PDA

Επιστροφή στο Forum : Z4 2,2 η 3.0?


orpheus
05-05-09, 13:10
γεια σας φιλοι ειμαι σε σκεψεις προκειμενου να αγορασω μια Ζ4 ,και θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε καποια θεματακια που εχω.
Καταρχην το προφιλ μου σαν υποψηφιος αγοραστης
Νεος ανυπαντρος με μπολικη μποεμικη διαθεση που πιστευει οτι δεν θα ζησει για παντα και ψαχνει διασκεδαστικο τροπο να χαλασει τα λεφτα του (οχι πολλα) ψαχνει διθεσιο cabrio με μεγαλο fun factor , τα φαναρια και οι τελικες δεν με ενδιαφερουν.Ειμαι αναμεσα στο 2.2 με τα 170 αλογα η στο 3.0 με τα 231 αλογα οπωσδηποτε παντως straight six. Η καρδια θελει 3.0λτ το μυαλο 2.2 λτ . τα ερωτηματα που εχω ειναι τα εξης

αξιζουν τα παραπανω λεφτα στα εξοδα διαβιωσεις με το τριλιτρο σε σχεση με το 2.2
εχουν σημαντικη διαφορα?
αυτα που ξερω εγω σαν διαφορα ειναι τα τελη κυκλοφοριας 580με 460 στην ασφαλεια δεν ξερω λιγο μαλλον, στην καταναλωση? στην συντηρηση?
επισης σκεφτομαι να περιμενω λιγο μεχρι να κυκλοφορισει το καινουργιο ζ4 γιατι θεωρω οτι θα πεσουν λιγο οι τιμες .
αυτα τα ολιγα ....για πειτε.........:hello::hello::hello:

ΔημητρηςΜ3
05-05-09, 13:13
3.0 με τη μια γιατι θα φας τετοιο κολημα που στο τελος θα θελεις να το κανεις 3.0
γι αυτο παρτω ετοιμο για να μη σου βγει 2πλασιο και 3 πλασιο στο τελος οπως εμενα!!

bill987
05-05-09, 13:15
γεια σας φιλοι ειμαι σε σκεψεις προκειμενου να αγορασω μια Ζ4 ,και θα ηθελα την γνωμη σας πανω σε καποια θεματακια που εχω.
Καταρχην το προφιλ μου σαν υποψηφιος αγοραστης
Νεος ανυπαντρος με μπολικη μποεμικη διαθεση που πιστευει οτι δεν θα ζησει για παντα και ψαχνει διασκεδαστικο τροπο να χαλασει τα λεφτα του (οχι πολλα) ψαχνει διθεσιο cabrio με μεγαλο fun factor , τα φαναρια και οι τελικες δεν με ενδιαφερουν.Ειμαι αναμεσα στο 2.2 με τα 170 αλογα η στο 3.0 με τα 231 αλογα οπωσδηποτε παντως straight six. Η καρδια θελει 3.0λτ το μυαλο 2.2 λτ . τα ερωτηματα που εχω ειναι τα εξης

αξιζουν τα παραπανω λεφτα στα εξοδα διαβιωσεις με το τριλιτρο σε σχεση με το 2.2
εχουν σημαντικη διαφορα?
αυτα που ξερω εγω σαν διαφορα ειναι τα τελη κυκλοφοριας 580με 460 στην ασφαλεια δεν ξερω λιγο μαλλον, στην καταναλωση? στην συντηρηση?
επισης σκεφτομαι να περιμενω λιγο μεχρι να κυκλοφορισει το καινουργιο ζ4 γιατι θεωρω οτι θα πεσουν λιγο οι τιμες .
αυτα τα ολιγα ....για πειτε.........:hello::hello::hello:

Οι σκέψεις σου είναι σωστές!
Εάν μπορείς να αντέξεις τα τέλη και την ασφάλεια (ίσως και το τεκμήριο που κάποια στιγμή θα μας το στείλουν) τότε με κλειστά μάτια 3λιτρό, οι διαφορές είναι μεγάλες σε αίσθηση και γκάζια!!!!!!
Σε θέμα συντήρησης σχεδόν καμία διαφορά, λίγο παραπάνω κατανάλωση!
Το να περιμένεις λίγο ακόμα δεν κάνει κακό αλλά όπως είπαμε λίγο....

DimitrisZ4
05-05-09, 13:15
3.0l με κλειστα τα ματια , η διαφορα που θα σου προσφερει σαν fun-factor αξιζει την διαφορα στην συντηρηση που δεν θα ειναι κ τεραστια....

320 open
05-05-09, 13:27
η μποεμικη διαθεση επιβαλλει 3λιτρο

randombk
05-05-09, 13:27
Φιλε μου ως κατοχος ενος Ζ4 2.2 (αυτο στην φωτο) εχω να σου πω τα εξης και οχι επειδη μαλλον θα το πουλησω :( λογο αγορας σπιτιου... αλλα για να καταληξεις καπου πιο ευκολα.

Εννοειται η BMW που θα παρεις πρεπει να εχει 6κιλυνδο μοτερ!( ΙΣΤΟΡΙΑ - ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ - ΗΧΟΣ!)

Και μενα η καρδια μου για 3λιτρο χτυπουσε αλλα επειδη ειμαστε στο ελλαντα μπαινουν οι αλλοι παραγωντες(ΦΟΡΟΙ-ΣΗΜΑΤΑ-ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ-ΤΕΚΜΗΡΙΑ) μεσα στο μυαλο και ολοι παμε κοντρα σε αυτο που θελουμε...

Τα συν του 2.2 ειναι χαμηλη καταναλωση , χαμηλοι φοροι , σημα και εφορια σαν εχεις 2λιτρο αμαξι και αξιοπρεπες γκαζι το οποιο σαφηνει να παιξεις...οχι ομως και να κανεις drift με 3η!

Τα συν του 3.0 ειναι γκαζι , γκαζι και γκαζι!Α! και καλυτερο παιχνιδι!

Και τα 2.2, 2.5, 3.0 ειναι ολοιδια αυτοκινητα με μικρες διαφορες οπως φρενα και ισως καταλυτες...

Τα 2.0 Ζ4 εχουν αρκετες διαφορες με τα 6κυλινδρα καθως τα 2.2 , 2.5 και 3.0 ειναι παρομια μεταξυ τους.

Φυσικα αναφερομαι στα i μοντελα και οχι στα si! οπου εκει αλλαζουν πολλα πραγματα...

Η αποφαση δικια σου!
Πιστευω να βοηθησα...

z3 2.2
05-05-09, 13:51
εχω Ζ3 2.2 και ειμαι πολυ χαρουμενος με το μοτερ του.Αναλογα τι ζηταει και ο καθενας.
Δεν θα ελεγα οχι ομως στο 3.0!!! Αν μπορεις να το αντεξεις οικονομικα το 3.0 ειναι μονοδρομος

stef
05-05-09, 15:47
Το 2,5 Si δεν σας ακούω να αναφέρετε το οποίο είναι μια χαράααααααααααααααα
Και γκάζια , και ήχος και φουλ πάντα...

orpheus
05-05-09, 17:21
Το 2,5 Si δεν σας ακούω να αναφέρετε το οποίο είναι μια χαράααααααααααααααα
Και γκάζια , και ήχος και φουλ πάντα...

το 2.5 με το 3.0 τα ιδια πληρωνουν σε τελη και ασφαλειες το 2.2 ειναι τα συνορα.... η τα περνας η οχι. καποιος φιλος ειπε κατι για τεκμ,ηρια , απο οσο ξερω το ανωτερο τεκμηριο αν δεν κανω λαθος ειναι τα 6000 € παιζει κατι που δεν ξερω...

ευχαριστω για το ενδιαφερον:cheers:

EVERGET
05-05-09, 17:47
Γενικά πάντως η απόλαυση της 3.0 έγγυται στο ότι είναι ένα αρκετά γρηγορότερο αυτοκίνητο στην ευθεία, κατά τα άλλα αυτό δε σημαίνει πως είναι ένα απολαυστικότερο drifting car αφού η έλλειψη μπλοκέ το κάνει έως και επικίνδυο στα παιχνίδια. Γενικά πάντως καλό είναι να προτιμάμαι όταν μπορούμε πάντα τη γρηγορότερη έκδοση ενός μοντέλου διότι το γκάζι κάνει τον άνθρωπο άπληστο...

deepblue
05-05-09, 18:16
Δε Νομιζω πως τιθετε θεμα τι απο τα 2?
Ασφαλως 3.0 αν το αντεχει η τσεπη σου χωρις αυτο να σημαινει πως το 2.2 ειναι κακο.
Τωρα αν εχεις την δυνατοτητα για να περιμενεις το καινουργιο τοτε τι το συζητας?
Επισης υπαρχει και το Ζ4 3.0 si με 264 νομιζω αλογα.

stef
05-05-09, 20:08
το 2.5 με το 3.0 τα ιδια πληρωνουν σε τελη και ασφαλειες το 2.2 ειναι τα συνορα.... η τα περνας η οχι. καποιος φιλος ειπε κατι για τεκμ,ηρια , απο οσο ξερω το ανωτερο τεκμηριο αν δεν κανω λαθος ειναι τα 6000 € παιζει κατι που δεν ξερω...

ευχαριστω για το ενδιαφερον:cheers:

Εγώ πάντως προτιμώ 2,5 Si που είναι και facelift παρά 3,0 προ facelift...;);)

KATSAMPOXAKIS
05-05-09, 20:18
αμα ειναι να γινει κατι φιλε μου να γινει σωστα...
επελεξε το 3.0 γιατι κατα 99% θα το μετανιωσεις μετα αν παειςτο 2,2.
σαν συντιριση και σερβις θελεις ακριβως τα ιδια λεφτα. σαν καυσιμο πιστευω μικρη η διαφορα δεν αξιζει να το κουβεντιαζεις.σαν ασφαλιες μικρες διαφορες.
απλος εχε το νουσου στα τεκμηρια αν σε περνει... γιατι δεν θα αργησουν να μας ξανα επισκεφτουν!!!:banghead:

randombk
06-05-09, 11:12
Παιδια τα παλαια τεκμηρια μαλλον θα ξαναμπουν απο του χρονου.
Τα εισοδηματα για τα κυβικα αναλογος :

Για 2.2 ειναι στα 26000 εισοδημα τον χρονο ενω
Για 3.0 ειναι στα 78000 εισοδημα τον χρονο!

Σημα για το 2.2 ειναι 446 ευρω
Σημα για το 3.0 ειναι 580 ευρω
οπου απο του χρονου αναμενεται αυξηση 50%!


Ε ρε κοιτα που θα πουλαω το αμαξι μου χρυσαφι απο του χρονου!
Λεω να περιμενω! :PPPPPPPP :nutkick:

gnx
06-05-09, 11:33
Παιδια τα παλαια τεκμηρια μαλλον θα ξαναμπουν απο του χρονου.
Τα εισοδηματα για τα κυβικα αναλογος :

Για 2.2 ειναι στα 26000 εισοδημα τον χρονο ενω
Για 3.0 ειναι στα 78000 εισοδημα τον χρονο!

Σημα για το 2.2 ειναι 446 ευρω
Σημα για το 3.0 ειναι 580 ευρω
οπου απο του χρονου αναμενεται αυξηση 50%!


Ε ρε κοιτα που θα πουλαω το αμαξι μου χρυσαφι απο του χρονου!
Λεω να περιμενω! :PPPPPPPP :nutkick:

Τα τεκμηρια που θα μπουν απο του χρονου δεν θα ειναι τα παλαια αλλα πιθανοτατα αυτα που ειχαν συζητηθει μεταξυ του υπουργειου και του ΣΕΑΑ, συμφωνα τουλαχιστον με τα πιο τελευταια δημοσιευματα.

basias
06-05-09, 12:46
Το 2,2i έχει πεντατάχυτο κιβώτιο σε σχέση με τα 2,5i - 3,0i.

Προσωπικά έχω την 2.5 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα ακόμα και για την κατανάλωση που είναι χαμηλή

DENTIST
06-05-09, 14:51
Παιδια τα παλαια τεκμηρια μαλλον θα ξαναμπουν απο του χρονου.
Τα εισοδηματα για τα κυβικα αναλογος :

Για 2.2 ειναι στα 26000 εισοδημα τον χρονο ενω
Για 3.0 ειναι στα 78000 εισοδημα τον χρονο!

Σημα για το 2.2 ειναι 446 ευρω
Σημα για το 3.0 ειναι 580 ευρω
οπου απο του χρονου αναμενεται αυξηση 50%!


Ε ρε κοιτα που θα πουλαω το αμαξι μου χρυσαφι απο του χρονου!
Λεω να περιμενω! :PPPPPPPP :nutkick:

Αν επιτρέπετε επείδη μιλάς με συγκεκριμένα νούμερα υπάρχει κάποια πηγή με πίνακες αναλυτικούς?

Fanis
06-05-09, 15:03
Αν επιτρέπετε επείδη μιλάς με συγκεκριμένα νούμερα υπάρχει κάποια πηγή με πίνακες αναλυτικούς?
Τα νούμερα αυτά είναι από τους παλιούς πινακες των τεκμηρίων. Τα τεκμήρια που ανακοινώθηκαν είναι πολύ πιο χαμηλά και φτάνουν max τις 6.000. Τώρα αν θα ξαναλάξουν κανείς δεν το ξέρει. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι εικασίες.

randombk
06-05-09, 15:46
Παιδια τα παλαια τεκμηρια δεν καταργηθηκαν απλα ΠΑΓΩΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΕΟΤΕΡΑΣ...

Ο πινακας των τεκμηριων που ισχυε και παγωσε προσωρινα το 2003 ειναι ο εξης :

http://img528.imageshack.us/img528/3687/44547137.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=44547137.jpg)

Το πλεον πιθανο Ξεπαγωμα των τεκμηριων ειναι λογο της ευρωπαικης ενωσης που εχει βαλει το μαχαιρι στο λαιμο στην ΝΔ για την καταντια της ελληνικης οικονομιας!

Στο υπουργειο σκεφτονται πολυ σοβαρα εκτος απο την αυξηση 50% των τελων να ξεπαγωσουν τα τεκμηρια διαβιωσης που παγωσαν το 2003.

Τα τεκμηρια των 3000Ε και των 6000Ε αναλογος τα κυβικα ηταν επικοινωνιακο κολπο για να ηρεμησει ο κοσμος απο τον χαμο που εγινε...

Σιγουρα τιποτα δεν ειναι σιγουρο μιας και πιθανο ξεπαγωμα των τεκμηριων θα βαλει τεραστιο φεσι σε πολυ κοσμο! Παντος καποιοι το θεωρουν σχεδον σιγουρο οτι στην δηλωση του 09 τα παλια τεκμηρια θα ισχυουν!:icon02:

Μην μας πιανει πανικος! το πολυ πολυ θα κατεθεσουμε πινακιδες αν δεν τα καλυπτουμε και μετα θα τα δηλωσουμε πολεμικα μιας και η BMW ειναι απο της πιο πολεμικες εταιριες βλεπε 2ο παγκοσμιο πολεμο , και ετσι θα κανουμε αποβαση στην βουλη!
Ω ρε εχει να γεμισει Μ3 Μ5 και Χ3 Χ5 η βουλη........χαχα

stef
06-05-09, 15:48
Εάν γίνει αυτό που λες, τότε η μισή Ελλάδα δεν θα έχει να τα δηλώσει!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ
Μόνο για τεκμήρια συντήρησης μπορεί να υπάρξουν. Α επίσης σκέψου ότι υπάρχει κ ένα θεματάκι εκκρεμότητας με εκλογές....

stef
06-05-09, 15:50
drifting car αφού η έλλειψη μπλοκέ το κάνει έως και επικίνδυο στα παιχνίδια. Γενικά πάντως καλό είναι να προτιμάμαι όταν μπορούμε πάντα τη γρηγορότερη έκδοση ενός μοντέλου διότι το γκάζι κάνει τον άνθρωπο άπληστο...

Αυτό λύνεται εύκολα με 1300-1500 ευρώ και ένα μπλοκέ της Quaife!

MaSt0RaS
07-05-09, 00:40
Oχι παιδια τεκμηριο συντηρησεις... το τεκμηριο τωρα ισχυει μονο για αμαξι εργοστασιακης αξιας ανω τον 50κ....
Επισης το σηματακι ακουστικε οτι παει στα 800....
Επισης το 2.2 ξεχνατο κατεμε... η 3.0ι η 2.5Si!! απλα το ενα ειναι προ facelift αλλα περνει ανετα compresseria και το αλλο ειναι facelift αλλα σηκωνει μονο αλλαγει μοτερ....

Και διαφορα στην γενικη συντηρηση δεν θα βρεις...! σιγα το σηματακι 100ε το χρονο? αν περνεις τετοιο αμαξι δεν θα σκεφτεις 100 ε το χρονο..!

Fairytale
07-05-09, 03:00
Παιδια τα παλαια τεκμηρια δεν καταργηθηκαν απλα ΠΑΓΩΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΕΟΤΕΡΑΣ...

Ο πινακας των τεκμηριων που ισχυε και παγωσε προσωρινα το 2003 ειναι ο εξης :

http://img528.imageshack.us/img528/3687/44547137.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=44547137.jpg)

Το πλεον πιθανο Ξεπαγωμα των τεκμηριων ειναι λογο της ευρωπαικης ενωσης που εχει βαλει το μαχαιρι στο λαιμο στην ΝΔ για την καταντια της ελληνικης οικονομιας!

Στο υπουργειο σκεφτονται πολυ σοβαρα εκτος απο την αυξηση 50% των τελων να ξεπαγωσουν τα τεκμηρια διαβιωσης που παγωσαν το 2003.

Τα τεκμηρια των 3000Ε και των 6000Ε αναλογος τα κυβικα ηταν επικοινωνιακο κολπο για να ηρεμησει ο κοσμος απο τον χαμο που εγινε...

Σιγουρα τιποτα δεν ειναι σιγουρο μιας και πιθανο ξεπαγωμα των τεκμηριων θα βαλει τεραστιο φεσι σε πολυ κοσμο! Παντος καποιοι το θεωρουν σχεδον σιγουρο οτι στην δηλωση του 09 τα παλια τεκμηρια θα ισχυουν!:icon02:

Μην μας πιανει πανικος! το πολυ πολυ θα κατεθεσουμε πινακιδες αν δεν τα καλυπτουμε και μετα θα τα δηλωσουμε πολεμικα μιας και η BMW ειναι απο της πιο πολεμικες εταιριες βλεπε 2ο παγκοσμιο πολεμο , και ετσι θα κανουμε αποβαση στην βουλη!
Ω ρε εχει να γεμισει Μ3 Μ5 και Χ3 Χ5 η βουλη........χαχαΠαιδιά η κατάσταση έχει ως εξής. Στον αναθεωρημένο προυπολογισμό που στείλαμε για επικύρωση πριν 3 βδομάδες στις Βρυξέλες, μας απάντησαν ότι πρέπει να "μπάξουμε" στα Δημόσια Ταμεία 5 εκατομμύρια ευρώ ακόμα μέσα στο έτος. Αντιθέτως αυτή τη στιγμή έχουμε υστέρηση εσόδων κατά 1 εκατομμύριο ευρώ. Πάμε δηλ. ήδη για +6 μύρια αν δεν αλλάξουμε ρότα.
Μην γελέστε θα πέσει ομίχλη...

Θα έρθουν φόροι σε τσιγάρα, ποτά και καύσιμα (ανταποδοτικά για το καλό της υγείας μας και του περιβάλλοντος μπλα μπλα μπλα). Αλλά δεν θα φτάσουν αυτά...

Θα έρθουν φόροι και τεκμήρια διαβίωσης & αγοράς σε αυτοκίνητα, σπίτια, γκαράζ, αποθήκες, κοτέτσια, σκάφη, πισίνες, υπηρέτες κλπ.

Θα βγουν προς άγραν πελατών αστυνομία, δημοτική αστυνομία, Υπ. Ειδικών Ελέγχων, δασοκομάντος, Λιμενικό, ΟΥΚ και όλο το κακό συναπάντημα.

Θα μας γράφουν επειδή τρέχουμε στους δρόμους, αλλά και για μεμβράνες, κάρτες καυσαερίων, ΚΤΕΟ, αδήλωτα μοτέρ, αλλά και επειδή θα καπνίζουμε σε δημόσιους κλειστούς χώρους.

Τα τέλη κυκλοφορίας θα αυξηθούν αρκετά (έως και 50%), τα ασφάλιστρα των αυτοκινήτων επειδή θα αυξηθούν οι καλύψεις πάνε για 2πλασιασμό στην επόμενη 3ετία (άσχετο, δεν είναι κρατικά έσοδα αυτά).

Γενικά μην ξανοίγεστε πολύ, θα έχουμε θέματα στο άμμεσο μέλλον. Πρόκειται περί γλυκυτάτου γαλλικού τυριού η όλη κατάσταση. Δυστυχώς μας βλέπουν σαν ποντίκια!
C U out there

ΓΙΑΝΝΗΣ
07-05-09, 07:49
Παιδιά η κατάσταση έχει ως εξής. Στον αναθεωρημένο προυπολογισμό που στείλαμε για επικύρωση πριν 3 βδομάδες στις Βρυξέλες, μας απάντησαν ότι πρέπει να "μπάξουμε" στα Δημόσια Ταμεία 5 εκατομμύρια ευρώ ακόμα μέσα στο έτος. Αντιθέτως αυτή τη στιγμή έχουμε υστέρηση εσόδων κατά 1 εκατομμύριο ευρώ. Πάμε δηλ. ήδη για +6 μύρια αν δεν αλλάξουμε ρότα.
Μην γελέστε θα πέσει ομίχλη...

Θα έρθουν φόροι σε τσιγάρα, ποτά και καύσιμα (ανταποδοτικά για το καλό της υγείας μας και του περιβάλλοντος μπλα μπλα μπλα). Αλλά δεν θα φτάσουν αυτά...

Θα έρθουν φόροι και τεκμήρια διαβίωσης & αγοράς σε αυτοκίνητα, σπίτια, γκαράζ, αποθήκες, κοτέτσια, σκάφη, πισίνες, υπηρέτες κλπ.

Θα βγουν προς άγραν πελατών αστυνομία, δημοτική αστυνομία, Υπ. Ειδικών Ελέγχων, δασοκομάντος, Λιμενικό, ΟΥΚ και όλο το κακό συναπάντημα.

Θα μας γράφουν επειδή τρέχουμε στους δρόμους, αλλά και για μεμβράνες, κάρτες καυσαερίων, ΚΤΕΟ, αδήλωτα μοτέρ, αλλά και επειδή θα καπνίζουμε σε δημόσιους κλειστούς χώρους.

Τα τέλη κυκλοφορίας θα αυξηθούν αρκετά (έως και 50%), τα ασφάλιστρα των αυτοκινήτων επειδή θα αυξηθούν οι καλύψεις πάνε για 2πλασιασμό στην επόμενη 3ετία (άσχετο, δεν είναι κρατικά έσοδα αυτά).

Γενικά μην ξανοίγεστε πολύ, θα έχουμε θέματα στο άμμεσο μέλλον. Πρόκειται περί γλυκυτάτου γαλλικού τυριού η όλη κατάσταση. Δυστυχώς μας βλέπουν σαν ποντίκια!
C U out there

Η καλυτερη συμβουλη που πρεπει ολοι να δουν!

Strax
07-05-09, 09:49
Παιδιά η κατάσταση έχει ως εξής. Στον αναθεωρημένο προυπολογισμό που στείλαμε για επικύρωση πριν 3 βδομάδες στις Βρυξέλες, μας απάντησαν ότι πρέπει να "μπάξουμε" στα Δημόσια Ταμεία 5 εκατομμύρια ευρώ ακόμα μέσα στο έτος. Αντιθέτως αυτή τη στιγμή έχουμε υστέρηση εσόδων κατά 1 εκατομμύριο ευρώ. Πάμε δηλ. ήδη για +6 μύρια αν δεν αλλάξουμε ρότα.
Μην γελέστε θα πέσει ομίχλη...

Θα έρθουν φόροι σε τσιγάρα, ποτά και καύσιμα (ανταποδοτικά για το καλό της υγείας μας και του περιβάλλοντος μπλα μπλα μπλα). Αλλά δεν θα φτάσουν αυτά...

Θα έρθουν φόροι και τεκμήρια διαβίωσης & αγοράς σε αυτοκίνητα, σπίτια, γκαράζ, αποθήκες, κοτέτσια, σκάφη, πισίνες, υπηρέτες κλπ.

Θα βγουν προς άγραν πελατών αστυνομία, δημοτική αστυνομία, Υπ. Ειδικών Ελέγχων, δασοκομάντος, Λιμενικό, ΟΥΚ και όλο το κακό συναπάντημα.

Θα μας γράφουν επειδή τρέχουμε στους δρόμους, αλλά και για μεμβράνες, κάρτες καυσαερίων, ΚΤΕΟ, αδήλωτα μοτέρ, αλλά και επειδή θα καπνίζουμε σε δημόσιους κλειστούς χώρους.

Τα τέλη κυκλοφορίας θα αυξηθούν αρκετά (έως και 50%), τα ασφάλιστρα των αυτοκινήτων επειδή θα αυξηθούν οι καλύψεις πάνε για 2πλασιασμό στην επόμενη 3ετία (άσχετο, δεν είναι κρατικά έσοδα αυτά).

Γενικά μην ξανοίγεστε πολύ, θα έχουμε θέματα στο άμμεσο μέλλον. Πρόκειται περί γλυκυτάτου γαλλικού τυριού η όλη κατάσταση. Δυστυχώς μας βλέπουν σαν ποντίκια!
C U out there

Δυστυχώς για όλους μας δεν είναι εκατομμύρια, αλλά δισεκατομμύρια...:party:

Fairytale
07-05-09, 10:12
Ουπς ναι... ε ήταν και 4 τα ξημερώματα και το ουισκάκι special :yipee:
C U out there

GREY
11-05-09, 14:14
Για να επανέλθουμε..3.0..
Τίποτε άλλο..
Δεν το χορταίνω με τίποτα προσωπικά..

orpheus
30-09-10, 09:33
3.0 τελικα:bananasmi:yippee::dance::ylsuper:: και την εχω πετυχει .... σημερα κλεινω και ενα χρονο εγγραφης στο φορουμ, με βοηθησατε αρκετα παιδια ευχαριστω