PDA

Επιστροφή στο Forum : Εσωτερικο ουρανου z4 χαλασε


jimz4
03-03-08, 16:14
χθες ειδα στο εσωτερικο της κουκουλας του ζ μου οτι ειχε πεσει πιο κατω στην πλευρα του συνοδηγου. Ειδα οτι εχει σπασει ενα πλαστικο που ειναι ενομενο το εσωτερικο και βιδωνει αυτο πλαστικο στον σκελετο της κουκουλας.πηγα στην bmw και μου ειπαν 590ε το ολο το εσωτερικο του ουρανου γιατι παει πακετο αυτο και 200 πανω κατω η εργασια. Ξερει κανενας να παω καπου μπας και μου κανουν καμια πατεντα 'η και που μπορω να κοιταξω για μεταχειρισμενο

spaka
03-03-08, 16:51
Τα € τα καναμε φιστικια νομιζω... Τι λενε ρε ....

konas
03-03-08, 18:52
Για σκελετο σε μεταχειρισμενο δυσκολο.
Για επισκευη, αν και δεν ξερω κάποιον, με ενα γρηγορο ψαξιμο στο google ειδα οτι υπάρχουν αρκετοι. Google it να μην κανουμε και διαφημιση

jimz4
03-03-08, 20:16
Για σκελετο σε μεταχειρισμενο δυσκολο.
Για επισκευη, αν και δεν ξερω κάποιον, με ενα γρηγορο ψαξιμο στο google ειδα οτι υπάρχουν αρκετοι. Google it να μην κανουμε και διαφημιση

φιλε μου konas δεν ψαχνω τον σκελετο ψαχνω την εσωτερικη επενδυση αυτη που καλυπτει τον σκελετο

sterpas
04-03-08, 07:49
Αουτς... Το κακό με αυτά τα προβλήματα ρε γμτ είναι ότι δεν βρίσκεις εύκολα μάστορα να σου κάνει την δουλειά και η BMW κοπανάει στο κεφάλι...

Εγώ στην θέση σου πάντως θα πήγαινα και σε 2-3 άλλες αντιπροσωπείες μήπως και μπορούσαν να κάνουν κάτι διαφορετικό....

Ελπίζω να βγάλεις άκρη όσο πιο οικονομικά γίνεται...

randombk
04-03-08, 08:44
Παιδια μην βιαζεστε να κραξετε την BMW για το κοστος τις κουκουλας.
Η κουκουλα στο αμαξι μας ειναι ισως η καλυτερη σε ποιοτητα απο ολα τα υπολοιπα roaster και αυτο αυτοματα την κανει ισως και την πιο ακριβη!

Τελος φιλε μου προσωπικη μου παντα αποψη κανε λιγο υπομονη μαζεψε τα λεφτα που σου ζηταει η αντιπροσωπεια διοτι με την κουκουλα δεν κανουν πειραματα γιατι θα σου ξεκινησουν τα προβληματα με το οτι δεν θα κλεινει καλα , θα αρχισει να σου βαζει νερα θα ακους θορυβο απο εξω κτλ...
Ειναι κριμα να εχεις ενα Ζ4 και να εχει τοσα κουσουρια πανω του , θα σε ξενερωσει το ολο θεμα.Οκ μια κακοτυχια ηταν παρτο καπως ετσι...
Απο προβληματα που μας εχουν σκασει σε αμαξια φιλων και τραβαγαν τα μαλια τους εχουμε πηξει!τωρα για 600ευρω θα τα βαψουμε μαυρα?
Λιγο υπομονη και οοοταν τα μαζεψεις θα το φτιαξεις!
Ετσι κιαλλιως το αμαξι παει καλα και με πληγωμενη κουκουλα! :lamer:

Φιλικα παντα ,
Ευαγελος.

southalex
15-11-09, 07:03
Το πρόβλημα αυτό είναι αρκετά συνηθισμένο. Σε forum του εξωτερικού τα ίδια που σου είπαν και οι υπόλοιποι. Και ακριβή η επισκεύη και μάλλον θα μάθουν στην δική σου κουκούλα.

stef
15-11-09, 13:34
Εγώ πάλι, πρώτη φορά το ακούω αυτό το πρόβλημα
Και έχω αρκετούς φίλους με Ζ4 και με πολλά χιλιόμετρα μάλιστα...

giannis 116
19-11-09, 20:46
ΤζιμΖ4 εχεις πμ.

alen77
20-11-09, 13:39
Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω με μήνυμα τον μάστορα που έφτιαξε την δική μου (Ε93-έπερνε νερά). Γιατί σε όσες αντιπροσωπείες και αν πήγα την κοίταζαν καλά καλά! Άσε που ο κάθε ένας έκανε την πρακτική του πάνω στο δικό μου αυτοκίνητο!

GIO_KOTSIFAKIS
22-04-10, 16:23
Μόλις παρέλαβα το Ζ4 με επισκευασμένη την κουκούλα.
Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον ΤζιμΖ4 και βρήκα έναν μάστορα που μου έκανε τέλεια δουλειά με 100€. Είναι πιο γερό απότι όταν το πήρα.
Όποιος θέλει οδηγίες private message...

stef
22-04-10, 16:24
Ενημέρωσέ μας με ένα PM