PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζήτω τα ΤΑΧΙ!!! 316ci vs 316i


BMW Power
12-05-05, 08:59
Τρελή κόντρα σήμερα το πρωί στην εθνική. Όπως είδατε μερικοί χθές στην δυναμομέτρηση, το τρελό όχημα που έχω στα χέρια μου για ένα 24ωρο είναι ένα 316ci. Η απογοήτευση οδηγώντας αυτό το αυτοκίνητο ήταν μεγάλη ως προς τις επιδώσεις, σε βαθμό που δεν το περίμενα με τίποτε. Σήμερα το πρωί λοιπόν έγινε η υπερκόντρα. :smiley_ab

Μετά τα διόδια των Αφιδνών πέτυχα ένα 316i αγοραίο (ασημί δηλαδή) σαν το δικό μου. Pedal to the metal λοιπόν και δίνω τρελή δύναμη. Πολύ απλά είδα το (ΤΑΧΙ) να ανοίγει σιγά σιγά και να μην μπορώ να το φτάσω με τίποτε.

Ζήτω τα ΤΑΧΙ λοιπόν και όποιος ξαναμιλήσει μαύρο φίδι που τον έφαγε. :bs:

Σημειώνω:

1) Δεν μπορώ να αυξήσω την κατανάλωση στην εθνική από τα 10,8L/100KM.
2) Χτύπησα κόφτη 5ης και έδειξε 210+ λίγο το εργαλείο!!!
3) Δεν γυρνάει πουθενά το υπερόπλο.
4) Δεν ξαναλέω ότι το αυτοκίνητο μου είναι αργό!!!
5) Να φύγει η CDV.

Panoz
12-05-05, 09:38
Ζήτω τα ΤΑΧΙ λοιπόν και όποιος ξαναμιλήσει μαύρο φίδι που τον έφαγε. :bs:

4) Δεν ξαναλέω ότι το αυτοκίνητο μου είναι αργό!!!


Να μάθεις λοιπόν να εκτιμάς και το δικό σου το ταξί!

Σε 1 εβδομάδα θα σε έχω εδώ να μου σπας τα νεύρα και να γκρινιάζεις ότι το steptronic πρέπει να φύγει.....δυστυχώς είναι η δύναμη της συνήθειας φίλε μου...πίστεψέ με....έχω προσωπική εμπειρία!

Black5
12-05-05, 09:42
Μετά τα διόδια των Αφιδνών πέτυχα ένα 316i αγοραίο (ασημί δηλαδή) σαν το δικό μου. Pedal to the metal λοιπόν και δίνω τρελή δύναμη. Πολύ απλά είδα το (ΤΑΧΙ) να ανοίγει σιγά σιγά και να μην μπορώ να το φτάσω με τίποτε.

Ζήτω τα ΤΑΧΙ λοιπόν και όποιος ξαναμιλήσει μαύρο φίδι που τον έφαγε. :bs:


Mπορεί να φταίει ο οδηγός!!! :icon18:

santo
12-05-05, 10:13
Σημειώνω:

3) Δεν γυρνάει πουθενά το υπερόπλο.
5) Να φύγει η CDV.


Ξέρεις να βγάζεις το ASC+T?? DSC ??? εεε? Μήπως θέλεις τεχνικές πληροφορίες??? :thefinger

ΥΓ. Αλήθεια πως κατέληξες με 316??

BMW Power
12-05-05, 10:39
Ξέρεις να βγάζεις το ASC+T?? DSC ??? εεε? Μήπως θέλεις τεχνικές πληροφορίες??? :thefinger

ΥΓ. Αλήθεια πως κατέληξες με 316??

Κύριε santo, κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Αλήθεια πώς βγαίνει??? Είμαι από χωριό και δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα.

Το 316 είναι test drive και το πήρα ως αντικατάσταση για το δικό μου που είναι για service. Τρελό individual χρώμα και μπεζ εσωτερικό!!!!
Με μόλις 3,800 χιλιόμετρα.

santo
12-05-05, 10:44
Πολύ ευχαρίστως.. γιατί εκεί στο Μενίδι δεν κυκλοφορούν πολλά BMW, λοιπόν.. για το ASC+T απλά το πατάς μία φορά το κουμπάκι και βγαίνει εντελώς !!!
Για το δε DSC πρέπει να πατήσεις και να κρατήσεις το κουμπάκι που αναγράφει DSC για τουλάχιστον 5 δευτερόλεπτα και να δείς να ανάψουν δύο πορτοκαλί λυχνίες στον πίνακα των οργάνων! :party:
Ελπίζω να βοήθησα! :kissass:
Φιλικά κύριε BMW Power.

BMW Power
12-05-05, 10:50
Πολύ ευχαρίστως.. γιατί εκεί στο Μενίδι δεν κυκλοφορούν πολλά BMW, λοιπόν.. για το ASC+T απλά το πατάς μία φορά το κουμπάκι και βγαίνει εντελώς !!!
Για το δε DSC πρέπει να πατήσεις και να κρατήσεις το κουμπάκι που αναγράφει DSC για τουλάχιστον 5 δευτερόλεπτα και να δείς να ανάψουν δύο πορτοκαλί λυχνίες στον πίνακα των οργάνων! :party:
Ελπίζω να βοήθησα! :kissass:
Φιλικά κύριε BMW Power.

Δεν δέχομαι τέτοιου είδους σχόλια από άνθρωπο που λέει:
«Τι να το κάνεις το μπλοκέ στην Ελλάδα????»

Εχθρικά :chair:

santo
12-05-05, 10:53
Τι χρωματάκι είναι??

Και το ξαναλέω..
Τι να το κάνεις το μπλοκέ στην Ελλάδα..???
Παντού γλιστράει το 20-25-28-30αρι.. και αν το πας σωστά γυρίζει και από την άλλη και συνεχίζει το χαστουκάκι... απλά είναι τα πράγματα.!!!
Ας μας πει και ο Hamann για το εσάκι στο γυρισμό από το τσάι?? :feedback:
σορρυ για το :offtopic:

santo
12-05-05, 11:30
καλό το μπλοκέ φίλε Bmw Power, αλλά αν έχεις χέρια (ζήτω ο santo) είναι περιττό. Σούπερ ειδική ολόκληρη η διαδρομή από Κατεχάκη μέχρι το Μπαρλόσπιτο!!! Το estoril τα έδωσε όλα στον γυρισμό και στο εσάκι ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ!!!

Καλά τα λες φίλε Αλέξη αλλά το χόντρυνες.. είπαμε να παραθέσεις τα γεγονότα.. ότι το εσάκι βγήκε από την αρχή μέχρι το τέλος με το πλάι... όντως πολύ καλό.. με μπλοκέ τι παραπάνω θα μπορούσα να είχα κάνει?? :cheers:

BMW Power
12-05-05, 11:43
Τι λες τώρα!!! :bugeye:

Είναι τόσο χειράς ο κύριος santo???? :confused:

Και έχει και τόσο καλό αυτοκίνητο που πήγαινε μόνο ευθεία στο auto festival???? :drive2:

Ή μήπως ήταν ο δίδυμος αδερφός του τότε που μου ήρθε και με γαντάκια sparco!!!! :takecover

Αλλά τα ξέχασε αυτά που όταν έφυγε από το event φώναζε για μπλοκέ!!!!

ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!! Αντίχριστοι 666

scoopman
12-05-05, 12:21
Εγω προτεινω παντως να "δοκιμασει" λιγο απο μπλοκε ο "τορινεζος"!Μια μικρη δοκιμη οπως κανει παντα!Λιγο μωρε ισα για την γευση......

mpikounis
12-05-05, 12:22
με μπλοκέ τι παραπάνω θα μπορούσα να είχα κάνει?? :cheers:

Να επινες λιγοτερο τσαι ισως; :pth:

santo
12-05-05, 12:36
Τι λες τώρα!!!
Είναι τόσο χειράς ο κύριος santo???? :confused:
Και έχει και τόσο καλό αυτοκίνητο που πήγαινε μόνο ευθεία στο auto festival???? :drive2:
Ή μήπως ήταν ο δίδυμος αδερφός του τότε που μου ήρθε και με γαντάκια sparco!!!! :takecover
Αλλά τα ξέχασε αυτά που όταν έφυγε από το event φώναζε για μπλοκέ!!!!
ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!! Αντίχριστοι 666

Φίλε Δημήτρη, έχεις όντως δίκιο, αφού κουλός ήμουνα.. κουλός θα μείνω... τα γάντια τι τα ήθελα ο έρμος???? :nixweiss:

alexk
12-05-05, 12:37
Η απογοήτευση οδηγώντας αυτό το αυτοκίνητο ήταν μεγάλη ως προς τις επιδώσεις, σε βαθμό που δεν το περίμενα με τίποτε.

File dimitri. Skepsou na zeis ka8e mera, me ena aytokinito pou einai 1800 kyvika, einai pio argo apo 316i (den paei panw apo 190, kai mia fora se mia terastia katifora eixe grapsei 205). Me 3h kai 4000 strofes, den epitaxynei pote (den leme na exeis 5h mesa). To proigoumeno sou autokinito itan ena vts me 160 alogakia pou strofare mexri tis 8100 kai h 4h varage lyssasmena sta 215km/h (ta opoia den einai ali8ina vasei tou thomas, alla mallon kai i E46 tou patera egrafe kai auti la8os sto konter tis... sorry thomas, alla exw alli apopsi). Otan eisai se mia tetoia fasi (kalws 'i kakws) kai erxetai enas filos sou me 330 (p.x. santo) kai sou leei "den paei re gamwto, den einai grigoro", ton plakwneis sto 3ylo 'i oxi? To 330, tetraporto, estw kai me steptronic einai mia aytokinitara. Exei poiotita, kratima, frenares kai TERASTIA energitiki asfaleia. Min to 3exnas. Emena mou aresei poly to aytokinito sou.

BMW Power
12-05-05, 12:46
Otan eisai se mia tetoia fasi (kalws 'i kakws) kai erxetai enas filos sou me 330 (p.x. santo) kai sou leei "den paei re gamwto, den einai grigoro", ton plakwneis sto 3ylo 'i oxi?

Για αυτό ακριβώς τον λόγο έκανα αυτό το thread!!!

Για να αποδείξω στον εαυτό μου πάνω απ΄ όλα αλλά και για να υπενθυμίσω στους υπόλοιπους που κλαίγονται, ότι καλή είναι η «πρόοδος» αλλά η αχαριστία είναι αμαρτία. :angryfire

manosm3
12-05-05, 12:52
Δηλαδη κι εγω που χω 4πορτο ειμαι συναδελφος του Δημητρη; :shakehead

stef
12-05-05, 13:06
Μετά τα διόδια των Αφιδνών πέτυχα ένα 316i αγοραίο (ασημί δηλαδή) σαν το δικό μου. Pedal to the metal λοιπόν και δίνω τρελή δύναμη. Πολύ απλά είδα το (ΤΑΧΙ) να ανοίγει σιγά σιγά και να μην μπορώ να το φτάσω με τίποτε.

Ζήτω τα ΤΑΧΙ λοιπόν και όποιος ξαναμιλήσει μαύρο φίδι που τον έφαγε. :bs:


Πωπωπωπω βρε παιδάκι μου τί είσαι εσύ?
Μιλάμε για πολύ καλός στις εκθέσεις!
Τώρα έπρεπε να είχες τη Χαλκίδου... :loser:

Geo_3D
12-05-05, 15:07
Δημητρακη,μιας και αυτο τον καιρο εισαι "συναδελφος",για περνα καμια βολτα και απο δω,να δουμε τι ψαρια πιανεις!!!! :smiley_ab :thefinger

InsaneDriver
12-05-05, 17:27
.....................
5) Να φύγει η CDV.

Αυτή η βαλβίδα υπάρχει σε όλα τα e-46??? και στα compact???

InsaneDriver
14-05-05, 20:24
Αυτή η βαλβίδα υπάρχει σε όλα τα e-46??? και στα compact???
Θα μου απαντήσει κανένας η με γράφετε όλοι;;; :help:

alexk
15-05-05, 08:26
Θα μου απαντήσει κανένας η με γράφετε όλοι;;; :help:

File Insane, kai to diko mas exei. To vrady 8a kanw ena thread gia na kanoume ena group buy :)

Kairos einai...

Dark_Niaou
15-05-05, 20:31
File Insane, kai to diko mas exei. To vrady 8a kanw ena thread gia na kanoume ena group buy :)

Kairos einai...

Και εγώ σέλω ομαδική παραγγελία!!!!

BMW Power
18-05-05, 10:02
Θα μου απαντήσει κανένας η με γράφετε όλοι;;; :help:

Να με σχωράτε αλλά δεν μπορούσα να μπω στο site από την Παρασκευή που μετακόμισε μέχρι σήμερα!!! :smashtard