PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw e46 compact m3


Afrosrodos
30-05-09, 11:29
Γεια σας παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε εσας που ξερετε τα e46 Compact. Εμαθα μεσα απο το forum οτι το Compact γινεται Μ3! Και ρωταω τωρα εγω? Οκ πες οτι το βαλαμε το μοτερ! Μετα? Ποιο διαφορικο μπαινει?? Ποια εξατμηση??? Γιατι ειδα Compact M3 και κουφαθηκα!! Οποιος γνωριζει πληροφοριες παρακαλω να με βοηθησει προκειται για συγγενη μου που ενδιαφερεται να κανει την μετατροπη και δεν ειναι φαν των υπολογιστων και δεν ασχολειται γενικα με τεχνολογια και θα ηθελα να τον βοηθησω. Περιμενω τις απαντησεις σας. Ευχαριστω!

ΔημητρηςΜ3
30-05-09, 11:55
Γεια σας παιδες θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε εσας που ξερετε τα e46 Compact. Εμαθα μεσα απο το forum οτι το Compact γινεται Μ3! Και ρωταω τωρα εγω? Οκ πες οτι το βαλαμε το μοτερ! Μετα? Ποιο διαφορικο μπαινει?? Ποια εξατμηση??? Γιατι ειδα Compact M3 και κουφαθηκα!! Οποιος γνωριζει πληροφοριες παρακαλω να με βοηθησει προκειται για συγγενη μου που ενδιαφερεται να κανει την μετατροπη και δεν ειναι φαν των υπολογιστων και δεν ασχολειται γενικα με τεχνολογια και θα ηθελα να τον βοηθησω. Περιμενω τις απαντησεις σας. Ευχαριστω!

oλα γινοντε αν υπαρχη κασερι!!!:google:
δεν ξερω ομως αν δηλωνετε!!

BILL007
30-05-09, 12:19
δεν ξερω ομως αν δηλωνετε!!

Το δηλώνεις τρίλιτρο...330 υπήρχε σε compact οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα...

Εγώ πραγματικά σκέφτομαι το θέμα που είπε ο άνθρωπος για κεντρικό άξονα...Είναι ίδιος σε coupe,sedan και compact? Λογικά θα θέλει σκάλισμα,αλλά περιμένω με αγωνία να δω τι θα πουν και παιδιά που το κατέχουν πολύ καλύτερα απο εμένα...

GEO?????compact 46άρι!!!!!Περιμένω την τοποθέτηση σου ως κατόχου και γνώστη περί κεντρικών...hehehe...:D:D:D

Geo_3D
30-05-09, 13:57
Ιδιο πατωμα,ιδιο μεταξωνιο,ιδιος κεντρικος

STR
30-05-09, 13:58
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/vbgarage.php?do=view&id=9291

Υπαρχει μελος που το εχει κανει οποτε μπορει να σου δωσει οτι πληροφορια χρειαστεις!!!

StratosGR
30-05-09, 15:24
Παιδιά το compact έβγαινε μέχρι 325ti.
Kαι εγώ το σκεφτόμουν για M3 ,αλλά επειδή βγήκε μέχρι 325 τελικά κατέληξα στο 330 που είναι ίδια.Το Μ3 κάνει καραμπάμ και δε δηλώνεται νομίζω.

BILL007
30-05-09, 19:18
το compact έβγαινε μέχρι 325ti

Σωστός ο φίλος Stratos...:cheers: Συγγνώμη...Το έψαξα καλύτερα...

Το λάθος μου οφείλεται σε λάθος άποψη που είχα σχηματίσει απο μια σχετική συζήτηση περί compact...:dupe:

compact m3
30-05-09, 20:20
Φιλε μιας και εχω κανει την μετατροπη που συζητατας το μονο που δεν ταιριαζει κουτι
ειναι το τελικο καζανακι.το σκαφος ειναι το ιδιο,στο υπουργειο υπαρχει σαν ε46 οποτε
μπορεις να το δηλωσεις σαν m3.(μεσω καποιου διεκπερεωτη)
Για τα υπολυπα μηχανικα μερη : κεντρικος,διαφορικο,σασμαν,ημιαξονια,ολα,μπαινουν
κουτι.

m-power_01
31-05-09, 01:59
Εδω εχει γινει το Ε36 κομπακτ Μ3 το 46αρι δεν θα γινει!!!

Afrosrodos
31-05-09, 12:15
Οκ παιδες θα βαλουμε μπρος για την μετατροπη τοτε! Πω πω! Το compact σε Μ3 θα τα σπαει!!!!

george kaleas
31-05-09, 20:05
αμα εχεις κασερι!!! +1 Μ3!!!