PDA

Επιστροφή στο Forum : Γαλλικές ανησυχίες...


Strax
23-07-04, 10:12
Εδώ και λίγο καιρό έχω μπει σε πολύ μεγάλο πειρασμό και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω μια εισαγωγούλα και όχι μόνο από τη Γαλλία. Τα νούμερα, οι εντυπώσεις και οι αποδείξεις είναι πολλές και πειστικές, αλλά παρ' όλα αυτά εμένα μου μοιάζει too good to be true. Πάντως από εμφάνιση σκίζει!

M5-Matzos
23-07-04, 10:18
Strax, έμαθα ότι έχεις αρρωστήσει με με το Γάλλο και τις ματατροπές του :D , παρεπιπτόντος μου είπε ο Ματσούκας τη φάση και μου ακούγεται :eek: πολύ καλή, αντε να κοντράρεις κανένα 996 απο το φιλικό σου περιβάλλον ;) .

Υ.Γ Ωραία εισαγωγή αέρος (φοτο).

m3power
23-07-04, 10:22
χωρις να θελω να σε απογοητευσω,ενας φιλος που ειχε την hamman δεν ειχε μεινει ευχαριστημενος,αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι το αμαξι του μπουκωνε,και ειχε χασει αντι να παρει.και φυσικα την εβγαλε!

Strax
23-07-04, 10:27
996 Turbo εννοείται :D ! Η εισαγωγή είναι carbon πανέμορφη αλλά δεν φαίνεται καλά γιατί έπρεπε να μικρύνω πολύ τη φώτο και την ποιότητα για να μπορέσω να την ανεβάσω.

Για τη Hamman είναι γνωστά τα προβλήματα που αναφέρεις, γιαυτό είμαι και διστακτικός. Αλλά για τη συγκεκριμένη και το πρόγραμμα που τη συνοδεύει ακούγονται μόνο τα καλύτερα στις ΗΠΑ που έχει μπει σε αρκετά πλέον αμάξια και κανείς δεν την έχει αμφισβητήσει ως προς την αύξηση της ιπποδύναμης της.

MPOWER
23-07-04, 10:49
Ναι "κάτι έχω ακούσει" και εγώ, και νομίζω πως αξίζει τη δοκιμή! Δεν μπορεί να είναι τόσο οργανωμένη πλεκτάνη :cool:

Black5
23-07-04, 11:00
Σε εμφάνιση πάντως σκίζει!

M3EST
23-07-04, 12:10
Strax εχω μαζεψει αλλους δυο για την εισαγωγη.Μεχρι στιγμης ειμαστε
τρεις.Ελπιζω ο γαλλος να ασχοληθει και λιγο με το ζητημα μας.

Strax
23-07-04, 12:17
Καλό είναι αυτό! Ψάχνω να δω που θα βάλω τα έκκεντρα, καμμιά ιδέα?

MPOWER
23-07-04, 12:45
Και Μοτέρ ανοίγω...και εκκεντροφόρους αλλάζω...και VANOS χρονίζω!!! Πάρε-πάρε-πάρε :p
Αν είστε και 4 που βλέπω θα κάνω και καλή τιμούλα (αρκεί να είστε supporting members :D )

Strax
23-07-04, 12:51
Το ήξερα εγώ ότι ο μαστρο-Μιχάλης θα 'ξηγηθεί φίνα! :d

Black5
23-07-04, 13:13
αρκεί να είστε supporting members :D

Που μπορώ να δώσω τα 30 ευρώ είπαμε?!?!?!

aVog
23-07-04, 13:22
Και Μοτέρ ανοίγω...και εκκεντροφόρους αλλάζω...και VANOS χρονίζω!!! Πάρε-πάρε-πάρε :p
Αν είστε και 4 που βλέπω θα κάνω και καλή τιμούλα (αρκεί να είστε supporting members :D )

Μάστορα έχω σκοπό να πάρω σε κανενα χρόνο το Ζ4Μ μπορώ να πάρω την έκπτωση απο τώρα.
Κανε τα κουμάντα σου ρε μαστορα να το σάξουμε το εργαλιείο.

MPOWER
23-07-04, 13:31
Αντωνάκη μή φοβάσαι τίποτα...θα χρειαστώ και τον μηχανικό του Τάσου (για βαήθεια)! Ξέρετε...αυτόν που κόλλησε την τρόμπα νερού με κόλλα :confused: !

tasosbmwe30
23-07-04, 14:34
μην τον "προσβαλεις" τον ανθρωπο( ο θεος να τον κανει),δεν ειναι μηχανικος!ειναι.......................... "επιστημων"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stef
23-07-04, 21:37
Έχει βγάλει και άλλος οίκος, εισαγωγή από carbon τύπου CSL !
Το θέμα είναι ποιο κάνει δουλειά!
Είναι για Μ3 και για 3λιτρα (aVog).....!
Tιμή: 2500 λιριά !

Nick_compact
27-07-04, 19:30
Παιδιά για τέτοια εισαγωγή μην δοκιμάσετε τπτ άλλο παρά μόνο την γνήσια της CSL!!Για της Hammann και εγώ έχω διαβάσει στο internet από άτομα που την έβαλαν οτί χαμηλά έκοβε και οτί ψηλά πήγαινε απλά όπως πριν!

stef
27-07-04, 21:43
Γνωρίζεις πόσο έχει της CSL...??? :( ;) :rolleyes: :eek:

Strax
27-07-04, 23:42
Η εισαγωγή της CSL δεν μπαίνει στο απλό Μ3 και ο λόγος είναι ότι χρησιμοποιεί άλλο management. Δεν έννοω ότι έχει άλλο πρόγραμμα αλλά τελείως διαφορετικού τύπου εγκέφαλο. Λέγεται Alpha management και δεν χρησιμοποιεί MAF. Πάντως τα δυναμόμετρα με την εισαγωγή του Γάλλου έχουν αναστενάξει κυριολεκτικά!

tasosbmwe30
28-07-04, 01:07
strax εισαι "κολημενος" με τους ΓαλΛους!αγορασε το και μην ακους τιποτα!!!!!!!!

Z3 Fat Bastard
28-07-04, 07:06
Και εγω θα συμφωνησω με τον φιλο Τασο, οτι μια Γαλλικη "Νοτα" ;) στο Γερμανικό αυτοκίνητο θα δωσει αλλο αερα καθως και θα ανεβασει τον οδηγο.

Ζητω η μουσικη του Γαλλου....

Προχωρα Strax !!

laMePOWER
28-07-04, 16:36
:) Stay away from French automotive industry, lew egw.... to exw dokimasei me to diko mou Z :confused: kai travaei/den travaei...
:eek:
Anyway ama pas gallia gi auti ti douleia erxomai mazi...

Brown
06-08-04, 06:52
Έχω δεί φωτογραφία (μόλις την βρώ, θα την βάλω), με Μ3, που κυκλοφορεί στην Ελλάδα, με εισαγωγή αέρα carbon, από Ιαπωνία (νομίζω), στυλ σκούπας. Εμφανισιακά είναι άπαιχτη. Λειτουργικά δεν ξέρω τι κάνει.

m_power_lunatic
19-08-04, 12:46
Μηπως εχεις δει την εισαγωγη της Gruppe M?Δεν κανει και τρελη δουλεια απο οτι ξερω,1000Euro ζητανε σε Ελλαδα.

Brown
20-08-04, 07:23
Δεν ξέρω ποιάς εταιρείας είναι. Αλλά άκουσα καλά λόγια. Ακόμα ψάχνω την φωτό.

Brown
17-09-04, 08:06
Strax, μήπως ρώτησες εχθές στην συνάντηση τον Πάνο, για την εισαγωγή, αν δούλευε?
Για το δικό του Μ3, έλεγα.

Strax
17-09-04, 09:04
Ναι, τον ρώτησα. Δυστυχώς η μεγάλη βελτιώση είναι σε look, από απόδοση δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο.

compact
17-09-04, 11:30
please θα γραψετε πιο ειναι αυτο το σιτε???

Strax
17-09-04, 11:53
please θα γραψετε πιο ειναι αυτο το σιτε???
Το site του Γάλλου που λέγαμε είναι Delage Sport (http://www.delagesport.com). Η εισαγωγή που λέω ότι μάλλον look είναι μόνο είναι η Gruppe M, δεν έχει σχέση με το Γάλλο.

Ray
17-09-04, 11:55
please θα γραψετε πιο ειναι αυτο το σιτε???
Θες κι εσύ για το Μ3 σου ε?? ;)

compact
17-09-04, 12:03
οχι για το μ3 μου, ελα ακουσα οτι εχει κατι καλο για εμας ray!!! θα το ψαξω,
ευχαριστω.

Octane
17-09-04, 12:15
Mono ena exw na pw gia tin eisagwgi pou thelei o Strax. Digi-tec!! :cool:

Soorry gia ta Greeklish,alla kollise o upologistis mou!

Z3 Fat Bastard
17-09-04, 13:55
Mono ena exw na pw gia tin eisagwgi pou thelei o Strax. Digi-tec!! :cool:

Soorry gia ta Greeklish,alla kollise o upologistis mou!

Μου αρεσει που ζητατε συγνωμη για τα greenglish πριν σας επιπληξω !! ;)

Strax
17-09-04, 13:57
Την έχω δει και αυτή! Είναι πολύ όμορφη, αλλά σαν πρώτη προτεραιότητα έχω την απόδοση. Στον Γάλλο έχω καταλήξει, γιατί μέχρι στιγμής είναι η μοναδική για την οποία έχουμε ενδείξεις ότι δουλεύει. Για όλες τις άλλες, δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καλά. Εμφανίστηκε πρόσφατα και άλλη μια προοπτική από Γερμανία, για την οποία θα έχουμε σύντομα ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!

Octane
17-09-04, 13:58
Μου αρεσει που ζητατε συγνωμη για τα greenglish πριν σας επιπληξω !! ;)

:rolleyes:
Επιπληξη υφισταται δηλαδη 'η οχι!?! :)

Octane
17-09-04, 14:18
Την έχω δει και αυτή! Είναι πολύ όμορφη, αλλά σαν πρώτη προτεραιότητα έχω την απόδοση. Στον Γάλλο έχω καταλήξει, γιατί μέχρι στιγμής είναι η μοναδική για την οποία έχουμε ενδείξεις ότι δουλεύει. Για όλες τις άλλες, δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καλά. Εμφανίστηκε πρόσφατα και άλλη μια προοπτική από Γερμανία, για την οποία θα έχουμε σύντομα ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!

Με 7000 ευρω εχεις 375 αλογα απο την Digi-tec.
"Αποδειξεις" να'σαι σιγουρος οτι θα σου δωσουν εκει!!

[+ με αλλα τοσα τη γεμιζεις carbon + την κανεις CSL(Εκτος απο οροφη,καθισματα + μερικες αλλες "λεπτομεριες")!!Ενταξει,οχι αυθεντικη,αλλα θα'σαι το ιδιο γρηγορος(αν αλλαζεις ταχυτητες το ιδιο γρηγορα με το MSG II + βαλεις + τα αντιστοιχα ελαστικα)!! ;) ]