PDA

Επιστροφή στο Forum : γύφτοι με bmw


leyteris
17-10-08, 18:31
Ανέκαθεν η bmw είχε ένα ισχυρό σήμα το οποίο αναδύκνυε prestige και κύρος.
Με στεναχωρεί το γεγονός ότι μονίμως ακούμε γύρω μας από κάποια κομπλεξικά άτομα ότι οι γύφτοι οδηγούν datsun και bmw.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Είμαι φανατικός οπαδός της bmw και χτες σε μία συζήτηση κάποιος κατηγορούσε τα bmw ότι τα οδηγούν γύφτοι.
Αυτού του ατόμου τι πρέπει να του κάνουμε;

Thronos
17-10-08, 18:34
Πισσα και πουπουλα........................ αλλα μονο αν ξεπερασουμε τις 10 σελιδες.Για παμε μηπως και τα καταφερουμε.

giannis_E-46
17-10-08, 19:05
Είμαι φανατικός οπαδός της bmw και χτες σε μία συζήτηση κάποιος κατηγορούσε τα bmw ότι τα οδηγούν γύφτοι.
Αυτού του ατόμου τι πρέπει να του κάνουμε;
και εμενα μου χουν τυχει τετοιες συζυτησεις φιλε και το χιλιοακουσει οτι τα οδηγανε γυφτοι. απλα αγνοησε τους και μην δινεις σημασια σε τετοια ατομα που κρυβουν κομπλεξ μεσα τους................

super duper
17-10-08, 19:15
εγω θα ελεγα να μην ασχοληστε, αστους να λενε
οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια

BMW_330i
17-10-08, 19:23
χθες το πρωι φιλε πηγα σε μια λαικη.μπαινω στο παρκινγκ τις λαικης να παρκαρω και με το που βγαινω απο το αμαξι ερχετε διπλα μου ενα τετραπορτο ασημι bmw.τα παραθυρα εμπρος πισω τερμα ανοιχτα ο οδηγος γυφτος με μουστακι και στα πισω καθησματα 3 γυφτακια να κρεμονται εξω απο τα παραθυρα.τους κοιτω κε λεω απο μεσα μου οπα μπεμπα ο γυφτος.να πω την αληθεια δεν τους πηγαινε το αυτοκινητο ηταν και χρωμα ασημι και ξεχωριζαν σαν την μυγα μεσα στο γαλα.ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθενας μπορει να αγορασει και μπεμπα και οτι αλλο θελησει.δυστηχως η ευτηχως δεν υπαρχει νομος που να απαγορευει την αγορα μιας bmw απο γυφτους επομενως ασε ο καθενας να λεει οτι θελει.ας μπορουσαν και αυτη να αγορασουν μια bmw και ας ηταν και γυφτοι.

x-origin
17-10-08, 19:36
είναι γνωστό ότι αυτά τα λένε κομπλεξικοί!έχει τύχη να δω γυφταριά με BMW άλλα έχει τύχη να δω γύφτους με Mercedes ktπ δεν νομίζω ότι αυτοί αποτελούν ολόκληρο αγοραστικό κοινό.ξέρω πολλούς που λένε ότι όλοι οι γύφτοι παίρνουν BMW αλλά κατά βάθος θα θέλανε μια...οπότε cool!

nickcompact
17-10-08, 19:36
παντως ειναι αποριας αξιο αυτο με τους γυφτους....
τους εχω δει με καθε λογης αυτοκινητο,bmw-porche-mercedes....
αλλα οντως αυτο με τις bmw εχει παραγινει...
ασε που τωρα εχουν μπει στο παιχνιδι και αλβανοι...

tamtamcafe
17-10-08, 19:39
παρακαλω να με λετε αθιγκανο

ταμταμ & geo

manosm3
17-10-08, 19:53
Οι γυφτοι εχουν τα πιο πολλα λεφτα! Πηγαινετε μια βολτα απο Αγ. Βαρβαρα να δειτε αυτοκινητα!

x-origin
17-10-08, 20:02
Οι γυφτοι εχουν τα πιο πολλα λεφτα! Πηγαινετε μια βολτα απο Αγ. Βαρβαρα να δειτε αυτοκινητα!

σε αυτό που λες δεν έχεις άδικο,έχω δει γύφτο με M5:drive2:

georgiou
17-10-08, 20:02
ημουν στη θηβα και ειδα γυφτο με το πιο ομορφο Ε36 που εχω δει individual παρακαλω

και για να μην παρεξηγηθω για το γουστο μου ειχε τελειο εσωτερικο και εξωτερικο χρωμα

και ζαντες 17'' Ηταν ολο μαμα το αμαξι αλλα πολυ ξεχωριστο...

το ειχε γυφτος...

συμφωνω με την παραπανω φραση οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...

και επισης συμφωνω για τους κομπλεξικους που το λενε υποτιμητικα αυτο...

αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω αυτο που λετε...

Ψυχη εχουμε μονο εμεις?????Και επειδη τυχαινει να φτανουμε τα κρεμασταρια της αλεπους να μην τα

πιασει και κανενας αλλος που δεν ανηκει στην ιδια 'φυλη'με εμας??

Για αυτο γουσταρω να βλεπω τσιγγανο με ΒΜW 3 σαν τη δικια μου

παρα κατι λαμογια με σειρες 7...[χωρις παρεξηγηση αλλα εχω κατι κατα νου...][προς θεου δεν θελω να πω οτι οσοι εχουν σειρα 7 εχουν βγαλει υποπτα τα χρηματα]

Speedy
17-10-08, 20:09
Περα τα λεφτα δεν παυει να ειναι και αυτοι Ανθρωποι!!

Μαγκια τους να εχουν{που εχουν}Μ5-Μ6 Και αλλα...

Εδω αλλοι δεν εχουν μια και εχουν bmw Aυτοι σας πηραξαν??
Μια παροιμια λεει..."Να με λενε δημαρχινα και ας ψοφαω απο την πεινα"

Οι κομπλεξικοι αν δεν εχουν να πουν τιποτα τοτε λενε τις βλακειες περι γυφτων-αλβανων και δεν ξερω και εγω τι αλλο....

georgiou
17-10-08, 20:11
επειδη μου την εχουν και εμενα αυτη την κουβεντα οτι οι γυφτοι εχουν bmw

και ατομα με κονσερβοκουτια μοντελα του 1990...

γι αυτο... Να ηταν η ζηλια ψωρα να γεμισει ολη η χωρα!!!

DaywalkeR
17-10-08, 20:16
Κι επειδη το βλεπω να γινεται thread με παροιμιες ασ πω κι εγω μια που μου αρεσει
" Η Ιεροδουλος θελει να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει" :offtopic:

Γι αυτο ας ξεκαβαλησουμε λιγο κι εμεις με τα μπεεεεεεεε(προβατο)μβε και αυτοι που τα λενε κι ολα καλα
Have a nice day...

x-origin
17-10-08, 20:23
Γι αυτο ας ξεκαβαλησουμε λιγο κι εμεις με τα μπεεεεεεεε(προβατο)μβε και αυτοι που τα λενε κι ολα καλα

+11111111111111

Thronos
17-10-08, 20:23
Οι γυφτοι μεταφερουν την γυφτια και στο αμαξι δυστυχως οπως εναν(καταμαυρο μουστακαλη με αλυσιδα στο λαιμο) που ειδα στη Λ.Βουλιαγμενης(που βρεθηκε εκει) και ειχε ενα λευκο Μ6 cabrio με τις κορυφαιες 20αρες ζαντες Μ6 schnitzer type V τις οποιες ειχε βαψει ΑΣΠΡΕΣ!!!:icon11::screwy:

Speedy
17-10-08, 20:26
γιατι ρε παιδια κακο ειναι??
Ανθρωποι ειναι και αυτοι,ενταξει ισως ειναι παρεξηγημενοι αλλα εφοσον μπορουν γιατι να μην τα εχουν.

Airness
17-10-08, 20:36
Εγω απλα θα πω πως το αυτοκινητο δεν κανει τον ανθρωπο και τουμπαλιν!!! :bananasmi

ΔημητρηςΜ3
17-10-08, 21:03
στην περιοχη μου 2 τσακαλια κυκλοφορουν με Μ3 ενα μαυρο και ενα χρυσο

zmy5710
17-10-08, 21:08
Ανέκαθεν η bmw είχε ένα ισχυρό σήμα το οποίο αναδύκνυε prestige και κύρος.
Με στεναχωρεί το γεγονός ότι μονίμως ακούμε γύρω μας από κάποια κομπλεξικά άτομα ότι οι γύφτοι οδηγούν datsun και bmw.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Είμαι φανατικός οπαδός της bmw και χτες σε μία συζήτηση κάποιος κατηγορούσε τα bmw ότι τα οδηγούν γύφτοι.
Αυτού του ατόμου τι πρέπει να του κάνουμε;και τι εγινε αν τα εχουν γυφτοι?α! ξεχασα για μερικους δεν ειναι ανθρωποι ειναι χιονανθρωποι.για ξανασκεψου μεγαλε περι κομπλεξιμου.:pimp:

BmwE34
17-10-08, 21:30
Ναι δυστυχώς είναι αλήθεια έχω δεί πανέμορφο BMW με φιμέ τζάμι στην "πένα" αλλά μόλις
άνοιξε η πόρτα ο τύπος ήταν γύφτος και μιλάμε εκεί έμεινα μ@λ@κ@ς και όπως είπε και ο φίλος μας υποτίθεται πως οδηγάμε αμάξια με μια κυρίλα πάνω τους.Αλλα Ελλάδα είναι αυτή τα ποιο απίθανα πράγματα εδώ θα τα δείς :icon18:

drohos
17-10-08, 21:48
σίγουρα πάντως δεν είναι μύθος,μέχρι πριν 5-6 χρονια είχα γείτονα αθίγγανο παλιατζή που είχε και μάλλον το έχει ακόμα bmw 2002τι αρκετά δυνατό με roll gage κτλ,κάποια στιγμή είχε 3 2002 αλλα το ένα είναι αυτό που το έχει σαν ιερό

yiannis2002
17-10-08, 22:04
Κάπου στην κάτω αχαγιά υπήρχε ολόκληρο μπεμβεδοχώρι με αθίγγανους τίγκα στα φτιαγμενα 2002...
πριν καιρο πηγαινα προς κιάτο απο τον παλιο δρόμο και με προσπερναει ενα ντατσουν κλασσικο πιττα κάτω μπροστα φιμε , ανοιγει παραθυρο, φιλαρακι τουμπανο ειχα και εγω μου λέει...μου φυγε το σαγόνι απο το γέλιο...ρεεεεε μην πεφτετε στην παγίδα...αμα το γουσταρετε δεν πα να το χει και ο ταμτάκος....

rigas
17-10-08, 22:09
Ρε παιδια, τι παει να πει οδηγαει-γυφτος.

Ολοι τους ειναι σχεδον με φραγκα,και επειδη ξερω κανα 2 δεν κανουν ουτε παζαρια στο θεμα αγορας.

Και μιλαμε οτι βγαζουν μεροκαματο πανω απο 300 ευρω, οχι BMW αλλα McLaren αγοραζουν.

E36 RULES!!
17-10-08, 22:13
Κάπου στην κάτω αχαγιά υπήρχε ολόκληρο μπεμβεδοχώρι με αθίγγανους τίγκα στα φτιαγμενα 2002...


Εξακολουθει η κάτω αχαγιά να εχει ΟΛΟ "γυφτους" με Bmw, και στα Ζαρουχλέικα επισης εχει αρκετους... Ετυχε να εχω παρε-δωσε με την περιοχη το καλοκαιρι και πηγαινα συχνα-πυκνα... Ε, εμεινα λαλακας απο τα ποσα Ε36 (και πολλες φορες παραμελημενα) ανηκουν σε "γύφτους"


Πολλα Ε36, και τωρα πλεον παιρνουνε κ Ε30 (τα οποια κανουν οσάν φρεγάτες)..


Εγω χεστηκα....

blaze ocean
17-10-08, 22:26
εμενα δε με χαλαει ουτε που τα οδηγανε γυφτοι αλλα ουτε και αλβανοι,με χαλαει που καταστρεφουν τα αμαξια με γελοιες βελτιωσεις σε ολους τους τομεις.πχ 316 με 18" ζαντα και 8 σηματακια Μ,εξατμιση απο σομπα και τεζα χαμηλωμενο.και αυτο δε το κανουν μονο γυφτοι και αλβανοι αλλα ως επι το πλειστον αυτοι.μαγκια του γυφτου που εχει τοσα λεφτα και που τα δηλωνει κιολας(μ5 και μ6 δεν εχουνε τεκμηριο?).τωρα οσοι πανε να υποβαθμισουν οποιαδηποτε εταιρεια ετσι,μαλλον εχουνε κλειδια απο πολυ υποδεεστερο αυτοκινητο,αν εχουν αυτοκινητο

kostase28
17-10-08, 22:29
Οποτε μην παρεξηγηστε οταν σας λενε οτι bmw οδηγουν οι γυφτοι! Αρα εχουν δικιο! Το θεμα ειναι μηπως μας θεωρουν και εμας γυφτους επειδη εχουμε μπεμπα.Κομπλεξικοι το λενε,αγνοειστε τους και κουνηστε το μπρελοκ με την ελικα μπροστα τους! (παντως περα απ την πλακα οι γυφτοι ειναι πολυ δυνατα τιμονια)

ermis1975
17-10-08, 22:45
Διστυχώς όποιος αποκτάει χρήματα με διάφορους τρόπους, για να κάνει το κομμάτι του αγοράζει ή BMW ή Mercedes. Οι "γύφτοι" λοιπόν έχουν χρήμα. Μου έτυχε 1 φορά σε γνωστό λαστιχάδικο Αγ.Βαρβάρα να μπαίνει γύφτος με ματσο 5χίλιαρα τότε και να λέει, θέλω ζάντολάστιχα και αμορτισέρ-ελατήρια...΄χωρίς ραντεβού και επιτόπου βγάζει το χρήμα. Τον έστειλε όμως το αφεντικό και μου λέει, αυτοί έχουν χρήμα πολύ και ότι θέλουν το απαιτούν τώρα...

E36 RULES!!
17-10-08, 22:48
Διστυχώς όποιος αποκτάει χρήματα με διάφορους τρόπους, για να κάνει το κομμάτι του αγοράζει ή BMW ή Mercedes. Οι "γύφτοι" λοιπόν έχουν χρήμα. Μου έτυχε 1 φορά σε γνωστό λαστιχάδικο Αγ.Βαρβάρα να μπαίνει γύφτος με ματσο 5χίλιαρα τότε και να λέει, θέλω ζάντολάστιχα και αμορτισέρ-ελατήρια...΄χωρίς ραντεβού και επιτόπου βγάζει το χρήμα. Τον έστειλε όμως το αφεντικό και μου λέει, αυτοί έχουν χρήμα πολύ και ότι θέλουν το απαιτούν τώρα...

Ετσι ειναι... Και εγω απορω ποτε επιτελους θα μου μεινουν λεφτα στην ακρη για να βαλω μια τετραδα ζαντες ΔΕΚΑΕΞΑΡΕΣ!!!


Life is a big f@ckin' unfair bitch.... Get used to it ;)

zaharias
17-10-08, 22:50
ρεεεεε μην πεφτετε στην παγίδα...αμα το γουσταρετε δεν πα να το χει και ο ταμτάκος....

Συμφωνω φιλε... Ετσι ειναι!!

Και μενα σε συζητησεις μου λενε "εγω παντως BMW δεν θα επαιρνα, εχει γεμισει ο τοπος"...

Ε και;; Επειδη το χει παρει ο Α και ο Β;; Εμενα μ'αρεσει;; Αμα μου αρεσει,απο κει και περα ας εχει οποιος να ναι...

Και επισης συμφωνω με τον Airness που εγραψε οτι..."το αυτοκινητο δεν κανει τον ανθρωπο και τουμπαλιν!!! "

Panoz_335i
17-10-08, 23:05
Καλο θα ηταν να ξεκαθαρισετε στο μυαλο σας την διαφορα του γυφτου και του τσιγγανου. Οι τσιγκανοι (οι οποιοι ειναι οι μαυριδεροι της αγιας βαρβαρας που λεει ο ΜανοςΜ3) ειναι ανθρωποι με οικογενειες ,δουλειες και σπιτια, που πολλοι "εκπλεπτισμενοι" λευκοτερου δερματος θα ζηλευαν. Αυτοι εχουν οχι μονο ΒΜW & Μ5 αλλα και εργαλεια οπως GT3, Lotus Esprit, και Spider 430.

Eγω βλεπω καθημερινα πολλους γυφτους "λευκου δερματος" που κανουν τα BMW σαν καραγκιοζιδες ,με φουσκωμενα καπω , εξαπλες εξατμισεις και παρδαλα χρωματα αμαξωματος να κανουν βολτα στις πλατειες με τσιτα τα στερεοφωνικα και το τζαμι ανοιχτο για να φαινεται ο φραπες στην αυτοσχεδια θηκη διπλα στο τιμονι. Αυτοι ντροπιαζουν τα BMW κυριοι.

Τωρα οι γυφτοι απο τα τσαντηρια ,που μονο κατι λιωμενα Ε36 μπορουν να αγορασουν, δεν πρεπει να ενοχλουν κανεναν. Οπως και να εχει ο,τι κανει καποιος δικαιωμα του...δεν μπορουμε να κατακρινουμε κανεναν απο το χρωμα η την φυλη του.

Action Man
17-10-08, 23:07
Eγω βλεπω καθημερινα πολλους γυφτους "λευκου δερματος" που κανουν τα BMW σαν καραγκιοζιδες ,με φουσκωμενα καπω , εξαπλες εξατμισεις και παρδαλα χρωματα αμαξωματος να κανουν βολτα στις πλατειες με τσιτα τα στερεοφωνικα και το τζαμι ανοιχτο για να φαινεται ο φραπες στην αυτοσχεδια θηκη διπλα στο τιμονι. Αυτοι ντροπιαζουν τα BMW κυριοι.


:+1:................

sakatis
17-10-08, 23:20
εγω παντως εχω να πω πως εδω στο Αργος οπου μενω μονιμα, οι τσιγγανοι της περιοχης οπου ασχολουνται με εμποριο ρουχων σε λαικες αγορες κτλ (πιθανως εμπορευονται και αλλα πραγματα...ο νοων νοειτω...) εχουν Μ3, clk, slk... και πολλα BMW kai MERCEDES τελοσπαντων... κακα τα ψεμματα, οι τσιγγανοι εχουν πολλα λεφτα και εχουν και καλα αμαξια...

stelmaniac
17-10-08, 23:29
Μπορω να ρωτησω κατι?
Ποιος θα πουλαγε το αυτοκινητο του σε γυφτο απο σας?

papajim
17-10-08, 23:53
Σε όλες τις πληθυσμιακές κατηγορίες που δομούν την κοινωνία μας υπάρχουν κάτοχοι bmw, ανεξαρτήτως χρώματος, ηλικίας, παιδείας, επιπέδου μόρφωσης και οικονομικής κατάστασης.
Και σε όλες τις παραπάνω κατηγορίες (σε κάθε μια από αυτές) υπάρχει ένα τεράστιο μωσαικό προτιμήσεων και επιλογών....
Εκείνοι που αγοράζουν μπέμπα για τον εαυτό τους κι εκείνοι που την αγοράζουν για τους άλλους.
Εκείνοι που έχουν κομμάτια υψηλής αισθητικής κι εκείνοι που έχουν "χριστουγεννιάτικα δέντρα".


Δε θα σχολιάσω εάν είναι κομπλεξικοί ή όχι όσοι καθρεφτίζονται στη φράση "και οι γύφτοι έχουν bmw,γι αυτό κι εγώ δε θα πάρω".Το μόνο που θα πω είναι πως καλά κάνουν και δεν παίρνουν, γιατί μόνο για τον εαυτό τους δε θα την αγόραζαν. Δεν με ενδιαφέρει ποια είδη ανθρώπων οδηγούν bmw, διοτί ξέρω για ποιο σκοπό ΕΓΩ θέλησα να έχω μία στην κατοχή μου...είμαι εγώ, εκείνη και - έμμεσα - όσοι συμμερίζονται το ίδιο πάθος με εμένα.

Την αγόρασα για μένα, γι'αυτό που μου προσφέρει, γι'αυτά που με κάνει να νιώθω.
Κι αυτός είναι ο λόγος που με συναντάτε εδωμέσα.
Τους άλλους, εκείνους που την απόκτησαν για τον περίγυρο, δε θα τους βρείτε ποτέ εδώ ή σε κάποιο άλλο αντίστοιχο forum (μονάχα ίσως περιστασιακά, επειδή έτυχε...αλλά και πάλι, μετά από λίγο θα εξαφανιστούν)
Αν δεν έχεις πάθος για το όχημα σου, δε θα σε νοιάζει να αντικρύσεις τον bmwδο-εαυτό σου στα πρόσωπα, στα οχήματα, στις λέξεις των άλλων χρηστών και μελών.
Κι αυτό ισχύει για σένα που βρίσκεσαι στην -εάν υπάρχει- "κορυφή" της κοινωνικής δομής.
Κι αυτό ισχύει για σένα που βρίσκεσαι στους -εάν υφίστανται- "πρόποδες" της κοινωνικής δομής.

Εσύ που λες "Σε λατρεύω" στο bmw σου, θα με καταλάβεις.
Εσύ που λες "Λατρεύω να με βλέπουν οι άλλοι με το bmw μου", μάλλον δε θα διαβάσεις ποτέ αυτές τις γραμμές.

xaros
18-10-08, 00:21
εχουν εξελιχτει πλεον και κυκλοφορουν και με Ε46

οσο κομπλεξικοι ομως ειναι αυτοι που κατηγορουν τα αμαξια μας ως γυφτικα,αλλο τοσο και παραπανω ειναι καποιοι απο εμας που χαρακτηριζουν ετσι τα νισσαν(ο νοων νοειτο)

και αλλο τοσο γυφτοι ειναι και οι πατεραδες μας που εργατες στη γερμανια αγοραζαν καθε σαραβαλο μερσεντες και το στολιζαν με πεταλα,αλογα και οτιδιποτε αλλο μπιχλιμπιδι στο καπο

στη πολυκατοικια μου εχω και ενα βορειοηπειρωτη με αρκετα προσεγμανο ζ3 ροουντστερ

Nick_E60_GR
18-10-08, 01:11
Ανέκαθεν η bmw είχε ένα ισχυρό σήμα το οποίο αναδύκνυε prestige και κύρος.
Με στεναχωρεί το γεγονός ότι μονίμως ακούμε γύρω μας από κάποια κομπλεξικά άτομα ότι οι γύφτοι οδηγούν datsun και bmw.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.
Είμαι φανατικός οπαδός της bmw και χτες σε μία συζήτηση κάποιος κατηγορούσε τα bmw ότι τα οδηγούν γύφτοι.
Αυτού του ατόμου τι πρέπει να του κάνουμε;

Πες σ' αυτούς τους άσχετους, τους λαπάδες, που δεν ξέρουν προς τα που βιδώνει μια βίδα ότι οι γύφτοι είναι πιο ψαγμένοι απ' αυτούς :thefinger

Οι γέροι γύφτοι πάντως κυκλοφορούν με Μερτσεντέ ;)

oldcarskickass
18-10-08, 01:13
Κι επειδη το βλεπω να γινεται thread με παροιμιες ασ πω κι εγω μια που μου αρεσει
" Η Ιεροδουλος θελει να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει" :offtopic:

Γι αυτο ας ξεκαβαλησουμε λιγο κι εμεις με τα μπεεεεεεεε(προβατο)μβε και αυτοι που τα λενε κι ολα καλα
Have a nice day...


Εσύ μη μασάς εμείς έχουμε Ε30.-

Μπορω να ρωτησω κατι?
Ποιος θα πουλαγε το αυτοκινητο του σε γυφτο απο σας?

Στέλιο ΟΛΟΙ θα το έκαναν γιατί οι γύφτοι (αθίγγανοι, ρομ ή όπως στο διάολο λέγονται) είναι οι μόνοι που πληρώνουν ΜΕΤΡΗΤΑ.

Φίλος πρόσφατα ένα όχημα ΠΕΝΑΤΟ 8000€, όλοι οι << Έλληνες >> ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΙ που έπαιρναν έκαναν παζάρια και μάλιστα χωρίς ΚΑΝ να έχουν δει το αμάξι.

Και σκάει μια ωραία πρωί τηλέφωνο με περίεργη ομιλία :

Φίλος : καλημέρα
Άλλος : για το BMW παίρνω
Φίλος : ναι ακούω
Άλλος : τα 8000€ ισχύουν;
Φίλος : φυσικά
Άλλος : έρχομαι σε μισή ώρα να το δω
Φίλος : οκ περιμένω
έρχεται το βλέπει το κάνει βόλτα και σαν συνοδηγός και μετά το παίρνει εκείνος, βγαίνει απέξω σκάει 8000€ ΜΕΤΡΗΤΑ στο ταμπλό και του λέει πάμε στην τράπεζα να τα βάλεις και μετά στο υπουργείο για μεταβίβαση και τα λοιπά.

Οπότε κόπηκαν κάπου εκεί τα γέλια.

Και άλλες πολλές περιπτώσεις ΣΩΣΤΩΝ συναλλαγών.

Και στην τελική τι κάνουν; Ναρκωτικά πουλάνε στους ΜΗ γύφτους, τους εκλεπτυσμένους, τους δουλευταράδες.

bimmer-corfu
18-10-08, 13:18
Ακούστε και αυτό:
Ένας 'φίλος' (που μάλιστα μου είχε ζητήσει τη μπέμπα μου για να πάει την αδελφή του στο γάμο της) έλεγε σε μένα και τους κοινούς γνωστούς ότι μπέμπες οδηγούν οι γύφτοι κτλ κτλ.

Για διάφορους λόγους τσακώθηκε και δεν μιλάει πια με την τότε παρέα. Απο πέρσι έχει Ε92 320...

nikos_E34
18-10-08, 13:37
εγω θυμαμαι πριν κατι χρονια ειχε παει ο πατερας μου να ξεφορτωσει σε ενα σπιτι τσιγκανου στην αγια βαρβαρα ενα κοντεινερ με χαλια..βρισκει το σπιτι ο πατερας μου (παλατι σκετο) και βγαινει ο τσιγκανος εξω (55αρης) με τα παιδια του (5 γιους ειχε και 3 κορες)..ο μεγαλος τσιγκανος ντυμενος πουκαμισακι,παντελονι ,κλασσικη αλυσιδα και περιποιημενο μουστακι καλει τον πατερα μου στο μπαλκονι για καφε μεχρι να ξεφορτωσουν τα παιδια του το φορτηγο. η μια κορη του σπουδασε δασκαλα και δουλευε καπου στην αθηνα, η αλλη σπουδαζει οικονομικα μονο η τριτη δεν ηθελε να σπουδασει τιποτα και παντρεφτηκε..τα δε παιδια του ολοι απο οικονομικα κλπ μεχρι αγγλικη φιλολογια τελειωνε ο ενας αλλα βοηθανε στην οικογενειακη επιχειρηση..μεσα το σπιτι γεματο παρκαρισμενα αμαξια απο μερσε , μπεμπα και δε συμαζευεται...

παω σε ενα βενζιναδικο στην πειραιως για να πλυνω το αμαξι..ερχεται το παληκαρι ,αλβανικης καταγωγης, πλακωνει το αμαξι στο πλυσιμο το εκανε λαμπικο..τοσο καιρο που το εχω δεν το εχω ξαναδει τοσο καθαρο.ειχε ενα Ε46 316-318 στην ΠΕΝΑ! με 16αρα ζαντα και ΜΑΛΛΟΝ Μ-πακετο.
"φοβερο το εργαλειο..μια πιο μεγαλη ζαντα 17"αρα να ειχες θα ηταν τελειο"
"φιλε μου αν του βαλω 17" θα πεθανει το αμαξι.οχι οτι τωρα παει γρηγορα αλλα γιατι?να το παιζω καγκουρας?"
το αμαξι με ελληνικες πινακιδες,τελη κυκλοφοριας κλπ...

Geo_3D
18-10-08, 13:54
:thread::thread::thread::thread: