PDA

Επιστροφή στο Forum : πιστα για να τρεξω το τουτου μου


panos90
10-08-08, 15:27
υπαρχει καμια πιστα (αθηνα) για να ψαχτω λιγο με το αμαξι μου??

στα μεγαρα εχω ακουσει μονο αλλα δεν θελω να μου ερχεται ο αλλος με το m3 και να μην βλεπω μπροστα μου απο τα καμμενα λαστιχα :thefinger:thefinger:rockon:

βασικα με το θεμα ασφαλεια τι γινεται? δηλαδη δεν θελω να αποτελουν οι αλλοι κινδυνο για μενα η αντισροφα(εντος της πιστας γιατι κανονικα κανεις τον σταυρο σου).

ουτε χρονο δεν οδηγαω και ετσι οπως ειναι οι εξετασεις διπλωματος δεν σε μαθαινουν τιποτα απολυτως επι της ουσιας... αφου να φανταστειται μεχρι 2α ειχα κουμπωσει και πανω απο 40 χιλιομετρα ουτε για αστειο... ρε φιλε με 2α θξα πηγαινω αν θελω να παω θεσσαλονικη??
τι να πεις..

για πειτε γενικα να παρω μια ιδεα

GSS
10-08-08, 18:54
Έχεις εύλογη απορία , αλλά δυστυχώς αυτό που ζητάς δεν υπάρχει σε κάποια πίστα .
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ , αλλά είναι λυπηρό να θες να μάθεις να οδηγείς καλύτερα στο ασφαλές περιβάλλον μιας πίστας και να μην μπορείς γιατί δεν υπάρχει χρόνος για πρωτάρηδες .
Μόνο σε κάποια σχολή ασφαλούς - αγωνιστικής οδήγησης της χώρας μας θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο , αλλά με ακριβούτσικο αντίτιμο .

Μπράβο σου πάντως που σκέφτεσαι τόσο ώριμα , αν και στον πρώτο χρόνο οδηγησής σου .

Υ.Γ. : Τα Μέγαρα , μέχρι νεωτέρας , είναι κλειστά προς το κοινό και άρα δεν μπορείς να τα επισκεφτείς . Μένει το καρτόδρομο , όπου και εκεί είναι ασαφές το καθεστώς για να βάλεις το αυτοκίνητο σου μέσα σε μία ελεύθερη ημέρα .
Είπαμε , Ελλάδα χώρα του φωτός ... !!!

thanassis
11-08-08, 13:45
φίλε εξοικιώσου λίγο με το όχημα, ποια είναι τα όρια του κλπ. και μετά κάνε την οποιαδήποτε κίνηση για πίστα π.χ. γιατί σκέψου ότι πηγαίνεις στα καρτ, ξεφαντώνεις, βγάζεις το άχτι σου, αλλά και να βγεις εκτός πίστας δεν τρέχει τίποτα, φαντάσου να βγεις εκτός πίστας με το αυτοκίνητό σου και να χτυπήσει από κάτω ή πάνω στα λάστιχα ή και να ντελαπάρει ακόμη.....
επίσης σκέψου ότι θα χρειαστείς μετά καινούρια λάστιχα και τακάκια!!!!!

sakkunen
11-08-08, 20:41
http://www.safetrack.gr/show.php

Ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις.

Hil
18-08-08, 22:15
Κοίτα φίλε μου, στο Ελλαδιστάν δεν υπάρχουν επιλογές..

Τα Μέγαρα μας άφησαν χρόνους, άγνωστο για πόσο....

Στο Καρτόδρομο στις Αιφίδνες μπορείς να πας κατόπιν συννενόησης με τον ιδιοκτήτη,
όπου όταν θα μπεις, θα είσαι μόνος σου στην πίστα! όταν βγεις, θα ξαναμπουν τα καρτ!!
Με το ΤΑRMAC εκεί κάνουμε τις εκδηλώσεις μας!!

Τώρα τελευταία υπάρχει και το Auto festival πριν τη Μαλλακάσα στο ρευμα προς Αθήνα!!
εκεί γίνονται και drift events....