PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετατροπή Ε46 2.0 Valvetronic 143hp σε 330ci 231hp+chip tuning


bmw330vasilis
04-02-09, 21:51
Σας καταθετω λοιπον την εμπειρια μου που ειναι μοναδικη..!
Ξεκινωντας λοιπον απο την αρχη.... εδω και 1,5 με 2 μηνες και εχοντας το απαραιτητο budget για την μεταμορφωση του αυτοκινητου μου, ξεκινησα να ψαχνω τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο γνωστους και αγνωστους για να εμπιστευτω την μοναδικη μου τετρατροχη αγαπη!
Απευθυνθηκα σε ειδημονες του ειδους.... εψαχνα απο φιλους και απο γνωστους.... Παπαδοπουλος.... ΑΛΛΑ και το τονιζω..... ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΓΕΩΡΓΙΟ και οχι Σαββα!!

Αφου λοιπον ο φιλος Τελης απο Χαλκιδα με εφερε σε επικοινωνια με τον Γιωργο...... εκλεισα το εξης πακετο:

330 μοτερ μεσα απο BMW Γερμανιας με τα χαρτια του και 21700 χλμ.......... ναι κυριοι μονο τοσα! και.........
σασμαν 5αρι που μετα απο πολλη συζητηση στο τι ακριβως ζηταω απο το αμαξι μου κατεληξα σ αυτο.....
διαφορικο με βημα 3,07 που ειναι οτι καλυτερο σ οτι αφορα το συγκεκριμενο μοτερ...... απο λεγομενα ειδημονων......
πισω αξονα κουτα.........
φρενα απο 330 μπρος πισω με τακακια κουτα ολοκαινουργια και δισκους χωρις καθολου νυχι, σχεδον αχρησιμοποιητους......
δισκο-πλατω κουτα καινουργια.....
φιλτρο και φιλτρο καμπινας ανθρακα κουτα..........
εξατμιση με 0 χιλιομετρα που χρειαστηκε ενα σκουπισμα με αλοιφη για να φυγει η υγρασια απο πανω.........
εγκεφαλο κουτα απο 330............
ψαλιδια και αντιστρεπτικη,
πλεξουδες κλπ απο 330,
ημιαξονια και οτι αλλο που ολα αλλαχτηκαν απο 330.... και
χαρτογραφηση εγκεφαλου συν 20hp...... που δεν δυναμομετρηθηκε λογω ελλειψης χρονου.

Ολα αυτα λοιπον, δεν νομιζω να ξεχασα κατι μου κοστισαν 6500 ευροπουλακια + το μοτερ μου!

Ο χρονος ξηλωματος-ραψιματος ειναι: Δευτερα 2/2 εναρξη 10 το πρωι μεχρι 4:45 ξημερωματα Τριτης... ναι κυριοι σερι και Τριτη 3/2 εναρξη 10 το πρωι μεχρι 12:10 το βραδυ οπου πηρα τον δρομο της επιστροφης

Επειδη ο χρονος μου λογω δουλειας ηταν πολυ πιεσμενος... μου εγινε και αυτη η εξυπηρετηση μετα απο συννενοηση παντα. Τα παιδια ξεπερασαν κατ εμε τον εαυτο τους, πολεμωντας τον χρονο χωρις να στερηθω την ποιοτητα την οποια παρακολουθουσα διαρκως.... σχολαστικοι και προσεκτικοι.... δεν αφαιρεθηκε προφυλακτηρας, φωτα και τιποτα απο μπροστα που αλλοι μου ελεγαν οτι δεν γινοταν αλλιως και επρεπε να ξηλωθουν ολα...

Ας επιστρεψουμε ομως στο προκειμενο............ 12:10 ξημερωματα Τεταρτης ξεκινησα με το τερατακι μου πλεον να γυρισω στην Αθηνα... Οι πρωτες εντυπωσεις συγκινητικες..... χαιδευα το γκαζι και ανεβαζε σαν τρελο.......... ωστοσο δεν μπορουσα να το απολαυσω φοβουμενος μην μεινω απο βενζινη γιατι απο την χαρα μου ειδα τον δεικτη οταν κοντευα στα διοδια των Μαλγαρων.....
Αφου επιτελους φουλαρα... ηρθε η πρωτη στιγμη που περιμενα 5 κοντα χρονια...... ενα γουργουρητο που οι εχοντες 3λιτρο γνωριζετε και ενα ανεβασμα ανευ προηγουμενου......... Για περιπου 10χλμ ειχα αλλαξει 3 pampers!!!! Το κατουρημα κοπηκε αμεσως μετα μεχρι τον Βολο, ναι κυριοι τον Βολο γιατι η ομιχλη που συναντησα ηταν ανευ προηγουμενου. Πανω απο 100 με τιποτα και αυτα με μεγαλη επιφυλαξη...... Ξεκινησα και γω να παιζω χαμηλα..... τα 60-100 τα 40-80 τα 30-100.... για πλακα.... να σου παλι τα pampers στο προσκηνιο!! Και επιτελους χεστηκα και συγχωρηστε μου τη λεξη απο την χαρα μου μολις περασα τον Βολο και την ομιχλη. Το εργαλειο μοναδικο σε ηχο και συμπεριφορα... το στησιμο μπροστα ακομα καλυτερο λογω βαρους του 6κυλινδρου.... το ανεβασμα τρελο........ απο 120 στα 200 για χαβαλε.... απο 140-180 με ενα τσιμπημα και προσπεραση σε νταλικες σε κομματια λιγο πριν την Λαρισα,σαν σταματημενες...... Τι να λεω... τι να λεω..... δεν περιγραφεται με λογια το συναισθημα που μου εδινε πλεον το αυτοκινητο μου!!!! Αλλο αμαξι....... Τελικη το πηγα 2 φορες 250 κοντερισια.... αλλα παιδια φοβομουν λογω νυκτας και δεν το πιεσα αλλο... πιστευω οτι κοντερισια πηγαινε και αλλο αλλα οι ευθειες τελειωναν αμεσως. Για αυτο περιοριστηκα να παιζω στα 140 με 210 που ηταν αυτο και που ζητουσα! Η αποκριση στις επιθυμιες μου πλεον ειναι επαρκεις. Δεν μπορω να πω αν και ποσο καλυτερα πηγαινει με το προγραμμα.... ωστοσο το αμαξι μου δεν παλευεται!!!

Το ταξιδι μου ηταν τοσο ανετο και ξεκουραστο που βλεποντας απο το gps τα εναπομεινοντα χλμ για το σπιτι μου, στεναχωριομουν που δεν ειχα και αλλη δρομο.... αφου σκεφτηκα να γυρισω Λαρισα και να το ξανακανω....χαχαχαχα!!!!
Φτανοντας στο γκαραζ του σπιτιου μου... απολυτα ευτυχισμενος εκανα ενα τσιγαρακι ακουγωντας το να κελεηδαει...... και μετα ξεραθηκα!!!!!!!!
Σημερα λοιπον το απογευμα... δεν αντεξα... το ξαναβγαλα να δω πως παει... γιατι αλλο εθνικη και αλλο σταματα ξεκινα εδω!! Τα pampers ξαναρθαν στο προσκηνιο οταν βγαζοντας τα ηλεκτρονικα συστηματα δεν προλαβαινα να μαζεψω τον κωλο του!!! Γουαου.... τι αλλο να θελει κανεις!!! Βαζω οn τα συστηματακια μου παλι και γυριζω στην καθημερινοτητα μου να σας αναφερω τα καθεκαστα και να ξαναγινω ενας ησυχος οικογενειαρχης.... μεχρι να ξαναρθει η στιγμη να ξαναβγαλω την μπεμπαρα μου βολτα!!!!

Αυτα φιλοι μου.... sorry αν κουρασα, αλλα θελω να χαρειται οχι μονο μαζι μου αλλα και εγω χαιρομαι για την επαφη που ειχα στην Σαλονικα και νομιζω οτι κατι θα βγαλει το φορουμ μας απ αυτο!!

φιλικα
Βασιλης


Υ.Γ.
Στην εκθεση δεν ειχα ποτε καλους βαθμους...χαχαχα
Οτι χρειαστειτε στην διαθεση σας!!!

bmw330vasilis
04-02-09, 21:57
ααααα......mod...καλο θα ταν να μπει το post μου αυτο αν συμφωνειτε και σεις....στα projects για να το βρισκουν οι νεοτεροι και μην ψαχνουν μια ωρα....το λεω γιατι δεχτηκα αρκετα μαιλ και πμ
thanks

Thronos
04-02-09, 21:58
Μπραβο Βασιλη ποτε θα σε παω μια κοντρα τωρα?:) Επρεπε να βαλεις και μασπιε και πισω προφυλακτηρα να κατεβεις κομπλε.

bmw330vasilis
04-02-09, 22:01
σιγα σιγα......φραγκο δεν μου εμεινε...απλα του παρηγγειλα και τους καθρεπτες Μ3....τιμη 590 ολοκαινουργιοι!!!!!!



Μπραβο Βασιλη ποτε θα σε παω μια κοντρα τωρα?:) Επρεπε να βαλεις και μασπιε και πισω προφυλακτηρα να κατεβεις κομπλε.

bmw330vasilis
04-02-09, 22:09
ενδεικτικα το πριν και το μετα....το παλιο και το νεο μοτερ!!:gaysex::lockie:

agrotis328
04-02-09, 22:11
αντε καλα καψιματα!

το ιδιο εκανα ακριβως μολις πρωτοκαβαλησα και γω το 28αρι... μονο που το κανω ακομα και μετα απο 2 χρονια και χρειαζομαι 5 χιλιαρικα το χρονο για βενζινες αλλα χαλαλι

KATSAMPOXAKIS
04-02-09, 22:21
αυτα τα μοτερ γουσταρεις μονο που τα ακους!!!!!!!!!!!!!!:bigthumb:

BILL007
04-02-09, 22:25
Βασίλη και πάλι καλορίζικο...Μια απορία...Στα 6500 ήταν μέσα και τα λεφτά για τη δήλωση?ή θα το κρατήσεις δηλωμένο 2λιτρο?Με τη δήλωση τι γίνετε,για πες λίγο σχετικά με αυτό το πολύ σημαντικό θέμα...

bmw330vasilis
04-02-09, 22:31
φιλε η δηλωση 600 και ειναι εκτος απο αυτα....εγω θα το δηλωσω δεν μαμιεται.....μην βρουμε κανα διαολο...αλλα θα ψαξω γνωστο για πιο φθηνα γιατι εμαθα οτι γινεται...συστημενος!!!




Βασίλη και πάλι καλορίζικο...Μια απορία...Στα 6500 ήταν μέσα και τα λεφτά για τη δήλωση?ή θα το κρατήσεις δηλωμένο 2λιτρο?Με τη δήλωση τι γίνετε,για πες λίγο σχετικά με αυτό το πολύ σημαντικό θέμα...

NICK BMW LOVER
04-02-09, 22:35
Μπραβο Βασιλη,πραγματικα χαιρομαι για σενα(απο μεσα μου σε καταριεμαι,χεχεχε)!!!Καμαρι τωρα που εχεις ε?!

mitsos_chania
04-02-09, 22:42
θελω να πω και εγω καλοριζικο το νεο(γιατι νεο εγινε)οχημα βασιλη να το ευχαριστηθεις.και που να ερθει το καλοκαιρι και ανοιξεις την οροφη,θα ακους μια μελωδια που δεν μπορεις να φανταστεις.μπραβο και παλι μπραβο

kostase28
04-02-09, 23:11
Πολυ προσεγμενη μετατροπη και συγχαρητηρια στον μηχανικο που το εκανε.Αντε με γεια και να μην ξεχνας τα pumpers γιατι θα τα χρειαστεις πολλες φορες φιλε Βασιλη:ylsuper::ylsuper:

bmw330vasilis
04-02-09, 23:13
φωτο απο το παλιο και το νεο μοτερ μολις τοποθετηθηκε

bmw330vasilis
04-02-09, 23:15
:dblthumb2:dblthumb2:dblthumb2:dblthumb2

jkarpas
04-02-09, 23:22
καλοτάξιδο φίλε, να το χαρείς όπως εσύ θέλεις, χαίρομαι που έπεσες σε επαγγελματία

Geo_3D
04-02-09, 23:23
και
χαρτογραφηση εγκεφαλου συν 20hp......

Aυτη την φραση να μην εγραφες μονο.....Κατα τα αλλα να το χαρεις με το νεο σου μοτερ!!!!Καλα και απροβληματιστα χλμ!!!

bmw330vasilis
04-02-09, 23:24
ετσι μου παν ετσι λεω βρε παλιοπαιδο.....ειπα οτι δεν δυναμομετρηθηκε και οτι δεν εχω μετρο συγκρισης....τι αλλω να πω με αποπαιρνεις αμεσως!!:bricks1::shakehead:hello:




Aυτη την φραση να μην εγραφες μονο.....Κατα τα αλλα να το χαρεις με το νεο σου μοτερ!!!!Καλα και απροβληματιστα χλμ!!!

scania124
04-02-09, 23:25
καλα χιλιομετρα,να το χαιρεσαι και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον μηχανικο.την μετατροπη την εκανες στο ρυσιο,διπλα στην αντιπροσωποια του γιαννη παπαδοπουλου

Geo_3D
04-02-09, 23:26
Απλα μια διευκρινηση...Ο εγκεφαλος στους κινητηρες Μ54 (2.2-2.5-3.0) ειναι ο ιδιος
Siemens MS43 για την ακριβεια,και το μονο που αλλαζει ειναι η χαρτογραφηση για τον καθε κινητηρα

Δεν σημαινει οτι μπορει να μην ηταν ο εγκεφαλος απο 3.0,απλα να ξερετε οτι γινετε πολυ ευκολα η τοποθετηση εγκεφαλου απο 2.2 πχ σε 3.0,απλα με την αλλαγη του προγραμματος

agrotis328
04-02-09, 23:28
το να βρεις μετρο συγκρισης ειναι το πιο ευκολο απο ολα!

bmw330vasilis
04-02-09, 23:32
χαχαχχαχα......να σαι καλα φιλε αλλα μου αρκει οπως ειναι χωρις συγκρισεις!!!!:smokin:



το να βρεις μετρο συγκρισης ειναι το πιο ευκολο απο ολα!

bmw330vasilis
04-02-09, 23:33
ναι φιλαρακι...βλεπω τα χεις τσεκαρει



καλα χιλιομετρα,να το χαιρεσαι και ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον μηχανικο.την μετατροπη την εκανες στο ρυσιο,διπλα στην αντιπροσωποια του γιαννη παπαδοπουλου

Geo_3D
04-02-09, 23:41
το να βρεις μετρο συγκρισης ειναι το πιο ευκολο απο ολα!

Αυτο ειναι το πιο ευκολο

Dark Niaou με ιδιο αμαξι,ιδιο μοτερ αλλά βημα απο αυτοματο 3.38,δηλαδη πιο κοντο απτο 3.07

Και υπαρχει και αλλο ενα,κοκκινο:search:,αλλά αυτο το αφηνουμε γιατι θα εξαρτηθει πως θα πας με τον Niaou!!!:D

Fairytale
04-02-09, 23:42
Συμφορουμιτες καθως και mod του φορουμ μας..........επειδη πρεπει να κοιταξουμε λιγο την ποιοτητα και τις τιμες που παιρνουμε τα αναφερω προς οφελος ολων μας...και εκτος
τουτου του ανεφερα για την παρεα μας και συμφωνησε (αναφεροντας παντα οτι ειστε απο το BMW MOTORSPORT το οποιο του συστησα) να εχουμε ειδικες εκπτωσεις.Εδω θα ηθελα
καποιος mod να πει τι ακριβως πρεπει να γινει για να μαθευτει σε ολους μας αυτο και να μην πληρωνουμε αδρα για.......τον ερωτα μας!
Η διαδικασία είναι να ανοίξει έναν λογαριασμό χρήστη και να συννενοηθεί με τον administrator για κάποια προσφορά. Αν αυτό δεν του είναι εύκολο στείλε εσύ ένα p.m. στον administrator που να περιλαμβάνει τον τρόπο επικοινωνίας του administrator μαζί του καθώς και μια σημείωση ότι εκδήλωσε ενδιαφέρον για να κάνει προσφορά στο forum.

ααααα......mod...καλο θα ταν να μπει το post μου αυτο αν συμφωνειτε και σεις....στα projects για να το βρισκουν οι νεοτεροι και μην ψαχνουν μια ωρα....το λεω γιατι δεχτηκα αρκετα μαιλ και πμ
thanksΓια να μεταφερθεί στα projects χρειάζεται να έχεις τραβήξει φωτογραφίες από το εγχείρημα κσι να τις "σηκώσεις". Όπως και να μου υποσχεθείς ότι θα γράψεις σε τι αφορούσαν και εκείνα τα "......με εμαθαν και αρκετα πραγματα...." (χιχιχι), όπως και να μου επιτρέψεις να στο ρετουσάρω λίγο (είναι πολύ μεγάλο και γραμμένο με τρόπο που το κάνει κουραστικό για να το διαβάσεις ολόκληρο). Θα μειωθούν ακόμα οι τόσες πολλές αναφορές στον "χειρούργο" σου.
Αν πάλι το θέμα είναι να "ξεχαθεί" το αποτέλεσμα της προσπάθειας σου, μπορούμε απλά να καθαρίσουμε το thread από τα πάρα πολλά off-topic που υπήρξαν σε αυτό. Περιμένω...
C U out there

agrotis328
04-02-09, 23:49
παλιοκοντρακηδες ακομα δεν εκλεισε 24αωρο ο ανθρωπος και θελετε να τον παρασυρετε στον βουρκο της κοντρας

Geo_3D
04-02-09, 23:52
Απτην στιγμη που μπηκε στον βουρκο του μπαξιματος,αναγκαστικά θα υποστει και τις "δοκιμες" για χαρην της περιεργειας και μονο!!!!:p:

bmw330vasilis
04-02-09, 23:57
sorry....εχω κανει μια κορακλα και το μονο που με ενδιαφερει ειναι να βλεπω αυτην και την γυναικα μου καλα και ευτυχισμενες που με εχουν!!:thefinger
φιλικα παντα!!παλιοπαιδο!:tapedshut




Απτην στιγμη που μπηκε στον βουρκο του μπαξιματος,αναγκαστικά θα υποστει και τις "δοκιμες" για χαρην της περιεργειας και μονο!!!!:p:

Geo_3D
04-02-09, 23:59
Και νομιζεις εσυ οτι δεν σου εχω ετοιμη απαντηση???




"Μπαμπακα???Γιατι αυτο το κοκκινο αμαξι μας περναει συνεχεια?????"

:D:D:D

Πλακιτσα Μητσο.Την υγεια σου να εχεις πανω απ'ολα και να χαιρεσαι το αμαξι σου μαζι με τις γυναικες σου!!!!

bmw330vasilis
05-02-09, 00:01
κωλοπαιδο....ε τα θελε ο κωλος σου!!!!:rofl2:Βασιλης ρε οχι Μητσος....ολοκληρο Nickname αλλα μολις ειδες 330 μασησες!χαχαχαχαχα





Και νομιζεις εσυ οτι δεν σου εχω ετοιμη απαντηση???




"Μπαμπακα???Γιατι αυτο το κοκκινο αμαξι μας περναει συνεχεια?????"

:D:D:D

Πλακιτσα Μητσο.Την υγεια σου να εχεις πανω απ'ολα και να χαιρεσαι το αμαξι σου μαζι με τις γυναικες σου!!!!

elvetost
05-02-09, 00:02
Παιδια να πω κι εγω δυο λογακια αν μου επιτρεπετε!
Πρωτα απ ολα να πω ενα μεγαλο μπραβο στον Βασιλη. Εισαι παλικαρι φιλε, το λεει η καρδια σου. Να εισαι γερός και δυνατός ωστε να εισαι η σημαια της οικογενειας σου και να ειστε ολοι ευτυχισμενοι. Σε αυτους τους χαλεπους καιρους η οικογενεια, κατ εμε, αποτελει την μεγαλυτερη δυναμη στον ανθρωπο και αυτο δεν πρεπει να το ξεχναμε. Χαρηκα παρα πολυ που γνωρισα ενα τετοιο κυριο!
Οσο για την μετατροπη μπορω να πω οτι τα παιδια που την κανανε ειλικρινα φερθηκαν στο αυτοκινητο θαρρεις και ηταν δικο τους και ΕΠΡΕΠΕ να τελειωσει οταν και οπως συμφωνηθικε. Σχετικα με τις τιμες, επιδη εχω μια λιστα με ανταλλακτικα που θελω για το δικο μου, εκανα μια μεγαλη ερευνα, τηλεφωνοντας σε 6-7 αντιπροσωποιες για να παρω τιμες. Οι τιμες που πηρα ηταν χαλαρα 20% φτηνοτερες απο οπουδηποτε αλλου! Ο χρονος παραδοσης ειναι επισης πολυ καλος και μιλαμε για λιγοτερο απο βδομαδα, σχεδον για τα παντα! Προσωπικα δεν εχω να κερδισω κατι απο κανενα, αλλα πιστευω οτι η καλες ευκαιριες πρεπει να αναδικνυονται προς οφελος του φορουμ μας.
Παντως χαιρομαι πολυ που μια ομορφη ιστορια μετατροπης ειχε τοσο καλο και αισιο τελος!
Παιδια καλα χιλιομετρα!

YAziDis
05-02-09, 00:03
Βασίλη για μια ακόμη φορά να το χαίρεσαι. Άντε και αν τύχει και ανεβείς προς τα πάνω για service οπως λες, ελπίζω να καταφέρω να σε συναντήσω αυτή τη φορά και να μην έχω πολύ δουλειά. Όσο για τον χειρουργό τι να πούμε ... Πίστεψε με απ'τα παλιά τα χρόνια με είπε ο πατέρας μου ότι ήταν πιο ξεπεταγμένος.. πιο γνώστης.. :)

bmw330vasilis
05-02-09, 00:08
να σαι καλα βρε μπαγασα.....
ωστοσο οφειλω να πω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολα τα παιδια και σ αυτο το φορουμ....που με εμαθε να ψαχνω διαφορα οπως και να ψαχνω για να ολοκληρωσω το ονειρο μου (οσον αφορα το αυτοκινητο παντα)!
Και παλι ευχαριστω.....keep baxing!!!:search:





χεχε...βιασυνη..το βασικο νοημα το επιασες παντως

YAziDis
05-02-09, 00:11
Σχετικα με τις τιμες, επιδη εχω μια λιστα με ανταλλακτικα που θελω για το δικο μου, εκανα μια μεγαλη ερευνα, τηλεφωνοντας σε 6-7 αντιπροσωποιες για να παρω τιμες. Οι τιμες που πηρα ηταν χαλαρα 20% φτηνοτερες απο οπουδηποτε αλλου! Ο χρονος παραδοσης ειναι επισης πολυ καλος και μιλαμε για λιγοτερο απο βδομαδα, σχεδον για τα παντα!

Μετά από συζήτηση που είχα και εγώ μαζί του, ξέρω το εξής: Κάθε Δευτέρα μου είπε ότι έχει παραλαβές.
Αυτό για όποιον ενδιαφέρεται

bmw330vasilis
05-02-09, 00:13
ετσι ακριβως...και μονο απο BMW Γερμανιας και οχι παλιατζιδικα!!



Μετά από συζήτηση που είχα και εγώ μαζί του, ξέρω το εξής: Κάθε Δευτέρα μου είπε ότι έχει παραλαβές.
Αυτό για όποιον ενδιαφέρεται

elvetost
05-02-09, 00:17
Ναι για παραγγελιες μεχρι τεταρτη βραδι, βαρια-βαρια πεμπτη πρωι μπορεις να τα εχεις δευτερα!
Απευθειας απο τις κεντρικες αποθηκες του μοναχου!
Τοσο απλα, τοσο καλα!

billys13
05-02-09, 05:48
Βασιλη καλα και ασφαλη χιλιομετρα σου ευχομαι και να χαρεις ακομα περισσοτερο το 330 απο το 18αρι σου.......
Θα ηθελα να σε ρωτησω μηπως τυχον ρωτησες ποσο θα κοστιζε μετατροπη σε Μ3....;

bill987
05-02-09, 07:11
Βασίλη να την χαίρεσαι την καινούργια την μπέμπα, όταν έρθω Αθήνα θέλω βόλτα!!!!!!!!

Να κανονίσεις να κάνει προσφορά στο Forum να βγούμε όλοι κερδισμένοι!!

konas
05-02-09, 07:59
Μπραβο ρε Βασιλη. Τι να μας κουρασες, λες, εδω μας φτιαχνεις. Μακαρι ναχουμε τετοια ποστ σαν το δικο σου.

Αντε να το χαιρεσαι!!!!

bmw330vasilis
05-02-09, 08:25
να σαι καλα φιλε konas1:yipee:




Μπραβο ρε Βασιλη. Τι να μας κουρασες, λες, εδω μας φτιαχνεις. Μακαρι ναχουμε τετοια ποστ σαν το δικο σου.

Αντε να το χαιρεσαι!!!!

bmw330vasilis
05-02-09, 08:28
ευχαριστω συνονοματε.....δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω για την τιμη,ενα πραγμα που εκτιμησα σ αυτον ηταν οτι ενω το χε με απετρεψε να το κανω και μου προτεινε σαν καλυτερη λυση και εφοσον θελω να κρατησω το αυτοκινητο μου αυτην του 330....ωστοσο μπορουμε να κανουμε αλλα καλο θα ταν να περιμενεις να γινει το κονε με τον admin του φορουμ για να κερδισεις σε εκπτωση!




Βασιλη καλα και ασφαλη χιλιομετρα σου ευχομαι και να χαρεις ακομα περισσοτερο το 330 απο το 18αρι σου.......
Θα ηθελα να σε ρωτησω μηπως τυχον ρωτησες ποσο θα κοστιζε μετατροπη σε Μ3....;

ΓΙΑΝΝΗΣ
05-02-09, 08:51
αυτο ειναι.........καλοταξιδο!!!!!!:yippee::yippee:

Strax
05-02-09, 09:44
Μετάφερα τα σχετικά ποστς εδώ. Δεν ήταν ακριβώς πρότζεκτ, αλλά έπρεπε να έχει το δικό του thread.

bmw330vasilis
05-02-09, 09:57
thanks φιλε strax!!


Μετάφερα τα σχετικά ποστς εδώ. Δεν ήταν ακριβώς πρότζεκτ, αλλά έπρεπε να έχει το δικό του thread.

Christos 330i ///M
05-02-09, 10:05
Καλα αλλη φαση ο Παπαδοπουλος ο Γιωργος τον ξερω πολυ καλα . . .

Και το μοτερ που λες αν ειναι αυτο που φανταζωμαι ειναι οντως κουτα . . .

Αν ψαξεις τα ταμπελακια και εχουν 2003 στο μοτερ ταμπελες ειναι οντως κουτα ειχε 2 τριλιτρα απ'οτι

θυμαμαι . . .

Το αλλο ηταν του 2000-01 ποιο παλαιο . . .

Μπραβο Βασιλη μου θυμισες πολλα μιας και τα ειχα περασει πριν κοντα 2 χρονια με το συγκεκριμενο

μοτερ . . .

Προσοχη τωρα φιλε μεχρι να το μαθεις . . .

VanVIC
05-02-09, 10:05
... ηρθε η πρωτη στιγμη που περιμενα 5 κοντα χρονια......ενα γουργουρητο που οι εχοντες 3λιτρο γνωριζετε και
ενα ανεβασμα ανευ προηγουμενου.........Για περιπου 10χλμ ειχα αλλαξει 3 pampers!!!!...
...να σου παλι τα pampers στο προσκηνιο!!Και επιτελους χεστηκα και συγχωρηστε μου τη λεξη...
...το ανεβασμα τρελο........απο 120 στα 200 για χαβαλε....
απο 140-180 με ενα τσιμπημα και προσπεραση σε νταλικες σε κομματια λιγο πριν την Λαρισα,σαν σταματημενες......Τι να λεω...τι να λεω.....δεν περιγραφεται με λογια το συναισθημα που μου εδινε πλεον το αυτοκινητο μου!!!!Αλλο αμαξι...


Βασίλη σε νιώθω ΑΠΟΛΥΤΑ !
Τί μου θύμησες τώρα !!!

Ισως σε κάποιους, οι ανωτέρω περιγραφές και το συναίσθημα, μπορεί να φαίνονται υπερβολικά αλλά δεν είναι.
Το έχω ζήσει και ξέρω.
Απερίγραπτο είναι το συναίσθημα της πρώτης επαφής (οπτικής και ακουστικής) αλλά και των πρώτων διερευνητικών χιλιομέτρων που θες να "κρατηθείς" αλλά τελικά...

ΜΠΡΑΒΟ, ΕΥΓΕ, KAΛΟΤΑΞΙΔΟ και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ να'ναι !

Να το χαρείς Βασίλη.

makinen
05-02-09, 10:38
Να το χαιρεσαι...Καλοταξιδο κυριε Βασιλη....Συγχαρητηρια για την επιλογη και την προσπαθεια και φανηκε οτι αξιζε ολο τον κοπο και το χρημα..Μακαρι ολοι να μπορουσαμε να κανουμε κατι τετοιο!!!Και παλι μπραβο..

alexis
05-02-09, 11:43
Καλά χιλιόμετρα φίλε μου!

bmw330vasilis
05-02-09, 12:17
thanks φιλε christos330....και σενα φιλε vanvic ξερεις οτι τα λογια ειναι περιττα!!!!
φιλε makinen υπομονη...εγω την εκανα 4 χρονια....ευχαριστω alexis!

Fairytale
05-02-09, 12:55
Επειδή καταλήξαμε να συζητάμε σε 3 thread το ίδιο πράγμα δηλ. το αποτέλεσμα της μετατροπής του Βασίλη, έγινε συγχώνευση όλων των post σε αυτό το thread.
Ευχαριστώ.
C U out there

bmw330vasilis
05-02-09, 14:08
ανοιχτο ειναι ακομα σε 2 σημεια

Fairytale
05-02-09, 14:17
Ανοικτό παραμένει μόνο το thread της ερώτησης μετατροπή σε 330 ή ///Μ3, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο μέλλον και από άλλους με παρόμοιες ανησυχίες. Tο thread στα project συγχωνεύτηκε σε αυτό εδώ.
C U out there

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-02-09, 14:39
Μπράβο φίλε Βασίλη να το χαίρεσαι έκανες την καλύτερη κίνηση που θα πρέπει να κάνει κάποιος που θέλει δύναμη και δεν την πήρε απ' αρχής , βέβαια καλό είναι να παραμείνεις εκεί και να μην παρασυρθείς σε άλλες ακολασίες γιατί από εκεί και πέρα είσαι εκτός από τα όρια της λογικής και ακροβατείς μεταξύ νορμάλ & τρέλας . Σου γράφει ένας από αυτούς..!!!! :friday:

kostas e46
05-02-09, 16:27
φωτο απο το παλιο και το νεο μοτερ μολις τοποθετηθηκε

Ειναι το συνεργειο του Θαλη και του αδερφου του Θερμη με Πυλαια ετσι δεν ειναι?

george kaleas
05-02-09, 17:15
μπαβω vasili καλοριζικο και να το χαρεις με χαρα και ασφαλη χιλιομετρα!!!!
το σκεφτομαι και εγω για μοτερ αμα εχεις καμια ακρη να με διαφοτισεις!!!!!
μην παρω οτι να ναι........

bmw330vasilis
05-02-09, 17:43
λιγο υπομονη (για οικονομικους παντα λογους) και μας βλεπω δυο απο αυτους....!:cheers:



Μπράβο φίλε Βασίλη να το χαίρεσαι έκανες την καλύτερη κίνηση που θα πρέπει να κάνει κάποιος που θέλει δύναμη και δεν την πήρε απ' αρχής , βέβαια καλό είναι να παραμείνεις εκεί και να μην παρασυρθείς σε άλλες ακολασίες γιατί από εκεί και πέρα είσαι εκτός από τα όρια της λογικής και ακροβατείς μεταξύ νορμάλ & τρέλας . Σου γράφει ένας από αυτούς..!!!! :friday:

bmw330vasilis
05-02-09, 17:44
ακριβως....κορυφη τα ατομα.........!:lockie:




Ειναι το συνεργειο του Θαλη και του αδερφου του Θερμη με Πυλαια ετσι δεν ειναι?

bmw330vasilis
05-02-09, 17:45
σε ευχαριστω γιωργη.....ωφστοσο οτι χρειαστεις παρε με στο 6932364384 ή κατευθειαν σ αυτον και πες οτι εισαι απο το φορουμ μας γνωστος του Λασκαρη και θα σου πει οτι χρειαστεις...!
(το ιδιο ισχυει για ολους τους συμφορουμιτες)



μπαβω vasili καλοριζικο και να το χαρεις με χαρα και ασφαλη χιλιομετρα!!!!
το σκεφτομαι και εγω για μοτερ αμα εχεις καμια ακρη να με διαφοτισεις!!!!!
μην παρω οτι να ναι........

NUOVO..
05-02-09, 17:50
Βασιλη καλα χιλιομετρα με το καινουργιο μοτερακι σου.

deepblue
05-02-09, 19:16
Δε κουρασες καθολου αντιθετα μας εκανες να χαρουμε αυτοι που το εχουμε κανει μια και το περασαμε το σταδιο σε ολο το φασμα και αυτοι που δε το εχουν κανει να περιμενουν με αγωνια να το κανουν και αυτοι !!!
Καλοταξιδο φιλε να το χαιρεσαι !!!!

super duper
05-02-09, 19:25
μπραβο Βασίλη-χαρηκα λες και ηταν δικό μου
πολλές ευχαριστες βόλτες

KATSARAIOS
05-02-09, 20:14
πατριδα καλοριζικο και καλοταξιδο,
απο περσι χρωστας βολτα με ανοιχτη κουκουλα τωρα δεν στην χαριζω .

alexk
05-02-09, 20:21
Φίλε καλορίζικο, να το χαρείς με υγεία !
Έκανες καλή επιλογή. Νομίζω το τρίλιτρο είναι η χρυσή τομή στα bmw.
Εξαιρετικές επιδόσεις, λογικό κόστος συντήρησης, καλή κατανάλωση καυσίμου.

Και πάλι με γεια :)

330CI
05-02-09, 20:48
Εγώ τώρα ζήλεψααααααα....θέλω τρίλιτρο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ!!! :takecover
Καλοτάξιδος...

bill987
05-02-09, 20:54
Εγώ τώρα ζήλεψααααααα....θέλω τρίλιτρο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑ!!! :takecover
Καλοτάξιδος...

Στην σειρά λεωωωωωωωωω!!!!!!!!

bmw330vasilis
05-02-09, 22:08
παιρνε τε σειρα λεω παιδια......!!ξεερω οτι το κοστος ειναι αρκετα μεγαλο....αλλα αν μπορει καποιος να το κανει δεν θα το μετανοιωσει ποτε!!!!!

m_sak
05-02-09, 22:16
Τα παιδιά έτυχε να τα γνωρίσω και εγώ και όντως είναι πολύ σωστά και δεν θα σε κλέψουν.Και ο θαλής και ο αδερφός του ο κώστας είναι πολυ εντάξει.Ακόμα και ο πετέρας τους είναι κορυφή.

Τα ίδια λεφτά ζητούσε για το δικό μου να το κάνουμε 28αρι.(αλλά τελικά το ξεκίνησα αλλού και τελικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου, αλλά για αυτό θα μιλήσουμε σε άλλο thread πολύ σύντομα μιας ετοιμάζεται να καλπάσει και το δικό μου τους δρόμους)(ε36 4πορτο χωρίς κλίμα και τα σχετικα)

Είμαι σίγουρος οτι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το αυτοκίνητο γιατί τα παιδιά είναι τσακάλια

YAziDis
05-02-09, 22:20
Εγώ φλερτάρω με τον 2.2.... Για 3.0 δεν είμαι, μιας και σε λίγα χρόνια θα το ξαναλλάξω. Άντε να δούμε..

bmw330vasilis
05-02-09, 22:29
δεινει ενα καλο ο κατσαραιος......για τσεκαρε το!!



Εγώ φλερτάρω με τον 2.2.... Για 3.0 δεν είμαι, μιας και σε λίγα χρόνια θα το ξαναλλάξω. Άντε να δούμε..

bmw330vasilis
05-02-09, 22:30
οντως φιλε μου.....χαιρομαι που καποιοι ξερουν τα παιδια και γνωριζουν για τι ατομα μιλαμε!!!!



Τα παιδιά έτυχε να τα γνωρίσω και εγώ και όντως είναι πολύ σωστά και δεν θα σε κλέψουν.Και ο θαλής και ο αδερφός του ο κώστας είναι πολυ εντάξει.Ακόμα και ο πετέρας τους είναι κορυφή.

Τα ίδια λεφτά ζητούσε για το δικό μου να το κάνουμε 28αρι.(αλλά τελικά το ξεκίνησα αλλού και τελικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου, αλλά για αυτό θα μιλήσουμε σε άλλο thread πολύ σύντομα μιας ετοιμάζεται να καλπάσει και το δικό μου τους δρόμους)(ε36 4πορτο χωρίς κλίμα και τα σχετικα)

Είμαι σίγουρος οτι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το αυτοκίνητο γιατί τα παιδιά είναι τσακάλια

bmw330vasilis
05-02-09, 23:23
ξεχασα να αναφερω την καταναλωση.......απο σαλονικα μεχρι λιγο πριν την κατερινη γιατι οπως ειπα ειχα προβλημα βενζινης και πηγαινα σαν κυρια.....8,2lt εγραψε το κομπιουτερ.......απο κατερινη-βολο λογω ομιχλης λιγο σβελτα λιγο σιγα.....10,5lt και απο βολο-αθηνα γρηγορη οδηγηση με 2 φορες 250αρες στο κοντερ και ανεβοκατεβασματα χωρις λυπηση απο 120-210 συνεχως 12,4lt.Μεσα στην πολη δεν το εχω οδηγησει καθολου αλλα απο το αποτελεσμα του ταξιδιου ειδικα απο βολο-αθηνα που ειναι και οτροπος που οδηγω ειμαι υπερευχαριστημενος.Δεν ξεχνω οτι με το 2λιτρο εκαιγα αθηνα-λευκαδα που παω συνεχως 12,5Lt τουλαχιστον σε σβελτη οδηγηση!

YAziDis
05-02-09, 23:35
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΡΕ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ. ΜΕ ΤΟ ΚΩΛΟ 16ΑΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΕ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΟΥΣ ΜΑΖΙ ΕΧΩ 12.5 LT...................

george kaleas
06-02-09, 03:29
ευχαριστω πολυ vassili θα σε παρω ενα τηλ να μου πεις μερικες λςπτομεριες... ακομα και θα παω και απο κει καποια στιγμη ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

bmw330vasilis
06-02-09, 09:03
να πας και να με παρεις και απο κει αμα θες να του μιλησω και γω.....αιντε να γλυτωνουμε κανα φραγκο παιδες!!

bmw330vasilis
06-02-09, 12:35
Και οσον αφορα την καταναλωση.......οταν τοποθετουσαν το μοτερ μου μου ανεφερε και ο παπ και οι μηχανικοι οτι θα χω λιγοτερη καταναλωση....λεω απο μεσα μου τι λενε τα ατομα και γιατι μου τα λενε αφου τωρα πουλησαν....αλλα μολις μου τεκμηριωσαν την αποψη τους αρχισα να το αποδεχομαι.Το συγκεκριμενο σκαφος...γιατι ετσι το ανεφεραν...ειναι Θεοβαρο με συνεπεια για να το κανω να τρεξει να παταω πολυ το γκαζι και να καιω πολυ βενζινη.....ωστοσο με τον 3λιτρο το χαιδευεις και παει τον κολο του....ειναι θεμα φυσικης μου ανελυσαν....βεβαια μεχρι να το διαπιστωσω ειχα τις αμφιβολιες μου.....παντως και το ποδι παιζει ρολο....και αυτο που βοηθαει πολυ ειναι το cruise control!!

Sifounas
06-02-09, 15:15
Παρακολουθώ και βλέπω μεγάλο ενθουσιαμό για την μετατροπή αυτή.
Μπράβο Βασίλη, να το χαίρεσαι.

Αλλά είναι βρε παιδιά αξιόπιστα αυτά τα πράγματα ?
Τόσο διαφοερτικό γίνεται τ'αμάξι που να αξίζει τέτοιο έξοδο ?

Πως να το πώ του πατέρα μου ? ή να μην το πώ ?
Θα καίει πολύ μετά (σε σχέση με το 318 λέω) ?

Σας βλέπω όλους πολύ θετικούς, τόσο απλό είναι ?

bmw330vasilis
06-02-09, 17:07
φιλε σιφουνα ...δεν εχω καταλαβει το πνευμα και την απορια σου...αν μπορουσες να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος θα σου διναμε τις απαντησεις που θες...!




Παρακολουθώ και βλέπω μεγάλο ενθουσιαμό για την μετατροπή αυτή.
Μπράβο Βασίλη, να το χαίρεσαι.

Αλλά είναι βρε παιδιά αξιόπιστα αυτά τα πράγματα ?
Τόσο διαφοερτικό γίνεται τ'αμάξι που να αξίζει τέτοιο έξοδο ?

Πως να το πώ του πατέρα μου ? ή να μην το πώ ?
Θα καίει πολύ μετά (σε σχέση με το 318 λέω) ?

Σας βλέπω όλους πολύ θετικούς, τόσο απλό είναι ?

YAziDis
06-02-09, 18:18
Κοινώς ρωτάει αν αξίζει να δώσεις τόσα πολλά χρήμματα και να κάνεις ένα τέτοιο εγχείρημα. Ρωτάει μετά αν καίει περισσότερο το 330 από το 318 που έχει, και τέλος αναρωτίεται να ζει κανείς η να μη ζει (κοινώς αν θα το πει ή όχι στον πατέρα του).
Α, και όχι δεν είναι απλό. Απλά πρέπει να βρεις τους σωστούς ανθρώπους.

bill987
06-02-09, 18:26
Παρακολουθώ και βλέπω μεγάλο ενθουσιαμό για την μετατροπή αυτή.
Μπράβο Βασίλη, να το χαίρεσαι.

Αλλά είναι βρε παιδιά αξιόπιστα αυτά τα πράγματα ?
Τόσο διαφοερτικό γίνεται τ'αμάξι που να αξίζει τέτοιο έξοδο ?

Πως να το πώ του πατέρα μου ? ή να μην το πώ ?
Θα καίει πολύ μετά (σε σχέση με το 318 λέω) ?

Σας βλέπω όλους πολύ θετικούς, τόσο απλό είναι ?

Το αν είναι αξιόπιστα εξαρτάται τι μοτερ θα βρεις και που θα το βάλεις!!!
Να μην το πεις του πατέρα σου, γιατί θα έχει :twak::twak::twak:
Εννοείται ότι λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση θα την έχει.....
Εάν είναι απλά τα πράγματα? Σίγουρα όχι αλλά δεν είναι και ποιος ξέρει τι...

KATSAMPOXAKIS
06-02-09, 19:03
το καλο με τα 30αρια ειναι οτι εθνικη δεν καινε τιποτα ειδικα οταν βαλεις πιλοτο.
εμενα 30αρη αυτοματο εθνικη το εχω δει και 8,5-9 λιτρα με ταχυτητες 120-140.
200+ καιει 10,5-11

το κακο φιλε μου ειναι η πολη..............
μπορει να δεις και τιμες πανω απο 15λ

εχω καταλιξει στο συμπερασμα οτι αυτο το μοτερ καει το ιδιο οση ωρα δουλευει ητε εισαι σταματημενος σε μποτιλιαρισμα ητε εισαι εθνικη με 120.

γιαυτο πολη απεφευγε οσο μπορεις δεν λειει να βραζει και να καιει το μοτερ.
γνωμη μου παντα , εγω παντος το λυπαμαι στη πολη το δικο μου!:nod:

Christos 330i ///M
06-02-09, 19:29
Παρακολουθώ και βλέπω μεγάλο ενθουσιαμό για την μετατροπή αυτή.
Μπράβο Βασίλη, να το χαίρεσαι.

Αλλά είναι βρε παιδιά αξιόπιστα αυτά τα πράγματα ?
Τόσο διαφοερτικό γίνεται τ'αμάξι που να αξίζει τέτοιο έξοδο ?

Πως να το πώ του πατέρα μου ? ή να μην το πώ ?
Θα καίει πολύ μετά (σε σχέση με το 318 λέω) ?

Σας βλέπω όλους πολύ θετικούς, τόσο απλό είναι ?

Ρε αδερφε τι μοθ θυμισες τωρα ; ; ;

Οταν ηταν να κανω τροπετ το 46αρι μου ελεγα στον πατερα μου οτι θα βαλω 2λιτρο με τα 150 ps . .

Mετα μολις ειπε το οκ γιατι ειχαμε πολεμο καθε μερα εγινε το τριλιτρο . . .

Το χαρηκε βεβαια και μου ειπε το εξης . . .

(Μοιζω για λ@λ@κ@ς?? ηξερα οτι θα εβαζες μεγαλυτεο να προσεχεις) . . .

Βλεπεις ξεκινησε απο 2002 tii ο Dady . . .

Ξεκινα και μην μασας φιλε . . .

bmw330vasilis
06-02-09, 19:38
sorry αν παρεξηγησα το φιλο.....ωστοσο...μολις γυρισα απο βολτα.....τι εχανα τοσο καιρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

YAziDis
06-02-09, 19:59
Ρε αδερφε τι μοθ θυμισες τωρα ; ; ;

Οταν ηταν να κανω τροπετ το 46αρι μου ελεγα στον πατερα μου οτι θα βαλω 2λιτρο με τα 150 ps . .

Mετα μολις ειπε το οκ γιατι ειχαμε πολεμο καθε μερα εγινε το τριλιτρο . . .

Το χαρηκε βεβαια και μου ειπε το εξης . . .

(Μοιζω για λ@λ@κ@ς?? ηξερα οτι θα εβαζες μεγαλυτεο να προσεχεις) . . .

Βλεπεις ξεκινησε απο 2002 tii ο Dady . . .

Ξεκινα και μην μασας φιλε . . .

Και εσύ τώρα μου θυμίζεις τον δικό μου πατέρα. Εκείνος είχε Ε30 316, και το'κανε μετατροπή 325. Γενικά κάποιες φορές που το'χω αναφέρει το θέμα μετατροπής απαντάει κάπως έτσι "Ε δε το'ξερα όταν πήγες και μου πήρες bmw ότι θα γίνει αυτο το πράγμα?" και η μάνα μου να λέει μαμώ τα αυτοκίνητά σας και τα ίδια τα μυαλά σας. χααχαχαχχααχχαα

manos///3
06-02-09, 20:32
Καλοταξιδο Βασιλη!!Να το χαίρεσαι!!!
Εχω οδηγησει 30αρι και ειναι απιστευτο..Αερατο μοτερ!!
Και ο Παπαδοπουλος εχει θετικη φημη μεχρι τη Κρητη..Αψογος μαστορας!

bmw330vasilis
06-02-09, 21:55
να σαι καλα φιλε....οντως επεσα διανα!!



Καλοταξιδο Βασιλη!!Να το χαίρεσαι!!!
Εχω οδηγησει 30αρι και ειναι απιστευτο..Αερατο μοτερ!!
Και ο Παπαδοπουλος εχει θετικη φημη μεχρι τη Κρητη..Αψογος μαστορας!

VanVIC
07-02-09, 19:38
Παρακολουθώ και βλέπω μεγάλο ενθουσιαμό για την μετατροπή αυτή.
Μπράβο Βασίλη, να το χαίρεσαι.

Αλλά είναι βρε παιδιά αξιόπιστα αυτά τα πράγματα ?
Τόσο διαφοερτικό γίνεται τ'αμάξι που να αξίζει τέτοιο έξοδο ?

Πως να το πώ του πατέρα μου ? ή να μην το πώ ?
Θα καίει πολύ μετά (σε σχέση με το 318 λέω) ?

Σας βλέπω όλους πολύ θετικούς, τόσο απλό είναι ?

Σχετικά με τον ενθουσιασμό έχω να σου πώ οτι είναι απόλυτα δικαιολογημένος.
Αν σου δοθεί η ευκαιρία να ακούσεις και να οδηγήσεις το 3-λιτρο θα καταλάβεις, να'σαι σίγουρος...

Σχετικά με το αν η μετατροπή είναι αξιόπιστη, εδώ "σηκώνει" πολύ κουβέντα.
Αν ψάξεις στο forum θα δείς ότι έχουν γραφτεί πάρα πολλά.
Το σίγουρο είναι οτι χρειάζεται ΠΡΟΣΟΧΗ στην επιλογή του μηχανικού/συνεργείου που θα αναλάβει κάτι τέτοιο.
Υπάρχουν επαγγαλματίες (με αξιόπιστες μετατροπές) αλλά υπάρχουν και "πονηρήδηδες" (μακρία απο 'μάς).
Εγώ είμαι ένας απο απ'αυτούς που το αποφάσισαν, το έψαξα (πολύ) και ευτυχώς έτυχα πολύ επαγγελματικής αντιμετώπισης και το αυτοκίνητό μου έγινε καλύτερο κι'απ'ότι περίμενα.
Δεν έχει καμία σχέση με οτι ήταν πρίν σε ότι αφορά δύναμη, ήχο, συγκινήσεις που προσφέρει.

Απλό δεν είναι αλλά για κάποιους επαγγελματίες με σωστές "πηγές" είναι θέμα ρουτίνας.

Να'σαι σίγουρος οτι απ΄την στιγμή που έγινες μέλος αυτού του forum, η σκέψεις των "αναβαθμίσεων" θα γίνονται κάθε μέρα και περισσότερες...

Βρές μια καλή δικαιολογία για τον πατέρα σου !
Αρχισε να ψάχνεις.

bmw330vasilis
07-02-09, 20:51
+1 στον φουντωτη vanvic!!!:+1:




Σχετικά με τον ενθουσιασμό έχω να σου πώ οτι είναι απόλυτα δικαιολογημένος.
Αν σου δοθεί η ευκαιρία να ακούσεις και να οδηγήσεις το 3-λιτρο θα καταλάβεις, να'σαι σίγουρος...

Σχετικά με το αν η μετατροπή είναι αξιόπιστη, εδώ "σηκώνει" πολύ κουβέντα.
Αν ψάξεις στο forum θα δείς ότι έχουν γραφτεί πάρα πολλά.
Το σίγουρο είναι οτι χρειάζεται ΠΡΟΣΟΧΗ στην επιλογή του μηχανικού/συνεργείου που θα αναλάβει κάτι τέτοιο.
Υπάρχουν επαγγαλματίες (με αξιόπιστες μετατροπές) αλλά υπάρχουν και "πονηρήδηδες" (μακρία απο 'μάς).
Εγώ είμαι ένας απο απ'αυτούς που το αποφάσισαν, το έψαξα (πολύ) και ευτυχώς έτυχα πολύ επαγγελματικής αντιμετώπισης και το αυτοκίνητό μου έγινε καλύτερο κι'απ'ότι περίμενα.
Δεν έχει καμία σχέση με οτι ήταν πρίν σε ότι αφορά δύναμη, ήχο, συγκινήσεις που προσφέρει.

Απλό δεν είναι αλλά για κάποιους επαγγελματίες με σωστές "πηγές" είναι θέμα ρουτίνας.

Να'σαι σίγουρος οτι απ΄την στιγμή που έγινες μέλος αυτού του forum, η σκέψεις των "αναβαθμίσεων" θα γίνονται κάθε μέρα και περισσότερες...

Βρές μια καλή δικαιολογία για τον πατέρα σου !
Αρχισε να ψάχνεις.

agrotis328
07-02-09, 22:30
Ρε αδερφε τι μοθ θυμισες τωρα ; ; ;

Οταν ηταν να κανω τροπετ το 46αρι μου ελεγα στον πατερα μου οτι θα βαλω 2λιτρο με τα 150 ps . .

Mετα μολις ειπε το οκ γιατι ειχαμε πολεμο καθε μερα εγινε το τριλιτρο . . .

Το χαρηκε βεβαια και μου ειπε το εξης . . .

(Μοιζω για λ@λ@κ@ς?? ηξερα οτι θα εβαζες μεγαλυτεο να προσεχεις) . . .

Βλεπεις ξεκινησε απο 2002 tii ο Dady . . .

Ξεκινα και μην μασας φιλε . . .

εμενα που νομιζει οτι ακομα ειναι 1600 και οτι το αυτοκινητο ηταν 5 μερες συνεργειο για να αλλαξει σινεμπλοκ....?

YAziDis
07-02-09, 22:32
ΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑΗΑ! Θεός.. Και να ανεβεί επάνω και να λέει "Πολύ ανεβασμένα είναι τα 1600 στην εποχή μας" χααχαχχα

bmw330vasilis
10-02-09, 09:44
.........θα θελα να θιξω και το παρακατω θεμα το οποιο σχολιαζουν πολλοι φιλοι εδω μεσα!
οπως γνωριζετε ολοι,για να κανεις μια μετατροπη,θελει πολυ χρονο πολυ ψαξιμο και πολυ χρημα!Το αν αξιζει η οχι τον κοπο ειναι καπως υποκειμενικο μιας και ο καθενας εχει την δικη του αποψη.Ωστοσο μετα την εμπειρια μου οφειλω να πω....οτι μεχρι προτινως για μενα,αν οι λογοι που αποφασιζεις να προβεις σε μια τετοια αλλαγη και οχι σε αλλαγη ολοκληρου του αυτοκινητου (για να ναι μαμισιο) ειναι συναισθηματικοι τοτε καντην...και γι αυτο την εκανα!Ωστοσο...πριν πολλα πολλα χρονια ειχα κανει μετατροπη σε 2 αυτοκινητα που ειχα......ενα fiat polski του 74 και ενα fiat 127 του 76-77.Το ενα φοραγε ενα μαμα 1300cc κινητηρα και μετετραπη σε 2000cc απο ALFA ROMEO JULLIETA (αν θυμαμαι καλα) και το αλλο απο 900αρακι σε 1300 ABARTH!Αυτες οι αλλαγες εγιναν καπου στο 1986-87 και απο οτι θυμαμαι ηταν τρομερο επιχειρημα να κανεις κατι τετοιο.Ωστοσο ετυχαν και τα δυο σε καλο μαστορα και με καλα μοτερ και μας εβγαλαν ασπροπροσωπους οσο τα κρατησαμε (και τα 2 αποσυρση).Πατεντα στην πατεντα βεβαια και εκει θελω να σταθω.....για να ειναι ολα λειτουργικα (αρκετα ψιλοπροβληματακια αλλα ο σκοπος επετευχθη).
Ερχομαι στο σημερα λοιπον....μετα την προσφατη οπως ειπα εμπειρια και καταθετω τα εξης στους φιλους ειναι αρνητικοι στην μετατροπη!!!!!!
Καταρχην.....οντως καπως ακουγεται η λεξη μετατροπη!Οντως μπορει να ξοδεψεις πιο πολλα απο το να ανταλλαξεις το ιδιο αυτοκινητο με ενα ιδιο μεγαλυτερου κυβισμου!ΟΜΩΣ και το τονιζω......πλεον το αυτοκινητο που θα βελτιωσεις εχει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια δεσιματα με το αυτοκινητο που προτιθεσαι να φτιαξεις (εργοστασιακο με περισσοτερους ιππους),αναρτηση ουτως ή αλλως ολοι βελτιωνουμε γιατι δεν μας ευχαριστει η μαμισια(τις περισσοτερες φορες) και φρενα .....αλλαζουν ουτως ή αλλως για να βελτιωθει και η ενεργητικη ασφαλεια!Η ολη διαδικασια ειναι κουμπωμα-ξεκουμπωμα ΧΩΡΙΣ μοντιφες και το αποτελεσμα, αν καταφερεις και βρεις τον καταλληλο νοικοκυρη-γνωστη μηχανικο,ειναι εργοστασιακο!Παλια για να κατσει ενα μοτερ....αλλαζαν βασεις,για να αλλαξεις σασμαν εκοβαν και εραβαν,για να αλλαξεις φρενα εκαναν πατεντες....πραγματα τα οποια δεν εδιναν την ασφαλεια που θα θελες να εχεις εστω και ψυχολογικα!Πες οτι εσπαγε το μοτερ σου για τον αλφα η βητα λογο.....θα πετουσες το αυτοκινητο......δεν θα το αντικαθιστουσες με ενα ομοιο......Αυτο λεγεται μετατροπη????Οχι....το αν αυξησεις τα αλογα ομως,να αλλαξεις φρενα,να αντικαταστησεις εξατμιση και αναρτηση ειναι μετατροπη!Ειμαστε στο 2009 πια και εχουν αλλαξει πολλα πραγματα...........!Τα αυτοκινητα εχουν αρχισει και ειναι πολυ πιο αξιοπιστα απ οτι πριν απο 20-30 χρονια και οι εταιρειες που τα αντιπροσωπευουν εχουν εξελιξει στο μεγιστο βαθμο ενεργητικη-παθητικη ασφαλεια.....εστω και αντικαθιστωντας-μετατρεποντας εν προκειμενω καποια ή ολα τα ανταλλακτικα για να δυναμωσεις το αυτοκινητο σου!
Κλεινοντας θελω και παλι να τονισω οτι ειμαι υπερ της αντικαταστασης σε καινουργιο και πιο δυνατο αυτοκινητο,μονο και μονο για ψυχολογικους λογους.Ωστοσο......αν ξαναερωτευτω αυτοκινητο οσο το δικο μου.....θα προβω παλι σε.....μετατροπη!!!!
αποψη μου....
φιλικα
Βασιλης!

Tomi
10-02-09, 10:28
+1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m-power_01
11-02-09, 04:49
Μια ερωτηση...καταρχην να το χαιρεσαι!!!
οταν λες το μοτερ με τα χαρτια του τι εννοεις?

bmw330vasilis
11-02-09, 06:54
καλημερα φιλε μου....μαλλον αναφερεσαι στο πρωτο μου post για την αγορα του μοτερ!Ο εν λογω εμπορος λοιπον....μιας και ειχα την ευκαιρια 2 μερες να τον ζησω απο το πρωι ως......το αλλο πρωι,λογω πιεσης για να τελειωνει η μετατροπη μου,Ψωνιζει ΜΟΝΟ και νομιζω οτι το εχω ξανααναφερει εδω,μεσα απο την BMW Μοναχου.Καθε Δευτερα..το πολυ Τριτη ερχονται τα ανταλλακτικα του και μεχρι τελος της εβδομαδος ερχονται στην Ταχ.θυριδα του (την οποια ετυχε να ειμαι παρων οταν πηγε),ενας πακος χαρτια-τιμολογια απο την BMW που αναφερουν το καθε ανταλλακτικο η μοτερ που αγορασε σε τι αυτοκινητο ή σε τι ακριβως το χρησιμοποιουσαν εκει.Τι χιλιομετρα εχει διανυσει απο εκει που αφαιρεθηκε φυσικα και την τιμη αγορας του!Υπαρχει λοιπον η υποχρεωση ανακυκλωσης που υποχρεουται να κανει η καθε αυτοκινητοβιομηχανια (το οποιο ειναι ενα μεγαλο θεμα για συζητηση και μου το ανελυσε) και ισως καποιιοι εδω μεσα γνωριζετε!Εν ολιγοις καθε εταιρεια εχει την υποχρεωση ανα τακτα χρονικα διαστηματα να δωσει αυτοκινητα για ανακυκλωση (νομοθεσια για το περιβαλλον απο οτι μου εξηγησε).Το εν λογω μοτερ λοιπον που τοποθετησα,συνοδευοταν απο χαρτια που εξηγουσαν που χρησιμοποιειτο και ποσα χλμ εχει διανυσει....η εξατμιση απο μπρος μεχρι πισω και καταλυτης οτι ειναι ολοκαινουργια με 0 χλμ. και οτι ειχε δωθει προς ανακυκλωση....και χαρτια για καθε μεταχειρισμενο ανταλλακτικο γενικοτερα που ειχε στο καταστημα του!Περαν απο τα καινουργια που πουλαει και τα μεταχειρο που πουλαει σαν το δικο μου που πηρε ανταλλαγη,ολα τα αλλα που κανει εισαγωγη ειναι μεσα απο την BMW και συνοδευονται απαραιτητα με τα χαρτια τους.Εστω ενα φλας να ειναι αναφερεται απο που αφαιρεθηκε ή αν ηταν προιον ανακυκλωσης!






Μια ερωτηση...καταρχην να το χαιρεσαι!!!
οταν λες το μοτερ με τα χαρτια του τι εννοεις?

thanassis
11-02-09, 14:59
φίλε να το χαίρεσαι!!!!! άντε και καλές βόλτες (ασφαλείς πάνω απ όλα!)

e60///M
11-02-09, 15:13
Καλοριζικο
Πολυ χαιρομαι για σενα που το απολαμβανεις τοσο πολυ.
Αντε και καλες προσεκτικες παντα βολτες!!!

bmw330vasilis
11-02-09, 15:48
να σαι καλα θαναση.....σε ευχαριστω πολυ e60///M!

bmw330vasilis
11-02-09, 22:59
καμαρωστε λιγο......επεξεργασια εργαλειου!!
ειδα και επαθα να το φτιαξω.....πειτε εντυπωσεις!!!:bullhorn:

bmw330vasilis
11-02-09, 23:17
:icon02::king::icon_kidr

YAziDis
11-02-09, 23:26
Η πρώτη φωτογραφία είναι η καλύτερη :)

elvetost
11-02-09, 23:47
Bravo ρε Billy!
Καλα τα πας! Συνεχισε με δυναμη φιλος!

bmw330vasilis
12-02-09, 09:04
αντε να βλεπω φωτο και τα δικα σας μπαξιματα παιδες

compact
12-02-09, 12:04
το 3λιτρο και μετα απο 27000χλμ απροβληματιστα, ακομα εντυπωσιαζει με τις επιδοσεις του!!
και η 6 ταχυτητα ειναι ακομα καλυτερη στο ταξιδι!!

pitbull
26-04-09, 03:01
Μάγκες μετά απο συζήτηση με τον φίλο τον Βασίλη τον οποίο μπορεί να μη τον ξέρω προσωπικά αλλά πραγματικά αισθάνομαι σα να γνωριζόμαστε χρόνια, αλλά και απο τα posts όλων σας.. αποφάσισα να κάνω το ταξίδι Αθηνα Θεσσαλονίκη και να κάνω την 318ci μου μια... 330ci!!! Στον Γιώργο Παπαδόπουλο.. Το ταξίδι θα γίνει ή μέσα Μαϊου ή Ιουνίου με το καλό. Ελπίζω όλα να πάνε καλά... έχω μεγάλη αγωνία... μπρρρρ :p

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 03:38
για μενα τυπος ειναι μουφα!!!!!!!!!!!
μου εφαγε 500 ευρο χωρις κωπο!!!! απλα ειχε τροπο!!!
προσοχη μονο και τιποτα παραπανω!!!

bmw330vasilis
26-04-09, 09:28
φιλε ntiospo.....μου το χεις ξαναπει...δεν μου χεις εξηγησει τον λογο....!
Θα μπορουσες σε παρακαλω να μας τον πεις....απλα απο περιεργεια...να κρινουμε και μεις!!!
κατι μου χες πει οτι το μοτερ μου θα το φοραγες εσυ....δεν το συνεχισες ομως!!!Τι εγινε τελικα/////πως σου εφαγε τα λεφτα.....και οχι τιποτα αλλο...εχω ακριβως την αντιθετη αποψη....εχω στειλει φιλους και ειναι και ολοι ικανοποιημενοι!!!
για πες......:dblthumb2



για μενα τυπος ειναι μουφα!!!!!!!!!!!
μου εφαγε 500 ευρο χωρις κωπο!!!! απλα ειχε τροπο!!!
προσοχη μονο και τιποτα παραπανω!!!

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 16:59
θα σου στειλω p.m την ιστορια μου!!!
για να ειμαι ποιο δικαιος!! :dupe::dupe:

bmw330vasilis
26-04-09, 18:01
οχι ρε συ πμ.....νομιζω μας αφορα ολους!!!......:scratchch




θα σου στειλω p.m την ιστορια μου!!!
για να ειμαι ποιο δικαιος!! :dupe::dupe:

pitbull
26-04-09, 19:27
θα σου στειλω p.m την ιστορια μου!!!
για να ειμαι ποιο δικαιος!! :dupe::dupe:

Αδερφε γραψτο εδω η πες και σε μενα επειδή θέλω να αλλάξω το μοτέρ σε αυτόν. Ευχαριστώ περιμένω

Φλικά Ηλίας:loser:

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 19:48
:angryfireλοιπον οταν εκλεισα για αγορα του μοτερ σαζμαν 6αρι του εδωσα 1000 προκαταβολα!!
μετα απο λιγο καιρο ακυρωνουμε το μοτερ για δικους μου λογους προσωπικους που ξερουν καποιοι !!! τ.π οταν του ειπα να μου δωσει τα λεφτα οχι εγινε τουρκος με απειλουσε με εβριζε και και και πολλεσ καγκουριες που σα μεγαλυτερος μου δεν επρεπε να μου πει!!!!!
οκ το καταλαβαινω εν μερη! στο τελος μου ελεγε κατι παπαριες οτι αγορασε και καλα κατι ακρα και παπαριες και πως θα του εμεναν το μοτερ και τα περετερο τα ειχε ιδει αγορασει ο βασιλης330 πλεον!!
στο τελος αφου επεσε το μπινελικι της αρκουδας καταφεραμε να παρουμε 500 ευρο σε ανταλακτικα ! και τα αλλα 500 μου τα κρατησε επειδη ηταν μαγκας ο κυριος π...........!!!!
επειδη θα βρεθουν καποιοι να μου πουν επειδη το ακυρωσα,, δεν ειχε κανενα λογο να μου κρατησει τα 500!! ρωτησα πανω απο 5 δικηγορους για το θεμα μου!!
και ολοι μου ειπαν πως πρεπει να σου δωσει ολα τα λεφτα πισω!!!
αυτα ειχα να πω!:angryfire
p.s υπαρχουν πανω απο 5 ατομα που μπορουν να τα επιβαιβεωσουν αυτα που ειπα!

Dimzan
26-04-09, 19:57
Κοιτα η αληθεια ειναι πως οταν δινεις προκαταβολη δεσμευεσαι για κατι. Δεσμευεσαι οτι θα δωσεις και τα υπολοιπα ωστε να γινει η ολη δουλεια. Οχι μονο για αυτοκινητα αλλα και για διακοπες και αλλες αγορες και χιλια δυο. Αν οι δικηγοροι λενε πως δικαιουσαι τα χρηματα πισω τοτε αυτοι ξερουν. Απλα ειναι και τα χρονικα περιθωρια που εχουν συμβει ολα αυτα. Δηλ ποτε εδωσες προκαταβολη, ποτε τα ζητησες ποτε στα δωσε κλπ. Δε μπορεις πχ να δωσεις 1000 προκαταβολη με την προοπτικη να ανεβεις σε 15 μερες και στην 14η να τα ζητησεις πισω. Αν τα ζητησεις στην 3η 4η μερα ειναι δεκτο. Οσο πλησιαζει ο καιρος της δουλειας ειναι λογικο ο καθενας να προετοιμαζει τη δουλεια και να φτιαχνει ενα προγραμμα.

Προφανως αυτος ο ανθρωπος δεν εχει προβλημα μη του μεινουν αλλα σιγουρα τον επηρεασε η αλλαγη αποφασης.

Φιλικα παντα και ευχομαι να παρεις και τα υπολοιπα πισω αν τα δικαιουσαι

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 20:26
Κοιτα η αληθεια ειναι πως οταν δινεις προκαταβολη δεσμευεσαι για κατι. Δεσμευεσαι οτι θα δωσεις και τα υπολοιπα ωστε να γινει η ολη δουλεια. Οχι μονο για αυτοκινητα αλλα και για διακοπες και αλλες αγορες και χιλια δυο. Αν οι δικηγοροι λενε πως δικαιουσαι τα χρηματα πισω τοτε αυτοι ξερουν. Απλα ειναι και τα χρονικα περιθωρια που εχουν συμβει ολα αυτα. Δηλ ποτε εδωσες προκαταβολη, ποτε τα ζητησες ποτε στα δωσε κλπ. Δε μπορεις πχ να δωσεις 1000 προκαταβολη με την προοπτικη να ανεβεις σε 15 μερες και στην 14η να τα ζητησεις πισω. Αν τα ζητησεις στην 3η 4η μερα ειναι δεκτο. Οσο πλησιαζει ο καιρος της δουλειας ειναι λογικο ο καθενας να προετοιμαζει τη δουλεια και να φτιαχνει ενα προγραμμα.

Προφανως αυτος ο ανθρωπος δεν εχει προβλημα μη του μεινουν αλλα σιγουρα τον επηρεασε η αλλαγη αποφασης.

Φιλικα παντα και ευχομαι να παρεις και τα υπολοιπα πισω αν τα δικαιουσαι

μπα το θεμα εχει ληξη!!!! δεν θελω τιποτα αλλα απο αυτον!!:icon02:

giannis_E-46
26-04-09, 20:35
απλα αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα. οταν εχεις καποιο ονομα στην πιατσα και εχεις πελατες απο ολη την ελληνικη επικρατεια δεν κανεις ετσι για 500 ευρω. δεν συμπεριφερεσαι σαν τον μαστρο μητσο της γειτονιας που μαζευει και την δεκαρα. αν ειναι οπως τα λεει ο ntiospo πραγματικα ειναι απαραδεκτος ο τυπος και δεν με νοιαζει ποιος εχει δικαιο απο νομικης πλευρας αλλα απο ηθικης. οταν θες να λεγεσαι επαγγελματιας τετοιες γυφτιες δεν τις κανεις οπως και να το κανουμε.................

bmw330vasilis
26-04-09, 20:40
φιλε ntiospo......σιγουρα τα πραγματα εγιναν ετσι οπως τα λες....δεν αμφιβαλλω.....σιγουρα μπορεις να διεκδικησεις τα χρηματα σου με μαρτυρες και να παρεις αν οχι ολο το 500αρικο πισω....εστω ενα ποσο!απορω γιατι δεν διεκδικεις το 500αρικο....σου περρισευουν ρε φιλε!!??
σου ζητησα ομως να περιγραψεις εδω τι συνεβηκε γιατι ...θα μπορουσε να ναι μαπα μια δουλεια που σου κανε ή μαπα τα ανταλλακτικα που σου δωσε ή τεσπα η παροχη υπηρεσιων του να τανε εντελως μουφα!!!Δεν τον αφησες ομως να σου προσφερει αυτην την παροχη που ζητουσες...και αυτο ειναι το ζητουμενο για μας!!!!
Οταν καποιος κλεινει μια δουλεια...δεσμευεται με την προκαταβολη.....Δεν ξερω τον τροπο με τον οποιο ζητησες τα λεφτα σου πισω....ωστοσο δεν δικαιολογω το να μη πατσισετε τα χρηματα σου ειτε με μετρητα ειτε με ανταλλακτικα!!!!!
Εγω απο την αρχη της μετατροπης μου...ετυχα φοβερης αντιμετωπισης και εξυπηρετησης....ωστοσο αυτο που μου προσφερε (μοτερ-τοποθετηση) το θεωρω μοναδικο...νομιζω οτι αυτα πρεπει να θιξουμε και οχι το αν ειμαστε εν μερει παρατυποι εμεις τι επρεπε να κανει ο αλλος.....χωρις παρεξηγηση...απλα πεφτω απο τα συννεφα γιατι ειναι μερα με την νυχτα η αντιμετωπιση που ελαβες εσυ....μηπως προηγηθηκε και κατι αλλο??

Anyway.....το χω πει και θα το ξαναπω....!...Απο τον εν λογω κυριο εγω εχω μονο καλες εντυπωσεις.....και πανω απο ολα καλες τιμες και σε οσα ανταλλακτικα χρειαστηκα εκ τοτε....μαρσπιε..πισω προφυλακτηρα....καθρεπτες Μ3...ΠΑΝΤΑ με προκαταβολη ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΣΑ!!
Δεν γνωριζω αν ακυρωνα κατι ...το αν θα μου επεστρεφε τα χρηματα ή οχι....ΔΕΝ ειναι αυτο το ζητουμενο ουτε αμαυριζει την εικονα καποιου αν εμεις δεν ειμαστε πρωτοι τυπικοι!
Διαβασε στα παραπονα απο επαγγελματιες την αναφορα για την AUTOPELLE που εκανα επωνυμα για να ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ καποιους συμφορουμιτες που πηγαιναν για δερματα...να δεις τι επαθα....ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΖΗΜΙΕΣ νομιζω και οχι οτι ....εδωσα προκαταβολη και το ακυρωσα δεν αναλαμβανω τις ευθυνες μου και φταιει ο αλλος!!
Γι αυτο σου ζητησα να το αναφερεις εδω για να εχουμε ολοι την προσωπικη μας αποψη!!

Φιλικα παντα ....και να προσεχουμε να μην δινουμε τοσο μεγαλες προκαταβολες!!!!:ylsuper:

και καλο θα ταν να ακουμε και τις 2 πλευρες σε τετοιες περιπτωσεις πραγμα που δεν μπορει να γινει στην συγκεκριμενη περιπτωση....ενω στην δικη μου με τα δερματα....ελατε να σας δειξω τις ζημιες που μου προκαλεσε και δεν ανελαβα να αντικαταστησει!!!!





μπα το θεμα εχει ληξη!!!! δεν θελω τιποτα αλλα απο αυτον!!:icon02:

Thronos
26-04-09, 20:42
Εγω πιστευω οτι εχει τοσα συνεργεια εδω στην Αθηνα που δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις εκει πανω εκτος αν η προσφορα + τα εξοδα πανω κατω ειναι καλυτερη απο την προσφορα ενος συνεργειου της αθηνας και οτι και αν σου συμβει θα εισαι διπλα να το κοιταξεις ξανα.

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 20:44
φιλε ntiospo......σιγουρα τα πραγματα εγιναν ετσι οπως τα λες....δεν αμφιβαλλω.....σιγουρα μπορεις να διεκδικησεις τα χρηματα σου με μαρτυρες και να παρεις αν οχι ολο το 500αρικο πισω....εστω ενα ποσο!απορω γιατι δεν διεκδικεις το 500αρικο....σου περρισευουν ρε φιλε!!??
σου ζητησα ομως να περιγραψεις εδω τι συνεβηκε γιατι ...θα μπορουσε να ναι μαπα μια δουλεια που σου κανε ή μαπα τα ανταλλακτικα που σου δωσε ή τεσπα η παροχη υπηρεσιων του να τανε εντελως μουφα!!!Δεν τον αφησες ομως να σου προσφερει αυτην την παροχη που ζητουσες...και αυτο ειναι το ζητουμενο για μας!!!!
Οταν καποιος κλεινει μια δουλεια...δεσμευεται με την προκαταβολη.....Δεν ξερω τον τροπο με τον οποιο ζητησες τα λεφτα σου πισω....ωστοσο δεν δικαιολογω το να μη πατσισετε τα χρηματα σου ειτε με μετρητα ειτε με ανταλλακτικα!!!!!
Εγω απο την αρχη της μετατροπης μου...ετυχα φοβερης αντιμετωπισης και εξυπηρετησης....ωστοσο αυτο που μου προσφερε (μοτερ-τοποθετηση) το θεωρω μοναδικο...νομιζω οτι αυτα πρεπει να θιξουμε και οχι το αν ειμαστε εν μερει παρατυποι εμεις τι επρεπε να κανει ο αλλος.....χωρις παρεξηγηση...απλα πεφτω απο τα συννεφα γιατι ειναι μερα με την νυχτα η αντιμετωπιση που ελαβες εσυ....μηπως προηγηθηκε και κατι αλλο??

Anyway.....το χω πει και θα το ξαναπω....!...Απο τον εν λογω κυριο εγω εχω μονο καλες εντυπωσεις.....και πανω απο ολα καλες τιμες και σε οσα ανταλλακτικα χρειαστηκα εκ τοτε....μαρσπιε..πισω προφυλακτηρα....καθρεπτες Μ3...ΠΑΝΤΑ με προκαταβολη ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΣΑ!!
Δεν γνωριζω αν ακυρωνα κατι ...το αν θα μου επεστρεφε τα χρηματα ή οχι....ΔΕΝ ειναι αυτο το ζητουμενο ουτε αμαυριζει την εικονα καποιου αν εμεις δεν ειμαστε πρωτοι τυπικοι!
Διαβασε στα παραπονα απο επαγγελματιες την αναφορα για την AUTOPELLE που εκανα επωνυμα για να ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ καποιους συμφορουμιτες που πηγαιναν για δερματα...να δεις τι επαθα....ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΖΗΜΙΕΣ νομιζω και οχι οτι ....εδωσα προκαταβολη και το ακυρωσα δεν αναλαμβανω τις ευθυνες μου και φταιει ο αλλος!!
Γι αυτο σου ζητησα να το αναφερεις εδω για να εχουμε ολοι την προσωπικη μας αποψη!!

Φιλικα παντα ....και να προσεχουμε να μην δινουμε τοσο μεγαλες προκαταβολες!!!!:ylsuper:

oπως ειπα βασιλη δεν θελω τιποτα αλλο απο τον κυριο!!

bmw330vasilis
26-04-09, 20:46
φιλε Θρονε....κατι που δεν εχω αναφερει...οτι και να μου συμβει εδω Αθηνα..μου χει συστησει 3 συνεργεια να παω να μου επιδιορθωσουν οτι προκυψει.....ή οτι αλλο χρειαστω.....καποια παιδια απο εδω ειναι πελατες σ αυτα με πολυ καλες εντυπωσεις....σημειωτεον προμηθευει και αυτους με μοτερ....Απλα πηγα στην πηγη!!




Εγω πιστευω οτι εχει τοσα συνεργεια εδω στην Αθηνα που δεν χρειαζεται να ξενιτευτεις εκει πανω εκτος αν η προσφορα + τα εξοδα πανω κατω ειναι καλυτερη απο την προσφορα ενος συνεργειου της αθηνας και οτι και αν σου συμβει θα εισαι διπλα να το κοιταξεις ξανα.

Thronos
26-04-09, 20:49
Εαν σου συμβει κατι θα στο φτιαξουν δωρεαν γιατι θα ειναι μεσα στην εγγυηση που σου δινει??

bmw330vasilis
26-04-09, 20:50
σιγουρα.....εσυ ξερεις καλυτερα!!!
προσοχη στο μελλον για ολους που δινουμε προκαταβολες.....οπουδηποτε.....εστω σε ξενοδοχεια τωρα το καλοκαιρι!!!!:icon_kidr:friday:





oπως ειπα βασιλη δεν θελω τιποτα αλλο απο τον κυριο!!

bmw330vasilis
26-04-09, 20:51
ενα χρονο φιλαρακι.....ευχομαι να μην μου τυχει!!!!:lockie:




Εαν σου συμβει κατι θα στο φτιαξουν δωρεαν γιατι θα ειναι μεσα στην εγγυηση που σου δινει??

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 21:00
δεν πηραζει ισως καλυτερα που εγινε ετσι !!!!
γιατι τελικα αγορασα Μ3 μοτερακι σε τιμη ουαου!!!!!
Δημητρη τελικα οχι smg αλλα manual!

Thronos
26-04-09, 21:03
Καλοριζικο Μητσο αρκει να δουλευει ρολοι.

bmw330vasilis
26-04-09, 21:04
καθε εμποδιο για καλο φιλαρακι....να το χαιρεσαι....!
και ετσι και γω για χαρη σου χαιρομαι το 330 μου!!!!:cheers:






δεν πηραζει ισως καλυτερα που εγινε ετσι !!!!
γιατι τελικα αγορασα Μ3 μοτερακι σε τιμη ουαου!!!!!
Δημητρη τελικα οχι smg αλλα manual!

ΔημητρηςΜ3
26-04-09, 21:07
καθε εμποδιο για καλο φιλαρακι....να το χαιρεσαι....!
και ετσι και γω για χαρη σου χαιρομαι το 330 μου!!!!:cheers:
σωστος!!!!:+1::+1::+1:

pitbull
27-04-09, 01:48
:angryfireλοιπον οταν εκλεισα για αγορα του μοτερ σαζμαν 6αρι του εδωσα 1000 προκαταβολα!!
μετα απο λιγο καιρο ακυρωνουμε το μοτερ για δικους μου λογους προσωπικους που ξερουν καποιοι !!! τ.π οταν του ειπα να μου δωσει τα λεφτα οχι εγινε τουρκος με απειλουσε με εβριζε και και και πολλεσ καγκουριες που σα μεγαλυτερος μου δεν επρεπε να μου πει!!!!!
οκ το καταλαβαινω εν μερη! στο τελος μου ελεγε κατι παπαριες οτι αγορασε και καλα κατι ακρα και παπαριες και πως θα του εμεναν το μοτερ και τα περετερο τα ειχε ιδει αγορασει ο βασιλης330 πλεον!!
στο τελος αφου επεσε το μπινελικι της αρκουδας καταφεραμε να παρουμε 500 ευρο σε ανταλακτικα ! και τα αλλα 500 μου τα κρατησε επειδη ηταν μαγκας ο κυριος π...........!!!!
επειδη θα βρεθουν καποιοι να μου πουν επειδη το ακυρωσα,, δεν ειχε κανενα λογο να μου κρατησει τα 500!! ρωτησα πανω απο 5 δικηγορους για το θεμα μου!!
και ολοι μου ειπαν πως πρεπει να σου δωσει ολα τα λεφτα πισω!!!
αυτα ειχα να πω!:angryfire
p.s υπαρχουν πανω απο 5 ατομα που μπορουν να τα επιβαιβεωσουν αυτα που ειπα!

Αδερφέ για μενα ΟΛΟΙ θέλουν να τ' αρπάξουν! Μπορεί οπως λες και μαζί σου ειμαι, να μην ειναι καλός επιχειρηματίας. Ωστόσο ελπίζω -αποτι λενε και ολοι εδω- να είναι καλός μάστορας! Γιατί αλλιώς.. θα κλαίω το δάνειο που ετοιμάζομαι να πάρω :icon_toil

pitbull
27-04-09, 02:00
Τελικά ρε παιδιά να κάνω το ταξίδι Θεσσαλονίκη ή να πάω σε κάποιον εδώ Αθήνα, που και ο ίδιος ο Γιώργος Παπαδόπουλος μου συνέστησε αφού συνεργάζεται; Κανένας δεν έχει να πει κάτι 'αρνητικό' για τη δουλειά του Γιώργου (Παπαδόπουλου); Επειδή όλα τέλεια και ωραία μου φαίνονται... Και μακάρι να είναι έτσι.. Στο τηλ μου είπε πως μου δίνει εγγύηση 5.000χλμ.. Βασίλη εσύ ανέβηκες Σαλόνικα με μηχανικό να δει το μοτέρ ή οχι; (BMW330Billy)

KATSARAIOS
27-04-09, 05:36
Τελικά ρε παιδιά να κάνω το ταξίδι Θεσσαλονίκη ή να πάω σε κάποιον εδώ Αθήνα, που και ο ίδιος ο Γιώργος Παπαδόπουλος μου συνέστησε αφού συνεργάζεται; Κανένας δεν έχει να πει κάτι 'αρνητικό' για τη δουλειά του Γιώργου (Παπαδόπουλου); Επειδή όλα τέλεια και ωραία μου φαίνονται... Και μακάρι να είναι έτσι.. Στο τηλ μου είπε πως μου δίνει εγγύηση 5.000χλμ.. Βασίλη εσύ ανέβηκες Σαλόνικα με μηχανικό να δει το μοτέρ ή οχι; (BMW330Billy)

να μην παρεις δανειο καταρχην....
και δευτερον φιλε κανεις δεν ειναι μεσα στο μοτερ για να σου πει εκ των προτερων τι εχει η δεν εχει ενα μοτερ.
να ξερεις πως οταν κανεις μια μετατροπη αφηνεις την περιουσια σου στα χερια του και παρακαλας να πανε ολα καλα.Σαν εγχειρηση και μαλιστα καρδιας.
Αν θελει καποιος να ειναι πιο "σιγουρος" παει απο το συνεργειο και βλεπει πρωτα αν υπαρχουν ολα τα μηχανικα που χρειαζονται και ρωταει απο κοντα για καθε απορια.
Επειδη βλεπω τον φιλο τον Βασιλη ευχαριστημενο και ακουγοντας και αλλα ατομα απο το φορουμ να εκθειαζουν την δουλεια και το αποτελεσμα του συγκεκριμενου σε προδιαθετουν για καλη λυση .
φιλικα και ελπιζοντας να σε βοηθησα.

YAziDis
27-04-09, 06:42
Να μην την κάνεις την μετατροπή αν είανι να πάρεις δάνειο.

bmw330vasilis
27-04-09, 07:08
οχι φιλε Ηλια....εγω ανεβηκα μια και καλη και το ειδα και το φορεσα και το φχαριστηθηκα και συνεχιζω να το φχαριστιεμαι......ωστοσο την γνωμη μου στην εχω πει....και αν ηταν να το ξανακανω θα το εκανα με τον ιδιο τροπο και στον ιδιο τοπο!!:nod:



Τελικά ρε παιδιά να κάνω το ταξίδι Θεσσαλονίκη ή να πάω σε κάποιον εδώ Αθήνα, που και ο ίδιος ο Γιώργος Παπαδόπουλος μου συνέστησε αφού συνεργάζεται; Κανένας δεν έχει να πει κάτι 'αρνητικό' για τη δουλειά του Γιώργου (Παπαδόπουλου); Επειδή όλα τέλεια και ωραία μου φαίνονται... Και μακάρι να είναι έτσι.. Στο τηλ μου είπε πως μου δίνει εγγύηση 5.000χλμ.. Βασίλη εσύ ανέβηκες Σαλόνικα με μηχανικό να δει το μοτέρ ή οχι; (BMW330Billy)

bmw330vasilis
27-04-09, 07:10
μια ζωη την εχουμε ρε Γιαννακη....μη το ενα μη το αλλο.....να πανε να πηδηχτουνε ολοι και ολα.....και σιγα το δανειο.....(αναλογα τις δυνατοτητες του καθενος μας βεβαια)!:dblthumb2




Να μην την κάνεις την μετατροπή αν είανι να πάρεις δάνειο.

pitbull
27-04-09, 08:47
Παιδια ευχαριστω για τις συμβουλές ωστόσο άλλα έξοδα δεν εχω (παιδια, φως,, νερο, τηλ κτλ) κ θα ναι η πρωτη φορα που θα παρω δανειο. Δε γουσταρω τις τραπεζες αλλα τι να κανω, και οπως λεει κ ο βασιλης μια ζωη την εχουμε χε,χε

KATSARAIOS
27-04-09, 08:50
Παιδια ευχαριστω για τις συμβουλές ωστόσο άλλα έξοδα δεν εχω (παιδια, φως,, νερο, τηλ κτλ) κ θα ναι η πρωτη φορα που θα παρω δανειο. Δε γουσταρω τις τραπεζες αλλα τι να κανω, και οπως λεει κ ο βασιλης μια ζωη την εχουμε χε,χε

τοτε φιλε βουρ...
για 3λιτρο θα πας??

bmw330vasilis
27-04-09, 10:11
ntiospo....πμ .........!!!

aris super 3
27-04-09, 17:02
φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις αν εγινε η μετατροπη θεσσαλονικη η αθηνα?

bmw330vasilis
27-04-09, 19:45
σαλονικα φιλε μου!!:smokin:




φιλε μου μηπως μπορεις να μου πεις αν εγινε η μετατροπη θεσσαλονικη η αθηνα?

kplc16
27-04-09, 21:52
Παιδια ευχαριστω για τις συμβουλές ωστόσο άλλα έξοδα δεν εχω (παιδια, φως,, νερο, τηλ κτλ) κ θα ναι η πρωτη φορα που θα παρω δανειο. Δε γουσταρω τις τραπεζες αλλα τι να κανω, και οπως λεει κ ο βασιλης μια ζωη την εχουμε χε,χε

να κανεις υπομονη και να μαζεψεις τα λεφτα γιαιτι οι τραπεζες ειναι που.@νες

YAziDis
27-04-09, 22:54
να κανεις υπομονη και να μαζεψεις τα λεφτα γιαιτι οι τραπεζες ειναι που.@νες

:+1:

Πραγματικά κάτσε σκέψου το σοβαρά. Μια ζωή ναι την έχουμε, αλλά ακόμη δυστυχώς δεν έχουμε διανύσει δύσκολους καιρούς...

pitbull
27-04-09, 23:54
τοτε φιλε βουρ...
για 3λιτρο θα πας??

Ναι αδερφέ.. για 3λιτρο χε,χε,χε:cheers:

pitbull
27-04-09, 23:58
να κανεις υπομονη και να μαζεψεις τα λεφτα γιαιτι οι τραπεζες ειναι που.@νες

Ναι ρε συ ΟΚ καλή η συμβουλή αλλα οικονομικα Δοξα Τω Θεώ ολα καλά... επίσης δε νομίζω να είναι τόσο τραγικό να δωσω τα μισά και να σκάω κανα 200άρι το μήνα... ειναι για.... ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ χε,χε,χε ο Βασίλης μπορεί να με καταλάβει .. έτσι Μπίλυ; :yipee::ices_ange

KATSARAIOS
27-04-09, 23:58
Ναι αδερφέ.. για 3λιτρο χε,χε,χε:cheers:

μπορεις να μας πεις τιμη ? συνολικα με τα δικα σου πραγματα πισω

pitbull
27-04-09, 23:59
:+1:

Πραγματικά κάτσε σκέψου το σοβαρά. Μια ζωή ναι την έχουμε, αλλά ακόμη δυστυχώς δεν έχουμε διανύσει δύσκολους καιρούς...

Ωραίο tag line καταρχάς... :dblthumb2 το σκέφτηκα φίλε Yazidis ποοοολύ σοβαρά και ανυπομονώ.. το θέμα είναι να γίνει σωστή δουλειά. Μόνο αυτό με αγχώνει τπτ άλλο

bmw330vasilis
28-04-09, 00:28
οταν το βαλεις.....θα με θυμηθεις φιλε!!:boink::gaysex:




Ναι ρε συ ΟΚ καλή η συμβουλή αλλα οικονομικα Δοξα Τω Θεώ ολα καλά... επίσης δε νομίζω να είναι τόσο τραγικό να δωσω τα μισά και να σκάω κανα 200άρι το μήνα... ειναι για.... ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ χε,χε,χε ο Βασίλης μπορεί να με καταλάβει .. έτσι Μπίλυ; :yipee::ices_ange

ΔημητρηςΜ3
28-04-09, 00:35
οταν το βαλεις.....θα με θυμηθεις φιλε!!:boink::gaysex:

εγω ο μπλε και ο ακατανομαστος ο κοκκινος!!!!:icon02::icon02:
χααχ

pitbull
28-04-09, 00:39
μπορεις να μας πεις τιμη ? συνολικα με τα δικα σου πραγματα πισω

Μου ειπε 6 χιλιαρικα μαζί με το μοτέρ μου το βαλβοτρόνικ... θελω ναπιέσω να μου κανει 'δωρο' τ αμορτισερ.. :king:

bmw330vasilis
28-04-09, 00:41
απλα ...ας αφησουμε και τους επομενους να πουν την γνωμη τους φιλε ntios....!:icon_pai:
γιατι ειναι αρκετοι...πιστεψε με!!






εγω ο μπλε και ο ακατανομαστος ο κοκκινος!!!!:icon02::icon02:
χααχ

kostas e46 ci
22-05-09, 19:26
Καλησπερα Βασιλη εχω το 318ci valvet. coupe και το σκεφτομαι και εγω ,τι γινετε ομως με το δηλωμα του κινητιρα στα χαρτια ημαστε 1995cc τι κιβικα παμε μετα?

super duper
22-05-09, 19:32
μπραβο ρε βασίλη
καλορίζικο και να το χαρεις όπως θες (με ηλεκτρονικα-χωρίς )οπως το γουστάρεις

κοστας ε46
09-11-09, 20:45
βρε φιλαρακι το μοτερ το 2λιτρο τι το εκανες γιατι ενδιαφερομαι.

bmw330vasilis
09-11-09, 21:02
απο τον φλεβαρη φιλε μου που το χω αλλαξει.....σιγουρα καποιος αλλος το χαιρεται......!