PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα porsche Carrera


greekm3
06-06-08, 13:51
http://www.drivers-republic.com/pdf/DR_911_Carrera_Coupe_Cabrio_GB.pdf

InsaneDriver
06-06-08, 15:16
Βάζω στοίχημα ότι θα την έχεις ήδη παραγγείλει, από τη στιγμή που ήταν ακόμα στο σχεδιαστήριο :icon18: και ήδη θα έχεις συννενοηθεί για να τη στείλεις να μπάξεις τα πάντα!

:icon11:

MaSt0RaS
06-06-08, 15:21
καμια foto?

greekm3
06-06-08, 16:07
Βάζω στοίχημα ότι θα την έχεις ήδη παραγγείλει, από τη στιγμή που ήταν ακόμα στο σχεδιαστήριο :icon18: και ήδη θα έχεις συννενοηθεί για να τη στείλεις να μπάξεις τα πάντα!

:icon11:
οχι δεν με ενδιαφερουνε η carrera,αν και πιστευω οτι η καινουργια θα θεσει στην κατηγορια καινουργια στανταρτ,ειδικα με το καινουργιο κιβωτιο ,launch control,και την καινουργια αναρτηση....για εμενα φιλος τωρα,oτιδηποτε εχει GT μπροστα,ναι....θα το επαιρνα...

InsaneDriver
06-06-08, 16:42
οχι δεν με ενδιαφερουνε η carrera,αν και πιστευω οτι η καινουργια θα θεσει στην κατηγορια καινουργια στανταρτ,ειδικα με το καινουργιο κιβωτιο ,launch control,και την καινουργια αναρτηση....για εμενα φιλος τωρα,oτιδηποτε εχει GT μπροστα,ναι....θα το επαιρνα...

Τότε σου εύχομαι και σκέτο GT :bowdown:

greekm3
06-06-08, 18:05
και τα νεα για την καινουργια GT3,
http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/Porsche-911/233008/
.....το φανταζεστε?450bhp με PDK?.....αν και θα προτημουσα σειριακο σαν τις καινουργιες RSR....και μετα ..πιο GT-R

greekm3
06-06-08, 18:50
φωτο τα νεα LED....

shido
06-06-08, 18:51
Aντε να πεφτουν οι τιμες στα 997ς ..:)

Spanti
06-06-08, 22:22
Φίλε greekΜ3 όπως θα έχεις καταλάβει αν είσαι ήδη κάτοχος(βλέπε φωτό άβαταρ) ό,τι πορσικό έχει GT μπροστά είναι ειδικό αμάξι....μακάρι όποιος το παίρνει, να το παίρνει για το οδηγάει όπως του αρμόζει και όχι για να πηγαίνει για καφέ...και το αμάξι θέλει χέρια...μακάρι να τα έχεις για να το ευχαριστιέσαι...

VanVIC
07-06-08, 08:07
Aντε να πεφτουν οι τιμες στα 997ς ..:)

Τρομάζω για το πόσο κοντά είναι οι σκέψεις μας...

mpikounis
07-06-08, 08:36
Και η επίσημη παρουσίαση...

http://www.porsche.com/microsite/911dvd/marketselector.aspx?language=en

Enjoy!

shido
07-06-08, 09:20
Φίλε greekΜ3 όπως θα έχεις καταλάβει αν είσαι ήδη κάτοχος(βλέπε φωτό άβαταρ) ό,τι πορσικό έχει GT μπροστά είναι ειδικό αμάξι....μακάρι όποιος το παίρνει, να το παίρνει για το οδηγάει όπως του αρμόζει και όχι για να πηγαίνει για καφέ...και το αμάξι θέλει χέρια...μακάρι να τα έχεις για να το ευχαριστιέσαι...

ισως να ειναι απο τους λιγους που ξερουν τι αμαξι εχει και που το ευχαιστιεσαι καλυτερα....

Spanti
07-06-08, 12:33
πολύ χαίρομαι που το ακούω...

greekm3
10-06-08, 07:14
Φίλε greekΜ3 όπως θα έχεις καταλάβει αν είσαι ήδη κάτοχος(βλέπε φωτό άβαταρ) ό,τι πορσικό έχει GT μπροστά είναι ειδικό αμάξι....μακάρι όποιος το παίρνει, να το παίρνει για το οδηγάει όπως του αρμόζει και όχι για να πηγαίνει για καφέ...και το αμάξι θέλει χέρια...μακάρι να τα έχεις για να το ευχαριστιέσαι...


φανταζομαι φιλε Spanti οτι θα εχεις προσωπικη εμπειρια με τα GT των πορσε για να παρατηρεις οτι το αυτοκινητο ειναι "ειδικο"..που οντως ειναι.....ή λεμε για να λεμε????:hello:



...τωρα επι του θεματος..και μια φωτο του εσωτερικου της νεας Carrera με το καινουργιο PDK

Panoz
10-06-08, 08:06
http://www.drivers-republic.com/pdf/DR_911_Carrera_Coupe_Cabrio_GB.pdf

Να πουληθεί το παλιό GT2 που παραλαμβάνεις το Δεκέμβριο και να παραγγελθεί το facelift. Επίσης μαζί με τη παραγγελία του facelift GT2, να ζητήσεις συνάντηση του Διοικητικού Συμβουλίου της Porsche στο Zuffenhausen και να απαιτήσεις ΑΜΕΣΑ να μπει στο πρόγραμμα για παραγωγή η νέα Carrera GT. Ο λόγος είναι πολύ απλός.....πρέπει ΠΑΝΤΑ να υπάρχει κάτι για upgrade!

Spanti
11-06-08, 11:22
όχι φίλε μου δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου GT....αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι μου αναιρεί τις όποιες γνώσεις που ίσως έχω πάνω σε θέματα αυτοκινήτου....

Geo_3D
11-06-08, 11:34
όχι φίλε μου δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου GT....αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι μου αναιρεί τις όποιες γνώσεις που ίσως έχω πάνω σε θέματα αυτοκινήτου....

Πρωτα απ'ολα δεν μιαλμε για ενα απλο ανθρωπο,αλλά για τον greekm3.Ισως να μην το εχεις προσεξει,αλλά γραφει και στο γκανγκστερ.Αν ψαξεις να βρεις καποια ποστ του,θα καταλαβεις την ιδεα που εχει για την αυτοκινηση γενικοτερα και για το αμαξι του ειδικοτερα!Οταν λοιπον εχεις αυτον τον ανθρωπο να σου λεει οτι 500 αλογα δεν του λενε τπτ,αλλά το ολο θεμα ειναι πως στριβει και πως φρεναρει μεσα στις πιστες...νομιζω λεει πολλα!

Τωρα περι χεριων.....οταν θα σε παει βολτα σε ειδικη διαδρομη στριφτερη,τοτε θα αλλαξεις γνωμη.Μιλαω εκ πειρας!!!;)
Υ.Γ.-Εκεινο το πατηματακι που λεγαμε????:D

Spanti
11-06-08, 11:42
Geo μόνο στον Rohl θα έμπαινα για να με πάει στριφτερή βόλτα με Porsche...δεν εμπιστεύομαι κανέναν στις στροφές παρα μόνο τον κώλο μου...

να ξέρεις ότι υπάρχουν χέρια που κάνουν αυτοκίνητα να στρίβουν και αυτοκίνητα που σε κάνουν χερά...

το πάτημα με την lampo έγινε τελικώς??

για το δικό μας δεν σου υπόσχομαι τίποτα...αν καταφέρω μετά την εξεταστική και γλιτώσω χωρίς να φάω παντόφλα μπορεί να το κάνουμε...τις έχω κόψει γενικώς τις κόντρες για να μην με κόψουν..

greekm3
11-06-08, 12:00
όχι φίλε μου δυστυχώς δεν έχω στην κατοχή μου GT....αλλά αυτό δεν πιστεύω ότι μου αναιρεί τις όποιες γνώσεις που ίσως έχω πάνω σε θέματα αυτοκινήτου....
...τοτε θα ξερεις οτι αλλο οι θεωρητικες γνωσεις και αλλο οι πρακτικες.....καλα θα ητανε οταν εχουμε μια αποψη ή γνωμη να βασιζονται και στα 2..ειδικα οταν δημοσιοποιουνται ,ειτε αυτο ειναι φορουμ ειτε σε μια συζητηση...στο λεω χωρις παρεξηγηση γιατι στην ηλικια σου ειχα βγει
"εκτεθημενος" μονο και μονο επειδη υποστηριζα θεωρητικα πραγματα.....οσο για τα GT...πιστεψε με δεν υπαρχει περιπτωση το αυτοκινητο να σε κανει να "φανεις" χερας ή εστω να σου συνχωρησει το παραμικρο.....με 180χλμ εχω φερει 100 σβουρες μεσα στο hochenheim και ευτυχως ας ειναι καλα οι αμμοπαγιδες..τελοσπαντων ...ας μην συνεχισουμε την συζητηση μας και ειμαστε off..ισως σε καποια συναντηση του φορουμ τα πουμε απο κοντα

greekm3
11-06-08, 12:16
Geo μόνο στον Rohl θα έμπαινα για να με πάει στριφτερή βόλτα με Porsche...δεν εμπιστεύομαι κανέναν στις στροφές παρα μόνο τον κώλο μου...

να ξέρεις ότι υπάρχουν χέρια που κάνουν αυτοκίνητα να στρίβουν και αυτοκίνητα που σε κάνουν χερά...

το πάτημα με την lampo έγινε τελικώς??

για το δικό μας δεν σου υπόσχομαι τίποτα...αν καταφέρω μετά την εξεταστική και γλιτώσω χωρίς να φάω παντόφλα μπορεί να το κάνουμε...τις έχω κόψει γενικώς τις κόντρες για να μην με κόψουν..
..οχι το πατημα με το lambo δεν εγινε...καθωτι το παιδι το αλλαξε με spyder...με αυτο θα δουμε τι θαγινει...εχει ηδη αλλαξει εξατμισεις

Spanti
11-06-08, 16:21
...τοτε θα ξερεις οτι αλλο οι θεωρητικες γνωσεις και αλλο οι πρακτικες.....καλα θα ητανε οταν εχουμε μια αποψη ή γνωμη να βασιζονται και στα 2..ειδικα οταν δημοσιοποιουνται ,ειτε αυτο ειναι φορουμ ειτε σε μια συζητηση...στο λεω χωρις παρεξηγηση γιατι στην ηλικια σου ειχα βγει
"εκτεθημενος" μονο και μονο επειδη υποστηριζα θεωρητικα πραγματα.....οσο για τα GT...πιστεψε με δεν υπαρχει περιπτωση το αυτοκινητο να σε κανει να "φανεις" χερας ή εστω να σου συνχωρησει το παραμικρο.....με 180χλμ εχω φερει 100 σβουρες μεσα στο hochenheim και ευτυχως ας ειναι καλα οι αμμοπαγιδες..τελοσπαντων ...ας μην συνεχισουμε την συζητηση μας και ειμαστε off..ισως σε καποια συναντηση του φορουμ τα πουμε απο κοντα


δεν καταλαβαίνω γιατί να βγω εκτεθειμένος ??επειδή δεν οδηγάω GT2,3??;η επειδή είπα ότι είναι ειδικά αμάξια??
ή ότι σε κάνουν χερά??και τα έβο σε κάνουν χερά αλλά τα ατυχήματα δεν λείπουν ακριβώς για αυτό το λόγο...γιατί μπαίνεις με παραπάνω από όσο μπορείς...

greekm3
11-06-08, 16:33
δεν καταλαβαίνω γιατί να βγω εκτεθειμένος ??επειδή δεν οδηγάω GT2,3??;η επειδή είπα ότι είναι ειδικά αμάξια??
ή ότι σε κάνουν χερά??και τα έβο σε κάνουν χερά αλλά τα ατυχήματα δεν λείπουν ακριβώς για αυτό το λόγο...γιατί μπαίνεις με παραπάνω από όσο μπορείς...
οχι προς θεου..δεν το λεω επειδη δεν οδηγεις GT,αλλα ρωτησα μηπως θα ειχες πιο τεκμηριωμενη αποψη εαν ειχες και προσωπικη εμπειρια?...γιατι εαν δεν εχεις, δεν μπορεις να εχεις ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ αποψη,..εστω και αν ειχες οδηγησει καποιο για μια ημερα θα ηξερες... και την στιγμη που ανοιγω ενα thread για την καινουργια πορσε γιατι αναφερθηκες στο ποσο ειδικα ειναι τα GT και κατα ποσο χαιρομαι το αυτοκινητο μου???....

Spanti
11-06-08, 17:01
παρανόησες...δεν σου κάνω επίθεση....

στην αρχή του τόπικ εσύ αναφέρθηκες στις GT ..όχι εγώ..εγώ δεν ήξερα ούτε τι αμάξι έχεις...
είπα ότι το κοινό στο οποίο απευθύνονται οι GT είναι πολύ ειδικό...και ότι είναι κρίμα αυτά τα αμάξια να χρησιμοποιούνται για να πηγαίνουν για ψώνια ή για καφέ οι ιδιοκτήτες τους...

μέχρι τώρα μου έγραψες ότι επειδή δεν έχω στην κατοχή μου ένα GT δεν ξέρω και εκτίθεμαι...αλλά δεν μου λες σε ποιο σημείο διαφωνείς με τα λεγόμενά μου...

greekm3
11-06-08, 19:07
X51
ηδη στους dealer της ελβετιας προσφερεται και το Χ51κιτ για την νεα S με αυξηση 25-30bhp και τιμη +20'000 CHF