PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΜW or Porsche?


DiM3TRiS
10-11-08, 13:37
Τι θα προτιμουσατε ενα Μ3 Ε92 η Μ3 Ε46 η μια 911 carrera S???

Leonidas_Thess
10-11-08, 13:41
Μ3 Ε92 με κλειστα τα μάτια

konas
10-11-08, 13:42
Ναι στην 911

TSAF
10-11-08, 13:43
911 για μια ζωη

InsaneDriver
10-11-08, 13:43
Επόμενο βήμα κάθε bmwδάκια είναι το αλογάκι από τη Στουττγκάρδη.
Εγώ εκτός Μ3 θα κοίταζα και R8.

Snoopy
10-11-08, 13:46
Ενα Μ3 Ε46, βασικά, γιατί μπορώ να το αγοράσω.
Τα υπόλοιπα τα σκέφτομαι, αλλά δεν τα θεωρώ επιλογές.

Lil
10-11-08, 14:07
Επόμενο βήμα κάθε bmwδάκια είναι το αλογάκι από τη Στουττγκάρδη.

διαφωνω τρελαα!!!

Chalyps
10-11-08, 14:09
Στην porche δεν χωράνε τα παιδιά μου οπότε Μ3 Ε92!

BILL007
10-11-08, 14:12
Αν και τρελός με τη BMW,το κρυφό όνειρο κάθε BMWαδάκια είναι μια Porsche...Οπότε 911 S...:D:D:D

YAziDis
10-11-08, 14:15
Ε92 με κλειστά τα μάτια. Μου την δίνει η Porsche..

TSAF
10-11-08, 14:16
παιδια ειναι τα porsche και μετα ολα τα αλλα

bill987
10-11-08, 14:27
Porsche :wub::wub::wub::wub:

Από τότε που με θυμάμαι, είναι ο μεγάλος μου έρωτας!!

gsova
10-11-08, 14:30
Αμαρτάνω αλλά κι εγώ την Porsche θα διάλεγα...

Άν μου τη χαρίζανε βέβαια, γιατί για να την αγοράσω δε το βλέπω... :greenboun

spirosg
10-11-08, 14:31
Εκτός του ότι η σύγκριση δεν υφίσταται καθώς μιλάμε για 2 Ε Ν Τ Ε Λ Ω Σ διαφορετικά αυτοκίνητα, με άλλες φιλοσοφίες και διαφορετικό αγοραστικό κοινό....με το ψυχρό σκεπτικό του τύπου " ποιό απ τα δύο θα θελα περισσότερο στο γκαράζ μου"....ψηφίζω 911.

Και για να προσθέσω την προσωπική μου πινελιά....το ιδανικό θα ήταν, στο γκαράζ μου για υπάρχουν ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (μεταξύ άλλων)

panagakiss
10-11-08, 14:35
Αν και τρελός με τη BMW,το κρυφό όνειρο κάθε BMWαδάκια είναι μια Porsche...Οπότε 911 S...:D:D:D

Εγω παλι αν ειχα αυτες τις τρεις επιλογες, θα διαλεγα το m3 e92 με κλειστα τα ματια.. στην πραγματικη ζωη, θα διαλεγα το m3 e46 γιατι οπως ειπε κι ο σνουπι θα μπορουσα να το αγορασω. Οσο για το quote που εβλα αποπανω, ειναι για να εκφρασω την αποψη μου: οποιος δεν παιρνει porsche λογο οικονομικου και παιρνει bmw γιατι την θεωρει υποκαταστατο της porsche, τοτε υποτιμαει πολυ την bmw

MaSt0RaS
10-11-08, 14:43
Δλδ σοβαρα μιλατε οτι το ονειρο καθε BMWakia ειναι η porsche? απο που και ως που?εγω δεν τρελενομαι... ουτε οδηγικα ουτε εμφανισιακα...τοσο πολυ υποτιματε την εταιρια μας?

m_power_lunatic
10-11-08, 14:48
Εγω παλι αν ειχα αυτες τις τρεις επιλογες, θα διαλεγα το m3 e92 με κλειστα τα ματια.. στην πραγματικη ζωη, θα διαλεγα το m3 e46 γιατι οπως ειπε κι ο σνουπι θα μπορουσα να το αγορασω. Οσο για το quote που εβλα αποπανω, ειναι για να εκφρασω την αποψη μου: οποιος δεν παιρνει porsche λογο οικονομικου και παιρνει bmw γιατι την θεωρει υποκαταστατο της porsche, τοτε υποτιμαει πολυ την bmw

Νομιζω δεν υποτιμανε την BMW αλλα ΥΠΕΡΤΙΜΑΝΕ την Porsche....μπορει να παρεξηγηθουνε οι φιλοι με τα Porsche αλλα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη.:rockon:

sterpas
10-11-08, 14:58
Porsche all the way 4 me...

miikem3
10-11-08, 15:03
bmw for ever re paidia mono gia gt2 tha skeftomouna poli

Geo_3D
10-11-08, 15:39
Εκτός του ότι η σύγκριση δεν υφίσταται καθώς μιλάμε για 2 Ε Ν Τ Ε Λ Ω Σ διαφορετικά αυτοκίνητα, με άλλες φιλοσοφίες και διαφορετικό αγοραστικό κοινό....με το ψυχρό σκεπτικό του τύπου " ποιό απ τα δύο θα θελα περισσότερο στο γκαράζ μου"....ψηφίζω 911.

Και για να προσθέσω την προσωπική μου πινελιά....το ιδανικό θα ήταν, στο γκαράζ μου για υπάρχουν ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ (μεταξύ άλλων)

Sorry αλλά μεγιστο λαθος....Η ιδια η BMW δηλωνει καθε φορα οτι στοχος της καθε νεας Μ3 ειναι η 911 carrera

Οσο για το ερωτημα.....Καθε BMWδακιας που σεβεται τον εαυτο του,ξερει οτι το επομενο βημα ειναι Porsche.....

Παρ'ολα αυτα και ενω εχω δηλωσει ανοιχτα οτι θα ηθελα να φτασω καποια στιγμη σε Porsche,καθοτι βλαμμενος στον εγκεφαλο και θελοντας να εχω κατι σκληροπυρινικο,θα προτιμησω το "μικρο" M3 (που ερχεται πιο κοντα στην τσεπη μου) αφου δεν μπορω να εχω το "μεγαλο" και ακριβοτερο (βλ. GT2-GT3) που ειναι πολυ μακρυα απτην οικονομικη μου δυνατοτητα,καθως και παντα το απλο(!!!!!!-βλ.. 911 carrera) θα φτασει να ειναι λιγο οταν θα ξερω οτι υπαρχει και πιο hardcore

stelmaniac
10-11-08, 15:43
http://www.cartype.com/pics/4373/full/porsche_911-993_carrera_s_coupe_r1_97_sm.jpg

stef
10-11-08, 15:46
Porsche και ξερό ψωμί!!!

Sp!ros G
10-11-08, 15:55
Για την ηλικια μου πιστευω μια Μ3 Ε46 θα ηταν το τελειο!!!Με τον καιρο ομως θα ηθελα και την Ε92 και στο

τελως θα επελεγα την 911.

giannis_E-46
10-11-08, 16:14
911 φυσικα. αλλη φαση παιδια

320 open
10-11-08, 16:20
το πιο διαχρονικο οχημα στην ιστορια της αυτοκινησης ΠΟΡΣΕ 911

Georgios...
10-11-08, 16:24
M3 E92 (με M-DCT). δε μου ''λεει'' τιποτα η εμφανιση της πορσε............

chief
10-11-08, 16:27
Για την οικογενια μου θα αλλαζα το Ε46 Μ3 που εχω αν εβγαζε η BMW το Ε92 Μ3 σε smg

Snoopy
10-11-08, 16:27
το πιο διαχρονικο οχημα στην ιστορια της αυτοκινησης ΠΟΡΣΕ 911

εν μέρη.

το πιό διαχρονικό είναι ο παππούς της...

Snoopy
10-11-08, 16:29
Για την οικογενια μου θα αλλαζα το Ε46 Μ3 που εχω αν εβγαζε η BMW το Ε92 Μ3 σε smg

δηλαδή θα το άλλαζες για ένα πιό υποβαθμισμένο κιβώτιο απο αυτό που έχει τώρα?:twak:

Α8hnaios
10-11-08, 16:37
Porsche is my dream allways.....

ετοιμαζομαι..!!

Α8hnaios
10-11-08, 16:40
17525

17527

17526


ειδικη εκδοση διοτι δε χωραω!!!!!!

BMW523i
10-11-08, 16:42
Μισώ να το σκεφτώ, ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ!!!!!!

race535
10-11-08, 16:48
Ουτε κατα διανοια Porsche,εδω που ζω τουλαχιστον εχει καταντησει ενα απο τα πιο γελεια αυτοκινητα που υπαρχουν!
Αλλα ουτε και τα Ε46 η Ε92.Με τα λεφτα αυτα θα εκανα μια η δυο αγορες αλλων Μ που τα θεωρω πραγματικα Μ !!!

panose30
10-11-08, 17:44
Ουτε κατα διανοια Porsche,εδω που ζω τουλαχιστον εχει καταντησει ενα απο τα πιο γελεια αυτοκινητα που υπαρχουν!
Αλλα ουτε και τα Ε46 η Ε92.Με τα λεφτα αυτα θα εκανα μια η δυο αγορες αλλων Μ που τα θεωρω πραγματικα Μ !!!

δεν θεωρεις το ε46 πραγματικο M για μενα ειναι ιερολια αυτο που λες...οσο για το πιο θα περνα ειναι ε46 με χιλια

manos///3
10-11-08, 17:47
Porsche GT3 YES....carrera S NO

M3 is better than carrera s (best value for money)

But GT3 is the best ever!!!!!!!!!!!!!!!!

ermis1975
10-11-08, 17:50
Αν δεν έχεις ανάγκη ευρυχωρίας τότε πόρσε! Αν και θα προτιμούσα το Cayenne!

EVANGELOS
10-11-08, 17:52
46 ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΔημητρηςΜ3
10-11-08, 17:53
911 και τελος

makinen
10-11-08, 18:12
Gt2....!!!!!!

E36_addict
10-11-08, 18:25
ψηφιζω μ3 με τα ματια κλειστα!!!

konstantinaM3
10-11-08, 18:54
εγώ θα προτιμούσα εννοείται bmw m3 e92 δεν το συζητώ ...... αλλά άμα μου περίσσευαν θα ήθελα να είχα κ τα 2 στο γκαράζ μου !!!!

nasos
10-11-08, 19:12
BMW για μια ζωη.

konas
10-11-08, 19:51
Ρε παιδια, ο Δημητρης (συντακτης) ουτε κανονες εβαλε ουτε οριο σε χρηματα, ουτε σε χωρους ουτε τιποτε.
Μια απλη ερωτηση χωρις ορια.

Snoopy
10-11-08, 20:04
Ρε παιδια, ο Δημητρης (συντακτης) ουτε κανονες εβαλε ουτε οριο σε χρηματα, ουτε σε χωρους ουτε τιποτε.
Μια απλη ερωτηση χωρις ορια.

911 με τίποτα, ούτε εναν αλβανο λοξα δεν χωράει πίσω.
Μπροστά, κάτι παίρνει (30 κιλα πράμα και δέκα είκοσι όπλα) αλλά ντάξει, προτιμώ την Μ3 και πάλι γιατι έχει χώρους όπως και νάναι.

sm6
10-11-08, 20:13
ωραια η 911, καλα και τα Μ, αλλα το κτηνος SL 65 AMG BLACK SERIES, μας εστειλε....:icon_toil

EVANGELOS
10-11-08, 20:29
ωραια η 911, καλα και τα Μ, αλλα το κτηνος SL 65 AMG BLACK SERIES, μας εστειλε....:icon_toil

Κτήνος όπως λες αλλά για άλλη μια φορά θα αγνοηθεί παντελώς ... δε ξέρω ποιός θα προτιμούσε στα λεφτά αυτά το AMG από το GT2 ... η AMG έχει μέχρι στιγμής αποτύχει εντελώς στο να πείσει ότι φτιάχνει όντως σπορ αμάξια ... αν εξαιρέσεις τους Άραβες ο μέσος αγοραστής με αυτή την οικονομική επιφάνεια προτιμάει ferrari - lambo - porsche ... στο επίπεδο αυτό οι επιδόσεις δεν είναι το πρώτο κριτήριο

Α8hnaios
10-11-08, 20:33
σωστος ο ευαγγελος!!

Συμφωνω.+1000

spiros
10-11-08, 20:44
...στο επίπεδο αυτό οι επιδόσεις δεν είναι το πρώτο κριτήριο...
Θα το γενικεύσω λέγοντας ότι σε κανένα επίπεδο δε θα πρέπει να είναι το πρώτο κριτήριο τεσπα... (γνώμη μου)
Το πιο ολοκληρωμένο από τα παραπάνω σαφέστατα είναι το porschικό ειδικά το 997 είναι κουκλί το άτιμο!

race535
10-11-08, 20:45
δεν θεωρεις το ε46 πραγματικο M για μενα ειναι ιερολια αυτο που λες...οσο για το πιο θα περνα ειναι ε46 με χιλια

Δεν ειναι ιεροσυλια,ειναι η αποψη μου!!
Δυστηχως η ευτηχως τα αυτοκινητα τα βλεπω με εντελως διαφορετικο ματι απο οτι οι Ελληνες που ζουν στην Ελλαδα,εχω αμεσα την δυνατοτητα να βλεπω πως κινηται η αγορα και που πονανε τα αυτοκινητα και πως αντιμετωπιζεται πραγματικα ο ανταγωνισμος.
Δυστηχως η ε46 ΕΔΩ που ειμαι εχει πιασει τρελλο πατο!!!! Στην Ελλαδα μας αρεσει αλλα δεν βλεπετε αντικειμενικα το ζητημα;)

EVANGELOS
10-11-08, 20:47
...Δυστηχως η ε46 ΕΔΩ που ειμαι εχει πιασει τρελλο πατο!!!! Στην Ελλαδα μας αρεσει αλλα δεν βλεπετε αντικειμενικα το ζητημα;)

Πού είσαι και τι εννοείς έχει πιάσει πάτο ?

Thronos
10-11-08, 20:50
Εγω ενα τζετ σκι θελω για το καλοκαιρι.

race535
10-11-08, 20:50
Πού είσαι και τι εννοείς έχει πιάσει πάτο ?

Ειμαι μεταξυ Γερμανιας και Ελβετιας.

InsaneDriver
10-11-08, 20:51
Στη γη της Επαγγελίας. :nod:

EVANGELOS
10-11-08, 20:56
Ειμαι μεταξυ Γερμανιας και Ελβετιας.

Και στη Γερμανία έχει πατώσει το Ε46 ??? από άποψη πωλήσεων πάντως είναι το πιό επιτυχημένο Μ ....

Στην Ελβετία πάλι λογικό ... οι άνθρωποι εκεί πρέπει να έχουν απέχθεια σε κάθε τι κ@υλωτικό υπάρχει ... γουστάρουν τους φόρους , την υσηχία , το φοντύ , τα εντελβάις , τα ποτά , το τσιγάρο , μάλλον και στα μεγάλα βυζιά ... σκέψου πως να μην πιάσει πάτο στην Ελβετία ένα αμάξι που έχει σκοπό να κάνει φασαρία και παντηλίκια ....

p.s. Oι Ελβετοί είναι τρόμπες ...

EVANGELOS
10-11-08, 20:59
...p.s. Oι Ελβετοί είναι τρόμπες ...

http://64.233.183.104/search?q=cache:DTuwklUhmqgJ:www.blackhumor.gr/more_content_simple.php%3Fs%3D1%26c%3D6%26mid%3D25 43+%CE%BF+%CE%BB%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BD+%CF%83%CF %84%CE%B7+%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%85%CE%B7&hl=el&ct=clnk&cd=1&gl=gr&client=firefox-a

VanVIC
10-11-08, 21:00
Porsche 997 S με PDK κατά προτίμηση.
Αυτό !

sm6
10-11-08, 21:01
Κτήνος όπως λες αλλά για άλλη μια φορά θα αγνοηθεί παντελώς ... δε ξέρω ποιός θα προτιμούσε στα λεφτά αυτά το AMG από το GT2 ... η AMG έχει μέχρι στιγμής αποτύχει εντελώς στο να πείσει ότι φτιάχνει όντως σπορ αμάξια ... αν εξαιρέσεις τους Άραβες ο μέσος αγοραστής με αυτή την οικονομική επιφάνεια προτιμάει ferrari - lambo - porsche ... στο επίπεδο αυτό οι επιδόσεις δεν είναι το πρώτο κριτήριο

φιλε μου διαβασε λιγο, βαλε κανενα google, δεν ειναι οποιοδηποτε σουπα amg αυτο. ειναι ισως το πρωτο πραγματικα σκληροπυρηνικο οχημα απο τη στουτγκαρδη. τρελα χαρακτηριστικα και τρελες κριτικες στις πρωτες δοκιμες. απο κοστος (πανω απο 300000 στη γερμανια) δεν το συζηταμε βεβαια, ισως αγοραζεις και 2 gt2 με τα ιδια χρηματα. κατι αλλο, σε αυτα τα υψη δεν υπαρχει ορος "μεσος αγοραστης". :screwy:

EVANGELOS
10-11-08, 21:04
φιλε μου διαβασε λιγο, βαλε κανενα google, δεν ειναι οποιοδηποτε σουπα amg αυτο. ειναι ισως το πρωτο πραγματικα σκληροπυρηνικο οχημα απο τη στουτγκαρδη. τρελα χαρακτηριστικα και τρελες κριτικες στις πρωτες δοκιμες. απο κοστος (πανω απο 300000 στη γερμανια) δεν το συζηταμε βεβαια, ισως αγοραζεις και 2 gt2 με τα ιδια χρηματα. κατι αλλο, σε αυτα τα υψη δεν υπαρχει ορος "μεσος αγοραστης". :screwy:

Φίλε μου λες να έμαθα τo black series από το ποστ σου ????? ή νομίζεις ότι περιμένω να το μάθω από το google ... http://www.mercedes-amg.com/SL65BlackSeries/

Aυτό που λέω είναι ότι όπως και με το DTM θα το αγοράσουν μόνο στο Ντουμπάι ... ποιός Ευρωπαίος με σώας τα φρένας δε θα πάρει carrera Gt αντί για αυτό ????????????????????

race535
10-11-08, 21:10
Και στη Γερμανία έχει πατώσει το Ε46 ??? από άποψη πωλήσεων πάντως είναι το πιό επιτυχημένο Μ ....

Στην Ελβετία πάλι λογικό ... οι άνθρωποι εκεί πρέπει να έχουν απέχθεια σε κάθε τι κ@υλωτικό υπάρχει ... γουστάρουν τους φόρους , την υσηχία , το φοντύ , τα εντελβάις , τα ποτά , το τσιγάρο , μάλλον και στα μεγάλα βυζιά ... σκέψου πως να μην πιάσει πάτο στην Ελβετία ένα αμάξι που έχει σκοπό να κάνει φασαρία και παντηλίκια ....

p.s. Oι Ελβετοί είναι τρόμπες ...

Εχω δει την πορεια της Ε46 στην Γερμανια και εχω συζητησει και με ανθρωπους οι οποιοι εχουν βοηθησει στην κατασκευη της.Δεν ειχε και την καλυτερη πορεια πιστεψε με!
Οσον αφορα τους Ελβετους εχεις απολυτο δικιο.Δεν τους γουσταρω ουτε εγω τους αχρηστους!

EVANGELOS
10-11-08, 21:15
Εχω δει την πορεια της Ε46 στην Γερμανια και εχω συζητησει και με ανθρωπους οι οποιοι εχουν βοηθησει στην κατασκευη της.Δεν ειχε και την καλυτερη πορεια πιστεψε με!...

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2114

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2118

μίλησες με το ΣΤΑΜ320 ?????????? ... τι λέει το παιδί καλά είναι ????

sm6
10-11-08, 21:25
Φίλε μου λες να έμαθα τo black series από το ποστ σου ????? ή νομίζεις ότι περιμένω να το μάθω από το google ... http://www.mercedes-amg.com/SL65BlackSeries/

Aυτό που λέω είναι ότι όπως και με το DTM θα το αγοράσουν μόνο στο Ντουμπάι ... ποιός Ευρωπαίος με σώας τα φρένας δε θα πάρει carrera Gt αντί για αυτό ????????????????????

χαλαρωσε, απο που το εμαθες εσυ που δεν περιμενεις? σου εκανε ειδικη παρουσιαση η amg, ή το οδηγησες? :clap:
αν και δεν θελω να υπερασπιζομαι "αντιπαλα" οχηματα, το κανω διοτι παρουσιαζεις ανακριβειες. ριξε μια ματια στις πωλησεις των αυτοκινητων αυτης της κατηγοριας στην ευρωπαικη αγορα (ας μη μιλησουμε για την αμερικανικη). δυστυχως (για εμας τους bmwδακηδες) η mercedes και δη amg ειναι μπροστα απ' ολους. δεν ειναι του παροντος το πως και το γιατι. οσον αφορα αυτον που εχει δυνατοτητα να αγορασει αυτοκινητα αυτης της αξιας δεν υπαρχουν διληματα ή αδιεξοδα οπως ισως σε οποιον εχει ενα αυτοκινητο. Ο "μεσος αγοραστης", οπως λες κι εσυ, carrera gt, εχει καμια δεκαρια αντιστοιχα οχηματα στο γκαραζ του.:owned:

race535
10-11-08, 21:27
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2114

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2118

μίλησες με το ΣΤΑΜ320 ?????????? ... τι λέει το παιδί καλά είναι ????

Τον ΣΤΑΜ320 δεν τον γνωριζω.
Ειμαι αρκετα καλα.και παλι πιστεψε με.Το αν στην Ελλαδα πουληθηκαν ισως 1000 η 2000 ε46 Μ3 εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Εγω βλεπω την αντιπετωπιση ενος αυτοκινητου απο τον κατασκευαστη του,την ποιοτητα του και την εμπορικη του δυναμη στην μεγαλυτερη χωρα παραγωγης και εξαγωγης αυτοκινητων στον κοσμο!!!!;)

Snoopy
10-11-08, 21:30
που να οδηγήσεις AMG με Spring Pooster...
εκεί να δεις γκάζια.

sm6
10-11-08, 21:38
που να οδηγήσεις AMG με Spring Pooster...
εκεί να δεις γκάζια.

στο δικο μου αυτοκινητο ηταν μια μαλακια και μιση το σπριντ πουστερ. και το εβγαλα αμεσως. το χαριζω μαλιστα σε οποιον το θελει (εχει και κουμπακι ον-οφ). απ τον πουλεκο δε, ουτε απ' εξω δεν ξαναπερναω...:hello:

EVANGELOS
10-11-08, 21:40
Τον ΣΤΑΜ320 δεν τον γνωριζω.
Ειμαι αρκετα καλα.και παλι πιστεψε με.Το αν στην Ελλαδα πουληθηκαν ισως 1000 η 2000 ε46 Μ3 εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα. Εγω βλεπω την αντιπετωπιση ενος αυτοκινητου απο τον κατασκευαστη του,την ποιοτητα του και την εμπορικη του δυναμη στην μεγαλυτερη χωρα παραγωγης και εξαγωγης αυτοκινητων στον κοσμο!!!!;)

Κοίτα το Μ3 Ε46 έχει πουλήσει απίστευτα καλά σε όλο τον κόσμο ... το πως αντιμετωπίζετε δεν είναι κάτι που μπορείς να το πεις εύκολα ... σε όλο τον κόσμο πάντως το ξέρουν το αμάξι και μόνο από την πληθώρα των βίντεο που έχουν ανέβει καταλαβαίνεις αν και κατά ποσο έχει πετύχει ...

Απλά θα σου πω ότι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΗΤΙΚΑ σε ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ αποτελέι , μέτρο σύγκρισης στην κατηγορία ...

Δες 5th gear παρουσίαση , δες Top gear συγκρητικό με RS4 , δες EVO , car etc ... δες απλά σε πόσα άρθρα αναφέρεται το Μ3 Ε46 ... είναι μέτρο σύγκρισης απλά ...

To αν στην παρέα σου το θεωρείτε αποτυχήμενο είναι άλλο θέμα ...

χαλαρωσε, απο που το εμαθες εσυ που δεν περιμενεις? σου εκανε ειδικη παρουσιαση η amg, ή το οδηγησες? :clap:
αν και δεν θελω να υπερασπιζομαι "αντιπαλα" οχηματα, το κανω διοτι παρουσιαζεις ανακριβειες. ριξε μια ματια στις πωλησεις των αυτοκινητων αυτης της κατηγοριας στην ευρωπαικη αγορα (ας μη μιλησουμε για την αμερικανικη). δυστυχως (για εμας τους bmwδακηδες) η mercedes και δη amg ειναι μπροστα απ' ολους. δεν ειναι του παροντος το πως και το γιατι. οσον αφορα αυτον που εχει δυνατοτητα να αγορασει αυτοκινητα αυτης της αξιας δεν υπαρχουν διληματα ή αδιεξοδα οπως ισως σε οποιον εχει ενα αυτοκινητο. Ο "μεσος αγοραστης", οπως λες κι εσυ, carrera gt, εχει καμια δεκαρια αντιστοιχα οχηματα στο γκαραζ του.:owned:

Κοίτα το πότε ενημερώθηκες εσύ για το project δε ξέρω ... από την άλλη αν δε διαβάζεις σχετικό τύπο δε σου φταίω εγώ ...

Το τι πωλήσεις κάνει η AMG δεν το έχω ψάξει πάντως κυκλοφορούν στην Αθήνα τριπλάσια Μ3 Ε92 , Ε46 , Μ5 Ε60 , Μ6 Ε63 από όσυ sl , c 55 , 63 AMG

To ότι σε ΟΛΑ τα συγκρητικά η Ε92 "κερδίζει" τις εντυπώσεις σε σχέση με τη c 63 AMG πάλι γεγονός είναι ...

Αυτό που πάω να σου πω είναι ότι το black series θα αφήσει τόσο "μύθο" πίσω του όσο και όλα τα προηγούμενα ... ΚΑΘΟΛΟΥ ...

Snoopy
10-11-08, 21:40
στο δικο μου αυτοκινητο ηταν μια μαλακια και μιση το σπριντ πουστερ. και το εβγαλα αμεσως. το χαριζω μαλιστα σε οποιον το θελει (εχει και κουμπακι ον-οφ). απ τον πουλεκο δε, ουτε απ' εξω δεν ξαναπερναω...:hello:

οχι σπριντ, σπρινγκ , όπως η άνοιξη.... ειναι ένα απο τα αστεία του φόρουμ.

sm6
10-11-08, 21:47
οχι σπριντ, σπρινγκ , όπως η άνοιξη.... ειναι ένα απο τα αστεία του φόρουμ.

οκ, got it...:icon02:

EVANGELOS
10-11-08, 21:49
Και στην τελική θα πω και κάτι άλλο ... αν υπάχει άτυπη "λίστα" σπορ οχημάτων στη μεσαία κατηγορία είναι το κάθε Μ3 και το κάθε 911 , στη μεγάλη το κάθε 911 turbo , ferrari , Aston ... τα AMG απλά προσπαθούν χωρις επιτυχία χρόνια τώρα να φτιάξουν ένα μύθο ... και έρχεται ο Ηerr Alois Ruf ας πούμε και τα ισοπεδώνει στη συνείδηση των "άρρωστων" κι ας έχει η merc καλύτερο 0-100

alexk
10-11-08, 21:53
Έχουν και άποψη για την Ευρώπη, τους φόρους, την αγορά αυτοκινήτου στην Ευρώπη... οι άσχετοι.

DoctorAbo
10-11-08, 21:54
46 ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Βαγγέλη παιδί μου είσαι για μια ευθεία να πουμε ?

race535
10-11-08, 21:56
Κοίτα το Μ3 Ε46 έχει πουλήσει απίστευτα καλά σε όλο τον κόσμο ... το πως αντιμετωπίζετε δεν είναι κάτι που μπορείς να το πεις εύκολα ... σε όλο τον κόσμο πάντως το ξέρουν το αμάξι και μόνο από την πληθώρα των βίντεο που έχουν ανέβει καταλαβαίνεις αν και κατά ποσο έχει πετύχει ...

Απλά θα σου πω ότι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΗΤΙΚΑ σε ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ αποτελέι , μέτρο σύγκρισης στην κατηγορία ...

Δες 5th gear παρουσίαση , δες Top gear συγκρητικό με RS4 , δες EVO , car etc ... δες απλά σε πόσα άρθρα αναφέρεται το Μ3 Ε46 ... είναι μέτρο σύγκρισης απλά ...

To αν στην παρέα σου το θεωρείτε αποτυχήμενο είναι άλλο θέμα ...



Απο ανθρωπους που δουλευουν μεσα στον τετρακυλινδρο το Ε46 βγηκε χειροτερο του προκατοχου του.

Υπερβολικο βαρος
Κακο κρατημα
Το Μ με τα περισσοτερα Recall
Υψηλη τιμη σαν καινουργιο
Πολλα ηλεκτρονικα βοηθηματα
Αδυναμιες στην καροτσα λογω μεγαλης ιπποδυναμης και μεγαλου βαρους
Προβληματα αξιοπιστιας και πολλα αλλα.

Το οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο απο τα αλλα που ανεφερες βασιζεται στο οτι δεν παυει να ειναι ενα Μ. Απο τους τους ιδιους ανθρωπους εχω ακουσει επισης οχι και τα καλυτερα λογια για την καινουργια Μ3.
Αααα παρεπιπτοντως και κατι που δεν κολλαει στην συζητηση,Η Motorsport τα παραταει τα ατμοσφαιρικα. Τουρμπο κινητηρες απο εδω και περα!!!

EVANGELOS
10-11-08, 21:56
ναι ο άσχετος ο Tiff ... προτιμάει Ε92 από c63 AMG ... που να ξέρει ... εδώ την άλλη φορά στην παρουσίαση του Ε46 έκανε σα μικρό παιδί από τη χαρά του ... ο χαζός ... ναι όντως οι Ευρωπαίοι το έχουν γ.τ.π. το E46 ....

sm6
10-11-08, 21:58
Κοίτα το Μ3 Ε46 έχει πουλήσει απίστευτα καλά σε όλο τον κόσμο ... το πως αντιμετωπίζετε δεν είναι κάτι που μπορείς να το πεις εύκολα ... σε όλο τον κόσμο πάντως το ξέρουν το αμάξι και μόνο από την πληθώρα των βίντεο που έχουν ανέβει καταλαβαίνεις αν και κατά ποσο έχει πετύχει ...

Απλά θα σου πω ότι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΚΡΗΤΙΚΑ σε ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ αποτελέι , μέτρο σύγκρισης στην κατηγορία ...

Δες 5th gear παρουσίαση , δες Top gear συγκρητικό με RS4 , δες EVO , car etc ... δες απλά σε πόσα άρθρα αναφέρεται το Μ3 Ε46 ... είναι μέτρο σύγκρισης απλά ...

To αν στην παρέα σου το θεωρείτε αποτυχήμενο είναι άλλο θέμα ...



Κοίτα το πότε ενημερώθηκες εσύ για το project δε ξέρω ... από την άλλη αν δε διαβάζεις σχετικό τύπο δε σου φταίω εγώ ...

Το τι πωλήσεις κάνει η AMG δεν το έχω ψάξει πάντως κυκλοφορούν στην Αθήνα τριπλάσια Μ3 Ε92 , Ε46 , Μ5 Ε60 , Μ6 Ε63 από όσυ sl , c 55 , 63 AMG

To ότι σε ΟΛΑ τα συγκρητικά η Ε92 "κερδίζει" τις εντυπώσεις σε σχέση με τη c 63 AMG πάλι γεγονός είναι ...

Αυτό που πάω να σου πω είναι ότι το black series θα αφήσει τόσο "μύθο" πίσω του όσο και όλα τα προηγούμενα ... ΚΑΘΟΛΟΥ ...


σε πιανω αδιαβαστο, κανε μια επαναληψη και μας τα ξαναλες. :google:

οσον αφορα το θεμα, ψηφιζω Μ δαγκωτο. ειναι καλο, οικονομικο, δε σπαει δε χαλαει και αν καποτε τ' αλλαζα, παλι Μ θα 'παιρνα. με τα πορσε ελεος πια κυκλοφορουν περισσοτερο απο γκολφ...:party:

EVANGELOS
10-11-08, 22:00
Απο ανθρωπους που δουλευουν μεσα στον τετρακυλινδρο το Ε46 βγηκε χειροτερο του προκατοχου του.

Υπερβολικο βαρος
Κακο κρατημα
Το Μ με τα περισσοτερα Recall
Υψηλη τιμη σαν καινουργιο
Πολλα ηλεκτρονικα βοηθηματα
Αδυναμιες στην καροτσα λογω μεγαλης ιπποδυναμης και μεγαλου βαρους
Προβληματα αξιοπιστιας και πολλα αλλα.

Το οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο απο τα αλλα που ανεφερες βασιζεται στο οτι δεν παυει να ειναι ενα Μ. Απο τους τους ιδιους ανθρωπους εχω ακουσει επισης οχι και τα καλυτερα λογια για την καινουργια Μ3.
Αααα παρεπιπτοντως και κατι που δεν κολλαει στην συζητηση,Η Motorsport τα παραταει τα ατμοσφαιρικα. Τουρμπο κινητηρες απο εδω και περα!!!

Δεν κατάλαβα ποιόν 4κυλ ????

Τα παραπάνω τα λες σοβαρά ?????

Το βάρος σε σχέση με ποιό 4θέσιο σπόρ αμάξι ????

Το κάκό κράτημα σε σχέση με ποιό ????

Τα περί τιμής οταν κάνει 30 χιλ κάτω από 997 απλό ....

Τα πολλά ηλεκτρονικά ... το εξής ΕΝΑ που αφαιρείται ΕΝΤΕΛΩΣ (dsc)

etc etc

Βαγγέλη παιδί μου είσαι για μια ευθεία να πουμε ?

Aν είμαι λέει .... :smiley_ab

EVANGELOS
10-11-08, 22:03
σε πιανω αδιαβαστο, κανε μια επαναληψη και μας τα ξαναλες. :google:....

Φίλε δε ξέρω που ζείς αλλά που είμαι αδιάβαστος ???

Στα περιοδικά που έχω και διαβάζω ?

Στις εκπομπές που έχω δει ????

ή μήπως βλέπεις κάθε μέρα AMG στην Αθηνα ???????? γιατί εγώ έχω δει 2 συνολικά

E36 RULES!!
10-11-08, 22:04
Δεν κατάλαβα ποιόν 4κυλ ????


Στο Μόναχο ;)

race535
10-11-08, 22:09
Δεν κατάλαβα ποιόν 4κυλ ????

Τα παραπάνω τα λες σοβαρά ?????

Το βάρος σε σχέση με ποιό 4θέσιο σπόρ αμάξι ????

Το κάκό κράτημα σε σχέση με ποιό ????

Τα περί τιμής οταν κάνει 30 χιλ κάτω από 997 απλό ....

Τα πολλά ηλεκτρονικά ... το εξής ΕΝΑ που αφαιρείται ΕΝΤΕΛΩΣ (dsc)

etc etc



Αρκετα σοβαρα.
Μιλαω για το τετρακυλινδρο κτιριο στο Μοναχο της Γερμανιας.Η καρδια της BMW δηλαδη!
και μιλαω οσον αφορα το αυτοκινητο καθεαυτο!!!
Ηλεκτρονικα δεν ειναι μονο το DSC. Οι ανθρωποι μιλανε γενικως για τα ηλεκτρονικα.
Κακο κρατημα σε σχεση με το ιδιο το αμαξι και με αυτο που περιμενε η ιδια η εταιρια!!!!

EVANGELOS
10-11-08, 22:12
Αρκετα σοβαρα.
Μιλαω για το τετρακυλινδρο κτιριο στο Μοναχο της Γερμανιας.Η καρδια της BMW δηλαδη!
και μιλαω οσον αφορα το αυτοκινητο καθεαυτο!!!
Ηλεκτρονικα δεν ειναι μονο το DSC. Οι ανθρωποι μιλανε γενικως για τα ηλεκτρονικα.
Κακο κρατημα σε σχεση με το ιδιο το αμαξι και με αυτο που περιμενε η ιδια η εταιρια!!!!

Άρα έπρεπε να γράψεις στΟ τετρακύλινδρο (κτίριο) και όχι στοΝ τετρακύλινδρο (κινητήρα) ....

Εκτός από το dsc τι εννοείς πολλά ηλεκτρονικά ???? τα ποτενσιόμετρα ??? δεν καταλάβαίνω

Επίσης πως γίνεται ένα αμάξι να έχει κακό κράτημα "ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΜΑΞΙ" δε βγάζω νόημα ...

makinen
10-11-08, 22:15
Το οτι πχ το αστρα εχει καλυτερα κρατηματα απο το βεκτρα δεν σημαινει οτι το αστρα εχει καλα κρατηματα σαν αμαξι...Κατανοητο...?

EVANGELOS
10-11-08, 22:16
Το οτι πχ το αστρα εχει καλυτερα κρατηματα απο το βεκτρα δεν σημαινει οτι το αστρα εχει καλα κρατηματα σαν αμαξι...Κατανοητο...?

Ναι κατανοητό ... το 146 είναι μαμά ???? :embarassm

race535
10-11-08, 22:23
Άρα έπρεπε να γράψεις στΟ τετρακύλινδρο (κτίριο) και όχι στοΝ τετρακύλινδρο (κινητήρα) ....

Εκτός από το dsc τι εννοείς πολλά ηλεκτρονικά ???? τα ποτενσιόμετρα ??? δεν καταλάβαίνω

Επίσης πως γίνεται ένα αμάξι να έχει κακό κράτημα "ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΜΑΞΙ" δε βγάζω νόημα ...

Μιλαω για ηλεκτρονικο εξωπλισμο!!!
Εχει κακο κρατημα σαν αυτοκινητο γενικως,συμφωνα με τα δεδομενα της BMW
Για να σου δωσω να καταλαβεις,αυτος ηταν και ο λογος που βγηκε και η CSL!

race535
10-11-08, 22:25
Το οτι πχ το αστρα εχει καλυτερα κρατηματα απο το βεκτρα δεν σημαινει οτι το αστρα εχει καλα κρατηματα σαν αμαξι...Κατανοητο...?


:dblthumb2:dblthumb2:dblthumb2

EVANGELOS
10-11-08, 22:28
Μιλαω για ηλεκτρονικο εξωπλισμο!!!
Εχει κακο κρατημα σαν αυτοκινητο γενικως,συμφωνα με τα δεδομενα της BMW
Για να σου δωσω να καταλαβεις,αυτος ηταν και ο λογος που βγηκε και η CSL!

Δηλαδή για να καταλάβω το Μ3 δεν έχει κράτημα ...

Oπότε έφτιαξαν το συλλεκτικό csl ... από το οποίο πρακτικά η εταιρία "μπήκε" μέσα ... έτσι πάνω στην τρέλα τους ...

Παρεπιπτόντως δεν τα δοκιμάζουν τα εργαλεία στο division πριν τα βγάλουν στην παραγωγή ???? ...

έτσι τα φτάχνουν κι αν δε στρίβουν σου λέει θα φτιάξουμε ένα csl ...

λογικό ...

Action Man
10-11-08, 22:28
Ουτε κατα διανοια Porsche,εδω που ζω τουλαχιστον εχει καταντησει ενα απο τα πιο γελεια αυτοκινητα που υπαρχουν!


Tι λές ρε Θέμη????Τι καλαμπούρι είναι αυτό που πέταξες????
Άλλοι μένουν τριάντα χρόνια εκεί που εσύ μένεις τρία.....και μου λένε ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ...:icon02:
Και για να συνεχίσω έχουν αλλάξει καμια τριανταριά porsche-bmw-alpina κτλ....
Που βασίζεται αυτό που λες??

sm6
10-11-08, 22:28
Φίλε δε ξέρω που ζείς αλλά που είμαι αδιάβαστος ???

Στα περιοδικά που έχω και διαβάζω ?

Στις εκπομπές που έχω δει ????

ή μήπως βλέπεις κάθε μέρα AMG στην Αθηνα ???????? γιατί εγώ έχω δει 2 συνολικά

φιλε μου που θες να ζω, στη μπανανια οπως ολοι μας.:bananasmi
μην το παιρνεις προσωπικα, αλλα καποιος πρεπει να σου μιλησει για το ιντερνετ.:lamer: ακομα στα περιοδικα και την τηλεοραση εισαι? αυτα πανε σα χελωνες. πριν 20 χρονια ηταν η μονη πηγη, αλλα σημερα? δεν εισαι λαθος σε ολα οσα λες, αλλα αν ειναι να εκφερεις αποψη, ψαξτο λιγο. μη ζητας μασημενη τροφη. το ποσα χ ή ψ ειδες εσυ εξω απο το σπιτι σου δεν λεει τιποτα. κανε μια ευρεση, δες π.χ. τις λιστες πωλησεων σε ελλαδα και ευρωπη και στοιχειοθετησε αποψη. τεκμηριωμενη.:search:

makinen
10-11-08, 22:30
Ναι κατανοητό ... το 146 είναι μαμά ???? :embarassm

Οχι ακριβως..δες γκαραζ..:offtopic:

race535
10-11-08, 22:35
Tι λές ρε Θέμη????Τι καλαμπούρι είναι αυτό που πέταξες????
Άλλοι μένουν τριάντα χρόνια εκεί που εσύ μένεις τρία.....και μου λένε ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ...:icon02:
Και για να συνεχίσω έχουν αλλάξει καμια τριανταριά porsche-bmw-alpina κτλ....
Που βασίζεται αυτό που λες??

Παντελη δεν κανω καλαμπουρι καθολου, η Porsche δεν μου αρεσε ανεκαθεν,και δεν μου αρεσουν και τα καινουργια Μ,δεν βρησκω κατι κακο σε αυτο,προσωπικη μου αποψη ειναι και δεν εχει καμοια σχεση με το ποσο καιρο μενω στο εξωτερικο!

EVANGELOS
10-11-08, 22:38
...μην το παιρνεις προσωπικα, αλλα καποιος πρεπει να σου μιλησει για το ιντερνετ.:lamer: ακομα στα περιοδικα και την τηλεοραση εισαι? αυτα πανε σα χελωνες. πριν 20 χρονια ηταν η μονη πηγη, αλλα σημερα? δεν εισαι λαθος σε ολα οσα λες, αλλα αν ειναι να εκφερεις αποψη, ψαξτο λιγο. μη ζητας μασημενη τροφη. το ποσα χ ή ψ ειδες εσυ εξω απο το σπιτι σου δεν λεει τιποτα. κανε μια ευρεση, δες π.χ. τις λιστες πωλησεων σε ελλαδα και ευρωπη και στοιχειοθετησε αποψη. τεκμηριωμενη.:search:

Φίλε μου το δεν καταλαβαίνω τι λες ... τόση ώρα θεωρείς ότι σου στέλνω ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΕΛΤΑ ???????????? στο net μιλάμε σε ένα φόρουμ ...

τις εκπομπές που σου λέω τις βλέπω πάλι στο youtube

τα περιοδικά βγάζουν την ύλη ταυτόχρονα και τα αξιόπιστα πρώτα στο έντυπο τους ...

τα περί μασημένης τροφής καλά είναι αλλά που κολλάνε δε ξέρω ...

που ακριβώς να το ψάξω ????

όσο και να ψάχνεσαι το carrera gt - ακόμα και το gt2 θα θεωρείται ανώτερο από κάθε amg ...

Τι άποψη να στοιχειωθετησω ???? κάθε χρόνο έβγαινε ο s54 top atm moter ... σε όλα τα τεστ όλοι λένε ότι τα Μ είναι κορυφαία και μέτρο σύγκρισης ... τώρα τι ακριβώς θέλεις ??? paste τα Links ???????

Action Man
10-11-08, 22:39
Παντελη δεν κανω καλαμπουρι καθολου, η Porsche δεν μου αρεσε ανεκαθεν,και δεν μου αρεσουν και τα καινουργια Μ,δεν βρησκω κατι κακο σε αυτο,προσωπικη μου αποψη ειναι και δεν εχει καμοια σχεση με το ποσο καιρο μενω στο εξωτερικο!
Κοίτα.....βεβαίος και είναι προσωπική σου άποψη ρε φίλε....απλά ήθελα να σου πω οτι τα porschica δεν τα θεωρούν "ρόμπα" στη Γερμανία.(στα πορσικα αναφερόμουν...το διόρθωσα παραπάνω)
Φιλικά:)

race535
10-11-08, 22:43
Κοίτα.....βεβαίος και είναι προσωπική σου άποψη ρε φίλε....απλά ήθελα να σου πω οτι τα porschica δεν τα θεωρούν "ρόμπα" στη Γερμανία.(στα πορσικα αναφερόμουν...το διόρθωσα παραπάνω)
Φιλικά:)

Οι γερμανοι οχι.Εγω τα θεωρω ρομπα!!!

tassos
10-11-08, 22:44
Αν φτασεις στα λ7 της carrera S παρε μια Aston, βαλτην στο σαλονι και κοιτα την..

Α, εχει και το μοτερ εκει που πρεπει να το εχει

Action Man
10-11-08, 22:44
Οι γερμανοι οχι.Εγω τα θεωρω ρομπα!!!

Και τα "αλογάκια" ρόμπα τα θεωρούσες....αλλά πιστεύω να αναθεώρησες...:scratchch

sm6
10-11-08, 22:44
οσον αφορα την αμφισβητηση της Μ3 (ναι το ακουσαμε κι αυτο στις μερες μας...), να παραθεσω μονο μερικους αριθμους.


8:18 --- 149.92 km/h - Ferrari F355, 380 PS/1350 kg (sport auto 06/97)
8:22 --- 147.75 km/h - BMW M3 E46, 343 PS/1584 kg (sport auto 12/00)
8:23 --- 147.44 km/h - Porsche 996 Carrera 4, 300 PS/1466 kg (sport auto 01/02)
8:24 --- 147.14 km/h - Audi S5, 354 PS/1718 kg (sport auto 01/08)
8:25 --- 146.85 km/h - Porsche Cayman S, 295 PS/1412 kg (sport auto 11/06)
8:25 --- 146.85 km/h - Audi RS4, 375 PS/1675 kg (sport auto 10/00)

και

7:22.9 - 169.07 km/h - Loaded BMW M3 CSL, 532.7 PS/1427 kg, Richard Gοransson (nov,15 07)
7:50 --- 157.79 km/h - BMW E46 M3 CSL, 360 PS/1421 kg (sport auto 08/03)

τα συμπερασματα δικα σας, αλλα, ΣΕΒΑΣΜΟΣ κυριοι.:bullhorn:

EVANGELOS
10-11-08, 22:49
ναι αλλά έχει κακό κράτημα , είναι βαρύ και με πολλά ηλεκτρονικά .... όπως λένε και τα παιδιά στοΝ 4κύλυνδρο

race535
10-11-08, 22:51
Και τα "αλογάκια" ρόμπα τα θεωρούσες....αλλά πιστεύω να αναθεώρησες...:scratchch

Τα αλογακια δεν θυμαμε να τα θεωρησα ποτε ρομπα,εκτος της 360 που δεν την γουσταρω καθολου!

race535
10-11-08, 22:58
οσον αφορα την αμφισβητηση της Μ3 (ναι το ακουσαμε κι αυτο στις μερες μας...), να παραθεσω μονο μερικους αριθμους.


8:18 --- 149.92 km/h - Ferrari F355, 380 PS/1350 kg (sport auto 06/97)
8:22 --- 147.75 km/h - BMW M3 E46, 343 PS/1584 kg (sport auto 12/00)
8:23 --- 147.44 km/h - Porsche 996 Carrera 4, 300 PS/1466 kg (sport auto 01/02)
8:24 --- 147.14 km/h - Audi S5, 354 PS/1718 kg (sport auto 01/08)
8:25 --- 146.85 km/h - Porsche Cayman S, 295 PS/1412 kg (sport auto 11/06)
8:25 --- 146.85 km/h - Audi RS4, 375 PS/1675 kg (sport auto 10/00)

και

7:22.9 - 169.07 km/h - Loaded BMW M3 CSL, 532.7 PS/1427 kg, Richard Gοransson (nov,15 07)
7:50 --- 157.79 km/h - BMW E46 M3 CSL, 360 PS/1421 kg (sport auto 08/03)

τα συμπερασματα δικα σας, αλλα, ΣΕΒΑΣΜΟΣ κυριοι.:bullhorn:

Το Μ3 δεν ειπα οτι δεν ειναι γρηγορο,δεν εγραψα απολυτως τιποτα για τις επιδοσεις του!!!!!
Και ενα αυτοκινητο δεν χαρακτηριζεται μονο απο τις επιδοσεις του.
ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!!

sm6
10-11-08, 23:00
το ποσο σπουδαιο αυτοκινητο ηταν η Ε46 στον καιρο της, φαινεται απο το οτι μετα απο μια ελαφρια διαιτα (csl) εγραψε 42(!!!) δευτερα ταχυτερο χρονο. ενω με μερικα στεροειδη (κομπρεσορ) κατεβασε αλλα 28 δευτερα !!! αρα αυτο λεει οτι το αυτοκινητο σαν νορμαλ βαση ηταν εξαιρετικο και με μεγαλα περιθωρια. κατι βεβαια που φανηκε στην πραξη και οτι στις κουβεντες "καφετεριας".:deal:

stelmaniac
10-11-08, 23:02
Ο φιλος Ευαγγελος εχει απολυτο δικιο....
Η Μερτσεντες εχει τεραστιο αγωνιστικο παρελθον αλλα δεν εχει παρον και πιθανολογω πως αν συνεχισει ετσι δυστυχως δεν θα εχει ουτε μελλον...Μια Μερτσεντες απεχει παρασαγγας απ το να γινει καθαροαιμο σπορ αυτοκινητο και αν εξακολουθησει να κλωνοποιει την αμερικανικη νοοτροπια(τεραστια ισχυ με εξωφρενικη ιπποδυναμη χωρις αναλογες επιδοσεις) θα ικανοποιει μονο τους εμιρηδες...

Υ.Γ, Ενα αυτοκινητο με ισχυ 650 ιππων, 6000 κυβικων και 100 κιλων ροπης με βαρος 2,5 τοννους δεν ειναι σπορ αυτοκινητο κατ εμε......

EVANGELOS
10-11-08, 23:03
Το Μ3 δεν ειπα οτι δεν ειναι γρηγορο,δεν εγραψα απολυτως τιποτα για τις επιδοσεις του!!!!!
Και ενα αυτοκινητο δεν χαρακτηριζεται μονο απο τις επιδοσεις του.
ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!!

Φίλε μου είπες ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ... σου έγραψε ότι κάνει 8.22 στο ring ... τώρα λες άλλα ...

Τα περι επιδόσεων τα λέω 10 ποστ τώρα ... και συμφωνώ ... για αυτό και δεν έχω στην ίδια υπόληψη τo amg με τo gt

DiM3TRiS
10-11-08, 23:03
[QUOTE=chief;229510]Για την οικογενια μου θα αλλαζα το Ε46 Μ3 που εχω αν εβγαζε η BMW το Ε92 Μ3 σε smg[/QUOTE

Εδω και κατι μηνες υπαρχει σε smg

sm6
10-11-08, 23:07
Το Μ3 δεν ειπα οτι δεν ειναι γρηγορο,δεν εγραψα απολυτως τιποτα για τις επιδοσεις του!!!!!
Και ενα αυτοκινητο δεν χαρακτηριζεται μονο απο τις επιδοσεις του.
ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!!

εσενα περιμεναμε για να παρουμε χαμπαρι τι χαρακτηριζει ενα αυτοκινητο... :bs:
οσον αφορα, το τι εγραψες, εγραψες και παραεγραψες για κακο κρατημα, και το "πραμα" κατεβηκε στο ρινγκ μεχρι και 7,22. ή μας κανεις πλακα, ή τελεις υπο συγχυση. ελεος που λεει και ο γεωργιου (που εχει και Μ3 Ε92).
αν δεν σ' αρεσει η Μ3 δεκτο, αλλα ΣΕΒΑΣΜΟΣ, επαναλαμβανω.

sm6
10-11-08, 23:10
Ο φιλος Ευαγγελος εχει απολυτο δικιο....
Η Μερτσεντες εχει τεραστιο αγωνιστικο παρελθον αλλα δεν εχει παρον και πιθανολογω πως αν συνεχισει ετσι δυστυχως δεν θα εχει ουτε μελλον...Μια Μερτσεντες απεχει παρασαγγας απ το να γινει καθαροαιμο σπορ αυτοκινητο και αν εξακολουθησει να κλωνοποιει την αμερικανικη νοοτροπια(τεραστια ισχυ με εξωφρενικη ιπποδυναμη χωρις αναλογες επιδοσεις) θα ικανοποιει μονο τους εμιρηδες...

Υ.Γ, Ενα αυτοκινητο με ισχυ 650 ιππων, 6000 κυβικων και 100 κιλων ροπης με βαρος 2,5 τοννους δεν ειναι σπορ αυτοκινητο κατ εμε......

συμφωνω μαζι σου, αλλα δυστυχως (για εμας) αυτο το συγκεκριμενο (και μονο) amg, ειναι αλλου... μη βιαζεστε, θα το δειτε..

race535
10-11-08, 23:17
Φίλε μου είπες ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΜΑΤΑ ... σου έγραψε ότι κάνει 8.22 στο ring ... τώρα λες άλλα ...

Τα περι επιδόσεων τα λέω 10 ποστ τώρα ... και συμφωνώ ... για αυτό και δεν έχω στην ίδια υπόληψη τo amg με τo gt

Ο γραπτος λογος ειναι δυσκολος. Συμφωνω στο 8,22 αλλα αυτο που εννοω δεν το εχετε πιασει ακομα.
Καποια αποδειξη ειναι το csl το οποιο το σεβομαι απολυτα.Με βαρια διαιτα και χωρις πολλα ηλεκτρονικα ηταν ενα απο τα καλυτερα Μ που βγηκαν ποτε!!!
Ετσι οπως θα επρεπε να ειναι το απλο δηλαδη.

mo328i
11-11-08, 00:52
παρε e30 σταθερη αξια :D

InsaneDriver
11-11-08, 01:16
Ίσως τα παιδιά στον 4κύλινδρο πιστεύανε ότι θα χτυπήσουν τα αντίστοιχα porsche και για αυτό να θεωρούν ότι δεν ήταν τόσο καλό κτλπ κτλπ.
Πάντως μην λέμε ιστορίες ότι μια απλή δίαιτα κάνει θαύματα, γιατί δεν είναι μόνο αυτό. Είναι μελετημένη δίαιτα στα σημεία τα οποία πρέπει να χαθούν κιλά, είναι άλλα φρένα νομίζω, είναι άλλες γεωμετρίες και ρυθμίσεις αναρτήσεων, είναι semi ελαστικά που κάνει τρελή διαφορά και φυσικά οι διαφορές στο μοτέρ που δεν είναι τα 17 παραπάνω άλογα αλλά ο τρόπος που αποδίδονται.
Το Csl δεν είναι Μ3. Είναι άλλο πράγμα καλώς ή κακώς.

oldcarskickass
11-11-08, 01:46
διαφωνω τρελαα!!!


Oh yes...

Το Μ3 δεν ειπα οτι δεν ειναι γρηγορο,δεν εγραψα απολυτως τιποτα για τις επιδοσεις του!!!!!
Και ενα αυτοκινητο δεν χαρακτηριζεται μονο απο τις επιδοσεις του.
ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!!

Το πήραμε χαμπάρι ρε Θέμη, πάνε φτιάξε τον καρχαρία του αδερφού σου τώρα, για να το ξαναπάρεις χαμπάρι και εσύ!

Aν το Yellow Bird:ylsuper: θεωρείται Porsche τότε ναι Porsche, αλλιώς με ένα ταπεινό Ε24 Μ6 βολεύομαι.

Είπα να πάω λίγα χρόνια πίσω:GrowUp:, και στα @@@ μου τα ηλεκτρονικά, αερόσακοι, δερμάτινα, και ΚΥΡΙΩΣ το βάρος, ένα φορτηγό που τρέχει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΡ.-

Αυτό νομίζω εννοεί ο Θέμης. (που πιστεύω όσο μιλάμε φτιάχνει τον καρχαρία)

greekm3
11-11-08, 06:58
Τα αλογακια δεν θυμαμε να τα θεωρησα ποτε ρομπα,εκτος της 360 που δεν την γουσταρω καθολου!

...φανταζομαι οτι θα σου αρεσει επομενως η 456 ή 512TR:rofl2:

greekm3
11-11-08, 07:04
... και έρχεται ο Ηerr Alois Ruf ας πούμε και τα ισοπεδώνει στη συνείδηση των "άρρωστων" κι ας έχει η merc καλύτερο 0-100

:D:D:D
βαγγελακι μου εσυ........τι καθεσαι και συζητας ρε μουτρο....δεν βαρεθηκες τοσα χρονια?

race535
11-11-08, 08:29
Oh yes...



Το πήραμε χαμπάρι ρε Θέμη, πάνε φτιάξε τον καρχαρία του αδερφού σου τώρα, για να το ξαναπάρεις χαμπάρι και εσύ!

Aν το Yellow Bird:ylsuper: θεωρείται Porsche τότε ναι Porsche, αλλιώς με ένα ταπεινό Ε24 Μ6 βολεύομαι.

Είπα να πάω λίγα χρόνια πίσω:GrowUp:, και στα @@@ μου τα ηλεκτρονικά, αερόσακοι, δερμάτινα, και ΚΥΡΙΩΣ το βάρος, ένα φορτηγό που τρέχει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΡ.-

Αυτό νομίζω εννοεί ο Θέμης. (που πιστεύω όσο μιλάμε φτιάχνει τον καρχαρία)

Δεν το καταλαβα το ποστ σου Λευτερη!!
Ο καρχαριας παρεπιπτοντως ειναι ετοιμος.

Αυτο που εννοω για το Μ3 ειναι οτι αποδειχτηκε πολυ αναξιοπιστο.
Συνεχεια συνεργεια και προβληματα.Οταν πανε πανε καλα και δεν αμφισβητησα οτι ειναι ενα Μ, αυτο το εγραψα και παραπανω!!!
Και το Merc που ανεφερε ο Ευαγγελος εχει καλυτερο 0-100,γιατι δεν καλυτερο ομως??:kissass:

race535
11-11-08, 08:32
...φανταζομαι οτι θα σου αρεσει επομενως η 456 ή 512TR:rofl2:

Δεν νομιζω να σε εχω ειρωνευτει ποτε!!!
Και η Φερραρι δεν εχει βγαλει μονο αυτα τα αυτοκινητα που ανεφερες,εχει βγαλει και αλλα πολυ καλυτερα απο οσο νομιζεις!!!!!

yiannisz3
11-11-08, 08:38
επειδη γι αλλη μια φορα ΞΕΦΥΓΑΤΕ το ερωτημα ηταν απλο...

911 η Μ3?

Εγω απλα λεω 911 :drive2:

Nick_compact
11-11-08, 08:47
Ίσως τα παιδιά στον 4κύλινδρο πιστεύανε ότι θα χτυπήσουν τα αντίστοιχα porsche και για αυτό να θεωρούν ότι δεν ήταν τόσο καλό κτλπ κτλπ.
Πάντως μην λέμε ιστορίες ότι μια απλή δίαιτα κάνει θαύματα, γιατί δεν είναι μόνο αυτό. Είναι μελετημένη δίαιτα στα σημεία τα οποία πρέπει να χαθούν κιλά, είναι άλλα φρένα νομίζω, είναι άλλες γεωμετρίες και ρυθμίσεις αναρτήσεων, είναι semi ελαστικά που κάνει τρελή διαφορά και φυσικά οι διαφορές στο μοτέρ που δεν είναι τα 17 παραπάνω άλογα αλλά ο τρόπος που αποδίδονται.
Το Csl δεν είναι Μ3. Είναι άλλο πράγμα καλώς ή κακώς.

Το όλο θέμα με το βάρος του CSL γενικά είναι ένας μύθος... Ένα CSL όπως το μελέτησε η BMW ζυγίζει 120 κιλά λιγότερα από μια απλή Μ3. Επίσης ένα CSL με το clima, to hi-fi και τα ξένον πάνω, είναι στα 80 κιλά πιο κάτω από μια απλή Μ3. Δεν νομίζω ότι 80-120 κιλά έκαναν 34sec διαφορά στο ring από την απλή Μ3, αλλά η δουλειά που έριξαν οι μηχανικοί της BMW στο στήσιμο και τα ελαστικά.

Σαφώς και μαι Ε46 Μ3 χτυπάει Porsche. Το 2001, που έβγαινε η 996, όλοι έλεγαν το πώς η BMW κατάφερε να την κοιτάξει στα ίσια με την Ε46 Μ3. Και να πω και την κακία μου; Μπήκα πριν μερικές μέρες σε μια 996 Carrera 4 ανοιχτή tiptronic, τέτοιο χάλι δεν περίμενα να δω. Το αμάξι μέσα είναι απλά ΑΘΛΙΟ, σε ποιότητα και σχεδίαση, αλλά κυρίως σε ποιότητα. Ντροπή για ένα αμάξι των 150.000 ευρω.

Ρε Race535 μας δουλεύεις;;;;;; Σε είχα σε εκτίμηση μέσα από το forum, αλλά ρε φίλε τόσες μαλακίες μαζεμένες από σένα δεν περίμενα να ακούσω. Μάλλον έχει αρχίσει να σε πειράζει ο καιρός εκεί πάνω και χρειάζεσαι κάτι από.. Ελλάδα :yippee: (Όλα μα όλα τα recall ίσχυαν για τους S54 πριν τον 04/2003, και ήταν σε παραγωγή μέχρι και πριν 1-2 μηνες...)

Nick_compact
11-11-08, 08:48
επειδη γι αλλη μια φορα ΞΕΦΥΓΑΤΕ το ερωτημα ηταν απλο...

911 η Μ3?

Εγω απλα λεω 911 :drive2:

Αν συζητούσαμε εν έτοι 2001 Μ3 (Ε46) ή 911 (996) η απάντηση ήταν μονολεκτική και ξεκάθαρη : Μ3. Eκεί ήταν η επιτυχία του Ε46..

Την παρούσα στιγμή η απάντηση είναι 997 S.

Strax
11-11-08, 09:13
Αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές η σύγκριση είναι άκυρη / άδικη.

Το 911 κοστίζει τουλάχιστον 40% πάνω από ένα Μ3 και όσο αυξάνεται ο εξοπλισμός των 2 αυτοκινήτων τόσο ανοίγει και η ψαλίδα. Είναι σαν να ρωτάει κανείς: "ποιο προτιμάς το 320 ή το Μ3?"

Και μόνο που γίνονται τέτοιες ερωτήσεις το Μ3 έχει πετύχει πέρα από κάθε προσδοκία!

Κάθε ένα από τα δύο υπερτερεί σε κάποια πράγματα και υστερεί σε άλλα. Ότι προτιμά ο καθένας.

greekm3
11-11-08, 09:24
Δεν νομιζω να σε εχω ειρωνευτει ποτε!!!
Και η Φερραρι δεν εχει βγαλει μονο αυτα τα αυτοκινητα που ανεφερες,εχει βγαλει και αλλα πολυ καλυτερα απο οσο νομιζεις!!!!!

μα νομιζω οτι ,ΗΔΗ, εχεις προσβαλει την νοημοσυνη μας ,λεγοντας οτι το χειροτερο ειναι η 360..εκτος εαν νομιζεις οτι μιλας με παιδακια ....το τι νομιζω εγω για τα φερραρι δεν πιστευω οτι ενδιαφερει κανεναν εδω μεσα και ειναι ασχετο με το thread.....

greekm3
11-11-08, 09:26
Αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές η σύγκριση είναι άκυρη / άδικη.

Το 911 κοστίζει τουλάχιστον 40% πάνω από ένα Μ3 και όσο αυξάνεται ο εξοπλισμός των 2 αυτοκινήτων τόσο ανοίγει και η ψαλίδα. Είναι σαν να ρωτάει κανείς: "ποιο προτιμάς το 320 ή το Μ3?"

Και μόνο που γίνονται τέτοιες ερωτήσεις το Μ3 έχει πετύχει πέρα από κάθε προσδοκία!
+100000000000000

DiM3TRiS
11-11-08, 12:14
Αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές η σύγκριση είναι άκυρη / άδικη.

Το 911 κοστίζει τουλάχιστον 40% πάνω από ένα Μ3 και όσο αυξάνεται ο εξοπλισμός των 2 αυτοκινήτων τόσο ανοίγει και η ψαλίδα. Είναι σαν να ρωτάει κανείς: "ποιο προτιμάς το 320 ή το Μ3?"

Και μόνο που γίνονται τέτοιες ερωτήσεις το Μ3 έχει πετύχει πέρα από κάθε προσδοκία!

Κάθε ένα από τα δύο υπερτερεί σε κάποια πράγματα και υστερεί σε άλλα. Ότι προτιμά ο καθένας.

Αγαπητε Strax, ενας που θελει ενα καινουριο Μ3 πρεπει να σκασει πανω απο 100 με τα αναγκαια extra, αν παλι την παρει μεταχειρισμενη θελει 80+, μια 997 S του 2006 την παιρνεις και με 90 σημερα, οποτε υπαρχει η βαση για συγκριση απο πλευτας budget οπως λες!οσο για καινουρια 997 S εννοειται οτι και να τα'χεις ,ειναι κοροιδια να σκασεις 140 χιλ.

race535
11-11-08, 12:34
μα νομιζω οτι ,ΗΔΗ, εχεις προσβαλει την νοημοσυνη μας ,λεγοντας οτι το χειροτερο ειναι η 360..εκτος εαν νομιζεις οτι μιλας με παιδακια ....το τι νομιζω εγω για τα φερραρι δεν πιστευω οτι ενδιαφερει κανεναν εδω μεσα και ειναι ασχετο με το thread.....

θα απαντησω στο ασχετο με το thread.Μηπως διαβασες στο ποστ μου οτι θεωρω το χειροτερο την 360;;;;;
Εγραψα απλως οτι δεν την γουσταρω και αυτο για εμφανισιακους λογους!!!!!!
Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να τσακωνομαστε,αποψεις ανταλλασουμε σε ενα Forum,πως καταφερα να προσβαλω την νοημοσυνη σου δηλαδη;;;;

Και οσον αφορα το Ε46 μαλακιες δεν λεω καθολου!!!!
Ειτε το θελουν καποιοι ειτε οχι,το συγκεκριμενο αυτοκινητο ποιοτηκα δεν ηταν τοσο καλο οσο ο προκατοχος του και η Ε92.Και αυτο φαινεται ξεκαθαρα στην αγοραστικη δυναμη στην οποια βρισκεται τωρα,η οποια εχει φτασει πολυ κοντα στις τιμες των πολυ καλων Ε36.Ολοι ξερουν το αγχος ενος υποψυφιου αγοραστη Ε46 για το αν θα του βγει *καλο*κατι που για Ε36 δεν υπηρχε και τοσο πολυ.
Ας μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας κυριοι γιατι ουκ ολιγα τα προβληματα που του παρουσιαστηκαν στην πορεια της καρριερας του και αυτο ειναι γεγονος και πολυ μεγαλος πονοκεφαλος για τα (παιδια του τετρακυλινδρου).Το οτι ειναι υπερβολικα γρηγορο δεν το αμφισβητησα ποτε,ειπαμε δεν παυει να ειναι ενα Μ αλλα μην πεφτεται ολοι να με φατε επειδη δεν το εχω θεοποιησει,απλα δεν μου εκατσε ποτε αυτο το Μ σε αντιθεση με την CSL που τελειοποιηθηκε. Δηλαδη βγηκα ο κακος επειδη δεν υποστηριξα οτι Ε46 ειναι η θεα των Μ;; Αν ειναι δυνατον!

InsaneDriver
11-11-08, 12:34
997 S facelift με PDK. Είναι αλλού το αμάξι σε επιδόσεις.

Andoniadis_power
11-11-08, 13:21
m3 e46 fusika....

EVANGELOS
11-11-08, 16:22
...
Καποια αποδειξη ειναι το csl το οποιο το σεβομαι απολυτα.Με βαρια διαιτα και χωρις πολλα ηλεκτρονικα ηταν ενα απο τα καλυτερα Μ που βγηκαν ποτε!!!
Ετσι οπως θα επρεπε να ειναι το απλο δηλαδη.

To csl έχει ακριβώς τα ίδια ηλεκτρονικά με εξαίρεση το maf ...

:D:D:D
βαγγελακι μου εσυ........τι καθεσαι και συζητας ρε μουτρο....δεν βαρεθηκες τοσα χρονια?

Φέρε εσύ το πράμα κι ας βγάλει και Black series - yellow series - red series η amg ... αν και ήδη το gt3 όπως το έχεις είναι κάτι αιώνες καλύτερο από οποιοδήποτε amg ...

...Αυτο που εννοω για το Μ3 ειναι οτι αποδειχτηκε πολυ αναξιοπιστο.
Συνεχεια συνεργεια και προβληματα.Οταν πανε πανε καλα και δεν αμφισβητησα οτι ειναι ενα Μ, αυτο το εγραψα και παραπανω!!!
Και το Merc που ανεφερε ο Ευαγγελος εχει καλυτερο 0-100,γιατι δεν καλυτερο ομως??:kissass:

Το συνέχεια συνεργεία κλπ κλπ είναι καλό παραμύθι ... το ότι βέβαια δεν ισχύει είναι άλλο θέμα ... εκτός και αν η συντήρηση θεωρείται δέιγμα αναξιόπιστου αυτοκινήτου ...

Και το uno του chris έχει 0-100 κάτω από 4" ... μήπως είναι εφάμιλλο του gt2 ????????????

Αν και έχει αναφερθεί πολλές φορές η σύγκριση είναι άκυρη / άδικη.

Το 911 κοστίζει τουλάχιστον 40% πάνω από ένα Μ3 και όσο αυξάνεται ο εξοπλισμός των 2 αυτοκινήτων τόσο ανοίγει και η ψαλίδα. Είναι σαν να ρωτάει κανείς: "ποιο προτιμάς το 320 ή το Μ3?"

Και μόνο που γίνονται τέτοιες ερωτήσεις το Μ3 έχει πετύχει πέρα από κάθε προσδοκία!

Κάθε ένα από τα δύο υπερτερεί σε κάποια πράγματα και υστερεί σε άλλα. Ότι προτιμά ο καθένας.

Στράτο κανείς δε συγχώρεσε το division που έφτιαξε το Ε46 ... ότι και να λέμε θα υπάρχει πάντα η ίδια καραμέλα ... τι κι αν με 40 χιλ σήμερα αποκτάς αμάξι εφάμιλο των 65-70 χιλ 996 ή των 90 χιλ 997 ...

petros
11-11-08, 16:31
m3 e92 φυσικα.

panose30
11-11-08, 17:35
το θεμα ειναι ποιο θα περνατε....απο θεμα κοστους θα επαιρνα την ε46 ,,αν ειχα περισσοτερο ευρο τοτε το πορσικο θα ηταν μονοδρομος..για τα λεφτα του το ε46 τωρα ειναι ενα απο τα καλυτερα της αγορας αυτο ειναι γεγονος.αλλα αν μου ελεγαν παρε μια ε30 m3 αντι του ε46 θα επαιρνα την ε30 χωρις σκεψη..σε γνωστο αγγλικο περιοδικο μονο για bmw εβαλαν την ε92 m3 την ε46 m3 ,το m1 to e34 m5 το ε30 m3 το m6 και αλλα M.NIKHTHS ΤΟ Ε30 .το γιατι νικησε ειναι το οτι σου προσφερει την αισθηση πως δενεσαι μαζι του ,αυτο μπορει να θελει να πει ο φιλος 535

tsambu
11-11-08, 19:06
Παιδες, οσοι εκφερετε γνωμη τα εχετε οδηγησει? Δηλ, αν δεν τα οδηγησω τι να πω.Ποιο μου αρεσει οπτικα? Για οδηγικη ευχαριστιση νομιζω μιλαμε...