PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζάντες από σειρά 5 στην Compact?


jdozohchr
17-09-08, 12:47
Έχω βρεί μία καλή ευκαιρία ζαντολάστιχα σε μία πεντάρα BMW του '99.. Την έχει ένας παππούς την μπέμπα για πούλημα και τον έπεισα να μου πουλήσει τα ζαντολάστιχα.. Είναι η αγαπημένη μου ζάντα για BMW από την ημέρα που αγόρασα το αμάξι αυτές ήθελα να βάλω, είναι η ζάντα που φορούσαν τα παλιά Μ5 αν δεν κάνω λάθος.. Είναι σαν αυτές στην πρώτη φωτογραφία. Αυτές που φοράω τώρα είναι αυτές που φαίνονται στην δεύτερη φωτογραφία και είναι ουσιαστικά αυτές του m-pack.
Εϊναι και οι δύο 17" και θεωρώ οτι το αμάξι δεν θα κόψει (κι άλλο!) καθώς και οτι δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα στον να "κάτσουν" σωστά πάνω στο αμάξι. Απλά ήθελα τις γνώσεις σας για να σιγουρευτώ οτι θα είναι ok. Και τέλος εννοείτε πως τα δικά μου ζαντολάστιχα είναι για πούλημα εφ'όσον πάρω τις άλλες! Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πεί. Θα ανεβάσω φωτογραφίες από τις δικές μου σύντομα!

gyiama
17-09-08, 13:02
φιλε μου θα σε στεναχωρισω λιγο λεγοντασ σου τα εξησ.οι ζαντεσ απο το 5αρι ΔΕΝ μπαινουν σε σενα εχουν αλλο offset και ενα ακομα οι ζαντεσ αυτεσ δεν εχουν βγει ποτε σε 17 οποτε δεν ειναι και γνησιεσ του μ5 ειναι 18αρεσ

jdozohchr
17-09-08, 13:08
Φίλε gyiama (νόμιζα πως μόνο εγώ έχω τόσο παράξενο username), το ξέρω πως δεν είναι γνήσιες απλά δεν ήξερα αυτό για το offset.. Να'σαι καλά για την άμεση απάντηση πάντως!

saikoE39
18-09-08, 00:20
Δεν κανουν,,,,και εκτος αυτου ειναι ρεπλικα...δεν ειναι γνησιες....με οτι σημαινει αυτο...!!!

jdozohchr
18-09-08, 00:30
Με πείσατε.. θα μείνω ως έχω προς το παρών με σκοπό να βάλω καμιά μουράτη μαυρούλα αργότερα..!

stelmaniac
18-09-08, 06:29
Ειμαι ερωτευμενος με αυτη τη ζαντα και θα εκανα τα παντα για να τη βαλω στ αμαξι μου...
Αν τελικα δεν τις παρεις, τις θελω εγω...θα μπουν εστω και με μοντα...

jdozohchr
22-09-08, 00:29
Είναι όντως η ομορφότερη ζάντα που έχει βγάλει η BMW.. αλλά αν δεν είναι γνήσια δεν λέει..

Libanner
23-09-08, 13:36
Εντάξει εμένα μόνο στο Μ5 μου άρεσε όλες οι άλλες που έπαιζαν από 18 και κάτω (δηλαδή ρέπλικα) δε μου άρεσαν καθόλου. Έχουν σταματήσει να τις φέρνουν; Πρίν μερικά χρόνια βρόμαγαν όλα τα βουλκανιζατέρ από Μ5 ρέπλικα σε αυτό το σχέδιο. Επειδή έχω κάτι άκρες και βλέπω μεγάλο ενδιαφέρον θα ρωτήσω αν υπάρχουν καινούργιες ρέπλικα πάντα για σειρά 3.