PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw E36 coupe 1600 look M3


petralis
10-02-08, 00:06
Καλησπερα! Mε εχει βαλει ενα φιλαρακι μου στην πριζα να κανω την μπεμπα look Μ3(ακομα δεν τπ πηρα :P) και επειδη ειμαι τελειως ασχετος θα ηθελα να μου πειτε τι ακριβως χρειαζομαι για να κανω το bmw μου look M3. Eιναι 1997 μοντελο E36 1600 coupe και ειναι τελειως μαμα......
Ευχαριστω προκαταβολικα :hello:

stelmaniac
10-02-08, 01:13
Σε πρωτη φαση αλλαγη προφυλακτηρων, πλαινα μαρσπιε αλλα και φιλετα Μ στην πορτα. Αν ρεει και το χρημα απ τα μπατζακια αλλαζεις και σαλονι και βαζεις δερματινο Μ αλλα δεν βλεπω το λογο να μπεις σε τοσα εξοδα.

stelmaniac
10-02-08, 01:15
Α ξεχασα και τους καθρεπτες Μ που ειναι διμπρατσοι..

stratos
10-02-08, 02:10
Για αρχή βάλε τον μπροστινό προφυλακτήρα, του Ε36 και όχι του Ε46 γιατί δεν ταιριάζει για την ηλικία του αυτοκινήτου. Μετά δεν χρειάζεταα να αλλάξεις όλο τον πίσω προφυλακτ΄ρα απλά βάλε μόνο το ''φιλέτο'' απο κάτω. Με λιγότερο απο 350 euro κάνεις μια πολύ καλή αρχή

billparas
10-02-08, 18:42
Για αρχή βάλε τον μπροστινό προφυλακτήρα, του Ε36 και όχι του Ε46 γιατί δεν ταιριάζει για την ηλικία του αυτοκινήτου. Μετά δεν χρειάζεταα να αλλάξεις όλο τον πίσω προφυλακτ΄ρα απλά βάλε μόνο το ''φιλέτο'' απο κάτω. Με λιγότερο απο 350 euro κάνεις μια πολύ καλή αρχή

Πως και λιγότερα από 350, λέγε γρήγορα!!!Ωστε να ξέρουν και οι υπόλοιποι
κι εγω τόσο καιρό ψάχνω για προφυλακτήρα και φιλέτο αλλά πήρα ένα μεταχειρισμένο μαμα και το πλήρωσα περίπου τόσα


καλώς ήρθες φίλε petralis κι εγώ προσπαθώ να την κάνω mpack αλλά καθυστερέι το project

stratos
10-02-08, 19:29
Δεν μηλώ για πλαστικό αλλά για πολυεστερικό. Πάντως το πίσω φιλέτο μου πήγε κοντά στα 40 euro. Για μπροστά προφυλακτήρα έχω ρωτήσει 2-3 φαναρτζήδες στην Ελευσίνα και μου έδωσαν αυτές τις τιμές. Την ίδια τιμή είχα και απο τον Αρμουτάκη για look E46

Cabriolakias
11-02-08, 07:46
Εχουμε και λεμε...


Εξωτερικο λοοκ 1 σταδιο
1 Αλλαγη μασπιεδες πλαινους
2 Αλλαγη προφυλακτηρα εμπρος
3 Αλλαγη προφυλακτηρα πισω
4 Αλλαγη καθρεπτον
5 Αλλαγη φασων πλαινων με Μ3

Εξωτερικο λοοκ 2 σταδιο
1 Αλλαγη πισω αξονα με δισκοφρενα διπλα αεριζομενα
2 Αλλαγη δισκοφρενων με Μ εμπρος
3 Αλλαγη εξατμησης με τελικο λοοκ Μ3
4 Χαμηλωμα αυτοκινητου

Εσωτερικο λοοκ
1 Κοντερ απο Μ3
2 Καθησματα και γενικοτερα σαλονι Μ
3 Αυτοματος κληματησμος (ειχαν ολα τα Μ)
4 Τιμονι Μ
5 Επιλογεας ταχυτητων Μ
6 Μασπιδες πορτας Μ
7 Πατακια Μ3


:smokin:Και εισαι ετοιμος... βεβαια ολα αυτα μαζι υπολογιζε κανα...χμμμμ....αστο καλυτερα!:smokin:

petralis
11-02-08, 10:54
ευχαριστω πολυ :)

petralis
11-02-08, 11:14
Εχουμε και λεμε...


Εξωτερικο λοοκ 1 σταδιο
1 Αλλαγη μασπιεδες πλαινους
2 Αλλαγη προφυλακτηρα εμπρος
3 Αλλαγη προφυλακτηρα πισω
4 Αλλαγη καθρεπτον
5 Αλλαγη φασων πλαινων με Μ3

Εξωτερικο λοοκ 2 σταδιο
1 Αλλαγη πισω αξονα με δισκοφρενα διπλα αεριζομενα
2 Αλλαγη δισκοφρενων με Μ εμπρος
3 Αλλαγη εξατμησης με τελικο λοοκ Μ3
4 Χαμηλωμα αυτοκινητου

Εσωτερικο λοοκ
1 Κοντερ απο Μ3
2 Καθησματα και γενικοτερα σαλονι Μ
3 Αυτοματος κληματησμος (ειχαν ολα τα Μ)
4 Τιμονι Μ
5 Επιλογεας ταχυτητων Μ
6 Μασπιδες πορτας Μ
7 Πατακια Μ3


:smokin:Και εισαι ετοιμος... βεβαια ολα αυτα μαζι υπολογιζε κανα...χμμμμ....αστο καλυτερα!:smokin:



Το πρωτο σταδιο ποσο να το υπολογιζω περιπου??? Απο εκει θα αρχισω και τι διαφορα εχει το Μ3 απο τπ Μpack ????

Cabriolakias
12-02-08, 07:31
Το πρωτο σταδιο ποσο να το υπολογιζω περιπου??? Απο εκει θα αρχισω και τι διαφορα εχει το Μ3 απο τπ Μpack ????

M pack = ενα αυτοκινητο που φοραει απο την μαμα του προφυλακτηρες εμπρος πισω Μ3 πλαινα μαρσπιε Μ3 (κατοπιν ειδικης παραγγελιας καθρεπτες Μ3) λεβιε ταχυτητων Μ τιμονι Μ3. Αλλα δεν ειναι μηχανηκα Μ

Cabriolakias
12-02-08, 07:33
Το πρωτο σταδιο ποσο να το υπολογιζω περιπου??? Απο εκει θα αρχισω και τι διαφορα εχει το Μ3 απο τπ Μpack ????

M pack = ενα αυτοκινητο που φοραει απο την μαμα του προφυλακτηρες εμπρος πισω Μ3 πλαινα μαρσπιε Μ3 (κατοπιν ειδικης παραγγελιας καθρεπτες Μ3) λεβιε ταχυτητων Μ τιμονι Μ3. Αλλα δεν ειναι μηχανηκα Μ.

Το πρωτο σταδιο θα σου κοστισει περιπου....
Σε ιμητασιον/ πολυ στο περιπου 1.000 ευρο
Σε Γνησιο/ πολυ στο περιπου 2.000 ευρω
Μπορεις βεβαια να πας και στην λυση του μεταχειρο..

Αν κανω κανα λαθος στις τιμες διορθοστε με γιατι ειναι πρωι και δεν λειτουργω καλα ακομη..