PDA

Επιστροφή στο Forum : Πωλείται E31 BMW 850i (11/1991) 6τάχυτο


BMW850i
05-07-08, 11:30
Τελικά ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το αγαπημένο μου BMW850 μετά από έξι χρόνια που το έχω στην κατοχή μου.

Ο λόγος που το δίνω είναι ότι σε λίγο καιρό θα γίνει πραγματικότητα ένα όνειρο ετών - θα αγοράσω από Γερμανία ένα BMW850 CSI οπότε δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να συντηρώ και τα δύο αδελφάκια...

Προτού βάλω το αυτοκίνητο στις Αγγελίες, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος με μεράκι και όρεξη να συντηρήσει ένα τέτοιο αυτοκίνητο. Παρόλο που το δίνω, θα ήθελα να πάει κάπου που θα έχει την ίδια φροντίδα που είχε και σε μένα τα τελευταία αυτά χρόνια.

Το πονάω πάρα πολύ, αλλά όπως είναι φυσικό το CSI με έχει ξεμυαλίσει...

Το αμάξι μηχανικά και εμφανισιακά είναι σε άριστη κατάσταση για την ηλικία του (μια επίσκεψη θα σας πείσει). Το μόνο που χρειάζεται είναι μια τετράδα καινούργια λάστιχα.

Το δίνω 10.000 ευρώ και στην ίδια τιμή θα δώσω και αρκετά ανταλλακτικά στον καινούργιο ιδιοκτήτη (που δεν ταιριάζουν στο CSI) όπως εγκέφαλους, αντλίες βενζίνης, κολάρα, μπεκ κτλ. η αξία των οποίων ξεπερνάει τα 3000 ευρώ. Επίσης έχω το manual του αυτοκινήτου σε ηλεκτρονική μορφή (αντιγραμμένο από εξουσιοδοτημένο συνεργείο της BMW).

Να θυμίσω πως είναι αριστεροτίμονο, αγορασμένο από Γερμανία, αλλά έχει Αγγλικές πινακίδες. Το είχα εκτελωνίσει στη Μ. Βρετανία λίγο πριν γυρίσω στην Ελλάδα (ήμουν εκεί λόγω σπουδών).

Για πληροφορίες, το τηλ. μου είναι 6937148245

Μερικές φωτογραφίες...

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850a.jpg

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850b.jpg

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850c.jpg

Libanner
06-07-08, 00:02
Απλά τέλεια αυτά τα 8άρια.

Τώρα για να καταλάβω έχει αγγλικές πινακίδες έτσι...γι αυτό και η τιμή εξωτερικού...Αν είναι έτσι είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα. Σου εύχομαι να το πάρει κάποιος που θα το αγαπά και θα το προσέχει σαν και σένα.

BMW850i
06-07-08, 15:43
Να είαι καλά φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ.

Πάντως η αλήθεια είναι πως και εγώ το βλέπω πολύ δύσκολο να βρεθεί αγοραστείς. Οπότε το βλέπω να κάνει παρέα με το CSI σε λίγο καιρό.

stavr
10-07-08, 03:27
ως κατοχος του Θυριου μηπως γνωριζεις και ποσο θελει κανεις για να το εκτελωνησει!!!!

σορρυ για το off topic!

BMW850i
10-07-08, 07:51
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος και σύμφωνα με ένα excel που είχε φτιάξει ένας φίλος από εδώ, πρέπει να είναι γύρο στα 15-20000 ευρώ.

Αλλά και πάλι ξαναλέω πως είναι δική μου εκτίμηση, καθώς δεν έχω ρωτήσει στο τελωνείο.

E36 RULES!!
13-07-08, 13:49
Κριμα που θα το αποχωριστείς, αλλα ερχεται CSI!!! Ερωτας!!

Καλοπουλητο φιλε μου!!

BMW850i
11-08-08, 15:11
Up...

Απλά μήπως κάποιος ενδιαφέρετε και δεν το έχει δει...

Ευχαριστώ

BMW850i
13-08-08, 15:00
Για όποιον ενδιαφέρεται, νέα τιμή.

Χαρίζεται με 7900 ευρώ γιατί πλησιάζει ο καιρός για το ταξίδι στη Γερμανία και πρέπει να το δώσω το συντομότερο.

Ευχαριστώ.

BMW850i
26-08-08, 10:44
Καλημέρα, το αμάξι τελικά μου το ζήτησε κάποιος έμπορος ανταλλακτικών για να το χρησιμοποιήσει για ανταλλακτικά.

Τα χρήματα που μου δίνει είναι 7000 ευρώ.

Προτού του δώσω το ΟΚ, θα το αφήσω για λίγες μέρες ακόμα εδώ στο φόρουμ, μήπως ενδιαφέρετε να το πάρει κανείς με τα ίδια χρήματα. Το κάνω μόνο και μόνο για να μην πάει το αμάξι για διάλυση. Είναι κρίμα γιατί είναι σε άριστη κατάσταση...

Το τηλ. μου είναι 6937148245.

Ευχαριστώ.

BMW850i
02-10-08, 08:46
Up....

Νέα τιμή, 6500 ευρώ για να φύγει, πρέπει επειγόντως να μαζέψω τα χρήματα.

Περισσότερες φωτογραφίες στο:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/33756

Airness
03-10-08, 14:04
Πραγματικα κριμα να παει για ανταλακτικα... Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι. Ο αγοραστης του θα πρεπει αναγκαστικα να το εκτελωνισει στην Ελλαδα? Δεν θα μπορει να το κυκλοφορει με τις αγγλικες πινακιδες? Σε ρωταω γιατι και εγω ειμαι φοιτητης στο εξωτερικο (Ρουμανια). Αν το αγοραζα θα μπορουσα να το κυκλοφορω?

BMW850i
03-10-08, 14:54
Πραγματικά δεν μπορώ να σου δώσω σαφή απάντηση.

Το μόνο που θα μπορούσα να κάνω είναι τα διαδικαστικά για να γίνει η μεταβίβαση στο δικό σου όνομα.

Ίσως κάποιος φίλος θα μπορούσε να σε βοηθήσει σε αυτό αν και πιστεύω πως το γεγονός ότι έχεις διεύθυνση στη Ρουμανία δεν βοηθάει. Αν ήσουν φοιτητής στην Αγγλία, λογικά θα είχες αυτή τη δυνατότητα.

Πάντως η αγορά είναι τελείως πεσμένη (φυσιολογικό λόγο της κρίσης που διανύουμε) και το ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο μοντέλο σχεδόν ανύπαρκτο.

Το έχω σε αγγελία από τις αρχές του καλοκαιριού και εκτός από 3-4 τηλεφωνήματα, κανείς δεν μπήκε στον κόπο να του ρίξει μια ματιά. Είναι κρίμα γιατί αξίζει.

Θα το αφήσω λίγες εβδομάδες ακόμα και αν δεν βρεθεί αγοραστείς σκέφτομαι να το φυλάξω στο γκαράζ...

fields
04-10-08, 11:54
Πραγματικα κριμα να παει για ανταλακτικα... Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι. Ο αγοραστης του θα πρεπει αναγκαστικα να το εκτελωνισει στην Ελλαδα? Δεν θα μπορει να το κυκλοφορει με τις αγγλικες πινακιδες? Σε ρωταω γιατι και εγω ειμαι φοιτητης στο εξωτερικο (Ρουμανια). Αν το αγοραζα θα μπορουσα να το κυκλοφορω?

αν δεν το εκτελωνισης , ακομα και να το κρατησεις στο γκαραζ σου, εισαι παρανομος

wannabe
26-10-08, 01:36
BMW850i τώρα που το έχεις Ελλάδα?
με τι πινακίδες?
θα φέρεις το CSI και δεν ξέρεις πόσο βγαίνει το τελωνείο? θα το φέρεις και αυτό με αγγλικές πινακ?

stelmaniac
26-10-08, 02:40
Μανο μηπως γνωριζεις αν προκυψει η αγορα, ποσα χρηματα θελει το τελωνειο για να παρουμε ελληνικες πινακιδες?

BMW850i
27-10-08, 13:20
BMW850i τώρα που το έχεις Ελλάδα?
με τι πινακίδες?
θα φέρεις το CSI και δεν ξέρεις πόσο βγαίνει το τελωνείο? θα το φέρεις και αυτό με αγγλικές πινακ?

Φίλε μου δυστυχώς το θέμα του CSI έχει παγώσει γιατί δεν έχει βρεθεί αγοραστής για το υπάρχον BMW850i.

Η αγορά του CSI θα γίνει με σκοπό να εκτελωνιστεί και να κυκλοφορεί κανονικά.

BMW850i
27-10-08, 13:22
Μανο μηπως γνωριζεις αν προκυψει η αγορα, ποσα χρηματα θελει το τελωνειο για να παρουμε ελληνικες πινακιδες?

Νομίζω πως τα είπαμε τηλεφωνικά Για ότι χρειαστείς πάρε με στο ίδιο νούμερο.

wannabe
27-10-08, 20:31
φίλε μου αυτό που έχω κυκλώσει στη φωτό σου απο car.gr μήπως μπορείς να μου πεις τι είναι?
επίσης κάποιες άλλες φώτο απο πίσω καθίσματα, πορτ μπαγκάζ ? (ελπίζω να μην σε βάζω σε κόπο)

BMW850i
27-10-08, 21:13
φίλε μου αυτό που έχω κυκλώσει στη φωτό σου απο car.gr μήπως μπορείς να μου πεις τι είναι?
επίσης κάποιες άλλες φώτο απο πίσω καθίσματα, πορτ μπαγκάζ ? (ελπίζω να μην σε βάζω σε κόπο)

Είναι ο δέκτης για το τηλεχειριστήριο του ραδιοτηλεφώνου blaupunkt. Δυστυχώς το τηλεχειριστήριο το είχε χάσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και δεν το έχω.

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850d.jpg

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850e.jpg


Φώτο από το πορτ μπαγκάζ δεν είχα εύκαιρη. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο.

wannabe
28-10-08, 00:20
Είναι ο δέκτης για το τηλεχειριστήριο του ραδιοτηλεφώνου blaupunkt.

αν βγει θα αφήσει κάποια τρυπούλα ή είναι κολλητό?

Φώτο από το πορτ μπαγκάζ δεν είχα εύκαιρη. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο.
ακούστηκα λίγο απότομος είναι η αλήθεια
όποτε μπορέσεις, δεν υπάρχει ιδαίτερος λόγος βιασύνης αν και το θέαμα είναι σίγουρα ευχάριστο

wannabe
28-10-08, 03:15
αν και δεν θεωρώ εαυτόν καλό στα χρώματα, το δικό σου είναι mauritiusblau με Pergament Hell Mit Brasil Nappa εσωτερικό?

BMW850i
28-10-08, 12:38
αν βγει θα αφήσει κάποια τρυπούλα ή είναι κολλητό?


ακούστηκα λίγο απότομος είναι η αλήθεια
όποτε μπορέσεις, δεν υπάρχει ιδαίτερος λόγος βιασύνης αν και το θέαμα είναι σίγουρα ευχάριστο

Καλημέρα και χρόνια πολλά...

Το μάτι για το τηλεχειριστήριο είναι κολλητό. Δεν πρέπει να αφήσει σημάδι αν αφαιρεθεί εκτός και αν έχει χρησιμοποιηθεί κόλλα στιγμής και αφήσει σημάδι. Δεν το νομίζω πάντως γιατί βλέπω πως μοιάζει με ταινία διπλής όψεως.

Το χρώμα είναι ακριβώς αυτό που έγραψες. Μauritius blau με Pergament Hell Mit Brasil Nappa εσωτερικό.

Και μερικές φωτογραφίες από το χώρο των αποσκευών και τη μηχανή...

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850f.jpg

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850g.jpg

http://www.ethnikos.gr/diafora/BMW850h.jpg

NAKATA-E30
16-11-08, 19:14
ρε φιλε τι αμαξαρα ειναι αυτη καλα πως σου παει καρδια?δεν λεω ειναι το οικονομικο αλλα και παλι δεν ξερω αν θα το εκανα.το εχεις ψαξει για καμια με τις ππινακιδες που βγαζει η φιλπα?ενας φιλος το εκανε με ενα corvete παλιο.δεν ξερω βεβαια τις προυποθεσεις ακριβως αλλα απλα στο λεω μηπως ψηθει κανεις για να το εχει weekend car.ειναι σιγουρα πολυ φθηνοτερος ο εκτελωνισμος και αλλα περισσοτερα δεν ξερω

NAKATA-E30
16-11-08, 19:40
την φιλπα την ανεφερα ως παραδειγμα,το αμαξι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 20ετιας για να γινει κατι τετιοιο,αλλα υπαρχουν πολες αλλες λεσχες που κανουν αναλογες κινησεις,καθως επισης υπαρχουν και οι πινακιδες υπουργειου οι οποιες δεν καταλαβα ακριβως τι κανουν αλλα οποιος ενδιαφερεται μπορει να το ψαξει

karagaslistasos
04-09-09, 08:01
Καλησπέρα λέγομαι Τάσος, μόλις πούλησα το Μ3 μου Ε36 EVO2 3200cc ME 321HP με μόνο 42.000χλμ δεν είμαι πλούσιος αλλά είμαι τρελά ερωτευμένος με την 850. Τώρα έχω ένα Golf GTI EDITION 25th. Εάν είναι ακόμη διαθέσιμο θα ήθελα να συζητήσουμε λίγο. Δώσε μου το τηλ. σου.

Το δικό μου είναι 6974501556

BMW850i
05-09-09, 15:39
Καλησπέρα λέγομαι Τάσος, μόλις πούλησα το Μ3 μου Ε36 EVO2 3200cc ME 321HP με μόνο 42.000χλμ δεν είμαι πλούσιος αλλά είμαι τρελά ερωτευμένος με την 850. Τώρα έχω ένα Golf GTI EDITION 25th. Εάν είναι ακόμη διαθέσιμο θα ήθελα να συζητήσουμε λίγο. Δώσε μου το τηλ. σου.

Το δικό μου είναι 6974501556


Έχεις PM..................

BMW850i
10-09-09, 10:32
Παρακαλώ να κλείσει η αγγελία. Το αμάξι δεν πωλείται, ευχαριστώ.