PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΩΛΕΙΤΑΙ 730 ΄90 ΜΕ ΞΕΝΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ


billparas
08-03-08, 21:42
Μια γνωστή μου πουλάει μια BMW 730 του ΄90, το αυτοκίνητο είναι με ξένες πινακίδες και βρίσκεται στην Αθήνα. Έχει ένα μικρό τρακάρισμα μπροστά το οποίο εκτός από τη φαναρτζοδουλειά, πιστεύω ότι χρειάζεται φανάρι και φλας δεξιό μπροστά( τιμή περίπου 100 ευρώ, από μαγαζί με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά). Το χρώμα είναι Bordeaux Metalic, ημερομηνία έκδοσης άδειας 8/3/1990, 115.000km 1ο χέρι , αυτόματο, ηλιοροφή. Νομίζω ότι το μοντέλο είναι Ε32.
Η τιμή είναι 2800 ευρώ

Γνωρίζω ότι το αυτοκίνητο επειδή είναι μεγάλο και με ξένες πινακίδες είναι δυσκολοπούλητο, θα ήθελα να ρωτήσω τι εναλλακτική υπάρχει, ο εκτελωνισμός είναι ασύμφορος και επίσης δεν γνωρίζω πόσο θα το κοστολογούσε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά.
Κάθε πρόταση δεκτή

τα χιλιόμετρα κατά τη γνώμη μου είναι πραγματικά αλλά επειδή το αυτο΄κίνητο δεν είναι δικό μου δεν μπορώ να το αποδείξω.

panagiotisE46ci
11-03-08, 15:15
bill paras σορυ για το οφ τοπικ αλλα τι κανεις εξω απο την πολυκατοικια μου στην Γλυφαδα??ποτε το εβγαλες εκει φωτο?
τωρα για το αμαξι ειναι τερας και οπως λες δυσκολα να πωληθει καλητερα σε εναν μαντρα για ανταλακτικα με ενα ποσο στα 1500 με 1.800 ευρω και ειναι και πολλα.

ninos22
11-03-08, 15:42
τωρα για το αμαξι ειναι τερας και οπως λες δυσκολα να πωληθει καλητερα σε εναν μαντρα για ανταλακτικα με ενα ποσο στα 1500 με 1.800 ευρω και ειναι και πολλα.

Καλύτερα βάλτο στο σαλόνι σου για εφε...πιο πολύ αξία θα εχει.......Μην τρελαθούμε!!Τετοιο αμάξι 1500 ευρω?????Εχει ξεφτιλιστει το θεμα...Παναγο δεν το λεω για σενα....Αλλα γενικώς..Τι να πώ.Εγω δεν θα το εδινα.

billparas
11-03-08, 18:50
Συμφωνώ παιδιά είναι αμαρτία να δώσεις τέτοιο αυτοκίνητο για ψίχουλα αλλά η φίλη μου έχει πάρει άλλο και αυτό δεν το κουνάει επομένως πιάνει χώρο. φοβάμαι ότι θα πάει για ανταλλακτκά.

Μια ερώτηση, μήπως ο κινητήρας μπαίνει σε Ε36 ?χεχε πλάκα κάνω

panagiotisE46ci
11-03-08, 19:46
σηγουρα πολλυ καλητερα να το κρατηση μεχρι να να παραδωσει "πνευμα"παρα για πωληση.αλλα λογο οτι συγκεκριμενα 1.500 ευρω πηρε ενας μαντρας ενος φιλου του πατερα μου {χωρις ηλιοροφη -μαυρο αλλα με 239.000κm }τοτε ειναι σαν να κανει χαρη κιολας.

oldcarskickass
11-03-08, 20:16
Καλύτερα βάλτο στο σαλόνι σου για εφε...πιο πολύ αξία θα εχει.......Μην τρελαθούμε!!Τετοιο αμάξι 1500 ευρω?????Εχει ξεφτιλιστει το θεμα...Παναγο δεν το λεω για σενα....Αλλα γενικώς..Τι να πώ.Εγω δεν θα το εδινα.


Γιώργο μην ξεχνάς ότι το όχημα αυτό είναι ειδική περίπτωση για τους παρακάτω λόγους :


1)είναι παλιό (αυτό δεν είναι πρόβλημα για σένα και για εμένα αλλά το 7άρι δεν έχει << ειδικό >> κοινό όπως είμαστε εμείς)
2)ο υποψήφιος αγοραστής 7αριού θα πάει στο νέο εφτάρι και θα του κάνουν δώρο και τον σωφέρ
3)έχει ξένες πινακίδες
4)και ένα μοτέρ (ΣΚΥΛΙ βέβαια) το οποίο ρουφάει ΠΟΛΥ βενζίνη
5)είναι απαξωμένο τεχνολογικά

Ως εκ τούτου θεωρώ την τιμή καλή έως και ακριβή με τα παραπάνω δεδομένα 2000 με 2500 εγώ θα τα έδινα για έτσι όπως είναι.

Εγώ πάντως το βλέπω να καταλήγει ΔΥΣΤΥΧΩΣ για ανταλλακτικά και το μοτέρ του σε κανά Ε30 ή Ε28.

Φίλε billparas καλό θα ήταν να βάλεις και μια φωτό του εσωτερικού και μια λίστα με τον εξοπλισμό του.

Όσο για τα χλμ το μοτέρ αυτό με τη σωστή συντήρηση (όπως και ΚΑΘΕ BMW μοτέρ με ΣΩΣΤΗ συντήρηση, αυτή που προβλέπεται από την BMW φυσικά) αντέχει για ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολλά χλμ (πάνω από 400 - 500.000) και αυτό λόγο της απλότητάς του.

ninos22
12-03-08, 16:26
Κριμα παντως..Τι να πω!

autobmw
17-03-08, 21:21
Καλησπερα φιλε αν θες εχω το ιδιο full-full extra ατρακαριστο με 96000χλμ απο service
οποτε αν σου αρεσει τοσο το συγκεκριμενο αγοραζεις το δικο μου(ελλληνικες πινακιδες) και εχεις το ικο σου για ανταλλακτικα.
οσο για την τιμη 2000ευρω ειναι μια καλη τιμη να το δωσεις