PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ????


Σελίδες : 1 [2]

billakos-ti
15-05-11, 17:26
93Γ 224 Καλαματα Πατρα Λιτοχωρο

themis78
15-05-11, 22:35
303 Β08 εσσό

gearboxer
29-08-11, 00:24
'07 B EΣΣΟ (299) Δεκανέας ΚΔ

Μ.Πεύκο ΚΕΕΔ
Νάουσα Β'ΜΚ
Ρεντίνα Δ'ΜΚ
Νάουσα Β'ΜΚ
Μ.Πεύκο ΚΕΕΔ
Mαρούσι (ΠΟΛΙΤΗΣ!)

Chris316
29-08-11, 10:58
Η αναβολή "κόπηκε" και από Νοέμβρη θα δω κατά πόσο μου πάνε ή όχι τα χακί...!!!

Driftakos
01-09-11, 12:23
308 2009Γ ΕΣΣΟ ΔΝΕΑΣ(ΠΖ) Τρίπολη - Σάμο - Μεσολόγγι

alf
03-09-11, 09:34
Δ' 03
Αεροπορία-14 μήνες, Οδηγός
Τρίπολη, Τατόι, Λάρισσα 110, ΓΕΑ

M_enzo
03-09-11, 11:00
Η αναβολή "κόπηκε" και από Νοέμβρη θα δω κατά πόσο μου πάνε ή όχι τα χακί...!!!

ομοιως απο Νοεμβριο παρουσιαζομαι. ας ελπισουμε να μην μας πιασει το 12μηνο.

danos
04-09-11, 00:33
Σειρα 187
;
87Δ εσσο διαβιβασεις

Χαϊδάρι 4 μήνες. XA-XΡΕ ΧΕΙΡΙΣΤΉΣ ΑΣΥΡΜΆΤΟΥ ΧΕΙΡΙΣΤΉΣ ΡΑΝΤΆΡ ΕΠΙΦΆΝΕΙΑΣ Ειδικότητα ( ελδυκ δεν πήγα ) τρέξιμο

Κω 45 μέρες 50 ΛΔΒΕΑ λόχος διαβίβασεων πάνω απο το 295 ΤΠ χαλαρά

ΧΑΙΔΑΡΙ 2 μήνες ΛΥΒ ( λοχιας ) ΚΕΕΔ. Τρέξιμο

Διδιμοτυχο 500 ΤΔ 4,5 μήνες Μια χαρα

Χαϊδάρι επιλοχιας λοχου εκπεδευσεως πεζικού 9 μήνες (08-14) χαλαρά
( βυσμα βρήκα στην πορεία μεγάλο !!!!! το 89 που διόριζε το ΠΑΣΟΚ όποιους περναγανε απεξω απο τη ΧΑΡ ΤΡΙΚΟΎΠΗ τον Γιάννη χαραλαμποπουλο υπουργο εθνικής αμύνης και δεν μου ξαναμιλησε κανείς μια γνωστη της μάνας μου ήταν στο γραφείο του ότι θέλει το παιδι έτρεμε ο Ταξίαρχος στο Χαϊδάρι !!!!)

madmax
05-09-11, 12:40
2001 Β' ΕΣΣΟ 271 ΣΤΡ (ΔΒ)
4 μηνες Χαιδαρι κι απο εκει 12 μηνες ΕΛ.ΔΥ.Κ.
(Ελπιδα Λουφας Δεν Υπαρχει Καμμια!!!!)

Veldrin
07-09-11, 19:18
2010 Γ' ΕΣΣΟ 312 ΣΤΡ(ΜΧ)

ΚΕΜΧ Ναύπλιο
80 ΤΜΧΕΘ Κώς
543 ΜΚ Εκπαίδευση οδηγών Κώς (Εκεί φάγαμε το πρώτο αγγούρι)
ΑΣΔΕΝ / ΔΙΠΑ / ΚΕΠΙΧ Β. Αξ. Πληροφοριών απόσπαση (οπου έφαγα το μεγάλο αγγούρι)
και τρέχοντας πάλι πίσω στην 80 ΤΜΧΕΘ Κώ να ξεκουραστώ και να απολυθώ τον περασμένο Μάιο !

Φυλακές 0 Κρατήσεις 0, αλλα στην Αθήνα ειδικά έγινα Βέγγος στο κέντρο επιχειρήσεων.

Αν θα ξαναπήγαινα ; Καλά πέρασα στην Κώ, αλλα ούτε να ξαναπεράσω έξω απο στρατόπεδο !

volkano
17-09-11, 19:21
Ανθλγος (ΠΒ)

305 2008 Δ ΕΣΣΟ 12/11/08 - 12/4/10

- Θήβα ΚΕΠΒ ( 1 εβδομαδα )

- Μ.Πευκο ΣΠΒ ΜΥΕΑ ( 4 μηνες ) Λοχιας στην ιεραρχια των ΥΕΑ

- Καβύλη Ορεστιάδα 105 ΑΚ ΜΜΠ ( 8,5 μηνες ) Διοικητης Β' Πυροβολαρχιας για 2 μηνες , ΑΞΒΟΛ Αξιωματικος Βολης Μοιρας και Β' Πυροβολαρχιας , ΠΑΠ Προκεχωρημενος Αξιωματικος Παρατηρητης , Αξιωματικος Οπλισμου , Ουλαμαγος , Λοχαγος Εβδομαδος (4 φορες)

- Λαγκαδάς Θεσ/νικη 194 ΜΠΕΠ (MLRS) ( 4,5 μηνες ) ΑΞΒΟΛ Αξιωματικος Βολης Β' Πυροβολαρχιας , Αξιωματικος ΔΜ 2ου Ουλαμου Βολης , Ουλαμαγος , Λοχαγος Εβδομαδος (1 φορα)

asterios
19-09-11, 22:03
94Δ, η 231
μεγαλο πευκο, ασπροπυργο

LEO328
23-09-11, 08:50
λοιπον εχουμε :lamer:
σειρα:98 δ εσσο.κοινως 255 (η πρωτη μπαζοσειρα που απολυθηκε το Mileinium!-1/2000).
επεσε πολυ βυσμα χυμα και τσουβαλατα.(σιγα μην τους αφηνα,εχασα και την δουλεια μου τοτε by the way)
πρωτο χαρτι παρουσιασης θηβα πυροβολικο,δευτερο χαρτι χαιδαρι διαβιβασεις :dance:
4 μιση μηνες στο χαιδαρι (βασικη εκπαιδευση,εκπαιδευση ειδοτητας-χειριστης τυλετυπου-κρυπτογραφος και λ.υ.β.-λοχος υποψηφιων βαθμοφορων για να γινω εφεδρος λοχιας παναθεμα με.πολυ γελιο....)
μετα φυλλο πορειας για την κω (πηγαμε να θαλλασοπνιγουμε με το χρεπι χαχαχα) οπου και εκατσα περιπου 7 μηνες στην ταξιαρχια (πολυ υπνος μιλαμε,ειχα κανει φραπα επιδερμιδα.επερνα 2ωρη και γυρναγα στις 5 το πρωι και μετα υπνε που παιρνεις τα παιδια.ειχα μαθει ολα τα μπαρακια απεξω.αγγλιδουλες κ.λ.π. χαχαχαχα)
μετα απο αυτην την ωραια εκδρομουλα ηθελα να γυρισω πισω ο βλακας.δεν καθομουνα εκει καλυτερα!παλι πισω χαιδαρι μεχρι την απολυση.αλλα εκει εφαγα πολυ πηξιμο στην αρχη ειδικα.οργανο υπηρεσιας κ.λ.π.το μονο καλο ηταν οτι μερα παρα μερα ημουν σπιτι μου.αλλα αγγλιδουλες και μπαρακια γιοκ!:p:
φυλακες 0!χαχαχαχα ( ε καμια 50αρια τις ηθελα ειδικα στη κω)
κρατησεις με το τσουβαλι!να φαν και οι κοτες!
υ.γ. δεν πειραξα μυγα στο στρατο οταν παλιωσα.ειχα κανει πολλους νεοσυλεκτους φιλους μου.υπηρχαν πολλοι βλακες που το παιζαν κλανομαγκες αλλα τους εστελνα αδιαβαστους με την τρελα που με κατεχει και ετσι ολοι με γουσταραν οταν με μαθαιναν.ειχα κανει μεχρι και ταξιαρχο να ξεραθει στα γελια!:smokin:

M_enzo
29-09-11, 18:53
παρουσιαζομαι 23/11/2011 στο ναυπλιο.
φυσικα δεν καναν την τιμη ουτε σε μενα, ουτε στους συμφοιτητες μου να μας κατατάξουν στο τεχνικό ή το μηχανικό, καθώς δεν βάλαμε "μέσον". έτσι βρεθήκαμε 3 μηχανολόγοι μηχανικοί στο πεζικό!

Αντών///is
30-09-11, 14:07
Φίλε, είσαι σίγουρος πως σε έχουν κατατάξει στο Πεζικό;
Στο Ναύπλιο, απ' όσο ήξερα, το μόνο Κέντρο Εκπαίδευσης Νεοσυλλέκτων (ΚΕΝΣ) που υπάρχει, είναι το Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού (ΚΕΜΧ). Έχει κάτι αλλάξει;

Dimitris ///M
06-10-11, 15:10
292 '05 Γ ΕΣΣΟ

(Κ)Αυλώνα Κέντρο 1 μήνα (αρντάν)

585 ΤΠ Άργος Ορεστικό για χειρηστής A/T TOW/Kornet (αρντάν/ταβόρ/λεξοτανίλ αλλά πολύ περπάτημα) και έκανα τον κηπουρό και τον βαφέα!

80 ΕΑΝΕΘ Κώς οπου απλά υπήρχα.... Έκανα τον οικοδόμο μαζί με τον κολλητό μου, έπλενα τζιπάκια, στήναμε κόντρες με τα steyr και πίναμε μπύρες!

Το όπλο είναι ενα το 401! 30 μέρες άδεια μετ'αποδοχών για εγχείρηση κύστη κώκυγα!

80 ΕΑΝΕΘ ξανά όπου καθόμουνα πίνοντας μπύρες και λιώσιμο στο γυμναστήριο.... Είχα φτιάξει μια κορμάρα άλλο πράγμα!

8η ΕΑΝ Καλπάκι με τον κολλητό μου πάλι οπου δεν την πάλευα και έβαλα το βύσμα για μετάθεση κατ'εξαίρεση!

ΚΕΤΘ Αυλώνα στην ΣΑΤΘ (Σχολή Αξιοματικών Τεθωρακισμένων) όπου ήμουν τεχνικός δικτύων στο διοικητήριο, υπεύθυνος ηλεκτρονικών υπολογιστών/Internet και κυλικιάρχης! Ο Διοικητής καλή του ώρα με όρισε Λοχία και έκανα κουμάντο στην Σχολή και έπαιρνα ολόκληρο λόχο με Ίλαρχους πηγαίνοντάς τους με βήμα στο βουνό για εκπαίδευση (έβγαλα το άχτι μου όμως ε?)

Σύνολον 12 μήνες, 365+1 μέρα λόγο του 401 και της ανναρωτικής που είχα πάρει.......
Φυλακές 0, ΣΕΞ (Στέρηση ΕΞόδου) να ήταν καμιά 20αριά....

Θα ξαναπήγαινα στην ΚΩ αλλά με την παρέα που είχα τότε..... Ανέμελα χρόνια και πανέμορφες αναμνήσεις!