PDA

Επιστροφή στο Forum : 320 coupe


d3er
15-02-08, 16:21
χεραιτω ολα τα φιλαρακια του forum, εδω και 1,5 χρονο περιπου αντιμετωπιζω ενα προβλημα, ακουγεται απο τον πισω αξονα ενας θορυβος λες και σπαει κατι, οταν το αυτοκινητο στρεβλωνει( οταν ξεπαρκαρω η οταν ανεβαινω ενα θψωματακι). Το εχω παει σε πολλες αντιπροσωπειες αλλα λθση δεν εχω βρει. Λυπανση ζαμφορ και ξανα λυπανση ζαμφορ και αλλαγη λαστιχακια στο τελος αλλαξα και ζαμφορ αλλα τιποτα! Οποιος μπορει και ξερει κατι ασ με βοηθησει ευχαριστω.

oldcarskickass
15-02-08, 18:27
χεραιτω ολα τα φιλαρακια του forum, εδω και 1,5 χρονο περιπου αντιμετωπιζω ενα προβλημα, ακουγεται απο τον πισω αξονα ενας θορυβος λες και σπαει κατι, οταν το αυτοκινητο στρεβλωνει( οταν ξεπαρκαρω η οταν ανεβαινω ενα θψωματακι). Το εχω παει σε πολλες αντιπροσωπειες αλλα λθση δεν εχω βρει. Λυπανση ζαμφορ και ξανα λυπανση ζαμφορ και αλλαγη λαστιχακια στο τελος αλλαξα και ζαμφορ αλλα τιποτα! Οποιος μπορει και ξερει κατι ασ με βοηθησει ευχαριστω.

Τις βάσεις που η γέφυρα πιάνει στο σασί τις έλεγξες;

Είναι σινεμπλοκ. ΔΕ θα καταλαβεις αν είναι αυτές παρά μόνο αν κατεβάσεις την γέφυρα.

Stunt Mike
17-02-08, 21:14
Αν φορας ελατηρια απο 4κυλινδρο στο 320 τοτε οταν στρεβλωνει ακουμπαει η αντιστρεπτικη πανω στο αμορτισερ,ειδικα αν τ'αμαξι σου εχει χαμηλωσει περισσοτερο μπροστα απ'οτι πισω(η κλασικη μπρουμουτα).Πιθανον να'ναι αυτο,το'χα παθει κι εγω και αλλαξα ελατηρια και σταματησε.Οταν εκανα μπαντες το ''ντουπ'' ηταν αρκετα δυνατο και αφησε σημαδια τοσο στην αντιστρεπτικη οσο και στ'αμορτισερ.