PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ


xristos92
01-04-09, 17:48
Παιδια χθες το βραδυ μεσα στιν κινηση ακουγα ενα γντουκ - γντουκ στην μηχανη....
σημερα ο Σπανος μου πε αλλαγη στην εγγυηση ολοκληρης της μηχανης....χτυπησε μπιελα...
320 coupe 10/2008....
χωρις να εχει προηγηθει κατι που να το δικαιολογει.....

ακομα δεν το χω χωνεψει.....

bimmer-corfu
01-04-09, 17:51
Θα τρελαθούμε εντελώς!!!!!!!!
Κράτα μας ενήμερους

Thronos
01-04-09, 17:52
Ελα την δευτερα στην γουρουνοσυναντηση θα το χωνεψεις μαζι με το γουρουνοπουλο.

Driftakos
01-04-09, 17:53
Κουράγιο.. Δυστυχώς και αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι... Η επονομαζόμενη αστοχία υλικού..
Τουλάχιστον είσαι μέσα στην εγγύηση

xristos92
01-04-09, 17:54
φιλε εντελως ομως!! ευτυχως που δεν ειχα βαλει τιποτα προγραμματα κτλ γιατι θα τους εβριζα αδικα...
το αμαξι ειχε 30000 χλμ ''μαμα''............

deepblue
01-04-09, 17:54
Παιδια χθες το βραδυ μεσα στιν κινηση ακουγα ενα γντουκ - γντουκ στην μηχανη....
σημερα ο Σπανος μου πε αλλαγη στην εγγυηση ολοκληρης της μηχανης....χτυπησε μπιελα...
320 coupe 10/2008....
χωρις να εχει προηγηθει κατι που να το δικαιολογει.....

ακομα δεν το χω χωνεψει.....
Παλι καλα να λες που σε καλυπτει η εγγυηση.
Οταν και Αν μαθεις πια η αιτια πες μας.

bimmer-corfu
01-04-09, 17:56
Καλά πότε πρόλαβες και έκανες 30.000 χιλιόμετρα? Εγώ έχω το Ε92 απο τον Οκτώβριο και έχω κάνει 12.000 με 4 ταξίδια

Christos 330i ///M
01-04-09, 17:58
Τι γινεται ρε παιδια ; ; ;

Με το καλο να τελειωσει ολο αυτο που περνας φιλε μου . . .

M_dolce
01-04-09, 18:00
Καλη δυναμη και με το καλο να το στρωσεις ξανα απο την αρχη!!

z3 2.2
01-04-09, 18:24
θετικη σκεψη μονο......εγγυηση και καινουριο ματερακι!!!θα σε καλυψουν με κανα αυτοκινητο αντικαταστασης?

Airness
01-04-09, 18:24
Αμα δεν σε θελει... Κουραγιο και σου ευχομαι πρωτη και τελευταια φορα...

xristos92
01-04-09, 18:26
κανω συχνα κορινθο - αθηνα οπως και Αττικη οδο καθημερινα....
μαζευονται...
αυτοκινητο δεν εδωσαν....

skatzoxoiros
01-04-09, 18:46
Χρήστο άστα αυτά...

Τους ψάρωσες όλους φίλε, άντε και του χρόνου! χαχαχαχα

Δε σου κρύβω οτι στην αρχή ψιλοψάρωσα και εγώ αλλα μετά είπα πως δε το έφερε στον Μωραίτη που το πήρε??? :-)))


ΥΓ Φαντάζομαι πόσων οι καρδιές πήγαν στην Κούλουρη! χαχαχαχα

xristos92
01-04-09, 18:57
Χρήστο άστα αυτά...

Τους ψάρωσες όλους φίλε, άντε και του χρόνου! χαχαχαχα

Δε σου κρύβω οτι στην αρχή ψιλοψάρωσα και εγώ αλλα μετά είπα πως δε το έφερε στον Μωραίτη που το πήρε??? :-)))


ΥΓ Φαντάζομαι πόσων οι καρδιές πήγαν στην Κούλουρη! χαχαχαχα


δυστυχως θα σου κοπει το γελιο φιλε ...........
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ...

ΑΘΗΝΑ ΤΟ ΠΑΘΑ

kplc16
01-04-09, 19:09
Αν ειναι αληθεια ...κουραγιο

xristos92
01-04-09, 19:25
παντα μου την εσπαγε η πρωταπριλια ποσο μαλλον σημερα που επαθα την ηττα και ολοι νομιζουν οτι κανω πλακα....

δεν ειμαι τοσο καφρος να κανω τετοια πλακα.... να μου συμπαραστεκονται τα παιδια και γελαω κανοντας φαρσα....

ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!! ΕΞΑΛΛΟΥ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΕΓΙΝΕ......:)

MSF
02-04-09, 00:36
Φίλε και εγώ στην αρχή πίστεψα ότι ήταν πρωταπριλιάτικο αστείο.Καλό κουράγιο!

stratos
02-04-09, 01:10
Συστηχώς συμβαίνει και πάλι καλά που ήταν μέσα στην εγγύηση. Εχω δεί SLK 2 μηνών να έχει τινάξει το καπάκι (ρογμούλα που το αχρήστεψε εντελώς). Υπομονή μέχρι να το πάρεις και ακομα περισσότερη μέχρι να το στρώσεις

xristos92
04-04-09, 15:47
παιδια το αμαξι ειναι στο Σπανο Συγγρου...
πριν το πασχα θα ειναι ετοιμο με καινουργια μηχανη 0 χλμ και εγγυηση του Σπανου...
το αμαξι το πουλαω 33000 ...ειναι 10/ 2008 αγορασμενο 49000 ...αλλα αυτη την εποχη μας το χαντακωσαν οι προσφορες..:drive2:

panagakiss
04-04-09, 17:36
παιδια το αμαξι ειναι στο Σπανο Συγγρου...
πριν το πασχα θα ειναι ετοιμο με καινουργια μηχανη 0 χλμ και εγγυηση του Σπανου...
το αμαξι το πουλαω 33000 ...ειναι 10/ 2008 αγορασμενο 49000 ...αλλα αυτη την εποχη μας το χαντακωσαν οι προσφορες..:drive2:

ON/OFF TOPIC:

Φιλε Χρηστο μολις τωρα μπηκα στο γκαραζ σου να δω τ' αμαξι (απο περιεργια)...
Εχω να πω ενα.. αν δεν θες κατι πιο δυνατο, ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ!!! Το αμαξι ειναι πανεμορφο και δεν καταλαβαινω γιατι να το δωσεις μιας και δεν εχει κλεισει ουτε χρονο και πλεον θα χει 0 χλμ. Βεβαια οπως λεει κι ο Σταματης "ετσι γιατι περιεργα την ειδα".. αμα υπαρχουν και τα γιουρα παρε οτι θες.. απλα πιστευω πως ειναι κριμα να το δωσεις τετοιο αμαξι :)

xristos92
04-04-09, 19:18
Φίλε μου όπως το πες...........θέλω κάτι πιο δυνατό....σε turbo μεριά...:angryfire... όχι bi-turbo:deal:

kplc16
04-04-09, 21:50
παιδια το αμαξι ειναι στο Σπανο Συγγρου...
πριν το πασχα θα ειναι ετοιμο με καινουργια μηχανη 0 χλμ και εγγυηση του Σπανου...
το αμαξι το πουλαω 33000 ...ειναι 10/ 2008 αγορασμενο 49000 ...αλλα αυτη την εποχη μας το χαντακωσαν οι προσφορες..:drive2:

off topic αλλα τωρα που το λες η BMW Τρικαλιωτης εστειλε ταχυδρομικως επιστολη στον κουμπαρο μου για εκπτωση 20% σε αγορα καινουργιου αυτοκινητου

stratos
04-04-09, 22:00
off topic αλλα τωρα που το λες η BMW Τρικαλιωτης εστειλε ταχυδρομικως επιστολη στον κουμπαρο μου για εκπτωση 20% σε αγορα καινουργιου αυτοκινητου

Που είναι τούτος? Ισχύει για πελάτες του που έχουν αγοράσει αυτοκίνητο ή και για καινούργιους πελάτες? Είναι λόγω τισ κρίσης ή επειδή μειώνεται/μειώθηκε το τέλος ταξινόμισης?

oldcarskickass
04-04-09, 22:57
Που είναι τούτος? Ισχύει για πελάτες του που έχουν αγοράσει αυτοκίνητο ή και για καινούργιους πελάτες? Είναι λόγω τισ κρίσης ή επειδή μειώνεται/μειώθηκε το τέλος ταξινόμισης?

Αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη, λογικά θα έστειλα στον φίλο γιατί είναι πελάτης, αλλά πιστεύω η προσφορά θα ισχύει για όλους, ήδη σκάνε στην τηλεόραση σποτάκια με αρκετά καλές εκπτώσεις.

xristos92
05-04-09, 12:44
παιδια για τους λογους που αναφερατε παραπανω δεν πουλαω το αμαξι....
αν θελετε καινουργιο ειναι τρελη ευκαιρια....
υπολογιστε 4-5 χιλιαρικα κατω λογω τελους ταξινομησης και αλλα 7 περιπου λογω της 20% εκπτωσης....

χθες μου εδειξαν καινουργια 325 κουπε 39800..............απλα ελεος!!!
316 κουπε χαλαρα κατω απο 30000

skatzoxoiros
05-04-09, 14:52
Χρήστο χαίρομαι για την απόφασή σου, όπως σου είπα και εχθές απο κοντά, πιστευω πως είναι πολύ άσχημη περίοδος να πουλήσεις μεταχειρισμένο και ιδίως τέτοιο κομμάτι σε τέτοια κατάσταση σε καλή τιμή....
Πάρε την νυφούλα σου λοιπόν, στρώστην πιο πολλά χιλόμετρα, άλλαζε της τα λαδάκια της πολύ πιο νωρίς, άσχετα με το τι λένε οι αντιπροσωπίες και βλέπεις...
Είναι ξεφτίλα να το δώσεις για 30 χιλιάρικα... Κράτα το, και βλέπεις αργότερα. Στο κάτω κάτω, στην εγγύηση είναι, το πολύ πολύ να σου ξανααλλάξουν μοτεράκι αν ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα :flipa:

kplc16
05-04-09, 17:54
Αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη, λογικά θα έστειλα στον φίλο γιατί είναι πελάτης, αλλά πιστεύω η προσφορά θα ισχύει για όλους, ήδη σκάνε στην τηλεόραση σποτάκια με αρκετά καλές εκπτώσεις.


ειχε αγορασει το 2004 sedan 316.
Αλλα νομιζω η προσφορα ισχυει για ολους κι εχει να κανει με τις αναδουλειες σε παγκοσμιο επιπεδο.
Δεν νομιζω ομως να ισχυει η προσφορα για τα θυριωδη BMW

Chalyps
06-04-09, 09:17
Φίλε Χρίστο όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά , θετική σκέψη!!
Καινούργιο μοτεράκι που διατηρεί την αξία του αυτοκινήτου σου, μεσο- μακροπρόθεσμα....σε καμια διετία δηλαδή, θα το πουλήσεις σε καλή τιμή.
Οχι τώρα μέσα στην κρίση και εν μέσω προσφορών.

kplc16
06-04-09, 17:04
Φίλε Χρίστο όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά , θετική σκέψη!!
Καινούργιο μοτεράκι που διατηρεί την αξία του αυτοκινήτου σου, μεσο- μακροπρόθεσμα....σε καμια διετία δηλαδή, θα το πουλήσεις σε καλή τιμή.
Οχι τώρα μέσα στην κρίση και εν μέσω προσφορών.


και να ξεπερασουμε την οικονομικη κριση δε νομιζω οτι τα μεταχειρισμενα θα συνεχισουν να πουλιουνται ακριβα στη Ελλαδα οι τιμες τους θα πεσουν πιο πολυ απο οσο φανταζεσαι. θα αρχισουν να τα απαξιωνουν και οι Ελληνες οπως οι Γερμανοι.
Ενδεικτικα γειτονας μου ειχε αγορασει καινουργιο το C180 καπου στο 1990...εως 1993.Δε μπορω να θυμηθω ακριβη ημερομηνια. Πιθανον 2η ή 3η χρονια που κυκλοφορησε το συγκεκριμενο μοντελο.
Το αυτοκινητο ειχε σιδερενιες 15αρες
Ψηφιακο κλιμα(μαλλον διζωνικο)
Ηλεκτρικα παραθυρα μονο εμπρος
Με λιγα λογια ξεβρακωτο.
Το πληρωσε καπου στα 10.000.000 δρχ
Το αντιστοιχο 1800 mercedes ποσο εκανε λιγο πριν την κριση και ποσο εχει μεσα στη κριση;Εχει 10,000,000 δρχ;τι σχεση εχουν τα 10000000 το 2009 με 10000000 το 1993;
ΚΑΜΙΑ!!!
Θελω να πω οτι τα αυτοκινητα μερα με τη μερα γινονται φθηνοτερα.Ποτε δεν επενδυεις χρηματα αγοραζοντας αυτοκινητο.

Χανεις λεφτα οταν το αγοραζεις και χανεις πολλα λεφτα οταν το πουλας
Γι αυτο και ο φιλος δε θα πρεπει να πουλησει το αμαξι του.
Αυτο που του ετυχε ηταν ατυχια. Και δεν ειναι λογος να ''να νιωθει κρυος με το αυτοκινητο του''
Το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι SUPER. Και δε το τραμπαρεις ουτε με impreza sti.
Απο ΒΜW πας σε ΒΜW ή σε Porsche
BMW ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

xristos92
07-04-09, 10:06
και να ξεπερασουμε την οικονομικη κριση δε νομιζω οτι τα μεταχειρισμενα θα συνεχισουν να πουλιουνται ακριβα στη Ελλαδα οι τιμες τους θα πεσουν πιο πολυ απο οσο φανταζεσαι. θα αρχισουν να τα απαξιωνουν και οι Ελληνες οπως οι Γερμανοι.
Ενδεικτικα γειτονας μου ειχε αγορασει καινουργιο το C180 καπου στο 1990...εως 1993.Δε μπορω να θυμηθω ακριβη ημερομηνια. Πιθανον 2η ή 3η χρονια που κυκλοφορησε το συγκεκριμενο μοντελο.
Το αυτοκινητο ειχε σιδερενιες 15αρες
Ψηφιακο κλιμα(μαλλον διζωνικο)
Ηλεκτρικα παραθυρα μονο εμπρος
Με λιγα λογια ξεβρακωτο.
Το πληρωσε καπου στα 10.000.000 δρχ
Το αντιστοιχο 1800 mercedes ποσο εκανε λιγο πριν την κριση και ποσο εχει μεσα στη κριση;Εχει 10,000,000 δρχ;τι σχεση εχουν τα 10000000 το 2009 με 10000000 το 1993;
ΚΑΜΙΑ!!!
Θελω να πω οτι τα αυτοκινητα μερα με τη μερα γινονται φθηνοτερα.Ποτε δεν επενδυεις χρηματα αγοραζοντας αυτοκινητο.

Χανεις λεφτα οταν το αγοραζεις και χανεις πολλα λεφτα οταν το πουλας
Γι αυτο και ο φιλος δε θα πρεπει να πουλησει το αμαξι του.
Αυτο που του ετυχε ηταν ατυχια. Και δεν ειναι λογος να ''να νιωθει κρυος με το αυτοκινητο του''
Το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι SUPER. Και δε το τραμπαρεις ουτε με impreza sti.
Απο ΒΜW πας σε ΒΜW ή σε Porsche
BMW ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ


φιλε μου οπως το πες '' νιωθω κρυος''...ισως ειναι απο την ξενερα που φαγα...ουτε 6 μηνες δεν ειχα κλεισει...

παντως σκεφτομαι για tts μερια.....:bananasmi

gian325
07-04-09, 10:22
Καλημερα σε ολους σας!
δυστηχως πριν 1 μηνα περιπου το Ε92 του φιλου μου 320 βαρεσαι και αυτο μπιελα!
ειναι μοντελο 1/2008 και αυτον τον καλυψε ο Σπανοσ με την εγγυηση!
τι να πω.....

z3 2.2
07-04-09, 10:23
Xρηστο μου τα αυτοκινητα ειναι πολυσυνθετα μηχανηματα που χαλανε.Οσο πιο πολυπλοκο ειναι ενα μηχανημα τοσες περισοτερες πιθανοτητες εχει να αστοχησει κατι.Στη δικια σου περιπτωση ειναι βαρυ το πληγμα στον εγωισμο σου και τιποτα παραπανω.Σκεψου μονο την επαγγελματικη αντιμετωπιση που ελαβες απο τον αντιπροσωπο και οτι αυτη η βλαβη δε θα σου κοστισει τιποτα.
Κατι τελευταιο,δεν υπαρχει τελειο προιον.Το προιον το κανει τελειο το aftersales.
Μη στεναχωριεσαι λοιπον,με το καλο να παρεις πισω το αυτοκινητο σου και τιποτα περισσοτερο.

ΓΙΑΝΝΗΣ
07-04-09, 10:29
Καλημερα σε ολους σας!
δυστηχως πριν 1 μηνα περιπου το Ε92 του φιλου μου 320 βαρεσαι και αυτο μπιελα!
ειναι μοντελο 1/2008 και αυτον τον καλυψε ο Σπανοσ με την εγγυηση!
τι να πω.....

Δευτερο???
Δεν μου ακουγεται καθολου καλα, για τοσο ισχυρο μεταλλο,νομιζο οτι οι γνωστες του φορουμ θα εχουν καλες αποψεις για το τι μπορει υποθετικα να το προκαλει!

xristos92
07-04-09, 14:04
μακαρι να βγω λαθος αλλα κατι δεν παει καλα αν ειναι το δευτερο.... να ξερετε οτι τα νεα μοτερ για λογους οικονομιας , ρυπων κτλ δουλευουν πολυ ''στεγνα'' ειδικα ψηλα.... ισως να ναι και αυτος ενας παραγοντας...

kplc16
07-04-09, 14:15
μακαρι να βγω λαθος αλλα κατι δεν παει καλα αν ειναι το δευτερο.... να ξερετε οτι τα νεα μοτερ για λογους οικονομιας , ρυπων κτλ δουλευουν πολυ ''στεγνα'' ειδικα ψηλα.... ισως να ναι και αυτος ενας παραγοντας...

τι εννοεις δουλευουν στεγνα;

xristos92
07-04-09, 14:18
ενα αμαξι ειναι καλο να εχει πλουσιο μιγμα στις ψηλες στροφες... να μην στεγνωνει απο καυσιμο...το γεγονος οτι σε σκισιμο το μοτερ αυτο ''μαμα'' δουλευει στεγνο δεν ειναι οτι καλυτερο...

xristos92
07-04-09, 14:21
φιλε μου Γιαννη ποσο χρονο εκαναν να του το φτιαξουν???

Sokrates E46
07-04-09, 14:54
ενα αμαξι ειναι καλο να εχει πλουσιο μιγμα στις ψηλες στροφες... να μην στεγνωνει απο καυσιμο...το γεγονος οτι σε σκισιμο το μοτερ αυτο ''μαμα'' δουλευει στεγνο δεν ειναι οτι καλυτερο...

Αλήθεια ισχύει?? Δεν το έχω ξαναακούσει αυτό. Εκτιμώ ότι ίσως είναι θέμα παρτίδας χωρίς ανάκληση.

gian325
07-04-09, 15:05
Νομιζω 4 - 5 μερες!

xristos92
07-04-09, 15:10
αληθεια????? ειναι μια βδομαδα μεσα και φαντασου απο τα νευρα μου δεν εχω παρει ακομα ουτε ενα τηλεφωνο... :bullhorn:

gian325
07-04-09, 15:32
Καταρχην πρεπει να ηρεμησεις και να πας να δεις τι κανουν στο αυτοκινητο σου!
του φιλου μου εδω 1 μηνα περιπου δουλευει ρολοι παντως!
απλα τυχερα ειναι αυτα η οντως εχουν προβλημα και δεν το εχουν παρει χαμπαρι ακομα στην BMW.

xristos92
07-04-09, 15:34
φιλε μου ποσα χιλιομετρα ειχε ο φιλος σου?

oldcarskickass
07-04-09, 22:46
ενα αμαξι ειναι καλο να εχει πλουσιο μιγμα στις ψηλες στροφες... να μην στεγνωνει απο καυσιμο...το γεγονος οτι σε σκισιμο το μοτερ αυτο ''μαμα'' δουλευει στεγνο δεν ειναι οτι καλυτερο...

Αυτό ισχύει για κινητήρες έμμεσου ψεκασμού.

γενικά πάντως στο μοτέρ πρέπει η περιοχή γύρω από το μπουζί να είναι πλούσια, δε μας ενδιαφέρει σε όλο το θάλαμο τι γίνεται.

και έτσι και αλλιώς το αν δουλεύει πλούσιο ή φτωχό δεν έχει καμία σχέση με το ότι χτύπησε μπιέλα.

Η μπιέλα είναι συνήθως σύμπτωμα κακής λίπανσης.

Επίσης τα μοτέρ αυτά είναι σχεδιασμένα ώστε να δουλεύουν φτωχά, δεν έχει βάση αυτό που λες. Αν ήταν έτσι ΟΛΑ τα diesel θα είχαν καταστραφεί στα 5 πρώτα χλμ λειτουργίας.

Zer0cooL
13-04-09, 13:52
Χρησταρα πως πουλας τετοιο μωρο βρε συ...Δε γινεται!
Μολισ σημερα παρηγγειλα ενα ιδιο...!!! Αν το ξερα θα περαν το δικο σου! Ειναι κουκλα, και ηταν απλα μια ατυχια που στην τελικη δε σου στοιχισε και τιποτα (μονο ψυχολογικα...).Να το χαιρεσαι και παλι δυνατο στο δρομο αλλα και στη εμφανιση που ειναι ολα τα λεφτα!!!

alen77
13-04-09, 13:55
ωχου πικρά! καλα κουραγια φίλε..το μόνο που μπορώ να πω!

Zer0cooL
01-06-09, 19:26
Χρηστο αυτο που ειναι στο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/268319/ το δικο σου ειναι???
Τελικα μετα την επιδιορθωση παει για πουλημα ? θα φυγει σφαιρα αν οντως θες να το πουλησεις γιατι απλα ειναι πανεμορφο!!!