PDA

Επιστροφή στο Forum : MONIMOS στην Κρητη


panagiotisE46ci
08-11-08, 19:42
χαιρετω ολους τους Κρητες!!!
ενα θεμα που δεν εχει σχεση με τα αυτοκινητα μας αλλα πιο σοβαρο .καποιες προκυρηξεις που κανουν καποιοι δημοι , ΖΗΤΟΥΝ μονιμους σε θεσεις υδραυλικων σκεφτωμαι να κανω αιτηση και αν περασω να κατεβω μονιμα κατω.γενικος θελω να φυγω απο την αθηνα κυκλοφοριακο,παρκινγκ ,ποιοτητα ζωης ,ηρεμια κτλ κτλ.κατεβηκα το καλοκαιρι για διακοπες οπου μου αφησε θετικες εντυπωσεις .για πειτε κριτικοι bmwδακιδες πως τα βλεπετε εσεις απο κει που εστε την καθημερινοτητα σας??? ρεθυμνο -ηρακλειο-χανια.οσοι θελουν να δωσουν χρησημες πληροφοριες (mistos xania,mixalsh)να μηλησουμε πιο προσωπικα P.M.

NIKOS Z3
08-11-08, 20:12
γεια σου φιλε χαιρομαι που η κρητη σου αφησε θετικες εντυπωσεις και μακαρι να κατευεις να γινουμε ποιο πολοι!!χα χα ανεπυφηλακτα κατευα κατω να φτιξεις ψυχολογια!!!

nikos_E34
08-11-08, 20:20
εσυ κρητη εγω θελω να παω βορεια στον εβρο , αλεξανδρουπολη η ορεστιαδα..γεννηθηκα στην αθηνα , μεχρι τα 18 μου εκει εμενα οπου και εφυγα εξωτερικο να σπουδασω..απο εκει και περα δεν μου λειπει καθολου και κοιταω τις επιλογες μου ποιες ειναι να παω εβρο να μεινω η στη λαμια που εχω και σπιτι..φακ αθηνα..

mixalhs
09-11-08, 12:43
χαιρετω ολους τους Κρητες!!!
ενα θεμα που δεν εχει σχεση με τα αυτοκινητα μας αλλα πιο σοβαρο .καποιες προκυρηξεις που κανουν καποιοι δημοι , ΖΗΤΟΥΝ μονιμους σε θεσεις υδραυλικων σκεφτωμαι να κανω αιτηση και αν περασω να κατεβω μονιμα κατω.γενικος θελω να φυγω απο την αθηνα κυκλοφοριακο,παρκινγκ ,ποιοτητα ζωης ,ηρεμια κτλ κτλ.κατεβηκα το καλοκαιρι για διακοπες οπου μου αφησε θετικες εντυπωσεις .για πειτε κριτικοι bmwδακιδες πως τα βλεπετε εσεις απο κει που εστε την καθημερινοτητα σας??? ρεθυμνο -ηρακλειο-χανια.οσοι θελουν να δωσουν χρησημες πληροφοριες (mistos xania,mixalsh)να μηλησουμε πιο προσωπικα P.M.

Μια μικρη ΑΘηνα ειναι εδω Πανο !!
Με οτι σου φερνει στο μυαλο αυτο...και θετικα και αρνητικα ..!!:)

mixalhs
09-11-08, 12:45
Ειδα και εχεις μια φωτο στο προφιλ σου με ενα σακο... αν κανεις kickbox θα σε παρω μαζι μου να μοιρασουμε τους σακους στα 2 :)

Thronos
09-11-08, 12:49
Για πηγαινετε σιγα σιγα να αδειαζουμε :)

panagiotisE46ci
09-11-08, 13:19
xaxa ναι ναι η φωτο ειναι απο στιγμη προπονησης.στο θεμα τωρα το καλοκαιρι πηγα και χανια και ηρακλειο και ρεθυμνο.ομως η "βαση" μου ηταν ηρακλειο,ειναι μια μικρη Αθηνα αλλα δεν παυει να ειναι επαρχια. το ρεθυμνο ειναι ενα μεγαλο χωριο,ενω τα χανια ακομα πιο μικρο.για μενα οπου θα πηγαινα μονιμα στον τοπο καταγωγης(δεν εχω μεγαλωση εκει ομως)στον ΠΥΡΓΟ δεν μου ειναι προβλημα να παω μονος μου στην κρητη.σκοπευω να κατεβω συντομα ηρακλειο να δω και την ζωη τον χειμωνα ,αλλα να παω και σε καποιους γνωστους μου.

stelmaniac
09-11-08, 14:23
Aπο οποιαδηποτε οπτικη γωνια και να το δεις, φευγοντας απο την απανθρωπη Αθηνα παντου ειναι καλυτερα...Δεν υπαρχει καμια σχεση αναμεσα στο κανω διακοπες 10 μερες και στο μενω μονιμα ομως...
Εχω βιωσει παραδειγματα γνωστων και φιλων που αλλοι εφυγαν και αφομοιωθηκαν με επιτυχια και αλλοι στο χρονο επανω γυρισαν πισω...Σκεψου το καλα γιατι ειναι αποφαση ζωης...Καποιους ανθρωπους μοιραια δεν τους σηκωνει η επαρχια...

yiorgosxania
09-11-08, 15:04
έλα Χανιά αλλά με ένα όρο........
να αντέχεις το κρασί και την τσικουδιά!!!!!!!
τα υπόλοιπα είναι μια χαρά...... και μποτιλιάρισμα να έχουμε κάνεις 15-20 λεπτά απο την μία άκρη της πόλης εως στην άλλη.
φιλικά
Γιώργος:rockon:

nikos_E34
09-11-08, 17:39
never ever mix tsikoudia with something else...your liver will comit suicide :P
επισης ποτε μα ποτε μην προκαλεις κρητικο σε θεμα πιωμα...εκει πινουν ενα κιλο μαζι με τον πρωινο καφε

mitsos_chania
10-11-08, 15:36
Παναγιωτη εγω εχω να σου προτεινω να ερθεις σε μια τακτικη συναντηση και να ρωτησεις οτι θες σε οτι εχει να κανει με τα Χανια και την ζωη εκει αλλα και γενικοτερα με την Κρητη.

ε οσο για τα ποτα που ακουστηκαν,φημες παιδια φημες....:lockie:

giannis_E-46
10-11-08, 16:22
φιλε τοση μερη εχει η ελλαδα την κρητη διαλεξες? καταρχην μην μπλεξεις με περιοχες που η προσβαση σου απαιτει καραβι με οτι αυτο συνεπαγεται κοστος, κακοκαιρια, αρκετες ωρες πηγενε ελα και πιστεψε με θα τυχει αρκετες φορες που θα στην δινει και θα θελεις να ανεβαινεις αθηνα. για μενα μεινε αθηνα εκτος και αν κατσει κατι καλο σε θεμα δουλειας οποτε δεν το συζηταμε

Α8hnaios
10-11-08, 16:22
εγω παλι απο το 06 εχω εξηγηθει καλοκαιρι κρητη και χειμωνα εδω ...Ως τωρα μια χαρα...Χανια βαση....Ηλιουπολαρα το χειμωνα..//παω και κανα μηνα τα χριστουγεννα χαλαρουιτα....Οποσδηποτε ειναι ποιο Slow επαρχια,και οι αποστασεις κοντινες....Ζυγισε τα ομως ...ειναι μεγαλη αποφαση/

panagiotisE46ci
11-11-08, 18:42
ευχαριστω μαγκες για τις αποψεις σας.mitsos xania οταν κατεβεις σε συναντηση δωσε σημα!!
γενικος ειναι καλητερα η επαρχια και η κρητη δεν ειναι και μικρη εχει οτι θες και αν ποτε θελω να ανεβενω και Αθηνα ευτηχως να ναι καλα το αεροπλανο το κοστος κοστος ομως δεν αντιλεγω.περιμενω καποιες προκυρηξεις ΣΕ δημους και ΔΕΥΑ οποτε το χω στο νου μου να δηλωσω συμμετοχη.
σκοπευω να κατεβω και συντομα μεσα στο μηνα ισως κατω να παω σε καποια μερη οσα προλαβω σε ενα ΠΣΚ ΚΑΙ να δω απο κοντα τον χειμωνα πως ειναι και να συναντησω μερικα ατομα.

gian_nykt
13-11-08, 13:11
αν θέλεις ηρεμία τον χειμώνα (πολύ ηρεμια όμως) με ωραία χωριά σε ολο το νομό και παραλίες κοντά στην πόλη το καλοκαίρη...ΧΑΝΙΑ

αν θέλεις φοιτητριάκια και ήρεμη ζωή τον χειμώνα......και το καλοκαιράκη ήρεμη ζωή με ΠΟΛΛΟΥΣ τουρίστες....ΡΕΘΕΜΝΟΣ

αν θέλεις ΜΠΑΧΑΛΟ όλο τον χρόνο...ΗΡΑΚΛΕΙΟ

απο Λασίθι δεν θα σου πρώτεινα γιατι θα κόψεις φλέβες.....!!!

mitsos_chania
13-11-08, 15:12
αν θέλεις ηρεμία τον χειμώνα (πολύ ηρεμια όμως) με ωραία χωριά σε ολο το νομό και παραλίες κοντά στην πόλη το καλοκαίρη...ΧΑΝΙΑ

αν θέλεις φοιτητριάκια και ήρεμη ζωή τον χειμώνα......και το καλοκαιράκη ήρεμη ζωή με ΠΟΛΛΟΥΣ τουρίστες....ΡΕΘΕΜΝΟΣ

αν θέλεις ΜΠΑΧΑΛΟ όλο τον χρόνο...ΗΡΑΚΛΕΙΟ

απο Λασίθι δεν θα σου πρώτεινα γιατι θα κόψεις φλέβες.....!!!

το εθεσες παρα πολυ ωραια.ετσι ειναι οντως παναγιωτη με λιγα λογια.