PDA

Επιστροφή στο Forum : ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ ??


joseph
16-01-09, 22:57
Παιδια ηθελα να ρωτησω τα λαστιχα γυρω απο το εμπρος παρμπριζ και το πισω τζαμι αλλαζονται?
Ρωταω γιατι σκεφτομαι να κανω ενα γενικο βαψιμο στο αμαξι μου και δεν θα ηθελα να χαρτωσουν τα λαστιχα αλλα να βγουν και να μπουν μετα ωστε το χρωμα να "πατησει" οσο πιο καλα γινεται.
Ειναι το μονο σημειο που "κολλαω" καθως αν το παρω αποφαση να το βαψω θα ζητησω να "ξεβρακ@σουν" ολο το αμαξι.

God
16-01-09, 23:33
Δεν χρειάζεται να αλλαχθούν. Τα βγάζουν και τα ξαναβάζουν. Αν κάνεις γενικό το σωστό είναι και να βγουν και αφού βαφτεί να τα ξαναβάλεις πάνω.

joseph
16-01-09, 23:50
Ok ευχαριστω, νομιζα οτι αν βγουν καταστρεφονται ευτυχως γιατι ουτε σκασμενα ειναι ουτε καμενα απο τον ηλιο

tsambu
24-12-10, 00:57
Εχθες που πηγα σε επισημη αντιπροσωπια για μια δουλιτσα, ειπα να ρωτησω και για το λαστιχο του μπροστινου παρμπριζ που αρχισε να ξεραινεται
Δεν ειναι τιποτε μου λεει ο μηχανικος, αλλα ασφαλεια θραυσης παρμπριζ εχεις στην ασφαλεια σου?
Οχι λεω
Τραβα κανε ασφαλεια και ελα να το αλλαξουμε μου λεει.Γιατι, ενα στα δεκα, υπερχειλιζει λιγο η κολλα στο παρμπριζ και κολλαει τοσο δυνατα το λαστιχο που θελει να σπασεις το παρμπριζ για να αλλαξει ολο το πακετο!
Εμεινα καγκελο μιλαμε....
Οντως ισχυει παιδες?