PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 e46& WRX STi


greekm3
12-04-05, 12:49
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ,ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ.ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ DELTONA KAI ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ CELICA,ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΡΑΤΗΜΑΤΟΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΟΜΩΣ SUBARU STI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ(ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ).ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΑΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ Η ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΟΔΗΓΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟ Μ3 ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΩ..Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:
ΧΘΕΣ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ(ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ)ΣΤΑΜΑΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ WRX STI,H ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΛΗΡΩΣ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΡΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ"ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ"ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΛΕΜΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑ ΓΝΗΣΙΟ ΤΟ Μ3,"ΝΑΙ" ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΩ.ΑΝΑΒΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΧΑΛΑΡΑ,ΠΡΩΤΟΣ ΑΦΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΚΟΠΙΜΟΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙΝΗΣΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20-30 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ STi,Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΑ ΑΝΕΤΑ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΣΚΑΣΤΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ..ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΟΗΜΑ,ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ,ΚΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΠΛΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΑ.."ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΕΩ " ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΕ.ΤΡΙΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ(KAI ΟΠΟΙΑ ΤΥΧΗ,Η ΑΣΦΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ) ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΕΥΘΕΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ..ΠΡΑΣΙΝΟ,ΤΟ STI ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ,Η ΜΟΥΡΗ ΤΗΣ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΥΤΕΡΑ,8500 ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΡΙΤΗ,ΤΟΩΡΑ Η "ΜΟΥΡΗ ΜΟΥ" ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟ,ΤΡΙΤΗ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΜΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΡΟΧΟ ΜΟΥ..ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΙΣΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΛΕΦΤΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ 220-230,ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΕΜΠΤΗ ,ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΚΕΤΑ,ΤΟ DSC EINAI ON,ΑΜΑΝ..ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ(ΤΑ ΜΙCHELIN MOY ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ).Ο ΤΥΠΟΣ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ STI ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ,ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΟΛΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑ,ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ,ΜΠΑΙΝΩ ΟΠΩΣ-ΟΠΩΣ,Ο ΤΥΠΟΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ,ΕΥΘΕΙΑ 20 ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΚΛΕΦΤΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ,ΚΑΙ ΤΟ Μ3 ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΣΑ-1-2 ΜΕΤΡΩΝ..ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ,ΦΤΟΥ ,ΚΛΕΙΣΤΗ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ DSC ON,ΦΡΕΝΟ ΕΛΑΦΡΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΡΙΤΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΩ,ΜΑΤΑΙΟ,ΤΟ STi ΒΟΥΤΑΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ,ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑΜΟΥ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ,ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ,"ΘΑ ΒΓΕΙ" ΨΙΛΗΖΩ,ΟΧΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΞΑΝΑ ΕΥΘΕΙΑ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΩ,ΠΕΜΠΤΗ 260 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ..ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΓΡΗΓΟΡΟ ΝΟΗΜΑ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ...ΚΑΙ ΚΟΒΩ ..ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΕΙ ΑΛΑΡΜ,ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ,Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ STI XOΡΟΠΗΔΑ ΕΚΣΤΑΣΙΑΣΜΕΝΟΣ..Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΡΩΤΑ,ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Μ3 ΜΕ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΣΕΡΙΣ SUPERSPINT TOY..ΓΥΡΩ ΣΤΑ 370 ΤΟΥ ΛΕΩ,ΕΣΥ?ΧΑΜΟΓΕΛΑ...ΚΑΙ ΛΕΕΙ"ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΒΜW" ΦΟΡΑΩ BILSTEIN ΑΠΑΝΤΩ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΝΑΡΩΤΩ,ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙΣ?ΞΑΝΑΧΑΜΟΓΕΛΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΛΕΕΙ ΣΥΝΧΡΟΝΩΣ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΝΤΑΙ..ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΛΕΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΕΒΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ,ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙ....ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ STi ΩΣΤΕ ΜΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΖΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ 260,ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΤΟ STI ΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΡΙΒΕΣ,ΑΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ? :nixweiss:
SORRY EAN ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

manosm3
12-04-05, 13:03
Εγω η μονη περιπτωση που δεν θα ελεγα τα αλογα μου σε καποιον αν πηγαιναμε διπλα-διπλα, θα ηταν αν ειχα πολλα περισσοτερα αλογα! :dance:

ISSSSS
12-04-05, 13:27
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ,ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ.ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ DELTONA KAI ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΗ CELICA,ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΡΑΤΗΜΑΤΟΣ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΟΜΩΣ SUBARU STI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ(ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ).ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΑΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ Η ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ.ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΟΔΗΓΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟ Μ3 ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΩ..Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:
ΧΘΕΣ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ(ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ)ΣΤΑΜΑΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ WRX STI,H ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ,ΟΠΟΤΕ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΛΗΡΩΣ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΡΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ"ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ"ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΛΕΜΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΩ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑ ΓΝΗΣΙΟ ΤΟ Μ3,"ΝΑΙ" ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΩ.ΑΝΑΒΕΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΧΑΛΑΡΑ,ΠΡΩΤΟΣ ΑΦΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΚΟΠΙΜΟΣ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΙΝΗΣΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20-30 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΠΕΡΝΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΟ STi,Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΑ ΑΝΕΤΑ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΣΚΑΣΤΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΤΟΥ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ..ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΟΗΜΑ,ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ,ΚΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΠΛΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΑ.."ΑΣ ΠΑΜΕ ΛΕΩ " ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΖΕ.ΤΡΙΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ(KAI ΟΠΟΙΑ ΤΥΧΗ,Η ΑΣΦΑΛΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ) ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΕΥΘΕΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ..ΠΡΑΣΙΝΟ,ΤΟ STI ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ,Η ΜΟΥΡΗ ΤΗΣ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΥΤΕΡΑ,8500 ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΡΙΤΗ,ΤΟΩΡΑ Η "ΜΟΥΡΗ ΜΟΥ" ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟ,ΤΡΙΤΗ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΜΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΡΟΧΟ ΜΟΥ..ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΙΣΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΛΕΦΤΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ 220-230,ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΠΕΜΠΤΗ ,ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΥΡΚΕΤΑ,ΤΟ DSC EINAI ON,ΑΜΑΝ..ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ(ΤΑ ΜΙCHELIN MOY ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ).Ο ΤΥΠΟΣ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ STI ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ,ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΟΛΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑ,ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ,ΜΠΑΙΝΩ ΟΠΩΣ-ΟΠΩΣ,Ο ΤΥΠΟΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ,ΕΥΘΕΙΑ 20 ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ ΤΕΤΑΡΤΗ,ΚΛΕΦΤΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ,ΚΑΙ ΤΟ Μ3 ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΣΑ-1-2 ΜΕΤΡΩΝ..ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΗ,ΦΤΟΥ ,ΚΛΕΙΣΤΗ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ DSC ON,ΦΡΕΝΟ ΕΛΑΦΡΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΡΙΤΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΩ,ΜΑΤΑΙΟ,ΤΟ STi ΒΟΥΤΑΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑ,ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑΜΟΥ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ,ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ,"ΘΑ ΒΓΕΙ" ΨΙΛΗΖΩ,ΟΧΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΞΑΝΑ ΕΥΘΕΙΑ,ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΩ,ΠΕΜΠΤΗ 260 ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ..ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΓΡΗΓΟΡΟ ΝΟΗΜΑ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΑ...ΚΑΙ ΚΟΒΩ ..ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΕΙ ΑΛΑΡΜ,ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ,Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ STI XOΡΟΠΗΔΑ ΕΚΣΤΑΣΙΑΣΜΕΝΟΣ..Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΡΩΤΑ,ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Μ3 ΜΕ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΣΕΡΙΣ SUPERSPINT TOY..ΓΥΡΩ ΣΤΑ 370 ΤΟΥ ΛΕΩ,ΕΣΥ?ΧΑΜΟΓΕΛΑ...ΚΑΙ ΛΕΕΙ"ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΒΜW" ΦΟΡΑΩ BILSTEIN ΑΠΑΝΤΩ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΝΑΡΩΤΩ,ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΕΙΣ?ΞΑΝΑΧΑΜΟΓΕΛΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΛΕΕΙ ΣΥΝΧΡΟΝΩΣ ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΝΤΑΙ..ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΛΕΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΕΒΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ,ΘΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙ....ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟ STi ΩΣΤΕ ΜΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΑΖΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ 260,ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΤΟ STI ΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΡΙΒΕΣ,ΑΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ? :nixweiss:
SORRY EAN ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΕΕΕΕΕΕΕτσι! :D

Strax
12-04-05, 13:36
Είναι πολλά τα χιλιόμετρα, Άρη! Εντυπωσιακή η περιγραφή σου όσο και η κόντρα! Το κακό πλεόν στην Ελλάδα είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πόσα άλογα είναι το αμάξι δίπλα σου. Γενικά πάντως τα Subaru και ακόμα περισσότερο τα EVO έχουν έτοιμες και δοκιμασμένες λύσεις για να ανέβουν αρκετά ψηλά...

greekm3
12-04-05, 14:31
Είναι πολλά τα χιλιόμετρα, Άρη! Εντυπωσιακή η περιγραφή σου όσο και η κόντρα! Το κακό πλεόν στην Ελλάδα είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πόσα άλογα είναι το αμάξι δίπλα σου. Γενικά πάντως τα Subaru και ακόμα περισσότερο τα EVO έχουν έτοιμες και δοκιμασμένες λύσεις για να ανέβουν αρκετά ψηλά...

:-) ΦΙΛΕ STRAX,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΡΗ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ,ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΗΜΗΤΡΗ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ :-)

Strax
12-04-05, 14:40
Απλά άλλαξα μια πολύ γνωστή έκφραση από τον ελληνικό κινηματογράφο ("Είναι πολλά τα λεφτά Άρη") για να ταιριάζει περισσότερο στην περίσταση. Έπρεπε να έχω βάλει εισαγωγικά! :smashtard

greekm3
12-04-05, 14:43
Απλά άλλαξα μια πολύ γνωστή έκφραση από τον ελληνικό κινηματογράφο ("Είναι πολλά τα λεφτά Άρη") για να ταιριάζει περισσότερο στην περίσταση. Έπρεπε να έχω βάλει εισαγωγικά! :smashtard

:cheers: :rofl2:

Geo_3D
13-04-05, 02:41
Πες και την τοποθεσια που εγινε ολο αυτο το σκηνικο!!!!4 χρονια εκει,την εχω μαθει απεξω και ανακατωτα.Ε ρε να δεις που θα ξανα ανεβω πολυ πριν τον Ιουνιο αμα ειναι να εχεις τετοιες ημερες :bowdown:

greekm3
13-04-05, 06:24
Πες και την τοποθεσια που εγινε ολο αυτο το σκηνικο!!!!4 χρονια εκει,την εχω μαθει απεξω και ανακατωτα.Ε ρε να δεις που θα ξανα ανεβω πολυ πριν τον Ιουνιο αμα ειναι να εχεις τετοιες ημερες :bowdown:
:hello: Η τοποθεσια που εγινε το ολο σκηνικο ειναι οι στροφες μετα το μηχανολογικο(ΚΤΕΟ)ξεκινωντας απο τα φαναρια της διασταυρωσης με Τερψιθεα...και σταματησαμε στο πρωτο βενζιναδικο καθως παμε για τρικαλα δεξια.Δεν ξερω,ισως ειναι καιρος να επιστρεψεις Λαρισα :cheers:

volosgt
13-04-05, 07:52
Δεν ήξερα οτι υπάρχει τόσο δυνατό αυτοκίνητο στην περιοχή μου. Επειδή δουλεύω Λάρισα κινούμαι αρκετά μέσα στην πόλη. Μπράβο σού.

Έχω δει ένα κίτρινο-χρυσαφί M3 αλλά μου φαινοταν "μαμά".

Ενα επιτρέπεται το δικό σου τι χρώμα είναι?

greekm3
13-04-05, 08:10
Δεν ήξερα οτι υπάρχει τόσο δυνατό αυτοκίνητο στην περιοχή μου. Επειδή δουλεύω Λάρισα κινούμαι αρκετά μέσα στην πόλη. Μπράβο σού.

Έχω δει ένα κίτρινο-χρυσαφί M3 αλλά μου φαινοταν "μαμά".

Ενα επιτρέπεται το δικό σου τι χρώμα είναι?

:hello: ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ 4 Μ3 ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ.2 ΧΡΥΣΑΦΙ,1 ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,CARBON-BLACK,TO OΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ SITE ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ 18 ΖΑΝΤΟΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ(ΤΩΡΑ ΦΟΡΑΩ ΤΑ 19').ΔΕΝ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ,ΖΗΤΗΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ 400+BHP..ΟΛΑ ΤΟΥΡΜΠΟ ΟΜΩΣ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΜΕ 550+ ΗΤΑΝΕ ΜΙΑ 996ΤΤ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ,ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ FERRARI 360 ENOΣ ΓΝΩΣΤΟΥ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΨΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ GALLARDO ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ :bugeye:

volosgt
13-04-05, 08:27
Μιλούσα συγκεκριμμένα για φτιαχμένα M3.
Την Ferrari και την Porsche τις έχω δει.

greekm3
13-04-05, 08:41
Μιλούσα συγκεκριμμένα για φτιαχμένα M3.
Την Ferrari και την Porsche τις έχω δει.
ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ :banghead: ..ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΙΟΧΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Μ3 ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ...ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ :dance: ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΩ...ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ :cheers:

volosgt
13-04-05, 09:09
Σου εύχομαι ότι καλύτερο και μακάρι να το δουμέ και από κοντά

greekm3
13-04-05, 10:00
ΛΟΙΠΟΝ,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΕΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ STi?

bmw316i
13-04-05, 10:12
ΛΟΙΠΟΝ,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΕΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ STi?
Το τελευταίο sti βγάζει 265!Υπάρχει όμως και sti με 330(αναβαθμισμένο 265 εδώ στην Ελλάδα)!Τώρα το 265 με μια εξάτμιση από την prodrive και μια
σκάστρα εξωτερικού τύπου μπορεί να πάει 300 και με πρόγραμμα φτάνει κι αυτό τα 330!Οπότε εγώ με αυτά που διάβασα υπολογίζω καμμιά 330άρα!

greekm3
13-04-05, 10:25
Το τελευταίο sti βγάζει 265!Υπάρχει όμως και sti με 330(αναβαθμισμένο 265 εδώ στην Ελλάδα)!Τώρα το 265 με μια εξάτμιση από την prodrive και μια
σκάστρα εξωτερικού τύπου μπορεί να πάει 300 και με πρόγραμμα φτάνει κι αυτό τα 330!Οπότε εγώ με αυτά που διάβασα υπολογίζω καμμιά 330άρα!
ΟΥΑΟΥ...330?ΕΑΝ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΤΟ STi ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟ ΑΡΑ ΧΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ Μ3 ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 260 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 300 ΑΛΟΓΑ Η ΤΑ 365-370 ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΤΟΥ BMW ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΙΔΟΥΡΑΚΙΑ :nixweiss:

bmw316i
13-04-05, 10:33
Σε καμμιά περίπτωση τα άλογα της bmw δεν είναι μουλάρια!Φυσικά μόνο μια υπόθεση έκανα και τίποτα παραπάνω γιατί το αμάξι δεν το έχω δει!Αλλά από την άλλη πρέπει να σκεφτείς ότι τα υποθετικά 330 είναι τουρμπάτα άλογα!Και βέβαια μπορεί να χάνει σε τελικές αλλά κερδιζει σε εκκινήσεις(all wheels drive rulez!!).
Υποθετικά πάντα...

Strax
13-04-05, 10:46
Πρέπει να υπολογίσεις ότι το Subaru έχει και πλεονέκτημα βάρους! Βέβαια αυτό θα το βοηθήσει κυρίως στα λίγα χιλιόμετρα. Αλήθεια πως υπολογίζεις τα άλογά σου? Θυμάμαι ότι έχεις πρόγραμμα Delage, έχεις και κάτι άλλο?

greekm3
13-04-05, 10:49
Σε καμμιά περίπτωση τα άλογα της bmw δεν είναι μουλάρια!Φυσικά μόνο μια υπόθεση έκανα και τίποτα παραπάνω γιατί το αμάξι δεν το έχω δει!Αλλά από την άλλη πρέπει να σκεφτείς ότι τα υποθετικά 330 είναι τουρμπάτα άλογα!Και βέβαια μπορεί να χάνει σε τελικές αλλά κερδιζει σε εκκινήσεις(all wheels drive rulez!!).
Υποθετικά πάντα...
ΣΩΣΤΑ ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ,ΕΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ STI ΕΦΥΓΕ ΜΠΡΟΣΤΑ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ 330 ΑΛΟΓΑ,ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 200 ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΩ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ SUBARU ME 330ΑΛΟΓΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΕΛΙΚΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 260,ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΩ,ΜΕ ΒΓΑΛΜΕΝΟ ΚΟΦΤΗ,(+ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,+ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΩΣ ΠΙΣΩ,+ΦΙΛΤΡ0,+ΤΡΟΧΑΛΙΕΣ)ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..Ο ΤΥΠΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑΡΙΖΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΛΜ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΗΜΑΔΙΑ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ,ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...

Xs-man
13-04-05, 11:09
Νομιζω οτι οι δρομοι εκει ειναι μια λωριδα ανα κατευθυνση... Πως κανατε κοντρα χωρις να βγειτε στο αντιθετο ρευμα????

Το πιο ασφαλες μερος παντως για 200-250-και βαλε ειναι η εθνικη εξω απο τη Λαρισα οπου εχει και μεγαλες ευθειες και για καποια χιλιομετρα εχει 3 λωριδες ανα κατευθυνση.... Εκει θα τελικιαζατε ανετα.

Ισως καλυτερα να τα δοκιμασετε εκει το βραδυ που δεν εχει και κινηση....

Υπαρχει μια μεγαλη κατηφορικη ευθεια της εθνικης εξω απο το Μακρυχωρι οπου ξεπερνας την τελικη χαλαρα.... Εκει μπορεις να δεις και 300 κοντερισια με Μ3.

Οσο για την κοντρα, αν ειναι τοσο δυνατο το Ιμ-Πρεζα τοτε στην εκκινηση επρεπε να σε περνουσε παραπανω.... ισως να ειναι και πανω απο 350 αλογα.

bmw316i
13-04-05, 11:31
Πιστεύω ότι αν συνεχίζατε το subi δε θα είχε πολλά ακόμα,εκτός βέβαια
αν έχει αλλάξει διαφορικά!Τα impreza σε αυτά τα άλογα και με αντίστοιχες πιέσεις από τους ιδιοκτήτες τους μπορούν εύκολα να σου βγάλουν πρόβλημα στα διαφορικά!Οπότε αν έχει αλλαχτεί κάτι τέτοιο το σίγουρο είναι ότι θα πηγαίνει πολύ καλύτερα(λιγότερο βάρος,τριβές και τρελές αντοχές)!Έχουν βγάλει τρελά διαφορικά για αυτά τα αμάξια

Υ.Γ.και πάλι υποθετικά...

greekm3
13-04-05, 12:47
Πρέπει να υπολογίσεις ότι το Subaru έχει και πλεονέκτημα βάρους! Βέβαια αυτό θα το βοηθήσει κυρίως στα λίγα χιλιόμετρα. Αλήθεια πως υπολογίζεις τα άλογά σου? Θυμάμαι ότι έχεις πρόγραμμα Delage, έχεις και κάτι άλλο?
:hello:strax εχω: Delage s/w,GruppeM air intake,underdrive pulleys,Superspint race kats,supersprint x-pipe,supersprint race lightweight back box (και Βilstein pss-9,roque rear shock mounts.)Yπολογιζω γυρω στα +25bhp με ολα αυτα. :nixweiss: Τι λες?

Strax
13-04-05, 13:03
Θα μπορούσες να είσαι εκεί! Πιστεύω ότι είσαι πιο κοντά στα 20! Υπολογίζω ότι έχεις κερδίσει από το προγραμματάκι (περίπου 10). Τα κέρδη από την GruppeM γενικά αμφισβητούνται, ενώ και για τα underdrive pulleys οι γνώμες διχάζονται (ίσως 2-3). Η εξάτμιση πρέπει να σου έχει δώσει, αλλά τα κέρδη δεν είναι τόσο μεγάλα όπως στα Αμερικάνικα αδερφάκια (6-8). Νομίζω ότι γύρω στα 20 πρέπει να είναι λογικό νούμερο.

greekm3
13-04-05, 13:04
Νομιζω οτι οι δρομοι εκει ειναι μια λωριδα ανα κατευθυνση... Πως κανατε κοντρα χωρις να βγειτε στο αντιθετο ρευμα????

Το πιο ασφαλες μερος παντως για 200-250-και βαλε ειναι η εθνικη εξω απο τη Λαρισα οπου εχει και μεγαλες ευθειες και για καποια χιλιομετρα εχει 3 λωριδες ανα κατευθυνση.... Εκει θα τελικιαζατε ανετα.

Ισως καλυτερα να τα δοκιμασετε εκει το βραδυ που δεν εχει και κινηση....

Υπαρχει μια μεγαλη κατηφορικη ευθεια της εθνικης εξω απο το Μακρυχωρι οπου ξεπερνας την τελικη χαλαρα.... Εκει μπορεις να δεις και 300 κοντερισια με Μ3.

Οσο για την κοντρα, αν ειναι τοσο δυνατο το Ιμ-Πρεζα τοτε στην εκκινηση επρεπε να σε περνουσε παραπανω.... ισως να ειναι και πανω απο 350 αλογα.
ΠΡΙΝ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗΣ ΜΕ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΕΧΕΙ ΝΗΣΙΔΑ,Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ 2 ΛΩΡΙΔΕΣ ΑΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ..ΕΚΤΟΤΕ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΑΡΔΥΣ ,ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΛΩΡΙΔΕΣ,ΣΧΕΔΟΝ 2 ΛΟΠΟΝ ΑΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ,ΕΙΔΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΚΤΕΟ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΦΑΝΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝΕ.ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΣ ΛΩΡΙΔΑΣ ΑΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΡΑ ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΦΑΡΔΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ(ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΛΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ)ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΒΓΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΡΕΥΜΑ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ,ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΟΥ,ΕΑΝ ΗΤΑΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 350ΑΛΟΓΑ(ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ),ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΡΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΜΟΥΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΕΑΝ ΗΤΑΝΕ 350 ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ :chair: ..ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΑΛΙΣΩ ΤΟ Μ3 ΜΟΥ :icon42:

greekm3
13-04-05, 13:10
Θα μπορούσες να είσαι εκεί! Πιστεύω ότι είσαι πιο κοντά στα 20! Υπολογίζω ότι έχεις κερδίσει από το προγραμματάκι (περίπου 10). Τα κέρδη από την GruppeM γενικά αμφισβητούνται, ενώ και για τα underdrive pulleys οι γνώμες διχάζονται (ίσως 2-3). Η εξάτμιση πρέπει να σου έχει δώσει, αλλά τα κέρδη δεν είναι τόσο μεγάλα όπως στα Αμερικάνικα αδερφάκια (6-8). Νομίζω ότι γύρω στα 20 πρέπει να είναι λογικό νούμερο.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΙΣΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 12(ΑΣΧΕΤΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο DELAGE)ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 12...ΣΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΗΕΑDERS,ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ ΑΠΟ ΚΑΙ ΗΕΑDERS ΕΩΣ ΠΙΣΩ,EXΩ ΔΕΙ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΕ +20

Strax
13-04-05, 13:13
Σύντομα θα προγραμματίσουμε το 2ο κομμάτι του Dynonight. Αν υπάρχει θέση μπορείς να έρθεις να δυναμομετρήσεις και να δεις τι περίπου γίνεται. Αν και πάλι θα έχεις μια ένδειξη και όχι απόδειξη.

greekm3
13-04-05, 13:13
Πιστεύω ότι αν συνεχίζατε το subi δε θα είχε πολλά ακόμα,εκτός βέβαια
αν έχει αλλάξει διαφορικά!Τα impreza σε αυτά τα άλογα και με αντίστοιχες πιέσεις από τους ιδιοκτήτες τους μπορούν εύκολα να σου βγάλουν πρόβλημα στα διαφορικά!Οπότε αν έχει αλλαχτεί κάτι τέτοιο το σίγουρο είναι ότι θα πηγαίνει πολύ καλύτερα(λιγότερο βάρος,τριβές και τρελές αντοχές)!Έχουν βγάλει τρελά διαφορικά για αυτά τα αμάξια

Υ.Γ.και πάλι υποθετικά...
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤHΚΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ :smashtard ...ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΕΔΩ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ Μ3 ΠΟΥ ΠΡΟ ΕΤΟΥΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΛΙΓΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ Μ3(ΠΑΝΤΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΕΤΣΙ;)

greekm3
13-04-05, 13:18
Σύντομα θα προγραμματίσουμε το 2ο κομμάτι του Dynonight. Αν υπάρχει θέση μπορείς να έρθεις να δυναμομετρήσεις και να δεις τι περίπου γίνεται. Αν και πάλι θα έχεις μια ένδειξη και όχι απόδειξη.
ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΑ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ AIRBOX(csl style)ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΠΕΙΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ....ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ...ΜΕΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ DYNO

Action Man
13-04-05, 15:25
ΛΟΙΠΟΝ,ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΙΔΕΑ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ STi?
Καλησπερα φιλε και απο μενα!!
Τα sti μπορουν να φθασουν με λιγα πραγματα μεχρι 350 αλογα!
Οι γνωστες ποτε δεν παιρνουν 330 απο αντιπρωσοπεια..αλλα προτιμουν το 265!
Στην παρεα μου υπαρχουν 3 sti το ενα εκ των οποιων ειναι 340-350 αλογα!Μια φορα ειχε βαλει "κοντριτσα"με Μ3 E46 SMG ενος φιλου και πηγαιναν μαζι μεχρι τα 200!(Δεν συνεχισαν λογο αστυνομιας αλλα θα ξαναγινει η "κοντριτσα".)
Το Μ3 νομιζω φοραει εξατμιση!

Υ.Γ...ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΑ IMPREZA...

dion999
13-04-05, 18:28
Λοιπον:το sti ειναι 265 αλογα με 0-100 στα 5,3 και τελικη τα 253.
η m3 εχει αντιστοιχες εως απολυτος ταυτοσημες επιδοσεις.Το θεμα
ειναι πως στο sti υπαρχει με 3000euro ενα μαμισιο συστημα εξατμισης(απο χταποδη-σωληνωσεις-μεχρι τελικο) που δινει επισημα γυρο στα 20-30 αλογα και οι επιδωσεις πανε στα 4.9 0-100 και +10και η τελικη.συμπερασμα:ανετα θα μπορουσε να ειναι 265 αλογα.

skandalis447
13-04-05, 21:40
Paidia to sti vgazei 265 sto dyno alla molis koumposoun 3i to m3 anigi aisthita...to amaksi pou etrekse o filos me to m3 itan sigoura poli dinatotero apo 330hp...Exo aniksi me 330sti me 321m3 mama (nai kapote eixa kai mama321) kai stin 3i arxisa siga siga na tou anigo...tetarti i diafora megalone...Giauto leo,to e46 einai pio grigoro apo to 321 opote kai poli pio grigoro apo to 330sti.Vevea to 330sti ftiaxnetai stin ellada kai sto dyno ego prosopika exo dei 297 mexri 309hp...Megali apoklisi apo 330 diladi.Pantos iparxoun kai subary polli dinata...Mia fora apo fanari me to Mroadster se ksekinima efaga 2 karotsia apo ena kai den mporesa na mazepso oute metro mexri ta 220 pou pigame...Vevea an anigame rolaristes den ksero ti tha ginotane alla apo stasi...ekeino ksirize...les kai to klotsises...File me to M3 kane mia dinamometrisi na doume posa vgazei...Tha exei poli endiaferon na doume ti vgazei,kathos opos vlepo to exeis psaksei to thema san atmosfaira... :cheers:

greekm3
14-04-05, 12:00
Λοιπον:το sti ειναι 265 αλογα με 0-100 στα 5,3 και τελικη τα 253.
η m3 εχει αντιστοιχες εως απολυτος ταυτοσημες επιδοσεις.Το θεμα
ειναι πως στο sti υπαρχει με 3000euro ενα μαμισιο συστημα εξατμισης(απο χταποδη-σωληνωσεις-μεχρι τελικο) που δινει επισημα γυρο στα 20-30 αλογα και οι επιδωσεις πανε στα 4.9 0-100 και +10και η τελικη.συμπερασμα:ανετα θα μπορουσε να ειναι 265 αλογα.
ΔΙΑΦΩΝΩ,ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝΕ 265,ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟ STi ΜΕ 265 ΚΑΙ Η Μ3 ΣΤΑ 0-160 ΚΑΙ ΣΤΑ 0-200..ΤΟ ΑΒΑΝΤΑΖ ΜΙΑΣ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ Η 3η..ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΕΝΟΣ STi ME 265,ΑΣ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ +20-30ΑΛΟΓΑ ΑΣΤΟ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ +20-30 ΑΛΟΓΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΑΛΟ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑ -0,4 ΣΤΑ 100,ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ 0-400M?ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΤURBO ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΕΩΣ ΤΟ 2000,ΕΚΤΟΤΕ ΤΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΜΠΑΡΟΥ...ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350...

greekm3
14-04-05, 12:07
Paidia to sti vgazei 265 sto dyno alla molis koumposoun 3i to m3 anigi aisthita...to amaksi pou etrekse o filos me to m3 itan sigoura poli dinatotero apo 330hp...Exo aniksi me 330sti me 321m3 mama (nai kapote eixa kai mama321) kai stin 3i arxisa siga siga na tou anigo...tetarti i diafora megalone...Giauto leo,to e46 einai pio grigoro apo to 321 opote kai poli pio grigoro apo to 330sti.Vevea to 330sti ftiaxnetai stin ellada kai sto dyno ego prosopika exo dei 297 mexri 309hp...Megali apoklisi apo 330 diladi.Pantos iparxoun kai subary polli dinata...Mia fora apo fanari me to Mroadster se ksekinima efaga 2 karotsia apo ena kai den mporesa na mazepso oute metro mexri ta 220 pou pigame...Vevea an anigame rolaristes den ksero ti tha ginotane alla apo stasi...ekeino ksirize...les kai to klotsises...File me to M3 kane mia dinamometrisi na doume posa vgazei...Tha exei poli endiaferon na doume ti vgazei,kathos opos vlepo to exeis psaksei to thema san atmosfaira... :cheers:

ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ,ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ(PORSCHE 996TT , SKYLINE,DELTONA)KAI EXΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ.ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ(ΟΧΙ ΑΜΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ)ΘΑ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ O MERT ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ
:cheers:

dion999
15-04-05, 11:01
ΔΙΑΦΩΝΩ,ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝΕ 265,ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟ STi ΜΕ 265 ΚΑΙ Η Μ3 ΣΤΑ 0-160 ΚΑΙ ΣΤΑ 0-200..ΤΟ ΑΒΑΝΤΑΖ ΜΙΑΣ Μ3 ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ Η 3η..ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΣΤΟΥΣ ΤΡΟΧΟΥΣ ΕΝΟΣ STi ME 265,ΑΣ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕ +20-30ΑΛΟΓΑ ΑΣΤΟ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ +20-30 ΑΛΟΓΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΑΛΟ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΑ -0,4 ΣΤΑ 100,ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ 0-400M?ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΤURBO ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΕΩΣ ΤΟ 2000,ΕΚΤΟΤΕ ΤΑ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΟΥΜΠΑΡΟΥ...ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΑ SITE.ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ "ΕΠΙΣΗΜΕΣ" ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 0-400 ΠΑΛΙ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΗ M3,ΜΕ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΟΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕ 2-3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ NA HTAN ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΟΓΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 265 ΜΑΜΙΣΙΑ ΑΛΟΓΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΡΙΤΗ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΣΟΥ!

greekm3
15-04-05, 12:54
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΑ SITE.ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΑΣΗ "ΕΠΙΣΗΜΕΣ" ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 0-400 ΠΑΛΙ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΗ M3,ΜΕ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΟΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕ 2-3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ NA HTAN ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΟΓΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 265 ΜΑΜΙΣΙΑ ΑΛΟΓΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΡΙΤΗ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΥΤΗ ΣΟΥ!
ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ...ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΗΝ Μ3 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ STi ME 265ΑΛΟΓΑ :rofl2:

Geo_3D
15-04-05, 13:08
ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ...ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΗΝ Μ3 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ STi ME 265ΑΛΟΓΑ :rofl2:
Σε λαθος thread το εγραψες αυτο το post.Στα "Ανεκδοτα και αλλα αστεια" επρεπε να γραφτει. :rofl2: :rofl2: :rofl2:

Strax
15-04-05, 14:40
Η διαφορά ενός Μ3 με ένα STI όταν κουμπώσει η τρίτη είναι ΠΟΛΥ μεγάλη. Μην κοιτάς το 0-100 που είναι αποτέλεσμα της εκπληκτικής τετρακίνητης εκκίνησης. Για να βγουν τα 0-100 που αναφέρεις πρέπει να βιάσεις το αμάξι με εκκίνηση από πολύ υψηλές στροφές 5000+ και απότομο άφημα συμπλέκτη. Με αυτόν τον τρόπο όμως ο εργοστασιακός συμπλέκτης έχει μετρημένες εκκινήσεις στα δάχτυλα 2 χεριών...

dion999
15-04-05, 18:27
ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΣΕΒΑΣΤΗ...ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΗΝ Μ3 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ STi ME 265ΑΛΟΓΑ :rofl2:

ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΙΛΑΚΙ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠΟΨΗ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ BMW ΚΑΙ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΚΑ ΠΟΥ "ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΩ".ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΑΜΑΞΙΑ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟ STI ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ M3 "ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ" 3Η ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΡΕΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ.

dion999
15-04-05, 18:47
Η διαφορά ενός Μ3 με ένα STI όταν κουμπώσει η τρίτη είναι ΠΟΛΥ μεγάλη. Μην κοιτάς το 0-100 που είναι αποτέλεσμα της εκπληκτικής τετρακίνητης εκκίνησης. Για να βγουν τα 0-100 που αναφέρεις πρέπει να βιάσεις το αμάξι με εκκίνηση από πολύ υψηλές στροφές 5000+ και απότομο άφημα συμπλέκτη. Με αυτόν τον τρόπο όμως ο εργοστασιακός συμπλέκτης έχει μετρημένες εκκινήσεις στα δάχτυλα 2 χεριών...

Για τις επιδοσεις οπου και αν κοιταξα οσον αφορα τα 0-400 παρατηρησα αντιστοιχες τιμες.(παντα αναφερομαι στο sti των 265ps).
Εμπειρια απο sti δεν ειχα καμια πριν ο φιλος αναφερει την συγκεκριμενη κοντρα.Λογο του ερωτηματος του "ασχολιθηκα" καπως κοιταζοντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα και τις επιδοσεις των 2 αυτοκινητων.η αληθεια ειναι πως περιμενα τεραστιες διαφορες απο την m3.οπου ομως και αν κοιταξα(ακομα και στους 4τροχους),ειδα πως οι διαφορες στις επιδοσεις δεν ειναι τραγικες.

manosm3
15-04-05, 18:52
Επειδη δε βλεπω να σε πιστευουν βαλε ενα λινκ!

JiMk
15-04-05, 19:36
Καλησπερα φιλε και απο μενα!!
Τα sti μπορουν να φθασουν με λιγα πραγματα μεχρι 350 αλογα!
Οι γνωστες ποτε δεν παιρνουν 330 απο αντιπρωσοπεια..αλλα προτιμουν το 265!
Στην παρεα μου υπαρχουν 3 sti το ενα εκ των οποιων ειναι 340-350 αλογα!Μια φορα ειχε βαλει "κοντριτσα"με Μ3 E46 SMG ενος φιλου και πηγαιναν μαζι μεχρι τα 200!(Δεν συνεχισαν λογο αστυνομιας αλλα θα ξαναγινει η "κοντριτσα".)
Το Μ3 νομιζω φοραει εξατμιση!

Υ.Γ...ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΑ IMPREZA...

Γιατι οι γνώστες παίρνουν το 265?

Octane
15-04-05, 19:39
Γιατι οι γνώστες παίρνουν το 265?
Γιατι το 330 ειναι της ελληνικης αντιπροσωπειας. :p
(Οπως + τα 1.6TS ενα πραγμα) ;)

greekm3
16-04-05, 12:09
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΙΛΑΚΙ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠΟΨΗ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ BMW ΚΑΙ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΚΑ ΠΟΥ "ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΩ".ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΑΜΑΞΙΑ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΜΥΝΗΜΑΤΟΣ ΤΟ STI ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ M3 "ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ" 3Η ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΡΕΥΤΑΚΙ ΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ.
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΜΙΛΑΣ ΜΕΓΑΛΕ,ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΟΠΩΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ (ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ,ΕΓΓΛΕΖΙΚΟ.ΚΤΛ)ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ,Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΗ,ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ STRAX,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ,ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΝΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ STi AΠΟ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΤΗΣ Μ3 ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΩΜΑ ΤΙΣ 3ης,ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 1 ΑΝΤΕ ΚΑΙ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ...ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΓΙΑ 0-400?....

Fanatic
16-04-05, 12:16
M3 E46 0-400 σε 14sec το smg(για αυτο βρισκω μονο)
SUBARU IMPREZA STI 265hp 0-400 σε 14,6sec

η διαφορα πιστευω ειναι αρκετα μεγαλη-να σημειωθει οτι πχ ενα 350Ζ κανει το 400αρι σε 14,4sec και ειναι πισωκινητο...το impreza κερδιζει πολυ στα πρωτα χλμ λογω πολυ καλης εκκινησης αλλα μετα πεφτει πισω σαφως....

manosm3
16-04-05, 12:18
και για το 0-1000 impreza 330: 25,1 δευτερα
Μ3 Ε46: 23,7 δευτερα! καπου εκει περιπου!

Fanatic
16-04-05, 12:22
Λοιπον:το sti ειναι 265 αλογα με 0-100 στα 5,3 και τελικη τα 253.
η m3 εχει αντιστοιχες εως απολυτος ταυτοσημες επιδοσεις.Το θεμα
ειναι πως στο sti υπαρχει με 3000euro ενα μαμισιο συστημα εξατμισης(απο χταποδη-σωληνωσεις-μεχρι τελικο) που δινει επισημα γυρο στα 20-30 αλογα και οι επιδωσεις πανε στα 4.9 0-100 και +10και η τελικη.συμπερασμα:ανετα θα μπορουσε να ειναι 265 αλογα.

Τo sti 265 κανει 0-100 σε 6,4 ενω το Μ3 Ε46 SMG κανει-100 σε 5,8...καμια σχεδη δηλαδη και μην ξεχναμε το smg για το οποιο γραφω ειναι σαφως ποιο αργο απο το manual του greekm3 το οποιο ειναι πειραγμενο κιολας...Αντιστοιχα στο 0-200κm/h εχουμε 25,9 το sti και 21,7 το m3 e46 smg...κατα την γνωμη μου το impreza ειχε πανω απο 350 αλογα.... :ices_ange

greekm3
16-04-05, 13:18
Τo sti 265 κανει 0-100 σε 6,4 ενω το Μ3 Ε46 SMG κανει-100 σε 5,8...καμια σχεδη δηλαδη και μην ξεχναμε το smg για το οποιο γραφω ειναι σαφως ποιο αργο απο το manual του greekm3 το οποιο ειναι πειραγμενο κιολας...Αντιστοιχα στο 0-200κm/h εχουμε 25,9 το sti και 21,7 το m3 e46 smg...κατα την γνωμη μου το impreza ειχε πανω απο 350 αλογα.... :ices_ange
Thanks :bowdown: :yippee: :cheers:

Fanatic
16-04-05, 13:31
Thanks :bowdown: :yippee: :cheers:

Τιποτα,οταν κατεβεις θελω βολτιτσα! :chair:

υ.γ. Βαλε καμια φωτο στο garaz να θαυμασουμε!

Octane
16-04-05, 13:52
κατα την γνωμη μου το impreza ειχε πανω απο 350 αλογα.... :ices_ange
Συμφωνω με τον Στελιο!!!
Απ'την περιγραφη το κοβω στα 400 με 430,ισως + περισσοτερα!!

greekm3
16-04-05, 13:59
Συμφωνω με τον Στελιο!!!
Απ'την περιγραφη το κοβω στα 400 με 430,ισως + περισσοτερα!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 15ΕΤΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝΕ ΙΣΟΔΥΝΑΜΟ ΤΟΥ Μ3 ΔΗΛΑΔΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 360-370 ΑΛΟΓΑ..ΑΝΤΕ 380,ΟΧΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Octane
16-04-05, 14:13
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 15ΕΤΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝΕ ΙΣΟΔΥΝΑΜΟ ΤΟΥ Μ3 ΔΗΛΑΔΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 360-370 ΑΛΟΓΑ..ΑΝΤΕ 380,ΟΧΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
Τι να σου πω,λεπτομερειες δεν ξερω!
Τελειως χοντρικα:Εχει αρκετα χειροτερη αεροδυναμικη + τετρακινηση,αρα οι τριβες + οι απωλειες ειναι μεγαλυτερες απο M3.Απ'την αλλη σ'αυτα τα αλογα εχει σιγουρα αρκετα μεγαλυτερη ροπη,αλλα αν θυμαμαι καλα απ'την περιγραφη,οι κοντρα ηταν απο σταση,οποτε δεν παιζει ρολο.
Εκτος αν εννοεις + στα δυο τα αλογα στους τροχους.Αλλα + παλι,υποθετω οτι + εκει πρεπει να εχει 30-40ps παραπανω το Sti για να πηγαινει μαζι με τη Μ3 σε ταχυτητες ανω των 200χλμ/ωρα.

Geo_3D
16-04-05, 21:17
Ερωτηση προς τον φιλο greekM3

Επειδη διαβασα οτι ειχες το αντισπιν ανοιχτο κατα τη διαρκεια των στροφων,μηπως το ειχες και ανοιχτο κατα την εκκινηση?Διοτι ακομα και εργοστασιακο που λεει ο λογος να ηταν το sti δεν βρισκω αλλη εξηγηση για το πως μπορει να ηταν διπλα σου ολη την ωρα μεχρι εκει που ξεκινησαν οι στροφες?!?!?!?!?!

BMW523i
17-04-05, 00:26
Αν πάρουμε μετρήσεις από περιοδικά μαμά και τα δύο αυτοκίνητα το sti με τα 330 άλογα θα μπορούσε να κοντράρει το Μ3 κάπως αλλά και πάλι στο χιλιόμετρο η διαφορά είναι μεγάλη(23,7 έναντι 25,1), όπως και η τελική είναι 260 χιλ/ώρα για το sti και 250 με κόφτη για την μπέμπα. Το sti με τα 265 άλογα μόνο με την 330 συγκρίνεται και όχι με Μ3! Οπότε το Subaru πρέπει να ήταν στα 400+ ps για να πηγαίνει δίπλα δίπλα με Μ3 370 αλόγων!

dion999
17-04-05, 09:59
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΣΤΥΛΑΚΙ ΜΙΛΑΣ ΜΕΓΑΛΕ,ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΟΠΩΣ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ (ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ,ΕΓΓΛΕΖΙΚΟ.ΚΤΛ)ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ,Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΗ,ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ STRAX,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ,ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΝΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ STi AΠΟ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΤΗΣ Μ3 ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΩΜΑ ΤΙΣ 3ης,ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 1 ΑΝΤΕ ΚΑΙ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ...ΠΑΡΕΠΙΜΠΤΟΝΤΩΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΓΙΑ 0-400?....

ΑΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ STI ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΛΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.ΤΟ "ΣΤΙΛΑΚΙ" ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΠΛΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕ ΔΕΧΟΣΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ Η ΙΔΙΑ ΑΛΟΓΑ(ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΕΙΞΕΣ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ SUBARU).ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΩΝ 2 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ SITE(ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΑ TEST ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΟΙ 4ΤΡΟΧΟΙ).ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ GOOGLE ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ "STI 0-400" ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΡΚΕΤΑ LINKS. ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ THREAD ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ(0-100 ΣΕ 6.4) ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ STI.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ STRAX ΕΙΧΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΔΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ STRAX.ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΤΟ SUBARU ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ THREAD,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

Geo_3D
17-04-05, 11:48
Αδερφια dion999 και greekM3,δεν χρειαζεται να το συνεχισετε.Δεν νομιζω οτι εξυπηρετει καποιο σκοπο και σιγουρα ξεφευγουμε απτην αρχικη μας απορια,ποσα αλογα να ηταν αυτος ο διαολος
Φιλικα

Fanatic
17-04-05, 11:59
. ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ THREAD ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ(0-100 ΣΕ 6.4) ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ STI.

Τι διαφορα εχει το καινουριο...εχει παραπανω απο 265 αλογα?Εγω τους χρονους τους εγραψα απο χρονους που γραφουν τα περιοδικο σε τεστ και ειναι του ιουλιου,αυγουστου και σεπτεμβριου του 2004 καθως και στο drive του φεβρουαριου του 2005.Δεν ξερω για το καινουριο μοντελο...αλλα οπως και να εχει ξερουμε αν ηταν το προηγουμενο η το τωρινο sti αυτο που ανοιξε με τον greekm3?

Action Man
17-04-05, 20:37
Παιδια κατα την πρωσοπικη μου αποψη το STi πρεπει να ηταν γυρω στα 350-360hp!

dion999
17-04-05, 21:36
Αδερφια dion999 και greekM3,δεν χρειαζεται να το συνεχισετε.Δεν νομιζω οτι εξυπηρετει καποιο σκοπο και σιγουρα ξεφευγουμε απτην αρχικη μας απορια,ποσα αλογα να ηταν αυτος ο διαολος
Φιλικα

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ "ΚΟΝΤΡΑ" ΚΑΙ ΕΥΧΗΘΗΚΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ THREAD ΧΟΡΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ!

saikoE39
17-04-05, 21:48
Βασικα νομιιζω το impreza πρεπει να ηταν πανω απο 380ps γιατι με αυτα τα αλαγα κανει το 0-100 κοντα στα 5.00 και τα 200 καπου στο 18,κατι!!! :idea: αρα το κοντραρει για τα καλα το αγαπημενο μου:wub:Μ3!!!αλλα το δικο σου ειναι βελτιωμενο και δεν ξερω τους χρονους του πργμα που με μπερδεευει :banghead: