PDA

Επιστροφή στο Forum : κρυφό μενού για εμφάνιση θερμοκρασίας κινητήρα σε ΒΜ 116


yak.sky
13-04-08, 14:59
Καλησπέρα σε όλους σας και συγχαρητήρια για το πολύ λειτουργικό φόρουμ σας!

Πριν 10 μέρες παρέλαβα το καινούριο μου αυτοκινητάκι (!) ένα ΒΜW 116i E87 LCI, δηλαδή το facelift με τους 122 ίππους.

Διάβασα κάπου στο φόρουμ ότι υπάρχει ένα κρυφό μενού σε αυτά τα αυτοκίνητα και ότι από εκεί μπορείς να δεις τη θερμοκρασία του κινητήρα (γιατί ως γνωστόν στις καινούριες σειρές έχει καταργηθεί ο δείκτης θερμοκρασίας).

Μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να δώσει ακριβείς οδηγίες για το πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Geo_3D
13-04-08, 15:03
Καλως ηρθες φιλε μου.Καλη περιηγηση στο forum!
Που το διαβασες αυτο?

yak.sky
13-04-08, 19:35
Καλως ηρθες φιλε μου.Καλη περιηγηση στο forum!
Που το διαβασες αυτο?

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=11230

john
13-04-08, 20:27
κ εμενα με ενδιαφερει.για ε92 320

Geo_3D
13-04-08, 20:44
Αν μπειτε στον "κοπο" να πατησετε το search επανω και να βαλετε "κρυφο μενου e90" ολο και κατι μπορει να σας βγαλει
:search:




















































































































http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=4361&highlight=%EA%F1%F5%F6%EF+%EC%E5%ED%EF%F4;)

yak.sky
14-04-08, 00:08
Ο "κόπος" προφανώς έχει γίνει πριν γραφτεί το καινούριο thread, αν και δεν θεωρώ πολύ ευγενικό τον χαρακτηρισμό "κόπο" και το ύφος της απάντησης. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε ένα post εάν δεν το νιώθει πραγματικά. Ας απαντούν μόνο όσοι δεν το θεωρούν "κόπο" και θέλουν να βοηθήσουν πραγματικά...

Πράγματι, υπάρχουν πολλές αναφορές (και οδηγίες) κυρίως όμως για το 3άρι, και πάλι όχι το τελευταίο (Ε90 νομίζω) αλλά το προηγούμενο (Ε46 νομίζω) ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΩΔΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΒΜ, το δηλώνω!

Για αυτό το λόγο λοιπόν, θεωρώ σκόπιμο να αναρτήσουμε τις οδηγίες για το κρυφό μενού αποκλειστικά και μόνο για τη σειρά 1 της ΒΜ, τόσο για την προ όσο και για τη μετά facelift έκδοση.

Επίσης δηλώνω με bold στο πρώτο μου post ότι θέλω να αναρτήσει τις σαφείς οδηγίες κάποιος ο οποίος το έχει κάνει στο δικό του ΒΜ και όχι κάποιος (όπως συμβαίνει με τα περισσότερα ήδη αναρτημένα) ο οποίος κάπου είδε/άκουσε/μύρισε/ψυλιάστηκε/φαντάστηκε.

Ελπίζω ότι τώρα έγινα σαφής.

Και πάλι ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον χρήστη χωρίς να του είναι "κόπος" φιλοτιμηθεί να μου απαντήσει.

Geo_3D
14-04-08, 00:25
Ο "κόπος" προφανώς έχει γίνει πριν γραφτεί το καινούριο thread, αν και δεν θεωρώ πολύ ευγενικό τον χαρακτηρισμό "κόπο" και το ύφος της απάντησης. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε ένα post εάν δεν το νιώθει πραγματικά. Ας απαντούν μόνο όσοι δεν το θεωρούν "κόπο" και θέλουν να βοηθήσουν πραγματικά...

Πράγματι, υπάρχουν πολλές αναφορές (και οδηγίες) κυρίως όμως για το 3άρι, και πάλι όχι το τελευταίο (Ε90 νομίζω) αλλά το προηγούμενο (Ε46 νομίζω) ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΩΔΙΚΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ ΤΗΣ ΒΜ, το δηλώνω!

Για αυτό το λόγο λοιπόν, θεωρώ σκόπιμο να αναρτήσουμε τις οδηγίες για το κρυφό μενού αποκλειστικά και μόνο για τη σειρά 1 της ΒΜ, τόσο για την προ όσο και για τη μετά facelift έκδοση.



Ελπίζω ότι τώρα έγινα σαφής.

Και πάλι ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον χρήστη χωρίς να του είναι "κόπος" φιλοτιμηθεί να μου απαντήσει.

Μαλιστα!Ωραια αρχη καναμε

Λοιπον,αν εριχνες μια προσεκτικοτερη ματια στο Link που σου εδωσα,θα εβλεπες οτι αυτα που εχει γραψει ο συμφορουμιτης μας,ειναι για Ε90,και λεει οτι υπαρχει κρυφο μενου και στο Ε46.Δεν θεωρησα σκοπιμο οτι επρεπε να βαλω και το λινκ για Ε46 που εχει γραφτει

Υπευθυνα λοιπον σου λεω οτι μεγαλο ποσοστο των μελων του forum το εχει κανει στο αμαξι του Ε46/Ε90/Ε86 και δεν το είδε/άκουσε/μύρισε/ψυλιάστηκε/φαντάστηκε

Μια προχειρη διαφορα που βλεπω και θυμαμαι απ'εξω ειναι οτι αυτα που δειχνει στην Ε90 στο μενου 8 (exact speed),τα δειχνει στην Ε46 στο μενου 7.


Επίσης δηλώνω με bold στο πρώτο μου post ότι θέλω να αναρτήσει τις σαφείς οδηγίες κάποιος ο οποίος το έχει κάνει στο δικό του ΒΜ και όχι κάποιος (όπως συμβαίνει με τα περισσότερα ήδη αναρτημένα) ο οποίος κάπου είδε/άκουσε/μύρισε/ψυλιάστηκε/φαντάστηκε.

Do you smell what Geo is cooking??:D

BILL007
14-04-08, 00:54
Do you smell what Geo is cooking??:D

:banned:
χαχχαχαχαχαχααχχααχαχα!!!!!!!Έγραψες πάλι με την ατάκα σου Γιώργο...μόνο αυτό...και σόρρυ και για το offtopic αλλά ακόμα θυμάμαι την ατάκα σου την άλλη "Ναι στην οδο Βόλου στην Ελευσίνα είναι η φωτό" αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!!!!!!:D:D

yak.sky
14-04-08, 01:06
OK, συγνώμη απλώς δεν είχα δει το λινκ λόγω ενός τεράστιου κενού που εμφανίζεται στην οθόνη μου (δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα) μεταξύ της τελευταίας σου λέξης και του λινκ, με αποτέλεσμα να μην δω το λινκ.

Τεσπα, η ουσία είναι αν μπορεί κάποιος υπεύθυνα να περιγράψει την διαδικασία στα ελληνικά, λέγοντας με σαφήνεια σε ποια θέση πρέπει να είναι το start button (και όχι γυρίστε το κλειδί όπως λένε κάποιοι άλλοι δεδομένου ότι το κλειδί δεν γυρνάει, μήπως να το γυρίσω και να το σπάσω? έλεος) πότε να πατήσεις το μηδενιστή του trip computer και ποιος ακριβώς είναι ο μηδενιστής - το κουμπάκι στο ταμπλό οργάνων ή το άλλο κουμπάκι στο λεβιέ των φλας που το κρατάς λίγη ώρα πατημένο για να μηδενίσεις μέση ταχύτητα κτλ...

Geo_3D
14-04-08, 01:36
Κρατας μονιμα ματημενο το κουμπι μηδενισμου του μερικου χλμετρητη πατημενο μεχρι να σου βγαλει την ενδειξη TEST1

Μετα το αφηνεις απτο μονιμα πατημενο και αρχιζεις να το πατας διαδοχικα μεχρι να φτασει στο TEST 19.Εκει βρισκεται το ξεκλειδωμα του κρυφου μενου

Το αφηνεις στο TEST 19 λοιπον και 2 δευτερα μετα σου εμφανιζει την ενδειξη Lock off (καπως ετσι) οπου ξαναπατας παλι στιγμιαια το κουμπι ωστε να το ξεκλειδωσει.

Μετα ξαναξεκιναει απτο TEST 1 και αρχιζεις να πατας παλι διαδοχικα το κουμπι μεχρι να φτασεις στον αριθμο που θες,οπως γραφει και η λιστα στο λινκ που σου παραθεσα πριν.

Φτανοντας στο αριθμο του μενου που θες,το αγηνεις και 2 δευτερα παλι περιπου μετα σου εμφανιζει το υπομενου.
πχ.
TEST 7
-7.0
-7.1
-7.2 κτλ...

Στο κρυφο μενου μπαινεις ειτε με σβηστο το μοτερ,ειτε αναμμενο.
Καθε φορα που σβηνεις το μοτερ,το κρυφο μενου ξανακλειδωνεται και πρεπει να ακολουθησεις παλι την ιδια διαδικασια.

Σε περιπτωση που θελεις απο εκει που βρισκεσαι να το ξαναγυρισεις στην ενδειξη των χλμ,την αρχικη δηλαδη,κρατας το κουμπι παλι πατημενο ωστε να βγει απτο υπομενου,και να σε βγαλει στο μενου των TEST 1-2-3-4 κτλ,οπου εκει επιλεγεις το TEST 1

Ο γραφων δεν φερει καμια ευθυνη σε περιπτωση βλαβης ή καποιου reset.Συμβουλεψου το link για την ενδειξη καθε μενου-υπομενου.Η διαδικασια ειναι παιχνιδακι

yak.sky
14-04-08, 18:57
Ωραία, τελικά δούλεψε. Βέβαια έβγαλα το κλειδί και το ξαναέβαλα και μπήκα πάλι στο μενού 7 (θερμοκρασία κινητήρα) χωρίς να χρειαστεί να περάσω από το μενού 19 για να το ξεκλειδώσω. Κάπου διάβασα ότι με το που βγάζεις το κλειδί αυτό ξανα κλειδώνει αυτόματα. Μήπως να ανησυχήσω;

NICK BMW LOVER
19-04-08, 20:09
οχι φιλε απ'οτι ξερω ετσι γινεται συνεχεια

NICK BMW LOVER
19-04-08, 20:10
και σε εμενα αυτο συμβαινει για αυτο σου το λεω

yak.sky
19-04-08, 22:56
οκ, το βρήκα τελικά, πρέπει να βγάλεις το κλειδί τελείως και να κλειδώσεις, τότε χάνεται και πρέπει να ξαναβάλεις κωδικό. Όλα καλά!

NICK BMW LOVER
20-04-08, 23:19
οκ yak.sky!

Bmw116isport
21-04-08, 00:15
εχω κ εγω μια 116ι facelift...πηγαίνω το μενου 19 οπως είπατε πιο πάνω αλλα μου γράφει lock on περιμένω λιγο κ απο κάτω λεει code 00 κ αν πατήσω το μετρητη αλλάζει το code κ όχι το lock!...δλδ σε code 01 code 02...έως code 45 :P...καποιος να βοηθήσει?

NICK BMW LOVER
21-04-08, 00:53
χτες τα καταφερα τωρα που το ξαναπροσπαθησα εκανα το ιδιο πραγμα με εσενα!

yak.sky
21-04-08, 01:28
εχω κ εγω μια 116ι facelift...πηγαίνω το μενου 19 οπως είπατε πιο πάνω αλλα μου γράφει lock on περιμένω λιγο κ απο κάτω λεει code 00 κ αν πατήσω το μετρητη αλλάζει το code κ όχι το lock!...δλδ σε code 01 code 02...έως code 45 :P...καποιος να βοηθήσει?

Κάτω δεξιά στο παρμπρίζ από την έξω πλευρά του, υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός. Πρόσθεσε τα τελευταία 5 ψηφία μεταξύ τους (το άθροισμα των τελευταίων πέντε ψηφίων δηλαδή) και αυτόν τον αριθμό βάλε στο μενού lock on.

Δυστυχώς σε αυτό το φόρουμ, αυτό το τόσο σημαντικό πράγμα δεν το έχει αναφέρει κανένας. Χρειάστηκε να ψάξω σε ξένα φόρουμ πολλές ώρες για να το βρω.

Ελπίζω να βοήθησα man!

NICK BMW LOVER
21-04-08, 01:40
σε ευχαριστω,απ΄οτι φαινεται κατα τυχη το πετυχα την προηγουμενη φορα!!!

yak.sky
21-04-08, 01:59
σε ευχαριστω,απ΄οτι φαινεται κατα τυχη το πετυχα την προηγουμενη φορα!!!

Παίξε κανά τζόκερ, μην αφήσεις την ευκαιρία να πάει χαμένη! χεχε!

Geo_3D
21-04-08, 02:24
Κάτω δεξιά στο παρμπρίζ από την έξω πλευρά του, υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός. Πρόσθεσε τα τελευταία 5 ψηφία μεταξύ τους (το άθροισμα των τελευταίων πέντε ψηφίων δηλαδή) και αυτόν τον αριθμό βάλε στο μενού lock on.

Δυστυχώς σε αυτό το φόρουμ, αυτό το τόσο σημαντικό πράγμα δεν το έχει αναφέρει κανένας. Χρειάστηκε να ψάξω σε ξένα φόρουμ πολλές ώρες για να το βρω.

Ελπίζω να βοήθησα man!

Προφανως ειστε οι πρωτοποροι στην Ελλαδα γιατι κανενας και ποτε δεν ειχε παρομοιο προβλημα.
Δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να φταιει το φορουμ γιαυτο το θεμα.
Και στην τελικη,σιγα το θεμα.
Τι ειναι οι εργασιες που γινονται ή θα πρεπει να γινονται σε καθε σερβις,που εχουν γινει post...
Τι ειναι οι τυποι λαδιου που εχουν εγκριθει απτην bmw,που εχουν γινει post....
Τι ειναι καποιες απτις σημαντικοτερες ανακλησεις της bmw (πχ μεταλλα στροφαλου για Μ3),που εχουν γινει ποστ εδω μεσα...
Τι ειναι το 98% των βλαβων/απορειων που εχουν απαντηθει στο παρελθον και ακομα τα ξαναλεμε μεχρι και σημερα...

Τι ειναι ολα αυτα και πολλα ακομα μπροστα στο τοσο σημαντικο θεμα του ξεκλειδωματος του κρυφου μενου,(που ειναι μεν απλο,αλλά κατα διαβολικη συμπτωση εγινε σαν το σκοπιανο)....


Κατα τα άλλα ειναι μια χρησιμη πληροφορια σε περιπτωση που καταφερει καποιος να κλειδωσει το κρυφο μενου

NICK BMW LOVER
21-04-08, 02:38
για να εξηγουμαστε εγω δεν ειπα κατι τετοιο!!!απλως θελαμε να μαθουμε κατι περισσοτερο για το καινουργιο μας αυτ/το που ενδεχομενως να ηταν λογικο να μην ξερουμε!Δεν εκφραστηκα ποτε αρνητικα για το φορουμ!

john
21-04-08, 06:24
εχω την εντυπωση οτι καποιοι περνουν το ολλο θεμα πολυ στα σοβαρα.καλο το i-net,καλυτερο το bmw motorsport αλλα συμβουλευω να βγαινετε κ λιγο απ τα σπιτια σας

Bmw116isport
21-04-08, 13:40
yak.sky ευχαρήστω ναι το βρήκα...μου κάνει εντύπωση ούτε η αντιπροσωπεία ήξερε...ούτε το manual το έλεγε...ευχαριστώ

Fanis
21-04-08, 14:12
Το Manual φυσικά δεν λέει τίποτα, γιατί είναι μόνο για το service να το γνωρίζει και όχι τον πολύ τον κόσμο. Στην αντιπροσωπεία, δεν ξέρουν άλλα πιο βασικά πράγματα...!!! Το ξέρουν ελάχιστοι ψαγμένοι πωλητές και πολύ λίγοι μηχανικοί/τεχνικοί σύμβουλοι.

Geo_3D
21-04-08, 14:46
εχω την εντυπωση οτι καποιοι περνουν το ολλο θεμα πολυ στα σοβαρα.καλο το i-net,καλυτερο το bmw motorsport αλλα συμβουλευω να βγαινετε κ λιγο απ τα σπιτια σας

Κοψιδια στη χασια ή κυριλε στο kitchen bar?
Ποτακι Envy ή Βalux?
Καφεδακι μπουρναζι ή παραλια?
Ξανθια ή μελαχροινη για παρεα?
Δωσε τα φωτα σου!!!:peepwall:

yak.sky
21-04-08, 15:12
Ούτε εγώ εκφράστηκα αρηνητικά για το φόρουμ και σε καμιά περίπτωση δεν είχα σκοπό να το απαξιώσω. Άλλωστε, αν δεν το θεωρούσα χρήσιμο, δεν θα είχα μπει στην όλη διαδικασία του να εγγραφώ μέλος.

Απλώς σχολίασα το γεγονός ότι έχουν γίνει τόσα ποστς για το κρυφό μενού και στην περιγραφή της διαδικασίας πουθενά δεν αναφερόταν ποιος είναι ο κωδικός που πρέπει να μπει. Φυσικά και όλα τα υπόλοιπα ποστς και θρεντς είναι σημαντικά (σε καμιά περίπτωση δεν προσπαθώ να απαξιώσω το φόρουμ, το ξανατονίζω), απλώς και η τοποθέτηση του σωστού κωδικού είναι σημαντική γιατί αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα στο ίντερνετ ότι αν βάλεις λάθος κωδικό πάνω από κάποιο αριθμό φορών, τότε υπάρχει κίνδυνος να κλειδώσει το αυτοκίνητο και να μην παίρνει μπροστά. Μία στις χίλιες να συμβαίνει αυτό θεωρώ ότι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικό.

Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω ότι το ίντερνετ είναι πολύ χρήσιμο μέσο, το ίδιο και το φόρουμ, αλλά δεν είναι το παν στη ζωή μας. Το να σχολιάσει λοιπόν κάποιος κάτι δεν συνιστά αδίκημα, ας προσπαθήσουμε να είμαστε λίγο πιο ανοιχτόμυαλοι. Και μην ξεχνάμε, η καλοπροαίρετη κριτική είναι μοχλός ανάπτυξης!

ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΝΩΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Geo_3D
21-04-08, 16:06
Ούτε εγώ εκφράστηκα αρηνητικά για το φόρουμ και σε καμιά περίπτωση δεν είχα σκοπό να το απαξιώσω. Άλλωστε, αν δεν το θεωρούσα χρήσιμο, δεν θα είχα μπει στην όλη διαδικασία του να εγγραφώ μέλος.

Απλώς σχολίασα το γεγονός ότι έχουν γίνει τόσα ποστς για το κρυφό μενού και στην περιγραφή της διαδικασίας πουθενά δεν αναφερόταν ποιος είναι ο κωδικός που πρέπει να μπει. Φυσικά και όλα τα υπόλοιπα ποστς και θρεντς είναι σημαντικά (σε καμιά περίπτωση δεν προσπαθώ να απαξιώσω το φόρουμ, το ξανατονίζω), απλώς και η τοποθέτηση του σωστού κωδικού είναι σημαντική γιατί αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα στο ίντερνετ ότι αν βάλεις λάθος κωδικό πάνω από κάποιο αριθμό φορών, τότε υπάρχει κίνδυνος να κλειδώσει το αυτοκίνητο και να μην παίρνει μπροστά. Μία στις χίλιες να συμβαίνει αυτό θεωρώ ότι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικό.

Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω ότι το ίντερνετ είναι πολύ χρήσιμο μέσο, το ίδιο και το φόρουμ, αλλά δεν είναι το παν στη ζωή μας. Το να σχολιάσει λοιπόν κάποιος κάτι δεν συνιστά αδίκημα, ας προσπαθήσουμε να είμαστε λίγο πιο ανοιχτόμυαλοι. Και μην ξεχνάμε, η καλοπροαίρετη κριτική είναι μοχλός ανάπτυξης!

ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΝΩΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ!!

Αν τυχει να ερθεις σε καποια συναντηση θελω να μου δειξεις αυτο με τον κωδικο που βαζετε γιατι μου κανει εντυπωση...Δεν το εχω ξαναδει ποτε να βαζεις κωδικο για να ξεκλειδωσει

Bmw116isport
21-04-08, 18:05
Geo_3D κιόμως έχει...γι αύτο σου έστειλα κ pm λέγοντας...ότι το LOCK ON δεν αλλάζει αλλα απο κάτω έχει ένα code...και αλλάζει μόνο το code...

Φιλικά,
Νίκος

manosm3
21-04-08, 18:16
Ποτακι Envy ή Βalux?


O,τι θελετε μου λετε! :p:
Το balux λεγεται απο περυσι Babae :D

Geo_3D
22-04-08, 02:13
O,τι θελετε μου λετε! :p:
Το balux λεγεται απο περυσι Babae :D

Ε γιαυτο το λεω ρε χαζουλη,γιατι απο τοτε εχω να βγω...ολη μερα,καθε μερα,καθημερινες αργιες και σουκου εδω την βγαζω!!!:kissass:

End of of topics

Geo_3D
22-04-08, 02:53
Κάτω δεξιά στο παρμπρίζ από την έξω πλευρά του, υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός. Πρόσθεσε τα τελευταία 5 ψηφία μεταξύ τους (το άθροισμα των τελευταίων πέντε ψηφίων δηλαδή) και αυτόν τον αριθμό βάλε στο μενού lock on.

Δυστυχώς σε αυτό το φόρουμ, αυτό το τόσο σημαντικό πράγμα δεν το έχει αναφέρει κανένας. Χρειάστηκε να ψάξω σε ξένα φόρουμ πολλές ώρες για να το βρω.

Ελπίζω να βοήθησα man!

Και καλα πες εγω οτι δεν το ειδα,σαν κατοχος Ε46 που δεν εχει αυτη την "ιδιοτροπια",αλλά και στο thread για το κρυφο μενου σε Ε46 δεν το αναφερει (γιατι δεν χρειαζεται προφανως)....εσεις ρε παιδια,οταν σας δινουν ενα λινκ που σας ενδιαφερει αμεσα,δεν το διαβαζετε????

Ξαναδες το λινκ που σου ποσταρα στην πρωτη σελιδα,εκει που δειχνει τις οδηγιες δηλαδη.
Κανε εναν κοπο να το ξαναδιαβασεις σε παρακαλω με προσοχη
Θα δεις,μιας και το παλικαρι το εχει κανει copy paste απτο E90 forum οτι το λεει ξεκαθαρα
Now, without delay, press the button again and again until you reached the right code for your car. Pause after you reached the right code. Now, all the menus are unlocked. Your code can be 'calculated' from the last five digit of your VIN number for your convienence. If the last five digit of you VIN number is: 28393 for example, your code would be 2+8+3+9+3, which is 25. After you reached the right code of your car, pause until the display shows some changes.

:cheers:

yak.sky
22-04-08, 14:23
OK, θυμόμουν μόνο ότι το είχα διαβάσει στα αγγλικά, αλλά δεν θυμόμουν που ακριβώς. Οπότε, επειδή συμμετέχω και σε ξένα φορουμς, θεώρησα ότι το διάβασα σε κάποιο από αυτά.

mea culpa λοιπόν, μου έκανε εντύπωση όμως η δυσκολία σου να πιστέψεις αυτό που, όχι μόνο εγώ, αλλά και άλλοι 2-3 χρήστες 116 σου λέγαμε... Στην αρχή μάλιστα μας ειρωνεύτηκες κιόλας!

Τέσπα, δεν κρατάμε κακία σε κανέναν, χρονιάρες μέρες είναι άλλωστε, να μαστε όλοι καλά, εύχομαι ειλικρινά αυτές τις μέρες να αφιερώσουμε όλοι λίγο χρόνο ώστε να αντιληφθούμε το χαρμόσυνο μήνυμα της Ανάστασης. Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους!

ΥΓ. Όσοι ταξιδέψουν οδικώς, παράκληση θερμή, πολλή προσοχή και ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ τους εαυτούς σας. Όχι αλκοόλ, όχι πολύ φαγητό, όχι άυπνοι!

Geo_3D
22-04-08, 14:24
Κουβεντα να γινεται φιλε μου
Νo hard feelings!
:cheers: