PDA

Επιστροφή στο Forum : 316Τi 1796 valvetronic βελτιωνεται?


lampisd
03-01-08, 17:18
Καλησπερα θελω να ρωτησω αν μπορω να βελτιωσω τον 1800 valvetronic ατμοσφαιρικα η με τουρμπινα αν ναι ποσα περιπου αλογα θα βγουν ειτε ατμοσφαιρικα ειτε τουρμπισμενα?εχει κανει κανεις καποια βελτιωση στο συγκεκριμενο μοτερ?

BILL007
03-01-08, 17:33
valvetronic και τούρμπισμα,απλά ξέχνα το φίλε μου,δεν έχει γίνει επιτυχώς μέχρι τώρα και ούτε στο μέλλον νομίζω να υπάρξει κάτι(αν και πολλές φορές ο καιρός είναι όχι μονο και γιατρός όπως λέει το τραγούδι ,αλλά και εφευρέτης,χααχαχαχ!!!:D:D:D)...Δυστηχώς για μεγάλη βελτίωση πας για μεγαλύτερο μοτέρ...

lampisd
03-01-08, 18:01
ουτε ατμοσφαιρικα δεν γινεται κατι ποιος εχει προσπαθησει να φτιαξει το συγκεκριμενο κινιτηρα?ο καρας εχει φτιαξει κανενα?

Dim77
03-01-08, 18:10
Μόνο πρόγραμμα, ειδικό φίλτρο αντικατάστασης της K&N (φιλτροχοάνη που μπαίνει στη θέση της χάρτινης φιλτροχοάνης που έχει από τη μάνα του) και τελικό καζανάκι εξάτμισης.

Τίποτα άλλο δε μπαίνει, τίποτα άλλο δε δουλεύει.
Και αυτά που μπαίνουν, κάνουν κάτι αλλά λίγα πράγματα.

God
03-01-08, 18:39
Καλησπερα θελω να ρωτησω αν μπορω να βελτιωσω τον 1800 valvetronic ατμοσφαιρικα η με τουρμπινα αν ναι ποσα περιπου αλογα θα βγουν ειτε ατμοσφαιρικα ειτε τουρμπισμενα?εχει κανει κανεις καποια βελτιωση στο συγκεκριμενο μοτερ?

Με συνχωρεις φιλε μου αλλα αυτο ειναι ενα απο τα πιο δυστροπα μοτερ. Ουτε παιρνει κανενος ειδους υπερτροφοδοτηση (τουλαχιστον οχι εμπιστα) ουτε 'ακουει' σε ατμοσφαιρικη βελτιωση. Οπως ειπε και το παιδι παραπανω, μονο προγραμμα-φιλτρο-τελικο τα οποια στην καλυτερη δινουν 6-7 καθαρα αλογα με κοστος...λιγες χιλιαδες ευρω.

Με λιγα λογια σκεψου αν σε ικανοποιουν τα αλογα που βγαζει απο την μαμα του. Αν οχι, παρε αλλο αμαξι!

lampisd
03-01-08, 18:44
μια μετατροπη σε 6κυλινδρο 3λιτρο η 2,5λιτρα ποσο στοιχιζει περιπου χωρις εργασια ενοω.

BILL007
03-01-08, 19:00
με εργατικά κομπλέ για 3λιτρο υπολόγιζε 7000 ευρώ(τα άπαντα όμως από τροπέτο,φρένα κτλπ κτλπ)

lampisd
03-01-08, 19:14
kana 6000 xwris ergatika dld?