PDA

Επιστροφή στο Forum : 320ι cabrio vs 318 automatik


Cabriolakias
06-05-05, 08:58
Ενα ωραιο και ησυχο βραδακι αφηνω το κοριτσι μου στη δαφνη και γυριζω ανετος και ωραιος στο σπιτακι μου...οπως πηγαινω με πεμπτη βλεπω στον καθρεπτη μπεμβεδοφωτα Ε36 να ερχονται με χιλια και να διαβαζουν την πινακιδα μου. τα βλεπω και επιμενουν και κανω δεξια να δω what is this. και με περναει παιδια ενας τιπος πιτσιρικας..μπανιζω καθρεπτες απλους και μαμα εξατμηση 318.δεν ψαρωνω κατεβαζω τριτες και κολαω πισω.μας πιανει φαναρι στο ανω καλαμακι επι της βουλιαγμενης στο ραδιο αθηναι.ακουω το τετρακυλινδρο απο διπλα να γουργουριζει γυρο στις 3000 rpm.ξεκιναμε και εγω ο πα...ρας εχω ξεχασει να βγαλω το αντισπιν.μου πεταγετε ο τυπος μπροστα και τον μαζευω στις τριτες με λιγη δισκολια και στις τεταρτες πεταγομαι τρια αμαξια μπροστα.στο επομενω φαναρι κατεβαζει παραθυρο το παληκαρι και τι μου λεει ?ε? οτι ειναι 318 αυτοματη....τι εγινε ρε παιδια?θα μας τρελανει ο τυπος η ειμαι τοσο βαρις πια λογο ενισχισεων και μηχανισμων του αυτοκινητου? θελω κομπρεσορα τωρα!!!!!!και ενα μοτερακι Μ3 δε με χαλασε....

p_sE36
07-05-05, 08:50
ειναι βαρυ το cabrio παιδια..... :shakehead

Fad3In
08-05-05, 16:07
ειναι βαρυ το cabrio παιδια..... :shakehead

Χεχεχε,καλο αυτο για ολους εμας ομως! χεχεχ ;) :p: Ν.

JaNeL_325i
22-05-05, 22:51
Kita na dis...to Cabrio ine safos baritero..alla epidi to 318i itan aftomato tha eprepe na ton ixes afisis karotses piso....den kseris poso kobi ena aftomato....blepo apo tou patera mou to E39 535i me V8 235PS kai me to aftomato kibotio ine aisxos....exo xasi apo poli mikrotera se kivika amaksia......me taxitites ine panta pio grigoro.....

Dark_Niaou
23-05-05, 09:27
Παιδιά λόγω εμπειρίας (γιατί έχω και τα 2 αυτοκίνητα) μπορώ να σας πω ότι το αυτόματο είναι καλό 1η & 2αρα γιατί είναι 4 τάχυτο και γεμίζει ποολλά χιλιομετρα με τις πρώτες 2 σχεσεις που δεν σπινιάρουν κιόλας....
Μετά όπως είναι φυσιολογικό ...... το 320 (έστω και cabrio... ) μαζεύει τρελά σε σχέση με το automatic.....

Fad3In
23-05-05, 11:02
Παιδιά λόγω εμπειρίας (γιατί έχω και τα 2 αυτοκίνητα) μπορώ να σας πω ότι το αυτόματο είναι καλό 1η & 2αρα γιατί είναι 4 τάχυτο και γεμίζει ποολλά χιλιομετρα με τις πρώτες 2 σχεσεις που δεν σπινιάρουν κιόλας....
Μετά όπως είναι φυσιολογικό ...... το 320 (έστω και cabrio... ) μαζεύει τρελά σε σχέση με το automatic.....

4 ταχυτο; χεχεχ Κατι ξερω κι εγω!!! :p: :flipa: ;)

Ν.

Dark_Niaou
23-05-05, 11:52
4 ταχυτο; χεχεχ Κατι ξερω κι εγω!!! :p: :flipa: ;)

Ν.
what do you mean my friend? Και εσύ 4Χ automatic είσαι;

manosm3
23-05-05, 12:01
what do you mean my friend? Και εσύ 4Χ είσαι;

Μα καλα δεν το ξερεις; Απο τα λιγα Ε30 με 4 ταχυτητες εχει! Συλλεκτικο κομματι! ;)

Dark_Niaou
24-05-05, 11:12
Μα καλα δεν το ξερεις; Απο τα λιγα Ε30 με 4 ταχυτητες εχει! Συλλεκτικο κομματι! ;)
automatic.............automatic...........

Fad3In
24-05-05, 11:18
Μα καλα δεν το ξερεις; Απο τα λιγα Ε30 με 4 ταχυτητες εχει! Συλλεκτικο κομματι! ;)
:flipa:
Αμ τι; Παιζουμε;!;
:D
Ν.