PDA

Επιστροφή στο Forum : E46 M3,E92 M3 vs 135i coupe


kalpasM3
12-10-08, 11:57
Καλημέρα σας!!! Ένα θέμα που με απασχολεί αυτό τον καιρό είναι τι να κάνω αν είχα την επιλογή να διαλάξω ανάμεσα σε Ε46 Μ3 για τώρα μεταχειρισμένη, Ε92 Μ3 μεταχειρισμένη στο κοντινό μέλλον ή την καινούργια 135i coupe.Σας παρακαλώ για την βοήθεια σας.Δεν ξέρω τι να κάνω.Σας ευχαριστώ.

YAziDis
12-10-08, 12:04
Φυσικά (για μένα τουλάχιστον) ε92 ...
Σίγουρα δε θα γίνεται να'χει τρελλά χλμ πάνω, και άμα είναι καθαρή θα'ναι σα να'χεις και καινούργιο car.....

giannis_E-46
12-10-08, 12:14
Φυσικά (για μένα τουλάχιστον) ε92 ...
Σίγουρα δε θα γίνεται να'χει τρελλά χλμ πάνω, και άμα είναι καθαρή θα'ναι σα να'χεις και καινούργιο car.....

ναι αλλα θα ειναι σε 3 χρονια. δεν ειναι και λιγα φιλε..........

mixalhs
12-10-08, 12:15
Ε46 γιατι τα 3 χρονια ειναι πολλα.....

YAziDis
12-10-08, 12:27
Χμμμ, ομολογώ τελευταία στιγμή πριν, είδα το 3 χρόνια .. Όντως και εγώ άμα ήταν έτσι θα έλεγα Ε46 :/

Dark_Niaou
12-10-08, 12:27
135 με τα ματια κλειστα!!!

Dark_Niaou
12-10-08, 12:28
Ειναι πολλα ομως που θα πρεπει να σκεφτεις πριν αποφασισεις.

kalpasM3
12-10-08, 12:30
Ειναι πολλα ομως που θα πρεπει να σκεφτεις πριν αποφασισεις.

Τι εννοείς δηλαδή φίλε ? Για πες μου.

Dark_Niaou
12-10-08, 12:35
1/. ποσα ατομα στην οικογενεια
2/. Κοστος συντηρησης
3/. Επιδοσεις
4/. κοστος αγορας
5/. πρεστιζ
6/........

kalpasM3
12-10-08, 12:38
1/. ποσα ατομα στην οικογενεια
2/. Κοστος συντηρησης
3/. Επιδοσεις
4/. κοστος αγορας
5/. πρεστιζ
6/........

Οικογένεια μέχρι στηγμής 2 άτομα
Έχουμε 2 αυτοκίνητα
και σκέφτομαι αν σε 3 χρόνια κάνω αγορά η Ε92 θα έχει περίπου 65000+- δηλαδή όσο μου βγεί η 135 τωρα περίπου.

Thronos
12-10-08, 12:40
Ποιο ομορφο απο το M3 ε46 με LED πισω και πορτ παγκαζ CSL δεν υπαρχει.Εγω γενικα δεν γουσταρω τον ασσο σε οποια εκδοση και να βγαινει απο την αλλη το ε92 Μ3 ειναι ομορφο μονο αν αλλαξεις ζαντες οπως ενα λευκο που ειδα με ηλιοροφη και τις 20αρες schnitzer type V της M6 schnitzer και εμεινα λογω της ζαντας πιο πολυ.Αν εχεις υπομονη και περισσοτερα χρηματα να διαθεσεις πηγαινε στο ε92 το κοβω να εχει κανα 70ρι τοτε.Αν εισαι ο κλασσικος ανυπομονος Ελληνας χτυπα ενα estroril η κανα imola red ε46.

http://www.youtube.com/watch?v=WHu2dZ_nmhU

Dark_Niaou
12-10-08, 12:42
Ναι αλλα δεν σκεφτεσαι το κοστος συντηρησης

YAziDis
12-10-08, 12:44
Πιστεύω πως όταν βάζεις στο τραπέζι κάποιες επιλογές, έχεις σκεφτεί και τα κόστη κτλ...

kalpasM3
12-10-08, 12:48
Ναι αλλα δεν σκεφτεσαι το κοστος συντηρησης

Έχεις δικιο φίλε.Απλός να σου πώ την αληθεια δεν 8α είναι κανένα από τα 3 σαν καθημερινό αυτοκίνητο.Τώρα θα μου πείς γιατί το παίρνω? Θέλω να το έχω σαν ΄΄ καλό΄΄.Πεσ μου σε παρακαλώ πιο συγκεκριμένα για το κόστος συντηρησης.Σε ευχαριστώ.Λες φίλε να πάρω Ε92 και να μην έχουμε να αγοράσουμε ούτε ψωμι? Με αλλα λόγια το κοστος ειναι τοσο δισβάσταχτο?

Sokin M3
12-10-08, 13:03
Ποιο ομορφο απο το M3 ε46 με LED πισω και πορτ παγκαζ CSL δεν υπαρχει.Εγω γενικα δεν γουσταρω τον ασσο σε οποια εκδοση και να βγαινει απο την αλλη το ε92 Μ3 ειναι ομορφο μονο αν αλλαξεις ζαντες οπως ενα λευκο που ειδα με ηλιοροφη και τις 20αρες schnitzer type V της M6 schnitzer και εμεινα λογω της ζαντας πιο πολυ.Αν εχεις υπομονη και περισσοτερα χρηματα να διαθεσεις πηγαινε στο ε92 το κοβω να εχει κανα 70ρι τοτε.Αν εισαι ο κλασσικος ανυπομονος Ελληνας χτυπα ενα estroril η κανα imola red ε46.



+1000000000

kostase28
12-10-08, 14:33
Ε92 Μ3 φυσικα,σιγουρα θα το βρεις σε αυτα τα λεφτα που θες να δωσεις σε λιγοτερα απο 3 χρονια.Το αμαξι ειναι απλα αλλου σε ολα και ανωτερο απο το Μ3 Ε46

stelmaniac
12-10-08, 14:50
Το χω πει και θα το ξαναπω: Με το Ε46 η εταιρια επιασε το peak στο σχεδιασμο καταφερνοντας να δημιουργησει ενα αραβουργημα που ηδη εχει ξακινησει και γραφει Ιστορια. Αυτοκινητα σαν το 46 δεν προκειται να ξανασχεδιαστουν...ποσο μαλλον το Μ3...Ωραιο και το καινουριο...κτηνος...Αμερικανικο ποταμοπλοιο του Μισισσιπη αλλα δε με πειθει.
Εκτος των αλλων, 343 ιπποι ειναι υπερ το δεον αρκετοι για την ψωροκωσταινα αν βεβαια δεν εισαι...παλαβιαρης...
Παρε το ονειρο και μην το σκεπτεσαι...

stelmaniac
12-10-08, 14:58
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/BMW_M3_E46_Cabriolet.JPG

Speedy
12-10-08, 19:08
e92 φυσικα σε τρια χρονακια,μιλαμε για καινουργιο μοντελο.

Aceman1925
13-10-08, 04:30
46 για μενα αν θες να χαρεις.τον ασσο τον αποριπτω απο τωρα.Οσο για το 92,καλο ειναι δε λεω αλλα το λες επειδη ειναι το τελευταιο μοντελο,σε 3 χρονια μπορει να ετοιμαζεται το επομενο και να λες παλι... ε92 τωρα ή ε χχ σε 3 χρονια???
Οποτε εγω στη θεση σου θα την εκανα για 46

KATSARAIOS
13-10-08, 05:32
καλα.ρε παλικαρια να σας ρωτησω κατι?
τοσα φραγκα για αγορες αυτοκινητων που υπαρχουν κρυμενα?
γιατι βλεπω και διαβαζω κατι ψιλοποσα για 60αρια και 70αρια χιλιαρικα και κοντευω να τρελαθω.
και κατα τα αλλα μπαινει και το ερωτημα του κοστους συντηρησης!
ημαρτον δηλαδη που λεει και μια ψυχη.
ελπιζω να μην παρεξηγηθω ....

Thronos
13-10-08, 07:34
Νεος κανονας του forum

Την επομενη φορα που θα ανοιξει καποιος θεμα για αγορα αυτοκινητου πανω απο 55.000 ευρω θα εχει προσκομισει πριν στους Admins την δηλωση ποθεν εσχες δεν θα γραφουμε για να περνα η ωρα:D:chair:

Chalyps
13-10-08, 08:23
E 92 που είναι διαστημικά αλλού ακόμα και απο την πολύ καλή αλλά γερασμένη πλέον (πόσο δε) σε 2-3 χρόνια Ε46.

super duper
13-10-08, 08:44
θεωρώ οτι το 46 αρι εχει αφησει εποχή .
επίσης υπάρχει και η παροιμία
μην αναβάλεις για αυριο αυτο που μπορει να κανεις σημερα

οποτε αδερφε βουρ για το 46.
φιλικά

stelmaniac
13-10-08, 08:52
E 92 που είναι διαστημικά αλλού ακόμα και απο την πολύ καλή αλλά γερασμένη πλέον (πόσο δε) σε 2-3 χρόνια Ε46.

Γερασμενη η Ε46????

Απο εδω και περα θα μιλατε μονο με τον δικηγορο μου....

Chalyps
13-10-08, 09:08
Γερασμενη η Ε46????

Απο εδω και περα θα μιλατε μονο με τον δικηγορο μου....Να λέμε καμιά μχχκία για να περνάει η ώρα βρέ!!!!!
Ε 46 Μ3 = ΘΕΑ! Ακόμα πολύ μπροστά απο όλα τα υπόλοιπα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν και νομίζουν οτι έχουν θέση στο πάνθεον των πιο καλοφτιαγμένων αυτοκινήτων ever!!!
Aπλά η Ε92 είναι πιο.....updated vercion της Ε46 παντού!!!!


Σε γλύκανα καθόλου???:embarassm

bill987
13-10-08, 09:31
Να λέμε καμιά μχχκία για να περνάει η ώρα βρέ!!!!!
Ε 46 Μ3 = ΘΕΑ! Ακόμα πολύ μπροστά απο όλα τα υπόλοιπα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν και νομίζουν οτι έχουν θέση στο πάνθεον των πιο καλοφτιαγμένων αυτοκινήτων ever!!!
Aπλά η Ε92 είναι πιο.....updated vercion της Ε46 παντού!!!!


Σε γλύκανα καθόλου???:embarassm

Όχι δεν τον γλύκανες καθόλου!!!!! Στέλιο γρήγορα στον δικηγόρο!

Ε46 μ3 :flirt: δαγκωτό! Απλά το πιο όμορφο απ' όλα!

Aceman1925
13-10-08, 09:52
Aπλά η Ε92 είναι πιο.....updated vercion της Ε46 παντού!!!!
Σε γλύκανα καθόλου???:embarassm

updated σε κιλα σιγουρα.
παραδεχομαι οτι ειναι ομορφη αλλα ειναι αρμα.Ναι μεν πιο πολλα αλογα αλλα με τα παχακια της δεν παει οπως πρεπει.
Με το 36 οι βαβαροι εδειξαν το δρομο και με το 46 τον διεσχησαν.Απο κει και περα απλα προσπαθουν....

Οσο για τη γλυκα...δεεε νομιζω.try more

kalpasM3
13-10-08, 09:54
καλα.ρε παλικαρια να σας ρωτησω κατι?
τοσα φραγκα για αγορες αυτοκινητων που υπαρχουν κρυμενα?
γιατι βλεπω και διαβαζω κατι ψιλοποσα για 60αρια και 70αρια χιλιαρικα και κοντευω να τρελαθω.
και κατα τα αλλα μπαινει και το ερωτημα του κοστους συντηρησης!
ημαρτον δηλαδη που λεει και μια ψυχη.
ελπιζω να μην παρεξηγηθω ....

Δεν έχεις άδικο.Απλώς να έχεις στον νου σου πως ότι και να πάρω εάν πάρω τα μισά θα είναι προκατοβολή και τα υπολοιπα διακανονισμός για 72 μήνες.Άσε που θα βγάλω στην πούληση όλα τα υπάρχοντα μου!

kalpasM3
13-10-08, 10:03
Νεος κανονας του forum

Την επομενη φορα που θα ανοιξει καποιος θεμα για αγορα αυτοκινητου πανω απο 55.000 ευρω θα εχει προσκομισει πριν στους Admins την δηλωση ποθεν εσχες δεν θα γραφουμε για να περνα η ωρα:D:chair:

Σωστός!!!Δεν το παίζω πλούσιος απλώς έχω καποιους στόχους.Εδώ στα μέρη μου λένε όποιος προγραμματίζει τον βλέπει ο Θεός και γελά.Με άλλα λόγια δεν ξέρω αν θα ιλοποιήσω το όνειρο μου γιατί ποτέ δεν ξέρω τι μπορεί να προκύψει.Πάντως αυτό που θέλω να δηλώσω είναι πως και οι φτωχοί έχουν δικαίωμα στο όνειρο.

Strax
13-10-08, 10:57
Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοιο δίλημμα με τη διαφορά ότι είχα για 4 χρόνια Ε46 Μ3, οπότε δεν παίρνω ξανά το ίδιο (αν και πολλές φορές ήταν η μόνη λογική επιλογή).
Σε γενικές γραμμές το αυτοκίνητο είναι καταπληκτικό και το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σε αυτά τα χρήματα. Θέλει όμως να είσαι γνώστης για να αποφύγεις τις κακοτοπιές και πάρεις ένα καλό κομμάτι!

Αν θες κάτι καινούριο τώρα πάρε 135! Το αυτοκίνητο είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό σε όλα του!

Για το Ε92 δεν τίθεται θέμα. Έχεις χρόνο για αυτό!

johny4x4
13-10-08, 11:43
Κατ'αρχήν θέλω να πώ οτι η 1 δεν μου αρέσει σαν εμφάνιση.
Αλλά η 135 coupe είναι άλλο αμάξι ρε παιδιά!!!
Το είδα στο Σπανο σε μαύρο και τρελάθηκα.
Και απο επιδόσεις πύραυλος!!!
Εγώ πιστεύω οτι καλύτερα να περιμένεις λίγους μήνες και να πάρεις το 135 που είναι τούμπανο σε όλα του και καινούριο παρά να πάρεις μια μεταχειρισμένη μ3 ε46.
Ενοείται οτι και αυτή απλά γ...ει αλλά όσο να νε το καινούριο είναι αλλιώς και εφόσον δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα....
Επιδόσεις έχετε δει?? Πιστεύω οτι τα αξίζει τα λεφτά του!!
Απλά γνώμη μου!
πάντος και τα 3 είναι τέλειες επιλογές!!

Aceman1925
13-10-08, 11:59
Αλλά η 135 coupe είναι άλλο αμάξι ρε παιδιά!!!
Το είδα στο Σπανο σε μαύρο και τρελάθηκα.
Και απο επιδόσεις πύραυλος!!!


αυτο που ειδες ειναι του ιδιου του Σπανου και ειναι ειδικη παραγγελια εχει πολλα extra και ειναι πολλαααα αλογα(απο οτι λεει.).....

ενα (κοκκινο) πουλακι μου ειπε οτι δεν ειναι και τοσο δυνατο οσο λεει

Z4ever
13-10-08, 12:16
Ε46 αν βρεθει πραγματικα καλο μεταχειρισμενο.
Αλλιως 135 του χρονου.

Εγινα Experienced User:boink:!!!

ermis1975
13-10-08, 12:18
Αν διέθετα τόσα χρήματα για αμάξι, σίγουρα θα ήθελα να μην έχω απρόοπτα, να έχω εγγύησεις και σίγουρα θα πήγαινα σε κάτι καινούριο!

oldcarskickass
13-10-08, 12:25
Αν διέθετα τόσα χρήματα για αμάξι, σίγουρα θα ήθελα να μην έχω απρόοπτα, να έχω εγγύησεις και σίγουρα θα πήγαινα σε κάτι καινούριο!


Και εσύ ανέχεσαι να δώσεις τόσα λεφτά (στην περίπτωση του 135, γιατί μόνο αυτό υποτίθεται ότι ο φίλος θα αγοράσει καινούριο) και να έχεις ΜΟΝΟ 2 χρόνια εγγύηση;

Sp!ros G
13-10-08, 12:32
Μ3 Ε46,εστω και μεταχειρισμενη!!

kalpasM3
13-10-08, 12:56
Βρίσκομαι και εγώ σε παρόμοιο δίλημμα με τη διαφορά ότι είχα για 4 χρόνια Ε46 Μ3, οπότε δεν παίρνω ξανά το ίδιο (αν και πολλές φορές ήταν η μόνη λογική επιλογή).
Σε γενικές γραμμές το αυτοκίνητο είναι καταπληκτικό και το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σε αυτά τα χρήματα. Θέλει όμως να είσαι γνώστης για να αποφύγεις τις κακοτοπιές και πάρεις ένα καλό κομμάτι!

Αν θες κάτι καινούριο τώρα πάρε 135! Το αυτοκίνητο είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό σε όλα του!

Για το Ε92 δεν τίθεται θέμα. Έχεις χρόνο για αυτό!

Sir Stratos για μια ακόμα φορά έχεις απόλυτο δίκιο.Αυτόν τον καιρό έχω μεγάλη ανυσηχία γιατί
βλέπω σε περιοδικά μεταχειρισμένων αυτοκινήτων την τεράστια διακύμανση τιμών στην BMW E46 M3 και δεν σου κρύβω πως με ανυσηχεί.Τι να κάνω ρε παιδιά τομή στο αυτοκίνητο να δώ αν είναι καλό ?Δεν γίνονται αυτά.Έχω υψηλό στόχο περιμένω 28 χρόνια να πάρω κάτι καλό και παρακαλώ όλα τα μέλη όσο μπορούν να με ανοίξουν τα μάτια.Γιατι μόνος μου δεν βλέπω φως στο τούνελ.

Speedy
13-10-08, 14:03
αυτο που ειδες ειναι του ιδιου του Σπανου και ειναι ειδικη παραγγελια εχει πολλα extra και ειναι πολλαααα αλογα(απο οτι λεει.).....

ενα (κοκκινο) πουλακι μου ειπε οτι δεν ειναι και τοσο δυνατο οσο λεει


Μονο πουλι δεν ειναι αυτο τοκοκκινο...:dance:

fast-enough
13-10-08, 15:31
Μ3 Ε46 δαγκωτό. Και χρήματα θα γλιτώσεις και θα αποκτήσεις ένα αυτοκίνητο καταπληκτικό. Το 135 δε μου πολυαρέσει, ενώ το 92αρι είναι πολύ όμορφο. Σε τρία χρόνια όμως? Μέχρι τότε θα έχεις βρεί τη χαρά σου με το 46αρι. Στο κάτω κάτω, το πουλάς τότε αν ακόμη θες το 92αρι και ξέρεις από τώρα πως θα χάσεις κάποια (αρκετά) χρήματα...

MaSt0RaS
13-10-08, 17:19
46και σε 4χρονια το πουλασ και περνεις 92αρι.! απλα πραγματα... την 135 τι την βαζεις οτι και να ειναι δεν ειναι Μ

BILL007
13-10-08, 17:22
:+1:Ε92 Μ3 μεταχειρισμένη σε 3 χρόνια !
Θέλει και ερώτημα???:D:D Όποιος περιμένει ποτέ δεν χάνει...;)

panagiotisE46ci
14-10-08, 19:19
Ε92 Μ3 η 135,προσωπικα θα επελεγα.σαν επιλογη καθαρα με σχεση τα αμαξια.γιατι αν βαλω τις συντηρησεις,το κοστος κτησης,βενζινες κ.τ.λ. κ.τ.λ. δεν θα επαιρνα ουτε Ε46 Μ3.
οι καιροι αλλαξαν .................................................. .......................................παρτε το χαμπαρι .

nikos_E34
14-10-08, 19:35
135ι ΔΑΓΚΩΤΟ! με Μ-πακετο και ενα σνιτσελακι και θα τα πατας τα μ3 και θα κλαινε...ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! !
:bigthumb:

Speedy
14-10-08, 21:07
το ε92 πιστευω ειναι η καλυτερη λυση γιατι σε τρεια χρονια θα το βρει σε καλη τιμουλα και δεν θα ειναι παλιο μιας και δεν θα εχει βγει το καινουργιο μοντελο.

Andoniadis_power
11-11-08, 12:36
k go an imoun sti thesi sou den tha iksera ti na kano !to ena kalitero apo to allo! pantos emena mou exi kolisi i 46ara m3 exi kati pou molis to blepo magebome pistevo pos ine i pio petiximeni m3 sto sinolo!!

Action Man
11-11-08, 13:50
Πάντως αυτή την 135i την έπαιρνα με τα μπούνια..:chair:
http://img404.imageshack.us/img404/276/22cb27qb6.jpg (http://imageshack.us)

Leonidas_Thess
11-11-08, 14:13
Και εγω αν και με 2 παιδια μια χαρα ειναι

Strax
12-11-08, 08:57
Πάντως αυτή την 135i την έπαιρνα με τα μπούνια..:chair:
http://img404.imageshack.us/img404/276/22cb27qb6.jpg (http://imageshack.us)

Τα ίδια αυτοκίνητα κοιτάμε Παντελή...

Αν και έχω καταλήξει ότι προς το παρόν δεν αξίζει να πάρεις μεταχειρισμένη, πρέπει να πέσουν κι άλλο οι τιμές.

jmicro
12-11-08, 10:22
Σε κάθε περίπτωση αγοράς αυτοκινήτου που έχω κάνει η τελική επιλογή έγινε πάντα με βάση το συναισθημα. Αφού έχεις καταλήξει στις τρεις αυτές επιλογές αγόρασε αυτό που σου αρέσει ακόμα και αν χρειαστεί να περιμένεις κάποιο καιρό...Προσωπικά θα επέλεγα μια από τις τελευταίες Ε46.

kalpasM3
30-11-08, 16:22
Ακόμα παιδιά να είμαι ηλικρινείς δεν πήρα απόφαση.Παρολα αυτά καταστάλαξα στο συμπέρασμα να μην ψάξω για την Ε46.Και ο μοναδικός λόγος είναι ότι φοβάμαι να μην την πάρω και βγάζει πολλά προβλήματα,γιατί κακά τα ψέματα οι περισσότεροι που τα παιρνουν τα δουλέυουν γρήγορα.Φοβάμαι να μην πέσω σε καμιά παγίδα και τρέχω μετά.Σιγουρα τα οικονομικά μου θα πέξουν τον πρωτο ρόλο στην τελική μου απόφαση.Θα ήθελα να παρακαλέσω τα μέλη STRAX και ΑCΤΙΟΝ ΜΑΝ να μου πούν γιατί σκέφτονται σαν καλύτερη ιδέα την 135ί απο την Ε92 μιας και ο STRAX είχε την Ε46 Μ3.Τι το καλό εχει η 135ί τελικά και υπερισχυεί;Σας ευχαριστώ.

Bimmermeister
30-11-08, 16:29
135 με 1000:ylsuper:

Strax
01-12-08, 09:02
Ακόμα παιδιά να είμαι ηλικρινείς δεν πήρα απόφαση.Παρολα αυτά καταστάλαξα στο συμπέρασμα να μην ψάξω για την Ε46.Και ο μοναδικός λόγος είναι ότι φοβάμαι να μην την πάρω και βγάζει πολλά προβλήματα,γιατί κακά τα ψέματα οι περισσότεροι που τα παιρνουν τα δουλέυουν γρήγορα.Φοβάμαι να μην πέσω σε καμιά παγίδα και τρέχω μετά.Σιγουρα τα οικονομικά μου θα πέξουν τον πρωτο ρόλο στην τελική μου απόφαση.Θα ήθελα να παρακαλέσω τα μέλη STRAX και ΑCΤΙΟΝ ΜΑΝ να μου πούν γιατί σκέφτονται σαν καλύτερη ιδέα την 135ί απο την Ε92 μιας και ο STRAX είχε την Ε46 Μ3.Τι το καλό εχει η 135ί τελικά και υπερισχυεί;Σας ευχαριστώ.

Είναι πολύ απλό! Είμαι σίγουρος ότι η 335 είναι συνολικά καλύτερο αυτοκίνητο από την 135 από σχεδόν όλες τις απόψεις.

ΑΛΛΑ το αυτοκίνητο ΔΕΝ είναι ΣΠΟΡ (ήχος, αίσθηση τιμονιού, αμεσότητα κλπ). Για εμένα αυτό έχει την πρώτη προτεραιότητα και για αυτό η ψήφος μου πηγαίνει στην 135, όπου ναι μεν υπολείπεται ελαφρώς στις υπόλοιπες κατηγορίες (χώρους, ποιότητα κλπ), αλλά είναι πολύ πιο σπορ και "φουντωτικιά"!!

Action Man
01-12-08, 09:16
Είναι πολύ απλό! Είμαι σίγουρος ότι η 335 είναι συνολικά καλύτερο αυτοκίνητο από την 135 από σχεδόν όλες τις απόψεις.

ΑΛΛΑ το αυτοκίνητο ΔΕΝ είναι ΣΠΟΡ (ήχος, αίσθηση τιμονιού, αμεσότητα κλπ). Για εμένα αυτό έχει την πρώτη προτεραιότητα και για αυτό η ψήφος μου πηγαίνει στην 135, όπου ναι μεν υπολείπεται ελαφρώς στις υπόλοιπες κατηγορίες (χώρους, ποιότητα κλπ), αλλά είναι πολύ πιο σπορ και "φουντωτικιά"!!
Δεν θα μπορούσα να συμφωνίσω περισότερο!!
Με λίγα λόγια η 135 είναι πιο "drivers car" σε σχέση με την 335..

ptboul
01-12-08, 10:50
Καλημέρα και από εμένα.

Άποψη μου,
με οδηγό τη 'λογική': 335
με οδηγό την καρδιά: 135.

Το θέμα - παράμετροι επιλογής είναι αρκετές. Πόσο θα μείνει το αμάξι στην κατοχή? Τί ανάγκες έχει να ικανοποιήσει? Υπάρχει δεύτερο? κτλ.

Αν δε με απασχολούσε το οικονομικό και οι χώροι, τότε 135 για ποιό fun to drive χαρακτήρα και στυλ φερμένο από το ένδοξο παρελθόν των 02.

Αν έπρεπε να (κουτσο-) βολέψω μπαγκάζια, παιδιά, ταξίδια, και ήθελα κουπέ να το κρατήσω άνω 5ετίας, τότε 335. :-)

Action Man
01-12-08, 11:06
Nα συμληρώσω οτι πήγαινα για αγορά Μ3 Ε46....αλλά το ακυρώνω...είμαι σίγουρος οτι με την συχνη χρήση πίστας δεν θα μείνει κολυμπιθρόξυλο από αυτοκίνητο με πάνω από 40.000χλμ και ειδικά ///Μ....
Άρα χτυπάμε μια 135 σχεδόν καινούργια....πετάμε και ένα σωστό διαφορικό....και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!
Η 135 είναι μονόδρομος!Είναι ένα πολύ καλό σπόρ αυτοκίνητο.

kalpasM3
01-12-08, 14:55
Καλησπέρα σας.Να ευχαριστώσω για μια ακόμα φορά τα μέλη Strax και Action Man για τις άμεσες απαντήσεις τους.Να διευκρινήσω απλώς οτι την 135ί δεν την συγκρίνω με την 335ί αλλά με την Μ3 Ε92.Το λέω αυτό για να μην σας μπερδέψω.Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνεται να κάνει κάποιος carbon την οροφή σε λευκή 135ί καθώ επίσης και αν μπαίνουν ζάντες 19 ιντσών.Αλήθεια οι ζάντες στην φωτό τι διαστάσεις ειναι και είναι γνήσιες της ΒΜW;Σας ευχαριστώ.