PDA

Επιστροφή στο Forum : Ψιλοκοντριτσες!


manosm3
15-05-05, 23:08
Σημερα το βραδακι κατα τις 9 ξεκινησαμε με τον μπαμπα μου να παμε εναν ξαδερφο μου στην Ευελπιδων στη Βαρη ο οποιος ειναι στις στρατιωτικες σχολες! Φυσικα με την bmw!
Αττικη οδο λοιπον και golf V 1.6 με αλλαγμενη εξατμιση κολλαει απο πισω οταν ημασταν στα 180 περιπου. Τερμα γκαζι ο πατερας και μετα τα 190 εμεινε πισω. Στα 220 ειχε χαθει απο τον καθρεφτη!
Στο γυρισμο πριν τα πρωτα φαναρια μετα τη Βαρης-Κορωπιου οπως πηγαιναμε ακουω να ερχεται με τα οσα ενα πρασινο toledo turbo. Στηνομαστε διπλα στο φαναρι και βλεπω ειχε με 2 μπακετ, μεγαλη αεροτομη, 2 εξατμισεις, body kit, baroμετρα κλπ και εσκαγε ξερογκαζιες μολις πηγαμε διπλα του! Λεει ο μπαμπας: "Ε ρε που$τη και να ειχα το τροπετο!". Του λεω: "Τι λες μωρε; toledo ειναι!" και μου λεει: "Νομιζα οτι ηταν subaru." Του μιλαω τελευταια φορα: "Θες να δουμε αν τα 166 αλογα ειναι ζωντανα;" Βαζει πρωτη μεσα και εχει πατημενο συμπλεκτη και το μοτερ στροφαρει στις 2.000 στροφες. Πρασινο, φευγουμε με λιγο σπιναρισμα, 6.000, αλλαγη σε 2α, γεμισμα, αλλαγη σε 3η, 5.000 στροφες και κοβουμε! Το toledo εμεινε 3 αυτοκινητα πισω και εγω με το χαμογελο του γυφτου! :) Βεβαια μολις κοψαμε μας περασε.
Επομενο θυματακι ενα astra 2.0 σαν τα μπατσικα με εξατμιση! Τα ιδια παλι μονο που εμεινε 2 καροτσες πισω!
Παλι στο γυρισμο εγινε προσπεραση με 3η και ξεκινημα απο 3.000 στροφες σε 4 αυτοκινητα και ενα transporter!
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι γεμιζει πανευκολα και αβιαστα το αυτοκινητο μη δειχνοντας ΠΟΥΘΕΝΑ οτι εχει μονο 19,6 κιλα ροπη! Η διαφορα με το mazda που εχει 18,6 ειναι ΧΑΟΤΙΚΗ με ολη την εννοια της λεξης!
Η 4η απο 4.000 στροφες γεμιζε πανευκολα στην Αττικη οδο! :icon11:

Fad3In
16-05-05, 14:25
:party: :loser: :bowdown:

teo525
19-05-05, 23:07
αυτα κανουν τα 2,5αρια!!!διαβασε το thread του νασου!
:flipa: