PDA

Επιστροφή στο Forum : Εισαγωγη CSL


DimitrisZ4
07-02-09, 21:43
Καλησπερα! μια απορια εχω...εχει βαλει κανεις σας εισαγωγη CSL ? αξιζει τα λεφτα του ? γιατι εχω ακουσει οτι παει γυρω στα 4,000?

Panoz_335i
07-02-09, 22:32
Το Μ// εχεις?

jkarpas
07-02-09, 23:20
έβαλα εγω φίλε σε ε36 Μ3, δίνει πολύ ωραίο ήχο αλλα θέλει οπωσδήποτε πρόγραμμα για να δουλέψεις χωρις μαφ σωστα. Εγω λόγω λάθους περιμένω ακόμα το προγραμμα..
Δεν είναι ανάγκη να βάλεις την original csl που έιναι πανάκριβη , κυκλοφορούν πολλές καλές καρμπον εισαγωγές ανάλογα με το πόσα διαθέτεις, η δικιά μου ήταν λίγο κάτω απο χιλιάρικο και έιναι με φιλτροχοάνη, υπάρχουν και πιο ακριβές με πανελ φίλτρο όπως ή κανονική.
Αν δουλέψεις με εκκεντροφόρους εξάτμιση και σωστό πρόγραμμα θα δεις καλό αποτέλεσμα!

DimitrisZ4
07-02-09, 23:25
Το Μ// εχεις?
προοριζομαι για Ζ4 Μ R

thomelef
15-02-09, 10:37
Παίζει και να μη μπαίνει.
Θα πρέπει όμως να βρείς ένα κάτοχο csl για τον αριθμό πλαισίου γιατί απο όσο γνωρίζω,
τα parts του συγκεκριμένου αυτοκινήτου δεν τα δίνουν έυκολα.
Εγώ πάντως για το boot lead έτσι έκανα!!!!!!

taksidiotis
22-03-09, 13:35
αν βαλω εισαγωγη csl στην m3 μου θα δω διαφορα ας πουμε?
το κακο εδω στο ηρακλειο κρητης ειναι οτι δεν εχουμε καποιον που να εμπιστευτουμε το αμαξι μας για σωστη δουλεια.

manos----
23-03-09, 03:49
μανος Ζ4. οι διαφορα μ3 340 με το csl 365 ειναι εισαγωγη λιγο ποιο αγριει εκεντροφοροι και το προγραμα,
βαζοντας την εισαγωγη δεν πιστεβο να δεις μεγαλη διαφορα πολα λεφτα για το τιποτα,
οσο για την κρητη οπος λει στο ηρακλειο κρητης ειναι οτι δεν εχουμε καποιον που να εμπιστευτουμε το αμαξι μας για σωστη δουλεια,

stef
23-03-09, 10:25
Take a look please....

http://gruppem.co.jp/matching/products_search/search_result_en.php

thomelef
23-03-09, 14:08
άκυρο το να μη μπαίνει.
μπαίνει γιατί είναι το ίδιο μοτέρ.
όσο για την αγορά του επιμένω σε αυτό που έγραψα πιο πάνω...

EVANGELOS
23-03-09, 14:14
άκυρο το να μη μπαίνει.
μπαίνει γιατί είναι το ίδιο μοτέρ.
όσο για την αγορά του επιμένω σε αυτό που έγραψα πιο πάνω...

Σε Ζ4 δε μπαίνει η ΟΕΜ CSL εκτός αν βρείς τρόπο να χωρέσεις τους κάτω αεραγωγούς ... άσε που δε ξέρω αν χωράει και η εισαγωγή ...
Εξάλλου και η μαμά εισαγωγή του Ζ4Μ είναι διαφορετική από του Μ3

Τέλος πρέπει να βρεις alha-n για τον MSS 70 ... που από ότι ξέρω δεν υπάρχει από κάποιο βελτιωτή

dim3
23-03-09, 14:25
Σε Ζ4 δε μπαίνει η ΟΕΜ CSL εκτός αν βρείς τρόπο να χωρέσεις τους κάτω αεραγωγούς ... άσε που δε ξέρω αν χωράει και η εισαγωγή ...
Εξάλλου και η μαμά εισαγωγή του Ζ4Μ είναι διαφορετική από του Μ3

Τέλος πρέπει να βρεις alha-n για τον MSS 70 ... που από ότι ξέρω δεν υπάρχει από κάποιο βελτιωτή

Δηλαδή Βαγγέλη αν το αμάξι δεν παίρνει αυτή την εισαγωγή τότε δεν αξίζει να πάρει

και το πρόγραμμα γιατί δεν θα δουλέψει σωστά?? έτσι δεν είναι?

EVANGELOS
23-03-09, 14:27
Δηλαδή Βαγγέλη αν το αμάξι δεν παίρνει αυτή την εισαγωγή τότε δεν αξίζει να πάρει

και το πρόγραμμα γιατί δεν θα δουλέψει σωστά?? έτσι δεν είναι?

Τι εννοείς δεν "αξίζει να πάρει και το πρόγραμμα" ???

dim3
23-03-09, 15:10
Τι εννοείς δεν "αξίζει να πάρει και το πρόγραμμα" ???

εννοω οτι δεν θα δουλεψει σωστα αν δεν μπορει να μπει αυτη η εισαγωγη και μετα να

γινουν οι καταλληλες αλλαγες στο muf

EVANGELOS
23-03-09, 15:14
εννοω οτι δεν θα δουλεψει σωστα αν δεν μπορει να μπει αυτη η εισαγωγη και μετα να

γινουν οι καταλληλες αλλαγες στο muf

Διάβασε λίγο τα σχετικά ποστ περι alpha-n ...

Τα πράγματα είναι απλά ... τοποθετείς την όποια εισαγωγή (με τους αισθητήρες της , τους αεραγωγούς αν έχει κλπ) , μετά ΚΑΤΑΡΓΕΙΣ το maf , μετά επαναπρογραμματίζεις την ecu να δουλευει alpha-n ... δεν τίθεται θέμα να δουλέψει καν χωρις επαναπρογραματισμό !

dim3
23-03-09, 15:54
Διάβασε λίγο τα σχετικά ποστ περι alpha-n ...

Τα πράγματα είναι απλά ... τοποθετείς την όποια εισαγωγή (με τους αισθητήρες της , τους αεραγωγούς αν έχει κλπ) , μετά ΚΑΤΑΡΓΕΙΣ το maf , μετά επαναπρογραμματίζεις την ecu να δουλευει alpha-n ... δεν τίθεται θέμα να δουλέψει καν χωρις επαναπρογραματισμό !

ok εχω διαβασει το thread σου που ειναι αναλυτικοτατο και μεχρι τωρα δεν ειχα

καταλαβει καλα τι σημαινει maf και alpha-n. σιγα σιγα ομως μπαινω στο νοημα.

I_LOVE_M3
24-03-09, 03:20
Kαποιος που να ξερει ποσο κανει η εισαγωγη του csl υπαρχει γιατι πιστευω πως ενδιαφερει πολλους...?η γνησια οχι καποια αλλη...

manos///3
24-03-09, 20:26
Καπου στα 4.500 ευρω

δες εδω

http://www.ca-automotive.co.uk/products-Y2FyX21ha2U9Ym13JmNhcl90eXBlPWU0Nm0mY2F0X2lkPTY2Jm NvbXBfaWQ9NjY=.html

gnx
24-03-09, 20:50
Λίστα της MK-Motorsport...

Nick_compact
24-03-09, 20:56
Πολύ αισιόδοξα τα βρίσκω τα νούμερα της MK, μα πάρα πολύ.

saikoE39
24-03-09, 21:09
Πολύ αισιόδοξα τα βρίσκω τα νούμερα της MK, μα πάρα πολύ.

Κλασικα πραγματα........:ylsuper:

power 3.O
05-04-09, 19:49
Καλησπερα! μια απορια εχω...εχει βαλει κανεις σας εισαγωγη CSL ? αξιζει τα λεφτα του ? γιατι εχω ακουσει οτι παει γυρω στα 4,000?

δημητρη τι να τη κανεις την εισαγωγη τι ειναι Μ?

ΔημητρηςΜ3
18-06-09, 00:08
το προγραμμα απο που το βρικουμε η απλα παμε στον ηλεκτρολογο και μας κανει την αλαγη του
προγραματισμου?

ΔημητρηςΜ3
18-06-09, 16:04
βρε boys κανενας δεν ξερει η απλα δε γουσταρετε να απαντησετε??

InsaneDriver
18-06-09, 16:17
το προγραμμα απο που το βρικουμε η απλα παμε στον ηλεκτρολογο και μας κανει την αλαγη του
προγραματισμου?

Πάρε εδώ 2106008737 .
Ζήτα τον Νίκο. Θα στα πει όλα.

stef
18-06-09, 16:48
Σε Ζ4 δε μπαίνει η ΟΕΜ CSL εκτός αν βρείς τρόπο να χωρέσεις τους κάτω αεραγωγούς ... άσε που δε ξέρω αν χωράει και η εισαγωγή ...
Εξάλλου και η μαμά εισαγωγή του Ζ4Μ είναι διαφορετική από του Μ3

Τέλος πρέπει να βρεις alha-n για τον MSS 70 ... που από ότι ξέρω δεν υπάρχει από κάποιο βελτιωτή

Δεν μιλάω για ΟΕΜ αλλά κάτι καλό μπαίνει....

https://www.gruppem.co.jp/onlinestore_en/index.php?main_page=product_info&cPath=1_6&products_id=505

papastuning
23-06-09, 18:57
βρε boys κανενας δεν ξερει η απλα δε γουσταρετε να απαντησετε??

αν θελεις μπορω να σου δοσω απαντησεις στα ερωτηματα σου οπως επισης και λυσεις

DimitrisZ4
23-06-09, 19:41
δημητρη τι να τη κανεις την εισαγωγη τι ειναι Μ?
ναι Ζ4 Μ εχω...δες στο γκαραζ μου

mpikounis
23-06-09, 20:54
αν θελεις μπορω να σου δοσω απαντησεις στα ερωτηματα σου οπως επισης και λυσεις

Αν εχεις απαντησεις και λυσεις καλο θα ειναι να τις γραψεις εδω ωστε να ειναι διαθεσιμες για ολους του συμμετεχοντες στο BMW-Motorsport.gr. Ο τροπος που απαντας θα μπορουσε να κανει καποιον να πιστεψει οτι "ψαρευεις" πελατες και κατι τετοιο ειναι εναντια στους κανονισμους του forum. ;)

ΔημητρηςΜ3
23-06-09, 21:02
οποιος γνωριζει ας μου πει !
εχω παρει την εισαγωγη και και δεν γνωιζω πως θα την κανουμε να δουλεψει!
πριν παω βεββαια στον ηλεκτρολογο και μου πει αλλα !!
για αυτο ρωταω τι παιζει!!

EVANGELOS
23-06-09, 21:03
οποιος γνωριζει ας μου πει !
εχω παρει την εισαγωγη και και δεν γνωιζω πως θα την κανουμε να δουλεψει!
πριν παω βεββαια στον ηλεκτρολογο και μου πει αλλα !!
για αυτο ρωταω τι παιζει!!

Φίλε μου ποιά εισαγωγή πήρες την ΟΕΜ csl ?

ΔημητρηςΜ3
23-06-09, 21:23
οχι!
aftermarket αλλα ειναι σαν του csl

EVANGELOS
23-06-09, 21:26
οχι!
aftermarket αλλα ειναι σαν του csl

Φίλε μου τα έχουμε πει 100 φορές

Αν πήρες εισαγωγή που είναι ΧΩΡΙΣ ΜΑΦ πρέπει να φτιάξεις πρόγραμμα alpha-n

Aν πήρες εισαγωγή ΜΕ ΜΑΦ δεν χρειάζεται να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ από θέμα προγραμματισμού εκτός αν θέλεις να βάλεις εσύ πρόγραμμα για "tuning"

ΔημητρηςΜ3
23-06-09, 22:41
εσεις μπορει να τα εχετε πει 10000 φορες αλλα εγω στην αναζητηση που εκανα δεν εβγαλε τιποτα !!
και 2 δε μπορω να ειμαι και συνεχεια πανω απο το p.c! kαι να βλεπω ο καθενας τι postαρη!!
ΠΑΝΤΑ φιλικα !!και χωρις παρεξηγησεις!!το γραφω!!

Geo_3D
23-06-09, 23:02
εσεις μπορει να τα εχετε πει 10000 φορες αλλα εγω στην αναζητηση που εκανα δεν εβγαλε τιποτα !!
και 2 δε μπορω να ειμαι και συνεχεια πανω απο το p.c! kαι να βλεπω ο καθενας τι postαρη!!
ΠΑΝΤΑ φιλικα !!και χωρις παρεξηγησεις!!το γραφω!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=9937

ΔημητρηςΜ3
24-06-09, 02:33
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=9937

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

papastuning
24-06-09, 08:38
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

φιλε μου καλημερα και παλι.οσο για την εισαγωγη μπαινει χωρις κανενα προβλημα εκτος αν ειναι smg που χριαζεται ενα δοχειο για τα υγρα του smg.απο ιπποδυναμη μην τρελαινεσαι κιολας οσο για ηχο αστο super.με τα χρηματα που ειναι να δοσεις για airbox ριξτα σε ενα ζευγαρι εκκεντροφορους schrick πρωτο σταδιο και σε μια εξατμιση,τα αποτελεσματα μπορω να στα δειξω θα ανεβαζω δυναμομετρηση προσωπικη μου ,απο το δικο μου δυναμομετρο απο αυτοκινητο που εχω κανει πελατου .θα προσπαθησω και σημερα κιολας γιατι ακομα μαθενω το forum.369ps

mo328i
24-06-09, 22:37
εχω ακουσει οτι η εξατμιση ειναι ηδη παρα πολυ καλη απτην μανα του.το μοναδικο που θελει ειναι εκκεντροφορους και προγραμμα και το αμαξι αναιβαζει αρκετα!!

ΔημητρηςΜ3
24-06-09, 23:18
εχω ακουσει οτι η εξατμιση ειναι ηδη παρα πολυ καλη απτην μανα του.το μοναδικο που θελει ειναι εκκεντροφορους και προγραμμα και το αμαξι αναιβαζει αρκετα!!

αυτο εχω σκοπο να κανω!!! βεββαια χωρις την εξατμηση βεββαια γιατι οπως ειπες ειναι
υπεραρκετη!

EVANGELOS
25-06-09, 00:13
Σε Ζ4 δε μπαίνει η ΟΕΜ CSL εκτός αν βρείς τρόπο να χωρέσεις τους κάτω αεραγωγούς ... άσε που δε ξέρω αν χωράει και η εισαγωγή ...
Εξάλλου και η μαμά εισαγωγή του Ζ4Μ είναι διαφορετική από του Μ3

Τέλος πρέπει να βρεις alha-n για τον MSS 70 ... που από ότι ξέρω δεν υπάρχει από κάποιο βελτιωτή

Διάβασε λίγο τα σχετικά ποστ περι alpha-n ...

Τα πράγματα είναι απλά ... τοποθετείς την όποια εισαγωγή (με τους αισθητήρες της , τους αεραγωγούς αν έχει κλπ) , μετά ΚΑΤΑΡΓΕΙΣ το maf , μετά επαναπρογραμματίζεις την ecu να δουλευει alpha-n ... δεν τίθεται θέμα να δουλέψει καν χωρις επαναπρογραματισμό !

εσεις μπορει να τα εχετε πει 10000 φορες αλλα εγω στην αναζητηση που εκανα δεν εβγαλε τιποτα !!
και 2 δε μπορω να ειμαι και συνεχεια πανω απο το p.c! kαι να βλεπω ο καθενας τι postαρη!!
ΠΑΝΤΑ φιλικα !!και χωρις παρεξηγησεις!!το γραφω!!

Φίλε μου ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΙ !!!!

Δε χρειαζότανε να είσαι 1000 ώρες στον υπολογιστή απλά να διάβαζες τις προηγούμενες σελίδες !!!!!!!!

φιλε μου καλημερα και παλι.οσο για την εισαγωγη μπαινει χωρις κανενα προβλημα εκτος αν ειναι smg που χριαζεται ενα δοχειο για τα υγρα του smg.απο ιπποδυναμη μην τρελαινεσαι κιολας οσο για ηχο αστο super.με τα χρηματα που ειναι να δοσεις για airbox ριξτα σε ενα ζευγαρι εκκεντροφορους schrick πρωτο σταδιο και σε μια εξατμιση,τα αποτελεσματα μπορω να στα δειξω θα ανεβαζω δυναμομετρηση προσωπικη μου ,απο το δικο μου δυναμομετρο απο αυτοκινητο που εχω κανει πελατου .θα προσπαθησω και σημερα κιολας γιατι ακομα μαθενω το forum.369ps

Κατ'αρχάς το ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ αφορουσε Ζ4Μ !!!!!!!! Πως τώρα πήγαμε σε smg δεν κατάλαβα !

Επίσης σε ποιά εισαγωγή αναφέρεσε ότι θέλει να αλλάξεις (θέση φαντάζομαι) την αντλία του smg ???? ... η ΟΕΜ CSL πάντως φοριέται στο CSL που είναι SMG !

Όσον αφορά την full εξάτμιση (καταλύτες - μεσαίο -τελικό) και τους εκκεντροφόρους κοστίζουν ΜΑΖΙ με τοποθέτηση και ρύθμιση (των εκκεντροφόρων) και το σχετικό remapping λιγότερο από εισαγωγή ??????

Επίσης έχει ανοίξει με ΜΑΜΑ Μ3 αυτό το Μ3 που λες ότι είναι 369 άλογα ????

εχω ακουσει οτι η εξατμιση ειναι ηδη παρα πολυ καλη απτην μανα του.το μοναδικο που θελει ειναι εκκεντροφορους και προγραμμα και το αμαξι αναιβαζει αρκετα!!

Μιλάς για την εξάτμηση του Μ3 ή του Ζ4 ??? ... γιατί στο Μ3 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ που να πηγαίνει καλύτερα με εκκεντροφόρους και πρόγραμμα ΜΟΝΟ που το άκουσες αυτό !!!! Στο δε Ζ4Μ δε ξέρω ΚΑΝΕΝΑ με εκκεντροφόρους

αυτο εχω σκοπο να κανω!!! βεββαια χωρις την εξατμηση βεββαια γιατι οπως ειπες ειναι
υπεραρκετη!

Α !!!! ΟΚ η εξάτμιση με 200άρηδες καταλύτες είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΗ αλλά το πρόβλημα στον S54 είναι το πρόγραμμα και οι εκκεντροφόροι !!! ...

Φίλε μου ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ !!! ασχολήσου λίγο πρώτα και θα καταλάβεις τι εννοώ !!

manos///3
25-06-09, 01:22
Πολλα τα λεφτα μαγκεεεχχχχ!
Δεν αξιζει να δοσεις σε εξατμιση, εισαγωγη και εκεντροφορους 8-9.000 για να παρεις 20 με 30 αλογα και αν...

Ριξτε τα λεφτα σε BBS LM , σε ΒREMBO/AP/ALCON, σε ΚW/INTRAX και οτι αλλο θελετε εκτος μοτερ....
Τοτε θα δειτε διαφορα!

Βεβαια για την εισαγωγη csl (παρα οτι κανει αρκετα) ειμαι λιγακι μπερδεμενος να σας πω αν αξιζει ή οχι μιας και ο ηχος της ειναι ΚΟΛΑΣΗ!

ΔημητρηςΜ3
25-06-09, 11:31
oxi βρε παιδια τι 9000χιλ. την !!ειπαμε χαζοι δεν ειμαστε!!
σε ποιο λογικες τιμες!!

Βαγγελη το δικο μου δεν ειναι smg!
αν εχεις κατι περισσοτερο να μου πεις και για τους εκκεντροφορους στειλε μου μνμ!!

ΔημητρηςΜ3
24-07-09, 23:28
το alpha-n για την εισαγωγη που το βρησκουμε?

DimitrisZ4
24-08-09, 01:26
τελικα ποσο εχει η εισαγωγη CSL ? γιατι καποιος απο δω μεσα με μπερδεψε !!! :scratch:

m-power_01
24-08-09, 03:04
http://www.bmw-airbox.com/ κοιτα εδω για τιμη...ειναι δελεαστικο

και εδω κοιτα κατι που πρεπει να εχεις υποψιν σου

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=20959

DimitrisZ4
24-08-09, 03:14
replica ειναι ε?

m-power_01
24-08-09, 03:16
ναι...λεει csl style...

ΔημητρηςΜ3
24-08-09, 03:40
EΓΩ την αγορα απο USA 550 EURO!!! CSL STYLE

DimitrisZ4
24-08-09, 03:41
θελω live εντυπωσεις αν μπορεις...να το ακουσω απο κοντα...

ΔημητρηςΜ3
24-08-09, 03:49
θελω live εντυπωσεις αν μπορεις...να το ακουσω απο κοντα...

μολις ειμαι ετοιμος θα ανεβασω video να το ακουσεις!

DimitrisZ4
25-08-09, 17:33
http://gruppem.co.jp/matching/products_search/search_result_en.php
τι λετε γι αυτο??? κοντα στα 900 ευρω εχει..

ΔημητρηςΜ3
25-08-09, 19:25
μπαααααααα!! δεν θα γινει τιποτα!!
βρες κατι που να μην εχει το maf να δεις αποτελεσμα!

DimitrisZ4
25-08-09, 19:54
δεν αξιζει λες ε ? γιατι ?

DimitrisZ4
26-08-09, 13:47
βρες κατι που να μην εχει το maf να δεις αποτελεσμα!
μπορεις να το εξηγησεις αυτο ? δεν το καταλαβα!:lamer:

stef
26-08-09, 15:20
Σε ξένο forum έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για tο gruppem Δημήτρη!!

DimitrisZ4
26-08-09, 15:22
ναι κ εω , αλλα τι εννοει ο ntiospo για να δω αποτελεσμα πρεπει να καταργησω το maf?

ΔημητρηςΜ3
26-08-09, 15:23
αυτο που προσπαθω να κανω και γω τοσο καιρο για να δουλεψει το οπιοδιποτε φιλτροκουτι
σωστα!

DimitrisZ4
26-08-09, 15:30
η απορια παραμενει.

chief
26-08-09, 16:45
η απορια παραμενει.

Μα αφου το εγραψε ο Ευανγγελος στην 4η σελίδα.


''Αν πήρες εισαγωγή που είναι ΧΩΡΙΣ ΜΑΦ πρέπει να φτιάξεις πρόγραμμα alpha-n

Aν πήρες εισαγωγή ΜΕ ΜΑΦ δεν χρειάζεται να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ από θέμα προγραμματισμού εκτός αν θέλεις να βάλεις εσύ πρόγραμμα για "tuning" ''

Με λιγα λόγια αν παρεις εισαγωγή ΧΩΡΙΣ ΜΑΦ πρεπει να φτιαξεις και προγραμμα alpha-n για να δεις καποια διαφορά.

Αν παρεις εισαγωγη ΧΩΡΙΣ ΜΑΦ και ΔΕΝ φτιαξεις προγραμμα alpha-n ειναι πεταμενα λεφτά.

Αν παρεις εισαγωγή ΜΕ ΜΑΦ παλι πεταμενα λεφτα ειναι γιατι δεν δουλευει με τον ΜΑΦ προγραμμα alpha-n.

Θες καμιά 15αρια αλογα?
Αγορασε εισαγωγή χωρις maf και προγραμμα alpha-n. To κοστος αρκετα μεγαλο για τα αλογα που θα πάρεις.

Τα υπολοιπα, εισαγωγες με maf, φιλτρα κλπ, ειναι μ@λ@κιες αφου δεν δινουν τιποτα απο θεμα ιπποδύναμης.
__________________

DimitrisZ4
26-08-09, 16:50
Τα υπολοιπα, εισαγωγες με maf, φιλτρα κλπ, ειναι μ@λ@κιες αφου δεν δινουν τιποτα απο θεμα ιπποδύναμης.
__________________
οκ τωρα το επιασα γτ δεν "λεει" με maf....

ΔημητρηςΜ3
26-08-09, 17:42
οκ τωρα το επιασα γτ δεν "λεει" με maf....

αυτο ηθελα να σου πω και γω!!!!
οριστε και το κουτι το δικο μου!!

DimitrisZ4
26-08-09, 17:59
θα πας σημερα στη βολτα ? να το δω/ακουσω ?

chief
26-08-09, 18:31
οκ τωρα το επιασα γτ δεν "λεει" με maf....
και μεγαλη ή ελευθερη εισαγωγή να βαλεις απο την στιγμη που ακολουθει το maf housing που αν δεν κανω λάθος ειναι 88μμ παλι τιποτα δεν κανεις απο θεμα δυναμης. Μη σου πω οτι θα μπερδευεται και το αμαξι.
Θες να παρεις αλογα απο την εισαγωγη και μονο? Δεν γινεται.
//Μ εχεις Δημητρη και οχι EVO

DimitrisZ4
01-01-10, 02:07
http://www.youtube.com/watch?v=8KWc8kA1cLc&feature=player_embedded

gnx
01-01-10, 10:02
Δημητρη καλη χρονια με υγεια...ευχομαι να το μπαξεις γρηγορα να σου φυγει ο νταλκας...

DimitrisZ4
01-01-10, 14:05
Δημητρη καλη χρονια με υγεια...ευχομαι να το μπαξεις γρηγορα να σου φυγει ο νταλκας...

επισης , καλη χρονια !

ναι κ μενα μου το ευχομαι..:ylsuper:

off topic : ποτε θα τα ανοιξουμε τα Ζ μας ? :D

MILTOS M3 E46
09-01-10, 17:32
παιδια για ριχτε μια ματια σε δαυτο και πειτε την γνωμη σας το βρηκα στην τυχη και αναρωτιεμε turbo kit μονο σ αυτα τα λεφτα?θα ειναι αξιοπιστο η θα σπασει και θα αναγκαστω να βαλω αλλο μοτερ...εχω αλλα η μαλακια ειναι η διαδικασια οτι θα ειναι λιγο χρονοβορα...για πειτε γνωμες

MILTOS M3 E46
09-01-10, 17:53
παιδια για ριχτε μια ματια σε δαυτο και πειτε την γνωμη σας το βρηκα στην τυχη και αναρωτιεμε turbo kit μονο σ αυτα τα λεφτα?θα ειναι αξιοπιστο η θα σπασει και θα αναγκαστω να βαλω αλλο μοτερ...εχω αλλα η μαλακια ειναι η διαδικασια οτι θα ειναι λιγο χρονοβορα...για πειτε γνωμες

http://global.ebay.com/JDMS_01-06_BMW_E46_M3_32L_T3T4_TURBO_KIT_02_03_04_05/110424184483/item

ΔημητρηςΜ3
10-01-10, 15:33
εισαι σιγουρος??

stef
10-01-10, 16:14
Πολύ φθηνό μου φαίνεται...

MILTOS M3 E46
10-01-10, 21:54
Πολύ φθηνό μου φαίνεται...

τι να σου πω ρε φιλε μου για αυτο το εβαλα εδω να δουμε και να ακουσουμε καμια γνωμη...κατα πασα πιθανοτητα μπορει να κανει:drive2:μποουουουουουουουουμ....χαχαχαχαχ αλλα απο την αλλη φανταζεσε να το βαλει καποιος και πολυ απλα να ειναι μια πολυ καλη λυση και φτηνη?ορε γελια....εγω λεω να κανω μια επαφη με τον αμερικανο και να το παρω να το βαλω και αμα σπασει εσπασε τουλαχιστον εχω αλλο μοτερ...

ΔημητρηςΜ3
10-01-10, 22:08
τι να σου πω ρε φιλε μου για αυτο το εβαλα εδω να δουμε και να ακουσουμε καμια γνωμη...κατα πασα πιθανοτητα μπορει να κανει:drive2:μποουουουουουουουουμ....χαχαχαχαχ αλλα απο την αλλη φανταζεσε να το βαλει καποιος και πολυ απλα να ειναι μια πολυ καλη λυση και φτηνη?ορε γελια....εγω λεω να κανω μια επαφη με τον αμερικανο και να το παρω να το βαλω και αμα σπασει εσπασε τουλαχιστον εχω αλλο μοτερ...

ε τοτε μαζι σου κανε την αγορα! και πες μας νεα! που ξερεις ισως να βγει λαυρακι!

EVANGELOS
11-01-10, 12:04
Kαι Λιθρίνι και Ροφό και Κοκοβιό επίσης !!!

ΔημητρηςΜ3
11-01-10, 12:12
αχαχαχ εε ναι ποτε δεν ξερεις!

MILTOS M3 E46
11-01-10, 17:43
Kαι Λιθρίνι και Ροφό και Κοκοβιό επίσης !!!

ξεχασες της κουτσομουρες...χαχαχαχαχαχα παντως περα απο την πλακα λες να βγει καλη η μακακια αυτη?και να σπασει το μοτερ θα ψιλο ξενερωσω αλλα εχω καβατσα αλλο για αυτο δεν με πολυ πειραζει....για πες και εσυ την γνωμη σου?

EVANGELOS
12-01-10, 12:45
...παντως περα απο την πλακα λες να βγει καλη η μακακια αυτη?και να σπασει το μοτερ θα ψιλο ξενερωσω αλλα εχω καβατσα αλλο για αυτο δεν με πολυ πειραζει...

Eύκολα ! ... δεν κάνω καμία πλάκα !!! ... αν όμως θέλεις να φάς γεμιστά με ρυζάκι από μπλοκ s54 ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ και καβάΤΣα δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις !!!

Ρε Μίλτο έχεις ΔΥΟ account

το Μίλτος Μ3

και

το Μίλτος Μ3 Ε46

(και στα 2 φαίνεται το ίδιο επώνυμο Γραβέζας)

αυτό θα διαγραφεί ...

MILTOS M3 E46
12-01-10, 16:24
Eύκολα ! ... δεν κάνω καμία πλάκα !!! ... αν όμως θέλεις να φάς γεμιστά με ρυζάκι από μπλοκ s54 ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ και καβάΤΣα δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις !!!

Ρε Μίλτο έχεις ΔΥΟ account

το Μίλτος Μ3

και

το Μίλτος Μ3 Ε46

(και στα 2 φαίνεται το ίδιο επώνυμο Γραβέζας)

αυτό θα διαγραφεί ...

ξεχασα τον κωδικο απο το αλλο προφιλ ρε φιλε για αυτο εκανα αλλο.....αν γινετε καποιοσ αντμιν να δραγραει το αλλο οχι αυτο

DimitrisZ4
16-01-10, 13:41
εστειλα ενα μαιλ στην a-l tuning

οριστε κ η απαντηση

stef
16-01-10, 18:47
Δηλαδή θέλει να μας πει ο Άγγλος με το φιλτροκούτι αυτό και με επαναπρογραμματισμό σε Alpha N θα έχει 30-35 αλογάκια....?

EVANGELOS
16-01-10, 19:21
10% αύξηση ΔΕΝ είναι παράλογο ΜΕΝ !!! ... μένει να αποδειχθεί ΔΕ !!!

stef
16-01-10, 19:26
Η CSL με το φιλτροκούτι carbon που έχει, ΔΕΝ έχει 10% αύξηση.....
Λέω εγώ τώρα ο άσχετος...

EVANGELOS
16-01-10, 19:34
Ναι αλλά το τσε εσ ελ έχει προγραμματισμό για να βγάζει ρύπους και αβανς για 95άρα βένζινη!!!

Αυτό που λέω είναι ότι σε ένα ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ μοτέρ ΑΝ ξεχάσεις και τον περιορισμό ρύπων και ανεβάσεις το αβανς (γνωρίζοντας ότι πλέον θέλεις 100αρα για να μη ΞΑΝΑ-διορθώσει το εγκέφαλος) ΔΕΝ είναι απίθανο να ανεβάσεις κατά πάνω κάτω 10% την ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ απόδοση !!!

O S54 με φτωχότερο μίγμα και αλφα-ν διαχείρηση (=csl) έβγαλε 5% παραπάνω ... με πιο ελεύθερη εξαγωγή , μεγαλύτερο αβάνς και αγνοώντας τους ρύπους ΔΕΝ είναι απίθανο να "πάρεις" άλλο 5% !!!

10% βελτίωση ΔΕΝ είναι και ΤΡΕΛΟ πάντως... επαναλαμβάνω ΔΕΝ είναι και σίγουρο !!! ... μένει να αποδειχθεί

stef
16-01-10, 19:41
Μάλιστα...
Μπορεί να είναι έτσι όπως το λες!

alexk
16-01-10, 22:56
Αγγλία πάντως CSL με πρόγραμμα δίνουν 10-15 άλογα σε ΟΛΗ τη πάντα.
Άλλωστε, από όσα CSL νορμάλ που ξέρω και έχουν δυναμομετρήσει, είναι όλα από 365 και πάνω, με τα πιο δυνατά να αγγίζουν τα 372.
(blueprinted μοτέρ κτλ... με λένε CSL)

DimitrisZ4
17-01-10, 13:09
θελω να το μπαξω πολυ αυτο ( η κατι παρομοιο , γτ δεν ξερω αν αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη)

εχω εφιαλτες με ΨΣΛ κουτια να με κυνηγανε!!! χαχα

Fairytale
17-01-10, 13:13
Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τον ήχο που θα κάνει...
θα σε περιμένουν πριν σε δουν να κάνεις τις κινήσεις μπαλέτου !!!

Ας γεμίσουν λοιπόν τα (τρύπια) δημόσια ταμεία χεχε
C U out there

stelioslf
21-01-10, 14:02
παιδιά γνωρίζει κανείς εαν έχει κάποιον στη θεσσαλονίκη που να κάνει επαναπρογραμματισμό σε alpha-n? η και ακόμα αν κάποιος έχει κάνει την συγκεκριμένη δουλειά στη θεσσαλονίκη ασ μας πεί.

ΔημητρηςΜ3
21-01-10, 15:06
προταση προς τον Νικο να ερθει πανω Θεσ/νικη
για να μας κανει τα προγραμματα!!!

Sokin M3
23-01-10, 20:48
ποιος ειναι ο Νικος?

EVANGELOS
23-01-10, 21:33
Ο Μ3ΕΣΤ (Αλλώ) ή ο Φίλος ή ο Σπέης

τους είπα όλους νομίζω :D

manosm3
23-01-10, 21:38
Ο Μ3ΕΣΤ (Αλλώ) ή ο Φίλος ή ο Σπέης

τους είπα όλους νομίζω :D

Ξεχασες τον αργυρο:smashtard

EVANGELOS
23-01-10, 21:39
Ξεχασες τον αργυρο:smashtard

χεχεχχεχε

και το Μιτζίθρα νομίζω νίκο τον ελέγανε

Sokin M3
23-01-10, 21:55
Ο Μ3ΕΣΤ (Αλλώ) ή ο Φίλος ή ο Σπέης

τους είπα όλους νομίζω :D
αυτα ειναι οπου Νικος και προγραμμα

Sokin M3
23-01-10, 22:20
τελικα για ποιο Νικο μιλαμε?

Kostas Christ
23-01-10, 22:31
Αλεφαντος?

EVANGELOS
23-01-10, 23:14
και ο Νίκος Κούκος

ειδικός επιστευλεύς του διαθαλασσέως


http://www.youtube.com/watch?v=mvvvxPKSqBk

Sokin M3
24-01-10, 00:51
ελεος ρε Βαγγελη εχω πεθανει στα:rofl2: