PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεσσαλονίκη 7ο unofficial meeting


bmwdakias325
06-05-05, 15:51
Φιλοι την Παρασκευη 13 Μαιου μετα απο συζητηση με φιλους του club ειπαμε να διοργανοσουμε την 7 ανεπισημη συναντηση στον γνωστο πλεον χορο του ικεα και ωρα 7:30 το απογευμα οπου θα παμε για καφεδακι και απο εκει μετα αργοτερα το βραδυ για οποιο μελος θελει να ακολουθισει θα γινει ενας χορος στα μαμουνια live οπου μπωρουμε να παραβρεθουμε και μεις η τιμη στο καθε ατομο ειναι 15 ευρο εκει μπορουμε να γλεντισουμε και να χορεψουμε χορις το προβλημα χορου που ειχαμε την προηγουμενη φορα.Ελπιζω να υπαρχει συμετοχη αρκετων μελων και στις δυο εκδιλωσεις.

alexcsl
06-05-05, 16:05
Φιλοι την Παρασκευη 13 Μαιου μετα απο συζητηση με φιλους του club ειπαμε να διοργανοσουμε την 7 ανεπισημη συναντηση στον γνωστο πλεον χορο του ικεα και ωρα 7:30 το απογευμα οπου θα παμε για καφεδακι και απο εκει μετα αργοτερα το βραδυ για οποιο μελος θελει να ακολουθισει θα γινει ενας χορος στα μαμουνια live οπου μπωρουμε να παραβρεθουμε και μεις η τιμη στο καθε ατομο ειναι 15 ευρο εκει μπορουμε να γλεντισουμε και να χορεψουμε χορις το προβλημα χορου που ειχαμε την προηγουμενη φορα.Ελπιζω να υπαρχει συμετοχη αρκετων μελων και στις δυο εκδιλωσεις.

Ποιοι είναι ήδη μέσα για Παρασκευή;
Καλή φάση το μπουζούκι, αλλά ποιος κάνει τον χορό;

bmwdakias325
06-05-05, 17:25
Ποιοι είναι ήδη μέσα για Παρασκευή;
Καλή φάση το μπουζούκι, αλλά ποιος κάνει τον χορό;

Ειναι ηδη μεσα
ΓΙΩΡΓΟΣ Ε46 318i. Γιωργος 316 πορτοκαλι 4θυρο.525 στεισον Νικος .525 λιμο Νικος και θα ειδοποιηθουν και οι υπολιποι Γιαννης μ3 Βαλαντης μ3 Γιωργος 850 και αρκετοι ακομα απο μενα προσωπικα οποιος μπορει θα ερθει.Οσο για τον χορο γινετε απο την εταιρια που εργαζομε και ηδη οι 4 πρωτοι θα ειναι μαζι μου εκει ειναι ευκαιρια να κανουμε μια μεγαλη παρεα και να διασκεδασουμε χωρις τεραστιο οικονομικο κοστος μιας και κατι τετοιο ειναι δυσκολο ως ακατορθωτο να γινει διαφορετικα για καποιους φιλους μας.Δεν ειναι υποχρεωτικη η παρουσια τον μελων του σαιτ εκει!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ
07-05-05, 16:52
Και εγω μεσα για τη παρασκευη, αλλα δεν βλεπω κοσμο...

thanasis_e36
07-05-05, 17:32
γιατι δεν το κανονιζουμε για σαββατο πιστευω οτι θα ερθουν περισοτερα ατομα

bmwdakias325
07-05-05, 20:34
το εχουμε δοκιμασει φιλε θαναση αλλα δυστιχος Σαββατο ειναι ποιο δυσκολη μερα απο οσο φανταζεσε για πολλους ετσι τουλαχιστον εχουμε δει εμεις σε ολες τις συγκεντρωσεις μεχρι τωρα συνιθος Σαββατοκυριακο υπαρχει μεγαλη αποχη μελων.

BmWakIaS
07-05-05, 20:57
επ και εγώ είμαι ΜΈΣΑΑΑΑΑ άντε πάμε να χορέψουμε :) :yippee: :yippee: :yippee:

bmwdakias325
09-05-05, 00:12
επ και εγώ είμαι ΜΈΣΑΑΑΑΑ άντε πάμε να χορέψουμε :) :yippee: :yippee: :yippee:




Σωστος ο λεβεντης ναι ετσι λεμε θα γινει ενασ ψιλοχαμος και φυσικα οι αναλογες φωτο

VIC
09-05-05, 17:42
κι εγω μεσα για τον καφε, αλλα δεν θα μπορεσω να ακολουθησω στο χορο. :party:

bmwdakias325
09-05-05, 20:15
Κανενα προβλημα φιλε Βικτορα και μονο που θα ερθεις στην παρεα κατι ειναι οπως εχω ηδη πει η προσελευση στο 2 σκελος δεν ειναι υποχρεωτικη απλα τοον χαβαλε μας θα κανουμε :drive2:

PANOS-Z
11-05-05, 12:55
Κανενα προβλημα φιλε Βικτορα και μονο που θα ερθεις στην παρεα κατι ειναι οπως εχω ηδη πει η προσελευση στο 2 σκελος δεν ειναι υποχρεωτικη απλα τοον χαβαλε μας θα κανουμε :drive2:
Αν εχω ως τότε το αυτοκινητό μου και γω Στέλιο είμαι μέσα τουλάχιστον για να συναντηθούμε και αν είναι βλέπουμε και για αργότερα...Καλη η προτασή σου πάντως,όπως πάντα άλλωστε;-)

bmwdakias325
11-05-05, 21:49
Αν εχω ως τότε το αυτοκινητό μου και γω Στέλιο είμαι μέσα τουλάχιστον για να συναντηθούμε και αν είναι βλέπουμε και για αργότερα...Καλη η προτασή σου πάντως,όπως πάντα άλλωστε;-)

Τι επαθε το αμαξι σου φιλε πανο? Σε επερνα τηλ σημερα αλλα δεν απαντουσες μαλον ειχες δουλιτσα ευχομαι να καταφερεις να εισαι στην παρεα μας την Παρασκευη θα εχουμε συμμετοχες αρκετες απο οτι λεει μεχρι τωρα ο λαος.

ΓΙΩΡΓΟΣ
12-05-05, 21:06
Τι επαθε το αμαξι σου φιλε πανο? Σε επερνα τηλ σημερα αλλα δεν απαντουσες μαλον ειχες δουλιτσα ευχομαι να καταφερεις να εισαι στην παρεα μας την Παρασκευη θα εχουμε συμμετοχες αρκετες απο οτι λεει μεχρι τωρα ο λαος.
Η ωρα παραμενει η ιδια? η εχουμε καμια αλλαγη?

bmwdakias325
12-05-05, 21:33
το 7:30 δεν εχει καμια αλλαγη μεχρι τωρα φιλε αν τωρα υπαρχει προβλημα τι να πω δεν ξερω ηδη εχουν ειδοποιηθη αρκετοι για εκεινει την ωρα

BmWakIaS
12-05-05, 22:12
bmwdakias325 mporis na mou peis gia ta mamounia ti wra 8a pate ekei giati gia kafe stis 7:30 den mporw na er8w exw kati doulies .steile mou an 8eleis se p.m. se tionoma kai th wra 8a pate ekei h ama einai na sou dosw h na mou dosis to thl sou gia na sinenoh8oume kata to bradaki . :help:

paularas
14-05-05, 12:29
ELEOS...... SIMERA EIDA AUTO TO TOPICCCC....... ELEOS.... GRRRRRRR

KAI XTHES BARIOMOUN TOU KERATA SPITI MOU..... GRRRRRR :icon42: :icon42:

Peite paides pls pws ta perasate...

bmwdakias325
14-05-05, 19:27
Λοίπον περάσαμε πολύ ομορφα άλλα έχω να εκφράσω τα έξης παράπονα. Στήν συνάντηση έστω και λίγοι, είμασταν μια κάλη πάρεα, όπως συνήθως άλλωστε, άλλα δεν εμφανίστηκε κάνεις του κλάμπ, και όταν λέμε του κλάμπ έννοουμε moderators :takecover που ίσως ύπαρχουν στα μέρη μας, γιατί δεν νόοειται τέτοιο κλάμπ και να μην ύπαρχει moderator ώστε να δίνει πάρων και το κλάμπ έκει, δε νόμιζω να χρειάζεται είδικη πρόσκληση κάποιος για να έρθει σε μια τέτοια συγκέντρωση και μάλιστα όταν έχει δόθει χρόνος να έτοιμασει κάποιος τις δούλειες του ώστε να παραβρέθει στην πάρεα άυτη η όποια μην ξεχναμε, δημιουργηθηκε μεσω του συγκεκριμενου site. Ήρθαν φίλοι άγνωστοι στους περισσότερους από εσάς αλλά κανείς δεν ήταν εκεί να τους υποδεχτεί πέρα από τους γνωστούς πλέον VIC, ΓΙΩΡΓΟΣ, και άλλους δυο τρεις που συνήθως δίνουν το παρόν σε αυτές τις συγκεντρώσεις. Μετά από συζήτηση, βγήκε το εξής συμπέρασμα: κάποιοι θέλουν μέσα από εδώ απλά να κάνουν γνωριμίες με άτομα που οδηγούν αυτοκίνητα ισάξια με τα δικά τους ή ανώτερα. Εάν αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης αυτού του site, τότε εμείς δεν έχουμε λόγο ύπαρξης και κακώς ασχολούμαστε με τις δραστηριότητες σε αυτόν τον χόρο. Κάνουμε αυτές τις συγκεντρώσεις για να μπορούμε να γνωριστούμε και να κουβεντιάσουμε όλοι μαζί μέσα σε φιλικό κλίμα διάφορα θέματα που αφορούν τα μωρά μας και να λύσουμε φυσικά ο καθένας μας κάποιες απορίες που φυσικά μπορεί να έχουμε.
Στις τελευταίες 3 συναντήσεις, δεν υπήρχε κανείς που να εκπροσωπεί το site αυτό. Μπορεί να έχουν δουλειά αλλά δεν εμφανίζονται ούτε εδώ ούτε εκεί. Είδαμε σε κάποιο περιοδικό να μιλάνε για το καρτοδρόμιο και ειπώθηκε πως εκεί μοιράστηκαν ή ακόμα και πουλήθηκαν μπλούζες με το σήμα του site, αλλά αυτές μάλλον αφορούν μόνο την περιοχή της Αθήνας. Όσο για τα γνωστά πλαίσια, κάποια στιγμή τα είδαμε. Όσοι προλάβαμε πήραμε και φυσικά βάλαμε στο αυτοκίνητό μας, αλλά είναι πολύ λίγοι αυτοί που πήραν το πλαίσιο αυτό. Μέσα από αυτό το κείμενο, και εκφράζοντας τις ανησυχίες μου, έχω να πω το εξής: αν είναι εύκολο να βρεθεί μια λύση ώστε να έχουμε απαρτίες. Και δεν εννοώ να βρισκόμαστε όλα τα μέλη σε κάθε συνάντηση, αλλά να ενεργοποιηθούν όλα τα μέλη και φυσικά οι moderators, ώστε κάποια στιγμή να γίνει μια μεγάλη συνάντηση με όλα τα μέλη και να είναι επίσημη και όχο ανεπίσημη όπως συνήθως. Να γίνει εδώ στα μέρη μας ή κάπου αλλού ώστε να μπορέσουμε να μαζευτούμε όλοι μαζί να κάνουμε μια μεγάλη παρέα και να γίνει μια όμορφη εκδήλωση με όλα τα μέλη που μπορούν να παρευρεθούν εκεί. Ελπίζω να μη σας κούρασα με αυτά που είπα και να δώσετε λύση σε κάτι τέτοιο σύντομα. Επίσης, χρήστε κάποιον moderator, ώστε να υπάρχει κάποιος εκπρόσωπος του site εκεί.






Υ.Γ. ΑΦΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΕΧΘΕΣ :wub: .ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΠΛΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΩΝ ΟΣΩΝ ΠΑΡΕΥΡΕΘΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΕΧΘΕΣ.

alexcsl
16-05-05, 11:44
Αν και ήδη έχω απαντήσει σε παρόμοια ερωτήματα σε άλλο thread, θα το κάνω άλλη μία φορά.

1. Οι ανεπίσημες συγκεντρώσεις γίνονται μεταξύ των μελών του club παλαιών και νέων όποτε και όπου αυτοί το θελήσουν χωρίς να έχει αναφερθεί ποτέ πως πρέπει να ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ των moderators!!! Ο καθένας με τον τρόπο του μπορεί κάλλιστα να ενημερώσει όσους αναζητήσουν πληροφορίες για το club, είτε δίνοντάς τους την διεύθυνση του site είτε αν δεν έχουν πρόσβαση σε υπολογιστή ενημερώνοντας τους προφορικά.

2. Administrators (MPOWER, scoopman) έχουν έρθει σε ανεπίσημη συνάντηση εδώ Θεσσαλονίκη (έστω και ξαφνικά, αλλά ευχάριστα) και η συνάντηση ανακοινώθηκε το συντομότερο δυνατόν.

3. Η επίσημη συνάντηση Θεσσαλονίκης είναι στα μόνιμα θέματα που συζητιούνται με τους administrators και να είναι όλοι σίγουροι ότι θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό και ότι θα περάσουμε τέλεια με την βοήθεια ΟΛΩΝ.

4. Με έκπληξη παρατηρώ μία ξαφνική εμπάθεια και επίθεση προς το πρόσωπό μου, κάτι το οποίο δεν είχα καταλάβει τόσο καιρό. Η προσπάθειά να με προσβάλει το παραπάνω post, (μιας και είμαι ο μόνος moderator από την Θεσσαλονίκη, παρεπιμπτόντως οι φίλοι μου με φωνάζουν Αλέξη), με στενοχώρησε πολύ.

5. Supporting member γίνεσαι ακολουθώντας τις οδηγίες στην κεντρική σελίδα. Γι΄ αυτούς που δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, μπορεί να υπάρξει ενημέρωση (προφορική) από άτομα που είναι ήδη Supporting member, αλλά και από οποιονδήποτε μπορεί να δώσει σχετικές πληροφορίες.

6. Πλαίσια πινακίδων έχουν δοθεί σε ανεπίσημες συναντήσεις από εμένα και από τον M5-Matzos και δόξα τον Θεό και τον αποθηκάριο, έχουμε αρκετά για όποιον θελήσει. Επίσης υπάρχει σχετική ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα του site. Α, και το τηλέφωνό μου, ήδη διαθέσιμο σε όποιον το ζήτησε και είχε να μου πει οτιδήποτε θετικό, αρνητικό, ή να κάνει κάποια πρόταση!

Όταν μπήκα στο forum δεν γνώριζα κανέναν. Η συνεχής ενασχόληση μου με το site, οι συχνές επισκέψεις μου, και η έλλειψη προσβλητικών και φωτογραφικών σχολίων, οδήγησαν τους administrators στο να μου προτείνουν να γίνω moderator. Δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό στην παραπάνω κίνηση και θέλω να πιστεύω πως η στάση μου μέχρι τώρα ήταν αξιοπρεπέστατη, έστω και όντας κάτοχος ενός οχήματος 1995 κυβικών.


ΥΓ Συνεχίζω να έχω την ίδια ανιδεοτελή συμπάθεια προς όλους παρότι έχω στεναχωρεθεί ιδιαίτερα, μιας και οποιοδήποτε ΠΡΟΒΛΗΜΑ μπορεί να λυθεί, εφόσον υπάρχει.

bmwdakias325
16-05-05, 16:03
Μαλιστα πολυ καλα τα ειπες ολα φιλε αλεξη αλλα το θεμα παραμενη το ιδιο δηλαδη, αποψη μου και φυσικα των περισσοτερων που βρισκοντε σε τετοιες συναντησης ειναι πως πρεπει τετοιου ειδους εκδηλοσεις να υπαρχουν ποιο συχνα και μαλιστα με δικη σου προτροπη οχι των μελων μιας και εσυ εισαι ο μοναδικος moderator γιατι αν θυμαμε καλα το τελευταιο ποστ που εκανες εσυ με κατι τετοιο σαν θεμα εχει περασει πολυς καιρος απο τοτε οσο για την επισημη συναντηση ειναι κατι που ειναι θεμητη απο ολους.Επεσαν βολες οπως τις ονομασες γιατι αν θυμαμε καλα στην αρχη αυτου του thread μπηκες ρωτισες ποιοι θα ειναι και φροντισες να μην παραβρεθεις μιας και μαλον η συγκεκρημενη παρεα σου ειναι αδιαφοροι αυτα τα λιγα ειχα να πω χαιρομε που εστο και αργα μπηκες στον κοπο να απαντησης και χαιρομε ακομα περισσοτερο που θα σε δουμε ισως στην επομενη συναντηση ωστε να γινει εκτενεστερη συζητηση επανο στο συγκεκριμενο θεμα!!!!!!!!!




Υ.Γ. Αυτα τα λιγα ηθελα να πω και ελπιζω να μην υπαρξη παρεξηγηση απο κανεναν αλλα εγω πειστευω πως μονο μεσα απο συζητηση και διαλογο μπορουν να λινοντε τετοιου ειδους παρεξηγησεις.Εχω μαθει στην ζωη μου να ειμαι ευθις και τα πλαγια μεσα δεν μου τεριαζαν ποτε οσοι με γνωριζουν καλα μπωρουν να το επαληθευσουν.

alexcsl
16-05-05, 16:21
Η έκταση του θέματος είναι αρκετή, η στεναχόρια μου ακόμα μεγαλύτερη, ιδιαίτερα που δεν είχα καταλάβει όλα αυτά που γράφτηκαν όσο καιρό ασχολούμαι με τις εδώ συναντήσεις.

Επαναλαμβάνω πως ήμουν είμαι και θα είμαι διαθέσιμος για οποιοδήποτε σχόλιο - πρόταση - παράπονο, και από κοντά αλλά και ακόμα στο τηλέφωνο που όλοι έχετε.

ΥΓ Το ότι μετάβηκα εκτάκτως οικογενειακώς στις Σέρρες από Παρασκευή μεσημέρι δεν νομίζω να ήτανε αναγκαίο να αναφερθεί, αλλά έτσι όπως ήρθανε τα πράγματα πρέπει να απολογηθώ...

Ελπίζω να βρήκες τις απαντήσεις που έψαχνες, στο προηγούμενο post μου, και να συνεχίσεις με τον ίδιο ζήλο την προσφορά σου στο club.-

mpikounis
16-05-05, 16:48
Όπως είπα και σε post μου σε άλλο thread, πρέπει όλοι να καταλάβουν οτι ο moderator ή administrator δεν είναι ο "καταστηματάρχης" και όλοι οι άλλοι οι "πελάτες". Είναι ένα απλό μέλος του club, ίσο με όλους τους άλλους, με τη διαφορά οτι έχει επιπλέον την ευθύνη για τη καλή λειτουργία του forum.

Το να οργανωθεί μια εκδήλωση ή συνάντηση, επίσημη ή μη είναι κάτι που μπορεί (και πρέπει) να γίνεται από όλους. Δεν είναι σωστό να περιμένουμε απο άλλους να τα κάνουν όλα, επειδή έχουν τον τίτλο "moderator" ή "administrator" στο forum.