PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Ε90 320 - HELP


georgee90
14-09-08, 22:24
Παιδιά καλησπέρα.
Εδώ και 15 μέρες αγόρασα ένα αυτοκίνητο ε90 320 αυτόματο και αυτο που παρατήρησα στο αυτοκινητο ηταν το σκαμπανεβασμα των στροφών του κινητήρα.
Πολλές φορές οι στροφές από 800 πέφτουν στις 400 και άλλες φορές ανεβάζει μόνο του από 800 σε 1000 με αποτέλεσμα να ξεκινάει μόνο του και απότομα λόγο αυτόματου κιβωτίου.
Μετά από 2 επισκέψεις στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο δεν βρίσκουν τίποτα.
Υπάρχει κανείς να με ενημερώσει τι μπορώ να κάνω πριν σκοτώσει το 320 κανέναν άνθρωπο;

Thronos
14-09-08, 23:01
Αυτο στο κανει και οταν χρησιμοποιησεις το σειριακο?Επισης εχεις κανα προβλημα σε καποια ταχυτητα?σου σβηνει?σου τις πηδαει για πες μας περισσοτερα..

georgee90
14-09-08, 23:25
Αυτο στο κανει και οταν χρησιμοποιησεις το σειριακο?Επισης εχεις κανα προβλημα σε καποια ταχυτητα?σου σβηνει?σου τις πηδαει για πες μας περισσοτερα..



Δεν έχω δοκιμάσει το σειριακό. Πέφτουν οι στροφές στο παραπέντε να σβήσει αλλά δεν σβήνει. Μετά ανεβάζει απότομα μόνο του. Όσο για το αν πηδάει ταχύτητες όχι.

gkoukou
15-09-08, 08:01
Καλημέρα. Είχα διαβάσει σε κάποιο forum στο e90post ότι υπάρχει θέμα με το ρελαντί στο 320. Το λέγανε rouh idling. Ψάξτο λίγο και θα το βρείς εύκολα

ΓΙΑΝΝΗΣ
15-09-08, 08:10
Φιλε μου με τον 170αρι κινητηρα υπηρχαν καποια προβληματα στην αρχη με τα μπεκ αμεσου ψεκασμου και τις πολλαπλες αλλα υποθετω οτι μεχρι τωρα θα το ειχαν διορθωσει!!! πηγενε μεχρι την αντιπροσωπια και ζητησε να το ελεγξουν......ισως να χρειαστει update αν και αυτο μου φαινεται απιθανο γιατι το αμαξι σου ειναι τελευταια φουρνια.:scratchch

georgee90
15-09-08, 20:13
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
Μίλησα σήμερα με την bmw και μου απάντησαν ότι είναι η τελευταία έκδοση και δεν προβλέπεται update.
Μου είπαν να πάω στο συνεργείο του σφακιανάκη για νέο έλεγχο.
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.

leyteris
15-09-08, 20:49
στην αλιμος μοτορς ακουσα οτι ρυθμιζουν το ρελαντι μεσα απο το software