PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελατηρια M-pack Ε-36


strofimios
30-04-08, 07:34
Πως μπορω να καταλαβω εαν η is μου φοραει ελατηρια M-pack;
Εχουν λιγοτερες σπειρες;Ειναι πιο χοντρο το συρμα(και εαν ναι ξερουμε παχος);
Ξερει κανεις τον κωδικο;Μπαινω στα γνωστα site αλλα δεν βγαζω ακρη αφου εχει καμια χιλιαδα M-pack (πισινα)ελατηρια.
Ευχαριστω!!!!!

Α,ναι(δεν ξερω εαν βοηθαω) οι αντιστρεπτικες ειναι M-pack 26-18.

gkaos
30-04-08, 09:07
Ειναι μαρκαρισμενα με ενα χρωμα πανω σαν δακτυλιες,τι χρωμα εχουν τα δικα σου?

strofimios
30-04-08, 15:24
Μαλλον ειναι μαυρα,ειναι και 15 χρονων.Οι "δαχτυλιες"ειναι σε ενα μονο σημειο ή σε ολες τις σπειρες;

gkaos
30-04-08, 15:40
Ενοουσα τι χρωμα ειναι οι δακτυλιες οχι τα ελατηρια.Σε ολες ειναι ,κοιτα σε καποιο θα τις δεις νομιζω ειναι πρασινες στα m pack,θα κοιταξω για να το σιγουρεψω.

kimiE46coupe
30-04-08, 19:47
να ρωτεισω και εγω κατι?μηπως ξερει κανεις τι χρωμα ειναι αυτα τα διακριτικα(δαχτυλιες)στα Μ-pack Ε46 ελατηρια?

Αντών///is
06-05-08, 13:50
Λοιπόν, επειδή έχω ανάρτηση Motorsport, η οποία έχει απολύτως ίδια εξαρτήματα με την Μ Τech ή Μ Sports, εκτός αμορτισέρ:
Τα ελατήρια έχουν συγκεκριμμένους κωδικούς ανταλλακτικών οι οποίοι είναι οι εξής:
Εμπρός: 31331090767 για μοντέλα με κλιματισμό (αυτά φοράει το δικό μου) και 766 για χωρίς κλιματισμό.
Πίσω (σετ 2 τμχ.): 33539059280 ή 281, (το δικό μου φοράει τα πρώτα).
Το χρώμα τους είναι μαύρο με "δαχτυλιές" μπλε - θαλασσιές.

Επειδή και οι αντιστρεπτικές σου, κρίνοντας από την διατομή τους που αναφέρεις, είναι προφανώς Μ Tech, πιθανολογώ πως μάλλον φοράς όλο το "πακέτο" που περιλαμβάνει αμορτισέρ της BOGE (ή της Bilstein, αν πρόκειται για πακέτο Motorsport) και τα ελατήρια που ανέφερα παραπάνω - εκτός και αν πρόκειται για κάποια μη εργοστασιακή μετατροπή.