PDA

Επιστροφή στο Forum : Exterior trim Ε46 coupe...


zaharias
28-01-08, 00:47
Γεια σας παιδια..

Ξερει κανεις πως λυνεται το τριμ, σε Ε46 κουπε, που βρισκεται εξωτερικα γυρω απο τα πλαινα παραθυρα και τις πορτες??

Το χει βγαλει κανεις για να βαλει νικελ?

Επισης, τα εξωτερικα τριμ στις πορτες και στα φτερα πως λυνονται?


Εψαξα σε καποια DIY αλλα δεν βρηκα κατι.

sakatis
28-01-08, 10:24
Γεια σας παιδια..

Ξερει κανεις πως λυνεται το τριμ, σε Ε46 κουπε, που βρισκεται εξωτερικα γυρω απο τα πλαινα παραθυρα και τις πορτες??

Το χει βγαλει κανεις για να βαλει νικελ?


Σου αναφερω οτι γνωριζω για Ε46 4-θυρο, νομιζω δεν θα εχει μεγαλη διαφορα, απλα ετσι να παρεις μια ιδεα.

To τριμ που βρισκεται εξωτερικα γυρω απο τα πλαινα παραθυρα ειναι κουμπωτο.

Αυτο το μαυρο τριμ ειναι ενα εννιαιο κομματι το οποιο εχει κλιπσακια ανα 30 ποντους περιπου και αυτα θυληκωνουν σε κατι προεξοχες που υπαρχουν σε εκεινα τα σημεια.

Για να το βγαλεις, απλα ξεκουμπωσε το σιγα σιγα, αλλα προσεχε γιατι ειναι πολυ ευαισθητο..μπορει να σπασει καποιο κλιπσακι.

Εμενα μου χε σπασει ενα κλιπσακι στο καμπυλωτο πισω μερος εκει που κλεινει η πισω πορτα...και για αυτο ξερω περιπου πως μπαινοβγαινει το πλαστικο αυτο.

Ηθελα και γω τοτε να βαλω το νικελ..αλλα η αντιπροσωπεια μου ζητουσε περιπου 400 ευρω για τα 2 πλαινα νικελ!!!

Christos 330i ///M
28-01-08, 12:15
Κ γω ειχα ρωτησει . . .

370 eura μαζι με τα περαστηκα . . .

giorgio_bimmer
28-01-08, 14:42
Γεια σας παιδια..

Ξερει κανεις πως λυνεται το τριμ, σε Ε46 κουπε, που βρισκεται εξωτερικα γυρω απο τα πλαινα παραθυρα και τις πορτες??

Το χει βγαλει κανεις για να βαλει νικελ?

Επισης, τα εξωτερικα τριμ στις πορτες και στα φτερα πως λυνονται?


Εψαξα σε καποια DIY αλλα δεν βρηκα κατι.
Φίλε Ζαχαρία βρήκες να βάλεις τα τριμ τα νικελ? αν ναι απο που τα βρήκες?

zaharias
28-01-08, 23:01
Φίλε Ζαχαρία βρήκες να βάλεις τα τριμ τα νικελ? αν ναι απο που τα βρήκες?

Οχι φιλε, δεν εχω βρει κατι. Σκεψεις κανω και απλα ειχα απορια πως ξεκουμπωνει..

Θα ριξω ομως μια ματια, αν βρω κατι θα σου πω.

Αν οι τιμες παντως ειναι σαν αυτες που λενε τα παιδια παραπανω...θα το σκεφτω πολυ..

giorgio_bimmer
29-01-08, 14:24
Κι εγώ ψάχνω για το δικό μου, και αυτό που με κρατάει είναι ή τιμή τους.....αν τα βρούμε σε μια πιο λογική τιμή θα το σκεφτώ σοβαρά.