PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ..Μ3-Ε46 ΤΥΡΒΟ-ΝΙΤΡΟ


m3power
09-02-05, 13:57
Προτου αναφερθω στα περι αυτοκινητου,θα ηθελα να σας πω τον λογο που το αποχωριζομαι το καμαρι μου :( ο λογος που αποφασισα να πουλησω το αμαξι ειναι οτι ηρθε πρωορα ο "πελαργος" και νυμφευομαι το καλοκαιρακι!!!

περι αυτοκινητου τωρα:το αμαξι ειναι χρωματος ασημι,μοντελο 2001 m-pack.

εξωτερικως εχει τις γριλιες του μ3,φιμε,ζαντολαστιχα breyton 19",και αεροτομη τυπου φτερουγα(χαμηλη ομως).

εσωτερικως το σαλονι του m-pac,το διακοσμητικο το αλουμινιο(ταμπλο-πορτες),pionner cd,ενισχυτες+κουτα.και τα 3 οργανα τις greedy.

μοτερ το μοτερ ειναι το Μ3-Ε46(ολα τα μηχανικα μερη+ταμπλο) μετατροπη σε τουρμπο-νιτρο με αποδοση στο 1.9 πιεση 602 αλογα στον τροχο και 70 κιλα ροπη(χωρις χρηση νιτρο αυτα),με δυνατοτητα να δουλεψει εως και 2.5 bar πιεση.ολα τα ανταλακτικα που χρησιμοποιηθηκαν ειναι απο κορυφαιους οικους με ανοχη για 1200 ιππους!!!!!ολα τα αλλα(εισαγωγες-μπεκιερες-χταποδια-εξατμισεις κλπ)ειναι χειροποιητα.η επιλογη της ιπποδυναμης γινετε απο τον χρηστη οποτε θελει με εσωτερικους διακοπτες.για περισσοτερες λεπτομεριες το αμαξι εχει παρουσιαστει στο περιoδικο power στο οποιο αναφερει λεπτομερως τα παντα.
τα φρενα εχουν αλλαχτει με ap racing.

Να αναφερω οτι η παραπανω μετατροπη εχει κοστισει 100.000 ευρω

Η τιμη που πωλειται το αυτοκινητο ειναι 75000 ευρω η ανταλλαγη με X5 4.4
υπαρχει και η δυνατοτητα χρηματοδοτησης μεσο τραπεζας.

Fanatic
09-02-05, 15:11
Σταματη μας κουφανες κανονικα....τι να πω....η ωρα η καλη φιλε!!!!Οσο για το τερας...οσοι πιστοι προσελθετε....ααααααχ να σε δω σε Χ5!!! :drive2:

Elen
09-02-05, 15:45
Θα ενδιαφερόμουνα για το, στην κυριολεξία από ότι μας περιγράφεις, SUPERCAR :icon42: με το μοτέρ που η περιγραφή σου το κάνει extra extra ελκυστικό :drive2: ... αν ήμουν σε θέση να οδηγώ νόμιμα και αν είχα 75000 :( (γιατί αν είχα Χ5 θα το κρατούσα για μένα..) πάντως η ώρα η καλή!!! Άντε , μη χάνετε τέτοια ευκαιρία αν μπορείτε να το αποκτήσετε!!!

m3power
09-02-05, 16:29
και ελεγα τι ξεχασα;;;;; :smashtard για οποιαδηποτε πληροφορια στο 6974-192132 η με pm.επισης υπαρχουν φωτο στο garage. :(

DRIFTER
09-02-05, 17:22
Και τι να δούμε μας τα έχει βγάλει τα ματάκια.......η ώρα η καλή φίλε μου.....και να πουληθεί σε καλά χέρια το μωρό και να συνεχίσουμε να το βλέπουμε μέσα στο club

saikoE39
09-02-05, 17:42
M3POWER ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΑΛΛΟΣ;

m3power
09-02-05, 17:51
παααααααρα πόλυ ,αλλα πρεπει..... :(

kacey
09-02-05, 18:52
Ε ενταξει μωρε, πως κανεις ετσι, υπαρχει και το

http://dinan.tempdomainname.com/Products/x5/x544.html#8


:D

manosm3
09-02-05, 20:11
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΤΡΟΠΕΤΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ 3ΑΡΑ 4ΠΟΡΤΗ; ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ!

melos86
09-02-05, 23:19
Εμενα η γνωμη μου ειναι να μην την πουλησεις την Μ3 αν ο λογος ειναι οντως η οικογενια... Η μπεμπα ειναι υπεραρκετη για ενα ζευγαρι και 1-2 παιδια αρκει αυτα να ειναι μικρα για να χωρανε ανετα στο πισω καθισμα... Ασε που παιρνει και παιδικο καθισματακι!!! Και εγω σε μια Ε36 coupe μεγαλωσα με τον αδερφο μου και δεν παθαμε τιποτα... Η αληθεια ειναι οτι ο αδερφος μου ειναι λιγο στριμωγμενος μια και ειναι μικροτερος απο εμενα και καθετε με την μανα μου στο πισω καθισμα αν και το υψος του ξεπερναει τα 2 μετρα (το δικο μου ειναι just 2 μετρα) Ηρωας, ε??
Παντως ακομα ειναι κριμα να την πουλησεις... κατσε να την χαρεις μεχρι να μεγαλωσει λιγο το παιδι και μετα βλεπεις!!! Βεβαια θα πρεπει να ελαφρυνεις λιγο το δεξι ποδι αλλα και αυτο ειναι μεσα στο προγραμμα...
Συγχαρητηρια παντως μελλοντα "χαζομπαμπα".... :hello:

m3power
10-02-05, 01:09
Καταρχην να σας ευχαριστησω ολους για τις ευχες σας!!!! :wub:
οι λογος που θελω να δωσω το αμαξι ειναι οτι ειναι πειρασμος.......και οσο να και να θελεις να πας σιγα,πιστεψε με ειναι δυσκολο να αντισταθεις σε τοσα γκαζια,και επειδη βιδωνομαι και ευκολα στον δρομο,με σκεφτεσαι να πηγαινω τεζα με το παιδι δεμενο σε bucket πισω;;;;;η να ειμαστε στον 9 μηνα και να με τσιγλισει κανενα porcaki;;;;;θα εχουμε γενητουρια μεσα στο αμαξι!!!!!!!!

σκεψου να μαθει το μωρο σε γκαζια και μετατροπες και να μου ζηταει 1 χρονου να του τουρμπισω το καροτσακι;;;;;;;;;;;;;;;; :banghead: :smashtard :soapbox:

greekm3
10-02-05, 08:14
Καταρχην να σας ευχαριστησω ολους για τις ευχες σας!!!! :wub:
οι λογος που θελω να δωσω το αμαξι ειναι οτι ειναι πειρασμος.......και οσο να και να θελεις να πας σιγα,πιστεψε με ειναι δυσκολο να αντισταθεις σε τοσα γκαζια,και επειδη βιδωνομαι και ευκολα στον δρομο,με σκεφτεσαι να πηγαινω τεζα με το παιδι δεμενο σε bucket πισω;;;;;η να ειμαστε στον 9 μηνα και να με τσιγλισει κανενα porcaki;;;;;θα εχουμε γενητουρια μεσα στο αμαξι!!!!!!!!

σκεψου να μαθει το μωρο σε γκαζια και μετατροπες και να μου ζηταει 1 χρονου να του τουρμπισω το καροτσακι;;;;;;;;;;;;;;;; :banghead: :smashtard :soapbox:

maresei to xioumor sou....tha pethaina apo tin stenaxoria mou ean imouna sti thesi sou...isos na min to poulousa pote...omos skepsou kai to allo ...meta apo 2-3 xronia den prokeitai na piasei oute ta misa lefta....ant me to kalo...yparxoune kai alla morfa pragmata sauto ton kosmo...opos ta na tourmpiseis to karotsaki

Geo_3D
10-02-05, 12:58
Σταματη να σε συγχαρω για το διπλο ευτυχες γεγονος.Ευχομαι η ωρα η καλη και καλη λευτερια στη μελλουσα γυναικα σου.Οσο για το "αμαξακι" σου,μακαρι να βρεθει ιδιοκτητης που να το προσεχει,να το αγαπαει και να σκιζει και κανα Mercedes 190E :D oπως και εσυ.Σκεψου οτι ολα ειναι για καλο,αν αυτο μπορει να καλμαρει καπως τον πονο σου για την πωληση του αυτοκινητου :cheers:

manosm3
10-02-05, 14:10
ΤΟ ΔΙΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ Τ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΟΥΡΜΠΙΝΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ;! ΑΓΟΡΙ ΕΙΝΑΙ Ή ΚΟΡΙΤΣΙ;

m3power
11-02-05, 13:54
Geo ευχαριστω για τις ευχες :yippee:
manos ακομα δεν ξερουμε τι φυλο ειναι. :nixweiss: παντως οτι και να ναι θα το κανω αγωνιστικο απο μικρο(τηλε/μενα-καρτ κλπ) :drive2:

Xeno-318is
11-02-05, 15:26
Leei mia parimoia o pateras mou kai telika exei apolyto dikio: "Apo tote pou ekane gourounia h groutzela, xlwro skati de geutike". Dystixws kai gia ton dad otan sto yperixografima eskasa myti, tote h corollitsa me ta roll-cage, ta bucket, kai to 2litro moter me ta 4 carbs, ekane ftera brosta ston erxomo tou diadoxou!! Ti na kanoume ayta exi h oikogeneia!! Pantws sigoura 8axeis na les poles istories sto vlastari sou otan 8a megalwnei kai sigoura h k@ula tis bmw de 8a sou figei estw kian ftaseis 200 xronwn!!Skepsou sta 40 sou na pigeneis acropolis me ton pitsiriko h tin mikri mesa se ena 530 kai na sou leei mpampa pata..pata!!! :bs: ;)

m3power
11-02-05, 16:32
Ανιατη αρρωστια με το tuning εχω!!!!!! :help:

melos86
11-02-05, 16:45
Ξεκινα λοιπον απο τωρα...

Για το καροτσακι του μωρου εχουμε και λεμε:


Ζαντες αλουμινιου χρωμιομενες 18''
Προσθηκη body kit απο ανθρακονηματα (ωστε να μην αυξηθει πολυ το βαρος και δυσκολευονται οι γονεις σε ανηφορες)
Αεροτομη (σαν αυτη που ειχε το Μ3) χαμηλη για να μην εμποδιζει το οπτικο πεδιο των γωνιων
Δερματινες επενδυσεις στο εσωτερικο (θερμαινομενες φυσικα..) με ζωνες ασφαλειας 4 σημειων!
Ακομα αντι για σκουφακι, το μωρα θα φοραει μπακλαβανα και κρανος!
Και οταν θα μεγαλωσει λιγακι βαλ'του και ενα radio-cd με DVD και οθονη 7"... Αν θελεις βαλε και ενα playstation

DoctorAbo
11-02-05, 17:30
Geo ευχαριστω για τις ευχες :yippee:
manos ακομα δεν ξερουμε τι φυλο ειναι. :nixweiss: παντως οτι και να ναι θα το κανω αγωνιστικο απο μικρο(τηλε/μενα-καρτ κλπ) :drive2:

xaxaxaxaxaxa εσύ αντί πιστοποιητικό γέννησης θα του βγάλεις αγνωνιστική licence :drive2:

manosm3
11-02-05, 23:40
ΩΡΑΙΟΣ ΓΙΑΤΡΕ! ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ DVD ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ (ΧΜ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ!), ΠΑΕΙ ΤΣΑΡΚΑ, ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΟΚΕΜΟΝ Ή ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ ΚΑΙ ΣΤΟΥΚΑΡΕΙ. ΑΝΤΕ ΤΡΕΧΑ ΜΕΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

jim m5
12-02-05, 08:06
M5 E39Καταρχην να σας ευχαριστησω ολους για τις ευχες σας!!!! :wub:
οι λογος που θελω να δωσω το αμαξι ειναι οτι ειναι πειρασμος.......και οσο να και να θελεις να πας σιγα,πιστεψε με ειναι δυσκολο να αντισταθεις σε τοσα γκαζια,και επειδη βιδωνομαι και ευκολα στον δρομο,με σκεφτεσαι να πηγαινω τεζα με το παιδι δεμενο σε bucket πισω;;;;;η να ειμαστε στον 9 μηνα και να με τσιγλισει κανενα porcaki;;;;;θα εχουμε γενητουρια μεσα στο αμαξι!!!!!!!!

σκεψου να μαθει το μωρο σε γκαζια και μετατροπες και να μου ζηταει 1 χρονου να του τουρμπισω το καροτσακι;;;;;;;;;;;;;;;; :banghead: :smashtard :soapbox:
εγω θα σου ευχηθω γερο παιδι να ειναι πανω απο ολλα.οσο αφορα ομως το θεμα αυτοκινητου μην κανεις αυτο το τραγικο λαθος.η ζωη αλλα μας εχει διδαξει.οταν περιμεναμε τον πελαργο να μας φερει τον πρωτο μου γιο ειχα ισως το μονο καλο γιαπωνεζικο car (nissan 200 sx).σκεφτηκα ακριβως αυτο που λες εσυ.το εδωσα με κρυα καρδια παιρνωντας ενα ford mondeo!!!!!!
θεε μου τι επαθα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ
το μικροβιο ηταν ακομη μεσα μου .οσο και ναηθελα να τρεξω δεν γινοταν. με παιρνουσε ακομη και η καθυστερηση.σε τετοιο σημειο μαλιστα που γκρινιαζε μεχρι και ο γιος μου.ακομη και αυτος στεναχωριοτανε μεσα στο bucketακι του.
ετσι πηρα την μεγαλη αποφαση.M5 E39!!!.απο τοτε και ο γιος μου ειναι χαμογελαστος μεσα στο αυτοκινητο και εγω πολλυ happy
σκεψου σοβαρα πρωτου κανεις οτιδηποτε.