PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E36 VS M3 E46


m_power_lunatic
13-02-05, 18:34
Ειχε υποθεση το διημερο που μας περασε!Μετα απο 11 ημερες ακινησιας το ///Μ3-ακι μου ειδε λιγο δραση αφου απο εβδομαδα θα το φαει η κουκουλα και το γκαραζ παλι....ας οψεται το ταξιδακι στην ομορφη Ιταλια-με τα ρημαδια της οποια και να ειναι αυτα..μπλιαχ!Ολα ξεκινησανε μετα απο μια κουβεντουλα με τον πολυ καλο μου φιλαρακο Αννιβα.Τον Κωστα τον γνωριζω απο πολυ παλια απο 18 χρονων σχεδον και για οσους δεν τον ξερουν αλλα κατεβαινουν στα γνωστα λημερια,ο Κωστας ειχε πριν κανενα 1,5 χρονο το ασημι γνησιο BMW M3 E36 με τα μαυρα τζαμια που ειχε ραψει πολυ κοσμο και πολλα BMW M3 και Μ5....και αρκετα M3 E46 να πω εδω.Στην συνεχεια πηρε το γνωστο λευκο Z3M-US EDITION το οποιο οτι πηγαινε οφειλοτανε στα χερια του οπως του ειχα πει τοτε αφου τα 240HP υστερουσανε μπροστα στο M3 E36.Ας μπουμε στο θεμα τωρα.....ο καλος ο φιλος πριν μια εβδομαδα αποκτησε M3 E46 και η προταση δεν αρχισε να ερθει για φιλικα ανοιγματα για να δουμε διαφορες αφου να περασω μπροστα το απεκλεια.Το ραντεβου δοθηκε για αναβαση Καρεα στο μαναβικο.Συμφωνησαμε για ρολαριστες πρωτες....πρασινο και ξεκιναμε...πρωτη διπλα-διπλα...δευτερα διπλα-διπλα...αμαν λεω απο μεσα μου αλλαγη τριτη και......αρχιζω να τρωω και να τρωω μεχρι την κορυφη μετρησα 3,5 γεματα καροτσια.Συνεχιζουμε βολτουλα διπλα-διπλα για ''κατω''.....στο δρομο ανοιγουμε απο δευτερες και το αποτελεσμα το ιδιο.Με τα πολλα και τα λιγα φθανουμε ''μαυρη''....ο φιλος μου υποστηριζε οτι η διαφορα ειναι μεγαλυτερη απο σταση αφου ο ανθρωπος οχι απλα ξερει τι κανει με τα εκαστοτε ///Μ που ειχε αλλα και λογω των ικανοτητων του Μ3 Ε46 στο 0-100.Εδω του λεω τα χαλαμε....με πειθει με το ζορι και στη ''μαυρη'' το αποτελεσμα με δικαιωνει....στα τελειωματα στη ''μαυρη'' ειχαμε 3,5 καροτσια διαφορα παλι!Σε δευτερη αποπειρα απο σταση στενοχωρησα παλι το φιλο μου αφου μεχρι τριτη πηγαιναμε διπλα-διπλα....με το που μπαινει η τριτη βεβαια τα γνωστα! :nixweiss:

DRIFTER
14-02-05, 09:52
Ωραία ανοίγματα φίλε...δεν πειράζει για το τσάι εμείς να είμαστε καλά.........

Xeno-318is
19-02-05, 05:29
As etrwga tsai apo m3 kai namouna dipla tis mexri tis 3es...kai 8anava keri ston agio patapio!! Oreos re man..kiopws eipe kai o driffter...who gives a shit emeis namaste kala!!

skandalis447
20-02-05, 22:50
File na se rotiso kati?Kala ton Anniva ton ksero kala poli kairo...alloste meta agorasa kai ego to asimi M3 YEK8008...To diko sou m3 ti einai?Giati mpravo sou pou kratithikes dipla mexri triti...

m_power_lunatic
21-02-05, 17:52
Το M3 μου ειναι τριλιτρο με εξαρι σασμαν,εκκεντροφορους,ecu,φιλτρο και εξατμιση momo corse και φοραω και 18αρια.Δεν κρατηθηκα σε ολη την τριτη διπλα του αλλα αρκετα, αφου οπως γνωριζεις το M3 E46 τρωει κλωτσια στην τριτη!Να σημειωσω οτι μαλλον το αυτοκινητο μου ισως να μπορει να παει ενα κλικ καλυτερα με αλλο προγραμμα...ισως.Το Μ3 που ειχες ηταν το αυτοκινητο που ειχανε βαλει test οι 4Τ σε συγκριση με ενα MAZERATI GHIBLI.Δυνατο ητανε αλλα νομιζω οτι φορεσε μπουκαλα και επεσε το μοτερακι του αργοτερα αλλα γαζωνε οσο ητανε normal με κιτακι schnitzer 320HP.