PDA

Επιστροφή στο Forum : Γεια σας απο εναν 'αντιπαλο..'


MGD230
07-05-08, 22:37
Καλησπερα και απο εμενα....
Ειμαι ενας αρρωστος Mercedakias, αλλα πανω απολα ειμαι λατρης της πισω κινησης....
Εχω ενα CLK200 Kompressor (W208) με 163 ταπεινα αλογα..(προς το παρον)...
Καλη συνεχεια

gant
07-05-08, 22:39
Καλώς τον, καλορίζικος

Geo_3D
07-05-08, 22:56
Καλως ηρθες!
Βλεπω μεγαλωνει η παρεα απτη Στουτγκαρδη!!
Τα πειραγματα ειναι φυσιολογικα και σχεδον καθημερινο φαινομενο προς τους "ασπονδους" φιλους μας,μην μας παρεξηγησεις:)

MGD230
07-05-08, 23:04
Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πειραγματα....
Οπως υπαρχουν βεβαια και απο τις δυο πλευρες, οπποτε πρεπει να εχουμε κατανοηση!!!
Καλως σας βρηκα!!!

PONTIOS CABRIO
07-05-08, 23:14
καλος μας ηρθες αστερισιε:icon_kidr:friday:

MGD230
07-05-08, 23:22
Να προσθεσω οτι δεν ειμαι ξενος στα Bmw...
Μιας και ο πατερας μου ειχε την Θρυλικη 2002turbo με φουσκωματα αναποδο σασμαν, εξατμισεις χειροποιητες, μετα πηγε στη επισης Θρυλικη Ε21 323i ALPINA με 225αλογα, επισης αναποδο σασμαν, και πανω απο 250χλμ τελικη για την εποχη του 1987 που το ειχε....
Μετα βεβαια ηρθε η ωρα να αλλαξει επαρχια και να παει προς στουτγκαρδη, και να μου κολλησει πλεον το μικροβιο και εμενα,,,,,

Tsakirakos
07-05-08, 23:50
καλως τον χλιδατο! ευχομαι ο,τι καλυτερο!

ni19852003
08-05-08, 02:39
Καλώς ήρθες φίλε. Όλοι πάνω απόλλα είμαστε λάτρεις του αυτοκινήτου... Θα μάθεις πολλά από δω μέσα όπως θα μάθουμε και μεις από σένα... Καλά ποσταρίσματα. :)

Chalyps
08-05-08, 08:34
Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πειραγματα....
Οπως υπαρχουν βεβαια και απο τις δυο πλευρες, οπποτε πρεπει να εχουμε κατανοηση!!!
Καλως σας βρηκα!!!Το οτι γράφτηκες στο forum αυτό , αυτομάτως σε κατατάσει στους χαρακτήρες χωρίς κόμπλεξ.
Μπράβο σου!
Γεια να σε κάνω να αισθανθείς καλύτερα κ γώ είμαι γραμμένος στο ΜΒCLUB στο οποίο το αδέλφι μου είναι στο Δ.Σ.
Οπότε καταλαβαίνεις πως όποτε κάνω πείραγμα για την μάρκα δεν σημαίνει πως δεν εκτιμώ την φίρμα.
Καλως ήλθες λοιπόν κ απο μένα.

VanVIC
08-05-08, 09:31
Οτι και να οδηγείς, παραμένεις πιστός στα Γερμανικά πισωκίνητα.
Με το καλό και με Porsche !

bill987
08-05-08, 09:36
Κάλως ήρθες φίλε και καλά ποσταρίσματα!
Κολητός μου έχει το CLK μοντέλο 2005, επειδή το έχω πάρει βόλτα, καλούτσικο αυτοκινητάκι είναι :bananasmi:bananasmi:bananasmi

M3Convertible
08-05-08, 09:37
Καλησπερα και απο εμενα....
Ειμαι ενας αρρωστος Mercedakias, αλλα πανω απολα ειμαι λατρης της πισω κινησης....
Εχω ενα CLK200 Kompressor (W208) με 163 ταπεινα αλογα..(προς το παρον)...
Καλη συνεχεια

Τι πράγμα;;;;;;
Mercedes;;;;;;;

Καλώς όρισες φίλε στην παρέα μας. :cheers:
Να δώσεις θερμά συγχαρητήρια στον μπαμπά σου για τις προηγούμενες επιλογές του.

Μία ερώτηση: Έχεις οδηγήσει ποτέ γρήγορο BMW και αν ναι ποιες είναι οι εντυπώσεις σου;

Christos 330i ///M
08-05-08, 09:42
Μercedes clk ετσι ; ; ;

Δεν ειναι κακο . . .

Καλως μας ηρθες αγορινα . . .

Καλη διαμονη να εχεις . . .

Πολυ ομορφο το clk παντως . . .

Εχω δυο γνωστους με mercedes στημενα που θελουν να μου κολησουν την ψορα με αυτα αλλα ματαια . . .

ΓΙΑΝΝΗΣ
08-05-08, 10:15
Καλως μας βρηκες φιλε, καλα ποσταρισματα και να εχεις safe χλμ παντα!
με το μετα την bmw καλυτερο γερμανικο αμαξι!!:icon_pai::hello:

Babis_Compact
08-05-08, 10:23
Καλωσήρθες φίλε στο φόρουμ, καλή διαμονή και καλά postαρίσματα!
Πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα προχωρήσεις σε αλλαγή αυτοκινήτου, και από την Στουτγκάρδη θα βρεθείς στο Μόναχο..! :)

Panos 318is
08-05-08, 11:44
Καλως ηρθες!

petros
08-05-08, 12:25
Καλως ηρθες και καλα χλμ να εχεις.

MeLcompact
08-05-08, 13:41
Καλώς όρισες φίλε.

Ένα ίδιο Mercedes έχει ένας φίλος μου πολύ καλό!

papajim
08-05-08, 13:48
Καλώς όρισες και από εμένα...εγω προσωπικά δεν πιστεύω οτι θα αλλάξεις προτιμήσεις, ιδίως αν είσαι τόσο κολλημένος όσο λες...Είναι σαν να γραφτώ εγώ ή άλλα παιδιά από εδώ,σε ένα mercedes-forum και να μας κάνουν στο τέλος να απαρνηθούμε τα bmw...
Απλά δε γίνεται, όταν έχεις ένα πάθος δεν αλλάζει.
Χαίρομαι όταν βλέπω κάποιον από "αντίπαλη" μάρκα να συμμετέχει στο φόρουμ, αρκεί φυσικά να μην είναι εσκεμμένο με σκοπό να προκαλέσει...δυστυχώς υπήρξαν και τέτοια περιστατικά και έφαγαν σουτ.
Και πάλι καλή διαμονή και πάντα καλοτάξιδο το όχημα

stelmaniac
08-05-08, 14:43
Kαλως τον μαυρο, εμεις ειμαστε οι ασπροι!!!!!Καλως μας βρηκες φιλε, καλα ποσταρισματα και να εχεις safe χλμ παντα!
με το μετα την bmw καλυτερο γερμανικο αμαξι!!:icon_pai::hello:

ΛΑΘΟΣ!! Υπαρχει και η ΖUFENHAUSEN!!!

ΓΙΑΝΝΗΣ
08-05-08, 15:06
Kαλως τον μαυρο, εμεις ειμαστε οι ασπροι!!!!!

ΛΑΘΟΣ!! Υπαρχει και η ΖUFENHAUSEN!!!

Εγω παντος απλα για να τον πειραξω το εγραψα αυτο στον φιλο με το αστερι οποτε δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα φυλης οποτε.......:hello:

αν κανω λαθος σορυ γιατι μπορει και να μην εξελαβα σωστα αυτο που διαβασα γιατι δεν ξερω τι ειναι το ZUFENHAUSEN

E36 RULES!!
08-05-08, 15:09
Το οτι γράφτηκες στο forum αυτό , αυτομάτως σε κατατάσει στους χαρακτήρες χωρίς κόμπλεξ.
Μπράβο σου!
Γεια να σε κάνω να αισθανθείς καλύτερα κ γώ είμαι γραμμένος στο ΜΒCLUB στο οποίο το αδέλφι μου είναι στο Δ.Σ.
Οπότε καταλαβαίνεις πως όποτε κάνω πείραγμα για την μάρκα δεν σημαίνει πως δεν εκτιμώ την φίρμα.
Καλως ήλθες λοιπόν κ απο μένα.


Οχι μονο αυτο... Απο το πρωτο του ποστ εδειξε οτι δεν ηρθε εδω για καβγαδες :)

Καλωσόρισες και απο εμένα "αντιπαλε" φιλε μας!!!

thmangr
08-05-08, 16:33
Λίγο πριν πάρω το Ε39 520i μεταχειρισμένο είχα κολλήσει στην Ε200 και ας φαίνεται πολύ πιο κλασσικό. Οδήγησα πρώτα το Mercedes και ενθουσιάστηκα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω όταν ένας φίλος μου έδειξε το 520i που πουλούσε και με έβαλε με το ζόρι να το οδηγήσω. Αφού είχα τόσα νέυρα που με το άφησα τον συμπλέκτη μου έσβησε. Μόλις το πήγα την πρώτη βόλτα το άφησα κατευθείαν στο garage και από τότε βρίσκεται εκεί.

καλώς όρισες στην παρέα μας. Λέω την προσωπική μου εμπειρία!!!

Όσο ζω μαθαίνω!!!!!

Inferno
08-05-08, 19:21
Καλώς ήρθες φίλε μου! Να χαίρεσαι την Μερσέντα σου με υγεία!

sotiris 328i
08-05-08, 21:03
Καλως ηρθες!

spiros bmw
08-05-08, 21:34
Καλως ηρθες και απο μενα!

stelmaniac
08-05-08, 22:31
Εγω παντος απλα για να τον πειραξω το εγραψα αυτο στον φιλο με το αστερι οποτε δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα φυλης οποτε.......:hello:

αν κανω λαθος σορυ γιατι μπορει και να μην εξελαβα σωστα αυτο που διαβασα γιατι δεν ξερω τι ειναι το ZUFENHAUSEN

Zufenhausen= Η πατριδα της PORSCHE!!

Dimzan
09-05-08, 00:55
καλως ηρθες κι απο μενα

το φορουμ ειναι τρομερη πηγη γνωσεων για τεχνικα θεματα (αν σε ενδιαφερουν) και τα ατομα που ειναι εδω μεσα ειναι σιγουρα λατρεις της οδηγησης και κυριως της πισω κινησης

μην ανησυχεις παντως ειναι αρκετοι εδω που δεν εχουν bmw και ισως να ηθελαν (μαζι κι εγω) αλλα συνυπαρχουμε ολοι αρμονικα πιστευω

MGD230
09-05-08, 00:58
Καλησπερα παιδια να σας πω οτι ειστε ολοι πολυ ευγενικοι, και σας ευχαριστω για το καλωσορισμα...
Εννοειεται οτι δν μπηκα εδω μεσα για να εκτονωσω τα συμπλεγματα μου(ειμαι λατρης της γερμανικης πισωκινησης!!!), αν και πιστευω οτι τα πειραγματα θα δινουν και θα παιρνουν απο εδω και περα....
Οσο για το zuffenhauzen, να σας πω την αληεθια ηταν φετος να κανουμε μια μεταστροφη, σαν οικογενεια και να παρει ο πατηρ μια 996 911carrera και εγω μια Μ3 Ε46, αλλα το ακυρωσαμε......
Θα συνεχισουμε την παραδοση.....
Να ενημερωσω επισης οτι στην οικογενεια υπραχουν αλλα 2 Μερκ, μια 200Ε(του 92 κωδικος 124) και μια slk200K (R170-το προηγουμενο) τα οποια εκμεταλευομαστε αναλογα τα κεφια με τον πατερα μου!!!

Δειτε εδω 2 βινετακια που εχω.....
Ευχαριστω για το καλωσορισμα...

http://www.youtube.com/results?search_query=mgd230&search_type=

Dimzan
09-05-08, 01:02
κανε και μια περιστροφη στο 2ο βιντεο γτι αξιζει αλλα μ βγηκε ο λαιμος να το δω...

MGD230
09-05-08, 01:07
Μην περιμενεις, πολλα, απο το βιντεο....
ολοι αυτο μου λενε....
Την καμερα την κρατουσε κοπελα...
οποτε παλι καλα που τραβηξε και το αυτοκινητο!!!1

Fanatic
09-05-08, 01:12
Σε εκοψε λιγο στo drift το esp??

MGD230
09-05-08, 01:16
οχι, καθολου, απλα δεν ειχα συνησειτοποιησει, οτι ντριφταρα πιο πιν αποτι ξεκινα να φαινεται, και ηθελα να του δωσω αλλο λιγο με το τιμονι στο τελος, γιαυτο και μου αλλαζει κατευθυνση η μουρη....

Spanti
09-05-08, 01:17
ρίξτε του ban του παλιομερσεντεδάκια......
πέρα από την πλάκα ο MGD230 δεν ανήκει στους κολλημένους και είναι πέρα για πέρα συζητήσιμος...και κάφτης με όλη την σημασία της λέξης..

Fanatic
09-05-08, 01:17
Μιας που εισαι και στο ΜΒ club υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει το esp?

Dimzan
09-05-08, 01:19
με το καλο να φτιαξεις και το γκαραζ σου να σε βλεπουμε και εκει

Spanti
09-05-08, 01:27
υπάρχει τρόπος αλλά να ξέρεις ότι μαζί φεύγει και το ABS...

MGD230
09-05-08, 01:31
Ευχαριστω Γιωργο για την υποστηριξη!!!χαχα(διαβαζουμε βλεπω για εξεταστικες.... γιαυτο ειμαστε απο forum se forum...χαχα πλακα κανω...)
Λοιπον υπαρχει τροπος σχεδον σε ολα τα μοντελα, απλα ειναι λιγο μπερδεμενος(μυστικος συνδιασμος κουμπιων) και μαζι απενεργοποιεις και το ABS.... εγω δεν το εχω κανει ποτε γιατι φοβαμαι μηπως δεν καταφερωω να αντιστρεψω την διαδικασια.....

Fanatic
09-05-08, 01:31
Ας φυγει, αρκει αμα θες να το ενεργοποιεις παλι...

Spanti
09-05-08, 01:37
το έχω κάνει δεκάδες φορές...μόλις σβήνεις τον κινητήρα επανέρχεται...

άστα george έχει πέσει πολύ διάβασμα...

stelmaniac
09-05-08, 14:52
Καλησπερα παιδια να σας πω οτι ειστε ολοι πολυ ευγενικοι, και σας ευχαριστω για το καλωσορισμα...
Εννοειεται οτι δν μπηκα εδω μεσα για να εκτονωσω τα συμπλεγματα μου(ειμαι λατρης της γερμανικης πισωκινησης!!!), αν και πιστευω οτι τα πειραγματα θα δινουν και θα παιρνουν απο εδω και περα....
Οσο για το zuffenhauzen, να σας πω την αληεθια ηταν φετος να κανουμε μια μεταστροφη, σαν οικογενεια και να παρει ο πατηρ μια 996 911carrera και εγω μια Μ3 Ε46, αλλα το ακυρωσαμε......
Θα συνεχισουμε την παραδοση.....
Να ενημερωσω επισης οτι στην οικογενεια υπραχουν αλλα 2 Μερκ, μια 200Ε(του 92 κωδικος 124) και μια slk200K (R170-το προηγουμενο) τα οποια εκμεταλευομαστε αναλογα τα κεφια με τον πατερα μου!!!

Δειτε εδω 2 βινετακια που εχω.....
Ευχαριστω για το καλωσορισμα...

http://www.youtube.com/results?search_query=mgd230&search_type=

Ειναι μαουνες και δε γυρνανε με τιποτα αλλα τα γουσταρω και κυριως το πρωτο που ειναι καραβι!!!

MGD230
09-05-08, 16:09
χαχαχ
Το 124 ειναι καραβι..... δεν τραβαει με τιποτα!!!χαχα
Παντως το δικο μου εφυγε καλα, αν αναλογιστεις οτι ειναι 163αλογα(προς το παρον), φοραω πισω 255/35/18 λαστιχο, και η ασφαλτος δεν γλιστραγε καθολου!!!!!