PDA

Επιστροφή στο Forum : GROUP BUY ΦΙΜΕ-ΗΛΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ


Σελίδες : [1] 2

BILL007
06-06-08, 12:10
Kαλημέρα παιδιά...Καθώς έρχονται ζεστές μέρες πιστεύω είναι η κατάλληλη στιγμή για να κάνουμε ένα group buy για ηλιοπροστασίες(φιμέ).Επειδή είδα ότι υπάρχει ενδιαφέρον απο κάποιους και με αφορμή αυτό το thread http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=11840 λέω να μαζευτούμε σιγά σιγά να δούμε πόσοι είμαστε και να εξετάσουμε αν μπορούμε κάπου να πετύχουμε καλύτερη τιμή και τι μάρκα θα βάλουμε...

Ως πρώτο στάδιο ας δηλώσουμε συμμετοχές και μετά πάμε να δούμε για προσφορές,μάρκες και καταστήματα.

Επειδή εγώ είμαι λίγο full time και πνίγομαι αυτή την περιόδο και για τις δυο βδομάδες που έρχονται,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευπρόσδεκτος!Ενοείται ότι θέλουμε και την βοήθεια απο κάποιον admin-mod για την καλήτερη καθοδήγηση.

Προτείνω να θέσουμε ως ημερομηνία λήξης σημετοχών την Τρίτη 17/6/2008 για την ολοκλήρωση του πρώτου σταδίου

Ως τώρα έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον

BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
KATSARAIOS
ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
billaros19

Σύνολο 5-6 αμάξια....Aν μαζευτούμε καμία 10αριά καλά θα είμαστε πιστεύω (αν και παραπάνω δεν πειράζει...χιχιχιχ:D)

Παρακαλώ να ποστάρουν μόνο οσοι ενδιαφέρονται σοβαρά...Ευχαριστώ...

mitsos_chania
06-06-08, 12:18
βασιλη και εγω ενδιαφερομαι σοβαρα αλλα με καποιες προϋποθεσεις.π.χ να υπαρχουν πιστοποιητικα για να μην υπαρχει προβλημα με τον νομο,να μην λυνονται οι ταπετσαριες και διαφορα αλλα.οπως επισης οτι με πιεζει ο χρονος.

BILL007
06-06-08, 12:21
να υπαρχουν πιστοποιητικα για να μην υπαρχει προβλημα με τον νομο,να μην λυνονται οι ταπετσαριες


Αυτά είναι αυτονόητα Δημήτρη...Οσο για το χρόνο θα πάρει κανα μήνα η ολη δουλειά αν πάει καλά,αλλά ως γνωστόν όποιος περιμένει κερδίζει...

Άλλωστε τώρα είμαστε στη φάση των συμμετοχών ακόμα...Μετά την ολοκλήρωση αυτής της φάσης θα τα βρούμε τα υπόλοιπα...Μην σκας!:D

daglas
06-06-08, 12:24
Tωρα το λετε ρε παιδια , εχω μπαξει δυστηχως !!
προταση δικη μου :3Μ εφορου ζωης εγγυηση !!!

mitsos_chania
06-06-08, 12:34
οποτε βασιλη αν ειμαι εδω θα συμμετεχω.αλλα αν εχω φυγει για Χανια δεν θα ειμαι μεσα

stelmaniac
06-06-08, 15:26
Eγω μεσα...

tamtamcafe
06-06-08, 15:56
εχουμε συμφορουμιτη εδω που κανει αυτη τη δουλεια και μαλιστα πολυ καλη και κανει καλυτερες τιμες απο την αγορα στα μελη του φορουμ
να δειτε το θεμα προσεκτικα και να παρετε και τη γνωμη του βαγγελη που κανει αυτη τη δουλεια
και επειδη ψαχνομαι και εγω και εχω παρει μια τιμη απο τον ανθρωπο η ποποια ηταν αρκετα καλη μπορω να πω

Johnyb
06-06-08, 16:49
Και εγώ μέσα αν πετύχουμε κάποια καλή τιμή!

Nick_compact
06-06-08, 17:57
Το σκέφτομαι... ανάλογα με την τιμή και εγώ.

BILL007
06-06-08, 18:38
Παιδιά ας εκδηλώσουμε το ενδιαφέρον μας και θα τη βρούμε και την τιμή...Άλλωστε μέχρι τώρα δεν έχω κάποια πρόταση...Είναι αυτονόητο ότι θα ψάξουμε για το καλύτερο και συνάμα οικονομικότερο...:D

Μέχρι τώρα είμαστε:
BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
KATSARAIOS
ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
billaros19
Stelmaniac
Tamtamcafe
Johnyb
Nick compact

Eίμαστε 9-10...Καλά πάμε...:D

Tomi
06-06-08, 19:26
Μιλάμε για Θεσσαλονίκη,Αθήνα ή γενικότερα?????

BILL007
06-06-08, 19:39
Κατα βάση μιλάμε για Αθήνα...Αν όμως κάποιος θέλει να έρθει απο επαρχία στην Αθήνα για να τα περάσει,καλώς ας ορίσει...:D

sakkunen
06-06-08, 20:29
Κ γώ μέσα!

john
06-06-08, 22:54
κ εγω,αν πετυχουμε καλη τιμη

BILL007
06-06-08, 23:00
Ωραία...ως τώρα έχουμε και λέμε...

Μέχρι τώρα είμαστε:
BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
KATSARAIOS
ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
billaros19
Stelmaniac
Tamtamcafe
Johnyb
Nick compact
sakkunen
john

saikoE39
07-06-08, 00:35
Mεσα με το swift ομως.....για το 5αρι ειμαι σε σκεψη ακομα..!!!!!1

billyse46
07-06-08, 06:49
και εγω μεσα ειμαι παιδια.....

BILL007
07-06-08, 08:35
Ωραία...ως τώρα έχουμε και λέμε... (UPDATE)

Μέχρι τώρα είμαστε:
1,2)BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
3)KATSARAIOS
4,5)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
6)billaros19
7)Stelmaniac
8)Tamtamcafe
9)Johnyb
10)Nick compact
11)sakkunen
12)john
13)SaikoE39
14)billyse46

Καλά πάμε...αν θέσουμε τον παράγοντα +/- 5 είμαστε 10 σίγουροι...Να δούμε μέχρι τις 17 πόσοι θα μαζευτούμε...

Α,παιδιά,όποις έχει γνωστό μαγαζί ας κάνει μια ερώτηση αν μπορούν να μας κάνουν έκπτωση και πόσο ...Να αρχίσουμε σιγά σιγά να το ψάχνουμε κι αυτό,μιας που μαζευτήκαμε σχετικά γρήγορα...:D

demis_330
07-06-08, 09:29
Βασιλάκη, αν δεν είχε το αμάξι μεμβράνες που το αγόρασα απο την αντιπροσωπεία, θα ημουν μεσα σίγουρα !

Κάτι άλλο να σου πω, επειδή έχοντας οργανώσει ήδη ένα Group-buy από εδώ με επιτυχία, θα ήθελα να σου πω μερικά πραγματάκια, πες το φιλικές συμβουλές.

- Πρώτον, να καταλάβεις ότι επειδή είσαι ο leader (υπευθυνος) αυτης της ομαδικής παραγγελίας, έχεις και την ευθύνη της ολοκλήρωσης της κίνησης.

- Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει προσωπικά εσυ να βγεις και να κάνεις ένα έλεγχο αγοράς και να πάρεις προσφορές, γραπτές.

Αν δεν γινεται αυτό, θα πρέπει να επικοινωνησεις με τους εμπόρους μεσω φαξ ή μαιλ και να σου στειλουν προσφορές.

Μην επιφορτίζεις άλλα μέλη (εγώ δεν το έκανα) για έλεγχο αγοράς, πάρε το παιχνιδι στα χέρια σου.

- Θα πρέπει να έχεις επικοινωνησει με εναν διαχειριστή (administrator) του φόρουμ για να σου δωσει το "πρασινο φως" για την κίνηση αυτή επίσημα απο το φόρουμ, όπως έκανα και εγω.

- Να αποφασίσετε τελικα ποιος έμπορος θα επιλεχθεί έχοντας τις προσφορές τους μαζί με τις εγγυήσεις τους και τα νομιμα χαρτιά τους για το ΚΤΕΟ και μετά προβαίνεις εσύ προσωπικα στο μαγαζί για κανονισμό λεπτομερειών και δινοντας του την λιστα με τα αυτοκινητα και τα ονοματα των ενδιαφερομενων του group-buy.

- Υπόψιν ότι όλοι περιμενουν απο σενα να κανεις τις απαραιτητες ενεργειες καθως και επικοινωνια μαζι τους και την εξέλιξη των κινησεων σου , ενημερωνοντας αυτο το θρεντ, και φυσικα την επιτευξη μιας επιτυχημενης και οργανωμενης κινησης απο το φορουμ ΧΩΡΙΣ να εκθέσεις τους διαχειριστες στο μαγαζί από τυχον ανευθυνοτητα και ασυνεπεια.

Κλεινοντας, να σας ευχηθώ καλές αγορές στην οργανωμένη κινηση και καλά μπαξιματα !!!

BILL007
07-06-08, 19:15
Σε ευχαριστώ Δημήτρη για τις χρήσιμες συμβουλές σου που θα τις ζητούσα έτσι κι αλλιώς σε λίγο...χιχιχιχ!:D μιας και εσυ είχες διοργανώσει ένα επιτυχημένο group buy...

Όπως έγραψα και στην αρχή του thread είμαι πνιγμένος αυτόν τον καιρό (δυο βδομάδες που έρχονται ειδικά)...Γι αυτό ζήτησα βοήθεια ως προς τις προσφορές...

Άλλωστε νομίζω δεν είναι δύσκολο αν ο καθένας μας πάει σε ένα μαγαζί να πάρει μια έγγραφη προσφορά για 10-15 αμάξια που βλέπω να μαζευόμαστε...Όταν μαζέψουμε λοιπόν όλες τις προσφορές(έγγραφες) και εφόσον πρώτα έχουμε συζητήσει εδω τι μάρκα θέλουμε μεμβράνες και τα σχετικά τις βάζουμε κάτω και βλέπουμε την πιο συμφέρουσα...Εγω έτσι το σκέφτομαι κατα βάση.
Ξέρω δυο καταστήματα σχετικά γνωστά και εγώ μπορώ να μαζέψω μετά τις 20 του μήνα 2-3 προσφορές χαλαρά...Όποιος άλλος θα μπορέσει να βοηθήσει θα το εκτιμήσω...

Προς το παρόν πάντως ας δούμε πόσοι μαζευόμαστε και τα της διαδικασίας τα βλέπουμε αργότερα...

Ευχαριστώ:D

tasospou44
07-06-08, 19:53
παιδες και εγω μεσα...ειμαι πατρα αλλα αν πετυχουμε καλη προσφορα ανεβαινω....

mr incredible
07-06-08, 21:19
ουτε το μυαλο μου να διαβαζες μεσα με 10000000.οχι ανοιγματα ταπετσαριας και να μας δωσει χαρτακια για κτεο και στρουμφ!!!:hello:

BILL007
07-06-08, 21:36
Ωραία παιδιά!
Έχουμε και λέμε

1,2)BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
3)KATSARAIOS
4,5)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
6)billaros19
7)Stelmaniac
8)Tamtamcafe
9)Johnyb
10)Nick compact
11)sakkunen
12)john
13)SaikoE39
14)billyse46
15)mr incredible
16)tasospou44

με -5 απόκλιση :D Καλά είμαστε...

KATSARAIOS
08-06-08, 06:09
Bill εστειλες πμ εκει που σου ειπα για προσφορα?

Dark_Niaou
08-06-08, 09:01
Υπολογίστε με και εμένα....!! Αλλά για το μπλέ ψυγείο μου

BILL007
08-06-08, 16:54
Bill εστειλες πμ εκει που σου ειπα για προσφορα?

Γιώργο δεν θα ψάξω για προσφορά πριν απο τις 17 του μήνα...:D Κάτσε να δούμε πρώτα πόσοι είμαστε...:bigthumb:

tasospou44
16-06-08, 01:45
παιδες με μια προχειρη ματια που εριξα πατρα για lumar με εφορου ζωης μου πανε 135 για κουπε και 150 για σενταν....πωσ σας ακουγονται?

KATSARAIOS
16-06-08, 08:51
παιδες με μια προχειρη ματια που εριξα πατρα για lumar με εφορου ζωης μου πανε 135 για κουπε και 150 για σενταν....πωσ σας ακουγονται?

πολυ καλη τιμη

BILL007
16-06-08, 10:28
Μια χαρά ακούγεται η τιμή...Απο τις 17 αρχίζουμε το κυνήγι προσφορών και επίσημα...:D:D:D

mitsos_chania
16-06-08, 10:29
βασιλη σου εχω πει και για μενα οτι αν γινει η τοποθετηση μεχρι τις 7 ιουλη ειμαι και γω μεσα

BILL007
16-06-08, 10:39
E λογικά μέχρι της 7 θα γίνει απότι σκέφτομαι δηλαδή...:D Μέχρι της 23 του μήνα μαζεύουμε προσφορές και μετά πάμε για τοποθέτηση:D

Aceman1925
16-06-08, 12:04
λοιπον εχω ανθρωπο που εχω φτιαξει πανω απο 3 αυτοκινητα και κανει πολυ καλη και προσεκτικη δουλεια.βρισκεται στο φαληρο κοντα στο γηπεδο.δεν θυμαμαι ακριβως τιμες αλλα αν ενδιαφερεστε και βολευει το μερος μπορω μα μιλησω και να ποσταρω

BILL007
16-06-08, 12:08
Για πες του για 15 αμάξια...Τι τιμή δίνει...Α και τη μάρκα ηλιοπροστασία βάζει (Lumnar,3M,τι????),φυσικά να χορηγεί και το απαραίτητο χαρτί...Για πήγαινε μια φίλε μου και πες του...Θα σου είμαστε υπόχρεοι...Πες του ότι πρόκειται και για club και οτι θα του γίνει και η ανάλογη διαφήμιση...Αυτά...Θα περιμένουμε νέα σου...:D

Aceman1925
16-06-08, 12:28
Για πες του για 15 αμάξια...Τι τιμή δίνει...Α και τη μάρκα ηλιοπροστασία βάζει (Lumnar,3M,τι????),φυσικά να χορηγεί και το απαραίτητο χαρτί...Για πήγαινε μια φίλε μου και πες του...Θα σου είμαστε υπόχρεοι...Πες του ότι πρόκειται και για club και οτι θα του γίνει και η ανάλογη διαφήμιση...Αυτά...Θα περιμένουμε νέα σου...:D

μονο για τριαρες ε? ε36 και ε46 coupe, sedan ???

BILL007
16-06-08, 12:30
μονο για τριαρες ε? ε36 και ε46 coupe, sedan ???


Ναι...Μόνο για 3άρες...Ακριβώς αυτά που ανέφερες...

Vagos 320
16-06-08, 12:38
Παιδες και εγω μέσα για το Ε90 αρκει να τηρηθουν τα προαναφερωμενα στανταρ....

BILL007
16-06-08, 12:44
Θα τηρηθούν τα στάνταρ σίγουρα...Δεν το συζητάμε αυτό...

Dark_Niaou
16-06-08, 12:45
Καλησπέρα και απο εμένα.... Ως moderator έκανα μια έρευνα αγοράς και έχω έρθει σε επικοινωνία με την "μαμά" 3Μ και περιμένω να γίνει κάποιο ραντεβού για να μας δώσουν προσφορά... Μεχρι στιγμής έχουμε ένα 20% κατω απο την τιμή λιανικής τιμής. Θα συζητήσω και για τους συνεργάτες τους που μπορουμε να παμε και να μας το τοποθετήσουν..... Απλά θα πρέπει να μαζευτούμε αρκετά άτομα για να πετύχουμε καλύτερη τιμή. Υπομονή λιγάκι ακόμα....

Aceman1925
16-06-08, 12:46
μολις μιλησα με εναν απο αυτους που βαλαν εκει φιμε.η μαρκα ειναι 3Μ.τωρα τιμη ουτε αυτος θυμωταν.το θεμα ειναι οτι εχει 7ρα!!! αρα και να βρει την αποδειξη δεν θα ισχυει η τιμη.

BILL007
16-06-08, 12:48
Καλησπέρα και απο εμένα.... Ως moderator έκανα μια έρευνα αγοράς και έχω έρθει σε επικοινωνία με την "μαμά" 3Μ και περιμένω να γίνει κάποιο ραντεβού για να μας δώσουν προσφορά... Μεχρι στιγμής έχουμε ένα 20% κατω απο την τιμή λιανικής τιμής. Θα συζητήσω και για τους συνεργάτες τους που μπορουμε να παμε και να μας το τοποθετήσουν..... Απλά θα πρέπει να μαζευτούμε αρκετά άτομα για να πετύχουμε καλύτερη τιμή. Υπομονή λιγάκι ακόμα....

Ωραία dark niaou!Τhnks για τη βοήθεια...Πάντως είμαστε σίγουρα απότι βλέπω μεταξύ 10-15 αμάξια....Πόσα θέλουν αυτοί (αριθμό σε αμάξια λέω)? Υπομονή συμφωνώ!!:D

Dark_Niaou
16-06-08, 12:56
θα ειναι κλιμακωτά φαντάζομαι....

tasospou44
16-06-08, 13:05
πιστευω οτι θα μαζευτουν αρκετοι ακομα αν δοθει μια καλη προσφορα....οποτε καλο ειναι να ρωταμε ποσα χρηματα για 15 αμαξια...και να κανουμε και μια ερωτηση ποσα χρηματα για 25 αμαξια ας πουμε....και που ξερεις μπορει να μαζευτουμε και 25......αν η τιμη ειναι σωστη βεβαια...

BILL007
16-06-08, 13:07
Ωραία...Να σου πω Dark Niaou...Μήπως να το κάναμε sticky το threadaki??Γιατί προβλέπω αρκετά άτομα να ενδιαφέρονται...:D

mitsos_chania
16-06-08, 13:12
και καμπριο 3αρα εκτος απο σενταν και κουπε.μην το ξεχναμε αυτο.βασιλη αν προλαβουμε ειμαι μεσα.α αν μπορειτε ρωτατε τροπο τοποθετησης γιατι αν κατεβαζουν ταπετσαριες δεν ειμαι μεσα

stelmaniac
16-06-08, 13:15
και καμπριο 3αρα εκτος απο σενταν και κουπε.μην το ξεχναμε αυτο.βασιλη αν προλαβουμε ειμαι μεσα.α αν μπορειτε ρωτατε τροπο τοποθετησης γιατι αν κατεβαζουν ταπετσαριες δεν ειμαι μεσα

Μητσο κανεις πλεον δεν κατεβαζει ταπετσαριες. Πριν χρονια οταν ειχαν πρωτοελθει οι μεμβρανες στην ελλαδα που δεν ειχαν μαθει ακομα το σωστο τροπο τοποθετησης, τις κατεβαζαν. Τωρα οχι πλεον...

tasospou44
16-06-08, 13:18
στο cabrio σιγουρα δεν κατεβαζουν ταπετσαριες.....ειχα βαλει σε ρενο καμπριο μονος μου...πανευκολο επειδη δεν εχει πλαισιο το τζαμι...στα αλλα φοβαμαι οτι θα κατεβαουν ταπετσαριες...αλλα σε ενα μαγαζι που ρωτησα...ειδα να τοποθετουν χωρις να ειναι λυμενο το αμαξι.....

BILL007
16-06-08, 13:19
Tαπετσαρίες δεν κατεβαίνουν...Τα έχουμε πει αυτά ρε παιδιά...Πάλι τα ίδια θα λέμε?Εγώ είπα ποια είναι τα στανταρ εξαρχής για να μην παρεξηγούμαστε...Θα τα τηρήσουμε όλα...Μην ανησυχείτε!:D:D:D

tasospou44
16-06-08, 13:21
και σιγουρα αν παιξουμε απο 135 μεχρι 150 που ειπα για LUMAR ειναι πολυ καλη τιμη και αξιζει γιατι πρωτων δεν θα ψενει το εσωτερικο απο τον ηλιο το καλοκαιρι και δευτερον θα δειξει απιστευτα το αμαξι απο θεμα ομορφιας......

Nick_compact
16-06-08, 13:41
Στην αγορά με λίγο ψάξιμο υπάρχουν ανθρώποι που βάζουν μεμβράνες με 150 ευρώ. Πιστεύω ότι δεν είναι κάποια ευκαιρία.

VanVIC
16-06-08, 13:43
Για να συμμετέχει κάποιος, πρέπει απαραίτητα να βάλει μεμβράνες σε BMW 3άρα ?
Θα μπορούσα για συμμετέχω με VW Passat ?

tasospou44
16-06-08, 13:52
για αλλη μαρκα θα πρεπει να ρωτησουμε μεμονομενα....πχ 20 3αρες και 1 passat.....πιστευω οτι και παλι θα το δουν θετικα...αμαξια παραπανω=περισοτερη δουλεια=περισοτερο κερδος και μην γελιομαστε βγαζουν πολλα απο τα φιμε......

Dimzan
16-06-08, 14:30
Στην αγορά με λίγο ψάξιμο υπάρχουν ανθρώποι που βάζουν μεμβράνες με 150 ευρώ. Πιστεύω ότι δεν είναι κάποια ευκαιρία.

+1 ΣΩΣΤΟΣ

εμενα ο πατερας μου εβαλε 3Μ σε αμαξι με μεγαλες επιφανειες επικαλυψης με 180 περιπου ευρω με εφορου ζωης εγγυηση και το μαγικο χαρτακι. βεβαια δεν κοστιζει τοσο πολυ το υλικο (φιλμ) οσο η δουλεια του μαστορα που ενα τζαμι παραπανω ειναι πραγματικα τρελος κοπος.

Τα 150 που λετε οντως δεν ειναι καποια ευκαιρια αλλα απολυτα φυσιολογικη τιμη που μπορει να πετυχει ο καθενας με λιγα παζαρια.

Αν γινει το group-buy με 3Μ μεμβρανες και τιμη 100-120 ευρα μετρηστε με μεσα. 180 με 120 ειναι απλα 30% πιστεψτε με δεν του ειναι τιποτα του μαστορα στα 20 αμαξια παλι κερδος θα εχει. χωρια που θα του κανουμε τρελη διαφημιση

BladeGT
16-06-08, 14:37
επειδη ψιλο μπερδευτηκα... ενα τελικο κοστος περιπου ποσο θα βγει δηλαδη αγορα + τοποθετηση???
αν ολο αυτο βγαινει στα 100-120 ευρω τοτε μαλλον και γω ειμαι μεσα..γιατι με 180-200 ευρω μου ζητησανε εξω... (Ε36..)

Nick_compact
16-06-08, 14:41
Εγώ είμαι μέσα για μέχρι 120 ευρώ. (Παίδες μην ξεχάσετε να πείτε ότι είναι και ένα Mini Cooper μέσα... )

Dimzan
16-06-08, 14:41
επειδη ψιλο μπερδευτηκα... ενα τελικο κοστος περιπου ποσο θα βγει δηλαδη αγορα + τοποθετηση???
αν ολο αυτο βγαινει στα 100-120 ευρω τοτε μαλλον και γω ειμαι μεσα..γιατι με 180-200 ευρω μου ζητησανε εξω... (Ε36..)

τι μαρκα θα σου εβαζε?

BILL007
16-06-08, 14:42
Παιδιά θα γίνει το καλύτερο δυνατόν...Λοιπόν update...

Eνδιαφερόμενοι:
1)BILL007
2)KATSARAIOS
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
5)billaros19
6)Stelmaniac
7)Tamtamcafe
8)Johnyb
9)Nick compact
10)sakkunen
11)john
12)SaikoE39
13)billyse46
14)mr incredible
15)tasospou44
16)Dimzan
17)mitsos chania
18)VanVic
19)Dark Niaou
20)Blade GT

(Bάζω όσους εκφράζουν ενδιαφέρον...Πάντως σε τιμη εκεί ελπίζω να κινηθούμε κοντά στα 120-130-140)

Vagos 320
16-06-08, 14:44
εεεεεεεε και εγω ειπαμε...:)

Nick_compact
16-06-08, 14:48
Εγώ πάντως προτείνω να μείνουμε σε Llumar ή Foliatec. Οι 3Μ έχω ακούσει να παρουσιάζουν αλιώσεις στο χρώμα τους, και έχω δει και μια φορά με τα μάτια μου. Στην Compact είχα τις Llumar Alu Light και ήταν πραγματικά τέλειες, η μείωση της θερμοκρασίας μέσα στην καμπίνα μετά από πολύ ώρα στον ήλιο ήταν απίστευτη, και επίσης το A/C ήταν πιο αποτελεσματικό (σαν άμμεση συνέπεια). Μειώνεις έτσι πολύ και τις φθορές που παθαίνει το εσωτερικό από τις θερμοκρασίες που αναπτύσονται το καλοκαίρι, και στα ταξιδάκια που είσαι με παράθυρα κλειστά είσαι πολύ πιο άνετα.
Μειονεκτήματα, ανάλογα και με το πόσο σκούρες θα είναι, είναι ότι δεν βλέπεις από τον καθρέπτη για να παρκάρεις σε σκοτινά μέρη, και πρέπει να το κατεβάσεις λίγο που και που, και το ίδιο και για την ορατότητα προς τα πίσω σε ανίστοιχες συνθήκες.

Dimzan
16-06-08, 14:52
Εγώ πάντως προτείνω να μείνουμε σε Llumar ή Foliatec. Οι 3Μ έχω ακούσει να παρουσιάζουν αλιώσεις στο χρώμα τους, και έχω δει και μια φορά με τα μάτια μου. Στην Compact είχα τις Llumar Alu Light και ήταν πραγματικά τέλειες, η μείωση της θερμοκρασίας μέσα στην καμπίνα μετά από πολύ ώρα στον ήλιο ήταν απίστευτη, και επίσης το A/C ήταν πιο αποτελεσματικό (σαν άμμεση συνέπεια). Μειώνεις έτσι πολύ και τις φθορές που παθαίνει το εσωτερικό από τις θερμοκρασίες που αναπτύσονται το καλοκαίρι, και στα ταξιδάκια που είσαι με παράθυρα κλειστά είσαι πολύ πιο άνετα.
Μειονεκτήματα, ανάλογα και με το πόσο σκούρες θα είναι, είναι ότι δεν βλέπεις από τον καθρέπτη για να παρκάρεις σε σκοτινά μέρη, και πρέπει να το κατεβάσεις λίγο που και που, και το ίδιο και για την ορατότητα προς τα πίσω σε ανίστοιχες συνθήκες.

αμα βαλεις αποχρωση μεχρι εκει που επιτρεπει ο νομος δε νομιζω να εχεις σοβαρο προβλημα.. εγω τουλαχιστο που εχω οδηγησει τεταια αμαξια δεν ειχα προβλημα με τον καθρεπτη.. επισης αμα βαλουμε πολυ σκουρα θα εχουμε και προβλημα με την αστυνομια.

σωστο αυτο με τις φθορες ακομα πιο σωστο αυτο με τον κλιματισμο

Aceman1925
16-06-08, 15:07
καλυτερα παιδια ας μην κανουμε οικασιες περι τιμης που ΘΑ μας πουν.Ετσι μπορει να προσελκησουμε ατομα που μπορει μετα με τις πραγματικες τιμες να απομακρυνθουν.αρα να μειωθει ο αριθμος των αυτοκινητων.οποιος εχει 100% τιμη τοτε ας λεει.
οσο για αλλης μαρκας αυτοκινητα δεν πιστευω να εχει προβλημα ο οποιος αναλαβει την δουλεια.
Αν τελικα πανε ολα καλα υπολογιζε και ενα R32 ενος φιλου Bill

Dimzan
16-06-08, 15:10
εγω γι αυτο ειπα αν ειναι μεχρι 120 εγω μεσα

tasospou44
16-06-08, 15:39
παντως η 3Μ στο αμαξι του αδερφου μου 1 χρονο πανω και αρχιζει να κσεκολαει κοντα στιν τσιμουχα του παραθυρου που μια μουφα ζελατινα που ειχα στο προηγουμενο αμαξι δεν ξεκολλησε......να επιλεξουμε μαστορα με εμπειρια πανω απολα.....κανει διαφορα η καλη τοποθετηση...

XBEAT
16-06-08, 17:10
Παιδια εχουμε καποια εξελιξη γιατι εχω αρχισει και καιγομαι δραματικα ;P !!!!!

BILL007
16-06-08, 17:16
Παιδιά θα γίνει το καλύτερο δυνατόν...Λοιπόν update...

Eνδιαφερόμενοι:
1)BILL007
2)KATSARAIOS
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
5)billaros19
6)Stelmaniac
7)Tamtamcafe
8)Johnyb
9)Nick compact
10)sakkunen
11)john
12)SaikoE39
13)billyse46
14)mr incredible
15)tasospou44
16)Dimzan
17)mitsos chania
18)VanVic
19)Dark Niaou
20)Blade GT
21)Vagos320 (sorry που σε ξέχασα πριν φίλε)
22)φίλος aceman1925

καλυτερα παιδια ας μην κανουμε οικασιες περι τιμης που ΘΑ μας πουν.Ετσι μπορει να προσελκησουμε ατομα που μπορει μετα με τις πραγματικες τιμες να απομακρυνθουν.αρα να μειωθει ο αριθμος των αυτοκινητων.οποιος εχει 100% τιμη τοτε ας λεει.
οσο για αλλης μαρκας αυτοκινητα δεν πιστευω να εχει προβλημα ο οποιος αναλαβει την δουλεια.

:+1: στα παραπάνω....

Παιδια εχουμε καποια εξελιξη γιατι εχω αρχισει και καιγομαι δραματικα ;P !!!!!
Φίλε XBEAT μέχρι το τέλος του μήνα Ιουνίου θα τις έχουμε περάσει (θέλω να πιστεύω),υπομονή...:D:D:D

tasospou44
16-06-08, 17:24
μαζευομαστε.....22 αμαξακια ειναι πολυ καλα.......ελα και καηκαμε....

Nick_compact
16-06-08, 18:39
20 αμάξια είναι δυνατό group buy... Θα πρέπει να πετύχουμε πολύ καλές τιμές λογικά.

thanos_1
16-06-08, 18:59
Και εγώ μέσα παιδιά με το rx8 αν γίνεται!!
Από γνωστούς για lumar έχω ακούσει τα καλύτερα
Τιμές της συγκεκριμένης εταιρείας
3 sedan 222euro
3 coupe 192euro
3 cabrio 182euro

Τώρα με το group buy δεν ξέρω πόσο θα πέσουν οι τιμές.

tasospou44
16-06-08, 19:09
αυτες τις τιμες μου πε και μενα αρχικα και μετα μου πε για γκρουπ
135 κουπε κομπακτ (μαλλον και καμπριο)
150 σενταν

Dimzan
16-06-08, 19:11
αυτες τις τιμες μου πε και μενα αρχικα και μετα μου πε για γκρουπ
135 κουπε κομπακτ (μαλλον και καμπριο)
150 σενταν

του ειπες ποσα ατομα εχουμε μαζευτει??

tasospou44
16-06-08, 19:23
του πα 15 τωρα για 22 πιεζω πιο πολυ.....α και το ατομο εχει απο τα μεγαλυτερα μαγαζια πατρα και εχει πολυ εμπειρια....

ishead
16-06-08, 21:37
Παιδες και εγω μεσα ειμαι!!:icon11:

Johnyb
16-06-08, 21:55
Παιδιά αν δεν υπάρχει πρόβλημα ψήνεται και ενας φίλος μου εκτός forum...εαν γινεται δεκτος...

Dim77
16-06-08, 22:33
Παιδιά θα γίνει το καλύτερο δυνατόν...Λοιπόν update...

Eνδιαφερόμενοι:
1)BILL007
2)KATSARAIOS
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
5)billaros19
6)Stelmaniac
7)Tamtamcafe
8)Johnyb
9)Nick compact
10)sakkunen
11)john
12)SaikoE39
13)billyse46
14)mr incredible
15)tasospou44
16)Dimzan
17)mitsos chania
18)VanVic
19)Dark Niaou
20)Blade GT
21)Vagos320 (sorry που σε ξέχασα πριν φίλε)
22)φίλος aceman1925



+1 στα παραπάνω....


Φίλε XBEAT μέχρι το τέλος του μήνα Ιουνίου θα τις έχουμε περάσει (θέλω να πιστεύω),υπομονή...

αυτες τις τιμες μου πε και μενα αρχικα και μετα μου πε για γκρουπ
135 κουπε κομπακτ (μαλλον και καμπριο)
150 σενταν

του πα 15 τωρα για 22 πιεζω πιο πολυ.....α και το ατομο εχει απο τα μεγαλυτερα μαγαζια πατρα και εχει πολυ εμπειρια....

Έχετε συννενοηθεί ότι θα πάτε 22 άτομα στην Πάτρα για να βάλετε μεμβράνες?

Η πλειονότητα των ενδιαφερομένων μένουν Αθήνα από ότι βλέπω, που σημαίνει ότι το κόστος της βενζίνης που θα καταναλωθεί είναι πολύ μεγαλύτερο από την έκπτωση που θα πετύχετε...εντωμεταξύ η τοποθέτηση παίρνει κανά 2ωρο, πρέπει να κλείσει το μαγαζί για άλλες δουλειές για 3 μέρες για να βάλουν όλοι.
(Εντωμεταξύ αυτοί οι μήνες είναι λίγο ...γεμάτοι από δουλειά σε αυτά τα μαγαζιά)...

Σκεφτείτε τα όλα πριν...δε θα μπορέσουν όλοι την ιδια στιγμή/μέρα να εξυπηρετηθούν.
Σημειωτέον ότι και να πείτε ''πάμε εκδρομή στη Πάτρα'' δεν είναι ακριβώς η λύση...Όταν είχα βάλει εγώ μου είχαν αναφέρει ότι σε διάρκεια μιας εβδομάδας μπορεί να χρειαστούν λίγο ''πάτημα'' (με κάτι σπατουλιτσες) ακόμη για να φύγουν τυχόν ατέλειες που μπορεί να δημιουργηθούν, όπως φουσκάλες κλπ.

Φιλική συμβουλή γιατί εδώ δε μπορούσε να τηρηθεί σειρά για ένα dyno που ήταν 20' για κάθε αυτοκίνητο.

1) Που θα είναι το μαγαζί/μαγαζιά
2) Πόσοι τελικά συμφωνούν να μετακινηθούν μέχρι το μαγαζί/μαγαζιά που θα επιλεχθούν
3) Πρέπει να συννενοηθείτε γιατί δε θα μπορέσουν όλοι την ίδια μέρα, και θέλει και 2 ώρες σχεδόν το κάθε αμάξι.

Είναι 3 παρατηρήσεις που έκανα βλέποντας αυτό το θρεντ. Είναι πιο δύσκολο να οργανωθεί από ένα dyno day ;) , χρειάζεται περισσότερη συννενόηση...και κυρίως...σκέψη ποιοί θα πάνε τελικά στο κατάστημα που θα επιλέξετε.
Τα γράφω γιατί έχετε θέσει σύντομη ημερομηνία...και υπάρχουν θέματα που δεν αναφερθήκατε καν. (μετά θα υπάρχουν γκρίνιες προς...άλλους:friday:)

Καλύτερα να χωριστείτε σε κοντινές περιοχές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα) και μετά ψάξτε για μαγαζί. (γιατί θα έρθει κανείς από Πάτρα ή Θεσσαλονίκη αν επιλεγεί μαγαζί στην Αττική?)
Επίσης θα ήταν πολύ βολικότερα αν ήταν χειμώνας (όπου τα μαγαζιά αυτά δεν έχουν και τρομερή δουλειά σε αντίθεση με Μάιο-Ιούνιο)

tasospou44
16-06-08, 22:38
μου ειπε ελατε οποτε θελει ο καθενας......μπορειτε και σε ζευγαρια των 2-3...εγω μια ιδεα ειπα για πατρα τωρα βλεπουμε....ρωτησα δεν δεσμευτηκαμε......μην αρπαζεστε παντα με φιλικες προθεσεις η οποιαδηποτε προταση που κανω......και αν αξιζει τον κοπο 200χλμ ειναι η πατρα δεν λεει και κατι....

Dimzan
16-06-08, 23:41
προφανως η πατρα δεν ενδεικνυται για τους περισσοτερους. απλα ο φιλος καλως ανεφερε τις τιμες που παιζουν σε ενα μαγαζι στην πατρα. προφανως 200χλμ πηγαινε κι αλλα 200 ελα ειναι και 40 ευρω βενζινης οποτε χανεται η ουσια του group-buy.


Ξεκιναω και λεω να λεμε που βρισκεται ο καθενας.

Εγω δηλωνω οτι μενω αθηνα και προφανως το θεωρω ασυμφορο να παω αλλου να τοποθετησω μεμβρανες.

επισης να αναφερω οτι αυτο που λενε οτι ισως χρειαστει με τη σπατουλα να φυγουν δεν ειανι πολυ συνηθισμενο. αν κανει καλη δουλεια ο μαστορας τοτε δε δημιουργουνται φουσκαλιτσες. Κατι αλλο που εχω ακουσει ειανι οτι απο τη στιγμη που τα τοποθετεις καλο ειναι για 1-2 μερες να μην ανοιξεις τα παραθυρα για να κατσουν καλα οι κολλες

tasospou44
17-06-08, 00:06
μπορει ο μαστορας να εχει συνεργατη αθηνα και να φτιαχτουμε ολοι....θα ρωτησω αυριο....η σπαμε το γκρουπ σε αθηνα-πατρα-θεσαλλον. ...βλεποντας.....

stelmaniac
17-06-08, 00:39
Έχετε συννενοηθεί ότι θα πάτε 22 άτομα στην Πάτρα για να βάλετε μεμβράνες?

Η πλειονότητα των ενδιαφερομένων μένουν Αθήνα από ότι βλέπω, που σημαίνει ότι το κόστος της βενζίνης που θα καταναλωθεί είναι πολύ μεγαλύτερο από την έκπτωση που θα πετύχετε...εντωμεταξύ η τοποθέτηση παίρνει κανά 2ωρο, πρέπει να κλείσει το μαγαζί για άλλες δουλειές για 3 μέρες για να βάλουν όλοι.
(Εντωμεταξύ αυτοί οι μήνες είναι λίγο ...γεμάτοι από δουλειά σε αυτά τα μαγαζιά)...

Σκεφτείτε τα όλα πριν...δε θα μπορέσουν όλοι την ιδια στιγμή/μέρα να εξυπηρετηθούν.
Σημειωτέον ότι και να πείτε ''πάμε εκδρομή στη Πάτρα'' δεν είναι ακριβώς η λύση...Όταν είχα βάλει εγώ μου είχαν αναφέρει ότι σε διάρκεια μιας εβδομάδας μπορεί να χρειαστούν λίγο ''πάτημα'' (με κάτι σπατουλιτσες) ακόμη για να φύγουν τυχόν ατέλειες που μπορεί να δημιουργηθούν, όπως φουσκάλες κλπ.

Φιλική συμβουλή γιατί εδώ δε μπορούσε να τηρηθεί σειρά για ένα dyno που ήταν 20' για κάθε αυτοκίνητο.

1) Που θα είναι το μαγαζί/μαγαζιά
2) Πόσοι τελικά συμφωνούν να μετακινηθούν μέχρι το μαγαζί/μαγαζιά που θα επιλεχθούν
3) Πρέπει να συννενοηθείτε γιατί δε θα μπορέσουν όλοι την ίδια μέρα, και θέλει και 2 ώρες σχεδόν το κάθε αμάξι.

Είναι 3 παρατηρήσεις που έκανα βλέποντας αυτό το θρεντ. Είναι πιο δύσκολο να οργανωθεί από ένα dyno day ;) , χρειάζεται περισσότερη συννενόηση...και κυρίως...σκέψη ποιοί θα πάνε τελικά στο κατάστημα που θα επιλέξετε.
Τα γράφω γιατί έχετε θέσει σύντομη ημερομηνία...και υπάρχουν θέματα που δεν αναφερθήκατε καν. (μετά θα υπάρχουν γκρίνιες προς...άλλους:friday:)

Καλύτερα να χωριστείτε σε κοντινές περιοχές (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα) και μετά ψάξτε για μαγαζί. (γιατί θα έρθει κανείς από Πάτρα ή Θεσσαλονίκη αν επιλεγεί μαγαζί στην Αττική?)
Επίσης θα ήταν πολύ βολικότερα αν ήταν χειμώνας (όπου τα μαγαζιά αυτά δεν έχουν και τρομερή δουλειά σε αντίθεση με Μάιο-Ιούνιο)

Ο Δημητρης εχει απολυτο δικιο...

Προσωπικα, με δυσκολια θα ξεκινουσα να βαλω μεμβρανες απο τον Πειραια στην Αργυρουπολη λογου χαριν...ποσο μαλλον στην Πατρα...

Για μενα η χρυση τομη ειναι να γινουν ξεχωριστες ομαδες για καθε περιοχη ωστε να
μην ξενιτευτουμε για να κανουμε μια δουλεια. Αμεσως μετα να δοθουν ονομαστικες λιστες
σε καθε καταστημα ουτως ωστε να μπορει να παει ο ενδιαφερομενος οποτε μπορει
(μεσα σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα) αποφευγοντας τις καθυστερησεις και κατ επεκτασιν
τις αντιπαραθεσεις...

^_Dark_Phoenix_^
17-06-08, 08:06
Και εγω μεσα! (αν ειναι κατω απο 130)
Θελει και ενας φιλος μου, Ε36 εχει αλλα δεν εχει γραφτει στο forum, μπορει να ερθει?

bmw330vasilis
17-06-08, 09:10
εχω τοποθετησει GLOBAL αριστης ποιοτητος αμερικανικες...πριν απο 8-9 μηνες....!Πιστευω οτι ηταν η καλυτερη επιλογη που μπορουσα να κανω μετα απο εκτεταμενη ερευνα.Το αποτελεσμα μ εχει δικαιωσει!Εφ ορου ζωης εγγυηση,αψογη τοποθετηση,χαρτι πιστοποιησης ΚΤΕΟ.Συγκεκριμενα χτες τοποθετησε και ο φιλος και συμφορουμιτης coupatos στον ιδιο, στην καινουργια του μπεμπα με 195 ευρα!Δεν μου κανει κοπο να ρωτησω για το group buy σας, αν μπορει να γινει τοσο καλη τιμη!Παντως για το αποτελεσμα μπορειτε να δειτε και το αυτοκινητο μου αλλα και του φιλου coupatos που εμεινε εξισου ευχαριστημενος!

BILL007
17-06-08, 09:10
Λοιπόν παιδιά...Θα την βρούμε τη λύση...Μην σκάτε...

1.Προφανώς όταν ξεκίνησε το group buy μιλάγαμε μόνο για Αθήνα,τώρα που υπάρχει και επαρχία,μάλλον θα καταρτήσουμε λίστες με περιφέριες κάπως για να βρεθεί λύση για όλους.(Φυσικά το να πάμε στην Πάτρα δεν βολεύει...:( Eυχαριστούμε πάντως τον φίλο tasos για την πρόταση)-->>μπορεί να γίνει για αμάξια όμως που είναι κοντά στην Πάτρα η πρόταση του...
2.Φυσικά και δεν θα πάμε 20 αμάξια σε μια μέρα...θα χωριστούμε σε ομάδες αναλόγως πως θα μας πει και το μαγαζί που τελικά θα αποφασίσουμε να πάμε...
3.Απο σήμερα που λήγει η ημερομηνία θα φτιάξουμε πιο πλήρη τη λίστα με μοντέλο αυτοκινήτου ώστε να μπορέσουν να συμμετάσχουν και αυτοκίνητα πέρα απο σειρά 3 της BMW....
4.Καλή διάθεση και καρδιά και όλα θα βρεθούν.... 20 Αμάξια είναι πολύ ισχυρό πακέτο+ότι δεν είναι 20 άσχετα...Είναι 20 απο club που σημαίνει και άμεσα διαφήμιση στον τοποθετητή....
5.Oποιαδήποτε πρόταση ρίχτε τη στο τραπέζι να τη συζητήσουμε άμεσα
6.Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές ως τώρα
7.:D:D:D

Y.Γ To βράδυ κατά της 9 γυρίζω ξανά σπίτι...Τότε θα αρχίσω να φτιάχνω την αναλυτική λίστα,oπότε δηλώσεις ενδιαφέροντος μέχρι αυτή την ώρα σήμερα,ώστε να οργανωθούμε

bmw330vasilis
17-06-08, 09:29
να κανω μια ερωτηση?πως δεσμευομαστε οτι 20 αυτοκινητα λεμε και 20 θα πανε?δλδ αν πανε τα 5 απο τα 20 ειμαστε εκτεθειμενοι!!

KiNG
17-06-08, 10:42
Άν είναι για 120, +1

Spyros
17-06-08, 14:12
Βαλε και εμενα μεσα.

Εγω για το δικο μου Ε36 καμπριο σε Llumar στα βορεια προαστεια μου ειχε δωσει προσφορα 130 ευρω. Λεω να παω απο εκει να του πω για 20 περιπου αμαξια να δουμε τι θα πει.

sakkunen
17-06-08, 14:27
Αν γίνεται πάντως θέλω να βάλω κ ένα φίλο μου με forfour.

Aceman1925
17-06-08, 14:29
καλο ειναι οπου και οποιον ρωτατε να διευκρινιζετε εγγυηση,"χαρτακι" και οχι τιμη.ηδη βλεπω στο θρεντ οτι πολλοι λενε "αμα ειναι για τοσα μεσα".δεν μπορει ο Βασιλης βρε παιδια να εχει στο κεφαλι του μεχρι ποσα δινει ο καθενας απο τους 25??...ας ρωτησουμε τι τιμη θα μας κανουν με 15 και 25 αυτοκινητα.μετα θα αναρτηθουν οι προσφορες και μετα θα πουν ποιοι ειναι μεσα και ποιοι εξω.

mitsos_chania
17-06-08, 14:36
συμφωνω απολυτα με τον χρηστο.η ερωτηση που θα γινει στα μαγαζια μπορει να ειναι για διαφορετικο αριθμο οχηματων(τιμη για 10-15-20 οχηματα)γιατι δεν το βλεπω να συμμετεχουν οσοι εχουν δηλωσει ως τωρα.επισης πιστευω οτι δεν πρεπει να μας ενδιαφερει μονο η τιμη αλλα και η ποιοτητα.μην εχουμε μετα αλλα.

Aceman1925
17-06-08, 15:15
αμα δηλαδη σας νιαζει τοσο η τιμη να σας τα περασω εγω και να παιρνω 100ε απο τον καθενα και οπως τα βαλω(με ουχου και σπατουλα της μανας μου)!!!
...και οσο για το "χαρτακι" γιατρος ειμαι,μπορω να φωτοτυπησω την δικια μου βεβαιωση οτι εχω και καλα προβλημα με τα ματια και υποχρεωτικα πρεπει να εχω μεμβρανες.
χαχαχαχα

thanos_1
17-06-08, 15:48
Το πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει τώρα είναι να χωριστούμε ανάλογα με τις περιοχές και μετά να πάμε να ζητήσουμε προσφορές. Από τους 20++ που είμαστε τώρα, μπορει τελικά να μείνουν 10 για Αθήνα, οπότε δεν έχει νόημα να πάμε να ζητήσουμε προσφορά για 20 αυτοκίνητα.
Αν θέλετε περισσότερα άτομα, μπορώ να κάνω την πρόταση για συμμετοχή και στο rx8forum.
Πείτε μου αν είναι.

tasospou44
17-06-08, 16:31
Το πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει τώρα είναι να χωριστούμε ανάλογα με τις περιοχές και μετά να πάμε να ζητήσουμε προσφορές. Από τους 20++ που είμαστε τώρα, μπορει τελικά να μείνουν 10 για Αθήνα, οπότε δεν έχει νόημα να πάμε να ζητήσουμε προσφορά για 20 αυτοκίνητα.
Αν θέλετε περισσότερα άτομα, μπορώ να κάνω την πρόταση για συμμετοχή και στο rx8forum.
Πείτε μου αν είναι.

μαλλον αυτο πρεπει να γινει........

BladeGT
17-06-08, 21:09
Απο μενα Ε36 Coupe Ειναι...
οκ για τη τιμη...απο οτι ειδα σε μια προσφορα που γραψατε παραπανω καλα ηταν... μεχρι τοσα λεφτα 130 ευρω πανω κατω ειναι καλα...οταν εξω ζητανε 180-200 ευρω περιπου για το coupe...
οταν λεμε για την τιμη ολοι πιστευω οτι αυτο εννοουμε οτι αν παει 150 ευρω κ πανω κ πιανουμε την τιμη μιας απλης προσφορας που μας κανει καποιος εξω τοτε μαλλον δεν θελουνε να δεσμευτουνε οι περισσοτεροι...

tasospou44
17-06-08, 21:11
ενδιαφερομαι αλλα απλως θα ανεβω αθηνα μεσα ιουλιου(τελος εξεταστικης)...αν μπορω να παω τοτε στο μαγαζι και να τα βαλω....μεσα....

tasospou44
17-06-08, 21:12
καλα 30 αμαξια θα πρεπει να κανουν τρομερη τιμη........καλα μιλαμε κοστος θα τα παρουμε.....χα...χαχαχα

BILL007
17-06-08, 21:13
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| ??? + ???
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)Nick compact|||| Mini
10)sakkunen|||| ???
11)john|||| E92 320 coupe
12)SaikoE39|||| swift ή και την 5άρα???
13)billyse46|||| E46 Sedan
14)mr incredible|||| E90 sedan ???
15)tasospou44|||| E46 compact
16)Dimzan|||| ???
17)mitsos chania|||| E46 Cabrio
18)VanVic|||| VW Passat
19)Dark Niaou|||| ???
20)Blade GT|||| E36 coupe
21)Vagos320|||| E90 sedan
22)φίλος aceman1925|||| R32
23)thanos 1|||| rx8
24)φίλος johnyb|||| ???
25,26)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| ??? + Ε36 τί όμως???
27)ishead|||| E36coupe
28)spyros|||| E36 cabrio
29)King|||| ???
30)φίλος sakkunen|||| smart forfour

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

Johnyb
17-06-08, 21:34
Ο φίλος του johnyb "ψώνισε":chair:!!! hyundai coupe...!!!:rofl2:kraaaaa

BILL007
17-06-08, 21:39
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| ??? + ???
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)Nick compact|||| Mini
10)sakkunen|||| ???
11)john|||| E92 320 coupe
12)SaikoE39|||| swift ή και την 5άρα???
13)billyse46|||| E46 Sedan
14)mr incredible|||| E90 sedan
15)tasospou44|||| E46 compact
16)Dimzan|||| ???
17)mitsos chania|||| E46 Cabrio
18)VanVic|||| VW Passat
19)Dark Niaou|||| ???
20)Blade GT|||| E36 coupe
21)Vagos320|||| E90 sedan
22)φίλος aceman1925|||| R32
23)thanos 1|||| rx8
24)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
25,26)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| ??? + Ε36 τί όμως???
27)ishead|||| E36coupe
28)spyros|||| E36 cabrio
29)King|||| E39 sedan
30)φίλος sakkunen|||| smart forfour

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

-E36IS-
17-06-08, 22:33
Και εγω μεσα

BILL007
17-06-08, 23:31
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| ??? + ???
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)Nick compact|||| Mini
10)sakkunen|||| ???
11)john|||| E92 320 coupe
12)SaikoE39|||| swift ή και την 5άρα???
13)billyse46|||| E46 Sedan
14)mr incredible|||| E90 sedan
15)tasospou44|||| E46 compact
16)Dimzan|||| honda civic 3door
17)mitsos chania|||| E46 Cabrio
18)VanVic|||| VW Passat
19)Dark Niaou|||| ???
20)Blade GT|||| E36 coupe
21)Vagos320|||| E90 sedan
22)φίλος aceman1925|||| R32
23)thanos 1|||| rx8
24)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
25,26)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| ??? + Ε36 τί όμως???
27)ishead|||| E36coupe
28)spyros|||| E36 cabrio
29)King|||| E39 sedan
30)φίλος sakkunen|||| smart forfour
31) -E36IS-|||| E36 coupe

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

Nick_compact
17-06-08, 23:38
Eγγύηση εφόρου ζωής δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο κριτήριο. Και 5 χρόνια αρκούν πιστεύω.

saikoE39
17-06-08, 23:38
Μεσα με swift.....5αρα οχι!!!

sakkunen
17-06-08, 23:40
e46 compact.

fanis_k
18-06-08, 08:11
Καλημέρα παιδιά.
Δεν ξέρω αν πρόλαβα πάντως είμαι κι εγώ μέσα, εφόσον η τιμή είναι καλή, οι μεμβράνες ποιοτικές και εφόσον βέβαια συνοδεύονται από τα απαραίτητα έντυπα για ευνόητους λόγους.

yiannisz3
18-06-08, 08:29
Απο προσωπικη εμπειρια (εχω βαλει σε 3 αμαξια) μπορω να πω οτι η lummar ειναι αρκετα καλες.Σου δινουν ολα τα χαρτια που ψαχνεται ειναι franchise τα μαγαζια με πολλα σημεια εξυπηρετησης.Αρα αμα μιλησετε με κεντρικα να παρετε μια προσφορα ισως να ισχυει για ολα τα μαγαζια ωστε να βολευτει ολος ο κοσμος .
Για αποχρωση προτεινω alu light¨
http://www.kin.gr/new_pages/Memvranes.html

http://www.kin.gr/home_new.html (καταστηματα)

http://www.kin.gr/virtualcar/main_price.htm (τιμες αρχικες)

^_Dark_Phoenix_^
18-06-08, 08:52
25,26)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| ??? + Ε36 τί όμως???

Εγω με Ε30 sedan και ο φιλος μου με Ε36 coupe.

Nick_compact
18-06-08, 10:15
Count me out, έγινε άλλη αγορά αναπάντεχη και έτσι όπως πάω ούτε για διακοπές δε με βλέπω...

tasospou44
18-06-08, 12:25
Απο προσωπικη εμπειρια (εχω βαλει σε 3 αμαξια) μπορω να πω οτι η lummar ειναι αρκετα καλες.Σου δινουν ολα τα χαρτια που ψαχνεται ειναι franchise τα μαγαζια με πολλα σημεια εξυπηρετησης.Αρα αμα μιλησετε με κεντρικα να παρετε μια προσφορα ισως να ισχυει για ολα τα μαγαζια ωστε να βολευτει ολος ο κοσμος .

να μια πολυ σωστη αποψη...μηπως να μιλησουμε με τα κεντρικα lumar,3m και να μας πουν τιμες και συνεργατες για τοποθετηση κσι σε αλλα μερη?

billys13
18-06-08, 12:48
Αν θελετε τηλεφωνο απο τα κεντρικα της llumar ας μου πει καποιος να του το στειλω σε pm

BILL007
18-06-08, 13:56
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| ??? + ???
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)sakkunen|||| e46 compact
10)john|||| E92 320 coupe
11)SaikoE39|||| swift
12)billyse46|||| E46 Sedan
13)mr incredible|||| E90 sedan
14)tasospou44|||| E46 compact
15)Dimzan|||| honda civic 3door
16)mitsos chania|||| E46 Cabrio
17)VanVic|||| VW Passat
18)Dark Niaou|||| ???
19)Blade GT|||| E36 coupe
20)Vagos320|||| E90 sedan
21)φίλος aceman1925|||| R32
22)thanos 1|||| rx8
23)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
24,25)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| Ε30 sedan + Ε36 coupe
26)ishead|||| E36coupe
27)spyros|||| E36 cabrio
28)King|||| E39 sedan
29)φίλος sakkunen|||| smart forfour
30) -E36IS-|||| E36 coupe
31)fanis_k |||| E90 sedan

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής ή αρκετά μεγάλη


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

BILL007
18-06-08, 18:08
UPDATE
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| ??? + ???
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)sakkunen|||| e46 compact
10)john|||| E92 320 coupe
11)SaikoE39|||| swift
12)billyse46|||| E46 Sedan
13)mr incredible|||| E90 sedan
14)tasospou44|||| E46 compact
15)Dimzan|||| honda civic 3door
16)mitsos chania|||| E46 Cabrio
17)VanVic|||| VW Passat
18)Dark Niaou|||| ???
19)Blade GT|||| E36 coupe
20)Vagos320|||| E90 sedan
21)φίλος aceman1925|||| R32
22)thanos 1|||| rx8
23)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
24,25)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| Ε30 sedan + Ε36 coupe
26)ishead|||| E36coupe
27)spyros|||| E36 cabrio
28)King|||| E39 sedan
29)φίλος sakkunen|||| smart forfour
30) -E36IS-|||| E36 coupe
31)fanis_k |||| E90 sedan

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής ή αρκετά μεγάλη


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

XBEAT
18-06-08, 18:55
καρα-UP!!!!!!!!!!!! E36 coupe, E36 compact

BILL007
19-06-08, 09:45
UPDATE
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...Και είναι ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ!!!!!!Βουρ για προσφορές με τη λίστα ανα χείρας,ώστε να βλέπουν οι μάστορες με τη έχουν να κάνουν απο αμάξια...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| E36 coupe, E36 compact
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)sakkunen|||| e46 compact
10)john|||| E92 320 coupe
11)SaikoE39|||| swift
12)billyse46|||| E46 Sedan
13)mr incredible|||| E90 sedan
14)tasospou44|||| E46 compact
15)Dimzan|||| honda civic 3door
16)mitsos chania|||| E46 Cabrio
17)VanVic|||| VW Passat
18)Dark Niaou|||| ???
19)Blade GT|||| E36 coupe
20)Vagos320|||| E90 sedan
21)φίλος aceman1925|||| R32
22)thanos 1|||| rx8
23)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
24,25)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| Ε30 sedan + Ε36 coupe
26)ishead|||| E36coupe
27)spyros|||| E36 cabrio
28)King|||| E39 sedan
29)φίλος sakkunen|||| smart forfour
30) -E36IS-|||| E36 coupe
31)fanis_k |||| E90 sedan

Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής ή αρκετά μεγάλη


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

BladeGT
19-06-08, 10:32
εχω μια απορια...πως θα φτιαχτουν ολα αυτα? Θα κλεισουμε ραντεβου κλπ ? θα κανονιστει οτι ειμαστε τα μελη του φορουμ καπως ωστε να παρουμε την αναλογη τιμη?
επισης (μη με βρισετε) βαλτε στη λιστα απο μενα συν ενα Ε36 cabrio
και ισως να ερθει αν γινει το ολο στορυ και ενα Ε46 sedan(με το Ε46 δεν εχω μιλησει ακομη απλα ειναι φιλος μου και ξερω οτι ηθελε να βαλει φιμε το συζητουσαμε πριν κατι μερες)

Dark_Niaou
19-06-08, 10:58
Καλησπερα και από εμένα, μία μέρα ακόμη υπομονή για να μας απαντησουν απο τον αντιπροσωπο Ελλαδας για τα 3Μ.... Εκεινος ανάλογα με την περιοχή που θα ειμαστε θα μας πει και που θα μπορουμε να πάμε να τα βαλουμε....

BladeGT
19-06-08, 11:11
και τι? ο καθενας θα παει στο 3μ που τον βολευει?
πως θα γινει η αναγνωριση για τη προσφορα? οτι ειμαστε τα μελη αυτης?

bmw330vasilis
19-06-08, 11:16
παιδες ρωτησα και γω στην GLOBAL....του την επεσα για 130 ευρω....ουτε συζητηση δεν εκανε!αν βρειτε σε τετοια τιμη βαλτε τα ασυζητητι!!!

BladeGT
19-06-08, 11:29
γι αυτο δεν παμε μπροστα..γιατι οι μλκ***νοι ελληνες θελουμε να τα βγαζουμε ολα με τη μια τα χρηματα και χωρις κοπο...
Ειμαι σιγουρος οτι αν πας σε καποιον 5 αμαξια να φτιαξει και να βγαλει 1000 ευρω...θα το προτιμησει πολυ περισσοτερο απτο να φτιαξει 10 και να βγαλει 1500.....
παντως πιστευω οι περισσοτεροι δεν διατιθενται να δωσουν πανω απο 150..
ακους εκει...ουτε καν το συζητισε....
Τα περνω με κατι τετοιους εμπορακους!!
αντι να υπαρχει κινηση στο εμποριο....

pado
19-06-08, 12:16
καλημερα θα ηθελα να βαλω και εγω φιμε εχω μια 316Ι Ε46

Nick_compact
19-06-08, 12:24
παντως πιστευω οι περισσοτεροι δεν διατιθενται να δωσουν πανω απο 150..


Λογικό είναι, με 150 όπως είπα υπάρχουν μαγαζιά που βάζουν, και αν είναι 30 αμάξια να πάρουν αυτήν την τιμή...

BILL007
19-06-08, 12:32
Ενοείται ρε παιδιά...μαζευτήκαμε 30 αμάξια...Αμα δεν πάρουμε και προσφορά κάτω απο 150 τότε τι συζητάμε...(???)

pado
19-06-08, 12:42
συγνωμη εκανα ενα λαθακι πριν,γαι το τουτου 316i E46 SEDAN

BILL007
19-06-08, 13:47
UPDATE
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...Και είναι ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ!!!!!!Βουρ για προσφορές με τη λίστα ανα χείρας,ώστε να βλέπουν οι μάστορες με τη έχουν να κάνουν απο αμάξια...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| E36 coupe, E36 compact
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)sakkunen|||| e46 compact
10)john|||| E92 320 coupe
11)SaikoE39|||| swift
12)billyse46|||| E46 Sedan
13)mr incredible|||| E90 sedan
14)tasospou44|||| E46 compact
15)Dimzan|||| honda civic 3door
16)mitsos chania|||| E46 Cabrio
17)VanVic|||| VW Passat
18)Dark Niaou|||| FIAT PANDA
19)Blade GT|||| E36 coupe
20)Vagos320|||| E90 sedan
21)φίλος aceman1925|||| R32
22)thanos 1|||| rx8
23)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
24,25)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| Ε30 sedan + Ε36 coupe
26)ishead|||| E36coupe
27)spyros|||| E36 cabrio
28)King|||| E39 sedan
29)φίλος sakkunen|||| smart forfour
30) -E36IS-|||| E36 coupe
31)fanis_k |||| E90 sedan
32)pado||||e46 sedan
33)φίλοι xbeat|||| ε36 cabrio,e46 sedan
Περιμένω σε όσους έχω ερωτηματικό να μου πουν τι έχουν....
Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής ή αρκετά μεγάλη


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

BladeGT
19-06-08, 14:13
το Ε36 cabrio που προσθεσα εγω λιγο πιο πανω ειναι ακυρο εχει κλεισει ραντεβου τελικα ...και δεν μπορει να το ακυρωσει στο μαγαζι...αν και δεν το βλεπω μεσα στην τελευταια λιστα που εγινε update οποτε κομπλε

BILL007
19-06-08, 14:26
UPDATE
Λοιπόν παιδιά η λίστα η συγκεντρωτική φτιάχτηκε...Και είναι ΠΑΝΕΤΟΙΜΗ!!!!!!Βουρ για προσφορές με τη λίστα ανα χείρας,ώστε να βλέπουν οι μάστορες με τη έχουν να κάνουν απο αμάξια...

1)BILL007|||| E46 Sedan
2)KATSARAIOS|||| E46 Sedan
3,4)ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του|||| E36 coupe, E36 compact
5)billaros19|||| E46 Cabrio
6)Stelmaniac|||| E46 Sedan
7)Tamtamcafe|||| E46 coupe
8)Johnyb|||| E36 coupe
9)sakkunen|||| e46 compact
10)john|||| E92 320 coupe
11)SaikoE39|||| swift
12)billyse46|||| E46 Sedan
13)mr incredible|||| E90 sedan
14)tasospou44|||| E46 compact
15)Dimzan|||| honda civic 3door
16)mitsos chania|||| E46 Cabrio
17)VanVic|||| VW Passat
18)Dark Niaou|||| fiat panda
19)Blade GT|||| E36 coupe
20)Vagos320|||| E90 sedan
21)φίλος aceman1925|||| R32
22)thanos 1|||| rx8
23)φίλος johnyb|||| huyndai coupe
24,25)^_Dark_Phoenix_^+ένας φίλος του|||| Ε30 sedan + Ε36 coupe
26)ishead|||| E36coupe
27)spyros|||| E36 cabrio
28)King|||| E39 sedan
29)φίλος sakkunen|||| smart forfour
30) -E36IS-|||| E36 coupe
31)fanis_k |||| E90 sedan
32)pado||||e46 sedan
33)φίλος xbeat|||| e46 sedan


Μόλις ολοκληρωθεί η λίστα εγώ με αυτή στα χέρια μου θα πάρω σβάρνα όσα καλά καταστήματα ξέρω για μεμβράνες...
Τα στανταρ που θέσαμε είναι τα αρχικά...

Θα παρακαλούσα αν μπορεί και κανείς άλλος με την ίδια λίστα και τα ίδια στανταρ να ρωτήσει για προσφορά...
Προτείνω μέχρι τις 25 του μήνα να μαζέψουμε προσφορές...Νομίζω μια βδομάδα είναι καλό χρονικό διάστημα...

Να επαναλάβω τα στάνταρ
1.Γνωστή μάρκα μεμβράνες Μ3,Folliatec,Lumnar
2.Όχι κατέβασμα ταπετσαρίες
3.Χαρτί για ΚΤΕΟ
4.Εγγύση εφόρου ζωής ή αρκετά μεγάλη


Υ.Γ Η εταιρία τοποθέτησης θα βρίσκεται στην Αθήνα...Οπότε όσοι είναι απο επαρχία ας πουν αν ενδιαφέρονται ακόμα για να τους υπολογίζουμε...(Έγινε αυτό γιατί το 90% των αμαξιών βρίσκονται Αθήνα,οπότε καταλαβαίνετε...)

tasospou44
19-06-08, 15:07
ωραιος.....περιμενουμε νεα....η μαλλον τιμες....

BladeGT
19-06-08, 17:22
εγω γυρισα 3 μαγαζια εδω στη καλλιθεα...αλλα δυστυχως γι αυτους οι 2 απτους 3 οι τεμπελχαναδες ηταν κλειστοι...Κατεληξα στον Νικηφορο στην Χαμοστερνας (Γνωστος και πολυ καλος στις δουλειες του) ο οποιος βαζει μονο 3Μ και δινει και βεβαιωσεις και και χαρτι για κτεο και χαρτια κια ολα..και εγγυηση εφορου ζωης και για γρατζουνιες και για αλλοιωση χρωματος κ μπλα μπλα μπλα μου λεγε διαφορα...τεσπα του αφησα τη λιστα να μου βγαλει προσφορα την οποια θα εχω αυριο.Γενικοτερα επειδη μου δειξε και το μπλοκ του κει εχει πολυ δουλεια...πολυ πιθανον εφοσον κ αν καταληξουμε σε αυτον να γινει με ραντεβου.Π.Χ να μου δωσει ενα time line με ωρες να παμε τα αμαξια...η αλλιως να παρουμε μονοι μας τηλεφωνο και να λεμε π.χ ειμαστε οι ταδε για τη προσφορα.. γενικοτερα εχετε σκεφτει με ποιο τροπο θα γινει αυτο?

BILL007
19-06-08, 18:05
Xμ...Αυτό είναι ένα θέμα που με βασανίζει τις τελευταίες μέρες εκτός των άλλων...Μαζευτήκαμε πολλοί...Όμως πως θα το εξασφαλίσουμε...Μάλλον σκέφτομαι κάτι σαν μια μικρή προκαταβολή ως προς το μαγαζί και ανάλογες αποδείξεις...Τώρα το σκέφτομαι ακόμα...Το να βάλεις πάντα μια ασφαλιστική δικλείδα είναι δύσκολη υπόθεση ακόμα και στο πιο απλό πράγμα στην καθημερινή ζωή...Μην εκτεθούμε κιόλας...Είπαμε...:D

BladeGT
19-06-08, 18:16
ακριβως αυτο συζητουσα και με τον ανθρωπο..γιατι με ρωτησε περιπου πως θα γινει..και του λεω δεν ξερω βγαλε τη προσφορα γιατι δεν το κανονιζω εγω και θα μιλησετε αν ειναι με τον διοργανωτη :P
Μια λύση είναι αυτή που λές με προπληρωμή γιατι σκεψου και το αλλο..δεν μπορεις να πας να βγαλεις προσφορα για 30 ατομα... να σου ερθουν μετα 20 γιατι αλλη προσφορα σιγουρα θα σου κανει στους 30 αλλη στους 20...
anyway..παντως μεχρι τι μερα που θα διαλεξουμε τη προσφορα καλό ειναι να υπολογιζεις και 5 αμαξια πανω κατω πιστευω.. μολις παρεις τη προσφορα ειμαι σιγουρος θα ψηθουν ετσι 2-3 ακομη η θα ξενερωσουν...απλα στο τελος τη κλεινεις λες αυτα ειναι τα ατομα κ τελος.. :D

BILL007
19-06-08, 18:24
Xμμ...Πραγματικά είναι θέμα αυτό...Γι αυτό και εγώ στην αρχή έλεγα 15 +/- 5 αμάξια...Όμως εδω αλλάξανε τα πράγματα...Κάτι θα σκεφτώ...Ας μαζέψουμε προσφορά για περίπου 30 αμάξια και βλέπουμε...Κάτι θα σκεφτούμε και γι'αυτό...

Nick_compact
19-06-08, 18:36
Προτείνω να μπει χρονοδιάγραμμα με το μαγαζί που θα αποφασίσετε να πάτε, ας πούμε 5-6 αμάξια τη μέρα, σε 1 βδομάδα να έχουν τελειώσει όλοι, με συνενοημένο το πότε θα πάει ο καθένας εκ των προτέρων, και μια προκαταβολή μπροστά για κάθε αμάξι για να μην ακυρώνουν όλοι για ψίλου πήδημα, και εκτίθενται άτομα.

tasospou44
20-06-08, 00:39
Kαλημέρα παιδιά...Καθώς έρχονται ζεστές μέρες πιστεύω είναι η κατάλληλη στιγμή για να κάνουμε ένα group buy για ηλιοπροστασίες(φιμέ).Επειδή είδα ότι υπάρχει ενδιαφέρον απο κάποιους και με αφορμή αυτό το thread http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=11840 λέω να μαζευτούμε σιγά σιγά να δούμε πόσοι είμαστε και να εξετάσουμε αν μπορούμε κάπου να πετύχουμε καλύτερη τιμή και τι μάρκα θα βάλουμε...

Ως πρώτο στάδιο ας δηλώσουμε συμμετοχές και μετά πάμε να δούμε για προσφορές,μάρκες και καταστήματα.

Επειδή εγώ είμαι λίγο full time και πνίγομαι αυτή την περιόδο και για τις δυο βδομάδες που έρχονται,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευπρόσδεκτος!Ενοείται ότι θέλουμε και την βοήθεια απο κάποιον admin-mod για την καλήτερη καθοδήγηση.

Προτείνω να θέσουμε ως ημερομηνία λήξης σημετοχών την Τρίτη 17/6/2008 για την ολοκλήρωση του πρώτου σταδίου

Ως τώρα έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον

BILL007 (το δικό μου και της μάνας μου πιθανόν)
KATSARAIOS
ΧΒΕΑΤ+ ένας φίλος του
billaros19

Σύνολο 5-6 αμάξια....Aν μαζευτούμε καμία 10αριά καλά θα είμαστε πιστεύω (αν και παραπάνω δεν πειράζει...χιχιχιχ:D)

Παρακαλώ να ποστάρουν μόνο οσοι ενδιαφέρονται σοβαρά...Ευχαριστώ...
ακου εκει 5-6.......πιστευατε,,,,,,
30+μαζευτηκαμε....μπραβο μας...........

BladeGT
20-06-08, 01:37
που να ειχαμε και τιμες να δεις τι θα γινοτανε... τα φιμε (τουλαχιστον για μενα) ειναι μια αγορα που θεωρω ψιλοακριβη γι αυτα που προσφερει... η τελος παντων την εχω σε 2η μοιρα... με μια καλη ομως τιμουλα το ψινω...ετσι ειναι και οι περισσοτεροι πιστευω!καποτε τα ηθελα πιο πολυ τωρα μ αρεσει το αμαξι ετσι να φαινεται μεσα...δεν θελω να κρυβω τις καθισματαρες μου :P
χοχο.. απλα τα βαζω για προστασια στα δερματα..λιγο καλυτερες θερμοκρασιες το καλοκαιρι και νταξ..για κανα βραδακι μην ειμαστε με καμια γυναικα να νιωθουμε πιο ανετα :P

saikoE39
20-06-08, 02:01
που να ειχαμε και τιμες να δεις τι θα γινοτανε... τα φιμε (τουλαχιστον για μενα) ειναι μια αγορα που θεωρω ψιλοακριβη γι αυτα που προσφερει... η τελος παντων την εχω σε 2η μοιρα... με μια καλη ομως τιμουλα το ψινω...ετσι ειναι και οι περισσοτεροι πιστευω!καποτε τα ηθελα πιο πολυ τωρα μ αρεσει το αμαξι ετσι να φαινεται μεσα...δεν θελω να κρυβω τις καθισματαρες μου :P
χοχο.. απλα τα βαζω για προστασια στα δερματα..λιγο καλυτερες θερμοκρασιες το καλοκαιρι και νταξ..για κανα βραδακι μην ειμαστε με καμια γυναικα να νιωθουμε πιο ανετα :P

:+1::+1::+1:

BladeGT
20-06-08, 13:19
Παιδια εγω εχω τις τιμες απο το Panthers Club της 3M (Νικηφορος που σας ελεγα στη χαμοστερνας)

Εχει ολα αυτα που ζηταμε..εγγυησεις χαρτα κλπ κλπ ... λοιπον μου ειπε οτι εφοσον ειμαστε 30 αμαξια εχουμε 20% εκπτωση απο τις τιμες καταλογου που εχει...
Για να μην παθετε κανα ταρακουλο σας γραφω απευθειας τις τιμες οπως βγαινουν


Ειτε παλια ειτε καινουρια σειρα bmw ειναι η ιδια τιμη γι αυτο θα γραψω απλα τη σειρα...

Η Σειρα 3 Coupe βγαινει στα 168
Compact 173
Cabrio 163
Sedanne 187
To honda civic 163
To passat 192

Μην αρχισετε να γκαριζετε οτι ειναι ψηλες οι τιμες...η εκπτωση στο περιπου βγαινει απο 38-48 ευρω περιπου κατω..
Μιλαμε για πολυ καλη ποιοτητα και εγγυηση...
Παραπερα οσοι γκρινιαξετε μην γκρινιαξετε σε μενα γιατι και γω μαζι σας θα μαι αφου 168 για τη κουπε μου φαινονται καπως γιατι θελω ακομα πιο φτηνα ..και ας παω και σε κατωτερη ποιοτητα :P

yiannisz3
20-06-08, 13:40
Απο προσωπικη εμπειρια (εχω βαλει σε 3 αμαξια) μπορω να πω οτι η lummar ειναι αρκετα καλες.Σου δινουν ολα τα χαρτια που ψαχνεται ειναι franchise τα μαγαζια με πολλα σημεια εξυπηρετησης.Αρα αμα μιλησετε με κεντρικα να παρετε μια προσφορα ισως να ισχυει για ολα τα μαγαζια ωστε να βολευτει ολος ο κοσμος .
Για αποχρωση προτεινω alu light¨
http://www.kin.gr/new_pages/Memvranes.html

http://www.kin.gr/home_new.html (καταστηματα)

http://www.kin.gr/virtualcar/main_price.htm (τιμες αρχικες)

ρε παιδια τους πηρατε αυτους κανα τηλ?οι τιμες ειναι στο ιντερνετ, οποτε αμα σας πει σας κανω 20% πχ εκπτωση μπορει αυτοματως ο καθενας να υπολογισει για το αμαξι.+ οτι πιθανον να παιζουν ολα τα μαγαζια να εξυπηρετηθειτε.Παντως με 130 λιγο χλωμο...Ολοι παιζουν γυρω στο 200 οποτε για να φτασεις εκει θες 35% εκπτωση

tasospou44
20-06-08, 14:05
ρε παιδια τους πηρατε αυτους κανα τηλ?οι τιμες ειναι στο ιντερνετ, οποτε αμα σας πει σας κανω 20% πχ εκπτωση μπορει αυτοματως ο καθενας να υπολογισει για το αμαξι.+ οτι πιθανον να παιζουν ολα τα μαγαζια να εξυπηρετηθειτε.Παντως με 130 λιγο χλωμο...Ολοι παιζουν γυρω στο 200 οποτε για να φτασεις εκει θες 35% εκπτωση
παντως με 150 μου βαζει χωρις γκρουπ αν ειναι να μου κανει 10 ευρο εκπτωση και να παρει
30*150=4.500(μιλαμε για πολυ λεφτοοοοο 3καλα μηνιατικααααα) ευρο στο περιπου....τι να πω......μαλλον δεν εχει σκεφτει ποσα λεφτα θα παρει και κανει εκπτωσεις ψιχουλα.......

Dimzan
20-06-08, 14:08
ρε παιδια τους πηρατε αυτους κανα τηλ?οι τιμες ειναι στο ιντερνετ, οποτε αμα σας πει σας κανω 20% πχ εκπτωση μπορει αυτοματως ο καθενας να υπολογισει για το αμαξι.+ οτι πιθανον να παιζουν ολα τα μαγαζια να εξυπηρετηθειτε.Παντως με 130 λιγο χλωμο...Ολοι παιζουν γυρω στο 200 οποτε για να φτασεις εκει θες 35% εκπτωση

αρα δεν ειναι λογικο να εχουμε 35% εκπτωση οταν παμε 30 αμαξια????

εδω τους λες θα ρθω με ενα φιλο μου κανε κατι και σας κοβει 5-10 ευρω στον καθενα.....


βεβαια τωρα που το σκεφτοαμι ειναι και γι αυτους μεγαλος φορτος 30 αμαξια και κοιτανε να βγαλουν και κανα φραγκο...

νομιζω πως θελει λιγο παζαρεμα η δουλεια. του τυπου βρηκαμε και αλλου 3Μ με τιμη 15ευρω κατω σ αυτη που μας δινετε.. γτι να σας προτιμησουμε κλπ.... γμτο εχω εξεταστικη και δεν πολυπρολαβαινω ελπιζω εντος των ημερων να προλαβω να περασω απο εναν που ξερω

BladeGT
20-06-08, 14:31
Η Sedanne παει απο 234 στα 187 και το πασσατ απο 240 στα 192... πιστευω 48 ευρω κατω ειναι καλη τιμη..απλα απο τοσα αμαξια θα πρεπε να κοψει κατι ακομη..τουλαχιστον κατα τη δικη μου αποψη για να ειμαι εγω ευχαριστημενος θα ηθελα την κουπε απο 168 που ειπε τελικη να βγει ας πουμε 155 150..για να πω ειναι καλη η τιμη και το σκεφτομαστε... δηλαδη στο 25% περιπου η εκπτωση...
για να πετυχουμε ολοι τις τιμες που φανταζομαστε θελουμε περιπου απο 25 εως 35% τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειμαστε υπερβολικοι η οχι... τι κερδος θα εχει καποιος που θα κανει αυτη τη δουλεια..κλπ..
θα προσπαθησω να παζαρεψω και γω οταν μπορεσω και περασω απο εκει σημερα η αυριο..

Spyros
20-06-08, 14:39
Παιδια απο ωρα σε ωρα περιμενω και εγω προσφορα απο Llumar στην Πεντελης στο Μαρουσι.

Dimzan
20-06-08, 14:41
Η Sedanne παει απο 234 στα 187 και το πασσατ απο 240 στα 192... πιστευω 48 ευρω κατω ειναι καλη τιμη..απλα απο τοσα αμαξια θα πρεπε να κοψει κατι ακομη..τουλαχιστον κατα τη δικη μου αποψη για να ειμαι εγω ευχαριστημενος θα ηθελα την κουπε απο 168 που ειπε τελικη να βγει ας πουμε 155 150..για να πω ειναι καλη η τιμη και το σκεφτομαστε... δηλαδη στο 25% περιπου η εκπτωση...
για να πετυχουμε ολοι τις τιμες που φανταζομαστε θελουμε περιπου απο 25 εως 35% τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειμαστε υπερβολικοι η οχι... τι κερδος θα εχει καποιος που θα κανει αυτη τη δουλεια..κλπ..
θα προσπαθησω να παζαρεψω και γω οταν μπορεσω και περασω απο εκει σημερα η αυριο..

Το τι κερδος εχουν απλα δε μπορεις να το φανταστεις... σιγουρα πολλοι εδω μεσα ασχολουνται με εμποριο και ξερουν τι παιζει με ποσοστα κλπ... Οι μεμβρανες για καθε αμαξι δεν κοστιζουν πανω απο 50 ευρω (οι κολλες εχουν επισης πολυ μικρο κοστος). Τις παιρνουν <<χυμα>> και τις κοβουν στο μεγεθος καθε γυαλινης επιφανειας που θελουν καλυψουν. Αν ειδες και πιο πανω ανεφερα οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των χρηματων που πληρωνουμε για τα φιμε ειναι η εργασια του καθε μαστορα για να τα περασει. Προφανως δεν ειναι ευκολη δουλεια αλλα θεωρω οτι ειναι και αρκετα υπερτιμημενη.. Απλα ειδαν οτι εχει ψωμι οι μαγκες και δε ριχνουν τις τιμες.. νομοι προσφορας-ζητησης. Επισης μην ξεχναμε οτι οσοι ασχολουνται με αμαξια (και σπιτια) βγαζουν λευτα.. Πιστεψε με ειναι κλαδος που παντα εχει αναπτυξη και παιζουν ολοι με μεγαλα ποσοστα.. Εδω ενα αμαξι εχει τιμη εργοστασιου λιγοτερο απο τη μιση της λιανικης τιμης.. φαντασου αυτο το 100% πανω οτι παει σε πολλα χερια που ολοι κερδιζουν... τεσπα ειμαι παλι οφτοπικ

BILL007
20-06-08, 14:52
Προφανως δεν ειναι ευκολη δουλεια αλλα θεωρω οτι ειναι και αρκετα υπερτιμημενη.. Απλα ειδαν οτι εχει ψωμι οι μαγκες και δε ριχνουν τις τιμες.. νομοι προσφορας-ζητησης.

Nόμοι καρτέλ να λες καλύτερα φίλε dimzan!Αρε Ευαγγελάτε που είσαι να καταγγείλουμε το καρτέλ των φιμε!αχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!:rofl2: :rofl2: :rofl2:

Περιμένω και εγώ προσφορά με τιμή απο ένα μαγαζί κοντά στον Πειραιά...:D

Spyros
20-06-08, 14:54
Παιδια εφαγα πικρα απο την Llumar πριν λιγο. Οι τιμες που εδωσε ανεξαρτητως μαρκας ειναι οι παρακατω:

- 5πορτα = 200 Ε
- 4πορτα = 170 Ε
- Καμπριο με τζαμι πισω = 130 Ε
- Καμπριο με ζελατινα πισω = 95 Ε

Θα κοιταξω και αλλου.

Dimzan
20-06-08, 14:59
Nόμοι καρτέλ να λες καλύτερα φίλε dimzan!Αρε Ευαγγελάτε που είσαι να καταγγείλουμε το καρτέλ των φιμε!αχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!:rofl2: :rofl2: :rofl2:

Περιμένω και εγώ προσφορά με τιμή απο ένα μαγαζί κοντά στον Πειραιά...:D

Σωστος νομοι καρτελ! Παιδια δεν τα λεω τυχαια αυτα που λεω επειδη εχω δουλεψει σε καταστημα για πολυ καιρο εχω δει πως βγαινουν οι τιμες. Επισης ειχα παει και σε ενα συνεργειο για μια βδομαδα και εκει κι αν ειδα...

Για αυτο και λεω μεχρι 120 στο δικο μου.. Τι σκ@@@ εμενα ειναι και μονο 5 γυαλινες επιφανειες πολυ απλες χωρις παραθυρακια και μικρα τριγωνακια... Του πατερα μου που εχει 9 επιφανειες πληρωσε καπου 180-200 ευρω...

Ξεχασα πριν να αναφερω οτι ο αριθμος των διαφορετικων επιφανειων παιζει κι αυτος ρολο στην τελικη τιμη γτι καθε τζαμι θελει ξεχωριστα να βγαλει τα λαστιχα να το καθαρισει και ειναι προφανως πιο δυσκολο να το κανει πολλες φορες για μικρο κομματια παρα λιγες για μεγαλα

tasospou44
20-06-08, 15:20
Παιδια εφαγα πικρα απο την Llumar πριν λιγο. Οι τιμες που εδωσε ανεξαρτητως μαρκας ειναι οι παρακατω:

- 5πορτα = 200 Ε
- 4πορτα = 170 Ε
- Καμπριο με τζαμι πισω = 130 Ε
- Καμπριο με ζελατινα πισω = 95 Ε

Θα κοιταξω και αλλου.
αυτες τις τιμες και καλυτερες....μου τις εδωσε συνεργατης της lumar στην πατρα...οτι θελει ζηταει ο καθενας.....

yiannisz3
20-06-08, 16:12
αυτες τις τιμες και καλυτερες....μου τις εδωσε συνεργατης της lumar στην πατρα...οτι θελει ζηταει ο καθενας.....

εγω για αυτο ειπα να επικοινωνησετε με τα κεντρικα και να μιλησετε με εναν υπευθυνο...

Johnyb
20-06-08, 16:17
Καλά με τέτοιες τιμές απο 35 μου φαίνεται πως θα μείνουν 5...Στο κάτω κάτω πας το χειμώνα που τα μαγαζια αυτά βαράνε μύγες και πέφτεις πολύ πιο χαμηλά και με ένα αυτοκινητο μόνο...

stelmaniac
20-06-08, 16:37
Ενα κουτι φιμε ρολο(για ενα αμαξι)κοστιζει στον επαγγελματια 5ευρω. Χυμα ειναι ακομα φθηνοτερο.Τα υπολοιπα ειναι κερδος.Δεν χρειαζεται κολλες διοτι κολλαει με νερο(οπως τα σηματα στα μοντελα-οσοι ασχολουνται γνωριζουν)

Dimzan
20-06-08, 16:41
Καλά με τέτοιες τιμές απο 35 μου φαίνεται πως θα μείνουν 5...Στο κάτω κάτω πας το χειμώνα που τα μαγαζια αυτά βαράνε μύγες και πέφτεις πολύ πιο χαμηλά και με ένα αυτοκινητο μόνο...

το χειμωνα δε βαρανε μυγες. αλλαζουνε παρμπριζ που σπανε απο το χαλαζι.. και γενικως εχουν παντα δουλεια. γι αυτο δεν κανουν τρελες εκπτωσεις. σ λενε αμα θες παρε αλλιως τραβα αλλου..

tasospou44
20-06-08, 16:42
με 7 ευρω το ειχα παρει και το χα τοποθετησει μονος μου σε ενα ρενο καμπριο........7 ευρω μου πηγε(μουφα ζελατινα ομως)....αντε να την περνουν 30 οι επαγγελματιες την καλη ζελατινα......ολα τα αλλα κερδος....
καλα αν δεν πουνε καλη τιμη...το κοβω να βαζω φιμε μονος μου.....

Dimzan
20-06-08, 16:50
Ενα κουτι φιμε ρολο(για ενα αμαξι)κοστιζει στον επαγγελματια 5ευρω. Χυμα ειναι ακομα φθηνοτερο.Τα υπολοιπα ειναι κερδος.Δεν χρειαζεται κολλες διοτι κολλαει με νερο(οπως τα σηματα στα μοντελα-οσοι ασχολουνται γνωριζουν)

δεν το ηξερα οτι κανει 5 ευρω..!!!! βασικα υπεθετα οτι επειδη ειναι και μαρκα θα κανει παραπανω.. θυμαμαι πριν καναδυο χρονια που εδινε το lidl ενα σετακι για να κανεις φιμε στο αμαξι σου ειχε κανα 15αρι ευρω. ειχε και οδηγιες του πως να το κανεις. δεν το πηρα αλλα το θυμαμαι.. μου φαινεται οτι lumar 3m και δε συμμαζευεται ειανι τα ιδια φιλμ και γινεται απλα brand-naming.... σαν το μελι του ευαγγελατου ενα πραμα....

αυτο που ξερω ειναι οτι ο μαστορας ξεκολαει τα λαστιχα γυρω απ το τζαμι , καθαριζει πολυ καλα το τζαμι, και μετα κολλαει το φιλμ ωστε να εφαρμοζει τελεια. σημαντικο ειναι να μην εχει καθολου κομματακια σκονης η οποιασδηποτε βρωμιας γτι μετα θα κανει μπαλακι απο αερα η γενικως δε θα κατσει καλα. Εκει φαινεται ο μαστορας. πρεπει αν ακολουθησει ευλαυικα και οχι βιαστικα τη διαδικασια.. μετα απλα κοβει το φιλμ στις ακρες τουταμιου και μετα ξαναβαζει τα λαστιχα που περιβαλλουν το τζαμι (αν τα βγαλει πριν).

Αλλα δε μπορω να φανταστω οτι ολα τα λευτα τα βαζει στην τσεπη του το θεωρω κοροιδια! Αν οντως τα φιμε κοστιζουν 5 ευρα τοτε λυπαμαι πολυ νιωθω θυμα να πληρωσω ακομα και 100 ευρω για δουλεια 6 ωρων. εγω το 8ωρο παιρνω 30 ευρω

tasospou44
20-06-08, 17:25
οχι δεν εχουν ολες οι ζελατινες ιδια ποιοτητα....η μουφα ζελατινα επιρεαζεται απο τον ηλιο στην διαρκεια 5 ετων θα εχει αλλαξει χρωμα(σκουραινει γιατι καιγεται απο τον ηλιο) και δεν θα προσφερει καλη ηλιοπροστασια....
αλλα αν θυμαμαι καλα ειχα ρωτησει καποιον να μου δωσει σκετη ζελατινη με το μετρο και μου χε πει τιμη λιανικης γυρω στα 20 το μετρο...(με 4 μετρα το ντυνεις ολο) δηλαδη αντε να του στοιχιζει 40-50 ευρω πιο κατω δεν νομιζω να τις περνουν ουτε τα μαγαζια.....αν η τιμη ειναι καλη αξιζει να βαλεις κατι ποιοτικο...και με την εγγυηση θα το χαιρεσαι χωρις προβληματα και ανχος(κτεο,ξεκκοληματα,γδαρσιματα)
για παντα...η τουλαχιστον ,μια πενταετια....

Aceman1925
20-06-08, 17:31
Βασιλη εχεις πμ.περιμενουμε νεα!!!

KiNG
20-06-08, 19:02
Ενα κουτι φιμε ρολο(για ενα αμαξι)κοστιζει στον επαγγελματια 5ευρω. Χυμα ειναι ακομα φθηνοτερο.Τα υπολοιπα ειναι κερδος.Δεν χρειαζεται κολλες διοτι κολλαει με νερο(οπως τα σηματα στα μοντελα-οσοι ασχολουνται γνωριζουν)

Και από πού μπορώ να αγοράσω?

MrZ
20-06-08, 19:48
Ξεχασα πριν να αναφερω οτι ο αριθμος των διαφορετικων επιφανειων παιζει κι αυτος ρολο στην τελικη τιμη γτι καθε τζαμι θελει ξεχωριστα να βγαλει τα λαστιχα να το καθαρισει και ειναι προφανως πιο δυσκολο να το κανει πολλες φορες για μικρο κομματια παρα λιγες για μεγαλα

Σωστός για τον αριθμό επιφανειών (οι sedan χρεώνονται περισσότερα από τους coupe για εκείνα τα μικρά τριγωνάκια στις πίσω πόρτες...)Επίσης τα λάστιχα δεν χρειάζεται να βγούν σε τζάμια που είναι περιμετρικά μαυρισμένα από το εργοστάσιο.Συστήνουν το βγάλσιμο σε αυτοκίνητα που δεν έχουν αυτό το μάυρισμα για να μην φανεί η άκρη της μεμβράνης και γιατί τα παλιά αυτοκίνητα έχουν άπίστευτη βρώμα(ναι αλήθεια λέω και ας τα καθαρίζετε κάθε μέρα)πάνω στα τζάμια με αποτέλεσμα να εμφανίζεται η βρώμα κάτω από τη ζελατίνα.Οπότε αφαιρείται το τζάμι για να καθαριστεί.Βέβαια τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό,αν του πείς ότι δεν θέλεις να το βγάλει δεν το βγάζει,αλλά για κάποιες λεπτομέρειες θα σου πει...έπρεπε να βγεί το τζάμι...Για να μου περάσουν στο escort μεμβράνες 3M (3πορτο αλλά έβαλα και στο παρμπρίζ) μου είχαν πάρει το 2005 230 ευρώ.

Προσοχή επιλέξτε μία σκάλα τουλάχιστον πιό ανοιχτόχρωμη μεμβράνη από τη σκουρότητα του δείγματος που βλέπετε μέσα στο κατάστημα.Εγώ λέω καλό είναι αυτό,στα όρια...μπράβο,μου τα περνάνε,πολύ ωραία(λάμπες φθωρίου)και με το που βγαίνω στο δρόμο...λές και έπεσε ένας κουβάς με μάυρη μπογιά...μετά τί να πείς?δεν μ'αρέσουν?Άμα τα ξηλώσω ποτέ βλέπουμε(έχουν και εγγύηση εφόρου ζωής γαρ...)

tasospou44
20-06-08, 20:02
Και από πού μπορώ να αγοράσω?
μην το δοκιμασεις....τσαμπα κοπο...χαλασα 4 μετρα ζελατινα μεχρι να καταφερω να μαθω και ειχα και βοηθεια...δεν κανει 5 αλλα 15.....και σκεψου οτι θα δωσεισ τσαμπα 15 ευρο....ειναι δουλεια που θελει εμπειρια και προσοχη....

skatzoxoiros
20-06-08, 20:21
Δεν χρειαζεται κολλες διοτι κολλαει με νερο(οπως τα σηματα στα μοντελα-οσοι ασχολουνται γνωριζουν)

Να σας καλησπερίσω και εγώ και να σας μεταφέρω την εμπειρία μου και την γνώμη μου

Κατα αρχάς για τον φίλο μας που λέει πως δε χρειάζεται κόλλα, δε χρειάζεται επιπλέον κόλλα γιατι οι μεμβράνες είναι αυτοκόλλητες, δεν κολλάνε με νερό. Το νερό βοηθάει τον εγκαταστάτη να τοποθετήσει στην θέση της την μεμβράνη. Η διαδικασία είναι η εξής:


Η μεμβράνη τοποθετήται στο καθαρισμένο εξωτερικό μέρος της γύαλινης επιφάνειας, οπου ο εγκαταστάτης την κόβει με την βοήθεια ενός χαρτοκόπτη στην ακριβή διάσταση του τζαμιού.
Αν η μεμβράνη πρόκειται να μπεί σε κυρτή επιφάνεια (πίσω ή μπροστά παρμπρίζ) θερμαίνεται με την βοήθεια σεσουάρ για να πάρει την κλίση της επιφάνειας
Στην συνέχεια καθαρίζεται το τζάμι που θα τοποθετηθεί εσωτερικά.
Βρέχεται όλη η εσωτερική επιφάνεια του τζαμιού με ειδικό ψεκαστήρα.
Αποκολλάνε το πίσω μέρος της μεμβράνης ωστε να εμφανιστεί η κόλλα της.
Την τοποθετούνε στο τζάμι απαλά, και επειδη αυτό είναι βρεγμένο αυτή δε κολλάει. Έτσι δίνεται η δυνατότητα στον εγκαταστάτη να την "γλιστρίσει" και να την βάλει στην θέση της.
Αφού μπεί ακριβώς στην θέση της, με μια πλαστική σπάτουλα με κινήσεις απο το κέντρο προς τα άκρα, πιέζεται η μεμβράνη ωστε να φέυγει το νερό που είναι ανάμεσα σε αυτήν και το τζάμι. Όπου το νερό φύγει, η μεμβράνη κολλάει


Που πρέπει να δώσει μεγάλη προσοχή ο εγκαταστάτης:
Μην υπάρξει κάποιο σημείο που υπάρχει δακτυλικό αποτύπωμα και μείνει για πάντα μέσα.
Μην κατα την αποκόλληση του προστατευτικού απο την μεμβράνη, λόγω στατικού ηλεκτρισμού κολλήσει σκόνη εστω και ένας κόκκος στην επιφάνεια που κολλάει γιατι θα μείνει εγκλωβισμένο μέσα.
Καλό θα είναι η εγκατάσταση να γίνει σε κλειστό χώρο

Μερικά tips και μερικά πράγματα που ίσως δε ξέρετε.

Τις πρώτες 2 - 3 μέρες υπάρχει μια θαλερότητα απο την εγκλωβισμένη υγρασία ανάμεσα στο τζάμι και την μεμβράνη, η οποία θα φεύγει.
Την πρώτη μέρα δεν πρέπει να ανοίξετε τα τζάμια
Μετά απο 1 - 2 μέρες μπορεί σε κυρτές επιφάνειες να πεταχτεί ελάχιστα η μεμβράνη. Αφού αφήσετε το αυτοκίνητο στον ήλιο για λίγη ώρα με την βοήθεια μια τηλεκάρτας πατάτε τις ατέλειες και η μεμβράνη κολλάει οριστικά. (Ή αλλιώς πηγαίνετε στον εγκαταστάτη σας να το κάνει αυτός)

Προσωπικά έχω εγκαταστήσει τις LLUMAR αρχικά στο ΙΧ που είχα (ενα ΤΟΥΟΤΑ Starlet) και τις έχω 8 χρόνια δίχως κανένα πρόβλημα.
Πέρυσι τον Μάρτιο έβαλα της ίδιας εταιρίας και στο ταξί που έχω (TOYOTA Avensis) πάλι με τέλεια εφαρμογή και δίχως προβλήματα. Μάλιστα πέρασα αέρα ΚΤΕΟ και ούτε χαρτί ζήτησαν ούτε τίποτα. (Autovision) (φυσικά είχα και το χαρτί)
Την κίνησή μου για τοποθέτηση αντιηλιακών μεμβρανών την ακολούθησαν πάρα πολλοί συνάδελφοι της πιάτσας, και αυτοί δίχως προβλήματα (σε μερικά μοντέλα χρειάστηκε να ξεκουμπωθούν ταπετσαρίες)
Για αυτούς που θα επιλέξουν 3Μ, να γνωρίζουν πως η εταιρεία αυτή σταμπάρει τις μεμβράνες της. Έτσι, μπορεί στο κάθε τζάμι να πέσουν 3 - 4 στάμπες που θα γράφουν 3Μ σε ανεξέλεγκτα σημεία. Απο έξω δε φαίνονται, αλλα απο το εσωτερικό του οχήματος προσωπικά τις βρίσκω πολύ ενοχλητικές, ιδίως στα μπροστά πλαινά τζάμια αν πέσουν στο ύψος των ματιών...
Κατα τα άλλα απο θέμα ποιότητας 3Μ - LLumar είναι στο ίδιο επίπεδο, άλλες φθηνότερες λύσεις δε με έχουν ικανοποιήσει σαν αποτέλεσμα και εφαρμογή.
Εκτός απο την ποιότητα της ζελατίνας, τον μεγαλύτερο ρόλλο τον παίζει ο τεχνίτης που θα κάνει την εγκατάσταση. Ζητήστε να δείτε εργασίες, όχι μόνο εξωτερικά, αλλα και απο μέσα.

Τέλος θα σας πώ κάτι... Παιδιά μην τα λυπόσαστε, θα δείτε τεράστια διαφορά το καλοκαίρι! Το αυτοκίνητο δε θα ζεματάει, ο κλιματισμός αποδίδει περισσότερο... Εγω για την ηλιόλουστη Ελλάδα μας τις θεωρώ απαραίτητες σε όλους μας!
Στο καινούριο μου Ε90 που θα το έχω στα χέρια μου τις επόμενες μέρες θα πάω με κλειστά τα μάτια για LLUMAR

Φιλικά
Κώστας

Dimzan
20-06-08, 20:37
Φιλε Κωστα κατα αρχας μπραβο σου για τις καλες πληροφοριες που μας δινεις εισαι πολυ κατατοπιστικος. Προφανως ολοι θελουμε να γιενι καλη δουλεια στο αμαξι μας χωρις κοκους νερα και φουσκωματα στα τζαμια λογω κακης εγκαταστασης. υποθετουμε οτι αυτος που θα κανει τη δουλεια ειναι πραγματικος τεχνιτης και θα την κανει καλα. Εγω αλλωστε δεν εχω ακουσει ποτε καποιος να ειπε οτι δεν καναν καλη δουλεια στο αμαξι του οποτε πλεον ολοι ειναι πολλοι καλοι τεχνιτες. οι επωνυμοι τουλαχιστο που κοιταμε.

οπως βλεπεις ομως η φασαρια που γινεται ειανι για να πετυχουμε καλη τιμη.

Αυτο που δε μας ειπες (και μπορει να γνωριζεις γιατι ηδη ξερεις πολλα) ειναι που πανε τα 200 ευρω λιανικη τιμη που πληρωνουμε οταν παμε το αμαξι μας για φιμε?? προφανως 20% ειναι το φπα αν κοψει αποδειξη. 160 ευρω λοιπον. Ποιο ειναι το κοστος των μεμβρανων χοντρικη (οχι ποσο θα το παρω εγω αλλα ποσο το παιρνει ο εμπορος εχει τρελη διαφορα) και ποιο ειναι τελικα το κερδος του τοποθετητη-μαστορα (γτι το υπολοιπο εκει παει)??

Αν απαντησεις σε αυτο απαντας σε πολλους και μαλιστα μπορεις να μας διαφωτισεις με την απαντηση σου αν ειναι ουτοπικο το 120-140 που υπολογιζουμε να πετυχουμε για καθε αμαξι , με δεδομενο οτι θα παμε 30 αμαξια

skatzoxoiros
20-06-08, 20:55
Εγω αλλωστε δεν εχω ακουσει ποτε καποιος να ειπε οτι δεν καναν καλη δουλεια στο αμαξι του οποτε πλεον ολοι ειναι πολλοι καλοι τεχνιτες. οι επωνυμοι τουλαχιστο που κοιταμε.
Αυτο που δε μας ειπες (και μπορει να γνωριζεις γιατι ηδη ξερεις πολλα) ειναι που πανε τα 200 ευρω λιανικη τιμη που πληρωνουμε οταν παμε το αμαξι μας για φιμε?? προφανως 20% ειναι το φπα αν κοψει αποδειξη. 160 ευρω λοιπον. Ποιο ειναι το κοστος των μεμβρανων χοντρικη (οχι ποσο θα το παρω εγω αλλα ποσο το παιρνει ο εμπορος εχει τρελη διαφορα) και ποιο ειναι τελικα το κερδος του τοποθετητη-μαστορα (γτι το υπολοιπο εκει παει)??

Κατα αρχάς, κάτι που ξέχασα να το γράψω πρίν, η εργασία είναι γύρω στο δυωρο για ένα αμάξι σεντάν.
Πόσο στοιχίζουν τα υλικά δε μπορώ να ξέρω, όσα ξέρω και περιέγραψα είναι επειδή ήμουν μπροστά στην εγκατάσταση και στα δύο αυτοκίνητά μου, πάνω απο το κεφάλι του μάστορα. :D
Εγώ είχα πληρώσει 250 ευρώ για το Avensis πέρυσι αλλα έβαλα και στο μπροστά παρμπρίζ πολύ πιο ελαφρύ απο τα γυρω. Για να σας προλάβω, η τοποθέτηση στο μπροστά παρμπρίζ απαγορευεται, και ας είναι πιο ελαφρύ απο τα υπόλοιπα. Προς το παρόν όμως δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε ελέγχους (και μιλάμε για ταξί που τα πράγματα είναι πολύ πιο αυστηρά). Για όσους το επιχειρήσουν να γνωρίζουν οτι το βράδυ θα χασουν ενα πολύ μικρό μέρος της ορατότητας τους (εμένα δε με ενοχλεί, άλλους όμως μπορεί να μην τους αρέσει, ιδίως αν δεν έχουν προβολείς xenon). Επανέρχομαι για την τιμή , χωρίς το μπροστά μου είχε ζητήσει 200 ευρώ, και οι τιμές ήταν fix βαση καταλόγου. (και οσοι συνάδελφοι έβαλαν τις 3Μ στο ίδιο αυτοκίνητο τα ίδια ακριβώς πλήρωσαν)
Το περιθώριο κέρδους δε το γνωρίζω οπότε δε μπορώ να σας βοηθήσω για το αν υπάρχει περιθώριο μεγάλης έκπτωσης

zaharias
20-06-08, 23:23
Εγω πριν κανα χρονο περιπου εδωσα 280 ευρω εδω στη Χίο και εβαλα Lumar, την πιο ανοιχτη αποχρωση σε ολα τα τζαμια (Ε46 coupe) και μπροστα.
Στον συγκεκριμενο που πηγα, τουλαχιστον στο νησι πανω ειναι ο καλυτερος..και δεν λυνει ταπετσαριες..

Η δουλιτσα που εγινε ειναι πολυ καλη και η τοποθετηση εξισου.
Στα τζαμια οδηγου & συνοδηγου εχει παει τη μεμβρανη μεχρι πανω και νομιζεις οτι το τζαμι ειναι εργοστασιακο φιμε, δεν φαινεται το τελειωμα της μεμβρανης.

Εγω πιστευω οτι τα "υλικα" (ανα αυτοκινητο) δεν ειναι πολλα...Ασχετα οτι το κοστος για ενα ρολο θα ειναι καμποσο(μιλαω για επαγγελματικο μεγαλο ρολο)...αλλα το οποιο θα του γυριζει πισω και με το παραπανω!! Το ολο θεμα ειναι ο κοπος, η εργασια...

Θυμαμαι που μου ειχε πει οτι το μπροστα και το πισω τζαμι ειναι τα πιο δυσκολα.

BILL007
21-06-08, 14:15
up...................:D

MrZ
21-06-08, 20:13
Για αυτούς που θα επιλέξουν 3Μ, να γνωρίζουν πως η εταιρεία αυτή σταμπάρει τις μεμβράνες της. Έτσι, μπορεί στο κάθε τζάμι να πέσουν 3 - 4 στάμπες που θα γράφουν 3Μ σε ανεξέλεγκτα σημεία. Απο έξω δε φαίνονται, αλλα απο το εσωτερικό του οχήματος προσωπικά τις βρίσκω πολύ ενοχλητικές, ιδίως στα μπροστά πλαινά τζάμια αν πέσουν στο ύψος των ματιών...
Τα οποία μπορείς να ζητήσεις να στα αφαιρέσει επιτόπου ο εγκαταστάτης(υπάρχουν για λόγους γνησιότητας,να είσαι σίγουρος ότι είναι 3Μ)ή μπορείς μόνος σου με ένα κομμάτι βαμβάκι βρεγμένο με οινόπνευμα.Δεν είναι μόνιμα...
Τώρα αν θέλεις να τα βλέπεις και να φαντάζεσαι Μ3...


Εγώ είχα πληρώσει 250 ευρώ για το Avensis πέρυσι αλλα έβαλα και στο μπροστά παρμπρίζ πολύ πιο ελαφρύ απο τα γυρω. Για να σας προλάβω, η τοποθέτηση στο μπροστά παρμπρίζ απαγορευεται, και ας είναι πιο ελαφρύ απο τα υπόλοιπα. Προς το παρόν όμως δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε ελέγχους (και μιλάμε για ταξί που τα πράγματα είναι πολύ πιο αυστηρά). Για όσους το επιχειρήσουν να γνωρίζουν οτι το βράδυ θα χασουν ενα πολύ μικρό μέρος της ορατότητας τους (εμένα δε με ενοχλεί, άλλους όμως μπορεί να μην τους αρέσει, ιδίως αν δεν έχουν προβολείς xenon).

Το μπροστά κάνει τεράστια διαφορά το βράδυ και οι &^@%&^@ που πάνε με τα μεγάλα φώτα στο αντίθετο ρέυμα σε τυφλώνουν λιγότερο.ΑΛΛΆ έχω ακούσει ότι σε περίπτωση τροχαίου,αν έχεις φιμέ στο μπροστά δεν σε καλύπτει η ασφαλιστική σου(και καλά έχεις μεμβράνη άρα δεν έβλεπες άρα εσύ φταίς.)Κάποιος που ξέρει καλό θα ήταν να μας πεί γιατί και εγώ δεν είμαι σίγουρος.

Nick_compact
21-06-08, 20:17
Eγώ θα έλεγα να μην το κουβεντιάζετε καν για μεμβράνη μπροστά... Για να το πω ευγενικά..

BILL007
21-06-08, 20:30
Εγω πάντως μπροστά θα βάλω την τελείως διάφανη...Βαριέμαι να βάζω κουρτινάκι τώρα το καλοκαίρι...χαχααχαχαχα!!!!!:D:D:D

Dimzan
21-06-08, 20:30
Επειδη εχει τυχει να το συζητησω με επαγγελματια οδηγο ταξι που ηταν πραγματικα χωμενος:

Φιμε μπροστα δεν μπορεις να παρεις αδεια παρα μονο για ειδικο λογο. Τετοιος λογος ειναι μονο να μεταφερεις ατομα τα οποια προστατευονται η εχουν λογο να ειναι πιο προστατευμενοι (και προφανως το χουν κατωχυρωσει με το νομο). Ο συγκεκριμενος ταξιτζης συνεργαζοταν με πρακτορειο για διασημους και επιφανεις (ειχε και μια merc τεραστια) και μαλιστα ενω μπορουσε να εχει φιμε στο μπροστινο δεν το εκανε ο ιδιος οχι γτι ειναι κουλαδι αλλα γτι το θεωρει ανουσιο. Θες ειδικη αδεια για να βαλεις μπροστα φιμε και το εχω ακουσει κι εγω οτι αν εχεις χωρις αδεια μπροστα δε σε καλυπτει η ασφαλεια. Επισης το θεωρω βλακεια να βαλεις μπροστα φιμε γτι μονο για μοστρα το κανεις. Αν σε ενοχλει ο ηλιος βαλε γιαλυα. Αλλωστε δεν μειωνει τοοοσο πολυ την εισερχομενη θερμοτητα το μπροστινο τρζαμι αφου ειανι οχυρωμενο απ ολα τα υπολοιπα.

υγ. ο συγκεκριμενος ταξιτζης παιδια το κατεχει. πιασαμε παρλα για αμαξια και καταληξαμε να μπαινουμε ντριφταροντας σε καθε στροφη. ο αντθρωπος το κατειχε (κι ας ειχε merc ηταν με ε30 παλια....)

MrZ
21-06-08, 21:55
Επισης το θεωρω βλακεια να βαλεις μπροστα φιμε γτι μονο για μοστρα το κανεις.
Είναι ένας λόγος,ναί.Αλλά ότι κάνεις για μόστρα δεν είναι απαραίτητα και βλακεία...μην τα μπερδεύουμε.Απλά σε αυτή την περίπτωση μπλέκουμε μόστρα με πρόστιμα.

Αν σε ενοχλει ο ηλιος βαλε γιαλυα. Αλλωστε δεν μειωνει τοοοσο πολυ την εισερχομενη θερμοτητα το μπροστινο τρζαμι αφου ειανι οχυρωμενο απ ολα τα υπολοιπα.

Μπές σε αμάξι με φιμέ και άνοιξε 10 εκατοστά το τζάμι.Θα νιώθεις πάνω σου ένα κάψιμο μόνο εκεί που πέφτει ήλιος από το άνοιγμα.Ναι είναι αλήθεια!!Κυκλοφορούσα καλοκαίρι με κλειστά τζάμια χωρίς κλιματισμό στο κέντρο της αθήνας...Ήταν ασφικτική η ατμόσφαιρα,αλλά δεν καιγόμουν(να'ναι καλά η ηλιοροφή...).Οπότε να σε προφυλάσσουν τα φιμέ μόνο με τον ήλιο στο πλάι και πίσω?

Κάνε ταξίδι βράδυ με αυτοκίνητο που έχει φιμέ στο παρμπρίζ.Την επόμενη κάνε με αυτοκίνητο που δεν έχει.Θα φοράς και το βράδυ γυαλιά ηλίου?

tasospou44
22-06-08, 01:21
τιποτα νεα απο τιμες?

Dark_Niaou
22-06-08, 07:52
ΥΠΟΜΟΝΉ για Δευτέρα.... Το καλό πράγμα αργεί....

Dimzan
22-06-08, 10:09
....

Κάνε ταξίδι βράδυ με αυτοκίνητο που έχει φιμέ στο παρμπρίζ.Την επόμενη κάνε με αυτοκίνητο που δεν έχει.Θα φοράς και το βράδυ γυαλιά ηλίου?

προφανως το εννοω για τη μερα. Το βραδυ γτι να βαλεις γυαλια??? ισα ισα που το βραδυ με μπροστινο φιμε εχεις λιγο χειροτερη ορατοτητα.

MrZ
22-06-08, 12:33
προφανως το εννοω για τη μερα. Το βραδυ γτι να βαλεις γυαλια??? ισα ισα που το βραδυ με μπροστινο φιμε εχεις λιγο χειροτερη ορατοτητα.

Είναι πολύ πιο ξεκούραστο στην οδήγηση το βράδυ,η χειρότερη ορατότητα παίζει με τη σκουρότητα που θα βάλεις.Τέλος πάντων,μπροστά δεν θα βάλει κανείς οπότε δεν έχουμε λόγο να το συζητάμε :peepwall:

john
22-06-08, 19:54
το μπροστινο φιμε στην πιο ανοικτη αποχρωση επηρεαζει στη οδηγηση?

Aceman1925
22-06-08, 20:02
κατι ακομα.μιλωντας με καποιον γνωστη μου ειπε τα εξης:οσο εχει να κανει με χρωματισμο των φιμε η 3Μ ειναι η καλυτερη.Η lum. μωβιζει σε αντανακλασεις το πρωι.Για καποιον δηλαδη που θελει το σταθερο μαυρο πρεπει να παει μονο στην 3Μ.Συμφωνος με αυτο ειναι και ο φιλος με το r32 που εχω πει.

Nick_compact
22-06-08, 20:16
Είχα Llumar και δεν ισχύει αυτό.

God
22-06-08, 20:21
κατι ακομα.μιλωντας με καποιον γνωστη μου ειπε τα εξης:οσο εχει να κανει με χρωματισμο των φιμε η 3Μ ειναι η καλυτερη.Η lum. μωβιζει σε αντανακλασεις το πρωι.Για καποιον δηλαδη που θελει το σταθερο μαυρο πρεπει να παει μονο στην 3Μ.Συμφωνος με αυτο ειναι και ο φιλος με το r32 που εχω πει.

Εχω Lummar και σιγουρα δεν ισχυει αυτο. Μαυρα σκετο ειναι ολες τις ωρες και απο καθε γωνια.

MrZ
22-06-08, 20:48
κατι ακομα.μιλωντας με καποιον γνωστη μου ειπε τα εξης:οσο εχει να κανει με χρωματισμο των φιμε η 3Μ ειναι η καλυτερη.Η lum. μωβιζει σε αντανακλασεις το πρωι.Για καποιον δηλαδη που θελει το σταθερο μαυρο πρεπει να παει μονο στην 3Μ.Συμφωνος με αυτο ειναι και ο φιλος με το r32 που εχω πει.

Κάποια αυτοκίνητα έχουν απο κατασκευής τους ένα απειροελάχιστο χρώμα στα τζάμια το οποίο τονίζεται κάπως μετά την τοποθέτηση μεμβρανών.Μάλλον ο φίλος σου έχει μπερδευτεί με αυτό.

Aceman1925
22-06-08, 20:49
παιδια δεν ξερω.δεν εχω βαλει ποτε διπλα διπλα μεμβρανες πολλων εταιριων.απο μια συζητηση που ειχα το μαθα αυτο.Για να το λετε ομως εσεις που ειχατε και το βλεπατε και καθε μερα παω πασο.

Υ.Γ:χτες συνιδοποιησα οτι μονο το πισω τζαμι εχει μεμβρανες!!! τα αλλα ΕΙΝΑΙ φιμε...δεν υπαρχει η χαρ/κη γραμμη στα ορια του τζαμιου ειναι ολο μπλε:clap:
μπορει να με γραψουν ετσι??

georgiou
22-06-08, 21:09
παιδια εγω στο ε46 εχω lummar 2ο σταδιο
ο πατερας μου στο ε90 εχει επισης 2ο σταδιο 3Μ

ειναι λιγο πιο σκουρο το 3Μ...
αλλα καμοια σχεση ... στο 3Μ βλεπεις διαφορα στο 8εμα ηλιοπροστασιας ειναι πιο κρυο το αμξι μεσα σε σχεση με το lummar..
η συγκριση ειναι πολυ καλη...
διοτι ειναι διπλα διπλα τα αμαξια και ιδο ακριβως χρωμα ασημι και τα δυο...

εγω προτεινω 3Μ....

Nick_compact
22-06-08, 21:27
Παίδες....stay focused on the target...

Dimzan
22-06-08, 22:57
παιδια εγω στο ε46 εχω lummar 2ο σταδιο
ο πατερας μου στο ε90 εχει επισης 2ο σταδιο 3Μ

ειναι λιγο πιο σκουρο το 3Μ...
αλλα καμοια σχεση ... στο 3Μ βλεπεις διαφορα στο 8εμα ηλιοπροστασιας ειναι πιο κρυο το αμξι μεσα σε σχεση με το lummar..
η συγκριση ειναι πολυ καλη...
διοτι ειναι διπλα διπλα τα αμαξια και ιδο ακριβως χρωμα ασημι και τα δυο...

εγω προτεινω 3Μ....

παιζει ρολο και ποσο θερμοαγωγιμο ειναι και το υπολοιπο αμαξι. θερμοτητα στο εσωτερικο δεν περναει μονο απο τα τζαμια. σκεψου οτι ειναι ολο το σασι ζεστο και μεταφερεται και απο τα μεταλλα. απλα η περισσοτερη θερμοτητα που μπαινει μεσα ειναι απο τα τζαμια. Σωστη ειανι η συγκριση οταν τα κρατας ολα σταθερα και αλλαζεις μονο ενα παραγοντα. Δε λεω φαινονται κοντινα αμαξια το Ε46 και το Ε90 δεν ξερεις ομως αν ειναι ιδια παντου (ισως ειανι παρομοια)

Παντως εχω ακουσει κι εγω οτι τα 3Μ ειναι καλυτερα σε θεμα φιλτραρισματος της ακτινοβολιας. Εμεις στο αλλο αμαξι τετοια εχουμε. Βασικα τα Lumar εδω μεσα τα εμαθα. αν τα βαλουμε ελπιζω να ναι καλα..

Aceman1925
23-06-08, 10:26
Bασιλη πηρες τηλεφωνο?

BILL007
23-06-08, 12:02
To μεσημέρι που θα κατέβω Πειραιά θα παω να πάρω την προσφορά από το μαγαζί που σας έλεγα.:D Περισσότερα νεα το βραδάκι...Φίλε aceman δεν πρόλαβα να πάρω εκει που μου είπες γιατι είμαι λιγάκι πνιγμένος...Θα πάρω αύριο όμως σίγουρα να δούμε και απο κει τι παίζει:D Να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε και τι θα φέρει και ο dark niaoy:D Stay tuned!:D

romapiz
23-06-08, 14:54
γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο site θελω και εγω την ηλιοπροστασια
romapiz e46 αν προλαβενω.ευχαριστω.

romapiz
23-06-08, 14:57
sory e46 coupe

BILL007
24-06-08, 09:45
Παιδια εφαγα πικρα απο την Llumar πριν λιγο. Οι τιμες που εδωσε ανεξαρτητως μαρκας ειναι οι παρακατω:

- 5πορτα = 200 Ε
- 4πορτα = 170 Ε
- Καμπριο με τζαμι πισω = 130 Ε
- Καμπριο με ζελατινα πισω = 95 Ε

Θα κοιταξω και αλλου.

Oμοίως παιδιά και αυτός στο Πειραιά που ρώτησα μου είπε σχεδόν τις ίδιες τιμές με +/-5 ευρώ διαφορά!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!και ήταν και αδιαπραγμάτευτος...Μου λέει έχω πολύ δουλειά και χάρη θα σας κάνω που θα σας εξυπηρετήσω άμεσα!!!!:bugeye: Την έφαγα τη φρίκη μου και εγώ...Σήμερα θα ρωτήσω και σε δυο άλλους...γιατί αυτός μου την έσπασε πολύ άσχημα χτες...Ακου χάρη...ΕΛΕΟΣ!!!!

Chalyps
24-06-08, 09:50
sorry δεν έχω παρακολουθήσει όλο το θρεντ....αλλά να βοηθήσω θέλω....
Στο Αιγάλεω υπάρχει ένας που τοποθετεί 3Μ.
Βάζει κ στο παρμπριζ.
Τον ρωτήσατε για προσφορά?
Πάντως αυτή την εποχή δύσκολα θα πετύχετε κάτι σούπερ! (περίοδος αιχμής)

BILL007
24-06-08, 10:00
sorry δεν έχω παρακολουθήσει όλο το θρεντ....αλλά να βοηθήσω θέλω....
Στο Αιγάλεω υπάρχει ένας που τοποθετεί 3Μ.
Βάζει κ στο παρμπριζ.
Τον ρωτήσατε για προσφορά?
Πάντως αυτή την εποχή δύσκολα θα πετύχετε κάτι σούπερ! (περίοδος αιχμής)

Mπορείς να του δώσεις τη λίστα φίλε chalyps?και να του πεις να μας δώσει τιμές?Αν σου είναι εύκολο...:D Eγω σε λίγο φεύγω και πάω να ρωτήσω κάπου...Αν μπορούσες θα σου είμασταν υπόχρεοι...:D

Aceman1925
24-06-08, 10:07
BILL007 για τον δικο μου λες? πολυ ακριβα τα ακουσα.

Chalyps
24-06-08, 10:08
Το μόνο που μπορώ να κάνω λόγω περιορισμένου χρόνου είναι να πάρω τηλ. και να του πω πως ενδιαφέροντε 30 αυτοκίνητα απο bmw club.....
τι λες να το κάνω θα πετύχω τίποτα?

BILL007
24-06-08, 10:11
BILL007 για τον δικο μου λες? πολυ ακριβα τα ακουσα.

Oxι aceman δεν λεω για τον δικό σου...:D


Το μόνο που μπορώ να κάνω λόγω περιορισμένου χρόνου είναι να πάρω τηλ. και να του πω πως ενδιαφέροντε 30 αυτοκίνητα απο bmw club.....
τι λες να το κάνω θα πετύχω τίποτα?

Aμέ!!!Για πέστου και αμα θέλει λίστα με τα αμάξια στείλε μου με pm το φαξ του ή το email του και θα του τη στείλω εγώ...:D

Chalyps
24-06-08, 10:23
Πήρα τηλέφωνο και θα με πάρουν σε 10 λεπτά να μου πουν τι ακριβώς μπορεί να γίνει.
Θέλουν όμως την λίστα με πχ πόσα 5 πορτα , πόσα κουπέ και ποσα κάμπριο...

βάλε μου λινκ ή πάρε με τηλ. στο στέλνω με πμ

yiannisz3
24-06-08, 10:28
παιδια καλως κ κακος αυτη η εποχη ειναι η χειροτερη.ειναι ολοι πνιγμενοι στην δουλεια και απο γνωστο που ρωτησα π.χ αυτος δεν μπορει πριν τις 10 ιουλιου και απ'εξω απ'εξω μου ειπε οτι προσπαθουν ολοι να βγαλουν τα σπασμενα του χειμωνα.κακη σκεψη βεβαια αλλα δεν μπορεις να κανεις κουμαντο στου καθενος το μαγαζι.ισως να ηταν καλυτερα να το αφησετε γ τον χειμωνα που ολοι βαρανε μυγες και ΣΙΓΟΥΡΑ θα πετυχετε τις τιμες που θελετε???

BILL007
24-06-08, 10:51
παιδια καλως κ κακος αυτη η εποχη ειναι η χειροτερη.ειναι ολοι πνιγμενοι στην δουλεια και απο γνωστο που ρωτησα π.χ αυτος δεν μπορει πριν τις 10 ιουλιου και απ'εξω απ'εξω μου ειπε οτι προσπαθουν ολοι να βγαλουν τα σπασμενα του χειμωνα.κακη σκεψη βεβαια αλλα δεν μπορεις να κανεις κουμαντο στου καθενος το μαγαζι.ισως να ηταν καλυτερα να το αφησετε γ τον χειμωνα που ολοι βαρανε μυγες και ΣΙΓΟΥΡΑ θα πετυχετε τις τιμες που θελετε???

Ε...Θα το προσπαθήσουμε και οτι βγει...:D Τι να κάνουμε...Τα καρτέλ είναι παντού!:mad::smiley_ab

Παιδιά έχω κάνει ερώτηση σε 3 μαγαζιά και περιμένω τις προσφορές τους...Λογικά ως το μεσημέρι θα έχω ποστάρει τις προσφορές που έχω λάβει...

ΑCEMAN μίλησα και με το δικό σου και περιμένω και απο κει προσφορά...

Chalyps
24-06-08, 10:53
Θα πάρουμε προσφορά και απο αλλον έναν που είναι εγγυημένος.
Εκεί τοποθετούν τα αυτοκίνητα του mb-club.

sportscoupe
24-06-08, 11:40
Η επίσημη λέσχη μας mbclub έχει μόνιμη συνεργασία με απολύτως αξιόπιστο συνεργείο εγκατάστασης μεμβρανών και γενικότερα εξειδικευμένο στις γυάλινες επιφάνειες του αυτοκινήτου.
Έχει τοποθετήσει μεμβράνες σε άπειρα αυτοκίνητα της Βαυαρέζικης εταιρίας και σε μεγάλη ποικιλία μοντέλων.
Τοποθετεί μεμβράνες madico με εγγύηση εφόρου ζωής και πιστοποιητικό διαπερατότητας που καλύπτουν όλες τις νόρμες της ευρωπαϊκής ένωσης Ε.Ε. ακόμα και για το εμπρός παρμπρίζ.
Κατόπιν επικοινωνίας,θα μας ετοιμάσει προσφορές για κάθε μοντέλλο χωριστά,με βάση τις ιδιαιτερότητες των γυάλινων επιφανειών του καθενός.
Αμέσως μόλις τις έχω στα χέρια μου θα σας τις γνωστοποιήσω,αν βέβαια έχω την άδεια των διαχειριστών πρωτίστως.

Chalyps
24-06-08, 11:51
ευχαριστούμε αδέλφι ,

η συνεργασία των δύο μεγαλύτερων κλαμπ των δύο κορυφαίων κατασκευαστών BMW-MERCEDES
σε όλο της το μεγαλείο!
Ο sportscoupe όπως έχω ξανααναφέρει είναι Αντιπρόεδρος του mb-club , και ως γνώστης των κανόνων που διέπουν τα forum ζητεί να ενημερωθεί απο τους admin για τον τρόπο δημοσίευσης των επίσημων προσφορών.

Dim77
24-06-08, 12:04
Στείλε PM στον administrator για να τον ενημερώσεις.

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/private.php?do=newpm&u=1

sportscoupe
24-06-08, 12:17
Ευχαριστώ,αμέσως μόλις έχω την προσφορά στα χέρια μου.

VanVIC
24-06-08, 12:20
Η επίσημη λέσχη μας mbclub έχει μόνιμη συνεργασία με απολύτως αξιόπιστο συνεργείο εγκατάστασης μεμβρανών και γενικότερα εξειδικευμένο στις γυάλινες επιφάνειες του αυτοκινήτου.
Έχει τοποθετήσει μεμβράνες σε άπειρα αυτοκίνητα της Βαυαρέζικης εταιρίας και σε μεγάλη ποικιλία μοντέλων.
Τοποθετεί μεμβράνες madico με εγγύηση εφόρου ζωής και πιστοποιητικό διαπερατότητας που καλύπτουν όλες τις νόρμες της ευρωπαϊκής ένωσης Ε.Ε. ακόμα και για το εμπρός παρμπρίζ.
Κατόπιν επικοινωνίας,θα μας ετοιμάσει προσφορές για κάθε μοντέλλο χωριστά,με βάση τις ιδιαιτερότητες των γυάλινων επιφανειών του καθενός.
Αμέσως μόλις τις έχω στα χέρια μου θα σας τις γνωστοποιήσω,αν βέβαια έχω την άδεια των διαχειριστών πρωτίστως.

Oφείλω να παραδεχθώ οτι η ανωτέρω "επέμβαση" του/της sportscoupe απο το ΜΒ Club, αποτελεί παράδειγμα διακριτικότητας, τυπικότητας και συναδελφοσύνης ασχέτως μάρκας.
:dblthumb2
Το εκτιμώ ιδιαιτέρως.

Vagos 320
24-06-08, 12:32
Παλεύω κάτι καλό.........

Aceman1925
24-06-08, 12:45
ετσι μπραβο παιδια.ολοι να δουλευουμε.σιγουρα κατι καλο θα βγει

BILL007
24-06-08, 13:13
Λοιπόν μου ήρθε η προσφορά απο Βαγιανάκη
Απο 180->160 3θυρα
Απο 245->185 4θυρα
Jeep ΒΜW 295->219
Δώρο η μεβράνη σε ηλιοροφή και μπαρμπρίζ αν θέλει κάποιος...

Περιμένω και τις δυο άλλες...Άιντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε...:D:D:D

Chalyps
24-06-08, 13:23
Το δώρο είναι αυτό που βελτιώνει την προσφορά.:scratchch

Spyros
24-06-08, 13:24
Αδερφια μην ξεχναμε τα cabrio..........ειμαστε 4-5.................:hello:

Dimzan
24-06-08, 13:24
εχουν ανεβει οι τιμες σε σχηεση με παλια η μου φαινεται??? το 245 που διενι για 4θυρα μπολικο μ φαινεται

BladeGT
24-06-08, 13:43
ιδιες τιμες με αυτες που εδωσα εγω περιπου...παιδες δεν μας κοβω να πευτουμε πιο κατω... ειναι και ο καιρος τετοιος..

BILL007
24-06-08, 14:03
Αναμένουμε και άλλες προτάσεις...Ας σκεφτόμαστε θετικά...;)

Aceman1925
24-06-08, 14:48
οπως εχουμε προαναφερει θα δωθει και το "χαρτακι" μετα το μπαξιμο.να ρωτησω τωρα.για το μπαμπριζ το χαρτακι καλυπτει???

BILL007
24-06-08, 14:59
ΟΧΙ!!!!!το χαρτί καλύπτει ολα εκτός απο το μπαρμπριζ...Στο μπαρμπριζ για να βάλεις θέλεις χαρτί απο νοσοκομείο ότι συντρέχει λόγος υγείας ή να είσαι σε κάποια ειδική κατηγορία προσώπων και καταστάσεων.ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ... (άσχετα με εμένα που θα το βάλω και μπροστά,για δικούς μου λόγους...αχχαααχχαχαχαΧΑχα:D:D)

Aceman1925
24-06-08, 15:04
ΟΧΙ!!!!!το χαρτί καλύπτει ολα εκτός απο το μπαρμπριζ...Στο μπαρμπριζ για να βάλεις θέλεις χαρτί απο νοσοκομείο ότι συντρέχει λόγος υγείας ή να είσαι σε κάποια ειδική κατηγορία προσώπων και καταστάσεων.ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ... (άσχετα με εμένα που θα το βάλω και μπροστά,για δικούς μου λόγους...αχχαααχχαχαχαΧΑχα:D:D)

νοσοκομειο ε???
χιχιχχι.εχω ηδη!!! τα καλα του επαγγελματος:p:

Dark_Niaou
24-06-08, 15:16
καλησπέρα και από εμένα, εγώ ακόμα περιμένω απάντηση απο τα κεντρικά της 3Μ..... Μηπως... λέω μήπως να το κοιτάγαμε πάλι το θέμα από τον Σεπτ'εμβρη και μετά;

tasospou44
24-06-08, 15:17
Λοιπόν μου ήρθε η προσφορά απο Βαγιανάκη
Απο 180->160 3θυρα
Απο 245->185 4θυρα
Jeep ΒΜW 295->219
Δώρο η μεβράνη σε ηλιοροφή και μπαρμπρίζ αν θέλει κάποιος...

Περιμένω και τις δυο άλλες...Άιντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε...:D:D:D

συγνωμη κιολας...αλλα εμενα πατρα μου πε 150(κομπακτ) χωρις γκρουπ
αρα δεν νομιζω να ειναι και τοσο σπεσιαλ τιμη....?????

BILL007
24-06-08, 15:18
λέω μήπως να το κοιτάγαμε πάλι το θέμα από τον Σεπτ'εμβρη και μετά;

Aναλόγως...Ας δούμε ότι προσφορά μας δώσουν και πράττουμε τα ανάλογα:D E,αμα δεν κάτσει κάτι καλό τότε το αφήνουμε απο Σεπτέμβρη

teopoulos
24-06-08, 17:57
Παιδια σα να εχουν ανεβει οι τιμες μου φαινεται! Περυσι που ειχα ρωτησει στην 3M για το
παλιο μου αυτοκινητο (4θυρο με ηλιοροφη) μου ειχαν πει 180 ευρω σε ολα τα τζαμια εκτος
μπροστινου...

Μακαρι να γινει καμια καλυτερη προσφορα γιατι και 30 αυτοκινητα δεν ειναι και
λιγα... και με προσφορα αρκετα νομιζω ειναι τα χρηματα! κατα τη γνωμη μου γυρω στα 150 επρεπε να ειναι η τιμη για την προσφορα που του κανατε...

Η 3Μ σαν εταιρεια επειδη κατι ειχα ψαξει τοτε ,δεν εχει νομιζω αποκλειστικα δικο της τμημα για τοποθετησεις! μονο ιδιωτες την κανουν τη δουλεια που τους προμηθευει η εταιρεια!
Και το κοστος τελικα δεν εχει η μεμβρανη αλλα η τοποθετηση!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

BILL007
24-06-08, 18:36
Λοιπόν παιδιά είχα μια ενθαρυντική προσφορά απο τις πρωινές που περίμενα
155 4πορτο
135 3πορτο
150 cabrio

+70 ευρώ αν θέλει να βάλει κάποιος μπροστά
νομίζω είναι καλά...Για να δούμε τι άλλο θα μαζέψουμε

Aceman1925
24-06-08, 18:45
Λοιπόν παιδιά είχα μια ενθαρυντική προσφορά απο τις πρωινές που περίμενα
155 4πορτο
135 3πορτο
150 cabrio

+70 ευρώ αν θέλει να βάλει κάποιος μπροστά
νομίζω είναι καλά...Για να δούμε τι άλλο θα μαζέψουμε

για τι εταιρια μιλαμε Βασιλη?

BILL007
24-06-08, 18:52
H εταιρία βάζει 3M...Ακόμα περιμένω την προσφορά απο το δικό σου...Λογικά αύριο θα μου τη στείλει...

BladeGT
24-06-08, 19:35
τι μαγαζι και τι δουλεια κανει ειναι το θεμα... :S παντως ασυζητητη φυγαμε γι αυτον :P

Nick_compact
24-06-08, 19:36
Αυτές είναι καλές τιμές, περιμένετε να δείτε τι άλλο θα προκύψει και βλέπετε!

BILL007
24-06-08, 19:51
Kάνει καλή δουλειά.Μου τον σύστησε ο tamtam.Μας δίνει και τα χαρτιά και όλα όπως τα ζητάμε...Να δούμε τώρα τι άλλη προσφορά θα έρθει και βλέποντας και κάνοντας....

Dimzan
24-06-08, 20:17
Kάνει καλή δουλειά.Μου τον σύστησε ο tamtam.Μας δίνει και τα χαρτιά και όλα όπως τα ζητάμε...Να δούμε τώρα τι άλλη προσφορά θα έρθει και βλέποντας και κάνοντας....

μηπως ειναι στο νεο ηρακλειο αυτος επι της ηρακλειου?? το λεω επειδη ο ταμταμ μενει εκει κοντα.. εμεις σ αυτον εχουμε βαλει στο δικο μας 3Μ και οντως εκανε καλη δουλεια. πειτε μ αν ειναι ο ιδιος γτι ετοιμαζομουν να παω αυριο να παρω προσφορα μην παμε ολοι και τον πρηξουμε τον ανθρωπο..

romapiz
24-06-08, 20:17
ρε παιδια θελω να μπω και εγω e46 ci
αν μπορειτε τη λιστα να την βγαλω και εγω να παω λ.βουλιαγμενης γλυφαδα

BILL007
24-06-08, 20:41
μηπως ειναι στο νεο ηρακλειο αυτος επι της ηρακλειου?? το λεω επειδη ο ταμταμ μενει εκει κοντα.. εμεις σ αυτον εχουμε βαλει στο δικο μας 3Μ και οντως εκανε καλη δουλεια. πειτε μ αν ειναι ο ιδιος γτι ετοιμαζομουν να παω αυριο να παρω προσφορα μην παμε ολοι και τον πρηξουμε τον ανθρωπο..

Οχι δεν ήταν αυτός φίλε Dimzan...Πήγαινε κανονικά...:D
ρε παιδια θελω να μπω και εγω e46 ci
αν μπορειτε τη λιστα να την βγαλω και εγω να παω λ.βουλιαγμενης γλυφαδα

Σε έχω βάλει φίλε μου...Aν μπορείς να βοηθήσεις θα σου είμασταν υπόχρεοι...:D

H λίστα βρίσκεται εδώ http://rapidshare.com/files/124755814/lista.txt.html
Όποιος θέλει κατεβάζει και πηγαίνει για προσφορά:D Ολοι οι εθελοντές ευπρόσδεκτοι!:D

romapiz
24-06-08, 20:50
OK ευχαριστω!

sportscoupe
25-06-08, 09:19
Η προσφορά για τις όμορφες μπέμπες σας για τις μεμβράνες madico είναι στα χέρια των διαχειριστών.
Καλή συνέχεια στην επιλογή,μην ξεχνάτε ότι το σημαντικότερο πράγμα είναι η σωστή τοποθέτηση από έμπειρους μάστορες.

Spyros
25-06-08, 09:31
Αντε για να δουμε.........:cheers:

Dimzan
25-06-08, 12:45
Λοιπον παιδια πηγα σημερα σε αυτον που ηξερα στην Ηρακλειου και οι τιμες ηταν απογοητευτικες. Μου ειπε 20% μειον σε ολες τις τιμες καταλογου αλλα οι τιμες που ειχε ηταν σαν αυτες του Βαγιαννακη.. Καπου 185 το σνταν Ε46 καπου 160 τα τριθυρα κλπ....:shakehead:shakehead

Α ο τυπος εβαζε lummar και δινει τα χαρτια και ολα κλπ... μου ειπε κι ολας οτι η Lummar εχει μεσα στη μεμβρανη στρωμα αλουμινιου και ειναι καλυτερη (?) ... πρωτη φορα το ακουω

BILL007
25-06-08, 12:58
Παιδιά προς το παρόν η καλύτερη τιμή ήταν αυτή

Λοιπόν παιδιά είχα μια ενθαρυντική προσφορά απο τις πρωινές που περίμενα
155 4πορτο
135 3πορτο
150 cabrio

+70 ευρώ αν θέλει να βάλει κάποιος μπροστά
νομίζω είναι καλά...Για να δούμε τι άλλο θα μαζέψουμε

sakkunen
25-06-08, 13:01
Μια χαρά!
Εγώ θέλω την πιο ανοιχτή απόχρωση που υπάρχει-ξέρω είμαι κάγκουρας- χρειάζομαι το μαγικό χαρτάκι?

Spyros
25-06-08, 13:43
Παιδιά προς το παρόν η καλύτερη τιμή ήταν αυτή

Αρχική Δημοσίευση από BILL007
Λοιπόν παιδιά είχα μια ενθαρυντική προσφορά απο τις πρωινές που περίμενα
155 4πορτο
135 3πορτο
150 cabrio

+70 ευρώ αν θέλει να βάλει κάποιος μπροστά
νομίζω είναι καλά...Για να δούμε τι άλλο θα μαζέψουμε

Ειναι η καλυτερη απο την δικη μου, αλλα για ρωτηστε για Ε36 cabrio. Εκει που πηγα εγω ειναι 95Ε η προσφορα και αν παω μονος μου ειπε 105Ε.

yiannisz3
25-06-08, 13:59
εγω επιμενω και ξαναλεω καντε μια υπομονη και περιμενετε τον χειμωνα πια να σας κυνηγανε ολοι οι μαστορατζες και να χτυπαει ο ενας την τιμη του αλλου.πιστευω σε χαμηλη περιοδος γ αυτα τα μαγαζια θα πετυχετε σιγουρα κατω απο 150 για ολα.Στην τελικη μεχρι να τα βαλετε θα εχει φυγει το μισο καλοκαιρι σιγουρα.

Dimzan
25-06-08, 14:05
εγω επιμενω και ξαναλεω καντε μια υπομονη και περιμενετε τον χειμωνα πια να σας κυνηγανε ολοι οι μαστορατζες και να χτυπαει ο ενας την τιμη του αλλου.πιστευω σε χαμηλη περιοδος γ αυτα τα μαγαζια θα πετυχετε σιγουρα κατω απο 150 για ολα.Στην τελικη μεχρι να τα βαλετε θα εχει φυγει το μισο καλοκαιρι σιγουρα.

σιγουρα τοτε θα ειναι πιο φτηνα αλλα το θρεντ ξεκινησε με τη λογικη οτι ερχονται ζεστες και να εχουμε φιμε το καλοκαιρακι... τωρα πανε οι πολλοι τωρα παμε κι εμεις.. ειναι μεν λαθος αλλαααα τωρα τα θελουμε τι να κανουμε.! εκτος κι αν δεν κατσει η ολη ιστορια.. ηδη εχουμε μια καλη προταση

thanos_1
25-06-08, 14:41
Για τα παιδιά που είναι στη λίστα με άλλα αυτοκίνητα και όχι bmw έχουμε προσφορά?

BILL007
25-06-08, 14:42
σιγουρα τοτε θα ειναι πιο φτηνα αλλα το θρεντ ξεκινησε με τη λογικη οτι ερχονται ζεστες και να εχουμε φιμε το καλοκαιρακι... τωρα πανε οι πολλοι τωρα παμε κι εμεις.. ειναι μεν λαθος αλλαααα τωρα τα θελουμε τι να κανουμε.! εκτος κι αν δεν κατσει η ολη ιστορια.. ηδη εχουμε μια καλη προταση

:+1: στα παραπάνω λεγόμενα...Αν και αν το είχαμε σκεφτεί λιγάκι νωρίτερα,ας πούμε Απρίλιο μεριά,σίγουρα θα είχαμε καλύτερες προσφορές...Αλλά με τα Αν...Αν είχα ρόδες θα'μουν αυτοκίνητο όπως λένε...Τι να κάνουμε...Την παλεύουμε με την υπάρχουσα κατάσταση και να δούμε τι θα βγει...:bigthumb::D

Για τα παιδιά που είναι στη λίστα με άλλα αυτοκίνητα και όχι bmw έχουμε προσφορά?
Eντάσονται στις λίστες περί 4πορτου(πχ passat),3πορτου(πχ mini)...:)

XBEAT
25-06-08, 19:29
Νομιζω κατα την ταπεινη μου γνωμη πως πρεπει καποιαστιγμη να τελιωσει ολο αυτο εχουμε μια αρκετα καλη προσφορα απ οτι ειδα και δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχουμε τετοια εποχη καμια καλυτερη ολες θα κυμαινονται εκει 5 πανω 5 κατω δν εχει πιστευω οτι εχει τεραστια σημασια.Οσο για καποιον φιλο που ειπε να το αφησουμε για το χειμωνα δεν θα θελα να καταληξουμε εκει γιατι ειναι κριμα το καψιμο που εχω-εχουμε φαει τοσο καιρο και τελικα να το ακυρωσουμε,παντως αν υπαρχει εστω και μια περιπτωση να διαλυθει το group buy καλο θα ηταν να ανακοινωθει απο τους υπευθυνους να ξερουμε κ μεις τι να κανουμε.Ελπιζω να μν παρεξηγηθει κανεις με το ποστ ολα παντα λεγονται φιλικα.

stelmaniac
25-06-08, 20:51
Προσωπικα θα παρακαλουσα τον Βασιλη να δρομολογησει τη διαδικασια στο εν λογω καταστημα,ουτως ωστε να ξεκινουν λιγο-λιγο τα παιδια να τοποθετουν γιατι βλεπω τον τελευταιο να τελειωνει τον Αυγουστο....

BILL007
25-06-08, 22:32
Παιδιά έχετε δίκιο...Νομίζω ότι η καλύτερη προσφορά ήταν αυτή που πήραμε μέχρι σήμερα που ήταν η καταληκτική ημερομηνία και αυτής της φάσης...

Λοιπόν παιδιά είχα μια ενθαρυντική προσφορά απο τις πρωινές που περίμενα
155 4πορτο
135 3πορτο
150 cabrio

+70 ευρώ αν θέλει να βάλει κάποιος μπροστά
νομίζω είναι καλά...

Θα επικοινωνήσω με το κατάστημα αύριο κιόλας...Το μόνο που με απασχολεί είναι η δικλείδα ασφαλείας που πρέπει να φτιάξουμε ώστε να είναι σίγουρη η συμμετοχή αυτών που έχουν εκφράσει ενδιαφέρον...Μάλλον με κάποια προκαταβολή θα γίνει...Πάντως μέχρι μεθαύριο θα έχει γίνει η επικοινωνία και θα έχει αποφασιστεί κι αυτό...Απο Δευτέρα ελπίζω να αρχίσουμε να πηγαίνουμε...:D

Παρεπιπτόντως...Μπορείτε να μου προτείνετε και εσείς καμία πιθανή δικλείδα ασφαλείας?Γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άμεσα...Για βοηθείστε παιδιά...:D

demis_330
25-06-08, 22:46
Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να έρ8ετε όλοι οι ενδιαφερόμενοι σε κάποια τακτική συνάντηση του φόρουμ και εκεί να δοθούν οι προκαταβολές στον BILL007...

Η πιο συντομη χρονικά συνάντηση ήταν σήμερα στον Άταλο στο Καματερό...

εφόσον δεν το σκεφτήκατε, μπορείτε να οργανώσετε μια έκτακτη συνάντηση όλοι οι ενδιαφερόμενοι εκ Αθηνών και να δώσετε προκαταβολή για να δρομολογηθεί και να κλειστούν ημερομηνίες απο το μαγαζί...

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω καμμία καλύτερη λύση σε αυτό που ζητάς Βασίλη...αν θέλεις να μαζέψεις προκαταβολές και να ξέρεις εσύ προσωπικα ποιοί τελικα θα πάνε "τελικο", τότε αυτό είναι για μένα η καλύτερη και άμμεση λύση...:hello:

BILL007
25-06-08, 22:53
Kαι εγώ έτσι το σκέφτομαι Δημήτρη...Για παράδειγμα να μαζευτούμε την Κυριακή κάπου,να δωθούν οι προκαταβολές σε μένα,εγώ να τις παω στο μαγαζί και να δρομολογηθούν τα πράγματα...Όμως εγώ έχω απορία...Έστω ότι λέμε 50 ευρώ προκαταβολή...Εγώ πως θα μας εξασφαλίσω απέναντι στο μαγαζί?δηλαδή θα τι θα του ζητήσω του τύπου με το μαγαζί...Ατομικές αποδείξεις προκαταβολής για το κάθε αμάξι ξεχωριστα?

romapiz
25-06-08, 23:00
[QUOTE=BILL007;203684]Kαι εγώ έτσι το σκέφτομαι Δημήτρη...Για παράδειγμα να μαζευτούμε την Κυριακή κάπου,να δωθούν οι προκαταβολές σε μένα,εγώ να τις παω στο μαγαζί και να δρομολογηθούν τα πράγματα...Όμως εγώ έχω απορία...Έστω ότι λέμε 50 ευρώ προκαταβολή...Εγώ πως θα μας εξασφαλίσω απέναντι στο μαγαζί?δηλαδή θα τι θα του ζητήσω του τύπου με το μαγαζί...Ατομικές αποδείξεις προκαταβολής για το κάθε αμάξι ξεχωριστα?[/QU

καλησπερα κι απο μενα σε λογαριασμο του καταστηματος θα βαλει ο καθενας την προκαταβολη και στην αιτιολογια θα γραψει bmw-motorsport και ονομα στελνοντας μετα fax την αποδειξη στο καταστημα η στον BILL007

BILL007
25-06-08, 23:02
καλησπερα κι απο μενα σε λογαριασμο του καταστηματος θα βαλει ο καθενας την προκαταβολη και στην αιτιολογια θα γραψει bmw-motorsport και ονομα στελνοντας μετα fax την αποδειξη στο καταστημα η στον BILL007

Και αν δεν βάλουν όλοι τα λεφτά?:banghead: Πραγματικά φοβάμαι να μην εκτεθώ...:(

romapiz
25-06-08, 23:06
να μπει ενα χρονικο οριο 3 ημερες ας πουμε και να μπουν σε δικο σου λογαριασμο παλι με τα ιδια στην αιτιολογια.τι να κανουμε δεν γινετε κατι αλλο!!!!

XBEAT
25-06-08, 23:08
Καλη ιδεα η συναντηση εγω λεω να την προχωρησουμε,οσο για τις αποδειξεις κανονικα θα πρεπει να κοπει μια αποδειξη για καθε ιδιοκτητη αμαξιου η οποια θα ειναι εναντι λογαριαμου και στο τελος με καθε παραδοση αμαξιου μια εξοφλητικη στον καθενα,αλλιως μπορει να κοψει το συνολικο ποσο σε μια αποδειξη αλλα εκει ισως εχουμε προβλημα λογικα με την εγγυηση.

Πρωτα ομως να δουμε το θεμα με την προκαταβολη,δηλαδη να μιλησεις BILL007 αυριο με αυτον να σου πει τι θελει για προκαταβολη και μετα κανονιζουμε μια εκτατη συναντηση να μαζεψουμε τα λεφτα.Ελπιζω να βοηθησα.

BILL007
25-06-08, 23:30
Πρωτα ομως να δουμε το θεμα με την προκαταβολη,δηλαδη να μιλησεις BILL007 αυριο με αυτον να σου πει τι θελει για προκαταβολη και μετα κανονιζουμε μια εκτατη συναντηση να μαζεψουμε τα λεφτα.Ελπιζω να βοηθησα.

Aυτό σκοπεύω να κάνω φίλε μου!!!Σε ευχαριστώ για την συμπαράσταση...Έχεις Pm:D:D:D

Aceman1925
26-06-08, 00:28
η ιδεα που μου ρθε εμενα ειναι :επειδη τα παιδια που θα βαλουν μεμβρανες εχουν διαφορετικες τιμες ο καθενας (κουπε,σενταν)να δωσουν το ποσο που απετειτε οστε να μεινουν 100ε υπολοιπο.δηλαδη ενας με κουπε που ειναι αν θυμαμαι καλα 130 να δωσει 30 προκατ. και να του μεινουν 100.ετσι ολοι μετα θα εχετε 100ε χρωστουμενα.ετσι βοηθαμε και τον μαζατωρα που δεν θα μπερδευεται με ονοματα και αμαξια.οποιος μπαινει και βγαινει θα αφηνει 100ε τελος.

Spyros
26-06-08, 08:36
Βασιλη 2 ερωτησεις να κανω και ας γινομαι βαρετος.

1. Αυτη η προσφορα απο τον sportscoupe υπαρχει τελικα η οχι?
2. Να δωσουμε συγουρα προκαταβολη αλλα τιμη για cabrio 36αρι με την ζελατινα δεν υπαρχει. Απο αυτον που ειχα παρει προσφορα εχει πει 95Ε με την εκπτωση και 120 μονος μου.

Τα λεω αυτα για να μην γινει καποια παρεξηγηση μεταξυ μας.

Chalyps
26-06-08, 08:46
Βασιλη 2 ερωτησεις να κανω και ας γινομαι βαρετος.

1. Αυτη η προσφορα απο τον sportscoupe υπαρχει τελικα η οχι?
2. Να δωσουμε συγουρα προκαταβολη αλλα τιμη για cabrio 36αρι με την ζελατινα δεν υπαρχει. Απο αυτον που ειχα παρει προσφορα εχει πει 95Ε με την εκπτωση και 120 μονος μου.

Τα λεω αυτα για να μην γινει καποια παρεξηγηση μεταξυ μας.απόσον γνωρίζω η προσφορά που πήραμε μέσω sportscoupe είναι φτηνότερη και μάλιστα για τα κάμπριο έχει μεγάλη διαφορά.....
:scratchch

BILL007
26-06-08, 09:25
Ποιά είναι αυτή η προσφορά ρε παιδιά?Εγώ δεν είδα κάτι...Για κάντε την ένα quote να την δω...:)

Chalyps
26-06-08, 09:30
¨Αγαπητοί διαχειριστές,έχω στα χέρια μου την προσφορά για τις μπέμπες σας:¨
4θυρα+5θυρα: 150 
3θυρα: 130 
Ζ3+Ζ4 κάμπριο: 90 
Χ3+Χ5: 200 
Παρμπρίζ εμπρός: 60 

Chalyps
26-06-08, 09:33
σόρρυ στους mod/admin για την πρωτοβουλία αλλά επειδή η προσφορά αφορά το group buy και δεν είναι επίσημη προσφορά αοριστου διαρκείας για αυτό την δημοσιέυσα....αν έχουν αντίθετη άποψη ας προβούν στις σωστές ενέργειες

BILL007
26-06-08, 09:44
A!E που να την ξέρω εγω αυτήν ρε παιδιά?στον ύπνο μου να την δω?Αφού είναι η καλύτερη θα προτιμήσουμε αυτήν...Ποιός έχει αναλάβει επικοινωνία με το συγκεκριμένο μαγαζί?γιατί εγω εχω μεσάνυχτα απο τη συγκεκριμένη προσφορά και επικοινωνία

Chalyps
26-06-08, 10:04
O ανθρωπος που μας έφερε σε επαφή με την προσφορά είναι το μέλος sportscoupe , ενημέρωσε τους admin με π.μ .
Αν μας δοθεί το o.k απο τους μοντερειτορ αντμίν τότε να το δημοσιέυσουμε

BILL007
26-06-08, 10:19
Οκ παιδιά...Απλά να αναλάβει κάποιος τις διαπραγματεύσεις με την εταιρία που μας προτάθηκε,για τα περι προκαταβολής και σχετικών,γιατί εγω χωρίς τηλέφωνα,ονόματα και επαφή με τη συγκεκριμένη εταιρία,πως περιμένετε να κάνω κάποια κίνηση?

sportscoupe
26-06-08, 10:45
Αγαπητοί μου φίλοι,έχω αφήσει τα στοιχεία του συνεργείου στο λογαριασμό του administrator,εύχομαι ολόψυχα να βρείτε ακόμα καλύτερη προσφορά!
Καλή συνέχεια!