PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενδεχόμενο πρόβλημα με σασμάν Ε46 3.16ti compact


alexaxandros_79
16-09-08, 12:53
Δε μου μπαίνει καλά η πρώτη, σα να ζορίζει πολύ δηλαδή στην αρχική κίνηση. Οι υπόλοιπες ταχύτητες μπαίνουν κανονικά, ούτε πατινάρει κτλ..
Ο αδερφός μου σκέφτηκε μήπως έχει κοπεί καμιά βάση σασμάν και έχει πάρει κλήση, παίζει; Βαλβολίνες κάθε πότε αλλάζω; Κόστος;
Ξέρει κανείς πόσο πάει να ανοιχτεί σασμάν αν χρειαστεί κάνα μερεμέτι;
Ευχαριστώ προκαταβολίκα!

thanassis
16-09-08, 16:14
Αλέξανδρε δεν δοκιμάζεις πρώτα για βαλβολίνες γιατί λογικά είναι κάτι τέτοιο και λύνει προβλήματα όπως το δικό σου?? για να ανοιχτεί σασμάν.....ξέχνα το,πάρε άλλο καλύτερα!!! αλλά άλλαξε βαλβολίνες μήπως και στρώσει

Geo_3D
16-09-08, 18:27
Πολυ πιθανον να θελει λιπανση η πριζ ντιρεκτ....Αλλα για καλο και κακο βαλε στο προγραμμα και μια αλλαγη βαλβολινων.Lifetime ειναι,αλλά καλο θα κανεις μονο να τις αλλαζεις μια φορα στο τοσο

haroulis
16-09-08, 20:37
εχεις καποιο τροπο λιπανσης της πριζντιρεκτ χωρις το κατεβασμα σαζμαν?

thanassis
17-09-08, 13:02
Πολυ πιθανον να θελει λιπανση η πριζ ντιρεκτ....Αλλα για καλο και κακο βαλε στο προγραμμα και μια αλλαγη βαλβολινων.Lifetime ειναι,αλλά καλο θα κανεις μονο να τις αλλαζεις μια φορα στο τοσο

Geo τι ακριβώς είναι αυτό???

optostyle
17-09-08, 13:33
Εγω νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο.....και οσο χειμωνιαζει θα στο κανει λιγο πιο πολυ....................(Μιλαω για φυσιολογικα πλαισια.....δηλ. να θελει λιγο δυναμη παραπανω η πρωτη)
Και θελω να ρωτησω το εξης.....οταν κουμπωσει και μετα...παρατηρησες να στην πεταει? πχ σε καμια κατηφορια?

thanassis
17-09-08, 15:17
Εγω νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο.....και οσο χειμωνιαζει θα στο κανει λιγο πιο πολυ....................(Μιλαω για φυσιολογικα πλαισια.....δηλ. να θελει λιγο δυναμη παραπανω η πρωτη)
Και θελω να ρωτησω το εξης.....οταν κουμπωσει και μετα...παρατηρησες να στην πεταει? πχ σε καμια κατηφορια?

ναι, ισχύει αυτό για το χειμώνα....
γιατί, στην κατηφοριά χρειάζεται 1η??

alexaxandros_79
18-09-08, 16:32
Apo th stigmh pou tha bei, kanena thema. Mh fadasteis kana trelo zori, apla koubwnei pio duskola, kanei ena "klak" sto xeri... oute patinarei omws oute tpt. Xerei kaneis ti Valvolines forame? Phga se ena Castroladiko kai eixe mono katalogo gia E36 compact..