PDA

Επιστροφή στο Forum : εφυγε χρωμα απο γρατζουνια..Τι Κανω????


GIWRGOSPR
03-01-08, 12:16
χθες εκει που παω να αρραξω οπως βγαινω κοιταζω κοιταζω το πισω φτερο..γδαρσιμο και εχει φυγει χρωμα......:takecover

optostyle
03-01-08, 12:35
ετσι οπως το λες ρε γιωργη τι να πουμε..δε ξερουμε τι ακριβως εγινε...
παρ'ολα αυτα υπαρχουν 3 λυσεις
α.το πας σε λαμαρινα για επισκευη και βαφη
β.το ''μπαλωνεις'' με το σετακι της bmw .πανω στο χρωμα εννοω
γ.το αφηνεις οπως ειναι ,μεχρι να γινουν κι αλλα ''ψιλα''και μετα βλεπεις

GIWRGOSPR
03-01-08, 12:36
οπτο καποιοσ ανοιξε την πορτα με δυναμη και το γδαρε και εφυγε και χρωμα...αυτο το σετ ποσο εχει και τι περιεχει?

optostyle
03-01-08, 12:43
εχει κανα 20αρι..απο bmw...
περιλαμβανει 2 μπουκαλακια.το ενα εχει το βασικο χρωμα σου ,που θα το παρεις βαση vin,και το αλλο βερνικι διαφανο για γυαλισμα....βεβαια δεν ειναι Η λυση,αλλα μπαλωνετε η κατασταση...
τωρα που λες με δυναμη,αρα εγινε και λακουβα μαλλον

GIWRGOSPR
03-01-08, 12:45
οχι μεγαλη...θα παω σπανο να το παρω....

gyiama
03-01-08, 12:59
το χρωμα κανει 10ε το σετακι και περιεχει οπωσ ειπε ο κωστασ 2 μπουκαλακια 1 χρωμα και 1 βερνικι.

GIWRGOSPR
03-01-08, 13:05
αναπληρωνει το χρωμα δηλαδη??????

Nick_E60_GR
03-01-08, 13:52
αναπληρωνει το χρωμα δηλαδη??????

foto απ' το σημάδι??? ...ανάλογα με τη ζημιά, υπάρχουν διάφορες λύσεις .

zaharias
03-01-08, 14:11
αναπληρωνει το χρωμα δηλαδη??????

Ειναι μονο για πολυ μικρα σημαδια..

Αν ειναι κατι μεγαλο, εχει φυγει μπογια, θελει λιγο στοκακι κτλ και εσυ το βαψεις και μετα

βαλεις βερνικι απο πανω, θα φαινεται ασχημα...


Βαλε μια φωτο αν μπορεις..

deepblue
03-01-08, 14:25
με 70 ευρω πας σε μικροζημιες και στο κανουν τζαμι!!
πηγα εγω το xi και ενθουσιαστικα απο τη δουλεια που εκανε ο τυπος !!
αν θες πληροφορειες στειλε μου πμ

spirosg
04-01-08, 07:53
Eγώ πάλι, για ένα γδάρσιμο μήκους περίπου 10-12 εκατοστών (με βαθούλωμα) που μου κάνανε στην πόρτα του Ε30, πήγα σε ένα μαγαζί στον Σταυρό Αγίας Παρασκευής, το οποίο πραγματικά έκανε Α Ψ Ο Γ Η δουλειά, σε σημείο να ξέρω που ήταν η γρατζουνιά και να μην μπορώ να την βρώ με γυμνό μάτι.
Το μόνο μείον, ήταν η τιμή : 260 ευρώ (αλλα σαν δωράκι έφτιαξε και άλλα 2 μικρά σημαδάκια που είχαν γίνει παλιότερα).

taksidiotis
24-03-09, 02:21
αν στο εκανε αμεσως χωρις να αφησεις το αμαξι 2-3 μερες χαλαλι,αν οχι τοτε πολλα πηρε,με πιανει κατι οταν μου λενε ασε το αμαξι.δεν μπορω να το αφηνω ρε παιδι μου,τελος.

leyteris
24-03-09, 19:05
φιλε εαν δεν ειναι πολυ μεγαλο το γδαρσιμο μπορεις να βαλεις το αυτοκολητο στο χρωμα --κωδικο του αυτοκινητου σου, λεγεται MAGIC STICK και κανει 27 ευρω

Sp!ros G
25-03-09, 13:30
http://www.paintbull.gr/

Κανουνε θαυματα σε τετοια μικροχτυπηματα.

bmw330vasilis
25-03-09, 14:01
http://www.autopaint.gr

εγω εκει τα παω και τα 2 ......ο ανθρωπος απλα δεν παιζεται!

graphe36
25-03-09, 21:26
Eγώ πάλι, για ένα γδάρσιμο μήκους περίπου 10-12 εκατοστών (με βαθούλωμα) που μου κάνανε στην πόρτα του Ε30, πήγα σε ένα μαγαζί στον Σταυρό Αγίας Παρασκευής, το οποίο πραγματικά έκανε Α Ψ Ο Γ Η δουλειά, σε σημείο να ξέρω που ήταν η γρατζουνιά και να μην μπορώ να την βρώ με γυμνό μάτι.
Το μόνο μείον, ήταν η τιμή : 260 ευρώ (αλλα σαν δωράκι έφτιαξε και άλλα 2 μικρά σημαδάκια που είχαν γίνει παλιότερα).

Σου πηρανε υπερβολικα πολλα. Με 150 ευρω σου στοκαρανε και ξαναβαφανε ολη την πορτα απο την αρχη. Φρεσκο χρωμα φρεσκο βερνικι οχι επισκευη τοπικη. Φιλικα παντα μιας και εχω συγγενη φανοποιο.

Sp!ros G
25-03-09, 22:47
Σου πηρανε υπερβολικα πολλα. Με 150 ευρω σου στοκαρανε και ξαναβαφανε ολη την πορτα απο την αρχη. Φρεσκο χρωμα φρεσκο βερνικι οχι επισκευη τοπικη. Φιλικα παντα μιας και εχω συγγενη φανοποιο.
Αν δε λαβουμε υποψιν το χρηματικο παραγοντα η διαφορα στο θεμα αποτελεσματικοτητας ειναι πολυ

μεγαλη,μιας και βαφοντας ολοκληρη την πορτα χρεωηθηκες απευθειας ενα τρακαρισμα τη στιγμη της

μεταπωλησης.Ποιος δε θα προτιμουσε ενα αυτοκινητο που εχει υποστει τοπικη βαφη απο ενα αλλο που

εχει ολοκληρη πορτα βαμμενη???Ισως σκεφτομαι εγω ετσι γιαυτο και θα προτιμουσα να πληρωσω κατι

παραπανω για τοπικη παρα ολικη!

vaspap
03-04-09, 14:47
Φιλε μου αν ειναι μεγαλο και ενοχλητικο το σημαδι, πηγαινε να σου βγαλουν το φτερο
(τα πισω φτερα στα Ζ3 βγαινουν ειναι βιδωτα) να στο τριψουν και να στο ξαναβαψουν.
Αν ειναι μικρο βαλε λιγο απο το χρωμα σου με μια μπατονετα για τ΄αυτια, στρωνει καλυτερα.