PDA

Επιστροφή στο Forum : 318is(E30) vs Rover 420


BMW523i
08-04-05, 03:34
Ήμασταν μια μεγάλη παρέα η οποία αφού απόλαυσε το φαΐ της και την ρετσινούλα της και είχε έρθει η ώρα να αποχωρίσουμε είπαμε να στήσουμε το 318ις με το ρόβερ 420 ίδια άλογα 200 κυβικά λιγότερα το ις! Οπότε ξεκινάμε 2 πεζό 206 1 focus 1άλφα 156 ένα opel ascona 1 navara και το ις με το ροβερ για το σημείο όπου θα γίνει η κόντρα! Φτάνοντας είδαμε ότι έχει ένα περιπολικό οπότε πήγαμε σε άλλη τοποθεσία περίπου 10 χιλιόμετρα από την Πτολεμαίδα όπου και διαπίστωσα ότι το ις στέκετε πολύ καλά για την ηλικία του! Σχετικά άνετα είχα το focus(??) και την άλφα(1.6) (τα υπόλοιπα εκτός συναγωνισμού)! Τέλος φτάσαμε και είναι όλα έτοιμα! Έδωσε το σήμα εκκινήσεις το φιλαράκι από το ρόβερ και ξεκινήσαμε, έφυγε λίγο μπροστά(έκανα κακή εκκίνηση) και έμεινε εκεί μέχρι τέλος 2ας! Μόλις έβαλα 3 στο Ε30 έκανα μια διαφορά 1+ μέχρι 4άρτη όπου και σταματήσαμε! Μετά το ις το πήρε φιλαράκι που έχει 325 και το ρόβερ ο αδελφός του ιδιοκτήτη όπου και πάλι είχαμε το ίδιο αποτέλεσμα! Βέβαια προτού την κόντρα ζέστανα αρκετά καλά τα λάστιχα με αρκετές σβούρες και αυτό ίσως βοήθησε!!!! :rofl2:

Fad3In
08-04-05, 12:52
ΓΜΤ! Ζηλευω! Θελω κι εγω is! Με το απλο 1.8 δεν παιζουν τετοια...105 αλογακια,οσο ελαφρυ και να ναι τ αμαξι,την !56 1.6 δεν την εχω με τιποτα... :mad:
Nice Kill παντως φιλε!
Τα Ε30 κρατουν μια χαρα ακομα!!!
:)
Ν.

popolaros
08-04-05, 16:01
katantaei gelio ena club san to BMW MOTORSPORT na exei gemisi me thread toy stil : kserete ego gamisa auton , kai na o allos itan misi karotsa mprosta , kai na o allos einai kalitero traction stin arxi.........


ELEOS RE PEDIA...........
BMW exete gamo to kerato mou diladi........
kikloforite me ta pio gamata autokinita tou planiti kai katheste kai analoneste stis kontres.........
ekmetaleutite auto pou exete..........

draminos
08-04-05, 22:24
Γεια χαρά !! Ετσι ειναι παιδιά το "is" με την "μαγική" 3τη του... που σκοτώνει και αν φοράει και το κοντό διαφορικό.. εκεί έχει γλέντια!!! :cheers:

BMW523i
08-04-05, 22:25
Και ποιος είπε ότι δεν χαίρομαι το αυτοκίνητο, και ποιος είπε ότι δεν ξέρω τι έχω, και ποιος λέει ότι δεν πρέπει να βάζουμε κόντρες και ότι άλλο μας ευχαριστεί να κάνουμε δεν πρέπει να το κάνουμε διότι είναι BMW και τέλος πάντων να βγει το φόρουμ Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες να μην γράφουμε τέτοια πράγματα! Το αυτοκίνητο το έχει ο καθένας για την πάρτη του και ξέρει γιατί το πήρε και τι θα κάνει με αυτό!Ας σβηστούν όλες οι κόντρες που έχω γράψει στο club και δεν ξαναγράφω καμία άλλη!

manosm3
09-04-05, 11:36
Ρε παιδια τι κουλα ειναι αυτα που λετε; επειδη καποιος εχει bmw σημαινει οτι δεν μπορει να κανει κοντρες; τι λετε τωρα; :bugeye: ολοι εχουν δικαιωμα στην κοντρα ανεξαρτητως αυτοκινητου, ιπποδυναμης και οδηγου! Δεν υπαρχουν κοινωνικες διακρισεις στην κοντρα!

Fanatic
09-04-05, 11:42
Εννοειται οτι εχει δικαιωμα....απλα για εμενα δεν εχει σημασια το αρνητικο εαν υπαρξει αποτελεσμα....πολυ απλα.... :smiley_ab

manosm3
09-04-05, 11:44
Ε τοτε τι του λετε βλακειες του ανθρωπου;

manosm3
09-04-05, 11:48
Ρε Στελιο αφου συμφωνησες μαζι του! κοιτα λιγο πιο πανω τι λες για το ποστ του!

manosm3
09-04-05, 11:53
Ουτε και σε αυτο συμφωνω αλλα δεν πειραζει, ισως ειμαι περιεργος!

Fanatic
09-04-05, 11:58
Nα ξεκαθαρισω οτι δεν πεταω καμια σποντα στον φιλο με το 523 ουτε σε κανεναν αλλο απο το club απλα ηταν μια αποψη μου γενικη οτι μια κοντρα με καποια αλλα αμαξια κατα την αποψη μου δεν τα φερνει ποτε διπλα διπλα με μια bmw αλλα παντα θα μενουν χαμηλοτερα και θα προσπαθουν να μας φτασουν....

Fad3In
09-04-05, 22:11
ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ popolaros :confused: :confused:
To subforum ειναι αφιερωμενο στις κοντρες και το forum γενικα στις BMW!!!
Tι στο καλο περιμενες να διαβασεις εδω μεσα;!; :deal: :shakehead
Αλλη φορα διαβαζε λιγο πιο προσεκτικα που μπαινεις και τι διαβαζεις γενικα!
Ν.

antonio
09-04-05, 23:45
katantaei gelio ena club san to BMW MOTORSPORT na exei gemisi me thread toy stil : kserete ego gamisa auton , kai na o allos itan misi karotsa mprosta , kai na o allos einai kalitero traction stin arxi.........


ELEOS RE PEDIA...........
BMW exete gamo to kerato mou diladi........
kikloforite me ta pio gamata autokinita tou planiti kai katheste kai analoneste stis kontres.........
ekmetaleutite auto pou exete..........


Ο καθένας επιλέγει να διαβάζει αυτά που θέλει και δεν έχει κανένα δικαίωμα να λέει γελοίους τους άλλους, που απλά μεταφέρουν τις εμπειρίες τους σε ένα thread που έχει ανοιχτεί για αυτό το σκοπό.
Οπότε αντι να δίνεις συμβουλες του τύπου "ELEOS RE PEDIA...........
BMW exete gamo to kerato mou diladi........
kikloforite me ta pio gamata autokinita tou planiti kai katheste kai analoneste stis kontres.........
ekmetaleutite auto pou exete..........", αν δεν σου αρέσει απλά μην τα διαβάζεις.

PS Εσύ που απαιτείς σοβαρότητα και σεβασμό στο forum, ούτε καν σέβεσαι τον κανόνα που ακολουθούμε όλοι, ή σχεδόν όλοι, δηλ να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες!
Αυτά!!!!

manosm3
09-04-05, 23:56
Σε αυτο μπορει να μην φταιει εκεινος επειδη ισως δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα! τωρα στα αλλα.....

antonio
10-04-05, 00:03
Σε αυτο μπορει να μην φταιει εκεινος επειδη ισως δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα! τωρα στα αλλα.....


Να σαι σίγουρος ότι έχει ελληνική γραμματοσειρά και αν με διαψέυσει θα σας στείλω στα άλλα forums (πχ 4Τροχών) που ποστάρει να το διαπιστώσετε!

manosm3
10-04-05, 00:06
α τον εχω δει στους 4 τροχους!