PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS κλειδί για Ε36


ni19852003
21-12-07, 11:47
Χθες έχασα τα κλείδιά του αυτοκινήτου που είχαν το ιμομπιλαιζερ απάνω. Έχω άλλο ένα κλειδί το οποίο δεν έχει το τσιπάκι για το ιμομπιλάιζερ. μόνο την πλακέτα για το άνοιγμα κλείσιμο θυρών και για τα φώτα καμπίνας. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τσιπάκι για το ιμομπιλάιζερ? ή έστω κλειδί με το τσιπάκι και θα το προγραμματίσω εγώ. Είναι μεγάλη ανάγκη αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί έμεινα χωρίς αυτοκίνητο. Ευχαριστώ

optostyle
21-12-07, 11:53
αν ειχες το παλιο κατι θα γινοταν..αλλα τωρα φιλε μου νομιζω μονο σε αντιπροσωπεια

race535
21-12-07, 12:03
Ταυτοτητα και 160 ευρουλακια σε μια αντιπροσωπεια για κλειδι (πολλαπλων)
Θα σου το δωσουν ειδη προγραμματισμενο!

ni19852003
21-12-07, 15:24
Πήγα στον Κουλούρη. 148Ευρώ και θα είναι έτοιμο από το νέος έτος λόγω γιορτών.10μέρες χωρίς αμάξι??? Θα πεθάνω δεν υπάρχει περίπτωση. :(

optostyle
21-12-07, 15:29
κανε καμμια γυρα ακομα

gyiama
21-12-07, 20:05
αν το κλειδι το παρεισ απο αντοπροσωπεια κανει το λιγοτερο 10 μερεσ εγω σε ε46 εκαναν 6μηνεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.το κελιδι σου σιγουρα δεν εχει ιμομπιλαιζερ?ειναι περιεργο να εχει τα κουμπια του τηλεχειρισμου και να μην λειτουργει κανονικα

ni19852003
21-12-07, 21:18
αν το κλιδι το παρεισ απο αντοπροσωπεια κανει το λιγοτερο 10 μερεσ εγω σε ε46 εκαναν 6μηνεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.το κελιδι σου σιγουρα δεν εχει ιμομπιλαιζερ?ειναι περιεργο να εχει τα κουμπια του τηλεχειρισμου και να μην λειτουργει κανονικα

Το ιμομπιλαιζερ (τσιπάκι) το είχα βγάλει και το έιχα βάλει σε ένα άλλο κλειδί.

gyiama
22-12-07, 09:20
τοτε μαλλον την ψιλοπατησεσ φιλε μου η μονη λυση μαλλον ειναι αντιπροσωπεια μονο απο εκει θα βρεισ ακρη

SUPERCHARGER
31-12-07, 14:40
Τα κλειδια ολα ερχονται απο το εργαστασιο οπου φτιαχτηκε το αυτοκινητο.
Καθε αυτοκινητο BMW που βγαινει απο την γραμμη παραγωγης εχει 10 κλειδια συνολο.
Αυτα τα κλειδια ειναι ετοιμα προγραματισμενα.
Με την παραδοση του αυτοκινητου, παιρνουμε τα 5 (δυο σετ + το μικρο πλαστικο)
Αν εξαντληθουν αυτα τα κλειδια γιατι τα χασαμε, μας τα εκλεψαν, εσπασαν κ.τ.λ. τοτε παμε για αλλαγη μοναδας immobilizer, ολες τις κλειδαριες και επαναπρογραμματισμο (μην ρωτησει κανεις το κοστος....).

Κλειδια ζηταμε απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο με αριθμο πλαισιου, αδεια και ταυτοτητα.
Αν ρωτησετε δε, μπορουν να σας απαντησουν και ποσα κλειδια υπαρχουν ακομα διαθεσημα για το αυτοκινητο σας.

BILL007
31-12-07, 14:52
Πάντως φίλε αν είχες έστω και ένα απο τα κλειδιά σου με το imo πάνω τότε υπάρχουν κάποια μαγαζιά που τα αντιγράφουν...Το λεω γιατί είχε πάρει το μάτι μου ένα τέτοιο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας...Αντέγραφε κλειδιά και το τσιπάκι του imo μέχρι και για Ε46 με την προυπόθεση βέβαια ύπαρξης ενός ακόμα κλειδιού με imo...Κάπου κοντά στην Ομόνοια ήταν αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς μιας και έχει περάσει πολύς καιρός:(Πάντως γίνεται υπο προυποθέσεις στάνταρ...

BMW523i
31-12-07, 15:33
39 € έχει το απλό κλειδί στην BMW! Την Πέμπτη που μας πέρασε παρήγγειλα!

SUPERCHARGER
31-12-07, 16:03
Πάντως φίλε αν είχες έστω και ένα απο τα κλειδιά σου με το imo πάνω τότε υπάρχουν κάποια μαγαζιά που τα αντιγράφουν...Το λεω γιατί είχε πάρει το μάτι μου ένα τέτοιο μαγαζί στο κέντρο της Αθήνας...Αντέγραφε κλειδιά και το τσιπάκι του imo μέχρι και για Ε46 με την προυπόθεση βέβαια ύπαρξης ενός ακόμα κλειδιού με imo...Κάπου κοντά στην Ομόνοια ήταν αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς μιας και έχει περάσει πολύς καιρός:(Πάντως γίνεται υπο προυποθέσεις στάνταρ...

Ισχυει αλλα μονο για αυτοκινητα με immobilzer EWS1

mixalhs
31-12-07, 21:18
39 € έχει το απλό κλειδί στην BMW! Την Πέμπτη που μας πέρασε παρήγγειλα!

Ποσες μερες σου ειπαν οτι θα κανουν να στο φερουν?

BILL007
01-01-08, 11:45
Ισχυει αλλα μονο για αυτοκινητα με immobilzer EWS1

Ποια μοντέλα του Ε46 (εννοώ μέχρι ποια χρονολογία) είχαν το EWS1????

YAziDis
01-01-08, 15:04
αν το κλειδι το παρεισ απο αντοπροσωπεια κανει το λιγοτερο 10 μερεσ εγω σε ε46 εκαναν 6μηνεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.το κελιδι σου σιγουρα δεν εχει ιμομπιλαιζερ?ειναι περιεργο να εχει τα κουμπια του τηλεχειρισμου και να μην λειτουργει κανονικα

Έχω Ε46, και μόλισ παρέλαβα το τουτού, ο πωλητής μου προγραμμάτησε και τα 3 κλειδιά (εκείνος μου είπε πως ο πελάτης νόμιζε πως είχε χάσει το 2ο κλειδί, και πήρε και 3ο. Ουδέποτε παρέλαβα 5 κλειδιά).
Επίσης μου λέει πως τα κλειδιά φορτίζουν στην μίζα του αυτοκινήτου, και καλό θα είναι να αλλάζω που και που τα κλειδιά για να μην αποπρογραμματιστούν.