PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 328 on dyno


Lil
18-12-08, 19:49
http://www.imageshack.gr/files/m25lish0hxd1v6txiza8.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=m25lish0hxd1v6txiza8.jpg)
Σημερα μετρησαμε λοιπον... και ιδου τα αποτελεσματα....
πιτευω οτι ειναι "ευχαριστα"...

η μετρηση εγινε στο δυναμομετρο του Power Techniques

http://www.youtube.com/watch?v=vj8wypDgMts

Nick_compact
18-12-08, 20:01
custom remap και χταπόδια, και τα έχεις τα 230 :D Και τα 215 πάντως είναι πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!!

BILL007
18-12-08, 20:12
kαι τα 27.8 ροπή δεν τα λες και άσχημα...Μπράβο!!!Καλή συνέχεια στο τουμπάνιασμα...:D:D:D

saikoE39
18-12-08, 20:16
Ωραιος μανεεεεε.......!!!!!!

konc
18-12-08, 20:22
Τα 215 έγιναν με εισαγωγή από το 25άρι, το k&n (φιλτροχοάνη με σωλήνα φαντάζομαι είναι, ε?) και φουλ εξάτμιση με καταλύτες εκτός από χταπόδι? Φαντάζομαι ότι υπάρχει και πρόγραμμα απλά δεν το αναφέρεις στο γκαράζ σου, έτσι?
Καλό το βλέπω και φαίνεται να δουλεύει σωστά, έχω δει αρκετά χειρότερα γραφήματα με εισαγωγή που σημαίνει (αν όντως έχεις πρόγραμμα) ότι όλα δουλεύουν καλά.
Ωραίος και εις ανώτερα :)

shido
18-12-08, 21:20
Mε ενα σετακι εκεντροφορους θα παρεις λιγο ακομα αλλα και θα γλυτωσεις το κρεμασμα εκει στα ψηλα,θα τραβαει ολη την δυναμη μεχρι τον κοφτη.Μπραβο Μανο παντως πολυ ωραια δουλευει

Geo_3D
18-12-08, 23:39
Του Μανου δεν φοραει προγραμμα...(θεωρητικα παντα,δεν ξερω ο προηγουμενος ιδιοκτητης τι ειχε κανει)
Φοραει Κ&Ν φιλτροχοανη,εισαγωγη απο 2.5 Μ50,τελικο και καταλυτες.Μαμα χταποδι,μαμα σωληνωσεις

Το αμαξι δεν ειναι απλα καλο...ειναι τρικαλο!!!!!

Και ναι!!!Σημερα το διαπιστωσαμε.Ειναι και πιο γρηγορο απτο κοκκινο στα ρολ και μεχρι πολλα χλμ.
Απο σταση ειναι καθαρα θεμα οδηγου,αλλά θα το δουλεψουμε και αυτο!!!!Μανο ετοιμασε μια δυαδα πισω ζαντολαστιχα να παμε για προπονηση στις εκκινησεις.Παμε να εκθρωνισουμε τον shido!!!!:D

Και τελος μπραβο στον Μανο για το αμαξι του και μπραβο και στον μηχανικο του.
Μπραβο στον Fairy που επεμενε σε 17αρες (μαλλον θα παω και εγω)
Μπραβο στην BMW που οσο ευκολη ηταν η βελτιωση στα Ε36,τοσο ξεφτυλισε το θεμα στα Ε46.Καθε περσι και καλυτερα

Lil
18-12-08, 23:46
Μπραβο και στον Χαρο (Γρηγορη) για τις σωστες επιλογες μπαξιματων....

Ευχαριστω πολυ παιδια!!!

και ναι ΔΕΝ ΦΟΡΑΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ....

Libanner
18-12-08, 23:55
Ωραία μπράβο,
αυτά είναι στρόφαλο να φανταστώ...

Lil
18-12-08, 23:57
φυσικα στροφαλο... ειπαμε... :p:

shido
19-12-08, 00:11
Του Μανου δεν φοραει προγραμμα...(θεωρητικα παντα,δεν ξερω ο προηγουμενος ιδιοκτητης τι ειχε κανει)
Φοραει Κ&Ν φιλτροχοανη,εισαγωγη απο 2.5 Μ50,τελικο και καταλυτες.Μαμα χταποδι,μαμα σωληνωσεις

Το αμαξι δεν ειναι απλα καλο...ειναι τρικαλο!!!!!

Και ναι!!!Σημερα το διαπιστωσαμε.Ειναι και πιο γρηγορο απτο κοκκινο στα ρολ και μεχρι πολλα χλμ.
Απο σταση ειναι καθαρα θεμα οδηγου,αλλά θα το δουλεψουμε και αυτο!!!!Μανο ετοιμασε μια δυαδα πισω ζαντολαστιχα να παμε για προπονηση στις εκκινησεις.Παμε να εκθρωνισουμε τον shido!!!!:D
Και τελος μπραβο στον Μανο για το αμαξι του και μπραβο και στον μηχανικο του.
Μπραβο στον Fairy που επεμενε σε 17αρες (μαλλον θα παω και εγω)
Μπραβο στην BMW που οσο ευκολη ηταν η βελτιωση στα Ε36,τοσο ξεφτυλισε το θεμα στα Ε46.Καθε περσι και καλυτερα


παλια στο TEXAS!!:ices_ange

agrotis328
19-12-08, 01:04
παρα πολυ καλο αποτελεσμα και πολυ καλη ροπη
αλλα παντα ο καλυτερος κριτης ειναι ο δρομος και εκει αν καταλαβα τα πηγες πολυ καλα και με τον καταλληλο ανθρωπο...!
μονο που τωρα φοβαμαι πως δεν θα θελει πια να γνωριστουμε

Aceman1925
19-12-08, 01:19
μπραβο αγορινα.Ευγε.

Συνεχισε οπως το πας,εισαι σε καλο δρομο!!!

yiannis2002
19-12-08, 01:48
Και ναι!!!Σημερα το διαπιστωσαμε.Ειναι και πιο γρηγορο απτο κοκκινο στα ρολ και μεχρι πολλα χλμ.
Απο σταση ειναι καθαρα θεμα οδηγου,αλλά θα το δουλεψουμε και αυτο!!!!
Και τελος μπραβο στον Μανο για το αμαξι του και μπραβο και στον μηχανικο του.
Μπραβο στον Fairy που επεμενε σε 17αρες (μαλλον θα παω και εγω)
Μπραβο στην BMW που οσο ευκολη ηταν η βελτιωση στα Ε36,τοσο ξεφτυλισε το θεμα στα Ε46.Καθε περσι και καλυτερα

Μπράβο στον Μάνο για το αυτοκίνητο του και σε όσους συνεισέφεραν στο να φτάσει σε αυτό το σημείο

xaros
19-12-08, 02:13
geo δεν του ειχα βαλει προγραμμα.με απετρεψε ο ανδριανακης

Μπραβο στον Fairy που επεμενε σε 17αρες

μανο,ευχαριστω,συνεχισε στον ιδιο δρομο τις βελτιωσεις.επισης θα ηθελα να δω μια συγκριση τη παλια(δικη μου) με τη νεα δυναμομετρηση.προσπαθησε να τις πεταξεις πανω στους ιδιους αξονες.με τι βενζινη το μετρησες?θελω και εγω μετρηση στο ιδιο dyno,για συγκρισεις

παναγιωτη(agrotis328) θελω να δω το δικο σου τι θα κανει σε ανοιγμα με το μανο

konas
19-12-08, 07:59
Μου αρεσει που επιβεβαιωθηκα και στα χαρτια. Στη πραξη την περασμενη βδομαδα φανηκε αμεσως.
Εχει γινει πολυ καλη δουλεια.

Με προσοχή όμως παντοτε ΟΚ?

Snoopy
19-12-08, 08:00
Μου αρεσει που επιβεβαιωθηκα και στα χαρτια. Στη πραξη την περασμενη βδομαδα φανηκε αμεσως.
Εχει γινει πολυ καλη δουλεια.

Με προσοχή όμως παντοτε ΟΚ?

Ναί ρε πάντα πριν τα πατηματα -παίρνει τις προφυλάξεις του-

Lil
19-12-08, 08:01
με απλη βενζινη εγινε η μετρηση... REVOIL!!!

andreas_R
19-12-08, 08:43
Ωραιος Μανο πολυ καλο και με δυο πραγματακια ακομα θα
πηγαινει παρα πολυ καλα! Υπομονη εχεις καιρο μπροστα σου!

Κανε οτι κανεις αρκει να περνας τον GEO xaxaxaxaxa

gkaos
19-12-08, 09:10
Ωραιος...Μυριζομαι μαχη το ΣΚ ... ;)

agrotis328
19-12-08, 13:46
το 28αρι εχει το μειονεκτημα οτι βγαζει τα αλογα υπερβολικα χαμηλα,το προβλημα διωρθονεται καπως με την εισαγωγη αλλα την μεγαλη διαφορα την κανουν οι εκκεντροφοροι ιδιως αν δεν σε νοιαζει πολυ η ομαλη λειτουργια το κινητηρα και του χωσεις αρκετες μοιρες θα δεις τρελη διαφορα
μειγματα σου μετρησε?

γρηγορη με το 2.93 που φοραω σιγουρα θα τα εβρισκα δυσκολα

M_dolce
19-12-08, 13:52
Μανο μου συγχαρητηρια!! Ζεις εσυ μας οδηγεις!!

Πραγματικα ειναι εξαιρετικο το αποτελεσμα της μετρησης. Ενα μπραβο στο μαυρο πανθηρακι και 10 στον οδηγο και τον μηχανικο σου. α ψ ο γ ο ς !!!

VanVIC
19-12-08, 14:05
...
Σημερα μετρησαμε λοιπον... και ιδου τα αποτελεσματα....
πιτευω οτι ειναι "ευχαριστα"...

Μάνο είσαι σε καλό δρόμο, μην σταματάς, έχεις κι'αλλα να λαμβάνεις...
Πάντως συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια και το αποτέλεσμα !

Mε ενα σετακι εκεντροφορους θα παρεις λιγο ακομα αλλα και θα γλυτωσεις το κρεμασμα εκει στα ψηλα,θα τραβαει ολη την δυναμη μεχρι τον κοφτη....

Συμφωνώ με τον Γιάννη αλλά οπωσδήποτε θα πρέπει να "γίνει" και χταπόδι + πρόγραμμα.
Μετά δεν νομίζω οτι γίνεται κάτι άλλο εκτός απο compr...

...
Το αμαξι δεν ειναι απλα καλο...ειναι τρικαλο!!!!!
...
Εχει καααάτι μερακλήδες το forum ...

...Μανο ετοιμασε μια δυαδα πισω ζαντολαστιχα να παμε για προπονηση στις εκκινησεις.Παμε να εκθρωνισουμε τον shido !!! ...


παλια στο TEXAS!!:ices_ange
και στο Winskonsin που λέει και ο EVANGELOS

@ Geo & Μάνο: αν θέλετε να δείτε την προσπάθεια και σε video, έχω την πρόθεση να παρα-ακολουθήσω με κάμερα.
Το μόνο μου πρόβλημα είναι οτι δεν έχω ευρυγώνιο φακό για να καλύψω όλο το "άνοιγμα" (κενά, κολώνες ή όπως αλλιώς το λένε) που θα δημιουργηθεί...
:calm:

Action Man
19-12-08, 14:32
Ωραίο το πριονάκι Μάνο!

Lil
20-12-08, 23:43
ευχαριστω πολυ παιδια.... και γω θα ηθελα να δω σιαφορες με Αγροτη για να προγραμματησω και τις επομενες κινησεις μου.....

agrotis328
20-12-08, 23:55
θα τηρηθει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας...!

παντως το επομενο βημα σου πρεπει οπωσδηποτε να ειναι εκκεντροφοροι,δεν ειναι μονο η παραπανω δυναμη που θα βγαλει αλλα το οτι θα την κρατησει και πολυ ψηλα
για να καταλαβεις εμενα το μεγιστο ειναι στις 6350

orome_e21
21-12-08, 00:22
ΩΡΑΙΟΣ..........!!!!!!:bowdown::bowdown:το πιστευα οτι θα βγει καλο μικρε.......αντε προπονηση κ προπονηση σε κανα φαναρι.....:GrowUp: ενα εχω να πω....... κ εις ανωτερα.....

Speedy
21-12-08, 11:10
Πραγματικα πολυ καλη δουλεια εχει κανει ο Μανος και αξιζει πολλα συγχαρητηρια!

Συνεχισε ετσι γιατι εισαι μερακλης!