PDA

Επιστροφή στο Forum : NEW Z4 FIRST LIVE PHOTOS IN GREECE


stef
29-04-09, 18:58
Και επειδή ασχολούμαστε με τα BMW λιγάκι πάρτε και τις ΠΡΩΤΕΣ φωτογραφίες της Ζ4 SDrive 35i στην Ελλάδα, πριν από οποιοδήποτε περιοδικό.....!!!
Μάλλον ανοίγω το καλύτερο topic του καλοκαιριού!! χαχα
O stef χτυπάει πάντα πρώτος....

giannis_E-46
29-04-09, 19:05
πολυ καλη δουλεια φιλε. και πολυ τυχερος ο κατοχος της. οσο για το Z4 απλα τελειο.........ερωτας με την πρωτη ματια

stef
29-04-09, 19:10
Δεν είναι τυχερός ο κάτοχος της, απλά στέλεχος της BMW Hellas...

giannis_E-46
29-04-09, 19:22
Δεν είναι τυχερός ο κάτοχος της, απλά στέλεχος της BMW Hellas...

οπως και να χει τυχερος ειναι:jester:

stef
29-04-09, 19:34
Αυτά να τα βλέπουν "κάποιοι" που νόμιζαν ότι θα ανέβαζαν πρώτοι φωτογραφίες...... χαχαχα

Speedy
29-04-09, 19:38
Aπλα κουκλα!!!!
πανεμορφο αυτοκινητο, ποια slk.....

Geo_3D
29-04-09, 19:39
Αυτο σηκωνει "πολεμο"!!!!!!!!:D:p:

stef
29-04-09, 19:41
Έλα Geo σε περιμένω!
Και πρόσεξε ε? Σήκωσα φώτο full full extra, DKG, 19άρες , αερανάρτηση, 35άρι...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΑΠΛΑ!!!

Speedy
29-04-09, 19:43
Χαχαχαχα...

Συγνωμη δηλαδη δεν ειναι ποιο ομορφη??:bugeye:
Αν και υποκειμενικο.. προσωπικη εκτιμηση!!

stef
29-04-09, 19:46
Είναι θέμα συνήθειας... εγώ προσωπικά από πίσω ακόμη έχω μια αμφιβολία!!
Μούρη όμως καμία!!

MAD-13
29-04-09, 19:49
ΣΟΥΠΕΡ!!
θα κανουμε διαδηλωση στη Γλυφαδα να την δουμε Live!!!

Απο οτι εχω δει εως τωρα σε ολες τις φωτο σε αυτο το αμαξι πανε πολύ τα "φωτεινά" ανοιχτά χρώματα, οπως το λευκο και το μπλε στα διαφημιστικά... το μαυρο δεν με ενθουσίασε σε κατι φωτο που το ειδα.. εκτος αν εφταιγε ο φωτογράφος!!

υ.γ. Βιογραφικά στη BMW Hellas που στελνουμε??? :-P :D

Speedy
29-04-09, 19:50
Το κωλαρακι τις ειναι φτυστος πισινος απο 6αρα με καποιες ψιλολεπτομερεις....τωρα κωλος απο 6αρα και ασχημος δεν παιζει...

bmw/E81/tii
29-04-09, 19:55
πωω τη νιφη ειναι αυτη ρε παιδια?? ενα μεγαλο μπραβο σε αυτον που την παντρευτηκε....
τα σπαει!

Kostas Christ
29-04-09, 20:42
εμενα παντως απο φωτογραφιες πιο πολυ μου αρεσε σε μαυρο...

MaSt0RaS
29-04-09, 20:48
οχι ρε παιδια σε ασπρο ειναι τελειο..!

stef
30-04-09, 12:59
Γενικά σε ανοιχτόχρωμα χρώματα!

Spanti
30-04-09, 13:20
σεε μαύρο είναι ένα σκαλί πάνω

http://www.youtube.com/watch?v=wnhky2p1lY4

stef
30-04-09, 13:27
Πολύ ωραία όντως!

Sp!ros G
30-04-09, 13:42
Προσωπικη αποψη,αλλα νομιζω πως το ασπρο ειναι λιγο για αυτο το αμαξι.

Στο βιντεο πιο πανω που ειναι μαυρο το αυτοκινητο φαινεται Φοβερο!!

Δεν το περιμενα να με εντυπωσιασει ετσι μονο με μια αλλαγη χρωματος.

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
30-04-09, 13:44
Tρελα παιδια τρελαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

arisk
30-04-09, 13:59
Καταρχην ευχαριστω το φιλο για τις φωτογραφιες! Φιλε εισαι παντου...!! :love:

Εκανα μια γρηγορη ερευνουλα περι τινος προκειται το αμαξι... Μου ειπαν οτι ειναι "δημοσιογραφικο" και ανηκει στην BMW-Hellas.
Η επισημη παρουσιαση του Ζ4 θα γίνει στις 14 Μαιου στην Αθηνα οποτε θα ανακοινωθει επισημα και η τιμη και οι εκδοσεις του αυτοκινητου. Επειτα, τις αμεσως επομενες ημερες θα αρχισουν να καταφτάνουν τα αυτοκινητα στις εκθεσεις των αντιπροσωπων...

DimitrisZ4
30-04-09, 14:04
προτιμω το Imola red Z4 M e85...το μωρο μου!

arisk
30-04-09, 14:24
Εγω παντως απο σημερα κανω τις απαιτουμενες διορθωσεις στο γκαραζ μου ωστε να υποδεχτει το Ζ4... Μην ερθει το κουκλι και δυσκολευεται να μπει... :bugeye:

bmw316i
30-04-09, 14:28
Εχθές το απογευματάκι πέτυχα ένα τέτοιο, ολόιδιο και μάλιστα είχα προτεραιότητα αλλά το άφησα να περάσει να δω και τα οπίσθιά του...
Από κοντά είναι πολύ πιο θεικό από τις φωτογραφίες!Σκέτη τρέλα...
Πρόλαβα και το τράβηξα με το κινητό μια αλλά δεν είναι καθόλου καλή σε ανάλυση...
Θα την ανεβάσω όμως!!

Stef με πρόλαβες....αλλά με πολύ καλυτερο τρόπο!!!

bmw316i
30-04-09, 14:40
Να και η photo...

bmw520e39
30-04-09, 15:06
ωραια δουλεια φιλε stef. απο οτι βλεπω παντως η καινουρια ειναι κοινα αποδεκτη απο ολους μας και στο μονο που διαφωνουμε ειναι το χρωμα.Αυτο ειναι διλημμα.....συμφωνειτε;;;

graf-art-7
30-04-09, 15:12
Oντως φαινεται τρομερα ομορφη απο τις φωτο,,, και απο κοντα αμα την βλεπεις θα παθαινεις την πλακα σου. Αυτες οι γραμες στο εξωτερικο το κανουν πολυ αγριο και το εσωτερικο ειναι αλλου.
Αν και υπαρχει μια slk στο γκαραζ μου,, πιστευω οτι η z4 την εχει ξεπερασει σε ολα τα επιπεδα (ομορφια, τεχνολογια, εμφανιση...) καλα για το tt δεν το συζηταμε.

Μακαρι να βγει και με το V8 της m3 , θηριο θα γινει...

GREY
30-04-09, 15:49
Αμαξάρα..απλά..

arisk
30-04-09, 17:39
Εχθές το απογευματάκι πέτυχα ένα τέτοιο, ολόιδιο και μάλιστα είχα προτεραιότητα αλλά το άφησα να περάσει να δω και τα οπίσθιά του...
Από κοντά είναι πολύ πιο θεικό από τις φωτογραφίες!Σκέτη τρέλα...
Πρόλαβα και το τράβηξα με το κινητό μια αλλά δεν είναι καθόλου καλή σε ανάλυση...
Θα την ανεβάσω όμως!!

Stef με πρόλαβες....αλλά με πολύ καλυτερο τρόπο!!!

Φιλε μου μιας και στην φωτο που ανεβασες δεν φαινεται η πινακιδα, μηπως μπορεις να μας πεις αν ειναι ιδια με τις φωτο του Stef...?? Είναι σημαντικο για μενα, αν ειναι ενα το αμαξι που κυκλοφορει στην Αθηνα ή αν ειναι περισσότερα... :nixweiss:

bmw316i
30-04-09, 17:53
Φιλε μου μιας και στην φωτο που ανεβασες δεν φαινεται η πινακιδα, μηπως μπορεις να μας πεις αν ειναι ιδια με τις φωτο του Stef...?? Είναι σημαντικο για μενα, αν ειναι ενα το αμαξι που κυκλοφορει στην Αθηνα ή αν ειναι περισσότερα... :nixweiss:

Το αμάξι είναι το ίδιο μ αυτό που έχει φωτογραφίσει ο stef, απλά έκρυψα την πινακίδα για γνωστούς λόγους...

Leonidas_Thess
30-04-09, 18:01
Μπραβοσας βρε παιδια ειστε απιστευτοι και δεν σαν ξεφευγει τιποτα. Το εργαλείο ειναι απλά ΤΡΕΛΟ.


Αλλα ΗΜΑΡΤΟΝ δεν το λυπηθηκε να παρατήσει ετσι στο πεζοδρόμιο το ΦΙΔΙ .

Εσεις θα το παρατούσατε έτσι?????????????

tzimiani
30-04-09, 18:05
Μπραβοσας βρε παιδια ειστε απιστευτοι και δεν σαν ξεφευγει τιποτα. Το εργαλείο ειναι απλά ΤΡΕΛΟ.


Αλλα ΗΜΑΡΤΟΝ δεν το λυπηθηκε να παρατήσει ετσι στο πεζοδρόμιο το ΦΙΔΙ .

Εσεις θα το παρατούσατε έτσι?????????????

Τι να τον νοιάζει? δικό του ήταν? ή μήπως το έιχε πληρώσει?

Leonidas_Thess
30-04-09, 18:17
Ετσι ειναι με ξενους Κ*****ς κανουν τους Π*******ς χαχαχαχαχαχαχα

Sp!ros G
30-04-09, 18:20
Ενταξει δεv παθαινει και τιποτα αν ανεβηκε και ενα πεζοδρομιο.Αντεχουνε τα BMW!!:D

MAD-13
01-05-09, 13:28
Τελικα εχουμε στο περιπου τιποτα ενδεικτικές τιμές για τα 3 μοντέλα για Ελλάδα???

Καλό Μήνα!

JimPik
01-05-09, 14:04
εχει απιστευτη κοψια....

πωπωπωπωπωπωπωπωπω.....

μαναρι....

EVERGET
01-05-09, 15:21
Για νέο z4 θα ήθελα κάτι σε πιο σκληροπυρηνικό roadster παρά αυτό που μοιάζει με εξευγενισμένη έκδοση του προηγούμενου. Το ότι θα πουλήσει είναι σίγουρο διότι ο έλληνας ψοφάει για κυριλέ οχήματα. Μήπως όμως η νέα z4 είναι ένα αμάξι σχεδιασμένο από γυναίκες (όντως) για "γυναίκες"?

arisk
01-05-09, 15:25
Ρίξτε μια ματιά στο 1.15 του βίντεο και πείτε μου την άποψη σας για το σαλόνι της βασικής έκδοσης του Ζ4...
http://www.youtube.com/watch?v=F3_SWHgFyjE&feature=related

Sp!ros G
01-05-09, 15:36
Νομιζω πως ενα σπορ καθησμα της BMW εκτος απο τη χρηστικοτητα που προσφερει

ειναι και πανεμορφο.Προσωπικα θα επελεγα τα σπορ καθησματα,τα απλα νομιζω πως κανουνε πιο

λιτο το σαλονι ενος BMW.

stelmaniac
01-05-09, 16:00
Κατ εμε ειναι το πιο ομορφο bmw απο τοτε που σταματησε η παραγωγη του Ε46....

arisk
01-05-09, 16:09
Εμενα γιατι μου φανηκαν κακοφτιαγμενα και με τραγικο φινιρισμα?? Μακαρι να εχεις δικιο και να κανω λαθος!! Μου φανηκαν απαραδεκτα... Και αναρωτιουμουν αν ειναι δυνατον να εχει μια BMW τοσο απαραδεκτα καθισματα...!!?? Μακαρι να κανω λαθος... :shakehead

MaSt0RaS
01-05-09, 16:21
Εμενα γιατι μου φανηκαν κακοφτιαγμενα και με τραγικο φινιρισμα?? Μακαρι να εχεις δικιο και να κανω λαθος!! Μου φανηκαν απαραδεκτα... Και αναρωτιουμουν αν ειναι δυνατον να εχει μια BMW τοσο απαραδεκτα καθισματα...!!?? Μακαρι να κανω λαθος... :shakehead

τα πρωτα ηταν απαραδεκτα μετα τα κοκκινα θα πρεπει να ιεναι τα σπορ ηταν ομορφα!

arisk
01-05-09, 18:16
Οντως ετσι, τα μπεζ ειναι τα απλά καθίσματα και τα κόκκινα είναι τα σπόρ...

JimPik
02-05-09, 00:32
οχι τυχαια ακριβως αυτος ο συνδυασμος χρωματων και ζαντας ηταν στο Concorso di Eleganza Villa d'Este....

MAD-13
02-05-09, 10:40
Καθήστε ρε παιδιά γιατι θα τρελαθούμε...:calm:
Μια χαρα ειναι τα κάθισματα...
Το χρώμα τα αδικει 1000%! Αυτο το μπέζ-δερματί... το χρώμα του Ελληνα... και του κινέζου... :p
Σε οτι καθισμα και σε οτι αμαξι και να βάλεις αυτο το τραγικό χρωμα το ιδιο απαισιο αποτέλεσμα βγαινει πάντα!
Δειτε τα σε μαυρο ή σκουρο γκρι κλπ και τα ξαναλέμε..


BTW μήπως μαθαμε τιποτα για τιμές?

Τελικα εχουμε στο περιπου τιποτα ενδεικτικές τιμές για τα 3 μοντέλα για Ελλάδα???

Καλό Μήνα!

konas
02-05-09, 10:52
Εγω παλι νομιζω οτι εχασε το χαρακτηρα της BMW Ζ4.
Πολυ 'μερσεντιζει' , πολυ κυριλε πολύ 'του σαλονιου' ρε γμτ.

Εν τω μεταξυ και τα τεστ στα περιοδικα του εξωτερικου που ειδα, αντιστοιχα λενε και επιπλέον οτι το πατημα της στα ορια στο δρομο δεν ειναι τοσο καλό οσο της προηγουμενης. Ειναι ξεκαθαρα για 'γαμπρους' και για 'γαμπρικό οδηγημα'.

JimPik
02-05-09, 13:20
κορυφαια ατακα...

για γαμπρους!!!!!

πιστευω ομως οτι σε σκουρα χρωματα εκει που θα ηταν οι προβολεις ομιχλης που εχει κατι πλαστικα βαμμενα ασπρα η σε τυπου νικελ αυτα θελουν απαραιτητως βαψιμο στο χρωμα του αυτοκινητου...

EVANGELOS
02-05-09, 18:06
Δυστυχώς έχουμε και επίσημα slk bmw ...

sciroccoR
02-05-09, 18:08
ευτυχως ..καιρος ηταν θα ελεγα εγω...τα πανια για κουκουλα δεν μαρεσουν προτιμω το κρανος....

EVANGELOS
02-05-09, 18:11
ευτυχως ..καιρος ηταν θα ελεγα εγω...τα πανια για κουκουλα δεν μαρεσουν προτιμω το κρανος....

Υπήρχε και το κουπέ !!!

sciroccoR
02-05-09, 18:15
λιγο ασχημο για μενα!!

EVANGELOS
02-05-09, 18:16
λιγο ασχημο για μενα!!

Το τελευταίο αντρικό για μένα !!!

sciroccoR
02-05-09, 18:20
ουαοο υποκλινομαι στην αντριλα!

EVANGELOS
02-05-09, 18:21
ουαοο υποκλινομαι στην αντριλα!

ουαου κι εγώ το ίδιο !

konas
02-05-09, 18:23
Δυστυχώς έχουμε και επίσημα slk bmw ...

Το τελευταίο αντρικό για μένα !!!


Ετσι ακριβως !!! Κριμα αλλα ετσι ειναι. Και οταν μια εταιρεια 'χανει' το προσανατολισμό της και αρχιζει να κυνηγαει αλλην, τοτε το αποτελεσμα ειναι προδιαγεγραμμένο.

Εκτος πια κιαν αλλάζει γενικα ο κόσμος (πελάτης) προς το πιο mild και δεν το εχω παρει ειδηση

stef
02-05-09, 21:37
Καταρχην ευχαριστω το φιλο για τις φωτογραφιες! Φιλε εισαι παντου...!! :love:

Εκανα μια γρηγορη ερευνουλα περι τινος προκειται το αμαξι... Μου ειπαν οτι ειναι "δημοσιογραφικο" και ανηκει στην BMW-Hellas.
Η επισημη παρουσιαση του Ζ4 θα γίνει στις 14 Μαιου στην Αθηνα οποτε θα ανακοινωθει επισημα και η τιμη και οι εκδοσεις του αυτοκινητου. Επειτα, τις αμεσως επομενες ημερες θα αρχισουν να καταφτάνουν τα αυτοκινητα στις εκθεσεις των αντιπροσωπων...


Το ξέρω το ξέρω!!!!
Χαχαχα
Είμαι μακράν μπροστά σου!!!
Πλακα κάνω!!

stef
02-05-09, 21:38
Το αμάξι είναι το ίδιο μ αυτό που έχει φωτογραφίσει ο stef, απλά έκρυψα την πινακίδα για γνωστούς λόγους...


Δεν νομίζω ότι είναι κακό να φαίνονται και οι πινακίδες!!

stef
11-05-09, 20:45
Πάντως κακά τα ψέματα το νέο Ζ4 δεν έχει ΚΑΜΙΑ αχέση με ο,τιδήποτε άλλο roadster μας είχε συνηθήσει η BMW!

arisk
11-05-09, 23:31
Μετράω μέρες λέμεεεεεεεε...!! Και είναι και λίγες... Στις 3 Μαϊου που μπήκαμε στο σύστημα το αυτοκίνητο ήταν ήδη καθ'οδόν απο Γερμανία για Ελλάδα...!! Πόσες μέρες επιτέλους μπορεί να κάνει...?? Λογικά φαντάζομαι οτι το πολύ-πολύ σε μιά δομάδα το αυτοκίνητο θα είναι εδώ...!! Μένει να ανακοινώσει τιμές η BMW (έλεος κοιμούνται...?? Ιούνιος κοντεύει...!!) ώστε να εκτελωνιστεί και να το πάρωωωωωωωω...!!

Όταν είχα μπροστά μου τρείς μήνες αναμονής δεν με πείραζε, έκανα υπομονή... Τώρα που έχω να περιμένω μόνο κάποιες μέρες ή βδομάδες έχω τρελαθεί...!!

panagiotisE46ci
11-05-09, 23:34
συγνωμη ι νεα Ζ 4 κυκλοφορει ειδι στους Ελληνικους δρομους?????????

arisk
11-05-09, 23:43
Όχι... Είναι μόνο κανα-δυο αμάξια που ανήκουν στην BMW-Hellas... Την περιμένουμε...!!

bmw5argolida
11-05-09, 23:43
Προσωπικη αποψη,αλλα νομιζω πως το ασπρο ειναι λιγο για αυτο το αμαξι.

Στο βιντεο πιο πανω που ειναι μαυρο το αυτοκινητο φαινεται Φοβερο!!

Δεν το περιμενα να με εντυπωσιασει ετσι μονο με μια αλλαγη χρωματος.

+1

Και εμενα τουλαχιστον στο video το μαυρο της παει περισσοτερο και δειχνει πιο αγριο απο το λευκο των φωτογραφιων. Οχι ομως οτι θα με χαλαγε το λευκο απλα νομιζω οτι τα περισσοτερα θα ειναι λευκα και θα γινει ''σουπα'' τελικα η αγορα...

panagiotisE46ci
11-05-09, 23:46
nai οκ ειδα σε προηγουμενα ποστ οτι ειδαν καποια παιδια στους δρομους,εγω τυχαινει 2 μερες τωρα να βλεπω το νεο Ζ εξω απο μια μονοκατοικια στην Κηφισια.ειναι σε ασιμη χρωμα μεταλλικο με κοκκινο χρωμα εσωτερικο
παντα για μενα προσωπικι αποψη ειναι οτι το παλιο Ζ ειναι πολλυ πιο ομορφο και παντα εξωτερικα γραφω γιατι για τις αλλες συγκρισεις δεν γνωριζω
ειναι καπος κακογουστο το σχεδιο και δυστηχως δεν ειμουν ο μονος που το ελεγε μπρωστα σε 4 ατομα.με τοσα λεφτα που κανει σαφως και θα προτημουσα μια slk η και μια αλφα ρομεο spider

arisk
11-05-09, 23:47
Το μαύρο 35αρι που είδα απο κοντά ήταν κλάσεις ανώτερο απο κάθε άλλο χρώμα...!! Το βοηθούσαν και οι ασημί γρίλιες της μάσκας που τόνιζαν ακόμη περισσότερο τον επιθετικό του χαρακτήρα...

panagiotisE46ci
11-05-09, 23:49
Όχι... Είναι μόνο κανα-δυο αμάξια που ανήκουν στην BMW-Hellas... Την περιμένουμε...!!

wpa!!!
το οχημα αυτο ειναι συνεχεια εκει δεν εχω προσεξει αν εχει σηματα της βμς ελλας

arisk
11-05-09, 23:50
Εγω πάλι το βλέπω ακριβώς αντίθετα... Σωστά το είπες όμως φίλε μου! "Προσωπική άποψη"... Ως γνωστόν σε άλλους αρέσουν οι ξανθιές, σε άλλους οι μελαχροινές, σε άλλους οι κοκκινομάλες... Υπάρχουν και κάτι περίεργοι που προτιμούν τις καστανές...!! Χαχαχαχχχ... Αστειεύομαι και οι καστανές καλές είναι...!! Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει...

arisk
11-05-09, 23:52
Ούτε το λευκό που κυκλοφορεί για την εκπαίδευση των dealers και τα τέστ των δημοσιογράφων έχει σήματα της BMW-Hellas. Βασικά δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα καν την τιμή οπότε δεν θα μπορούσαν να αρχίσουν να παραδίδουν αυτόκίνητα στους πελάτες...

panagiotisE46ci
12-05-09, 00:05
pantos kai εγς οταν το ειδα νομιζα οτι ειναι το παλιο Ζ οποτε αφτος που το εχει ,εχει καλα κονε ι ειναι σε καμια βμς ελλας

stef
12-05-09, 00:20
Εδώ και ένα μήνα τουλάχιστον υπάρχει στην Ελλάδα!

crazy_beaver
12-05-09, 02:02
Ειμαι ερωτευμενος και το θελωωωωωωωωωωωωωωω!Το εχει παραγκηλει γνωστος απο κορινθο και αναμενεται!!!!!!Σνιφ σνιφ κ@λ@φαρδος!!!!!!!!!!!

kacey
12-05-09, 21:11
Στο Γκαζι πριν 2 εβδομαδες:

http://img19.imageshack.us/img19/337/newz43.jpg http://img19.imageshack.us/img19/6246/newz42.jpg http://img19.imageshack.us/img19/861/newz41.jpg

arisk
12-05-09, 21:49
Νομίζω πως η ζαντούλα μου τα σπάει...