg

Keep on trolling...καληνύχτα και καλές κόντρες...

Νικο, αν αυτη ειναι η πρωτη στροφη μετα την ευθεια στο καρτοδρομο εχεις παρει λαθος γραμμη.

InsaneDriver
25-08-10, 18:22
Νικο, αν αυτη ειναι η πρωτη στροφη μετα την ευθεια στο καρτοδρομο εχεις παρει λαθος γραμμη.

Έλα ρε Jean Todt. :icon18:



Sakkunen να έρθω και εγώ βόλτα;:ices_ange

Nikos120i
25-08-10, 19:40
Νικο, αν αυτη ειναι η πρωτη στροφη μετα την ευθεια στο καρτοδρομο εχεις παρει λαθος γραμμη.

K1 είναι αυτή σε warm-up lap.

Τι γραμμή παίρνεις εσύ?

Το συγκεκριμένο curb κάνει το καρτ να πηδάει πολύ και χάνεις αρκετή πρόσφυση...άρα προσπαθείς να είσαι όσο πιο κοντά στο curb μπορείς γιατί μετά ανοίγεσαι και καβαλάς όοοοολο το curb μπροστά από την ευθεία της κερκίδας.

Η γραμμή είναι σωστή...λίγο πιο μέσα και το curb σε πετάει κυριολεκτικά στον αέρα...οι δύο δεξιές είναι στον αέρα.

Τι έχεις οδηγήσει εκεί? Έχεις τρέξει με αγωνιστικό καρτ? :)

Υ.Γ. Στον ανώριμο sakkunen...καφριλίκια δεν κάνω σε δημόσιους δρόμους.-
Υ.Γ. Ο Jean Todt δεν ήταν ποτέ engineer κάποιου οδηγού...αλλά team principal & team manager

InsaneDriver
25-08-10, 20:05
Υ.Γ. Ο Jean Todt δεν ήταν ποτέ engineer κάποιου οδηγού...αλλά team principal & team manager

Ο Todt για πολλά χρόνια όμως έδινε συμβουλές στον Σουμι μέσω ασυρμάτου, για την στρατηγική, την επιθετικότητα, τις γραμμές κτλπ.

Nikos120i
25-08-10, 20:35
Ο Todt για πολλά χρόνια όμως έδινε συμβουλές στον Σουμι μέσω ασυρμάτου, για την στρατηγική, την επιθετικότητα, τις γραμμές κτλπ.

Κάνεις λάθος. :)

Ο Chris Dyer ήταν ο μηχανικός σου Σουμάχερ (και μετά του Κίμι) και ποτέ κανένας μηχανικός δεν δίνει συμβουλές στο επίπεδο της F1 για γραμμές. Τις γραμμές τις γνωρίζουν καλύτερα απ'όλους. Μόνο ο Smedley τώρα τελευταία είπε κάτι στον Μάσα...πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Η στρατηγική έχει αποφασιστεί πριν τον αγώνα.

Ο Jean Todt μελετούσε στη πορεία του αγώνα την εξέλιξη της στρατηγικής και ανάλογα έκανε αλλαγές, είτε μιλώντας αυτός στους οδηγούς, ή μέσω των μηχανικών. Ήταν team principal και ο Ross Brawn strategist.

Ο σύμβουλος το οδηγού, είναι ο μηχανικός του :)

sakkunen
27-08-10, 17:18
Τι γραμμή παίρνεις εσύ?
Τι έχεις οδηγήσει εκεί? Έχεις τρέξει με αγωνιστικό καρτ? :)



Που είναι ο μανοςμ3 κ δεν απαντάει ? Μήπως είναι του καναπέος τελικά κ δεν απαντά ?

Dark_Niaou
30-08-10, 09:07
Μήπως είμαστε όλοι OFF TOPIC?

Lil
21-04-11, 21:14
ξεμπαξα....
30726 30727

και εμπαξα..
30728

Driftakos
21-04-11, 21:42
πελμα για κάψιμοοοοοοοο

oldcarskickass
22-04-11, 00:58
Γιατί τα βγαλες ρε; Ένα δεξιά αριστερά ήθελες.

Lil
22-04-11, 05:12
και γω οταν τα εβγαλα συνειδιτοποιησα οτι εχουν ψωμι ακομα!! :p:

Dim77
22-04-11, 09:50
και γω οταν τα εβγαλα συνειδιτοποιησα οτι εχουν ψωμι ακομα!! :p:

Έλα ρε, είχαν ακόμα. :smokin:

e60///M
22-04-11, 11:50
ξεμπαξα κατι μυγακια απο το μπροστινο μου προφηλακτηρα με το πλυσηματακι χθες!!!

george316
22-04-11, 11:57
επιτελους ξεμπαξα τα πραγματα απο το πορτ μπαγκαζ...
μετα απο σχεδον δυο χρονια,αποφασισα να ασχοληθω με το πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου μου,να συμμαζεψω τα καθαριστικα,να τα βαλω σε κουτι,να ανεβαζω επιτελους πανω τα φαναρια και το κοντερ που ειναι σε κουτα και ΘΑ τα εβαζα ΚΑΠΟΙΑ στιγμη.
αποτελεσμα...ανακαλυψω οτι εχω δυο ballast για xenon φωτα...
ειδα οτι το πορτ μπαγκαζ ...εχει χωρο τελικα..
επισης ανακαλυψω οτι το σαμπουαν αυτοκινητου εχει ανοιξει,τωρα το μπουκαλι ειναι αδειο εντελως και το περιεχομενο ειναι χυμενο....στη μοκετα!!!!(τωρα θελει να τη βγαλω να τη πλυνω...αστα να πανε...
επισης ανακαλυψω οτι το γρασσο σε σπρει εχει ξερασει λιγο γρασσο και εχει κανει τα καθαριστικα να μην μπορεις να τα πιασεις απο τη γλυτσα...

AlexVag
22-04-11, 12:15
εγω εχθες ξεμπαξα το μαμα ραδιο-κασσετιφωνο και στη θεση του εμπαξα ενα συστημα dynavin με gps dvd και ολα τα καλουδια...

zgouriazmenos
22-04-11, 18:02
επιτελους ξεμπαξα τα πραγματα απο το πορτ μπαγκαζ...
μετα απο σχεδον δυο χρονια,αποφασισα να ασχοληθω με το πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου μου,να συμμαζεψω τα καθαριστικα,να τα βαλω σε κουτι,να ανεβαζω επιτελους πανω τα φαναρια και το κοντερ που ειναι σε κουτα και ΘΑ τα εβαζα ΚΑΠΟΙΑ στιγμη.
αποτελεσμα...ανακαλυψω οτι εχω δυο ballast για xenon φωτα...
ειδα οτι το πορτ μπαγκαζ ...εχει χωρο τελικα..
επισης ανακαλυψω οτι το σαμπουαν αυτοκινητου εχει ανοιξει,τωρα το μπουκαλι ειναι αδειο εντελως και το περιεχομενο ειναι χυμενο....στη μοκετα!!!!(τωρα θελει να τη βγαλω να τη πλυνω...αστα να πανε...
επισης ανακαλυψω οτι το γρασσο σε σπρει εχει ξερασει λιγο γρασσο και εχει κανει τα καθαριστικα να μην μπορεις να τα πιασεις απο τη γλυτσα...

Σαν τη Μεγάλη Παρασκευή είναι και το πορτ μπαγκάζ σου αδερφέ! Τί το 'θελες και εσύ μέρα που είναι... :friday: