PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις για Ε36 coupe


GIORGOS
03-08-04, 21:30
Παιδια θα ηθελα να μου λυσετε αυτην την απορια που εχω
Η 316coupe Ε36 εχει πισω δισκοφρενο.Αν οχι ποσο περιπου στοιχιζει να βαλεις και ποσο ευκολο ειναι?
Επισης ποσα αλογα ειναι?

STAIO-CI
03-08-04, 23:15
Απ'οτι ξερω το 316 Ε36 κουπε τα τελευταια μοντελα φορουσαν δισκοφρενο πισω και ειχαν 102 ή 105 αλογα.Οσο για το ποσο κοστιζει να βαλεις δισκοφρενο δεν ξερω.Νομιζω πως σε καποιο thread αναφερει καποιος κατι γι'αυτο. :cool:

GIORGOS
04-08-04, 00:09
Οκ ευχαριστω.Θα κανω τωρα μια αναζητηση να δω

GIORGOS
04-08-04, 01:26
Α και κατι ακομα.Εστω οτι θελω να παρω μια 316coupe ~15000Ε γινετε να ειναι στο ονομα μου εφοσον δεν δουλευω(σπουδαστης :) ) αλλα εχω τα λεφτα κατευθειαν?

Strax
04-08-04, 08:49
Για τέτοιες μετατροπούλες το καλύτερο είναι φυσικά αναζήτηση στα μεταχειρισμένα για να βρεις ακριβώς αυτό που ζητάς. Οι τιμές όπως καταλαβαίνεις παίζουν από παλιατζή σε παλιατζή. Πάντως νομίζω ότι θα βρεις άφθονα ανταλλακτικά για 316 μια και έχιυν γίνει αρκετές μετατροπές από 316 σε κάτι άλλο. Ίσως να βρεις και κάποιον εδώ! Για το άλλο θέμα, νομίζω ότι με το καινούριο φορολογικό σύστημα δεν έχεις τεκμήριο, αλλά ίσως να έχεις τεκμήριο αγοράς. Αλλά και αυτό λύνεται με δωρεά από γονείς. Πάντως δεν υπάρχει κάποια σοβαρή δυσκολία!

MPOWER
04-08-04, 08:53
Γίνεται αρκεί να έχεις το λεγόμενο "πόθεν έσχες" δηλαδή να έχεις συσσωρευμένα εισοδήματα (απο ενοίκια π.χ) που να αντιστοιχούν στο ποσό της αγοράς του αυτοκινήτου και εννοείται οτι πρέπει να κάνεις φορολογική δήλωση! Διαφορετικά θα πρέπει να παρουσιαστεί ως "δάνειο" απο τους γονείς σου για να είναι στο όνομά σου!

Υ.Γ Η λύση της δωρεάς έχει μεγάλη φορολογία.

M5-Matzos
04-08-04, 12:01
Το Ε36 Μ-Pack έχει 115 hp και όχι 105 φίλε staio, τώρα για τα πίσω δισκόφρενα μερικά από τα τελευταία 1998 μοντέλο φοράνε δισκόφρενα, το κα΄λυτερο για να τα βρεις είναι να ψάξεις σε μεταχειρισμένα αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τα βρεις. Εγώ έχω ένα 316 Μ-Pack 1998 και φοράει πίσω δισκόφρενα.

mpikounis
04-08-04, 12:18
Γίνεται αρκεί να έχεις το λεγόμενο "πόθεν έσχες" δηλαδή να έχεις συσσωρευμένα εισοδήματα (απο ενοίκια π.χ) που να αντιστοιχούν στο ποσό της αγοράς του αυτοκινήτου και εννοείται οτι πρέπει να κάνεις φορολογική δήλωση! Διαφορετικά θα πρέπει να παρουσιαστεί ως "δάνειο" απο τους γονείς σου για να είναι στο όνομά σου!

Υ.Γ Η λύση της δωρεάς έχει μεγάλη φορολογία.
Αν δεν κανω λαθος η κυβερνηση συζηταει σοβαρα να καταργησει εντελλως και το "πόθεν έσχες" στα αυτοκινητα, αν δεν το εχει κανει ηδη. Οπως και να εχει καλο θα ηταν να ελεγξεις πριν κανεις οτιδηποτε ωστε να εισαι οκ.

GIORGOS
04-08-04, 12:37
Ευχαριστω θα ρωτησω βεβαια οταν ειναι αλλα δεν κανω φορολογικη δηλωση ουτε εχω εισοδημα βεβαια δουλευω σε καφετερια αλλα δεν φαινετε πουθενα.

Fanatic
04-08-04, 16:36
Το Ε36 Μ-Pack έχει 115 hp και όχι 105 φίλε staio, τώρα για τα πίσω δισκόφρενα μερικά από τα τελευταία 1998 μοντέλο φοράνε δισκόφρενα, το κα΄λυτερο για να τα βρεις είναι να ψάξεις σε μεταχειρισμένα αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να τα βρεις. Εγώ έχω ένα 316 Μ-Pack 1998 και φοράει πίσω δισκόφρενα.

115 αλογα??Το 1600?Εισαι σιγουρος?115 εχει το 318.Περιεργο μου φαινεται.. :confused: