PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφημισεις Audi


TheCondor
10-07-05, 23:15
Καλησπερα συνBMWακηδες, ( οπως συναδελφοι ενα πραγμα )

Πρωτα απο ολα να ξεκαθαρισω την γνωμη μου για αυτη τη μισητη εταιρεια που το μονο που ξερει να κανει τοσα χρονια ειναι να ερχεται δευτερη και καταιδρωμενη πισω απο τη BMW-Mercedes νομιζοντας οτι εχει την ιδια ποιοτητα, ανεση, επιδοσεις, image-prestige και αλλα πολλα.

Επισης πιστευω προσωπικα οτι απο ομορφια τα αμαξια της Audi ειναι επιεικως εκτρωματα και αυτο επειδη ακομα και εγω θα μπορουσα να σχεδιασω πιο ομορφα αμαξια. ( το εννοω ). ( οχι οτι μου αρεσουν πλεον τα BMW, αλλα και παλι απο τα Audi τα προτιμουσα με χιλια )

Προσεξε κανεις αυτη τη διαφημιση του Quattro και καλα που ειναι 25 χρονια τωρα ( χεστηκε η φοραδα στο αλωνι για το quattro - μετα συγχωρησεως ) ??

Που δειχνει κατι κλειδια κρεμασμενα σε τεσσερα καρφια στον τοιχο ( σχοιματιζοντας το λογοτυπο της ακατανομαστης ) και μαλιστα, το τελευταιο κλειδι που δειχνει ειναι αυτο των επιδοσεων και ειναι της BMW.

Ποια η γνωμη σας για αυτην-για τετοιου ειδους διαφημισεις?? Δεν υπαρχει θεμα μηνυσης για πνευματικα δικαιωματα η τιποτα τετοιο???

Εγω παντως πιστευω οτι ειναι απο αθλιο εως πολιτικη του βουρκου σε διαφημιση της εταιρειας σου ( οποιουδηποτε την εταιρεια ) να χρησιμοποιεις αλλωνων ονοματα για να δειξεις το ποσο μεγαλος εισαι. Το μονο που καταφερνεις ειναι να δειξεις την μικροτητα του marketing management σου και να ασχολεισαι με αλλους οταν καυχιεσαι πως αυτους τους αλλους τους εχεις ξεπερασει.

Αντε γιατι τα παιρνω :smashtard

Και εχω και ενα φιλο που λεει οτι η Audi εχει ξεπερασει την BMW εδω και χρονια, ΑΛΛΑ, ΑΛΛΑ ΛΕΩ, το αμαξι των ονειρων του ειναι ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ, το Μ3 Ε30!! ( εκει του λεω η συζητηση τελειωνει φιλε μου, απλα τα πραγματα ) Που μακαρι ( δεν ειναι καταρα για αυτον, αλλα ευχη για εμας ) να μην αποκτησει ποτε του Μ3 Ε30, γιατι τοτε θα φουνταρω. :D ( εδω που τα λεμε ειναι 23 χρονων παλικαρι που ασχολειται με αμαξια τρελα και εχει γνωσεις, αλλα δεν εχει διπλωμα και δεν ξερει να οδηγει :bs: ) Τελος παντων. Με τα πολλα συγχυζομαι οταν καποια ατομα καυχιουνται για πραγματα οπως αυτα. Για την Audi για παραδειγμα, που οταν η BMW ειχε ενα 635csi αυτη δεν ηξερε τι θα πει ροδα - τα παιρνω ειπαμε.

Ειμαι κολλημενος ρε παιδι μου τι να κανω. Με ποτισε ο πατερας απο μικρο με το ναρκωτικο που λεγεται BMW και τωρα δεν γινεται να απεξαρτηθω!! Ειναι πολυ αργα γιατρε μου!! :shakehead

manosm3
10-07-05, 23:26
Που δειχνει κατι κλειδια κρεμασμενα σε τεσσερα καρφια στον τοιχο ( σχοιματιζοντας το λογοτυπο της ακατανομαστης ) και μαλιστα, το τελευταιο κλειδι που δειχνει ειναι αυτο των επιδοσεων και ειναι της BMW.

Ποια η γνωμη σας για αυτην-για τετοιου ειδους διαφημισεις?? Δεν υπαρχει θεμα μηνυσης για πνευματικα δικαιωματα η τιποτα τετοιο???


Λογικα θα εχει παρει δικαιωματα. Κια στο παρελθον ειχε γινει αναλογη διαφημιση της ford. Αλλα που ειναι το προβλημα; Μας κανει διαφημιση χωρις να πληρωνουμε! ;)
Αυτο θα επρεπε να τιμαει την BMW!

TheCondor
10-07-05, 23:29
Λογικα θα εχει παρει δικαιωματα. Κια στο παρελθον ειχε γινει αναλογη διαφημιση της ford. Αλλα που ειναι το προβλημα; Μας κανει διαφημιση χωρις να πληρωνουμε! ;)
Αυτο θα επρεπε να τιμαει την BMW!

Δεν ξερω, εμενα μου καθεται στο λαιμο παντως ρε γαμωτο.

Η εταιρεια που στην ουσια αρχισε να φτιαχνει αμαξια μετα το 90-93 να νομιζει οτι πλεον ειναι η καλυτερη και αλλα τετοια ευτραπελα. Δεν το δεχομαι και ουτε προκειται. :soapbox:

Οπως λεει και ο πατερας μου, τα Audi και κατι τετοιες αλλες μ@λ@κιες ειναι τα φτωχα ξαδερφακια της BMW. Οι πεινασμενοι που ποτε δεν χορταινουν με ο,τι και να τους δωσεις :bs: :smashtard

Nick_compact
11-07-05, 15:59
Που πήγε ρε παιδιά το post μου;Δεν έγραψα τίποτα κακό στην τελική

Panoz
11-07-05, 16:03
Που πήγε ρε παιδιά το post μου;Δεν έγραψα τίποτα κακό στην τελική

Φίλε Nick_compact το post σου μεταφέρθηκε στο thread Audi vs BMW!