PDA

Επιστροφή στο Forum : turbo σε 318is


parouskas
19-05-09, 21:24
παιδες γεια σε ολους!σκεφτομαι να turbiso μια bmw 318is!θελω να μου πειτε γνωμες.
αξιζει?βγαζει προβληματα?ποσο κοστιζει?
ποιο πολυ με ενδιαφερει αν βγαζει προβληματα!!!α επισησ εχω ακουσει για kit τα οποια εχουν μικρα τουρμπο και τα βαζεισ κατευθειαν επανο χορις intercooler και τετοια!!!!βοηθεια!

320 open
19-05-09, 21:25
χωρις ιντερκουλερ ουτε να το διανοηθεις

SUPERCHARGER
19-05-09, 21:51
χωρις intercooler ουτε να το σκεφτεις

crazy_beaver
19-05-09, 22:00
Και εγω πιστευω οτι χωρις ιντερκοθλερ θα ειναι λαθος.Γνωμη μου για να βρεις καλη τιμη ειναι να κοιταξεις απο ιντερνετ για καποιο ολοκληρωμενο κιτ και να βρεις και ενα μαστορα που να του εχεις εμπιστοσυνη.Τωρα ανα ξιζει εσυ θα το αποφασισεις.Νομιζω οτι για να δουλεψει απροβλθματιστα οπως λες θελουν και αλαγη τα σωθηκα του μοτερ κινηση που ανεβαζει αρκετα το κοστος.Απο τη ναλλη σε περιπτωση που δεν τ αλαξεις δεν νομιζω να μπορεις να δουλεψεις πανω απο κανα 0.4 πιεση και τα κερδη σε ιπποδυμναμη θα ειναι μικρα μεν αισθητα δε, αλλα εδω καλυτερα να πει και καποιος πιο σχετικος τη γνωμη του γιατι εγω δεν εχω και πολλες γνωσεις πανω στο θεμα.

konc
20-05-09, 01:52
Κάνε ένα search στο forum. Θα βρεις πολλές συζητήσεις που μάλλον θα σε αποτρέψουν από το να τουρμπίσεις Μ42-Μ44. Γενικά οι φήμες δεν είναι καλές...

agrotis328
20-05-09, 16:40
αν δεν εχεις υπομονη χρονο και αρκετο χρημα ξεχασε το στο τελος θα σου βγει περισσοτερο απο μετατροπη σε μ3 αλλα μπορει και να πηγαινει καλυτερα απο μ3......