PDA

Επιστροφή στο Forum : Παίδες για βοηθήστε σε ορισμένα πράγματα για Bmw


Litrotis
06-07-04, 21:20
Καταρχήν καλησπέρα και συγχαρητήρια για το site σας (το είδα και εγώ στο POWER).
Είμαι κάτοχος ενός Daewoo Lanos και μιας Alfa 33.
Εδώ και καιρό είμαι στο δίλημα τι αυτοκίνητο να αγοράσω με βάση την οικονομική μου δυνατότητα.
Έχοντας πάντα υπ'όψιν οτι πλέον δεν με ενδιαφέρει ένα αυτοκίνητο που να πηγαίνει με χίλια (η Alfa έκανε μια χαρά την δουλειά της ώντας 1.7) είπα να πάω σε κάτι πισωκίνητο.
Η επιλογή μου είναι μια καινούργια 316 Ci.
Εδώ όμως υπάρχουν ορισμένα προβλήματα.
Αξίζει τα λεφτά της (γύρω στα 31.000 Εuro) ;
Υπάρχει κανένα χρηματοδοτικό πρόγραμμα που να μπορώ να την εξοφλήσω σε 5 χρόνια ;
Τι θα μου κοστίζουν τα service της ;
Πόσο θα μου κοστίσει η 316 Ci με δερμάτινα καθίσματα (παρακαλώ όποιον ξέρει να μου πεί πόσο θα κοστίσει συνολικά η BMW (+ΦΠΑ,+Τέλη κτλ)) ;

Υ.Γ Θα ήθελα την γνώμη όλων ακόμα και όσων δεν έχουν BMW.
Υ.Γ 2 Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Fanatic
06-07-04, 22:21
για τιμες για καινουρια και για σερβις θα σου πει καποιος ποιο εμπειρος απο εμενα σε τετοια θεματα.Απλα θελω να ρωτησω...για μεταχειρο το σκεφτεσαι??Κατα την γνωμη μου αμα τα περιθωρια σου δεν ειναι απειρα χρηματικα καλυτερα να πας σε ενα ελαφρως μεταχειρο Ε46.Κατα την γνωμη μου ειναι αρκετα τα λεφτα (31000+αλλα αρκετα για μερικα εξτρα οπως δρματα κτλ) για ενα αμαξι 1600κ.εκ.Αμα το ψαξεις μπορεις να βρεις ενα πολυ καλο Ε46 εξακυλινδρο(ολα τα λεφτα ;) ) με αυτα τα χρηματα.Για να θες πισωκινητο παντως θα θελεις να πηγαινεις και λιγο με το πλαι αν καταλαβα...και γι'αυτο σου προτεινω ενα ποιο 'μεγαλο' αδερφακι απο την 316.

M5-Matzos
07-07-04, 08:05
Γειά σου φίλε litroti, σου λέω να παρεις το αυτοκίνητο που έχεις επιλέξει ενεπιφύλακτα, είναι πολύ καλό, όσο για την τιμή αγορας ένα 316 ci με καλό εξοπλισμό θα σου βγει 30 και κάτι. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να π΄΄αρεις την έκδοση M-PACK αλλά θα σου βγεί περίπου στα 36.000 euro. Good luck !

mpikounis
07-07-04, 08:39
Litrotis, νομιζω πως η καλυτερη λυση ειναι να αγορασεις οτι καλυτερο BMW μπορεις ελαφρα μεταχειρισμενο. Ετσι δεν θα φας το καπελο του καινουργιου (10%-15%) και το αυτοκινητο που θα παρεις θα ειναι σαν καινουργιο.

Με τα χρηματα ενος καινουργιου θα βρεις μεταχειρισμενο 1 ετους με πολλα extra και σε αριστη κατασταση οποτε αξιζει το ψαξιμο. Σχετικα με το service η BMW δεν ειναι ακριβη ουτε σε ανταλλακτικα ουτε σε εργασια. Σε συγκριση πχ με Toyota ή Honda ειναι αρκετα φτηνοτερη. Το βασικοτερο ατου σε σχεση με Alfa βεβαια ειναι οτι απλα δεν χαλαει οποτε το service σου θα ειναι λαδια φιλτρο και αντε κανενα τακακι καθε 50,000 χλμ.

Αν χρειαστεις βοηθεια στο ψαξιμο για μεταχειρισμενο και στον ελεγχο του ειμαι σιγουρος οτι θα βρεθει κοσμος να βοηθησει εδω στο bmw-motorsport.gr

Litrotis
07-07-04, 08:39
@MPower
Τα μεταχειρισμένα είναι ενα μεγάλο ρίσκο οπότε δεν το βλέπω.
Οσο για το μεγαλύτερο αδερφάκι της 316 και αυτό το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά.
Ξέρεις μήπως αν οι αντιπροσωπείες των BMW έχουν χρηματοδοτικό πρόγραμμα για 5 χρόνια ;

@Μ5-Μatzos
Καλησπέρα και σε σένα.
Υπάρχει Μ-Pack στην 316 Ci ;
Λέγεται με διαφορετική ονομασία απλώς ;
Αν ναι αφού έχει 36.000 με τους τόκους πόσο θα πάει ;

Υ.Γ Ευχαριστώ για την βοήθεια (βλέπω να τραβάει πολύ αυτο το Thread).

mpikounis
07-07-04, 08:42
@MPower
Τα μεταχειρισμένα είναι ενα μεγάλο ρίσκο οπότε δεν το βλέπω.

Θα διαφωνησω μαζι σου εδω. Αν βρεις ενα αυτοκινητο σχετικα καινουργιο (1 χρονου) και το ελεγξεις καλα οι πιθανοτητες να εχει καποιο προβλημα ειναι ελαχιστες. Το βασικο ειναι να μην εχει τρακαρει (που ελεγχεται) και απο εκει και περα τα μηχανικα του θα καλυπτονται ακομα απο την εγγυηση του εργοστασιου.

Litrotis
07-07-04, 08:55
@Mpikounis
Ευχαριστώ για την βοήθεια σου.
Αλήθεια πόσο λες να μου πάει μεταχειρισμένη μια 316 Ci ;
Υπάρχουν πολλές μεταχειρισμένες 1ος έτους ;
Αν ναι για βοήθα λίγο την κατάσταση !!

Υ.Γ Thanks MAN !!

MPOWER
07-07-04, 09:14
Η BMW έχει χρηματοδοτικό πρόγραμμα μέσω της serfin αν δεν απατώμαι!
Το παρακάτω link είναι αρμόδιο να σε ενημερώσει για τις χρηματοδοτήσεις
(το οποίο παρ' επιπτώντος είναι υπο κατασκευή αυτή τη στιγμή, οπώτε μπορείς να τους κάνεις κάποιο τηλέφωνο) :eek:

http://www.bmw.gr/gr/services/finance/

Black5
07-07-04, 10:31
Κι εγώ είμαι κατά του μεταχειρισμένου...Καταρχήν η τιμή του μετά από 1-2 χρόνια μένει πολύ ψηλή κοντά στην τιμή του καινούριου και όπως και να το κάνουμε αλλιώς είναι να μυρίζει καινουριο το αμάξι!!!!

Fanatic
07-07-04, 10:55
Παιδια νομιζω οτι εχουμε παρεξηγησει την εννοια του μεταχειρισμενου…ειδικα στις BMW.Φιλε Λυτρωτης να σου πω απλα φιλικα οτι μια μπεμπα 5ετιας μην σου πω και παραπανω αν την εχουν φροντισει φυσιολογικα θα ειναι σε καλυτερη κατασταση απο οτι το lanos σου μετα απο 1 χρονο απο την στιγμη που το πηρες.Για να μην μπουμε στα μηχανικα που οπως ειπε ο mpikounis δεν θα σου βγαλει τπτ ;) .Το μονο που εχεις να προσεξεις σε ενα 2 χρονων Ε46 ειναι να ειναι ατρακαριστο...απο εκει και περα μιλαμε για ποιοτητα BMW που θα σε βγαλει ασπροπροσωπο για πολλααααα χρονια αν θες!!Οπως εμενα με το Ε21 μου που εχει κρατησει 21 χρονια και βλεπω οτι κανενα αλλο αμαξι τετοιας ηλικιας δεν θα κρατουσε τοσο(τοσο εμφανησιακα οσο και μηχανικα,αν και ενα καλο service το θελει :p ).Στα λεω αυτα γιατι αφου οπως λες τα περιθωρια σε στενευουν χρηματικα το να βρεις ενα 2λιτρο Ε46 2 ετιας με τα ιδια λεφτα ενος 316 θεωρω οτι ειναι η καλυτερη περιπτωση!!Αν ειχες την τρελλα την δικια μου(και πολλων αλλων),με αυτα τα λεφτα επαιρνες και Μ3 Ε36 αλλα εκει μπαινουμε σε βαθια νερα και ισως πνιγουμε... :rolleyes:

panos-typer-M
07-07-04, 11:22
Welcome man!Πολυ καλη επιλογη το 316ci αλλα βαλε και το m-pack !Θα γουσταρεισ το look.Οσο για το θεμα μεταχειρισμενο που σηκωνει πολυ κουβεντα εγω ειμαι τησ αποψησ μεταχειρισμενη μπεμπα μονο απο ιδιωτη η απο γνωστο.Εξαλλου επιλογεσ υπαρχουν απειρεσ.!! :)

aVog
07-07-04, 11:35
Ο μπαμπάς της κοπέλας μου είχε Ε21 για 100 χρόνια (που λέει ο λόγος) και δεν του είχε παρουσιάσει ΤΙΠΟΤΑ απολύτος. το πούλησε να πάρει c200 kompre 2001 και το πήρε να πάει ταξίδι βόρεια ελλάδα για δουλειά. Κατέληξε στην κομοτινή να το φορτώσουν σε τρένο και να το στείλουν πίσω στην αθήνα. εκείνος να κυκλοφορούσε όλο το ταξίδι με ΙΒΙΖΑ 1000κε γιατι αυτό δικαολογούσε η μεγάλη ΒΕΝΖ και στο τέλος μόνο που δεν τον εβάλαν να πληρώσει και την ζημιά. Οσο για το ΙΒΙΖΑ εννοείτε οτι το πλήρωσε.
Ετσι απλά επειδή μιλάμε για Ε21...

ps. αλλωστε η συμπάθια μου για την αδελφή εταιρία ΒΕΝΖ είναι γνωστή

germanos
07-07-04, 13:29
@MPower
Τα μεταχειρισμένα είναι ενα μεγάλο ρίσκο οπότε δεν το βλέπω.
Οσο για το μεγαλύτερο αδερφάκι της 316 και αυτό το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά.
Ξέρεις μήπως αν οι αντιπροσωπείες των BMW έχουν χρηματοδοτικό πρόγραμμα για 5 χρόνια ;

@Μ5-Μatzos
Καλησπέρα και σε σένα.
Υπάρχει Μ-Pack στην 316 Ci ;
Λέγεται με διαφορετική ονομασία απλώς ;
Αν ναι αφού έχει 36.000 με τους τόκους πόσο θα πάει ;

Υ.Γ Ευχαριστώ για την βοήθεια (βλέπω να τραβάει πολύ αυτο το Thread).

ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ.
ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΝΑ ALFA 146 JUNIOR TO ΠΟΥΛΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΙΑ 318ι ΤΟΥ 2001 FULL EXTRA! ΦΟΡΕΣΑ ΕΝΑ 6ΚΥΛΙΝΝΔΡΟ BLOCK25 2800CC,ΜΕ 3500ΧΛΜ.ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ +ΕΞΑΤΜΗΣΗ ,ΦΟΡΕΣΑ ΜΙΑ ΦΙΛΤΡΟΧΟΑΝΗ ΚΑΙ ΕΝΑ DUAL TURBO AIR FLOW(ΥΠΕΡΣΥΜΠΙΕΣΤΗΣ ΑΕΡΑ.ΟΧΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ) .ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?
33000 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ....ΑΛΛΑ 235 ΑΛΟΓΑΤΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ!!

Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.

Litrotis
07-07-04, 18:21
Στα λεω αυτα γιατι αφου οπως λες τα περιθωρια σε στενευουν χρηματικα το να βρεις ενα 2λιτρο Ε46 2 ετιας με τα ιδια λεφτα ενος 316 θεωρω οτι ειναι η καλυτερη περιπτωση!!
Φίλε M-Power εγώ μαζί σου είμαι , αλλά λίγο δύσκολο να βρείς μεταχειρισμένο Ε46 2 ετίας με τα ίδια λεφτά ενός 316 Ci.
Εκτός κι αν έχεις βρεί οπότε θα με βοηθούσες ιδιαίτερα.

@Germanos
Άσε ρε αδερφέ να βρούμε πρώτα μια άκρη και μετά βλέπουμε τι θα κάνουμε με την Ε46.

BMW Power
07-07-04, 18:39
Είναι αλήθεια ότι τα BMW είναι ακριβά αλλά για εμένα αξίζουν κάθε δραχμή, συγνώμη ευρώ εννοούσα. Αλλά όσο ωραίο και να είναι το να μπαίνει ο δικός σου κώλος πρώτος σε ένα αυτοκίνητο πρέπει να σκεφτείς και την τσέπη σου.
Για εμένα λοιπών είναι μέγα λάθος το να παίρνεις ένα αυτοκίνητο, στην περίπτωσή μας 316, το οποίο θα είναι φτωχό από εξοπλισμό σε σχέση όχι με τον ανταγωνισμό αλλά με τα extra που προσφέρει η BMW μόνο και μόνο επειδή είναι καινούριο και ουσιαστικά δεν είναι αυτό που διαφημίζει τόσα χρόνια η μαμά εταιρία ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.
Με 31.000 ευρώ παίρνεις 320 με 150 άλογα και πολύ εξοπλισμό. Αλλά αν δεν θές τόσο “παλιό” μπορείς να βρείς ακόμη και 318 valvetronic με 143 άλογα με λίγα παραπάνω χρήματα.
Το δικό μου το αυτοκίνητο το αγόρασα από την Γερμανία, μέσα από αντιπροσωπεία της BMW, με 1 χρόνο εγγύηση και 64.000 χλμ. αν μου έλεγαν ότι έχει 20.000 χλμ. θα το πίστευα βλέποντας την κατάστασή του. Μου κόστισε περίπου 38.000 ευρώ με τον εκτελωνισμό και καινούριο κοστίζει 65.000 με τον εξοπλισμό που έχει. Για αυτό επιμένω ότι δεν Συμφέρει το καινούριο. :cool:

Fanatic
08-07-04, 13:16
. Το δικό μου το αυτοκίνητο το αγόρασα από την Γερμανία, μέσα από αντιπροσωπεία της BMW, με 1 χρόνο εγγύηση και 64.000 χλμ. αν μου έλεγαν ότι έχει 20.000 χλμ. θα το πίστευα βλέποντας την κατάστασή του. Μου κόστισε περίπου 38.000 ευρώ με τον εκτελωνισμό και καινούριο κοστίζει 65.000 με τον εξοπλισμό που έχει. Για αυτό επιμένω ότι δεν Συμφέρει το καινούριο. :cool:

Για το 330 λες ετσι??Ποσο το πηρες απο γερμανια?Δηλαδη ποσα εδωσες επιπλεον της τιμης αγορας για το τελονειο και τους τοκους?Πες μας λιγα πραγματα για το θεμα γιατι νομιζω ενδιαφερει πολλους απο εμας.. :)

Fanatic
03-09-04, 15:35
To Z3 coupe το 3 λιτρο μοντελο 2001 και μετα πωλειται Γερμανια περιπου 18-19000 ευρω.Ποσο θα κοστιζει ο εκτελονισμος του συγκεκριμενου με την λογικη κιολας οτι ειναι αμαξι απο 2001 και μετα(δλδ και καλα νεας αντιρυπαντικης τεχνολογιας και αρα μπορει να εκετελονιστει)???Μιλαμε για πολυ αλητεια!!!!!Αντε και ας μην ειναι το ///Μ....Dειτε ενα παραδειγμα:http://www.uk.mobile.de/SID1106OfxQQ8ZR7hIN56PjSA-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB10LsearchPublicJ10942220 25A2LsearchPublicD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B16%81H-t-vCaMkMoSm_X_Y_x_yrdsO~BSRA6D1100D3500Hz3%FF%A0coup eGZ3COUPEA2A0A0A0D2001A0/cgi-bin/da.pl?sprache=2&bereich=pkw&top=1&id=11111111142414718& :mad:

Strax
03-09-04, 15:46
Αν υπάρχει και στα τεφτέρια του τελωνείου σαν αμάξι που καλύπτει τις τελευταίες προδιαγραφές καυσαερίων Euro, υπολόγισε ότι θα κοστίσει χοντρά χοντρά 50% της αξίας του ο εκτελωνισμός.

bimmerowner
03-09-04, 15:56
Από αυτά που γνωρίζω ισχύει ότι όσο πιο παλιό είναι τόσο αυξάνει το ποσό.Και αυτό γιατί τα πιο ''παλιάς'' τεχνολογίας πληρούν πιο ''ελαστικές'' εκπομπές ρύπων και συνεπώς μολύνουν περισσότερο το περιββάλον.Υπάρχουν αυτοκίνητα που εντάσονται στις κατηγορίες LEV (Low Emission Vehicles) και κατά συνέπεια πληρούν πιο αυστηρές νόρμες (ακόμη και τις πλέον αυστηρές της Καλιφόρνιας των Η.Π.Α.) στα καυσαέρια τους γι'αυτό και τυγχάνουν καλύτερης αντιμετώπισης από τα τελωνεία.

Fanatic
03-09-04, 17:10
Γι αυτο και ειπα ρε παιδες οτι μιλαω για αμαξι του 2001 και μετα γιατι απο οτι ξερω απο το 2001 και μετα θεωρουνται εν ελλαδι τα αμαξια νεας αντιρυπαντικης τεχνολογιας.50% της τιμης αγορας στην γερμανια η της τιμης που εκανε εδω στην ελλαδα?Μπορει να βοηθησει μηπως ο Bmw Power του οποιου η περιπτωση ειναι αρκετα παρομοια αφου μιλαμε για 3λιτρο παλι?

BMW Power
04-09-04, 12:52
To Z3 coupe το 3 λιτρο μοντελο 2001 και μετα πωλειται Γερμανια περιπου 18-19000 ευρω.Ποσο θα κοστιζει ο εκτελονισμος του συγκεκριμενου με την λογικη κιολας οτι ειναι αμαξι απο 2001 και μετα(δλδ και καλα νεας αντιρυπαντικης τεχνολογιας και αρα μπορει να εκετελονιστει)???

Για ένα αυτοκίνητο που κοστίζει περίπου 19.000 και είναι πάνω από 2000cc αλλά και στην κοινοτική οδηγία 98/69 ή μεταγενέστερη, υπολόγισε χονδρικά με το ταξίδι, τον εκτελωνισμό, ΚΤΕΟ, τέλη, πινακίδες και λοιπά χαρτόσημα και έξοδα περίπου 31.500

BMW Power
04-09-04, 13:02
50% της τιμης αγορας στην γερμανια η της τιμης που εκανε εδω στην ελλαδα?Μπορει να βοηθησει μηπως ο Bmw Power του οποιου η περιπτωση ειναι αρκετα παρομοια αφου μιλαμε για 3λιτρο παλι?

Το 50% αναφέρεται στο τιμολόγιο που θα πάρεις από την Γερμανία. Αλλά μην βιαστείς να πείς ότι θα πάρεις για ένα Μ3 46 ένα τιμολόγιο 10.000 γιατί το αυτοκίνητο περνάει από την υπηρεσία αξιών του τελωνείου οπότε θα σου είναι άχρηστο. Επίσης επειδή και ο εξοπλισμός χρεώνεται επιπλέον θα χρειαστεί το αυτοκίνητο να έχει το original service book γιατί η BMW κολλά στην πρώτη του σελίδα τον εξοπλισμό του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και αυτό το χρησιμοποιεί η υπηρεσία αξιών του τελωνείου για να ελέγξει την αξία.

Αυτά και άλλα πολλά κόλπα παίζουν αλλά για να τα μάθεις πρέπει να τα περάσεις όπως εγώ. ;)

Brown
06-09-04, 10:11
Από αυτά που γνωρίζω, το αυτοκίνητο, φορολογείται βάση της αξίας (νομίζω) Cif. Το τελωνείο έχει λίστες με τις αξίες των αυτοκινήτων, πρό φόρων. Το τιμολόγιο έχει σημασία όταν η τιμή αγοράς είναι μεγαλύτερη από την αξία Cif. Αυτό γίνεται, βέβαια, για να πληρώσεις μεγαλύτερο φόρο.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι βρές ένα αυτοκίνητο σαν αυτό που θέλεις (μοντέλο, εξοπλισμό, χρονολογία κατασκευής) και πάρε τηλέφωνο στην υπηρεσία αξιών, να σου πουν τι φόρο θα έχει.

MPOWER
06-09-04, 10:22
Πολύ σωστά νομίζω τα λέει ο Brown και το τηλέφωνο της υπηρεσίας αξιών είναι το 210-4536532

Fanatic
06-09-04, 10:26
Εχετε ακουσει τπτ για καταργηση τελωνειων απο 2005??Ειναι εντελως χαζο να πληρωνεις τετοιο καπελο σε ενα αμαξι 3ετιας!!!10000+ αμαξι 3000κ.εκ μονο για το κρατος!!!!.Θα μου πειτε οτι ζουμε στην χωρα του παραλογου αλλα πρεπει επιτελους να φανει καπου οτι ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ....

Brown
06-09-04, 10:31
Τα έσοδα του κράτους, από τους φόρους στο αυτοκίνητο, είναι πάρα πολλά. Τόσο πολλά που υπερκαλύπτουν, τα οποιαδήποτε πρόστιμα της ΕΕ.

Fanatic
06-09-04, 10:36
Κατι πρεπει να γινει ομως με αυτο!!! :mad:

M5-Matzos
06-09-04, 11:50
@MPower
Τα μεταχειρισμένα είναι ενα μεγάλο ρίσκο οπότε δεν το βλέπω.
Οσο για το μεγαλύτερο αδερφάκι της 316 και αυτό το βλέπω λίγο δύσκολο γιατί δεν φτάνουν τα λεφτά.
Ξέρεις μήπως αν οι αντιπροσωπείες των BMW έχουν χρηματοδοτικό πρόγραμμα για 5 χρόνια ;

@Μ5-Μatzos
Καλησπέρα και σε σένα.
Υπάρχει Μ-Pack στην 316 Ci ;
Λέγεται με διαφορετική ονομασία απλώς ;
Αν ναι αφού έχει 36.000 με τους τόκους πόσο θα πάει ;

Υ.Γ Ευχαριστώ για την βοήθεια (βλέπω να τραβάει πολύ αυτο το Thread).



Για περισσότερες λεπτομέριες φιλαράκι μου όσον αφορά το χρηματοδοτικό θα πρέπει να ρωτήσεις σε κάποια αντιπροσωπία BMW. Τώρα για το αν βγαίνει σε m-pack σου λέω ότι βγαίνει σίγουρα και η ονομασία του είναι 316 ci m-pack. ;)

watchd0g
07-09-04, 12:55
litroti κι εγώ θα σου προτείνω για μεταχειρισμένο, αγόρασα τον 2/2004 μια 316i Compact 10.000euro μοντέλο 98 κι αυτό μετά από περίπου 6-7 μήνες ψαξίματος .. Το αμάξι το είχε πριν ένας αστυνομικός, το πήρα στα 119.000km και πραγματικά το αμάξι το είδα κι έπαθα πλάκα, ολοκαίνουριο μηχανικά και εμφανισιακά. Άριστα διατηρημένο ! Που θέλω να καταλήξω, ψάξου λίγο πρώτα πριν κάνεις κάποια κίνηση με καινούριο, μπορείς να πάρεις εξαιρετικό αυτοκίνητο μεταχειρισμένο με αρκετά λιγότερα χρήματα τα οποία θα μπορούσες να επενδύσεις αργότερα στο αμάξι.. Και πάντα από χέρι, ποτέ αντιπροσωπείες και μεσιτικές μ...ιες

PantelisBMW-M3
14-09-04, 02:46
Φιλε Litroths παρε ενα ΒΜw τις αρεσκειας σου συμφωνα με οικονομικες σου απαιτησεις και δε θα χασεις. ολοι εδω θα σε βοηθησουμε και θα εχεις ενα αμαξι Super... ;)

Action Man
20-09-04, 16:34
Γεια σου συνονοματε

xristaras
15-11-06, 15:50
εγω παντως που εχω 316ci την πηρα 22,500 με αρκετα καλο εξοπλισμο.αργοτερα αν θελω μετα απο 3 χρονια για παραδειγμα βαζω ενα μοτερ απο 330 πανω και αντε γεια