PDA

Επιστροφή στο Forum : m3 e92 μεταχειρησμενη απο γερμανια


taksidiotis
22-04-08, 16:28
παιδια θα ηθελα να μου πειτε οσοι ειστε γνωστες ποσο θα παει για να φερω μια m3 απο γερμανια,εχει αρχισεικαι μου μπαινει για τα καλα στο μυαλο και μαλλον πως θα την κανω την κινηση.

Tsakirakos
22-04-08, 16:33
E92 μεταχειρισμενη λιγο δυσκολο..... Σχεδον οσο εχει καινουρια πιστευω θα σου βγει...

taksidiotis
22-04-08, 16:38
τοσο πολυ?

Spyros
22-04-08, 16:49
Στην Γερμανια η Μ3 Ε92 ξεκινανε απο 41.000 ευρω και με πολυ λιγα χιλιομετρα. Δεν ξερω ποσο κανει να την δηλωσεις. Αλλα και παλι πιο φτηνα ερχεται.

Ενα παραδειγμα:
Sports car/Coupe, Used vehicle
Price: EUR 40,599
Mileage: 2 km
Power: 309 kW / 420 PS
First Registration: 1/2008
ABS, Alloy wheels, Auxiliary heating, Central locking, Cruise control, Electric windows, ESP, Immobilizer, Leather seats, Navigation system, Parking sensors, Warranty, Xenon headlights, comfort & Convenience Options: AC Clock Cruise Dual Climate Control Dual Power Seats Heated Driver Seat Homelink Memory Driver Seat Moonroof Navigation Power Driver Seat Rear Vents Tachometer

sak
22-04-08, 16:58
Ο εκτελονισμος στην καλυτερη περιπτωση, χωρις εξτρα δηλαδη, ειναι στα 19000 ευρω.Το κατωτερο τιμολογιο που μπορουν να δεχτουν για Μ3 Ε92 ειναι 38500-39500. Τωρα αν καποιος εχει ακρες και μπορει να περασει μικροτερο τιμολογιο αυτο ειναι αλλο θεμα.Συνηθως οι τιμες που βλεπουμε στο διαδυκτιο ειναι χωρις ΦΠΑ. Αρα + 19%.Σε δυο εβδομαδες που θα ερθει το δικο μου θα εχεται πληρη αναφορα για τιμες.

taksidiotis
22-04-08, 17:08
ωραια πες οτι εχει 41000 η και 43000,θελω ειναι full extra και με ηλιοροφη αν φυσικα υαρχει,ποσο θα παει συνολο?γυρω στα 70?

giannis@118
22-04-08, 17:17
Αντε να κικλοφορισει και κανενα στο Ηρακλειο!!!!
Taksidioti κανε την κινηση!!!!!!

taksidiotis
22-04-08, 17:19
αυτο θελω να κανω ομως Ok μηνβγει κι ο κουκος αηδονι.

kostas_320
22-04-08, 17:19
σπυρο αυτο που κοιτας ειναι απο λος αντζελες..δεν παραξενευτηκες που κανει 41000 ενω τα υπολοιπα αρχιζουν απο 58.000 κ ανω στη γερμανια...

kostas_320
22-04-08, 17:22
ταξιδιωτη υπολογισε ενα 85αρι χιλιαρικα αν εχει κ navi μεσα

kostas_320
22-04-08, 17:24
μπες στο www.mobile.de να δεις τιμες χωρις τελωνειο

rigas
22-04-08, 17:51
Φιλε δεν συμφερει ακομα.

Το κοστος θα ειναι μεγαλο.

Και σε ενα αμαξι του 2008 δεν θα το επερνα απο εξω, μονο καινουργιο απο εξω π.χ απο την ιδια την BMW.

Ειδικα με φουλ εξτρα που την θες θα κανουν παρτυ εδω στο τελωνειο.

Καποιος μου ειπε οτι θα ανοιξουν τα συνορα σε θεμα εκτελωνισμου....(τωρα ραδιοαρβυλα να ειναι δεν ξερω) αλλα μην κανεις βιαστικες κινησεις.

Το αμαξι που εχεις ειναι μια εκδοση πισω.

MaSt0RaS
22-04-08, 19:21
Απο το 2010 και μετα μεταχειρισμενα Μ3 σε καλεσ τιμες ::(:(:(:(

kostas_320
22-04-08, 19:21
ξεχαστε το ανοιγμα συνορων.. ποτε δν θα γινει

Geo_3D
22-04-08, 20:14
Εχουν αλλαξει τα πραγματα στα τελωνεια και πλεον ως μεταχειρισμενο αμαξι θεωρειται αυτο που εχει κλεισει τουλαχιστον (αν θυμαμαι καλα) 6 μηνες απτην ημερομηνια πρωτης αδειας,ή απο καποια συγκεκριμενα χλμ και πανω.
Οποτε νωρις ειναι ακομα,περιμενε λιγο

Kostas Christ
22-04-08, 21:29
6000 ειναι τα ελαχιστα χλμ για να μη θεωρειται ενα αυτοκινητο καινουριο

stelmaniac
22-04-08, 21:47
ξεχαστε το ανοιγμα συνορων.. ποτε δν θα γινει

ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ !!!

mixalhs
22-04-08, 21:49
Μην μας χαλατε το ΟΝΕΙΡΟ!!!!

kostas_320
22-04-08, 22:52
η αληθεια πληγωνει.. ξερετε ποσα λ7 τρωνε απτο τελωνειο οι ακατανομαστοι??αστα.. κτ ασχετο που ομως υποδηλωνει την τακτικη τους κ οτι απο παντου τα τρωνε, σημερα βγηκε ο γκαργκανας κ ειπε οτι "αυξηθηκε ο πληθωρισμος λογω αυξησης των μισθων κ των συνταξεων που ηταν 1 ευρο τη μερα κ οτι πρεπει να σφιξουν κ αλλο τα πραγματα..." ελεος πια..

mormon
23-04-08, 00:46
ο καργκανας ομως τσεπωνει τα εκατομυρια καθε μηνα.
ετσι εξηγηται και ο προσωπικος μαγειρας στο ανακτορο που μενει!!
χιλια συγνωμη για το offtopic.

taksidiotis
23-04-08, 02:50
αυτο με τα τελωνεια μικρος ημουν και μεγαλωσα και το ακουγα.αν φτασω μεχρι τα 65-70 μπορει και να χει γινει.

yiannisz3
23-04-08, 08:31
φιλε μουπριν δεκα μερες ημουν στην Στουτγκαρδη για να κατεβασω μια 730.πηγα σε ολες τις επισημες αντιπροσωπειες της BMW και κοιταγα παραλληλα για M3.την καινουργια δυσκολα θα την βρεις για την ωρα μτχ και σε καλη τιμη.να σκεφτεις οτι στα 35-40 χιλιαρικα παιζει το προηγουμενο μοντελο για κατι καλο βεβαια με εγγυηση και πραγματικα χλμ για παραδειγμα μοντελο 2004 cabrio smg navi tv κτλπ με πραγματικα 51,000 την ειχε αρχικη τιμη 35,000 ευρω με τα απο πολλα παζαρια κατεβηκε στα 33.κανα 2 καινουργιες που ειδα παιζανε απο 55,000 (μιλαμε παντα μεσα σε αντιπροσωπεια) οποτε αμα βαλεις τελωνειο εξοδα και τα λοιπα....Οσο για την καταργηση του τελωνειου.... το αλλο με τον τοτο το ξερεις?:rofl2:

gnx
23-04-08, 08:36
Γιαννη, ποσο πηγε το 730;

yiannisz3
23-04-08, 08:42
Γιαννη, ποσο πηγε το 730;



30 ηθελε 28 πηρε.κατι χαρτια που καναμε και πινακιδες γυρω στα 130 ευρω και τελος.

Strax
23-04-08, 08:59
Υπολόγιζε γύρω στα 80+ στην καλύτερη, χωρίς μεσάζοντες. Είναι πολύ καλή τιμή, αν σκεφτείς ότι για το ίδιο αυτοκίνητο, θέλεις 100+ στο Ελλάντα (καινούριο).

randombk
23-04-08, 09:12
Την αξια του αυτοκινητου οταν φερνει καποιος αμαξι απο εξω μπορει ευκολα να την υπολογισει ως εξης :

Ασχετα με το τιμολογιο που θα φερει απεξω το αμαξι τιμολογειτε στο ελληνικο τελωνειο βαση τιμη αντιπροσωπειας μειον τα χρονια παλαιοτητας συν τις τιμες των εξτρα που εχει πανω το αυτοκινητο, οπου βαρανε και ενα φορο γυρω στο 35% με 50% τις αξιας ολου του αυτοκινητου!
Με λιγα λογια δεν αξιζει απεξω εκτος αν μπεις στον κοπο να πεις γλιτωσα 2-3-5 χιλιαρικα οχι τρελες διαφορες και απτην αλλη ομως να παρεις ενα αμαξι απο γερμανια που εχει φαει τοσο χιονι???καταλαβαινετε γιατι το λεω...Οι γερμανοι δεν ειναι βλακες που τα πουλανε στα 2 με 3 χρονια πιστεψτε με κατι ξερουν παραπανω απο εμας.

Τελος η μονη περιπτωση που αξιζει να φερεις αμαξι απο εξω ειναι μοοοοοονο αν το βρεις σε πραγματικα εξευτελιστικη τιμη σχεδον τσαμπα! οπου και να πληρωσεις στο τελωνειο εδω και παλι να εχεις γλιτωσει πολλα!

yiannisz3
23-04-08, 10:00
εχω βαρεθει να ακουω συνεχως οτι τα γερμανικα τα αμαξια δεν ειναι καλα γιατι ειναι στο χιονι και τα τρωνε τα αλατια και μπουρου μπουρου......εμας τα αμαξια που χοροπηδανε καθε μερα στις λακουβες ειναι καλυτερα????...ελεος ρε παιδια...μηπως να σκεφτουμαι λιγο και το ενδεχομενο οτι αμα καποιος ειναι κα@#%$#νος με τα αμαξια στην γερμανια και πει <<εγω εχω 30 χιλιαρικα να τα ριξω για την τρελλα και καθε 2 χρονια θα αλλαζω και ενα γκαζι>>επειδη εδω στην ελλαδα με 30 χιλιαρικα δεν κανεις και πολλα πραγματα σε πληροφορω στην γερμανια με 30 παιζεις απο m3 σε 911 και αμα το βαρεθεις σε κανα χρονο παιρνειςκαι ενα s500 λεμε τωρα.προσωπικα εχω συγγενεις εκει και απλα τα αμαξια τα αλλαζουν γιατι μπορουνε να κανουν την τρελλα ετσι απλα.ας μην υπηρχε το τελωνειο στην μεση και θα βλεπαμε τα αλατια και τα χιονια...
Οσο για τα μαγαζια εκει οπου και να πηγα σου λενε αμεσως αν ειναι τρακαρισμενο και μεχρι και τα τιμολογια του φαναρτζη σου δειχνουν + οτι σου δεινουν εγγυηση για πραγματικα χλμ.βρες εναν εδω στην ελλαδα να στο κανει αυτο και θα στο παρω δωρο εγω το αμαξι

taksidiotis
23-04-08, 16:46
εχω σκαλωσει τωρα,να φερω μηπως μια 335 coupe?εχει οπωσδηποτε καλυτερη τιμουλα.

mixalhs
23-04-08, 18:03
Θες να φερεις κατι απ'εξω με ζορι ε?
Μια 335 σιγουρα θα την φερεις με πολυ λιγοτερα χρηματα απ'οτι την βρησκεις εδω.

asot
23-04-08, 21:58
Αν θές μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδω
http://ecom.bmwgroup.com/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMBMW/de/pages/uvse/index.jsp?process=uvse
(δεν απαιτείται κάποια ιδιαίτερη ικανότητα στην γλώσσα...)
Είναι τα μεταχειρισμένα http://www.bmw.de/_common/narrowband/img/palette/1x1_trans.gif(Gebrauchte) μέσα από το ΔΙΚΤΙΟ της BMW, τα περισσότερα είναι ελεγμένα (πολλά είναι και Premium Selection / certified)
Θα σου δώσει μια γεύση, ενώ μπορείς να δεις διάφορα μοντέλα, ανα έτος / χλμ / κλπ

Πχ πριν από λίγο που κοιτούσα, η πιο φτηνή Μ3 (Ε92) 10/2007 είναι στα 58,000...

taksidiotis
23-04-08, 22:43
μια χαρουλα,μια 335 full Ομως μαζι με τελωνεια ποσο λετε να παει???ειτε αυτοματη ειτε οχι.

PONTIOS CABRIO
24-04-08, 00:57
ας το καταλαβουμε ολοι
ειναι μ 3 και θα ειναι
παντα ακριβο γιατι ειναι
μ 3
τελος
να χαρεις οτι και αν παρεις φιλε μου:clap::clap::clap:

randombk
24-04-08, 08:49
Και εγω εχω βαρεθει φιλε με το συμπαθειο να πρεπει να χαιδευω τα αυτακια του καθε ενος.
Αν δεν πιστευεις αυτο που λεει καποιος το μονο που εχεις να κανεις ειναι να του αποσπασεις πληροφοριες και στο τελος να βγαλεις ενα συμπερασμα μονος σου, το να το ριχνεις στο κουκουρουκου ειναι κατα σου...

Εγω συνεργαζομαι με μια γερμανικη εταιρια οχι αυτοκινητων αλλα αλλου ειδος παραγωγης και ξερω πολλους γερμανους οι οποιοι μου τα λενε απο μονοι τους!
Τελος δεν θα βαλω μυαλο σε κανεναν και να ξερεις οτι τα 30χιλιαρικα που δινουν οι γερμανοι καθε 3 χρονια τους ενοχλει παρα πολυ και πολλοι δεν τα εχουν!
Επεισης τα αμαξια παραγωγης γερμανιας - σουηδιας εχουν πολυ καλυτερη και πιο ανθεκτικη λαμαρινα απο τα αμαξια παραγωγης ελλαδας - ιταλιας αλλα και παλι αυτο δεν φτανει!
Κανεις δεν μπορει να νικησει την φυση...

Τελος ειπα στο τελος οτι πραγματικα αξιζει να φερεις αμαξι απεξω μοοοοονο αν ειναι πραγματικη ευκαιρια που θα γλυτωσεις πολλα λεφτα.
Και κατι ακομη! ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΣ!Τα "καλα" αυτοκινητα τα κρατανε για την παρτυ τους και τα πουλανε σε δικους τους!

Μακαρι να σε προβληματισα και οχι να σε τσαντισα...




εχω βαρεθει να ακουω συνεχως οτι τα γερμανικα τα αμαξια δεν ειναι καλα γιατι ειναι στο χιονι και τα τρωνε τα αλατια και μπουρου μπουρου......εμας τα αμαξια που χοροπηδανε καθε μερα στις λακουβες ειναι καλυτερα????...ελεος ρε παιδια...μηπως να σκεφτουμαι λιγο και το ενδεχομενο οτι αμα καποιος ειναι κα@#%$#νος με τα αμαξια στην γερμανια και πει <<εγω εχω 30 χιλιαρικα να τα ριξω για την τρελλα και καθε 2 χρονια θα αλλαζω και ενα γκαζι>>επειδη εδω στην ελλαδα με 30 χιλιαρικα δεν κανεις και πολλα πραγματα σε πληροφορω στην γερμανια με 30 παιζεις απο m3 σε 911 και αμα το βαρεθεις σε κανα χρονο παιρνειςκαι ενα s500 λεμε τωρα.προσωπικα εχω συγγενεις εκει και απλα τα αμαξια τα αλλαζουν γιατι μπορουνε να κανουν την τρελλα ετσι απλα.ας μην υπηρχε το τελωνειο στην μεση και θα βλεπαμε τα αλατια και τα χιονια...
Οσο για τα μαγαζια εκει οπου και να πηγα σου λενε αμεσως αν ειναι τρακαρισμενο και μεχρι και τα τιμολογια του φαναρτζη σου δειχνουν + οτι σου δεινουν εγγυηση για πραγματικα χλμ.βρες εναν εδω στην ελλαδα να στο κανει αυτο και θα στο παρω δωρο εγω το αμαξι

ioannitis
24-04-08, 09:05
Γνωρίζει κανείς ποια είναι ακριβώς η εργοστασιακή τιμή προ φόρων (τιμή CIF δηλαδή) για την Μ3 Ε92 sedan αλλά και της coupe? Πρέπει να είναι γύρω στα 50Κ +- και φυσικά οι έμποροι το έχουν σαν κρατικό μυστικό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

shido
24-04-08, 09:08
Και εγω εχω βαρεθει φιλε με το συμπαθειο να πρεπει να χαιδευω τα αυτακια του καθε ενος.
Αν δεν πιστευεις αυτο που λεει καποιος το μονο που εχεις να κανεις ειναι να του αποσπασεις πληροφοριες και στο τελος να βγαλεις ενα συμπερασμα μονος σου, το να το ριχνεις στο κουκουρουκου ειναι κατα σου...

Εγω συνεργαζομαι με μια γερμανικη εταιρια οχι αυτοκινητων αλλα αλλου ειδος παραγωγης και ξερω πολλους γερμανους οι οποιοι μου τα λενε απο μονοι τους!
Τελος δεν θα βαλω μυαλο σε κανεναν και να ξερεις οτι τα 30χιλιαρικα που δινουν οι γερμανοι καθε 3 χρονια τους ενοχλει παρα πολυ και πολλοι δεν τα εχουν!
Επεισης τα αμαξια παραγωγης γερμανιας - σουηδιας εχουν πολυ καλυτερη και πιο ανθεκτικη λαμαρινα απο τα αμαξια παραγωγης ελλαδας - ιταλιας αλλα και παλι αυτο δεν φτανει!
Κανεις δεν μπορει να νικησει την φυση...

Τελος ειπα στο τελος οτι πραγματικα αξιζει να φερεις αμαξι απεξω μοοοοονο αν ειναι πραγματικη ευκαιρια που θα γλυτωσεις πολλα λεφτα.
Και κατι ακομη! ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΣ!Τα "καλα" αυτοκινητα τα κρατανε για την παρτυ τους και τα πουλανε σε δικους τους!

Μακαρι να σε προβληματισα και οχι να σε τσαντισα...


Θες να παμε σε ενα συνεργειο δικη σου επιλογης και αν βρουνε σκουρια (γιαυτο μαλλον μιλας ) το πληρωνω εγω το συνεργειο,οπως και του γαμπορυ μου το Ζ3

Strax
24-04-08, 13:48
Γνωρίζει κανείς ποια είναι ακριβώς η εργοστασιακή τιμή προ φόρων (τιμή CIF δηλαδή) για την Μ3 Ε92 sedan αλλά και της coupe? Πρέπει να είναι γύρω στα 50Κ +- και φυσικά οι έμποροι το έχουν σαν κρατικό μυστικό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση.

Εξαρτάται από τα εξτρά. Με αρκετά, αλλά όχι ΟΛΑ είναι γύρω στα 48.500€

ioannitis
24-04-08, 21:31
Εξαρτάται από τα εξτρά. Με αρκετά, αλλά όχι ΟΛΑ είναι γύρω στα 48.500€

Σ΄ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν βρήκα ελληνικό κατάλογο για τα εξτρά (είμαστε μάλλον μυστικοπαθείς χωρίς προφανή λόγο!) οπότε σου παραθέτω τον αγγλικό ΕΔΩ (http://www.bmw.co.uk/bmwuk/digitalbrochure/0,,1156_181241400__bs-TQ%3D%3D%40bb-TTNfTEk%3D%40sta-TA%3D%3D%40sit-bmwuk,00.html) μαζί με μια ερώτηση : όταν λες "αρκετά εξτρά" τι περίπου εννοείς(π.χ. αναρτηση και εξτρα δερμα και τέλος) ? Ή καλύτερα, αν έχεις μια εικόνα για τη τιμή της εντελώς γυμνής και μετά κάνω τις αναγωγές. Με αυτό που λες περίπου 45 χιλιάρικα είναι δηλαδή η αρχική τιμή CIF? Σωστά υπολογίζω? Η Ε46 είχε νομίζω 38 χιλιάρικα τιμή προ φόρων. Καλά θυμάμαι και για αυτή?

Παντως αυτή η μυστικοπάθεια με τις τιμές προ φόρων είναι απαράδεκτη! Λες και συμμετέχουμε σε καμια κλοπή όλοι μαζί! Αντιπροσωπεία, έμπορος, αγοραστής, κράτος !

Dannygr
01-06-08, 22:25
Κάτω από 90 χιλιάρικα μέσω της BMW δέν θα το βρείς,διότι δέν θα πάρεις κανένα ξερό M3 χωρίς M-DRIVE...εγώ θα έλεγα,να την ψάχνατε περισσότερο και μετά να ανοίγατε τέτια threads.

Dannygr
01-06-08, 22:27
Α!Και όσο για την τιμή CIF ένα-δύο εξτρά να βάλεις επάνω σε πιάνει ΤΕΚΜΗΡΙΟ και το τονίζω.

Panoz
12-06-08, 12:18
Σ΄ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δεν βρήκα ελληνικό κατάλογο για τα εξτρά (είμαστε μάλλον μυστικοπαθείς χωρίς προφανή λόγο!) οπότε σου παραθέτω τον αγγλικό ΕΔΩ (http://www.bmw.co.uk/bmwuk/digitalbrochure/0,,1156_181241400__bs-TQ%3D%3D%40bb-TTNfTEk%3D%40sta-TA%3D%3D%40sit-bmwuk,00.html) μαζί με μια ερώτηση : όταν λες "αρκετά εξτρά" τι περίπου εννοείς(π.χ. αναρτηση και εξτρα δερμα και τέλος) ? Ή καλύτερα, αν έχεις μια εικόνα για τη τιμή της εντελώς γυμνής και μετά κάνω τις αναγωγές. Με αυτό που λες περίπου 45 χιλιάρικα είναι δηλαδή η αρχική τιμή CIF? Σωστά υπολογίζω? Η Ε46 είχε νομίζω 38 χιλιάρικα τιμή προ φόρων. Καλά θυμάμαι και για αυτή?

Παντως αυτή η μυστικοπάθεια με τις τιμές προ φόρων είναι απαράδεκτη! Λες και συμμετέχουμε σε καμια κλοπή όλοι μαζί! Αντιπροσωπεία, έμπορος, αγοραστής, κράτος !

Δε πρόκειται να βγάλεις άκρη με την αξία CIF, διότι τα extra δε φορολογούνται όλα με το ίδιο ποσοστό. Σα γενικό κανόνα να ξέρεις πως ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αυτοκίνητο αν δε ξεπεράσεις τα €105000 δεν έχεις πρόβλημα να βγείς πάνω απο €50000 σε CIF.

Παράδειγμα το δικό μου αυτοκίνητο:

Extra:

1) Navi proffesional (16:9 screen).
2) Bluetooth.
3) 19" ζάντες.
4) PDC front-back.
5) Carbon leather trim.
6) Adaptive lights.
7) Πακέτο φωτισμού.
8) M-Drive.
9) EDC.
10) Mettalic paint.

Τελική τιμή: €105000, CIF: €47500 περίπου.

taksidiotis
16-08-08, 13:31
Θες να φερεις κατι απ'εξω με ζορι ε?
Μια 335 σιγουρα θα την φερεις με πολυ λιγοτερα χρηματα απ'οτι την βρησκεις εδω.

βασικα το χω σταματησει το θεμα ψαξιμο,μαλλον θα περιμενω 1-2 χρονια να δω τι θα γινει κι αν θα πεσει καθολου η τιμη της κανενα 65αρι με 70αρι θελω να διαθεσω και μετα θα την παρω,αλλιως αν με πιασει παλι το αμοκ για τωρα με κοβω για καμια porsche 911 η καμια 330 coupe,θα δειξει.

mixalhs
16-08-08, 14:48
Το καλυτερο ειναι να κανεις οπως το λες λιγη υπομονη να κυκλοφορισει το αμαξι γερμανια να το παρεις απο εκει σε κανα χρονο μεταχειρισμενο ..

taksidiotis
16-08-08, 15:28
Το καλυτερο ειναι να κανεις οπως το λες λιγη υπομονη να κυκλοφορισει το αμαξι γερμανια να το παρεις απο εκει σε κανα χρονο μεταχειρισμενο ..

παντως για να πω και την αληθεια ο μονος λογος που θα αλλαζα την m3 μου με την καινουρια δεν ειναι τα παραπανω αλογα,δεν εχω διαβασει και τοσο τελεια λογια για την καινουρια m3 σε σχεση με το προηγουμενο μοντελο που εχω κι εγω.
ο μονος λογος που θα την αλλαζα λοιπον ειναι οτι επειδη απλα ειναι πιο καινουρια.

mixalhs
16-08-08, 16:00
Λες να μην εφτιαξαν καλυτερο αυτοκινητο απο Ε46?δεν ειναι μονο τα παραπανω αλογα αλλα και ολα τα αλλα μερη του αυτοκινητου

taksidiotis
16-08-08, 21:14
Λες να μην εφτιαξαν καλυτερο αυτοκινητο απο Ε46?δεν ειναι μονο τα παραπανω αλογα αλλα και ολα τα αλλα μερη του αυτοκινητου

συμφωνω,γιατι ομως λενε οτι το e46 ηταν πιο απολυτο???

5555
16-08-08, 21:36
6 μηνες την εχω και δεν σπαει δεν χαλαει και οσο γερναει την γουσταρω αφανταστα

kalpasM3
28-09-08, 17:19
Πολύ καλό άρθρο στο οποίο να γραφεται η διακίμανση των τιμών.Τώρα ήθελα να ρωτισω κατι αυτό που βρήκα στο http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=58555414&__lp=11&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&vatable=true&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=true&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=1 πόσο κοστίζει για να έρθει στην Ελλάδα και πώς υπολογίζεται το τελωνείο.Και αν γίνεται θέλω ένα παράδειγμα.