PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά Μ3 Ε46 ΤΩΡΑ!


Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

EVERGET
14-04-09, 20:06
Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.

Nick_compact
14-04-09, 20:12
To SMG δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο αν θα είξαι γνήσιο το αμάξι η όχι. Και SMG μπορεί να είναι μετατροπή.
Για να δεις αν είναι γνήσιο θα κάνεις το εξής εύκολο: Θα ανοίγεις το καπό, και στον αριστερό θόλο εμπρός, έχει χαραγμένο τον αριθμό πλαισίου. Σε όλα τα BMW ο αριθμός πλαισίου ξεκινάει από WBA. Eκτός των ///Μ, που ξεκινάει από WBS. Είναι πολύ απλό λοιπόν.
Όσον αφορά τα μέταλλα, μια επίσκεψη στην BMW αρκεί για να σου πουν αν έχει κάνει την ανάκληση. Επίσης να τσεκάρεις τον αριθμό του μοτέρ, αν είναι αυτός που πρέπει να είναι, και αν έχει γίνει αλλαγή κινητήρα, λέμε τώρα. Φύλαγε τα ρούχα σου λένε...
Πρόσεξε το πολύ το θέμα με το τιμόνι. Ύποπτο είναι. Από ότι ξέρω, δε βγήκε Μ3 με τέτοιο τιμόνι.

bill987
14-04-09, 20:22
Ακριβώς ότι είπε ο Νίκος πιο πάνω!

Αλλά το θέμα με το τιμόνι ........................ Εγώ θα την έκανα με γοργά βηματάκια!

thomelef
14-04-09, 20:38
με το τιμονι είστε λάθος παίδες.
τα πρώτα που κυκλοφόρησαν είχαν και τέτοιο τιμόνι.
ορίστε και το σχετικό πρώτο promotionalhttp://www.youtube.com/watch?v=UNzGy0m4yqc

Panoz_335i
14-04-09, 20:48
Δεν εχει βιβλιαρακι??

Ποδια εχεις??

Τρεχα μακρυα...!!

Nick_compact
14-04-09, 20:51
Είναι σίγουρο αυτό; Στο realoem.com δεν δίνει το τιμόνι με την διχάλα, μόνο το Μ!

m_power_lunatic
14-04-09, 20:52
Φιλε μου με το καλο το Μ3 Ε46,χαιρομαι γιατι βλεπω να γεμιζει το φορουμ με διαφορα χρωματα και χρωματισμους!Να πω βεβαια οτι απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν εισαι και πολυ ψαγμενος φιλε μου και πολυ φοβαμαι οτι θα την πατησεις.Μην βιαζεσαι λοιπον και διαβασε πολυ προσεκτικα ολα τα thread σχετικα με το τι να προσεξεις κατα την αγορα του αυτοκινητου, μιας και αποτελει αν οχι την δυσκολοτερη αγορα σιγουρα μια απο τις δυσκολοτερες αγορες BMW που μπορει να κανει καποιος.Γενικα να ξερεις οπως σε ολα τα πραγματα ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος βεβαια που λογω της εποχης που περναμε ειναι και πολυ πιθανο να βρεις κανεναν χρεωκοπημενο/πνιγμενο που να εχει καλο αυτοκινητο αλλα να καιγεται για ζεστο κασ-ερι!

mo328i
14-04-09, 20:56
ειδατε για να μην ειστε προκατηλλειμενοι !!αυτα τα κακα γινονται στα φορουμ και κρεμαμε αυτοκινητα τσαμπα!δηλαδη ελεος απο το τιμονι θα καταλαβει εαν ειναι γνησιο το αυτοκινητο??τοσα βασικα σημεια εχει ...

gyiama
14-04-09, 21:02
πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

thomelef
14-04-09, 21:04
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.
όσον αφορά για το συγκεκριμένο αναλογίσου οτι είναι στους δρόμους εδώ και 8 χρόνια πράγμα που σημαίνει πως αν δεν έχει αλαχτεί το μοτερ και έχει το ίδιο με την παράγωγη του έχει αντέξει πολύ μετά απο μια ανάκληση άρα είσαι καλά.
τώρα για το ατρακάριστο .... αυτο μόνο φανοποιός θα στο εξακριβώσει.

thomelef
14-04-09, 21:32
πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε

EVERGET
14-04-09, 21:54
Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.

thomelef
14-04-09, 22:23
sorry για το πρίξημο κάτι τελευταίο
το book service μη το κοιτάς καν μπορείς να βγάλεις ένα για πλάκα ότι ώρα θες και εσύ και ο οποιοσδήποτε.
εγώ προσωπικά δεν έχω και δε με απασχολέι καθόλου το συγκεκριμένο θέμα.

Sokin M3
14-04-09, 23:29
Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.

ααα εχει και συνεχεια:105whistl

gyiama
15-04-09, 00:23
φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε

λοιπον φιλε μου μαλλον και για να μη παρεξηγηθω δεν καταλαβες καλα τι εννοω αν και νομιζω το εξηγησα 2-3 φορες ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ οτι ελα μωρε δεν τρεχει τπτ ολα καλα ΟΥΤΕ την εχω πατησει ΟΥΤΕ εχω κανει τετοια αγορα για να το υποστιριζω (θα ημουν ηλιθιος ακομα και αν το ειχα κανει να υποστιριζω κατι τετοιο αν την ειχα πατισει δλδ )και πιστεψε με αν ρωτησεις ανθρωπους που με ξερουν αν καποιος ειναι ψειρας 1 φορα εγω ειμαι 1000 !!!!!τωρα στο θεμα μας οπως βλεπεις και οπως ειπε ο φιλος πιο πανω οτι περιεργο δουμε και ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ κατευθειαν το βγαζουμε ακυρο και σκαρτο βλεπε φτερο (ετυχε να ειναι αυτο) βλεπε τιμονι!!!!!ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!!!!!!! ειπα να το ΨΑΞΕΙ και αν δεν ειναι κατι σοβαρο και οπως λεει το παλικαρι ειναι κουκλα το αμαξι και του αρεσει τοσο πολυ και οπως ειπε και καποιος αλλος ας το ΠΑΖΑΡΕΨΕΙ λιγο στην τιμη και ας το εχει 2-3-4-5 επιλογη και γιατι οχι και να το παρει στο τελος αν αξιζει!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΝΑ ΠΩ ΑΚΥΡΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΑΤΑΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΤΕΡΟ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ!!!!αυτο λεω ΜΗΝ τα τραγικοποιουμε καποια πραγματα και ΜΗΝ τα βαζουμε ολα ισα και ομοια!!!!!!!!! αυτο δεν θελω να ερθω σε καμια αντιπαραθεση με ΚΑΝΕΝΑΝ την αποψη μου λεω και παλι ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ σε αυτο!!αυτο μας ελειπε να ακουσει εμενα και να αγορασει τρακαρισμενο αυτοκινητο ο ανθρωπος!!!!!!!ελπιχω να εγινα κατανοητος αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gyiama
15-04-09, 00:31
α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!

m_power_lunatic
15-04-09, 08:27
Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.

To οτι θεωρεις οτι ενα Μ3 Ε46 SMG ειναι πιο πιθανο να ειναι γνησιο οπως λες νομιζω οτι τα λεει ολα,το θεμα με το τιμονι ειναι η ελαχιστη παρατηρηση που μπορει να κανει καποιος πρεπει να εισαι τυφλος για να μην το δεις.Δεξου τις παρατηρησεις ολων αλλιως καηκες!Φιλικα παντα εεεεε??????Αν δεν καταλαβες για αυτο που σου ειπα πριν το αν ειναι manual η SMG δεν εχει σχεση με το αν ειναι μετατροπη η γνησιο.

Strax
15-04-09, 09:07
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.


α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!

Ακριβώς έτσι είναι! Αν τα μέταλλα βγάλουν πρόβλημα η ζημιά είναι άμεση και θα την καταλάβει και ο πιο άσχετος. Αν δεν βγάλουν δεν υπάρχει καμμία ζημιά. Σκεφτείται ότι τα μέταλλα είναι σαν τον κρίκο που συγκρατεί το σκοινί ενός ορειβάτη. Αν δεν σπάσει δεν τρέχει τίποτα. Αν σπάσει, όμως το καταλαβαίνεις ΑΜΕΣΑ.

Επίσης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχει γίνει η ανάκληση, αλλά δεν είναι και καμμία φοβερή εργασία για να στιγματίζει τα αυτοκίνητα που την έκαναν. Εξάλλου αφορούσε σχεδόν το σύνολο της παραγωγής μέχρι τα τέλη του 2003. Προσωπικά, θα αισθανόμουν πιο άνετα να αγοράσω αυτοκίνητο που ήξερα ότι έχει κάνει 100% την αλλαγή των μετάλλων, παρά ένα κοντά στο όριο της ημερομηνίας που θα μου έλεγαν ότι δεν ήταν μέσα στην καμπάνια.

Speedy
15-04-09, 09:09
Τοτε καλυτερα για αυτον που ψαχνει να κοιταξει για μοντελο περα του 2003..

thomelef
15-04-09, 09:36
μπορείτε να μιλήσετε με φίλο ο οποίος έκανε ανάκληση , 'ηταν πρώτο χέρι , προσεκτικός με το αμάξι και στο τέλος έφτασε στο σημείο να το δώσει απο την αγανάκτηση του σε εξεφτελιστική τιμή.
προσωπικά το δικό μου δεν ήταν στη φουρνιά των ανακλήσεων και δεν έχω τεκμεριομένη άποψη.
ξέρω τι διαβάζω εδω και τι μου λέει ο φίλος μου που το έπαθε.
αν είναι να διαλέξω απο τις απόψεις διαλέγω αυτή που έχω δει με τα μάτια μου.
ps τα περισότερα είναι λόγια πολύ γνωστού - επιστήμονα πάνω στα bmw εδώ στη θεσαλονίκη.
για όσους ξέρουν λέω για τον ηρακλή στο φοίνικα.

tmilatos
15-04-09, 09:40
Στην ιδια φαση ειμαι και ψαχνω για το ιδιο αυτοκινητο ακριβως... Ομολογω οτι ψιλο-χοντρο-μπερδευτικα και ειμαι και φοβισμενος θα ελεγα...Τι ειναι τουτο το Μ3 τελικα ρε παιδια? Μπορει τελοσπαντων καποιος να ΣΥΝΟΨΙΣΕΙ, σε ενα πινακακι ΟΛΑ τα σημεια που πρεπει να δωσει βαση καποιος που θελει να κανει μια τετοια αγορα, και ολα τα σημεια που ΔΕΝ εχουν και τοσο σημασια??? Πιστευω οτι ιδιως αυτη την εποχη αρκετοι απο εμας θα σκεφτομαστε την αγορα Μ3 Ε46, καμπριο ή μη... Ευχαριστω....

-Θεοφιλος-

m_power_lunatic
15-04-09, 10:05
Να το γραψω παλι γιατι μερικοι δεν μπορουν να το καταλαβουνε μαλλον......εαν παρεις μοντελο ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ας πουμε μετα τον 10-11/μηνα του 2003 δεν σου υπογραφει κανανας οτι δεν θα σπασει μιας και ο κινητηρας μπορει να ειναι παλαιοτερος και να βρισκεται μεσα στην ανακληση,ετσι δικαιοκλογειται και το γεγονος οτι βλεπουμε και 2004 μοντελο σπασμενα.Για να εισαι καπως καλυμενος πρεπει να παρεις ας πουμε καπως προχωρημενης ημερομηνιας μεσα-τελη 2004 και μετα το οποιο στελνει την τιμη ψηλα.Αυτα για να μην μπλεκεις με ανακληση κτλ.Αν παρεις μεχρι 10-11/μηνα του 2003 που ειναι η πλειοψηφια των Μ3 Ε46 στην χωρα μας μπορει να εχει ανακληση μπορει και οχι!!!!!Εμενα ας πουμε ειναι του 2002 και δεν εχει-εχω ρωτησει απειρες φορες εδω και Γερμανια οταν το πηρα!Ειναι καλυτερο ομως να την εχει κανει για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο-εμενα εκανε ο Γερμανος για να ειναι καλλυμενος και τα πληρωσε απο την τσεπη του αρα και εγω.Δεν κρινουμε το αμαξι απο βιβλια σερβις ΜΟΝΟ!!!!Καλο ειναι να υπαρχει και αυτο αλλα η γενικοτερη εικονα μεσα-εξω-ΑΠΟ ΚΑΤΩ μας δινει να καταλαβουμε με τι εχουμε να κανουμε.Τα χλμ οτι και να κανουνε σε εγκεφαλο-καντραν-κλειδια-φωτα κτλ δεν κρυβονται απο κατω αν εχει κανει χλμ το αυτοκινητο ακομα και με πλυσιμο ο καλος μηχανικος δεν θα ξεγελαστει ακομα και ο εμπειρος ιδιωτης.Κοιταμε πρωτα-πρωτα ΦΑΝΟΠΟΙΙΑ.....το αυτοκινητο εχει ευπαθεια πισω στο διαφορικο και σκιζεται......τσεκαρουμε σασμαν σε σβελτη αλλαγη γιατι απο τις κοντρες και τα σκισιματα κουρευονται τα γραναζια κτλ,ακουμε το διαφορικο.Αν εχει φαει σφαλιαρα φευγουμε μακρυα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες,υπαρχουν και αυτοι που σου λεει ''εγω θελω Μ3 Ε46 να λεει πισω και δεν μπα να εχει και καμια σφαλιαρα....''αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο και η τιμη θα ειναι αναλογη.Μην κολλατε στα χλμ εχω δει 100.000χλμ Μ3 Ε46 και εδειχνε σαν 50.000χλμ χωρις υπερβολη,η γενικοτερη εικονα θα μας δωσει το οκ να προχωρησουμε.Κοιταμε την αδεια του αυτοκινητου,τα περισσοτερα ειναι εισαγωγης οποτε αν λεει μεταβιβαση εχουν μεσολαβησει και αλλα χερια στην Ελλαδα οποτε τρεχα-γυρευε.Kοιταμε τα φτερα και το καπο του αυτοκινητου μπροστα,απο τα πολλα χλμ στην εθνικη με υψηλες τελικες τα πετραδακια δημιουργουνε πολλα σημαδακια ειναι και αυτο ενα δειγμα χρησης.Θα εγραφα και αλλα με P.M οσοι θελουνε κατι αλλο.

P.S Προσεχουμε τα πλαστικα στο εσωτερικο,δεν αλλαζονται ευκολα,τα τιμονια και οι λεβιεδες αλλαζονται,τα καθισματα επισκευαζονται αλλα τα πλαστικα ταμπλω κτλ θελουν πολυ δουλεια....κατα τα αλλα ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ευχομαι στους ενδιαφερομενους θα τη χρειαστειτε!

P.S OΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ-ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ εκτος και εαν βρεις κανεναν χρεωκοπημενο που καιγεται για ζεστο κασ-ερι!

P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

P.S Μην παρασυρεστε μονο απο τους τριγμους αν εχει η ΔΕΝ ΕΧΕΙ.....μπηκα σε Μ3 Ε46 φετος με 200.000χλμ και δεν ετριζε....ελαχιστα!!!!

gnx
15-04-09, 10:46
Απαντησεις στα θεματα του S54

gyiama
15-04-09, 10:55
P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!

m_power_lunatic
15-04-09, 13:31
P.S Ξεκολλατε απο το τιμονι στο PROMOTIONAL VIDEO...ειναι αμαξι προπαραγωγης και φοραει αυτο το τιμονι για αυτο και δεν το εχει το REALOEM μεσα.Δεν υπαρχει ουτε ενα αμαξι
σε χιλιαδες φωτο που εχω και εχετε απο Μ3 Ε46 απο ολο τον κοσμο που να φοραει αυτο το τιμονι.Η σφαλιαρα και ανοιξε ο αεροσακος η ετσι του την βαρεσε του ιδιοκτητη και το αλλαξε η απλα ειχε τοσα χλμ που το τιμονι ειχε γινει στεφανι του χουλαχουπ και τσιγγουνευτηκε να πληρωσει καινουργιο γνησιο ///Μ.

θα επειμεινω σε αυτο και θα πω οτι ετυχε και επεσε τετοιο τιμονι στα χερια μου σε καινουρια κατασταση και ηθελα να το αγορασω για το δικο μου αυτοκινητο και ειχα αμφιβολιες της γνησιοτητας του και το εψαξα παρα πολυ με το παρτ ναμπερ του ΥΠΑΡΧΕΙ και στο realoem ειναι απο Μ3 2001 δυστυχως εχει περασει παρα πολυ καιρος απο τοτε και δεν εχω τον κωδικο να σας τον δωσω να το δειτε και σεις και μαλιστα ειχα ρωτησει παρα πολυ κοσμο και ο καθενας ελεγε το δικο του οποτε και αγορασα το κλασικο Μ3 τιμονι!!!!και κατι ακομα τις 3 ραφες απ οσο ειχα ψαξει τις ειχαν τα Μ3 τα πρωτα νομιζω μεχρι 2002-αρχες 03 μετα ειχαν τα μαυρα κλασικα τιμονια!!!!!

θα επιμεινω για κατι που ειμαι σιγουρος φιλε μου.....δειξε μου μια φωτο εαν εχεις με αυτο το τιμονι σε νορμαλ αυτοκινητο ιδιοκτητη Μ3 Ε46.Δεν γινομαι απολυτος ποτε αλλα θα επιμεινω λιγο συγχωρεσε με για αυτο.:banhim:

gyiama
15-04-09, 14:40
το τιμονι φιλε μου δεν το ειδα πανω σε αυτοκινητο το ειδα και το επιασα με τα χερια μου σε μαγαζι με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα εδω στη θεσσαλονικη και για να σου κανω μια περιγραφη το τιμονι αυτο ειναι τοσο χοντρο οσο και το κλασικο Μ3 με πιο σκληρο δερμα και οι εσοχες που εχει επανω (τα καρουμπαλακια που εξεχουν στα Μ τιμονια) εχοθν θεση για τα δαχτυλα δλδ εχουν μια κουρμπα που αν βαλεισ τον αντιχειρα σου καθεται ακριβως!!!η διχαλα κατω ειναι ιδιο χρωμα οπως και στο κλασικο Μ τιμονι και εχει ακριβως στο τελειωμα της διχαλας το σηματακι της Μ// δυστυχως οπως σου ειπα το τιμονι δεν το πηρα γιατι το φοβηθηκα αλλα ειχα παρει το παρτ ναμπερ του και το χτυπισα στο ΟΕΜ και υπαρχει και δυστυχως το τιμονι αυτο πουληθηκε και δεν μπορω να το βρω να στο βγαλω μια φωτογραφια να το δεις και συ!!!!! τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να κανω κατι αλλο να πεισω ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλον!!!(και δεν εχω κανενα λογο να πω και ψεματα οτι ταχα υπαρχει)

ΥΓ αα και υπαρχουν και καποια παιδια απο εδω μεσα που τους το ειχα πει και ενας μαλιστα ειχε παει και το ειχε δει οταν εψαχνα να αγορασω τιμονι!!αν θυμαμαι καλα ηταν ο ΓΙΩΤΗΣ 320ci που το ειχε δει !!!αν το θυμαται ας μας βοηθησει και αυτος!!!!

EVERGET
15-04-09, 15:10
Παιδιά το τιμόνι που είδα στο Μ3 χτες ήταν το κλασικό τριάκτινο για Ε46, δηλαδή με λεπτή στεφάνη, χωρίς καρούμπαλα, χωρίς σηματάκι Μ και με την τρίτη ακτίνα με τη διχάλα σε ασημί χρώμα. Οπότε σίγουρα δεν ήταν το τιμόνι με διχάλα που λες εσύ gyiama. Μήπως το τιμόνι που λες εσύ ανήκε σε κανένα Μ pack και δεν το έβαζε ποτέ σε Μ3, γιατί και εγώ έχω δει εκατοντάδες Μ3 στο internet και στην πραγματικότητα και όλες έχουν το κλασικό Μ τιμόνι.

thomelef
15-04-09, 17:15
φίλε μου τα πράγματα είναι πιο απλά απο ότι πιστέυεις.
βρίσκεις το αμάξι της αρεσκείας σου.
πας απο μία αντιπροσωπεία και τσεκάρεις αριθμούς πλαισίου και μοτέρ.
βγάζεις ένα report status και έχεις τελειώσει με την αντιπροσωπεία.
σειρά παίρνει το συνεργείου φανοποιού με @@ και όχι @@ φανοποιού για να σου πεί την κατάσταση του αμαξώματος.
ουσιαατικά αυτός είναι ο έλεγχος που πρέπει να κάνεις για ένα τέτοιο αυτοκίνητο.
τα υπόλοιπα περί φτερών τιμονιών κτλ έιναι θέματα που εσύ θα κρίνεις αν είναι πτέσματα ή πραγματικά προβλήματα για το αυτοκίνητο που σχεδιάζεις να πάρεις.
επίσεις θα συμφωνήσω με κάποιο προηγούμενο σχόλιο πώς ότι πληρώνεις παίρνεις.
καλύτερα 2-3-4 χιλιάρικα παραπάνω απο το αρχικό badget απο την αρχή για κάτι πραγματικά καλό παρά αγανακτησμενος και με το χέρι στη τσέπη στη συνέχεια.
πίστεψέ με με μερικά ανταλακτικά θα πάθεις σόκ απο τις τιμές τους!!!!!!!!!

EVERGET
15-04-09, 19:10
Παίδες, είδα σήμερα ένα Μ3 coupe 08/2002 115.000χλμ, ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα έξω, και στη βόλτα που πήγαμε ήταν πολύ συμπαγές και χωρίς τριγμούς, επίσης ο κινητήρας ακουγόταν καταπληκτικά (καλά ειδικά στα ανοιγματα..). Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως τα χλμ είναι αρκετά, βέβαια μηχανικοί λένε πως το μοτέρ του Μ3 ανοίγει μετά τα 100.000χλμ. Εσείς τι πιστεύεται????

Υ.Γ. Το αμάξι ήρθε πριν 2 χρόνια από Γερμανία με 90.000χλμ και έχει βιβλίο service. Φυσικά θα το ελέγξω και σε service, αλήθεια ξέρεται κανένα καλό που να κλείνει αργά και όχι στις 5 γιατι δουλεύω και δεν προφταίνω?????

thomelef
15-04-09, 21:29
τι 30 τι 40 τι 100 αν το αμάξι είναι καλοσυντηρημένο μη μασάς τπτ.
αν επιτρέπεται για τι συνδιασμούς χρωμάτων μιλάμε φίλε μου (λαμαρίνα και σαλόνι);

EVERGET
16-04-09, 07:14
Blue Black με σαλόνι Cinnamon, καλά ειδικά αυτό το χρώμα εσωτερικού είναι τρέλα!!!

alexk
16-04-09, 08:40
Παίδες, είδα σήμερα ένα Μ3 coupe 08/2002 115.000χλμ, ήταν σε άριστη κατάσταση μέσα έξω, και στη βόλτα που πήγαμε ήταν πολύ συμπαγές και χωρίς τριγμούς, επίσης ο κινητήρας ακουγόταν καταπληκτικά (καλά ειδικά στα ανοιγματα..). Το μόνο που με απασχολεί είναι μήπως τα χλμ είναι αρκετά, βέβαια μηχανικοί λένε πως το μοτέρ του Μ3 ανοίγει μετά τα 100.000χλμ. Εσείς τι πιστεύεται????

Υ.Γ. Το αμάξι ήρθε πριν 2 χρόνια από Γερμανία με 90.000χλμ και έχει βιβλίο service. Φυσικά θα το ελέγξω και σε service, αλήθεια ξέρεται κανένα καλό που να κλείνει αργά και όχι στις 5 γιατι δουλεύω και δεν προφταίνω?????


Μήπως εννοούσαν ανοίγει στα 2 ? Γιατί τα 'ελληνικά' 100χιλ χλμ. σε Μ3, είναι και 250χιλ... (καθώς έχει γυρίσει το κοντέρ επί 2, 3, 4 φορές).
Ενττάξει τι να πω, καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου και εύχομαι να βρεις καλό αυτοκίνητο.

TeoB
16-04-09, 09:02
Καλημέρα σε όλους! Για όσους ενδιαφέρονται για Μ3 ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.autokinito.gr/index.php?option=com_autoexp&page=show_ads&catid=3&adid=6658&Itemid=3

Δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο, βρήκα την αγγελία ψάχοντας στο internet...Αν ενδιαφερόμουν προσωπικά για τέτοιο αυτοκίνητο θα έπαιρνα τηλέφωνο να μάθω. Μπορεί να είναι και μούφα (πιο πιθανό για αυτό που δίνει σε αυτά τα λεφτά), αλλά ποτέ δεν ξέρεις...ένα τηλέφωνο πιστεύω αξίζει τον κόπο.

P.S. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή τον ιδιοκτήτη του, απλά το αναφέρω για όσους ενδιαφέρονται.

pitbull
24-05-09, 01:23
Καλημέρα σε όλους! Για όσους ενδιαφέρονται για Μ3 ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.autokinito.gr/index.php?option=com_autoexp&page=show_ads&catid=3&adid=6658&Itemid=3

Δεν ξέρω τι παίζει με το συγκεκριμένο, βρήκα την αγγελία ψάχοντας στο internet...Αν ενδιαφερόμουν προσωπικά για τέτοιο αυτοκίνητο θα έπαιρνα τηλέφωνο να μάθω. Μπορεί να είναι και μούφα (πιο πιθανό για αυτό που δίνει σε αυτά τα λεφτά), αλλά ποτέ δεν ξέρεις...ένα τηλέφωνο πιστεύω αξίζει τον κόπο.

P.S. Δεν έχω ΚΑΜΙΑ σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ή τον ιδιοκτήτη του, απλά το αναφέρω για όσους ενδιαφέρονται.

ενδιαφερομαι για Μ3 πηρε κανεισ τηλ; ειναι μουφα; απαντηστε!:smashtard

pitbull
15-06-09, 00:25
Παιδιά αυτά ειναι τα χαρακτηριστικά της Μ3 που βρήκα, μοντέλο 2002 με 80.00χλμ βεβαια δε το χω παει σε συνεργειο ακομα το αμαξι να δω αν ειναι οκ αλλα η τιμη ειναι πολύ καλη πιστευω. 28.500

3246cc,343hp,2002μοντ.,μαύρο μεταλλικό,
δερμάτινο ηλεκτρικό ορθοπαιδικό bucket
σαλόνι θερμαινόμενο με μνήμες,ηχοσύστημα,
19άρες ζάντες,αντιθαμβωτικό καθρέφτη,pdc,
συναγερμό,8a/b,φιμέ τζάμια,xenon φώτα,
climatronic,navigation,tv tuner,αυτόματο
πιλότο,οροφή ηλεκτρική,τηλέφωνο,λευκά
φλάς,εξατμίσεις,6δισκο cd,ηλεκτρικό κουρτινάκι,
τεμπέλη,φωνητικές εντολές,γνήσιο,πεταλιέρες
και εξατμίσεις schnitzer

Ποιες οι γνωμες σας και κυριως οσων εχουν Μ3 Ε46 να στε καλα ευχαριστω πολύ.
:icon42:

panose30
15-06-09, 00:51
Παιδιά αυτά ειναι τα χαρακτηριστικά της Μ3 που βρήκα, μοντέλο 2002 με 80.00χλμ βεβαια δε το χω παει σε συνεργειο ακομα το αμαξι να δω αν ειναι οκ αλλα η τιμη ειναι πολύ καλη πιστευω. 28.500

3246cc,343hp,2002μοντ.,μαύρο μεταλλικό,
δερμάτινο ηλεκτρικό ορθοπαιδικό bucket
σαλόνι θερμαινόμενο με μνήμες,ηχοσύστημα,
19άρες ζάντες,αντιθαμβωτικό καθρέφτη,pdc,
συναγερμό,8a/b,φιμέ τζάμια,xenon φώτα,
climatronic,navigation,tv tuner,αυτόματο
πιλότο,οροφή ηλεκτρική,τηλέφωνο,λευκά
φλάς,εξατμίσεις,6δισκο cd,ηλεκτρικό κουρτινάκι,
τεμπέλη,φωνητικές εντολές,γνήσιο,πεταλιέρες
και εξατμίσεις schnitzer

Ποιες οι γνωμες σας και κυριως οσων εχουν Μ3 Ε46 να στε καλα ευχαριστω πολύ.
:icon42:

για σου φιλε!!επειδη ειμαι και εγω σε αναζητηση Μ3 ,,ψαξε καλα το θεμα,,ειναι manual η smg??ειναι το facelift(αν εχει τα led φαναρια πισω αρα ειναι),επισης δες το πισω πατωμα ,,επισης αν εχει history service ,,το θεμα με την ανακληση αφου ειναι μοντελο 2002,,,και επισης μην εντυπωσιαζεσαι απο navi και θερμαινομενα καθισματα και αλλα μπιχλιμπιδια ,,να εχει καλο ΜΟΤΕΡ πανω απο ολα και το πατωμα πισω και τα αλλα ολα ειναι περιττα..και παρτο σε μια αντιπροσοποια και δωσε τον αριθμο πλαισιου του και θα σου πουν αν εχει γινει καμια ανακληση ,,θα ανεβω σε ενα μηνα αγγλια μερια να παρω και εγω Μ3 για αυτο καταλαβαινω τον ενθουσιασμο σου,,αλλα μην βιαστεις φιλε να παρεις το πρωτο που θα βρεις λογο καλης τιμης,,καλυτερα να δωσεις 2- χιλιαρικα παραπανω σε αλλο που να μην εχει navi και μπλα μπλα αλλα να εχει καλο μοτερ!!!!!!

pitbull
15-06-09, 01:04
Σιγουρα αδερφε εχεισ δικιο δεν ενθουσιαστηκα απο αυτα μετραει το μοτερ.. αυριο θα του πω να το παμε σε συνεργειο να δω τι παιζει. Να σαι καλα. Πως και Αγγλια; Δεν βρισκεις εδω περα τπτ;

panose30
15-06-09, 01:24
Σιγουρα αδερφε εχεισ δικιο δεν ενθουσιαστηκα απο αυτα μετραει το μοτερ.. αυριο θα του πω να το παμε σε συνεργειο να δω τι παιζει. Να σαι καλα. Πως και Αγγλια; Δεν βρισκεις εδω περα τπτ;

ειμαι κυπριος φιλε για αυτο..παντως στην αγγλια οι τιμες ειναι πολυ πιο κατω,,γυρω στα 15 χιλιαρικα παιρνεις Μ3 του 2003 smg φουλ εξτρα,,αλλα θελει παρα πολυ ψαξιμο,,και για να πετυχεις καλο μοτερ και να μην ειναι ξεσκισμενο πρεπει αυτος που το χε να το αγαπουσε πολυ,, ειδαλως @αμισε τα !!αυτο που βρηκες ειναι manual???

pitbull
15-06-09, 02:33
ειμαι κυπριος φιλε για αυτο..παντως στην αγγλια οι τιμες ειναι πολυ πιο κατω,,γυρω στα 15 χιλιαρικα παιρνεις Μ3 του 2003 smg φουλ εξτρα,,αλλα θελει παρα πολυ ψαξιμο,,και για να πετυχεις καλο μοτερ και να μην ειναι ξεσκισμενο πρεπει αυτος που το χε να το αγαπουσε πολυ,, ειδαλως @αμισε τα !!αυτο που βρηκες ειναι manual???

Αυτο ισχυει σε ολες τις χωρες, για να φερω Μ3 απο Γερμανια εγω πρεπει να ναι μοντελο 04 και ανω και με τελωνειο παει 40.000 :(

panagakiss
15-06-09, 02:43
ειναι το facelift(αν εχει τα led φαναρια πισω αρα ειναι)

Γιατι ρε παιδια? ποτε βγηκε 46αρι Μ3 facelift? Φιλε pitbull χωρις να ξερω και πολλα, πρωτα κοιτα αν ειναι γνησιο Μ3 ή τροπετο.. το λεω γιατι ειναι σχετικα φθηνο σε σχεση μ' αλλα που χω δει (30.000+ ευρω)

pitbull
15-06-09, 02:47
Γιατι ρε παιδια? ποτε βγηκε 46αρι Μ3 facelift? Φιλε pitbull χωρις να ξερω και πολλα, πρωτα κοιτα αν ειναι γνησιο Μ3 ή τροπετο.. το λεω γιατι ειναι σχετικα φθηνο σε σχεση μ' αλλα που χω δει (30.000+ ευρω)

Επειδη το ψαξα πολυ το θεμα οντως ειναι ΠΟΛΥ φθηνη συγκριτικα με αλλα που χω δει και εγω 30 και πανω. Ειπε οτι ειναι γνησιο.... τωρα τι να πω. Μου δειξε κ αλλο ενα που ηταν μετατροπη... θα το δει μηχανικος και φαναρτζης το αμαξι

jmicro
15-06-09, 08:19
Επειδή είναι πράγματι χαμηλή η τιμή πάρε το πλαίσιο για να δεις αν είναι γνήσιο Μ3. Μπορείς από real-OEM αλλά καλύτερα σε αντιπροσωπεία για να δεις και service ανακλήσεις κτλ. Τσέκαρε αν είναι ελληνικό ή εισαγωγής γιατί έπαιζαν πολλές λαμογιες με τέτοια αμάξια που ήρθαν 03-04!! Ελπίζω να είναι αυτό που ψάχνεις!!!

greekm3
15-06-09, 09:24
εαν ειναι γνησιο...θεωρω την τιμη του εκπληκτικη....εχω φιλο,συμβολαιογραφο, που πουλαει το δικο του Μ3 μοντελο 03-04 smg με 60,000χλμ,ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡ,αγορασμενο απο εδω Λαρισα,2ο αυτοκινητο,βιβλιο σερβις,κτλ....ατρακαριστο,φουλ εξτρα,...αλλα με τιμη λιγο πανω απο τα 40....δεν ξερω ακριβως....χρωματος σιελ,με σιελ δερματα....αμφιβαλλω εαν το αυτοκινητο εχει παει ποτε πανω απο 200χλμ μιας και ξερω πολυ καλα το στυλ οδηγησης του ιδιοκτητη

Apostolos
15-06-09, 10:24
Επειδη το ψαξα πολυ το θεμα οντως ειναι ΠΟΛΥ φθηνη συγκριτικα με αλλα που χω δει και εγω 30 και πανω. Ειπε οτι ειναι γνησιο.... τωρα τι να πω. Μου δειξε κ αλλο ενα που ηταν μετατροπη... θα το δει μηχανικος και φαναρτζης το αμαξι

Φίλε pitbull σε αυτή την αγγελία αναφέρεσαι?

http://www.vtmotors.gr/car.php?carAdID=437

m-power_01
15-06-09, 12:22
Φίλε pitbull σε αυτή την αγγελία αναφέρεσαι?

http://www.vtmotors.gr/car.php?carAdID=437

τι εισαι συ ρε??? Δεν ειναι να πει καποιος κατι...μπραβο!!!
κοκκινο zastava με γρατζουνια στον πισω φτερο...βρες το μου!

ΓΙΑΝΝΗΣ
15-06-09, 12:26
τι εισαι συ ρε??? Δεν ειναι να πει καποιος κατι...μπραβο!!!
κοκκινο zastava με γρατζουνια στον πισω φτερο...βρες το μου!

χαχααχ και να ηθελε να το κρατησει κρυφο ο ανθρωπος τον ''καθαρισε'' στεγνα!!

Apostolos
15-06-09, 13:12
τι εισαι συ ρε??? Δεν ειναι να πει καποιος κατι...μπραβο!!!
κοκκινο zastava με γρατζουνια στον πισω φτερο...βρες το μου!

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/284834/

:):):) Ίσως με αλοιφή να φεύγουν...Όσο αναφορά για την αγγελία είχε ενδιαφερθεί ένας φίλος μου γι'αυτό το αυτοκίνητο αλλά τελικά κατέληξε σε άλλο

m_power_lunatic
15-06-09, 14:26
Ψαξε για αλλο φιλε μου.......ακουσε με.Το ξερεις οτι δεν εχει 80.000χλμ ποτε ετσι???Αυτο ακριβως σκεφτηκα πριν το γραψει ο Αποστολος αλλα με προλαβε.Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και στην τσεπη σου και βρες αλλο,το αμαξι το ξερω απο τις πινακιδες του.......

stelmaniac
15-06-09, 14:28
Iδιαιτερη προσοχη στους κυριους της VT motors...Εχω αγορασει 2 αυτοκινητα απο κει και τους γνωριζω...Δε γραφω τιποτα παραπανω για να μη διμιουργηθει προβλημα...Ενδελεχης ελεγχος στο όποιο αυτοκινητο...

m_power_lunatic
15-06-09, 14:30
Iδιαιτερη προσοχη στους κυριους της VT motors...Εχω αγορασει 2 αυτοκινητα απο κει και τους γνωριζω...Δε γραφω τιποτα παραπανω για να μη διμιουργηθει προβλημα...Ενδελεχης ελεγχος στο όποιο αυτοκινητο...

WELL SAID.........


P.S Περαστικα Στελιο δεν σου ειπα.....

Apostolos
15-06-09, 14:46
Ψαξε για αλλο φιλε μου.......ακουσε με.Το ξερεις οτι δεν εχει 80.000χλμ ποτε ετσι???Αυτο ακριβως σκεφτηκα πριν το γραψει ο Αποστολος αλλα με προλαβε.Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και στην τσεπη σου και βρες αλλο,το αμαξι το ξερω απο τις πινακιδες του.......

:dblthumb2:dblthumb2

m-power_01
15-06-09, 15:02
ασχημο να σου γκρεμιζουν τα ονειρα...

oldcarskickass
15-06-09, 18:19
ασχημο να σου γκρεμιζουν τα ονειρα...

http://www.youtube.com/watch?v=g7pHrKrXI8Q

m-power_01
15-06-09, 18:46
σε λιγο αμα πουμε τιποτα για την αγγελεια θα θεωρηθει οφ τοπικ!!! το εχουμε @@@@ το ζητημα!!!
ευχαριστω για το ασμα ειχα χρονια να το ακουσω!!! χιχιχιχι

EVERGET
15-06-09, 19:17
Μου αρέσει που η αγγελία λέει "λευκά φλάς" λες και την έβγαζε και με πορτοκαλί. Καταρχήν δες τις ζώνες αλλά και τον αριθμό πλαισίου για να μάθεις πότε κατασκευάστηκε, το κόβω για 2001. Σε πολλά αυτοκίνητα που είδα όταν έψαχνα η ημερ. κατασκευής από ζώνες και από τον αριθμό πλαισίου δεν συνέπευται, πράγμα που με έκανε να τα απορίψω μεμιάς. Επίσης το navi που έχει αλλά και η μαύρη επένδυση έμπαινε σε πρώτα μοντέλα.

Τα λεφτά είναι πολύ λίγα αλλά για μένα δεν αξίζει να πάρεις από τα πρώτα m3, όχι μόνο λόγω των προβλημάτων νεότητας που είχαν αλλά και γιατί ουσιαστικά παίρνεις αμάξι 10ετίας. Βρές κανένα ανανεωμένο με smg ως βέλτιστη επιλογή. Ανανεωμένα δεν είναι αυτά με led φανάρια γιατί πολλοί τα αλλάζουν και μάλιστα κάνουν την κακογουστιά να μην τα αλλάζουν ολόκληρα (αφήνουν το μέρος της όπισθεν από τα παλιά) ή δεν αλλάζουν το φιλετάκι πάνω από την πινακίδα το οποίο επίσης είναι διαφορετικό στα ανανεωμένα.

Δες χιλιόμετρα, από τα κλειδιά, από τον εγκέφαλο, από το abs. Μετά ψάξε πολύ τη φανοποιία...εκεί πάσχουν τα περισσότερα οικονομικά m3....

pitbull
16-06-09, 13:12
Φίλε pitbull σε αυτή την αγγελία αναφέρεσαι?

http://www.vtmotors.gr/car.php?carAdID=437

ΝΑΙ και ΗΤΑΝ μουφα παιδια!!!!!!

Christos 330i ///M
16-06-09, 13:15
ΝΑΙ και ΗΤΑΝ μουφα παιδια!!!!!!

Δηλαδη ; ; ;

gnx
16-06-09, 13:17
Iδιαιτερη προσοχη στους κυριους της VT motors...Εχω αγορασει 2 αυτοκινητα απο κει και τους γνωριζω...Δε γραφω τιποτα παραπανω για να μη διμιουργηθει προβλημα...Ενδελεχης ελεγχος στο όποιο αυτοκινητο...

Aυτο που μου κανει εντυπωση με τη συγκεκριμενη επιχειρηση ειναι οτι παντα η τιμη ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη σε σχεση με τα χιλιομετρα που ανακοινωνουν

pitbull
16-06-09, 13:17
Παιδες ευχαριστω πολυ τι θα κανα χωρις εσας... οσο για τον 'ρουφιανο' που βρηκε την αγγελια (χιουμοριστικα το λεω βεβαια χεχε) ΟΝΤΩΣ το αμαξι ειναι ΜΟΥΦΑ!! Πατωμα κομμενο πρεπει να χε παει απο στουκα το αμαξι οι μηχανικοι ειπανε εχανε υγρο το μπρος αριστερο αμορτισερ με λιγα λογια.. επισκευη εργατικα 4.000 περιπου και ΜΑΚΡΥΑ!!!!! Γενικα δε μαρεσε κ η συμπεριφορα των εν λογω κυριων στη VTMOTORS ηταν αθλια!! προκλητικη και επισης το αμαξι αυτο θελω να πιστευω πωσ ΔΕΝ το κοιταξαν ΚΑΝ!!!! Τραγικο...

gnx
16-06-09, 13:21
Γιατι δε παιρνεις το μπλε του Λαρισινου συμβολαιογραφου; Τι ειναι laguna seca blue με μπλε δερμα μεσα;

pitbull
16-06-09, 14:02
Γιατι δε παιρνεις το μπλε του Λαρισινου συμβολαιογραφου; Τι ειναι laguna seca blue με μπλε δερμα μεσα;

Ποσο το δινει και ποιο ειναι το αμαξι; Καμμια φώτο;

EVANGELOS
16-06-09, 16:09
Γιατι δε παιρνεις το μπλε του Λαρισινου συμβολαιογραφου; Τι ειναι laguna seca blue με μπλε δερμα μεσα;

Το παλιό του Παπαιώαννου το Ιndividual ???

greekm3
16-06-09, 16:32
Ποσο το δινει και ποιο ειναι το αμαξι; Καμμια φώτο;
Ποσο ακριβως το δινει δεν ξερω ..θα ρωτησω και θα σας πω ακριβως....θα κοιταξω να βγαλω και φωτο εαν σε ενδιαφερει....

greekm3
16-06-09, 16:33
Το παλιό του Παπαιώαννου το Ιndividual ???

Ειναι πρωτο χερι..ο φιλος το παρηγγειλε και το πηρε απο την ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ bmw ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ

pitbull
16-06-09, 16:44
ΟΚ αν μπορείς greekm3 να μου πεις τιμή χλμ ετος κατασκευής κτλ pm. Ευχαριστώ.

alexskord
16-06-09, 17:01
ειμαι κυπριος φιλε για αυτο..παντως στην αγγλια οι τιμες ειναι πολυ πιο κατω,,γυρω στα 15 χιλιαρικα παιρνεις Μ3 του 2003 smg φουλ εξτρα,,αλλα θελει παρα πολυ ψαξιμο,,και για να πετυχεις καλο μοτερ και να μην ειναι ξεσκισμενο πρεπει αυτος που το χε να το αγαπουσε πολυ,, ειδαλως @αμισε τα !!αυτο που βρηκες ειναι manual???

File mipws ksereis ti paizei me ektelwnismo stin kypro kai pou mporw na apeythinthw gia na kserw peripou tin timi?eyxaristw
Φίλε μήπως ξέρεις τι παίζει με εκτελωνισμό στην Κύπρο και που μπορώ να απευθυνθώ για να ξέρω περίπου την τιμή; Ευχαριστώ.

stef
16-06-09, 20:08
Γιατι ρε παιδια? ποτε βγηκε 46αρι Μ3 facelift? Φιλε pitbull χωρις να ξερω και πολλα, πρωτα κοιτα αν ειναι γνησιο Μ3 ή τροπετο.. το λεω γιατι ειναι σχετικα φθηνο σε σχεση μ' αλλα που χω δει (30.000+ ευρω)


Εαν θυμάμαι καλά τέλη του 2003 με φανάρια led πίσω..

Apostolos
17-06-09, 10:08
Παιδες ευχαριστω πολυ τι θα κανα χωρις εσας... οσο για τον 'ρουφιανο' που βρηκε την αγγελια (χιουμοριστικα το λεω βεβαια χεχε) ΟΝΤΩΣ το αμαξι ειναι ΜΟΥΦΑ!! Πατωμα κομμενο πρεπει να χε παει απο στουκα το αμαξι οι μηχανικοι ειπανε εχανε υγρο το μπρος αριστερο αμορτισερ με λιγα λογια.. επισκευη εργατικα 4.000 περιπου και ΜΑΚΡΥΑ!!!!! Γενικα δε μαρεσε κ η συμπεριφορα των εν λογω κυριων στη VTMOTORS ηταν αθλια!! προκλητικη και επισης το αμαξι αυτο θελω να πιστευω πωσ ΔΕΝ το κοιταξαν ΚΑΝ!!!! Τραγικο...

Πόσο χαίρομαι να βοηθάω κόσμο χεχεχεχε :yippee::yippee: Απλά δεν ανέφερα τίποτα γιατί ήμουν σίγουρος ότι μια απλή ματιά θα ήταν αρκετή για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Υ.Γ. (The roufman) xaxaxaxaxa

greekm3
17-06-09, 13:43
ΟΚ αν μπορείς greekm3 να μου πεις τιμή χλμ ετος κατασκευής κτλ pm. Ευχαριστώ.

ok...θα του τηλεφωνησω σημερα και θα μαθω λεπτομερειες....μετα εαν θελεις σου δινω το τηλ του και μιληστε directly;)

pitbull
18-06-09, 01:07
Πόσο χαίρομαι να βοηθάω κόσμο χεχεχεχε :yippee::yippee: Απλά δεν ανέφερα τίποτα γιατί ήμουν σίγουρος ότι μια απλή ματιά θα ήταν αρκετή για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Υ.Γ. (The roufman) xaxaxaxaxa

χαχα :p Ουτε φυσικα ξερω την εν λογω "επιχειρηση" ουτε τους ιδιους για να κανω μαυρη διαφημιση αλλα ΜΑΚΡΥΑ! Οι ανθρωποι ειναι ******!!! Θα μου εδιναν αμαξι στουκαρισμενο:ban:

pitbull
18-06-09, 01:08
ok...θα του τηλεφωνησω σημερα και θα μαθω λεπτομερειες....μετα εαν θελεις σου δινω το τηλ του και μιληστε directly;)

ΟΚ περιμενω ευχαριστω :love:

JuNiOr_
18-06-09, 08:16
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/203369/

και γαμω τα χρωματα...

stelmaniac
18-06-09, 09:20
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/203369/

και γαμω τα χρωματα...

Laguna seca....ο απολυτος ερωτας...

Christos 330i ///M
18-06-09, 09:56
Αν και δεν ειμαι οπαδος του cabrio . ..

Αυτο ειναι οτι πρεπει . . .

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/285435/

EVANGELOS
19-06-09, 17:18
Αν και δεν ειμαι οπαδος του cabrio . ..

Αυτο ειναι οτι πρεπει . . .

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/285435/

Ρε συ αυτό είναι κουπέ !

επίσης είναι (αν είναι γνήσιο που αμφιβάλλω) το ΠΙΟ ΓΥΦΤΙΚΟ Μ3 Ε46 όλων των εποχών ...

Κοίτα ζάντα για γέλια ... μαιμού νάβι με οθόνη δε ξέρω τι ... μπροστινό σποιλερ για κλάματα και απαράδεκτο τελικό ...

Christos 330i ///M
19-06-09, 17:40
Ρε συ αυτό είναι κουπέ !

επίσης είναι (αν είναι γνήσιο που αμφιβάλλω) το ΠΙΟ ΓΥΦΤΙΚΟ Μ3 Ε46 όλων των εποχών ...

Κοίτα ζάντα για γέλια ... μαιμού νάβι με οθόνη δε ξέρω τι ... μπροστινό σποιλερ για κλάματα και απαράδεκτο τελικό ...

Μιλησαμε μονο για το χρωμα . . .

Στα ζαντακια ναι ειναι ακυρα ασχετο που ειναι πανακριβα τα antera . . .

Το navi επισης . . .

Ο προφυλακτηρας παλευεται μπορω να πω . . .

Τα τελικα και αυτα ειναι για αλλαγη . . .

Δεν ξερω αν κανω λαθος αυτο δεν ειχε παρει μερος και στο power ? ? ?

Και ναι ειναι γνησιο Βαγγελη . . .

EVANGELOS
19-06-09, 17:44
Μιλησαμε μονο για το χρωμα . . .

Στα ζαντακια ναι ειναι ακυρα ασχετο που ειναι πανακριβα τα antera . . .

Το navi επισης . . .

Ο προφυλακτηρας παλευεται μπορω να πω . . .

Τα τελικα και αυτα ειναι για αλλαγη . . .

Δεν ξερω αν κανω λαθος αυτο δεν ειχε παρει μερος και στο power ? ? ?

Και ναι ειναι γνησιο Βαγγελη . . .

Ρε μαν αν ότι ΟΤΙ φοράει είναι άκυρο ή απλά παλεύεται ...

Παρεπιπτόντως σε ποιό power είχε πάρει μέρος ??? ... μήπως λες την ΠΡΩΤΗ παρουσίαση Μ3 Ε46 που έκανε το περιοδικό ?

p.s. Aν είναι γνήσιο γιατί το κάνανε έτσι το καυμένο ???

Christos 330i ///M
19-06-09, 17:48
Ρε μαν αν ότι ΟΤΙ φοράει είναι άκυρο ή απλά παλεύεται ...

Παρεπιπτόντως σε ποιό power είχε πάρει μέρος ??? ... μήπως λες την ΠΡΩΤΗ παρουσίαση Μ3 Ε46 που έκανε το περιοδικό ?

p.s. Aν είναι γνήσιο γιατί το κάνανε έτσι το καυμένο ???

Γουστα ειναι αυτα ρε Βαγγο λες και δεν τα ξες . . .

Πρεπει να παω στην αποθηκη να ψαξω σε ποιο power ηταν ρε γμτ το ειχε και εξωφυλο . . .

Αν δεν εχεις τι να κανεις σε ενα Μ3 τι μπορεις να κανεις ρε φιλε ; ; ;

Να βαζεις ακυρα πραγματα επανω του . . .

EVERGET
19-06-09, 18:43
Είναι άθλιο, από τις ζάντες μέχρι τα δέρματα που δεν δένουν καθόλου με το laguna seca. Εάν κάποιος θέλει να βελτιώσει οπτικά το m3 του ας του βάλει τουλάχιστον αξεσουάρ της csl, που εγώ είμαι κατά και σε αυτό. Α! και το Laguna seca το θεωρώ από τα ασχημότερα χρώματα για m3 γενικά και το χειρότερο για το coupe.

daglas
19-06-09, 19:27
φιλε pitbull υπαρχει Μ3 σε αλλο club bmw το οποιο ειναι στα λεφτα που ζητας , κανε αναζητηση & ειναι γνησιο απο οτι γραφουν !
Τυχαια μπηκα τωρα & το βρηκα :ylsuper:

pitbull
20-06-09, 01:15
p.s. Aν είναι γνήσιο γιατί το κάνανε έτσι το καυμένο ???

xaxaxaxaxaxaxa!!!!!!:jester::jester:

konc
20-06-09, 01:34
Πρεπει να παω στην αποθηκη να ψαξω σε ποιο power ηταν ρε γμτ το ειχε και εξωφυλο . . .

Αυτό το Μ3 ήταν του '01, δεν είχε εξατμίσεις (παρά μόνο άνοιξε τα καζανάκια, ξήλωσε τα διαφράγματα και τα ξαναέραψε - σαν δαιμονισμένο έκανε :screwy:) και είχε πρόγραμμα μόνο (όχι αλλαγή σε Alpha-N) άρα χλωμά τα 375 άλογα που δηλώνει. Βέβαια τόσα χρόνια αργότερα ποιός ξέρει τι του έχει κάνει και πόσο έχει αλλάξει... μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ αν ήταν αυτό.

greekm3
24-06-09, 07:19
ΟΚ αν μπορείς greekm3 να μου πεις τιμή χλμ ετος κατασκευής κτλ pm. Ευχαριστώ.

φιλος σορρυ που καθυστερησα να σου απαντησω.....το αυτοκινητο του φιλου ειναι μοντ 2004,φοθλ εξτρα εκτος απο navi,χλμ 74,000 ΓΝΗΣΙΑ....τιμη οχι κατω απο 40χ.....εαν θελεις σου στελνω με πμ το τηλεφωνο του

heras
27-06-09, 17:38
Παιδια γεια σας!

Πηγα και ειδα το συγκεκριμενο Μ3 της VT Motors καθως το ειχα ''μπανισει'' σε καποια αγγελια κ η τιμη του ηταν απιστευτη για τα δεδομενα μου! Να πω πως παιρνει το δικο μου σε καλη σχετικα τιμη οποτε η διαφορα που θα πληρωσω ειναι επισης πολυ ελκυστικη!!

Σιγουρα οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι καταπληκτικες αφου ηταν η πρωτη φορα που εκατσα σε καθισμα Μ3 και οπως ηταν φυσικο κοντεψα να λιποθυμισω. Αφου ειπα απο μεσα μου παω να κανω τα χαρτια τωρα!!!. Παρα πολλα εξτρα το αμαξι αλλα τα χλμ ειναι λιγο υποπτα και τα λαστιχα του για πεταμα. Ειδικα το μπροστα ειναι κομματιασμενο! Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ και μπορω να το παω οπου θελω για ελεγχο οπως μου ειπε ο πωλητης

Τωρα που γυρισα σπιτι και βλεπω τα πραγματα πιο ψυχραιμα και μια και ετυχε να υπαρχει συζητηση για το ιδιο αμαξι στο τοπικ, λετε να το αφησω??? Δεν αξιζει τελικα???

Ευχαριστω!

bill987
27-06-09, 20:23
Παιδια γεια σας!

Πηγα και ειδα το συγκεκριμενο Μ3 της VT Motors καθως το ειχα ''μπανισει'' σε καποια αγγελια κ η τιμη του ηταν απιστευτη για τα δεδομενα μου! Να πω πως παιρνει το δικο μου σε καλη σχετικα τιμη οποτε η διαφορα που θα πληρωσω ειναι επισης πολυ ελκυστικη!!

Σιγουρα οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι καταπληκτικες αφου ηταν η πρωτη φορα που εκατσα σε καθισμα Μ3 και οπως ηταν φυσικο κοντεψα να λιποθυμισω. Αφου ειπα απο μεσα μου παω να κανω τα χαρτια τωρα!!!. Παρα πολλα εξτρα το αμαξι αλλα τα χλμ ειναι λιγο υποπτα και τα λαστιχα του για πεταμα. Ειδικα το μπροστα ειναι κομματιασμενο! Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ και μπορω να το παω οπου θελω για ελεγχο οπως μου ειπε ο πωλητης

Τωρα που γυρισα σπιτι και βλεπω τα πραγματα πιο ψυχραιμα και μια και ετυχε να υπαρχει συζητηση για το ιδιο αμαξι στο τοπικ, λετε να το αφησω??? Δεν αξιζει τελικα???

Ευχαριστω!

Ρώτα τον ptbull, κάτι κακό είδε.......

heras
04-07-09, 11:56
Κανεις? Καμια περαιτερω πληροφορια για το συγκεκριμενο Μ3? :nixweiss::(

drmdtsap
23-07-09, 09:35
φιλε μου και μονο που το χει απουλητο τοσο καιρο και το κατεβασε στα 27900 ευρω κατι βρωμαει.επεσε στα χερια μου ενα περιοδικο με μεταχειρισμενα αγορασμενο χτες και το χαζευα στη δουλεια....ρωτα τον πιτμπουλ που απο οτι καταλαβα το πηγε κ σε μηχανικους.αυτος ειναι που μπορει να σε κατατοπισει.και απο οτι καταλαβαινω ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καλη γνησια μ3 ε46.παντως να ξερεις οτι ο επιμενων παντα νικα.καλη επιτυχια...

drmdtsap
23-07-09, 14:18
ρε παιδια ενα μ3 ε46 του 2005 αν το βρω γερμανια στα 20000 μπορει κανεις να με διαφωτισει ποσα θα πρεπει να καταβαλω τελωνειο;επισης απο εσας που εχετε τετοιο (εκπληκτικο αυτοκινητο)στα εξοδα πως ειναι;τελη,ασφαλιστρα πανω κατω,σερβις,βενζινες;γενικοτερα το αμαξι δεν το χρησιμοποιω καθημερινα.εχω μηχανακι και δευτερο αυτοκινητο.οποιος μπορει ας διαφωτισει και συγνωμη αν ποσταρω ασχετα....απλα επειδη εδω γινεταιο λογος για αμεση αγορα μ3 ε46
και σορρυ για το διπλο ποστ

heras
29-07-09, 20:27
Καλησπερα κ παλι!

Ειδα ενα M3 E46 απο ιδιωτη μοντ 01 γνησιο (?) σε φαινομενικα καλη κατασταση (οπτικα τουλαχιστον) χωρις ανακληση στο μοτερ κατα τα λεγομενα του ιδιοκτητη
Οι αποριες μου ωστοσο ειναι οι εξης κ θα ηθελα παρακαλω μια βοηθεια απο τους γνωστες

α) Τα καθισματα ηταν μισο υφασμα- μισο δερμα. Υπηρχε τετοια επιλογη?
β) Δεν ειχε μπροστα μπαρα θολων. Ηταν εξτρα? Σε αλλα που εχω δει οπως κ στα περιοδικα υπηρχε. Τι μπορει να σημαινει αυτο?

Ευχαριστω

heras
29-07-09, 21:12
Επισης ξεχασα να πω οτι ΔΕΝ ειχε ηλιοροφη. Και αυτη ηταν εξτρα?

manos///3
29-07-09, 23:33
A. Tα καθισματα αυτα ηταν στανταρ

Β. Τα πρωτα δεν ειχαν μπαρα

stef
30-07-09, 12:00
Εννοείται ότι ΔΕΝ είχε ηλιοροφή στάνταρ το Μ3...

heras
08-08-09, 17:56
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/323222/

Τι ειναι ρε παιδια αυτο το ''προγραμμα αντιπροσωπειας'' που ανεβαζει απο 343 σε 410 τα αλογα κ την τελικη?:bugeye:
''Φιδια'' μου μυριζει το πραγμα...

Παντως η τιμη ειναι πολυ καλη!

ninjas
08-08-09, 18:27
το συγκεκριμενο ειχε πουληθει πριν κανα διμηνο και ξαφνικα ξαναμπηκε αγγελια.

konc
08-08-09, 18:32
Μακριά και αγαπημένα... ολόκληρο το τσίρκο με τα φίδια είναι.

pitbull
19-09-09, 20:28
Παιδια γεια σας!

Πηγα και ειδα το συγκεκριμενο Μ3 της VT Motors καθως το ειχα ''μπανισει'' σε καποια αγγελια κ η τιμη του ηταν απιστευτη για τα δεδομενα μου! Να πω πως παιρνει το δικο μου σε καλη σχετικα τιμη οποτε η διαφορα που θα πληρωσω ειναι επισης πολυ ελκυστικη!!

Σιγουρα οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι καταπληκτικες αφου ηταν η πρωτη φορα που εκατσα σε καθισμα Μ3 και οπως ηταν φυσικο κοντεψα να λιποθυμισω. Αφου ειπα απο μεσα μου παω να κανω τα χαρτια τωρα!!!. Παρα πολλα εξτρα το αμαξι αλλα τα χλμ ειναι λιγο υποπτα και τα λαστιχα του για πεταμα. Ειδικα το μπροστα ειναι κομματιασμενο! Κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ και μπορω να το παω οπου θελω για ελεγχο οπως μου ειπε ο πωλητης

Τωρα που γυρισα σπιτι και βλεπω τα πραγματα πιο ψυχραιμα και μια και ετυχε να υπαρχει συζητηση για το ιδιο αμαξι στο τοπικ, λετε να το αφησω??? Δεν αξιζει τελικα???

Ευχαριστω!

MAKRIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Δεν ξερω αν μιλησα με σενα πμ.. αδερφε ΜΑΚΡΥΑ!!! Κομμενο πατωμα, αμορτισερπου σταζουν υγρα, πορτμπαγκαζ αλαγμενο απο ΣΤΟΥΚΑ!!! Φρενα σαπια!!! θες 4-5000 ΜΟΝΟ να τα αλλαξεις..τα παιδια στο συνεργειο μου λεγανε... 'μακρυα αδερφέ μακρυά':smashtard κρίμα μου αρεσε κ μενα κ σε καταλαβαινω 100% αδερφε μου.. ειχα καυ./.σει πολυ οταν μπηκα μεσα κ εγω.. για να μην αναφερω τισ γραντζουνιες στο εξωτερικό που ειναι ΧΑΡΑΚΙΕΣ!!! Τεσπα.. ΜΑΚΡΥΑ αδερφε μου... μαζι σου ειμαι κ εγω αλλα μακρυα!!!! Ασε που ειναι απατεωνες και θρασυτατοι.. αν σου πω τι μου ελεγαν θα σου πεσουν τα μαλλια!

InsaneDriver
19-09-09, 20:43
Αυτά pittbul τα διαπίστωσες από έλεγχο σε δικό σου συνεργείο;
Ή κάποιος ήξερε το ιστορικό του αυτοκινήτου;

fanisk
19-09-09, 21:38
Τεσπα.. ΜΑΚΡΥΑ αδερφε μου... μαζι σου ειμαι κ εγω αλλα μακρυα!!!! Ασε που ειναι απατεωνες και θρασυτατοι.. αν σου πω τι μου ελεγαν θα σου πεσουν τα μαλλια!

Τι ακριβως σου ειπαν?

deepblue
19-09-09, 23:16
Η τιμη δεν ειναι σιγουρα καλη για την χρονολογια του αμαξιου και κοιτα μη φας κανα πακετο και πληρωνεις τα μαλιοκεφαλα σου !!!!

pitbull
22-09-09, 00:22
Αυτά pittbul τα διαπίστωσες από έλεγχο σε δικό σου συνεργείο;
Ή κάποιος ήξερε το ιστορικό του αυτοκινήτου;

Aπο έλεγχο σε δικό μου συνεργείο.. να φανταστεις αδερφε τα μαστόρια μέσα γελάγανε με το αμάξι.... με βλέπαν που ήμουν κ...νος και προσπαθουσαν με τρόπο να μου πουν μακρυα.... εγω ελεγα μα ρε παιδια αν φτιαξουμε το πάτωμα... μπλα μπλα.. ωσπου δεν αντεξαν κ μου ειπαν ωμά.. 'ρε φιλαράκι το αμάξι είναι για πέταμα από στούκα τι άλλο θες να σου πούμε' αυτα..

pitbull
22-09-09, 00:23
Η τιμη δεν ειναι σιγουρα καλη για την χρονολογια του αμαξιου και κοιτα μη φας κανα πακετο και πληρωνεις τα μαλιοκεφαλα σου !!!!

η τιμή σε σχέση με αλλες Μ3 ειναι εξαιρετική αδερφε! αλλά μόνο η τιμή...

pitbull
22-09-09, 00:32
Τι ακριβως σου ειπαν?

Λοιπον θα πω ακρειβς τι εγινε η μαλλον τι υποθηκε επειδή για το αμάξι τα είπα πιο πάνω. Άφησα στους εν λόγω 'κυριους' ενα 50ευρω ως εγγύηση κ καλα που θα παω το Μ3 σε συνεργειο. Μου λενε μονοι τους ασε κανα 'ψιλό' λεω οκ ποσα μου λενε 100 τους λεω τι 100 ρε παιδια παρτε 50.. τεσπα τα πηραν με ξυνισμενα μουτρα... το παω το αμαξι.... μου ειπαν οτι σας εγραψα πιο πανω.. γυρναω (ειχα παει με 3 φιλαρακια) τους λεμε 'ρε παιδια.. τι πραγματα ειναι αυτα το και το' μας απαντανε 'τα φρενα τα αμορτισερ και το πατωμα (!) ειναι αναλοσημα!! αν ειναι θα σου πληρωσουμε 500 ευρω το πατωμα' εν τω μεταξυ 4-5000 ηταν οι ζημιες της Μ3! Τεσπα γελαγαμε λεγαμε ρε 'παιδια πατε καλα; μας πουλανε σαπιο αμαξι' και μας λενε 'ναι αλλα ειναι φθηνο..' ΔΗΛΑΔΗ πρεπει να σκοτωθω εγω η οποιος το παρει για να γλιτωσει 5000; Τους λεω 'εχετε γνωση οτι το αμαξι ειναι χαλια και επικύνδυνο και εσεις το πουλατε; δεν σεβεστε τον πελατη που θα το αγοράσει..;" τεσπα στο τελος τους λεω ΟΚ δωστε μου το 50ρικο.... κανει ο τυπος 'πφφφφ' και ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ λες και ειμαι γυφτακι στα φαναρια!! (δεν θελω να θιξω κανενα παιδι των φαναριων). Δηλαδη αν πηγαινε ο πατερας μου με τη μερσεντες και κουστουμαρισμενος θα του το πεταγαν ετσι; Και το βασικοτερο... οταν γυριζαμε με το παιδι που μας ειχε παει στο συνεργειο... του ειπαμε ρε φιλε τι ειναι αυτα ελεος και μας μιλησε ντομπρα και ειπε:"Μαγκες οι τυποι στο VT MOTORS πονταρουν βιτρινα.. Ειχε σκασει παππους γυρω στα 70 και ειδε μια Πορσε gt2 και ρωτησε ποσο εχει αυτη; ΤΟΣΟ.. οκ.. και την αγορασε!! Πονταρουν σε τετοιους πελατες γιαυτο κ εχουν Μ3, Z4, SLK κτλ 'φθηνα' αμαξια στο υπογειο και πανω εχουν R8, M6, PORSCHE GT2, BENTLEY κτλ'. Τα συμπερασματα δικα σας.. ουτε κιτρινη διαφημιση κανω ουτε τους ξερω τους 'κυριους' και δυστυχως τους εμαθα!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μαγκες σορυ για τα ορθογραφικα λαθη η συντακτικα αλλα τρεμω απο τη τσαντιλα τωρα π τα ξαναθυμηθηκα:drive2:

fanisk
22-09-09, 00:54
Λοιπον θα πω ακρειβς τι εγινε η μαλλον τι υποθηκε επειδή για το αμάξι τα είπα πιο πάνω. Άφησα στους εν λόγω 'κυριους' ενα 50ευρω ως εγγύηση κ καλα που θα παω το Μ3 σε συνεργειο. Μου λενε μονοι τους ασε κανα 'ψιλό' λεω οκ ποσα μου λενε 100 τους λεω τι 100 ρε παιδια παρτε 50.. τεσπα τα πηραν με ξυνισμενα μουτρα... το παω το αμαξι.... μου ειπαν οτι σας εγραψα πιο πανω.. γυρναω (ειχα παει με 3 φιλαρακια) τους λεμε 'ρε παιδια.. τι πραγματα ειναι αυτα το και το' μας απαντανε 'τα φρενα τα αμορτισερ και το πατωμα (!) ειναι αναλοσημα!! αν ειναι θα σου πληρωσουμε 500 ευρω το πατωμα' εν τω μεταξυ 4-5000 ηταν οι ζημιες της Μ3! Τεσπα γελαγαμε λεγαμε ρε 'παιδια πατε καλα; μας πουλανε σαπιο αμαξι' και μας λενε 'ναι αλλα ειναι φθηνο..' ΔΗΛΑΔΗ πρεπει να σκοτωθω εγω η οποιος το παρει για να γλιτωσει 5000; Τους λεω 'εχετε γνωση οτι το αμαξι ειναι χαλια και επικύνδυνο και εσεις το πουλατε; δεν σεβεστε τον πελατη που θα το αγοράσει..;" τεσπα στο τελος τους λεω ΟΚ δωστε μου το 50ρικο.... κανει ο τυπος 'πφφφφ' και ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ λες και ειμαι γυφτακι στα φαναρια!! (δεν θελω να θιξω κανενα παιδι των φαναριων). Δηλαδη αν πηγαινε ο πατερας μου με τη μερσεντες και κουστουμαρισμενος θα του το πεταγαν ετσι; Και το βασικοτερο... οταν γυριζαμε με το παιδι που μας ειχε παει στο συνεργειο... του ειπαμε ρε φιλε τι ειναι αυτα ελεος και μας μιλησε ντομπρα και ειπε:"Μαγκες οι τυποι στο VT MOTORS πονταρουν βιτρινα.. Ειχε σκασει παππους γυρω στα 70 και ειδε μια Πορσε gt2 και ρωτησε ποσο εχει αυτη; ΤΟΣΟ.. οκ.. και την αγορασε!! Πονταρουν σε τετοιους πελατες γιαυτο κ εχουν Μ3, Z4, SLK κτλ 'φθηνα' αμαξια στο υπογειο και πανω εχουν R8, M6, PORSCHE GT2, BENTLEY κτλ'. Τα συμπερασματα δικα σας.. ουτε κιτρινη διαφημιση κανω ουτε τους ξερω τους 'κυριους' και δυστυχως τους εμαθα!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μαγκες σορυ για τα ορθογραφικα λαθη η συντακτικα αλλα τρεμω απο τη τσαντιλα τωρα π τα ξαναθυμηθηκα:drive2:

:tapedshut

Επρεπε να τον ρωτησεις αν θα αγοραζε το συγκεκριμενο Μ3 για μελος της οικογενειας του.. ή αν θα εβαζε το παιδι του μεσα.;)

Οσο για τα χρηματα, δεν παιζει ρολο αν ηταν ενα κερμα του 1€ ή 50€, δεν επρεπε να το πεταξουν, βασικος κανονας ηθικης και ευγενειας... θα πρεπε να γινεις λιγο καφρος με τους 3 φιλους σου και να πεσουν οι σχετικες ψιλες..

Σε ρωτησα τι ειπαν, επειδη μενω κανα 10λεπτο απο την VT, και μου ειχε κανει εντυπωση τα αυτοκινητα που εχουν εξω(επειδη περναω συχνα).

pitbull
22-09-09, 02:52
:tapedshut

Επρεπε να τον ρωτησεις αν θα αγοραζε το συγκεκριμενο Μ3 για μελος της οικογενειας του.. ή αν θα εβαζε το παιδι του μεσα.;)

Οσο για τα χρηματα, δεν παιζει ρολο αν ηταν ενα κερμα του 1€ ή 50€, δεν επρεπε να το πεταξουν, βασικος κανονας ηθικης και ευγενειας... θα πρεπε να γινεις λιγο καφρος με τους 3 φιλους σου και να πεσουν οι σχετικες ψιλες..

Σε ρωτησα τι ειπαν, επειδη μενω κανα 10λεπτο απο την VT, και μου ειχε κανει εντυπωση τα αυτοκινητα που εχουν εξω(επειδη περναω συχνα).

Αδερφε ειμαι μεγιστος καφρος αλλα ειπα να δωσω τοπο στην οργη.... Επισης εξηγησα γτ ειχαν τοσο καλα αμαξια.. η μαλλον τα ειπε ολα το παιδι που δουλευειε εκει!

merbeind
22-09-09, 03:16
Το κακο ειναι οτι ανεβηκε παλι το τελωνειο...Για να βρεις καλο m3 κακα τα ψεματα θελεις 40,000.Φιλος ειχε παρει πριν 3 χρονια με smg2 κτλ 60,000 και το εδωσε περυσι 45,000 και με αλλα 5000 πηρε ολοιδιο σε cabrio.Το παιδι ειχε ψαξει ολη την αγορα και γνωριζε για το αμαξι.Τα μισα και παραπανω μου ειπε ηταν μετατροπες.Πολλα ειχαν στουκες μερικα ειχαν κακομεταχειριστει με smg ταλαιπωρημενο(3.600 η αλλαγη παρακαλω) και γενικα οπου ακουτε για ευκαιρειες και τιμες κατω των 40.000 αποψη μου να το ψαχνετε παρα πολυ.
Το μοτερ παντως ξυριζει το ατιμο κυριολεκτικα ομως

pitbull
22-09-09, 03:25
Το κακο ειναι οτι ανεβηκε παλι το τελωνειο...Για να βρεις καλο m3 κακα τα ψεματα θελεις 40,000.Φιλος ειχε παρει πριν 3 χρονια με smg2 κτλ 60,000 και το εδωσε περυσι 45,000 και με αλλα 5000 πηρε ολοιδιο σε cabrio.Το παιδι ειχε ψαξει ολη την αγορα και γνωριζε για το αμαξι.Τα μισα και παραπανω μου ειπε ηταν μετατροπες.Πολλα ειχαν στουκες μερικα ειχαν κακομεταχειριστει με smg ταλαιπωρημενο(3.600 η αλλαγη παρακαλω) και γενικα οπου ακουτε για ευκαιρειες και τιμες κατω των 40.000 αποψη μου να το ψαχνετε παρα πολυ.
Το μοτερ παντως ξυριζει το ατιμο κυριολεκτικα ομως

Μετα απο μεγαλη ερευνα παροτι φαν του smg... για μτχ λεει ΜΟΝΟ με ταχυτητες παιδια.... και οσα ειναι μετατροπη αν το πας σε συνεργειο το καταλαβαινουν και εσυ ο ιδιος ακομα αν το δεις το αμαξι απο κατω..

thomelef
22-09-09, 07:52
ευκαιρείες υπήρχαν υπάρχουν και θα υπάρχουν μην απελπίζεστε και μη συμβιβάζεστε με κάτι λιγότερο απο αυτό που σηκώνει η τσέπη σας.
πιτμπουλ με τόση υπομονή που έχεισ φίλε είμαι σίγουρος οτι θα βρείς το αμάξι που θές και σε καλή τιμή επίσεις.
ο επιμένων νικά.

m_power_lunatic
22-09-09, 09:21
Το κακο ειναι οτι ανεβηκε παλι το τελωνειο...Για να βρεις καλο m3 κακα τα ψεματα θελεις 40,000.Φιλος ειχε παρει πριν 3 χρονια με smg2 κτλ 60,000 και το εδωσε περυσι 45,000 και με αλλα 5000 πηρε ολοιδιο σε cabrio.Το παιδι ειχε ψαξει ολη την αγορα και γνωριζε για το αμαξι.Τα μισα και παραπανω μου ειπε ηταν μετατροπες.Πολλα ειχαν στουκες μερικα ειχαν κακομεταχειριστει με smg ταλαιπωρημενο(3.600 η αλλαγη παρακαλω) και γενικα οπου ακουτε για ευκαιρειες και τιμες κατω των 40.000 αποψη μου να το ψαχνετε παρα πολυ.
Το μοτερ παντως ξυριζει το ατιμο κυριολεκτικα ομως

Σε ευχαριστω φιλε μου που με επιβεβαιωνεις οταν λεω οτι τα Μ3 Ε46 στα 30 και κατι χιλιαρικα ειναι για πεταμα και το μονο που αγοραζεις ειναι προβληματα και μπολικο σιδεροστοκο.......και μετα φταιω εγω που ζηταω οσα ζηταω για το δικο μου!Ομως μερικοι εξυπνακηδες επιμενουν οτι περνουν χαρτι Μ3 Ε46 με 32-33χιλιαρικα........καλα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!:rtfm:

Christos 330i ///M
22-09-09, 09:39
Σε ευχαριστω φιλε μου που με επιβεβαιωνεις οταν λεω οτι τα Μ3 Ε46 στα 30 και κατι χιλιαρικα ειναι για πεταμα και το μονο που αγοραζεις ειναι προβληματα και μπολικο σιδεροστοκο.......και μετα φταιω εγω που ζηταω οσα ζηταω για το δικο μου!Ομως μερικοι εξυπνακηδες επιμενουν οτι περνουν χαρτι Μ3 Ε46 με 32-33χιλιαρικα........καλα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!:rtfm:

Τωρα μην βαζεις στον ιδ τουρβα το δικο σου Μ3 με τα Μ3 των 30 χιλιαδων ευρω . . .

Απλα καμια φορα τυχαινει να παρεις καλο Μ3 ο αλλος για να το πουλησει μπορει να εχει

καποιο προβλημα . . .

Οποτε και να το δινει τσαμπα . . .

Και οντως για να παρεις σημερα καθαρο Μ3 πρεπει να το πληρωσεις οπως και να εχει . . .

m_power_lunatic
22-09-09, 09:46
Τωρα μην βαζεις στον ιδ τουρβα το δικο σου Μ3 με τα Μ3 των 30 χιλιαδων ευρω . . .

Απλα καμια φορα τυχαινει να παρεις καλο Μ3 ο αλλος για να το πουλησει μπορει να εχει

καποιο προβλημα . . .

Οποτε και να το δινει τσαμπα . . .

Και οντως για να παρεις σημερα καθαρο Μ3 πρεπει να το πληρωσεις οπως και να εχει . . .

Οχι προς θεου αν καποιος εχει εκτακτο προβλημα ρευστοτητας η το εχει παρει με απειρες δοσεις μικρου ποσου και η ταχυτητα απαξιωσης του αυτοκινητου τον εχει παρει απο κατω σαφως μπορει και να το βαλει χαμηλα αλλα νομιζω οτι δεν ειναι πλεον τοσοι πολλοι,εξαλλου με την δικαιολογια της κρισης και της οικονομικης δυσκολιας πολλοι βρισκουν δικαιολογια και πουλανε τα σαραβαλα τους......φιλαρακι δεν εχω-δεν βγαινω-καιγομαι-πνιγομαι και την επομενη μερα που εχεις αγορασει το αμαξι του τον βλεπεις με 997S.....

thomelef
22-09-09, 14:11
δυστηχώς παιδιά οι πραγματικές ευκαιρείες βγαίνουν απο άτομα που βρίσκονται στην ανάγκη.
τα υπόλοιπα είναι απλές αγορές.
κρίμα αλλά αυτή είναι η αλήθεια. οι περισότεροι έλληνες νόμισαν ότι μπορούσαν να πραγματοποιήσουν όνειρα πέρα απο τις δυνάμεις τους και τώρα βρ΄σκονται σε πραγματικό αδιέξοδο.
ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα για όλους γιατί πέρα απο τα σκοτωμένα αυτοκίνητα παίζουν και οικογένειες που κινδυνεύουν να βρεθούν στο δρόμο.

daglas
22-09-09, 18:03
Δυστηχως οι περισσοτεροι θελουν να αγορασουν φτηνο & καλο αμαξι ( να ποιασουν τον πωλητη λαλακα ) δεν γινεται αυτο απλα καταληγουν να παρουν 1 φτηνο & προβληματικο αμαξι .
Δειτε παραδειγμα συμπεριφορες σε πολλες αγγελιες εδω στο forum σε ατομα που πουλανε την μπεμπα τους . Για να ειμαι & on-topic
κοιταξτε προσπαθεια πωλησης απο 1 μελος της Μ3 του. http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=15259&page=3Φανταστητε τι θα ακουει στα τηλεφωνα απο την Χ.Ε-CAR

EVERGET
22-09-09, 20:08
Είναι πολύ αστείο που βλέπεις σε κάποια m3 να ανανεώνονται καθημερινά οι αγγελίες τους για να βγαίνουν πρώτα στη λίστα αναζήτησης και τα συγκεκριμένα πωλούνται για μήνες, ενώ κάποια πωλούνταν πάλι (από άλλους ιδιοκτήτες) και πριν έξι μήνες που έψαχνα εγώ για m3. Απέλπιδες προσπάθειες να τα ξεφορτωθούν οι μάντρες...Γιατί κακά τα ψέματα το ταλαιπωρημένο m3 φαίνεται και χωρίς να είσαι μηχανικός αυτοκινήτων. Συμβουλή μου μακριά από αμάξια με βελτιώσεις, τα οποία πάντα αν προσέξετε είναι φθηνότερα από τα μαμά, παρότι σύμφωνα με τις αγγελίες βγάζουν 400+ άλογα.

Τις προηγούμενες μέρες είχα δει στο car m3 csl με μόνο 42.000E, σήμερα η αγγελία δεν υπήρχε. Πάντως ήταν τρελλή ευκαιρία αν και τα csl έχουν φάει τα περισσότερα αρκετή πίστα οπότε με λογικά κριτήρια πρέπει να αποφεύγονται σαν μεταχειρισμένα.

alexk
22-09-09, 21:13
Τις προηγούμενες μέρες είχα δει στο car m3 csl με μόνο 42.000E, σήμερα η αγγελία δεν υπήρχε. Πάντως ήταν τρελλή ευκαιρία αν και τα csl έχουν φάει τα περισσότερα αρκετή πίστα οπότε με λογικά κριτήρια πρέπει να αποφεύγονται σαν μεταχειρισμένα.

Το να έχει πάει πίστα ένα CSL ή ένα Μ3 δεν σημαίνει ότι είναι κακό αυτοκίνητο. Ιδιαίτερα άν ο ιδιοκτήτης του το προσέχει πολύ σε διαβεβαιώ ότι είναι πολύ καλύτερο αυτοκίνητο από ένα που πάει σπίτι -> καφετέρια -> κλαμπ -> μπουζούκια -> πατσατζίδικο -> σπίτι κ.ο.κ.

Καλώς ή κακώς ένα καλό αυτοκίνητο πρέπει να το πληρώσεις.
Το κακό αυτοκίνητο θα το πληρώσεις στην πορεία....
Και εγώ είχα βρει πολύ πιο φθηνά CSL όταν πήρα το δικό μου. Το δικό μου το πλήρωσα πολύ παραπάνω γιατί ήταν καλό και προσεγμένο αυτοκίνητο. Αυτό έκανε μπαμ φυσικά και για παράδειγμα κατέβασα συμπλέκτη και ο πατέρας μου εξεπλάγην και μου έλεγε ότι ο άνθρωπος που το είχε πριν το πρόσεχε ΠΑΡΑ πολύ και το οδηγούσε πολύ ωραία (και σκέψου ότι έκανα και εγώ 20χιλ γρήγορα χλμ. μετά τον 1ο ιδιοκτήτη).

Φίλε μπορείς να πάρεις ένα πιο ακριβό αυτοκίνητο το οποίο θα πρέπει μόνο να το συντηρείς σωστά ή να πάρεις ένα πιο φθηνό μεν, αλλά θα το επισκευάζεις συνέχεια.
Το φθηνό θα κοστίσει παραπάνω στο τέλος, για να μην πω για την επίπτωση στην ψυχολογία σου.

BILL_M3
23-09-09, 00:05
Ετσι είναι παιδια όπως τα λετε, αλλα για να πουμε μια σκληρή αλήθεια δε φταίνε αυτοι που τα πουλάνε αλλα αυτοί που πάνε και τ αγοράζουνε. Τυχαίνει και πουλάω το δικό μου και εχω καταντήσει να έχω πλέον μέτρο σύγκρισης τα Μ3 των 30 χιλ. με τους υποψήφιους αγοραστές να μην αντιλαμβάνονται τις διαφορές.
Γι αυτό και πάλι προσοχή.

Spanti
23-09-09, 04:30
εντάξει και η πίστα δεν είναι το καλύτερο πράγμα για ένα αυτοκίνητο...το καταπονεί αφάνταστα...

pitbull
23-09-09, 05:24
Παίδες βρήκα ένα εξαιρετικό Μ3 το οποίο το πηγα συνεργειο και μου ειπαν τα παιδια.. 'παρτο'! Καινουργια φρενα, δισκοι, αθικτο πραγματικά σε ολα του... πάτωμα 'τζιτζι' μοντελο 2002 γκρι με οροφη προγραμμα απο BMW με χαρτια του και σερβις επίσημο 30.000!!! Τελικά επειδη τα λεφτα τελικα δεν τα εχω.. δεν ηρθαν οπως τ περιμενα τα πραγματα δε θα την αγορασω... και ημουνα πολυ χαλια. αυτο εγινε πριν 1 μηνα κ το αμαξι υπαρχει ακομα. Ειναι η καλυτερη Μ3 που πηγα για σερβις (συνολικα εχω παει 6 αυτοκινητα)! Την πουλαει επειδη θελει να παρει Μ5, γεννησε η γυναικα του λεει και δε θελει κουπε.. παντωςο τυπος εχει λεφτα κ οσα μου ειπε για τα σερβις.. ηταν 100% αληθινα!

InsaneDriver
23-09-09, 12:08
Παίδες βρήκα ένα εξαιρετικό Μ3 το οποίο το πηγα συνεργειο και μου ειπαν τα παιδια.. 'παρτο'! Καινουργια φρενα, δισκοι, αθικτο πραγματικά σε ολα του... πάτωμα 'τζιτζι' μοντελο 2002 γκρι με οροφη προγραμμα απο BMW με χαρτια του και σερβις επίσημο 30.000!!! Τελικά επειδη τα λεφτα τελικα δεν τα εχω.. δεν ηρθαν οπως τ περιμενα τα πραγματα δε θα την αγορασω... και ημουνα πολυ χαλια. αυτο εγινε πριν 1 μηνα κ το αμαξι υπαρχει ακομα. Ειναι η καλυτερη Μ3 που πηγα για σερβις (συνολικα εχω παει 6 αυτοκινητα)! Την πουλαει επειδη θελει να παρει Μ5, γεννησε η γυναικα του λεει και δε θελει κουπε.. παντωςο τυπος εχει λεφτα κ οσα μου ειπε για τα σερβις.. ηταν 100% αληθινα!

Στείλε κανά Link για εμάς τους ανύπαντρους...

chrisoik
05-10-09, 20:38
Παίδες βρήκα ένα εξαιρετικό Μ3 το οποίο το πηγα συνεργειο και μου ειπαν τα παιδια.. 'παρτο'! Καινουργια φρενα, δισκοι, αθικτο πραγματικά σε ολα του... πάτωμα 'τζιτζι' μοντελο 2002 γκρι με οροφη προγραμμα απο BMW με χαρτια του και σερβις επίσημο 30.000!!! Τελικά επειδη τα λεφτα τελικα δεν τα εχω.. δεν ηρθαν οπως τ περιμενα τα πραγματα δε θα την αγορασω... και ημουνα πολυ χαλια. αυτο εγινε πριν 1 μηνα κ το αμαξι υπαρχει ακομα. Ειναι η καλυτερη Μ3 που πηγα για σερβις (συνολικα εχω παει 6 αυτοκινητα)! Την πουλαει επειδη θελει να παρει Μ5, γεννησε η γυναικα του λεει και δε θελει κουπε.. παντωςο τυπος εχει λεφτα κ οσα μου ειπε για τα σερβις.. ηταν 100% αληθινα!

καλησπερα pitbull τι χρωμα ηταν??? εισαγωγης η ελληνικο?? χλμ?υπαρχει ακομα μπορεις σε παρακαλων μου πεις περισσοτερες λεπτομεριες??

m_power_lunatic
06-10-09, 13:08
Είναι πολύ αστείο που βλέπεις σε κάποια m3 να ανανεώνονται καθημερινά οι αγγελίες τους για να βγαίνουν πρώτα στη λίστα αναζήτησης και τα συγκεκριμένα πωλούνται για μήνες, ενώ κάποια πωλούνταν πάλι (από άλλους ιδιοκτήτες) και πριν έξι μήνες που έψαχνα εγώ για m3. Απέλπιδες προσπάθειες να τα ξεφορτωθούν οι μάντρες...Γιατί κακά τα ψέματα το ταλαιπωρημένο m3 φαίνεται και χωρίς να είσαι μηχανικός αυτοκινήτων. Συμβουλή μου μακριά από αμάξια με βελτιώσεις, τα οποία πάντα αν προσέξετε είναι φθηνότερα από τα μαμά, παρότι σύμφωνα με τις αγγελίες βγάζουν 400+ άλογα.

Τις προηγούμενες μέρες είχα δει στο car m3 csl με μόνο 42.000E, σήμερα η αγγελία δεν υπήρχε. Πάντως ήταν τρελλή ευκαιρία αν και τα csl έχουν φάει τα περισσότερα αρκετή πίστα οπότε με λογικά κριτήρια πρέπει να αποφεύγονται σαν μεταχειρισμένα.

Το συγκεκριμενο αυτοκινητο υπαρχει ακομα και πωλειται στα 38.500 ευρω μετρητοις για το CSL λεω......με την ηλεκτρικη οροφη-που δεν υπηρξε ποτε-που ειναι μετατροπη απο 316ci του 2001 και ξαναβαμμενο μεσα-εξω στο χρωμα του CSL.......για αυτο το αυτοκινητο ζητανε 38.500 χιλιαρικα.....μην πιστευεται οτι λενε στις αγγελιες....ΠΑΝΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΙΣΑ Η ΨΕΜΑΤΑ.

fanisk
06-10-09, 13:19
Το συγκεκριμενο αυτοκινητο υπαρχει ακομα και πωλειται στα 38.500 ευρω μετρητοις για το CSL λεω......με την ηλεκτρικη οροφη-που δεν υπηρξε ποτε-που ειναι μετατροπη απο 316ci του 2001 και ξαναβαμμενο μεσα-εξω στο χρωμα του CSL.......για αυτο το αυτοκινητο ζητανε 38.500 χιλιαρικα.....μην πιστευεται οτι λενε στις αγγελιες....ΠΑΝΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΙΣΑ Η ΨΕΜΑΤΑ.

Μιλας για το παρακατω?
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/381758/

m_power_lunatic
06-10-09, 13:27
Oχι ρε.....το μολυβι!!!Αυτο μια χαρα ειναι το αμαξακι και καλη τιμουλα και φορτωμενο με πραγματακια.....ψαξε και θα το βρεις....

chrisoik
06-10-09, 13:45
Το συγκεκριμενο αυτοκινητο υπαρχει ακομα και πωλειται στα 38.500 ευρω μετρητοις για το CSL λεω......με την ηλεκτρικη οροφη-που δεν υπηρξε ποτε-που ειναι μετατροπη απο 316ci του 2001 και ξαναβαμμενο μεσα-εξω στο χρωμα του CSL.......για αυτο το αυτοκινητο ζητανε 38.500 χιλιαρικα.....μην πιστευεται οτι λενε στις αγγελιες....ΠΑΝΤΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΙΣΑ Η ΨΕΜΑΤΑ.

καλημερα
και εγω ψαχνω για Μ3 αλλα απογοητευση.....ολα εισαγωγης 02-03 και εχουν κανει μονο....γυρω στα 55.000-65.000 χλμ δηλαδη λιγοτερα απο 10,000 το χρονο ....τριχες..
το δερμα στο μαγουλο τοθ οδηγου φαγωμενο, τα πλαστικα στα χερουλια ταλαιπωρημενα γενικα δε το τρωως πιστευω ευκολα για τα χλμ που εχουν κανει...
εχοντας ενα κεφαλαιο μεχρι 35.000 δε με βλεπω να παιρνω Μ3...
κριμα...ξερει κανεις κανενα καλο smg μαυρο προς πωληση???
ευχαριστω ολους
:105whistl:thinkerg:

m_power_lunatic
06-10-09, 13:56
καλημερα
και εγω ψαχνω για Μ3 αλλα απογοητευση.....ολα εισαγωγης 02-03 και εχουν κανει μονο....γυρω στα 55.000-65.000 χλμ δηλαδη λιγοτερα απο 10,000 το χρονο ....τριχες..
το δερμα στο μαγουλο τοθ οδηγου φαγωμενο, τα πλαστικα στα χερουλια ταλαιπωρημενα γενικα δε το τρωως πιστευω ευκολα για τα χλμ που εχουν κανει...
εχοντας ενα κεφαλαιο μεχρι 35.000 δε με βλεπω να παιρνω Μ3...
κριμα...ξερει κανεις κανενα καλο smg μαυρο προς πωληση???
ευχαριστω ολους
:105whistl:thinkerg:

Το οτι ειναι εισαγωγης δεν εχει να κανει με την κατασταση του αυτοκινητου,να ξερεις οτι 9 απο τους 10 τα πηρανε απο εξω μιας και καινουργιο εκανε μια 100αρα με δυο-τρια εξτρα.Το καθισμα του οδηγου ειναι ενα δειγμα αλλα εξαρταται απο τον σωματοτυπο το οδηγου η φθορα.Τα πλαστικα στα χερουλια σκανε σε ολα ανεξαιρετως τα Ε46 απο την πολυκαιρια και το ζεστο μας κλιμα-φταιει λιγο και η BMW εδω.Το βασικο ειναι το βιβλιο σερβις να υπαρχει και να ειναι σωστα και οχι υποπτα συμπληρωμενο.Τα χλμ 55.000-60.000χλμ μην αποκλειεις να ειναι αληθινα μιας και αρκετοι εχουν και δευτερο αυτοκινητο.Αν ηθελες χειροκινητο θα μπορουσα να σε βοηθησω αλλα για SMG δεν μου ερχεται κατι αυτη την στιγμη.Τι λεω μωρε????Πουλαει το μελος μας BILL M3 την δικια του σε αριστη κατασταση απο οτι ξερω....στειλτου ενα μηνυμα εχει γραψει πιο πανω στην σελιδα!!!!!!!!!!!!

chrisoik
06-10-09, 21:17
Το οτι ειναι εισαγωγης δεν εχει να κανει με την κατασταση του αυτοκινητου,να ξερεις οτι 9 απο τους 10 τα πηρανε απο εξω μιας και καινουργιο εκανε μια 100αρα με δυο-τρια εξτρα.Το καθισμα του οδηγου ειναι ενα δειγμα αλλα εξαρταται απο τον σωματοτυπο το οδηγου η φθορα.Τα πλαστικα στα χερουλια σκανε σε ολα ανεξαιρετως τα Ε46 απο την πολυκαιρια και το ζεστο μας κλιμα-φταιει λιγο και η BMW εδω.Το βασικο ειναι το βιβλιο σερβις να υπαρχει και να ειναι σωστα και οχι υποπτα συμπληρωμενο.Τα χλμ 55.000-60.000χλμ μην αποκλειεις να ειναι αληθινα μιας και αρκετοι εχουν και δευτερο αυτοκινητο.Αν ηθελες χειροκινητο θα μπορουσα να σε βοηθησω αλλα για SMG δεν μου ερχεται κατι αυτη την στιγμη.Τι λεω μωρε????Πουλαει το μελος μας BILL M3 την δικια του σε αριστη κατασταση απο οτι ξερω....στειλτου ενα μηνυμα εχει γραψει πιο πανω στην σελιδα!!!!!!!!!!!!

ευχαριστω για την απαντηση απλα για τα χλμ λεω ναι βεβαια συμφωνω οτι μπορει να ειναι αληθινα 55,000 η 60,000 , αλλα στην ελλαδα επι το πλειστον ολα γυριζουν ...και μην ακουσω οτι δεν μπορουν να γυριστον γιατι νομιζω ειναι αστειο ,, απο οτι ξερω και πειτε αν λεω μαλ...κιες τα γυριζουν και μηδενιζουν τον εγκεφαλο στο κλειδι,στην μηχανη και στα φωτα....και αντε βρες την ακρη .......

thomelef
06-10-09, 21:27
φίλε άσε τα χιλιόμετρα και κάνε ένα σχολαστικό έλεγχο.
υπάρχουν ///Μ3 με 30.000 χιλ διαλυμένα και ///Μ3 με 80 και 90.000 πολύ προσεγμένα - συντηρημένα - ατρακάριστα.
αν ξεκινάς με τα χιλιόμετρα σαν ένα βασικό παράγοντα θα δείς πολά αυτοκίνητα που δε σου κάνουν...

pitbull
14-10-09, 20:02
Λοιπόν επειδή εκτιμώ πως το έψαξα για Μ3 περισσότερο από όλους σας (συγχωρέστε μου τον χαρακτηρισμό), το συγκεκριμένο το άφηνε όπως ειπα αυτός 30 χιλιάρικα και όλα όσα είπα πριν ήταν 100% αληθινά. Ήταν από Γερμανία το αμάξι αλλά στα 2 συνεργεία που το πήγα το ήξεραν οι μηχανικοί και μου έλεγαν τα καλύτερα.. και οντως οταν το βαλαμε στη μπάρα ήταν ΤΖΕΤ! Χρώμα ανθρακι με προγραμμα 360 άλογα,, χεστηκα πανω μου στη βολτα.. δυχτυχως παιδες πρεπει να το πουλησε επειδη δε το βλέπω πουθενά..... Ηταν πραγματικα τρομερή ευκαιρία αν κ ηταν χειροκίνητο οχι SMG. Και φουλ εξτρα με οροφη και μεγαλη οθονούλα. Τεσπά, καινούργια φρενα κτλ ειχε βαλει πολλά λεφτά καθώς ο τύπος εχει πολλά λεφτα κ θελει να παρει Μ5. Δεν τη πήρα για οικονομικούς λογους της τελευταιας στιγμης.... Λογικα επωλήθη. :( Υπαρχουν καλα αμαξια κ μη κολλάτε στο αν ειναι εισαγωγης απο Γερμανία! Θελει ΤΡΕΛΛΟ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑ Μ3! ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΔΕΣ!!! Μιλάμε για ψαξιμο όμως όχι Μ....ίες. Γιατι πολύ απλα το αμαξι αυτό.. δεν θα το έχει ενας... "γεράκος που το χε για να πηγαινει τα εγγονια του στη παιδική χαρα"... όπως ακουσα μια φορα (!)

BILL007
14-10-09, 20:07
Γιατι πολύ απλα το αμαξι αυτό.. δεν θα το έχει ενας... "γεράκος που το χε για να πηγαινει τα εγγονια του στη παιδική χαρα"... όπως ακουσα μια φορα (!)

Eίναι οι γνωστές ιστορίες του παππού...χααχαχααχχααχχααχαχχαχααχχααχχααχ!!!!!! :rofl2: :rofl2: :rofl2:

pitbull
14-10-09, 20:10
Eίναι οι γνωστές ιστορίες του παππού...χααχαχααχχααχχααχαχχαχααχχααχχααχ!!!!!! :rofl2: :rofl2: :rofl2:

Αδερφέ αν έβλεπες αυτόν που μου το λεγε.... το χε πιστέψει πραγματικά... είχε βουρκώσει και τα μάτια... χαχαχα ΕΛΕΟΣ!!!:icon02:

Leonidas_Thess
14-10-09, 20:17
Και των γιατρών - δικηγόρων

:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

BILL007
14-10-09, 20:23
:105whistlΚαι των γιατρών - δικηγόρων

Ασε τα γεροντάκια πουλάνε καλύτερα...χαχααχαχααχαχαχα!!!!!!!:smiley_ab:ban: :chair:

nassosbmw1
15-10-09, 08:52
χαχα ναι μωρεεε ένας φιλανδός γεράκος ήταν και ίσα που το τσούλαγε με το ζόρι...ποιος ήταν;ααα χμμμ... να δεις πως τον λέγαν... Κάνκουνεν νομίζω!!:rofl2:

Πέραν της πλάκας υπάρχουν πολλά ρημάδια εκεί έξω και θέλει πολύ ψάξιμο και επιμονή...το καλοκαίρι ήρθε φίλος με Μ3 καμπριο με 120000κμ...πάθαμε πλάκα με τη κατάστασή του!το αμάξι ήταν σαν καινούργιο!!...σκούρο μπλέ individual SMGII και με πολλά εξτραδάκια όπως ανάρτηση,εγκέφαλο από F1 (δε ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά είχε έξτρα αλογάκια κατά πως μου είπε) ...Γενικά το αμάξι ήταν χαρτί και τα 55.000 που πλήρωσε τα βλέπω λογικά... ΑΛΛΑ:

Έχω μερικές απορίες: και βασικα εκείνο που με προβλημάτισε ήταν πως μου είπε πως:1) τα individual γενικά αποδίδουν ελαφρώς περισσότερα αλογάκια από τα στοκ μοντέλα...αληθεύει ή του είπαν μπαρούφα; και 2) αυτό πάλι με τον εγκέφαλο της F1? δε ξέρω και απλά ερωτώ...:confused:

thomelef
15-10-09, 09:28
τα individual γενικά αποδίδουν ελαφρώς περισσότερα αλογάκια από τα στοκ μοντέλα...

το individual εγώ ξέρω πως είναι άλλης κατηγορίας χρώματα για τη συγκεκριμένη μάρκα(πιο εξωτικά χρώματα και έτσι... τουλάχιστο εμένα αυτή η λέξη μου έρχεται στο μυαλό).
απο εκεί και πέρα δε νομίζω να έχουν άλλες αλλαγές με τα μη individual ///M3
η έκδοση που έχει κάποιες διαφορές απο τα κανονικά είναι η cs αλλά και πάλι αυτές περιορίζονται σε θέματα ανάρτησης - φρένων και διαφορετικής εμφάνισης τιμόνι(ίδια με του csl).

m_power_lunatic
15-10-09, 09:55
Λοιπόν επειδή εκτιμώ πως το έψαξα για Μ3 περισσότερο από όλους σας (συγχωρέστε μου τον χαρακτηρισμό), το συγκεκριμένο το άφηνε όπως ειπα αυτός 30 χιλιάρικα και όλα όσα είπα πριν ήταν 100% αληθινά. Ήταν από Γερμανία το αμάξι αλλά στα 2 συνεργεία που το πήγα το ήξεραν οι μηχανικοί και μου έλεγαν τα καλύτερα.. και οντως οταν το βαλαμε στη μπάρα ήταν ΤΖΕΤ! Χρώμα ανθρακι με προγραμμα 360 άλογα,, χεστηκα πανω μου στη βολτα.. δυχτυχως παιδες πρεπει να το πουλησε επειδη δε το βλέπω πουθενά..... Ηταν πραγματικα τρομερή ευκαιρία αν κ ηταν χειροκίνητο οχι SMG. Και φουλ εξτρα με οροφη και μεγαλη οθονούλα. Τεσπά, καινούργια φρενα κτλ ειχε βαλει πολλά λεφτά καθώς ο τύπος εχει πολλά λεφτα κ θελει να παρει Μ5. Δεν τη πήρα για οικονομικούς λογους της τελευταιας στιγμης.... Λογικα επωλήθη. :( Υπαρχουν καλα αμαξια κ μη κολλάτε στο αν ειναι εισαγωγης απο Γερμανία! Θελει ΤΡΕΛΛΟ ΨΑΞΙΜΟ ΓΙΑ Μ3! ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΔΕΣ!!! Μιλάμε για ψαξιμο όμως όχι Μ....ίες. Γιατι πολύ απλα το αμαξι αυτό.. δεν θα το έχει ενας... "γεράκος που το χε για να πηγαινει τα εγγονια του στη παιδική χαρα"... όπως ακουσα μια φορα (!)


Για φιλο μου προσφατα ειδα και καμια 20αρια cabrio M3 E46 το καλοκαιρι για πλακα,δεν σου αναφερω τι ειδα για να παρω το δικο μου τελικα απεξω,εξαλλου αν εχεις γνωσεις στα μεταχειρισμενα στα περισσοτερα δεν φθανεις να τα πας καν στο συνεργειο οποτε το οτι ειδες τοσα πολλα ισως να οφειλεται και στο οτι δεν ηξερες και που να τα κοιταξεις μονος σου-χωρις παρεξηγηση ε???.....το θεμα του ψαξιματος ισχυει για οτιδηποτε αγοραζεις ποσο μαλλον μια Μ3 Ε46 αλλα οταν την βρεις τι κανεις????-δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα-δεν θα κοστιζει οσο ενα χαρβαλο εκτος σπανιων περιπτωσεων αλλα αρκετα παραπανω.......τοτε αρχιζει η μουρμουρα,ειναι ακριβο-ειναι τρελος-δεν ξερει τι ζηταει κτλ.Προσφατα ειπα σε εναν οτι υπαρχουν προς πωληση 2 Μ3 Ε46,ενα τουμπαρισμενο-υπαρχει στο car.gr πανεμορφο και με σπανιο χωμα- και ξαναφτιαγμενο και ενα αβαφτο παντου,η διαφορα τους 10.000 ευρω και 30.000χλμ περισσοτερα το τουμπαρισμενο του ειπα.....ξερεις τι μου ειπε????Που μπορουμε να δουμε το τουμπαρισμενο????..................Απο εκει και περα καταλαβαινεις τι σημαινει ελληνας καταναλωτης,στην Γερμανια που εχω και πολλα παρε δωσε λογω δουλειας πρωτα πωλειται το αριστο και τα χαρχαλα μενουν απουλητα πολυ καιρο,εδω στο ΕΛ-ΛΑΝΤΑ γινεται ακριβως το αντιθετο.....εχεις τρακαρισμενο?με γυρισμενα χλμ???με 7 χερια αλλαγμενα????Το πουλησες πρωτος........

P.S Συμπαθεστατε Pitbull φιλικα γραφω ελπιζω να μην παρεξηγηθεις,δεν στο παιζω εξυπνος απλα εχω μαθει με το αζημιωτο δυστυχως καποια πραγματα απο της αγοραπωλησιες για αυτο ακουγομαι τοσο σιγουρος.

pitbull
21-10-09, 18:19
Για φιλο μου προσφατα ειδα και καμια 20αρια cabrio M3 E46 το καλοκαιρι για πλακα,δεν σου αναφερω τι ειδα για να παρω το δικο μου τελικα απεξω,εξαλλου αν εχεις γνωσεις στα μεταχειρισμενα στα περισσοτερα δεν φθανεις να τα πας καν στο συνεργειο οποτε το οτι ειδες τοσα πολλα ισως να οφειλεται και στο οτι δεν ηξερες και που να τα κοιταξεις μονος σου-χωρις παρεξηγηση ε???.....το θεμα του ψαξιματος ισχυει για οτιδηποτε αγοραζεις ποσο μαλλον μια Μ3 Ε46 αλλα οταν την βρεις τι κανεις????-δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα-δεν θα κοστιζει οσο ενα χαρβαλο εκτος σπανιων περιπτωσεων αλλα αρκετα παραπανω.......τοτε αρχιζει η μουρμουρα,ειναι ακριβο-ειναι τρελος-δεν ξερει τι ζηταει κτλ.Προσφατα ειπα σε εναν οτι υπαρχουν προς πωληση 2 Μ3 Ε46,ενα τουμπαρισμενο-υπαρχει στο car.gr πανεμορφο και με σπανιο χωμα- και ξαναφτιαγμενο και ενα αβαφτο παντου,η διαφορα τους 10.000 ευρω και 30.000χλμ περισσοτερα το τουμπαρισμενο του ειπα.....ξερεις τι μου ειπε????Που μπορουμε να δουμε το τουμπαρισμενο????..................Απο εκει και περα καταλαβαινεις τι σημαινει ελληνας καταναλωτης,στην Γερμανια που εχω και πολλα παρε δωσε λογω δουλειας πρωτα πωλειται το αριστο και τα χαρχαλα μενουν απουλητα πολυ καιρο,εδω στο ΕΛ-ΛΑΝΤΑ γινεται ακριβως το αντιθετο.....εχεις τρακαρισμενο?με γυρισμενα χλμ???με 7 χερια αλλαγμενα????Το πουλησες πρωτος........

P.S Συμπαθεστατε Pitbull φιλικα γραφω ελπιζω να μην παρεξηγηθεις,δεν στο παιζω εξυπνος απλα εχω μαθει με το αζημιωτο δυστυχως καποια πραγματα απο της αγοραπωλησιες για αυτο ακουγομαι τοσο σιγουρος.

Αδερφε δίκιο έχεις στα περισσότερα που αναφέρεις, απλά εγώ μίλησα για ένα συγκεκριμένο Μ3 που ειλικρινά ο τύπος το πουλούσε με μαύρη καρδιά. Και επειδή τον είδα τις προάλλες έξω, όντως το πούλησε και πήρε Μ5. Δεν μου έλεγε ψέματα. Σχετικά με τα όσα είπες συμφωνώ απόλυτα. Όσα Μ3 είδα, μεταξύ 29 και 33 χιλιάδων ευρώ ήταν ΜΟΥΦΑ! Απλά το συγκεκριμένο ήταν ευκαιρία..αν δε το χε πουλήσει θα σου έλεγα να βρεθούμε να το δεις και εσύ από κοντα. Ούτε φίλος μου είναι ο τυπάς ούτε τον ήξερα απο χθες. Απλά όσα μου πε πως φορούσε το αμαξια ήταν όλα 1000% αληθινά. Το πήγα σε 3 συνεργεία και με πήγε και αυτός από μόνος του σε 1 δικό του που ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3, δε θυμάμαι όνομα είναι κοντά στη Ν. Φιλαδ. νομίζω.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ :( :banghead:

EVANGELOS
21-10-09, 18:31
...Το πήγα σε 3 συνεργεία και με πήγε και αυτός από μόνος του σε 1 δικό του που ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3, δε θυμάμαι όνομα είναι κοντά στη Ν. Φιλαδ. νομίζω...

Δεν υπάρχει ρε συ ΚΑΝΕΝΑΣ που να ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3 !!!!

Επίσης διαφωνώ με την άποψη του Λούνατικ ότι τα "καλά" Μ3 είναι ακριβά !!!

Υπάρχουν μια χαρά αμάξια με 30 χιλ !!! ... απλά ΔΕΝ είναι "χαρτί" ... οκ μτχ αγοράζεις !! ...

BILL007
21-10-09, 19:04
1)Δεν υπάρχει ρε συ ΚΑΝΕΝΑΣ που να ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3 !!!!

2)Επίσης διαφωνώ με την άποψη του Λούνατικ ότι τα "καλά" Μ3 είναι ακριβά !!!

3)Υπάρχουν μια χαρά αμάξια με 30 χιλ !!! ... απλά ΔΕΝ είναι "χαρτί" ... οκ μτχ αγοράζεις !! ...

1) και 2) και 3) ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!Σωστός Ευάγγελε...;):pimp:

pitbull
21-10-09, 19:09
Δεν υπάρχει ρε συ ΚΑΝΕΝΑΣ που να ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3 !!!!

Επίσης διαφωνώ με την άποψη του Λούνατικ ότι τα "καλά" Μ3 είναι ακριβά !!!

Υπάρχουν μια χαρά αμάξια με 30 χιλ !!! ... απλά ΔΕΝ είναι "χαρτί" ... οκ μτχ αγοράζεις !! ...

Αδερφέ όταν μάθω το όνομα θα το γράψω. Αν δεν ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3 τότε σίγουρα είναι ο καλύτερος σε θέματα Μ3. Όπως άκουσα. Θα ενημερώσω εν καιρώ.

REDNECK
21-10-09, 20:10
Να εκφρασω την απογοητευση μου ...
...εδω και καιρο πουλουσα την Μ3 μου , ασημι Ε46 χειροκινητη...
ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ δεν περιγραφεται με λογια και γραπτως ...
Εχω πουλησει πολλα αυτοκινητα στο παρελθον ... με κανενα ομως δεν ειχα τετοιο προβλημα ...
Δεν θελω να σχολιασω για το στυλ ανθρωπων που θελουν να αγορασουν τετοιο αυτοκινητο ... οχι ...

Για το οτι πραγματικα απογοητευτικα και την εβαλα εδω και 2 εβδομαδες 25900 για να φυγει και παλι ειχα παζαρια στην τιμη ...
Πραγματικη απογοητευση και για ενα αυτοκινητο που ειναι ΧΑΡΤΙ . Ολοι ρωταγανε απο το τηλεφωνο "καλυτερη τιμη κανεις φιλαρακι" και τους απανταγα "αν σας πω ναι θα το παρετε χωρις να το εχετε δει ???"
Δυστυχως ετσι ψωνιζει ο Ελληνας παιδια ... δεν τον νοιαζει τιποτα αλλο ...
ΣΙΧΑΘΗΚΑ να μου λενε μ@λ@κιες απο το τηλεφωνο χωρις να εχουν δει το αυτοκινητο απο κοντα.
Οσοι ηρθαν και το ειδαν μαγκωθηκαν γιατι μαλλον περιμεναν να δουν κανα χρεπι και απο οτι φανηκε μονο την ωρα μου και την υπομονη μου ηθελαν να σπαταλησουν... εβρισκαν διακιολογιες του στυλ ...
α ! δεν εχει ηλιοροφη ... ηθελα με ηλιοροφη ...
α... δεν εχει navi ... ηθελα με navi ...
To οτι ειναι με το χρωμα της μανας του και αγρατζουνιστο δεν το σχολιασε κανεις ... το οτι το εσωτερικο του ειναι σαν 2 ετων αυτοκινητο χωρις περιεργες μυρωδιες παλι δεν το σχολιασε κανεις ...
Το οτι οποιος ηθελε να το δει ερχονταν στο σπιτι μου και δεν του εδεινα καπου εξω ραντεβου , απροσωπα , παλι δεν το αναρωτηθηκε κανεις ...
ΦΤΑΙΩ που δεν γινομαι καφρος εστω και στο τηλεφωνο που με παιρνει ο καθε βλαχος επαρχιωτης και μου πριζει τα ουμπαλα για ανταλλαγη , να πληρωσει με 4μηνη επιταγη και οτι η τιμη μου ειναι τσιμπημενη ........ 25.900 ΓΝΗΣΙΟ Μ3 ... τσιμπημενη τιμη ..............
Ζητω συγνωμη απο τους διαχειριστες του φορουμ αλλα ειμαι πολυ εξαγριωμενος με ολη αυτη την κατασταση και ηθελα να το μοιραστω με καποιους ανθρωπους που μπορει να με καταλαβαινουν.
Να καταλαβουν την οργη που ισως εχουν νοιωσει και εκεινοι καποια στιγμη στην ζωη τους οταν ο καθε μεγιστος καραγκιοζης προσπαθει να τους "φαει" το αυτοκινητο που πουλανε λες και τρωνε οι ιδιοι κουτοχορτο ...
Ο Ελληνας ο καπατσος ... εχω σιχαθει αυτη την αηδια ... γιατι το πουλας εχει προβλημα ?
Ναι εχει προβλημα και θελω να στο φορτωσω εσενα ρε γηδι και σε εφερα απο το σπιτι μου για να το δεις κιολας για να ξερεις που θα χτυπας κουδουνια οταν σου χαλασει ...
Το τι μου ειπανε ... οτι καινε , οτι εχουν μεγαλα τελη και τωρα με τις αυξησεις θα πεσουν και αλλο οι τιμες , οτι σπανε και ειναι προβληματικες , οτι δεν θα μπαινουν δακτυλιο , οτι βγαζουν ρυπους και θα εχουν προστιμο στο ΚΤΕΟ ... η απαντηση μου ηταν "τοτε γιατι ψαχνεις για Μ3" ... απαντησεις ... "εγω δεν εχω προβλημα με ολα αυτα" , "εγω το θελω για αλλα πραγματα" και αλλα πολλα ομορφα ...
Κριμα ρε παιδια για αυτο το τοσο καλο αυτοκινητο να υπαρχει τοσος ξεπεσμος ...
Τελικα αποφασισα να μην κανω κανεναν μαγκα και να το κρατησω.
Τρεναρωντας ετσι την νεα αγορα που ηθελα να κανω (bmw θα ηταν παλι) για τον επομενο χρονο και ισως κιολας να μην χρειαστει να την δωσω και καθολου ...
Καλο βραδυ ,
Μανος.

thomelef
21-10-09, 20:27
Να εκφρασω την απογοητευση μου ...
...εδω και καιρο πουλουσα την Μ3 μου , ασημι Ε46 χειροκινητη...
ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ δεν περιγραφεται με λογια και γραπτως ...
Εχω πουλησει πολλα αυτοκινητα στο παρελθον ... με κανενα ομως δεν ειχα τετοιο προβλημα ...
Δεν θελω να σχολιασω για το στυλ ανθρωπων που θελουν να αγορασουν τετοιο αυτοκινητο ... οχι ...

Για το οτι πραγματικα απογοητευτικα και την εβαλα εδω και 2 εβδομαδες 25900 για να φυγει και παλι ειχα παζαρια στην τιμη ...
Πραγματικη απογοητευση και για ενα αυτοκινητο που ειναι ΧΑΡΤΙ . Ολοι ρωταγανε απο το τηλεφωνο "καλυτερη τιμη κανεις φιλαρακι" και τους απανταγα "αν σας πω ναι θα το παρετε χωρις να το εχετε δει ???"
Δυστυχως ετσι ψωνιζει ο Ελληνας παιδια ... δεν τον νοιαζει τιποτα αλλο ...
ΣΙΧΑΘΗΚΑ να μου λενε μ@λ@κιες απο το τηλεφωνο χωρις να εχουν δει το αυτοκινητο απο κοντα.
Οσοι ηρθαν και το ειδαν μαγκωθηκαν γιατι μαλλον περιμεναν να δουν κανα χρεπι και απο οτι φανηκε μονο την ωρα μου και την υπομονη μου ηθελαν να σπαταλησουν... εβρισκαν διακιολογιες του στυλ ...
α ! δεν εχει ηλιοροφη ... ηθελα με ηλιοροφη ...
α... δεν εχει navi ... ηθελα με navi ...
To οτι ειναι με το χρωμα της μανας του και αγρατζουνιστο δεν το σχολιασε κανεις ... το οτι το εσωτερικο του ειναι σαν 2 ετων αυτοκινητο χωρις περιεργες μυρωδιες παλι δεν το σχολιασε κανεις ...
Το οτι οποιος ηθελε να το δει ερχονταν στο σπιτι μου και δεν του εδεινα καπου εξω ραντεβου , απροσωπα , παλι δεν το αναρωτηθηκε κανεις ...
ΦΤΑΙΩ που δεν γινομαι καφρος εστω και στο τηλεφωνο που με παιρνει ο καθε βλαχος επαρχιωτης και μου πριζει τα ουμπαλα για ανταλλαγη , να πληρωσει με 4μηνη επιταγη και οτι η τιμη μου ειναι τσιμπημενη ........ 25.900 ΓΝΗΣΙΟ Μ3 ... τσιμπημενη τιμη ..............
Ζητω συγνωμη απο τους διαχειριστες του φορουμ αλλα ειμαι πολυ εξαγριωμενος με ολη αυτη την κατασταση και ηθελα να το μοιραστω με καποιους ανθρωπους που μπορει να με καταλαβαινουν.
Να καταλαβουν την οργη που ισως εχουν νοιωσει και εκεινοι καποια στιγμη στην ζωη τους οταν ο καθε μεγιστος καραγκιοζης προσπαθει να τους "φαει" το αυτοκινητο που πουλανε λες και τρωνε οι ιδιοι κουτοχορτο ...
Ο Ελληνας ο καπατσος ... εχω σιχαθει αυτη την αηδια ... γιατι το πουλας εχει προβλημα ?
Ναι εχει προβλημα και θελω να στο φορτωσω εσενα ρε γηδι και σε εφερα απο το σπιτι μου για να το δεις κιολας για να ξερεις που θα χτυπας κουδουνια οταν σου χαλασει ...
Το τι μου ειπανε ... οτι καινε , οτι εχουν μεγαλα τελη και τωρα με τις αυξησεις θα πεσουν και αλλο οι τιμες , οτι σπανε και ειναι προβληματικες , οτι δεν θα μπαινουν δακτυλιο , οτι βγαζουν ρυπους και θα εχουν προστιμο στο ΚΤΕΟ ... η απαντηση μου ηταν "τοτε γιατι ψαχνεις για Μ3" ... απαντησεις ... "εγω δεν εχω προβλημα με ολα αυτα" , "εγω το θελω για αλλα πραγματα" και αλλα πολλα ομορφα ...
Κριμα ρε παιδια για αυτο το τοσο καλο αυτοκινητο να υπαρχει τοσος ξεπεσμος ...
Τελικα αποφασισα να μην κανω κανεναν μαγκα και να το κρατησω.
Τρεναρωντας ετσι την νεα αγορα που ηθελα να κανω (bmw θα ηταν παλι) για τον επομενο χρονο και ισως κιολας να μην χρειαστει να την δωσω και καθολου ...
Καλο βραδυ ,
Μανος.

σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ το έβαλα για 2 μήνες προς πώληση και τελικά πείρα την ίδια απόφαση με σένα.
ίσως να είναι και καλύτερα λίγο υπομονή ακόμα.
όταν θα φύγει μπορεί η πραγματική του αξία να είναι για 25-30 χιλιάρικα και να μη χρειαστεί να τα κλάψουμε που τα δίνουμε.
προς το παρόν μαζί σου...
το καλύτερο που μου είπαν εμένα πάντως ήταν το εξής...
βασικά το έδινα 42κ προς τα χριστούγεννα περίπου και ένας τύπος μου έκανε την εξής πρόταση.
σου δίνω 12 χιλιάρικα μετρητά και τα υπόλοιπα γραμάτια των 1500 κάθε μήνα.:loser:

manosm3
21-10-09, 20:32
Αφου δε σας εστειλαν μηνυμα να τους παρετε τηλεφωνο, παλι καλα να λετε :party:

m_power_lunatic
21-10-09, 23:05
Δεν υπάρχει ρε συ ΚΑΝΕΝΑΣ που να ασχολείται ΜΟΝΟ με Μ3 !!!!

Επίσης διαφωνώ με την άποψη του Λούνατικ ότι τα "καλά" Μ3 είναι ακριβά !!!

Υπάρχουν μια χαρά αμάξια με 30 χιλ !!! ... απλά ΔΕΝ είναι "χαρτί" ... οκ μτχ αγοράζεις !! ...

Eνταξει-σοβαρα το λεω-ισως να ειμαι και παραπανω ψειρας απο το κανονικο και να το θελω οπως βγηκε απο την εκθεση.....δεν ειναι ολα στα 30 χιλ ευρω του κλωτσου και του μπατσου αλλα η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ειναι.Πολυ βασικο ειναι και το γεγονος να παιρνεις αυτο που πληρωνεις......να το παρω 30 και να θελει 5 για να γινει αμαξι εεεεε αυτο ειναι καπως!

giannis_E-46
21-10-09, 23:15
Αφου δε σας εστειλαν μηνυμα να τους παρετε τηλεφωνο, παλι καλα να λετε :party:

:rofl2::rofl2::rofl2:.............

m_power_lunatic
21-10-09, 23:19
Να εκφρασω την απογοητευση μου ...
...εδω και καιρο πουλουσα την Μ3 μου , ασημι Ε46 χειροκινητη...
ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ δεν περιγραφεται με λογια και γραπτως ...
Εχω πουλησει πολλα αυτοκινητα στο παρελθον ... με κανενα ομως δεν ειχα τετοιο προβλημα ...
Δεν θελω να σχολιασω για το στυλ ανθρωπων που θελουν να αγορασουν τετοιο αυτοκινητο ... οχι ...

Για το οτι πραγματικα απογοητευτικα και την εβαλα εδω και 2 εβδομαδες 25900 για να φυγει και παλι ειχα παζαρια στην τιμη ...
Πραγματικη απογοητευση και για ενα αυτοκινητο που ειναι ΧΑΡΤΙ . Ολοι ρωταγανε απο το τηλεφωνο "καλυτερη τιμη κανεις φιλαρακι" και τους απανταγα "αν σας πω ναι θα το παρετε χωρις να το εχετε δει ???"
Δυστυχως ετσι ψωνιζει ο Ελληνας παιδια ... δεν τον νοιαζει τιποτα αλλο ...
ΣΙΧΑΘΗΚΑ να μου λενε μ@λ@κιες απο το τηλεφωνο χωρις να εχουν δει το αυτοκινητο απο κοντα.
Οσοι ηρθαν και το ειδαν μαγκωθηκαν γιατι μαλλον περιμεναν να δουν κανα χρεπι και απο οτι φανηκε μονο την ωρα μου και την υπομονη μου ηθελαν να σπαταλησουν... εβρισκαν διακιολογιες του στυλ ...
α ! δεν εχει ηλιοροφη ... ηθελα με ηλιοροφη ...
α... δεν εχει navi ... ηθελα με navi ...
To οτι ειναι με το χρωμα της μανας του και αγρατζουνιστο δεν το σχολιασε κανεις ... το οτι το εσωτερικο του ειναι σαν 2 ετων αυτοκινητο χωρις περιεργες μυρωδιες παλι δεν το σχολιασε κανεις ...
Το οτι οποιος ηθελε να το δει ερχονταν στο σπιτι μου και δεν του εδεινα καπου εξω ραντεβου , απροσωπα , παλι δεν το αναρωτηθηκε κανεις ...
ΦΤΑΙΩ που δεν γινομαι καφρος εστω και στο τηλεφωνο που με παιρνει ο καθε βλαχος επαρχιωτης και μου πριζει τα ουμπαλα για ανταλλαγη , να πληρωσει με 4μηνη επιταγη και οτι η τιμη μου ειναι τσιμπημενη ........ 25.900 ΓΝΗΣΙΟ Μ3 ... τσιμπημενη τιμη ..............
Ζητω συγνωμη απο τους διαχειριστες του φορουμ αλλα ειμαι πολυ εξαγριωμενος με ολη αυτη την κατασταση και ηθελα να το μοιραστω με καποιους ανθρωπους που μπορει να με καταλαβαινουν.
Να καταλαβουν την οργη που ισως εχουν νοιωσει και εκεινοι καποια στιγμη στην ζωη τους οταν ο καθε μεγιστος καραγκιοζης προσπαθει να τους "φαει" το αυτοκινητο που πουλανε λες και τρωνε οι ιδιοι κουτοχορτο ...
Ο Ελληνας ο καπατσος ... εχω σιχαθει αυτη την αηδια ... γιατι το πουλας εχει προβλημα ?
Ναι εχει προβλημα και θελω να στο φορτωσω εσενα ρε γηδι και σε εφερα απο το σπιτι μου για να το δεις κιολας για να ξερεις που θα χτυπας κουδουνια οταν σου χαλασει ...
Το τι μου ειπανε ... οτι καινε , οτι εχουν μεγαλα τελη και τωρα με τις αυξησεις θα πεσουν και αλλο οι τιμες , οτι σπανε και ειναι προβληματικες , οτι δεν θα μπαινουν δακτυλιο , οτι βγαζουν ρυπους και θα εχουν προστιμο στο ΚΤΕΟ ... η απαντηση μου ηταν "τοτε γιατι ψαχνεις για Μ3" ... απαντησεις ... "εγω δεν εχω προβλημα με ολα αυτα" , "εγω το θελω για αλλα πραγματα" και αλλα πολλα ομορφα ...
Κριμα ρε παιδια για αυτο το τοσο καλο αυτοκινητο να υπαρχει τοσος ξεπεσμος ...
Τελικα αποφασισα να μην κανω κανεναν μαγκα και να το κρατησω.
Τρεναρωντας ετσι την νεα αγορα που ηθελα να κανω (bmw θα ηταν παλι) για τον επομενο χρονο και ισως κιολας να μην χρειαστει να την δωσω και καθολου ...
Καλο βραδυ ,
Μανος.


Με γλυτωσες απο μεγαλο κοπο,θα ελεγα ακριβως τα ιδια....συμφωνω οσο δεν παιρνει.Τωρα για το αμαξι σου αφου ειναι οπως το περιγραφεις και ακουσες οτι λες παραπανω απο τους δηθεν ενδιαφερομενους......τι να σου πω!!!Πραγματικα το σκοτωνεις για τους δικου σου λογους δεν σε νοιαζει να το δωσεις και πιο κατω προκειμενου να παρεις την νεα σου BMW και καλα κανεις.Ελαχιστοι παντως θα σου πουνε την αληθεια οτι το αμαξι σου ειναι κουτα/χαρτι κτλ......αλλα βλεπεις δεν ειναι ευκολο να κρυφτουν το βλεπεις στα ματια τους εκεινη τη στιγμη!!!!!

m_power_lunatic
21-10-09, 23:49
Παντως επειδη με βαζετε σε σκεψεις......καθημερινα ψαχνω αγγελιες για ///Μ απο χομπυ πολλα χρονια,για παραδειγμα στο car.gr μεχρι 30.000ευρω τα Μ3 Ε46 με εξαιρεση του Μανου, 4 ειναι μετατροπη-οχι απαραιτητα κακο-2 ειναι καταστηματος στην Κυμης χαχαχαχαχαχαχαχα-και τα υπολοιπα εχουν διαγαλαξιακα χλμ και μοντελα του 2001 αρα του 2000 κατα την προσφιλη τακτικη των μαντραδων τους μαθαμε τωρα.......τωρα αν σκεφτειται οτι δινετε 30.000 ζεστα για 8-9 ετων αμαξι με εξαψηφιο νουμερο χλμ χωρις βιβλια σερβις και βαψιματα......παω πασο!

EVANGELOS
22-10-09, 16:55
Εγώ πάντως θα προτιμούσα να έδινα 29.000 για αγορά και μετά

άλλα 6.000 για μάζεμα (από ποτενσιόμετρα μέχρι ανάρτηση ...)

αλλά ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ που έβαλα

παρά 35.000 για αγορά και να επαφύεμαι στον προηγούμενο ότι έκανε ΚΑΛΗ συντήρηση !!!

The Ace
23-10-09, 09:27
Επειδή και εγώ ψάχνω για Μ3 (46 ή 92 θα δούμε) έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι για να βρεις τελευταίο μοντέλο 46αρα με λίγα χιλιόμετρα και σε άριστη κατάσταση (δηλαδή να πάρεις ότι καλύτερο υπάρχει) θα πρέπει να φτάσεις και να ξεπεράσεις τα 40Κ€...

Άρα δεν είναι και τόσο απλό "δίνω μέχρι 30Κ, τι παίρνω ?". Αν θέλεις πραγματικά καλό αυτοκίνητο θα το πληρώσεις, τόσο απλό....

m_power_lunatic
23-10-09, 14:12
Επειδή και εγώ ψάχνω για Μ3 (46 ή 92 θα δούμε) έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι για να βρεις τελευταίο μοντέλο 46αρα με λίγα χιλιόμετρα και σε άριστη κατάσταση (δηλαδή να πάρεις ότι καλύτερο υπάρχει) θα πρέπει να φτάσεις και να ξεπεράσεις τα 40Κ€...

Άρα δεν είναι και τόσο απλό "δίνω μέχρι 30Κ, τι παίρνω ?". Αν θέλεις πραγματικά καλό αυτοκίνητο θα το πληρώσεις, τόσο απλό....

+1......έτσι ακριβώς είναι,αυτό λέω και εγώ...βέβαια ο καθένας κινείται ανάλογα την τσέπη του και τις απόψεις του.Μοντέλο 2005-06 με λιγότερα απο 40χιλ.χλμ ξεφεύγει ψηλά σε τιμή.Μπορεί να είμαι και εγώ μ@κ@κ@ς και περίεργος τι να πώ.....

yiannisz3
23-10-09, 14:19
παντως παιδες αυτο στο vt-motors παιζει ακομα.
χθες ειχα ραντεβου με εναν φιλο να παμε γηπεδο εκει και πρωτη φορα σταματησα στην μαντρα να δω τι γινεται.
οντως εχει αμαξαρες και σε πολυ καλες τιμες.Οσο για το μ3 που ηθελε ο φιλος να παρει το εχει καπου στα 25 χιλ.
Τρελαθηκα με την τιμη και πηγε το μυαλο μου σε ενα φιλο που πριν 2 μηνες πηρες και αυτο απο μαντρα στην φιλοθεη m3,2004,60.000 χμ,cabrio,smg,navi και αλλα πολλα.
Ασχετος απο αμαξια αλλα θελοντας να πουλησει μουρη πηγε το πηρε μονος καπου στα 28χιλ μου ειπε.
Του λεω το κοιταξες καθολου το αμαξι?ναι μου λεει το πηγα στον σπανο και βρηκανε οτι τα χιλιομετρα ητανε 90+ και οτι σε μερικα σημεια ητανε βαμμενο.Καλα του λεω και γιατι το πηρες?ε μου λεει αυτο το εκανα αφου το ειχα παρει...τι να του πεις...κατι τετοιους ψαχνουνε και τα φορτονουνε...

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες του εχει βγαλει νεα προβληματα,τρεχει ενα υγρο απο τον κεντρικο καθρεφτη και πεφτει πανω στην κονσολα και φευγει το χρωμα,ο καθρεφτης θολωσε και δεν μπορεις να δεις.Αλλαγη καθρεφτης περιπου 400 και κανα 50 το πλαστικο.
Η μπαταρια ψοφια και απο οτι του ειπανε 400 ευρω γιατι παιρνει μονο ειδικο τυπο της bmw (αληθευει αυτο?)
Λαστιχα 1300 ευρω
Service πηγε και του εκανε 600 ευρω.
Αρα το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι πηρε φθηνα,θελει 3-4 χιλ τουλαχιστον να το μαζεψει και να κανει και τον σταυρο του γιατι του ειπανε οτι κατι παιζει και με το σαζμαν και οτι αλλο μπορει να σου βγαλει.
Οποτε καλο ειναι οταν πας σε τετοιο αμαξι που μονο παπουδες δεν το ειχανε πριν η να ξερεις τον ιδιοκτητη η να το ψαξεις οσο και οπου δεν μπορει να παει το μυαλο σου

eparad
23-10-09, 15:14
Καλησπέρα και από εμένα.
Επειδή παίζει να είμαι ο πιο πρόσφατος ιδιοκτήτης Μ3 Ε46 εδώ (την αγόρασα το Μάιο), θα επιβεβαιώσω με τη σειρά μου όσα λέει ο m_power_lunatic , ο οποίος με βοήθησε στην αγορά της και τον ευχαριστώ και από εδώ.

Από προσωπική εμπειρία, μπορώ να πω ότι για να πάρεις μια Μ3 της προκοπής από μάντρα, πρέπει να περάσεις τα € 30000 αρκετά, ενώ από ιδιώτη ΙΣΩΣ να αρκούν 30000.
Πιστεύω ότι όλοι αντιλαμβάνεστε ότι, για να μπορεί ο Χ έμπορος να δώσει αρχική τιμή 25Κ, που σημαίνει ότι θα την πουλήσει το πολύ 24, την έχει αγοράσει γύρω στα 22. Πείτε μου εσείς ποιός λογικός άνθρωπος, ο οποίος είχε μία καλή Μ3, θα την έδινε για 22 χιλιάρικα.
Αυτά του στυλ τα είχε ανάγκη, αύριο του την έπερνε η τράπεζα κτλ, προσωπικά δεν τα πιστεύω πια.
Ο κανόνας που λέει πως ότι αγοράζεις παίρνεις, λίγο πολύ επιβεβαιώνεται.

Εμένα, όπως φαντάζομαι και τους περισσότερους, δε με ενδιέφεραν τα λίγα χιλιόμετρα, όσο το να είναι καλό το αυτοκίνητο (δηλ. ατρακάριστο, καλοχρησιμοποιημένο κτλ.) να έχει συντηρηθεί σωστά (το οποίο να αποδεικνύεται με γνήσιο βιβλίο service) και να μην έχει την παραμικρή μετατροπή. Το τελευταίο μπορεί να είναι και δική μου ψώρα, αλλά την ήθελα όπως βγήκε από το εργοστάσιο.

Όταν έψαχνα λοιπόν, βαρέθηκα να βλέπω Μ3 του 2002-3 με 30 και 40 χιλ χλμ, οι οποίες όμως, όλως τυχαίως, δεν είχαν βιβλίο service. Προτίμησα λοιπόν να αγοράσω μία με 117 χιλιάδες χλμ η οποία όμως είχε βιβλίο service και είχε κάνει, αποδεδειγμένα, την ανάκληση για τα μέταλλα του στροφάλου.

Συστήνω λοιπόν ανεπιφύλακτα σε όλους τους υποψήφιους αγοραστές, να μην κολλήσουν στα χιλιόμετρα αλλά στο ίδιο το αυτοκίνητο. Και επειδή ευκαιρία από μαντρά πολύ απλά ΔΕΝ υπάρχει (διότι κατά κανόνα ο μαντράς έχει ρευστότητα) εάν κάποιος έχει 25 χιλιάρικα, καλύτερα να κοιτάξει προς 330 μεριά και να πάρει μία Μ3 όταν τα οικονομικά του θα είναι καλύτερα. Αλλιώς μπορεί να αγοράσει μία "πατάτα" την οποία μη μπορώντας να τη συντηρήσει, θα κάθεται και θα την κοιτάει.

spirosg
24-10-09, 00:45
Αφου δε σας εστειλαν μηνυμα να τους παρετε τηλεφωνο, παλι καλα να λετε :party:

Aχαχαχαχαχα.... ΚΛΑΙΩ απ΄τα γέλια...
Τι μου θύμισες? Αχαχαχαχαχαχα

stef
25-10-09, 09:12
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122527656&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&transmission=AUTOMATIC_GEAR&siteId=GERMANY&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=SUNROOF&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=1

Κοιτάχτε τιμή Γερμανίας και τα ξαναλέμε...

Leonidas_Thess
25-10-09, 09:49
47-50 χιλιαρικα τελειωμενο με τελωνειο

Συμφερει?

mo328i
25-10-09, 18:05
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=122527656&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2004-01-01&maxFirstRegistrationDate=2006-12-31&transmission=AUTOMATIC_GEAR&siteId=GERMANY&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=SUNROOF&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=en&pageNumber=1

Κοιτάχτε τιμή Γερμανίας και τα ξαναλέμε...

ενταξει το αυτοκινητο ειναι σαν καινουριο ,παρολο που εχω e46 m3 και το εχω οσο πιο καλοδιατηρημενο μπορω αυτο ειναι αλλο πραγμα !!ζηλεψα!χεχε

EVERGET
30-10-09, 19:36
Καλά κάποιοι έχουν ξεφύγει...κοίτα αγγελία που έβαλε ο άνθρωπος και θέλει και ΜΟΝΟ σοβαρές προτάσεις!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/424293/

Α! και έχει και προτίμηση σε χρώμα, δηλαδή τη δικιά μου ποθ είναι γκρί θα το ψηλοσκευτότανε....

thomelef
30-10-09, 19:46
λολ λογικά ρεσυ πλάκα κάνει δε μπορεί να είναι τόσο κάφρος και να περιμένει να κάνει και δουλιά......

Kostas Christ
30-10-09, 22:03
η πλακα ειναι οτι λεει μεχρι 23000 η ανταλλαγη το οκταβια 14000 αν ειναι δυνατον...

δεν παμε καλα

E36 RULES!!
30-10-09, 22:04
Just taking the piss ;)

m_power_lunatic
03-11-09, 18:06
Η αυξηση των τελων κυκλοφοριας καθως και καποια μισολογα για επαναφορα τεκμηριων εχουν κανει πολλους να σκεφτονται την αποκτηση μιας Μ3 Ε46 στα 25-28 χιλιαδες ευρω,βεβαια απο οτι φαινονται ολοι μενουν στην σκεψη μιας και ασχετα απο την κατασταση των εν λογω αυτοκονητων-που σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη στην πλειοψηφια τους-ερχομαστε λοιπον σε μια περιοδο που λογω των διαφορων εξοδων των μεγαλων αυτοκινητων-τελη/ασφαλειες/σερβις/βενζινες κτλ/ενω η ονομαστικη τους τιμη μπορει να φαινεται προσιτη τα αυτοκινητα-αυτα ποσο μαλλον μια Μ3 Ε46-παραμενει ενα αυτοκινητο με συντηρηση αναλογη ενος αυτοκινητου των 90.000 ευρω.

thomelef
03-11-09, 18:26
ενω η ονομαστικη τους τιμη μπορει να φαινεται προσιτη τα αυτοκινητα-αυτα ποσο μαλλον μια Μ3 Ε46-παραμενει ενα αυτοκινητο με συντηρηση αναλογη ενος αυτοκινητου των 90.000 ευρω.

+1000 αδερφέ. ο έλληνας αμα μπορούσε να ζυγίσει τα πράγματα όπως πρέπει δε θα χρώσταγε μέχρι και τα σώβρακα που φοράει στη τράπεζα.

yodas
05-11-09, 09:49
+1000 αδερφέ. ο έλληνας αμα μπορούσε να ζυγίσει τα πράγματα όπως πρέπει δε θα χρώσταγε μέχρι και τα σώβρακα που φοράει στη τράπεζα.

και αυτά που σκέφτεται να αγοράσει πάλι τα χρωστάει....

REDNECK
08-11-09, 09:00
Χωρις να εχω ψηφισει την παρουσα κυβερνηση ..
Ισως ειναι και καλο αυτο που γινεται τελικα φιλαρακια ...
Να ξεσκαρταρει ο τοπος ...
Να ξεχωρισουν οι εχωντες απο τους μη εχωντες ...
Καλο το Μ3 , αλλα για λιγους , οι υπολοιποι με 316 ... η' ακομα καλυτερα με group vag ...

thomelef
08-11-09, 09:21
Χωρις να εχω ψηφισει την παρουσα κυβερνηση ..
Ισως ειναι και καλο αυτο που γινεται τελικα φιλαρακια ...
Να ξεσκαρταρει ο τοπος ...
Να ξεχωρισουν οι εχωντες απο τους μη εχωντες ...
Καλο το Μ3 , αλλα για λιγους , οι υπολοιποι με 316 ... η' ακομα καλυτερα με group vag ...


είναι λίγο σκληρή η αλήθεια αλλά πρέπει να γίναι κάποια στιγμή. ο έλληνας παρασύρθηκε(ήθελε βέβαια) και ξέφυγε ανεπανώρθωτα.
το θέμα είναι όμως το κατα πόσο φταίει ο πολίτης μιας και η κυβερνήσεις και οι τράπεζες επι χρόνια ολόκληρα παρωτρύνουν το κόσμο με την ατάκα ζήσε το όνειρο και εσύ... είναι έυκολο και μπορείς.
εφώ φτάσαμε να βλέπουμε τα πορκυ σα να είναι φιατάκια.
θα επέλθουν τα μέτρα σύγκρισης όπως παλιά αυτός που έχει θα έχει και αυτός που δεν έχει πάλι θα ονειρεύεται.

MILTOS M3 E46
08-11-09, 14:59
Blue Black με σαλόνι Cinnamon, καλά ειδικά αυτό το χρώμα εσωτερικού είναι τρέλα!!!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ Μ3 ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ..ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΕΠΕΙΔΕΙ ΕΧΩ Μ3 ΓΝΗΣΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΟΠΗ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΔΥΠ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ..ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ Μ3 ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΟΤΙΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΕΙΠΑΝ ΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ (S)EINAI ΓΝΗΣΙΟ (Α)ΜΕΤΡΟΠΟΥΛΑ...ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΕΝΑ Μ3 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ...(ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ)ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΒΜW ΛΟΙΠΟΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΕΝΑ Μ3 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΖΒΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΣΠΑΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ON LINE ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΛΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΣΧΟΛΙΣΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΕΣ....ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΗΝ BMW ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΣΧΙΣΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΟΤΣΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ Μ3 ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΕΚΕΙ...ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕΧΔΟΝ ΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΚΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΗΜΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΕΤΣΙ ΟΥΤΟΣ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΦΤΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟ...ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΑΨΕΙ ΦΤΕΡΟ Η ΚΑΠΟ ΔΕΝ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΕΤΟ ΕΛΕΟΣ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ (ΣΠΑΝΟΣ ΔΑΓΚΩΤΟ)ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΨΕΙ ΕΝΑ ΦΤΕΡΑΚΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΣΤΩ ΖΒΙΣΗΜΟ ΣΕ ΧΡΩΜΑ...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕ 165.000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΣΙΛΟΚΟΠΑΝΕΙ ΛΟΓΟ ΖΑΝΤΩΝ 20ΑΡΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΑΝΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΛΚΗΡΗ PSS9 ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ 20ΑΡΙΑ ΜΟΥ ΩΓΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΛΑΔΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ.....

bill987
08-11-09, 19:30
ενδιαφερομαι για Μ3 πηρε κανεισ τηλ; ειναι μουφα; απαντηστε!:smashtard

Ρε Πάνο πέρα του ότι είναι σίγουρα μούφα ή μετάτροπή, η αγγελία είναι από 14-04-09, που και πραγματικότητα να ήταν, έκανε φτερά........

DaywalkeR
08-11-09, 19:52
Ρε Πάνο πέρα του ότι είναι σίγουρα μούφα ή μετάτροπή, η αγγελία είναι από 14-04-09, που και πραγματικότητα να ήταν, έκανε φτερά........

Το ιδιο και το ποστ του Πανου, ειναι σε κοντινη ημερομηνια με την αγγελια αχαχαχαχαχαχαχαχα :owned:

bill987
08-11-09, 21:29
Το ιδιο και το ποστ του Πανου, ειναι σε κοντινη ημερομηνια με την αγγελια αχαχαχαχαχαχαχαχα :owned:

AXAXAXXXAXAXAXXAXAXXAXXXAXXAA
:rofl2::rofl2::rofl2:

Δεν το πρόσεξα καθόλου!!! Είδα την ερώτηση και απάντησα!
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

randombk
18-11-09, 08:32
Παιδια καλημερα ,

Για αγορα Μ3 Ε46 τι πρεπει να ξερω?
Ποσα χρηματα θα ειναι οκ να δωσω για μοντελο 02,03,04 για να μην με πιασουν κοροιδο?
Μηπως πρεπει να περιμενω το νεο ετος που θα ανακοινωθουν και τα τεκμηρια μηπως πεσουν κι αλλο οι τιμες?

Εκτος απο το πατωμα που σκιζεται πανω απο το διαφορικο και το recall του κινητηρα για μεταλλα , πρεπει να προσεξω κατι ακομα? Υπαρχει τροπος να δει καποιος τα πραγματικα χλμ?

:feedback:

gnx
18-11-09, 08:50
Υπαρχουν θυμαμαι δυο threads αρκετα active τελευταια με θεμα την αγορα του ε46/Μ3. Οσον αφορα τις τιμες, εαν δεις το car.gr και το xe.gr, θα παρεις μια καλη ιδεα.

Στο βιβλιο σερβις τσεκαρεις να εχουν γινει τα inspection σωστα, και δωσε βαση εαν υπαρχουν αποδειξεις που πιστοποιουν συχνοτερες αλλαγες λαδιων.

Καλη τυχη!

Υ.Γ

Για την ανακληση διαβασε εδω

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=295

deepblue
18-11-09, 08:58
Η γνωμη μου για μοντελα 02-03 ειναι να το ξεχασεις,αν ειναι κοιτα για μοντελα μετα το β'εξαμηνο του 04 τα μοτερ ηταν καλυτερα γιατι τα πριν ειχαν θεματα με ανακλησεις σπασιματα κλπ.

m_power_lunatic
18-11-09, 12:15
Κάποιος moderator να μαζέψει και τα άλλα δύο thread που υπάρχουν ώστε να υπάρχει ένα ολοκληρωμένο thread για τους επίδοξους αγοραστές.

ptboul
18-11-09, 13:07
Ρε Πάνο πέρα του ότι είναι σίγουρα μούφα ή μετάτροπή, η αγγελία είναι από 14-04-09, που και πραγματικότητα να ήταν, έκανε φτερά........

Επίσης αν εννοείς εμένα δεν είμαι εγώ, αλλά ο άλλος :deal: :smashtard

randombk
20-11-09, 12:44
Παιδες τι εχετε να πειτε για αυτα τα 2 Μ3?

Γνωριζετε κατι για τα αμαξια αυτα?
Αξιζει τον κοπο να τα δω πο κοντα?

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/397798/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/382655/

:feedback:

bill987
20-11-09, 12:52
Παιδες τι εχετε να πειτε για αυτα τα 2 Μ3?

Γνωριζετε κατι για τα αμαξια αυτα?
Αξιζει τον κοπο να τα δω πο κοντα?

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/397798/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/382655/

:feedback:

Ειδικά το ένα που έχει πινακίδες, μπορείς να μάθεις αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα ρωτώντας τον ασφαλιστή σου!!
Πάντως και οι δύο κούκλες είναι!!

randombk
20-11-09, 13:00
Το ξερω bill απλα οσοι εχουν Μ3 δεν ειναι χαζοι ,θα ελεγα ειναι και ψαγμενοι!
αν εχει γινει κατι θα τα εχουν φτιαξει εξω ωστε να μην καταγραφει το συμβαν.

Εγω πιο πολυ θελω να ξερω απο εδω αν καποιος απο σας ξερει αυτα τα αμαξια και αν αξιζει τον κοπο να ασχοληθω...

Τελος αυτο που θα παρω θα μπει μεσα στην BMW Και να θα γινει φυλλο και φτερο!



Ειδικά το ένα που έχει πινακίδες, μπορείς να μάθεις αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα ρωτώντας τον ασφαλιστή σου!!
Πάντως και οι δύο κούκλες είναι!!

EVANGELOS
20-11-09, 13:11
...Τελος αυτο που θα παρω θα μπει μεσα στην BMW Και να θα γινει φυλλο και φτερο!

Είναι ελάχιστοι αυτοί στη BMW που μπορούν να τσεκάρουν !!!

Επίσης ΔΕ γίνεται να κάνεις φύλλο και φτερό ένα αμάξι ΠΡΙΝ το αγοράσεις ... εκτός αν κάνεις σχεδόν ... μεγάλο σέρβις ...

Εγώ θα κάνω μια ερώτηση ... πήγαινε όπου θέλεις με ένα Μ3 και πες να κάνουν τα 2 τεστ βάνος !!! , να δουν άνοιγμα πεταλούδων να μετρήσουν "ανυσηχία" κυλίνδρων , τα ποτεσιόμετρα και να τσεκάρουν αν είναι οκ το ΜΑΦ !!!

Αν πάρεις απάντηση να με :icon_toil

Geo_3D
20-11-09, 13:13
Ανετα!!!!

Εχεις να φας :icon_toil.......

EVANGELOS
20-11-09, 13:27
Ανετα!!!!

Εχεις να φας :icon_toil.......

Eσύ ΔΕ μετράς εξυπνάκια :D !!! ...

P.S. O Πετρόπουλος καλά ??? χεχεχε

randombk
20-11-09, 13:45
Βαγγο δεν μιλαω για τους μπουζουξυδες με τα Μ3 που δεν ξερουν γιατι το πηραν μιλαω γενικα για 30ρηδες ανυσηχους σαν εμας :P

Κοιτα τo vanos ακουγεται με το αυτι αν ξερεις , τον MAF τον δειχνει στον εγκεφαλο , τωρα για την ανυσηχια κυλινδρων σιγουρα δεν θα παρω απαντηση...

Το φυλλο και φτερο ανεξαρτητα συνεργειου αν ξερεις καποιον να ασχοληθει σοβαρα τοτε γινεται ! απλα στην BMW υπαρχει και το μηχανημα με το laser που μετραει το σασι και ετσι καταλαβαινεις πολλα που δεν βλεπει το ματι...

Τεσπα εγω απλα ρωταω αν ξερει κανεις κατι για αυτα τα 2 αυτοκινητα...



Είναι ελάχιστοι αυτοί στη BMW που μπορούν να τσεκάρουν !!!

Επίσης ΔΕ γίνεται να κάνεις φύλλο και φτερό ένα αμάξι ΠΡΙΝ το αγοράσεις ... εκτός αν κάνεις σχεδόν ... μεγάλο σέρβις ...

Εγώ θα κάνω μια ερώτηση ... πήγαινε όπου θέλεις με ένα Μ3 και πες να κάνουν τα 2 τεστ βάνος !!! , να δουν άνοιγμα πεταλούδων να μετρήσουν "ανυσηχία" κυλίνδρων , τα ποτεσιόμετρα και να τσεκάρουν αν είναι οκ το ΜΑΦ !!!

Αν πάρεις απάντηση να με :icon_toil

EVANGELOS
20-11-09, 13:50
Βαγγο δεν μιλαω για τους μπουζουξυδες με τα Μ3 που δεν ξερουν γιατι το πηραν μιλαω γενικα για 30ρηδες ανυσηχους σαν εμας :P

Κοιτα τo vanos ακουγεται με το αυτι αν ξερεις , τον MAF τον δειχνει στον εγκεφαλο , τωρα για την ανυσηχια κυλινδρων σιγουρα δεν θα παρω απαντηση...

Το φυλλο και φτερο ανεξαρτητα συνεργειου αν ξερεις καποιον να ασχοληθει σοβαρα τοτε γινεται ! απλα στην BMW υπαρχει και το μηχανημα με το laser που μετραει το σασι και ετσι καταλαβαινεις πολλα που δεν βλεπει το ματι...

Τεσπα εγω απλα ρωταω αν ξερει κανεις κατι για αυτα τα 2 αυτοκινητα...

Ρε συ μαν !!!

Το Βάνος ΔΕΝ το ελέγχει με το αυτί ούτε ο Τάισεν

Για το ΜΑΦ ΔΕΝ υπάρχει ένδειξη λάθους στον εγγέφαλο αν απλά ΜΕΤΡΑΕΙ λάθος !!! ... (αλλά υπάρχει τρόπος να το τσεκάρεις ;) ;) )

Mηχάνημα με λέηζερ να μετρήσει το σασί ???? ... που το έχουν και ποιός το έχει χρησιμοποιήσει ???

shido
20-11-09, 13:54
Ρε συ μαν !!!

Το Βάνος ΔΕΝ το ελέγχει με το αυτί ούτε ο Τάισεν

Για το ΜΑΦ ΔΕΝ υπάρχει ένδειξη λάθους στον εγγέφαλο αν απλά ΜΕΤΡΑΕΙ λάθος !!! ... (αλλά υπάρχει τρόπος να το τσεκάρεις ;) ;) )

Mηχάνημα με λέηζερ να μετρήσει το σασί ???? ... που το έχουν και ποιός το έχει χρησιμοποιήσει ???

Βανος και 6 κυλινδρα τρλεη ιστορια!!!

BMW Power
20-11-09, 13:55
Ρε συ μαν !!!

Το Βάνος ΔΕΝ το ελέγχει με το αυτί ούτε ο Τάισεν

Τι λες τώρα ρε φίλε? επειδή έχει χαλάσει το αυτί του Dr. από τα db της F1 πάει να πεί οτι δεν το καταλαβαίνει ο Μάστρο ΧΧΧΧΧ το vanos?

Mηχάνημα με λέηζερ να μετρήσει το σασί ???? ... που το έχουν και ποιός το έχει χρησιμοποιήσει ???

προφανώς εννοεί μέτρηση πάχους βαφής για ενδεχόμενο βαψίματος!!!!

randombk
20-11-09, 14:27
Παιδια το vanos αμα τα εχει παιξει τελειως μου εχουν πει οτι ακουγεται...
Τωρα εγω μηχανικος F1 δεν ειμαι οποτε δεν μπορω να πω κατι ...

Το μηχανημα με "laser" λαθος μου που το ειπα ετσι , ομως εννοω το μηχανημα ευθυγραμμισης της BMW οπου με ακτινες μετραει πολλα παραπανω απο τα στοιχεια μιας απλης ευθυγραμμισης. κοινος αν εχει κατι το σασι φενεται αμεσως!

Τελος κοφτε την ειρωνια και απλα ρωτησα αν ξερετε τιποτα για τα 2 αυτοκινητα που εχω παραθεσει πιο πανω...

Εγω προσωπικα επειδη εγω θα πληρωσω και συγνωμη κιολας , με ενδιαφερει ενα σοβαρο επισημο μηχανημα αντιπροσωπειας BMW να μετρησει το σασι και ενα επισημο σοβαρο μηχανημα αντιπροσωπειας BMW να μετρησει την συμπιεση του κινητηρα.
Τωρα αν χαλαρωσε μια βιδα και αν το maf δεν περναει τον σωστο αερα κατα 2μοναδες κτλ δεν με απασχολουν. Αν με απασχολουσαν δεν θα επερνα αυτοκινητο 7 ετων...
Αγοραζοντας Μ3 , 7 ετων οι μικροφθορες ειναι στο προγραμμα...grow up!

Αν κανω λαθος σε ολα αυτα που λεω συνεχιστε την ειρωνια...




Τι λες τώρα ρε φίλε? επειδή έχει χαλάσει το αυτί του Dr. από τα db της F1 πάει να πεί οτι δεν το καταλαβαίνει ο Μάστρο ΧΧΧΧΧ το vanos?


προφανώς εννοεί μέτρηση πάχους βαφής για ενδεχόμενο βαψίματος!!!!

BMW Power
20-11-09, 14:39
Τελος κοφτε την ειρωνια και απλα ρωτησα αν ξερετε τιποτα για τα 2 αυτοκινητα που εχω παραθεσει πιο πανω...

Αν κανω λαθος σε ολα αυτα που λεω συνεχιστε την ειρωνια...

Λυπάμαι αν νόμισες ότι τα σχόλια είναι ειρωνικά ως προς εσένα.

Τους ειδικούς "μάστορες" που ακούνε το vanos σχολίασα.

Πραγματικά πιστεύεις ότι βάζοντας 2 link θα φτάσεις σε σημείο να αγοράσεις αυτοκίνητο?
Όπως είπες μόνος σου τα λεφτά σου θα δώσεις. Πώς μπορείς να στηριχθείς στην γνώμη κάποιου από εδώ για την αγορά ενός συγκεκριμένου αυτοκινήτου?

Ακόμη και να τα έχει ελέγξει κάποιος και τα 2 που σκέπτεσαι να αγοράσεις θα εμπιστευθείς την κρίση του? του μηχανικού του?

είναι πολύ δύσκολη η απόφαση για την αγορά μεταχειρισμένου. πόσο μάλλον για Μ3.

και εγώ το καλοκαίρι έψαχνα για μεταχειρισμένο Μ3 και είδα αρκετά και με αυτά που είδα κατέληξα να αγοράσω άλλο αυτοκίνητο.....

randombk
20-11-09, 14:49
Τωρα μιλησες ΣΩΣΤΑ! :)

Λοιπον κοιτα ολοι μου λενε να μην παρω Μ3 γιατι ειναι σκιζμενα...
Ελα ομως που μιλαει η καρδια ρε γμτ!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΜΕ!!!
Αλλιως αλιμονο μας!

Τωρα με τα 2 αμαξια που εχω βαλει απλα αν καποιος ξερει κατι θα μου γλυτωσει πολυ χρονο απτο να καθομαι να ψαχνω.
Απλα στο car μπαινουν ολοι και ετσι τα αμαξια τα ξερουν πολλοι...

Τεσπα εννοειται οτι δεν θα σταθω σε 2 αμαξια το κυνηγι εχει ξεκινησει :)




Λυπάμαι αν νόμισες ότι τα σχόλια είναι ειρωνικά ως προς εσένα.

Τους ειδικούς "μάστορες" που ακούνε το vanos σχολίασα.

Πραγματικά πιστεύεις ότι βάζοντας 2 link θα φτάσεις σε σημείο να αγοράσεις αυτοκίνητο?
Όπως είπες μόνος σου τα λεφτά σου θα δώσεις. Πώς μπορείς να στηριχθείς στην γνώμη κάποιου από εδώ για την αγορά ενός συγκεκριμένου αυτοκινήτου?

Ακόμη και να τα έχει ελέγξει κάποιος και τα 2 που σκέπτεσαι να αγοράσεις θα εμπιστευθείς την κρίση του? του μηχανικού του?

είναι πολύ δύσκολη η απόφαση για την αγορά μεταχειρισμένου. πόσο μάλλον για Μ3.

και εγώ το καλοκαίρι έψαχνα για μεταχειρισμένο Μ3 και είδα αρκετά και με αυτά που είδα κατέληξα να αγοράσω άλλο αυτοκίνητο.....

BMW Power
20-11-09, 14:59
Τωρα μιλησες ΣΩΣΤΑ! :)

Λοιπον κοιτα ολοι μου λενε να μην παρω Μ3 γιατι ειναι σκιζμενα...
Ελα ομως που μιλαει η καρδια ρε γμτ!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΜΕ!!!
Αλλιως αλιμονο μας!

Τωρα με τα 2 αμαξια που εχω βαλει απλα αν καποιος ξερει κατι θα μου γλυτωσει πολυ χρονο απτο να καθομαι να ψαχνω.
Απλα στο car μπαινουν ολοι και ετσι τα αμαξια τα ξερουν πολλοι...

Τεσπα εννοειται οτι δεν θα σταθω σε 2 αμαξια το κυνηγι εχει ξεκινησει :)

Εγώ πραγματικά σου εύχομαι να βρεις το τέλειο Μ3 στα χρήματα που εσύ θεωρείς ότι πρέπει να δώσεις. Το θέμα της κ@βλ@ς το σέβομαι γιατί και εγώ, όπως και οι πιο πολλοί από εδώ μέσα, την έχω πληρώσει και με το παραπάνω!!!

Απλά η γνώμη μου είναι ότι θέλει πολύ υπομονή, πολύ καλό ψάξιμο και πάλι μπορεί να την "πατήσεις". Εκεί είναι που συμφωνώ και με τον Ευάγγελο για το θέμα των "ειδικών μαστόρων" που δεν έχουν ιδέα........

randombk
20-11-09, 15:56
Για τους σουπερ μαστορες συμφωνω και εγω !
Γιαυτο επιμενω στην αντιπροσωπεια γιατι εκει μιλανε τα επισημα μηχανηματα και οχι το ματι του καθε επιστημονα!

Παντως αν ακουσει καποιος για μαυρο Μ3 καλο σε φυσιολογικη τιμη να μου στειλει pm!



Εγώ πραγματικά σου εύχομαι να βρεις το τέλειο Μ3 στα χρήματα που εσύ θεωρείς ότι πρέπει να δώσεις. Το θέμα της κ@βλ@ς το σέβομαι γιατί και εγώ, όπως και οι πιο πολλοί από εδώ μέσα, την έχω πληρώσει και με το παραπάνω!!!

Απλά η γνώμη μου είναι ότι θέλει πολύ υπομονή, πολύ καλό ψάξιμο και πάλι μπορεί να την "πατήσεις". Εκεί είναι που συμφωνώ και με τον Ευάγγελο για το θέμα των "ειδικών μαστόρων" που δεν έχουν ιδέα........

Sokin M3
20-11-09, 16:10
Για τους σουπερ μαστορες συμφωνω και εγω !
Γιαυτο επιμενω στην αντιπροσωπεια γιατι εκει μιλανε τα επισημα μηχανηματα και οχι το ματι του καθε επιστημονα!

Παντως αν ακουσει καποιος για μαυρο Μ3 καλο σε φυσιολογικη τιμη να μου στειλει pm!

εχεις πμ........

m_power_lunatic
20-11-09, 16:35
Επειδη ακριβως τα περισσοτερα Μ3 Ε46 ειναι ταλαιπωρημενα για να μην πω κατι αλλο,αυτο που θα ειναι εξαιρετικο και θα ξεχωριζει ΔΕΝ θα εχει φυσιολογικη τιμη.Παντως τιμολογιακα ξεκινας πολυ χαμηλα και τα πραγματα δεν φαινονται καλα χωρις να απορριπτω την εξαιρεση και την ευκαιρια.

ankor
20-11-09, 17:01
To vanos ακουγεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ (και συγκεκριμενα οι ηλεκτροβαλβιδεs)Eαν ειναι βραχυκυκλωμενεs η καμμενεs οταν ανοιγειs τον διακοπτη χωριs να βαλειs εμπροs το μοτερ ακουγεται ΚΡΟΤΑΛΙΣΜΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ.Εαν ειναι οκ δεν ακουγεται τιποτα.Μεχρι εκει μπορειs να ελεγξειs.
ΕVANGELE να σου θυμισω το δικο μου οταν το ειχα φερει στον Σταυρο και ελεγε ο μαστοραs εδω γιατι χτυπαει ετσι?

mo328i
21-11-09, 02:41
σιγα ρε παιδια ηρεμηστε που ειναι ολα πια τα m3 σκισμενα,ωραια αφου ειναι ετσι τοτε ΜΗΝ παρετε m3 δεν σας αναγκαζει κανεις,και μην ξεχνατε εαν παρετε μεταχειρησμενο αυτοκινητο το λεει και η λεξη ειναι μεταχειρησμενο οπως και να εχει,εαν θελετε και να παρετε κατι τερμα πενα παρτε καινουριο,δεν λεω να μην την ψαξετε την δουλεια οταν ειναι να το παρετε,αλλα μην κακοφημιζετε ετσι τα m3 βγαινει το ονομα και σε αυτα που ειναι καλα και ασκιστα...!και ας πουλουνται οσο πουλουνται ξερετε εσεις τι ζορια τραβαει ο αλλος με την τραπεζα για να το πουλαει φθηνα?οχι..αρα προσοχη σε αυτα που λετε και να ειναι τεκμηριομενα!!

thomelef
21-11-09, 07:59
σιγα ρε παιδια ηρεμηστε που ειναι ολα πια τα m3 σκισμενα,ωραια αφου ειναι ετσι τοτε ΜΗΝ παρετε m3 δεν σας αναγκαζει κανεις,και μην ξεχνατε εαν παρετε μεταχειρησμενο αυτοκινητο το λεει και η λεξη ειναι μεταχειρησμενο οπως και να εχει,εαν θελετε και να παρετε κατι τερμα πενα παρτε καινουριο,δεν λεω να μην την ψαξετε την δουλεια οταν ειναι να το παρετε,αλλα μην κακοφημιζετε ετσι τα m3 βγαινει το ονομα και σε αυτα που ειναι καλα και ασκιστα...!και ας πουλουνται οσο πουλουνται ξερετε εσεις τι ζορια τραβαει ο αλλος με την τραπεζα για να το πουλαει φθηνα?οχι..αρα προσοχη σε αυτα που λετε και να ειναι τεκμηριομενα!!


φίλε μου δεν αντιλέγω σε αυτό που λές και μάλιστα συμφωνώ μαζί σου μέχρι ένα σημείο όμως.
δυστηχώς η φιλοσοφία - το πουσάρισμα - ο λόγος αγοράς του συγκεκριμένου αυτοκινήτου είναι λόγοι που δυστηχώς κάνουν το κόσμο λίγο επιφυλακτικό.
επίσεις είναι και το θέμα της ανάκλησης που αφήνει πολά ερωτηματικά στον ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗ.
απο την άλλη δεν είναι τυχαίο ότι όλοι μα όλοι οι κάτοχοι της συγκεκριμένης σειράς καταλήγουν να το έχουν στα χέρια τους αρκετούς μήνες μετά την έναρξη αναζήτησης σε σχέση με άλλους αγοραστές που ψάχνουν πιο συμβατικές σειρές.
προσωπικά πιστέυω πάντως οτι είναι μία κορυφαία επιλογή που όντως υπάρχουν και τρελές ευκαιρείες και αξίζει να το ψάξει κανείς όσο καλύτερα γίνεται.

m_power_lunatic
21-11-09, 09:29
Aν λεγανε την αληθεια καποιοι απο αυτους που πηρανε μεταχειρισμενο Μ3 Ε46 δεν θα ηταν ανετοι καποιοι με τις δηλωσεις τους.Δεν λενε ομως για ευνοητους λογους.Μεσα σε ολα που πρεπει να δεις υποψηφιε αγοραστη και φιλε randombk και ποσα χερια εχει αλλαξει,μετα απο 2-3 χερια που ειναι η πλειοψηφια των Μ3 Ε46 στην Ελλαδα δυσκολο να βρεις ασκιστο,μην βιαστεις με τιποτα και αν δεν αισθανθεις 100% σιγουρος για την επιλογη σου φυγε μακρυα.Το σωστο αυτοκινητο θα το καταλαβεις......Οπως προειπα παραπανω η χαμηλη τιμη δεν αποκλειει την ευκαιρια και την δυσκολια του ιδιοκτητη με την τραπεζα οποτε και να πουλαει φθηνα.

mo328i
21-11-09, 13:41
Aν λεγανε την αληθεια καποιοι απο αυτους που πηρανε μεταχειρισμενο Μ3 Ε46 δεν θα ηταν ανετοι καποιοι με τις δηλωσεις τους.Δεν λενε ομως για ευνοητους λογους..
ποιους εννοεις ακριβως ?και βασικα τι εννοεις?

m_power_lunatic
21-11-09, 14:05
Eννοω ολους αυτους που σε μια παρεα δεν λενε....παιδια την πατησα πηρα ερηπιο για να μην τους κοροιδευουνε και για να μπορεσουνε καποια στιγμη να το πουλησουνε....βασικα να το φορτωσουνε σε καποιον αλλο.Για αυτο και βλεπουμε ενα αμαξι που πουληθηκε προσφατα να ξαναεμφανιζεται στην αγορα προς πωληση με τις ιδιες πινακιδες κτλ.

Παρεξηγηθηκες η μου φαινεται....????

BILL007
21-11-09, 14:09
Eννοω ολους αυτους που σε μια παρεα δεν λενε....παιδια την πατησα πηρα ερηπιο για να μην τους κοροιδευουνε και για να μπορεσουνε καποια στιγμη να το πουλησουνε....βασικα να το φορτωσουνε σε καποιον αλλο.Για αυτο και βλεπουμε ενα αμαξι που πουληθηκε προσφατα να ξαναεμφανιζεται στην αγορα προς πωληση με τις ιδιες πινακιδες κτλ.

:+1:0000000...:105whistl

EVANGELOS
21-11-09, 15:16
Συμφωνώ με το μ0328 όσον αφορά τις αναμενόμενες φθορές - βλάβες σε κάθε μτχ αμάξι !

Εμένα δε με νοιάζει καθόλου να είναι ατρακάριστο (λες και ένα βαμμένο φτερό καταστρέφει τη γεωμετρία !!!) ή να έχει ανάγκη αντικατάστασης αναλώσιμων ένα μοτέρ (λες και τα μπεκ και τα ποτενσιόμετρα δε χαλάνε ποτε !!!) ...

αυτό που λέω όμως είναι ότι ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να ελέγξει ο ΜΗ γνώστης ένα Μ3 !!! ... είναι ΛΙΓΟΙ οι μηχανικοί που ξέρουν και πάλι αν ο ιδιοκτήτης ΔΕΝ ασχοληθεί ο ίδιος ΑΚΡΗ ΔΕ ΘΑ ΒΕΙ ΠΟΤΕ !!!

Παράδειγμα : Προχθές μίλαγα με φίλο εξαιρετικό γνώστη ... μου λέει άσε πάω για σαζμάν !!! ... γιατί ρε ρωτάω ??? ... μου λέει τι και πως συμβάινει !!! ... δεν κουμπώνει καλά 4η , 5η "σφίγγει" ο λεβιές κλπ κλπ ...

από δική μου εμπειρία του προτείνω να κατεβάσει σαζμάν και ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΖΑ ότι θα βρει

Κομμένο ή ξεβιδωμένο πείρο βολάν και πρόβλημα στα χτένια του πλατώ

όπερ και εγένετω !!!!!!!

Το έχω πάθει ΚΑΙ εγώ με τα ίδια συμπτώματα και ΑΠΕΙΡΗ ταλαιπωρία μέχρι να βγάλω άκρη !!!!

Στη BMW ήταν ΣΙΓΟΥΡΟΙ ότι φτάει το σαζμάν ... το οποιό τελικά είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!!

mo328i
21-11-09, 18:10
Παρεξηγηθηκες η μου φαινεται....????

οχι φιλε δεν παρεξηγηθηξα, αυτα που λες τα εχω παρατηρησει και εγω σε καποιους φιλους-γνωστους μου,αρα συμφωνω μαζι σου 100% !

m_power_lunatic
21-11-09, 18:19
Νομιζα οτι παρεξηγηθηκες,συγγνωμη αν ειπα κατι-καπως πισω απο το πληκτρολογιο ακουγονται διαφορετικα αυτα που θελουμε να πουμε.

P.S Μαλλον πουλησα το δικο μου πριν μια ωρα μετρητα,για να δουμε γιατι την αλλη φορα ειχα παρει 2.500 euro προκαταβολη και μετα το μετανιωσε.

randombk
21-11-09, 19:52
Πουλας Μ3 ρε τρελαμενε?
και δεν μου πες τιποτα?



Νομιζα οτι παρεξηγηθηκες,συγγνωμη αν ειπα κατι-καπως πισω απο το πληκτρολογιο ακουγονται διαφορετικα αυτα που θελουμε να πουμε.

P.S Μαλλον πουλησα το δικο μου πριν μια ωρα μετρητα,για να δουμε γιατι την αλλη φορα ειχα παρει 2.500 euro προκαταβολη και μετα το μετανιωσε.

m_power_lunatic
21-11-09, 20:28
Πουλας Μ3 ρε τρελαμενε?
και δεν μου πες τιποτα?


Δεν ειναι σιγουρο 100%,ειναι στο car.gr αυτο με τα 55.000 χλμ στα 37χιλιαρικα μαζι με τα φρενα CSL.

randombk
21-11-09, 21:56
Το εχω δει στο car , δεν ηξερα οτι ειναι δικο σου!
το θεμα ειναι οτι βγαινω αρκετα εκτος budget :(


Δεν ειναι σιγουρο 100%,ειναι στο car.gr αυτο με τα 55.000 χλμ στα 37χιλιαρικα μαζι με τα φρενα CSL.

m_power_lunatic
21-11-09, 22:00
Το εχω δει στο car , δεν ηξερα οτι ειναι δικο σου!
το θεμα ειναι οτι βγαινω αρκετα εκτος budget :(

Δεν τρεχει ρε,αν σου πω οτι πριν 20 λεπτα κανονισα και αλλο ραντεβου αυριο το πρωι να το δει κι αλλος θα το πιστεψεις???Δεν στο λεω για να σου αποδειξω κατι αλλα και εμενα μου φαινεται περιεργο,αστυνομικος θα ερθει να το δει!!!

m_power_lunatic
22-11-09, 10:09
Δεν τρεχει ρε,αν σου πω οτι πριν 20 λεπτα κανονισα και αλλο ραντεβου αυριο το πρωι να το δει κι αλλος θα το πιστεψεις???Δεν στο λεω για να σου αποδειξω κατι αλλα και εμενα μου φαινεται περιεργο,αστυνομικος θα ερθει να το δει!!!

Εδω σε θελω,37χιλιαρικα στο χερι.....το δινω η δεν το δινω???Για πειτε,πρεπει να απαντησω μεχρι το βραδυ και στους 2.

BILL007
22-11-09, 12:39
Αμα δεν το θες το δίνεις και τρέχοντας κιόλας...Άλλοι τα δίνουν λιγότερα και δυσκολεύονται...
Προφανώς το αμάξι σου πρέπει να είναι διαμάντι...:)

randombk
22-11-09, 16:43
lunatic αλλοι το δινουν 28 και 30 και δεν μπορουν να το δωσουν και δεν ειναι απαραιτητα χαλια το αμαξι...απλα οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι νεοι φοροι θα γονατισουν πολυ κοσμο!

Αν σου δινει καποιος 37 τοτε γνωμη μου δωστο μιας και ουσιαστικα το δινεις 38 αφου θα γλυτωσεις το νεο σημα 680 και την εκτακτη εισφορα 350 που θα πληρωσεις τις επομενες μερες...

Αποκει και περα η αποφαση καθαρα δικια σου.Παντος οσο περιμενεις η αξια θα πεφτει...

thomelef
22-11-09, 16:55
μαν δώστο μόνο πρως τα κάτω θα πειγαίνει και όχι προς τα πάνω αν είσαι 100% σίγουρος οτι θές να το δώσεις...
εγώ πάντως όταν το δώσω θα φροντίσω να το φτάσω στην αξία του...
δλδ θα κάνω ότι δεν έκανα απο τότε που το πείρα.. θα το λιώνω κάθε μέρα σιγά μη δώσω διαμάντι αμάξι κοψοχρονιά επειδή πέσαν οι τιμές και όλοι ψάχνουν Μ3 με 30.000 και κάτω.
Μ3 με 30.000 ΘΕΛΕΤΕ??? ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ 25.00 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ!!!
στο κάτω κάτω ακόμα ανάγκη δεν έχουμε ούτε το χρωστάμε το βάζω φωτιά και το καίω παρά να το χαίρεται άλλος για ένα κομμάτι ψωμί πεντακάθαρο αμάξι που εγώ μάζευα 2 χρόνια +
για να το πάρω...

mo328i
22-11-09, 17:32
μαν δώστο μόνο πρως τα κάτω θα πειγαίνει και όχι προς τα πάνω αν είσαι 100% σίγουρος οτι θές να το δώσεις...
εγώ πάντως όταν το δώσω θα φροντίσω να το φτάσω στην αξία του...
δλδ θα κάνω ότι δεν έκανα απο τότε που το πείρα.. θα το λιώνω κάθε μέρα σιγά μη δώσω διαμάντι αμάξι κοψοχρονιά επειδή πέσαν οι τιμές και όλοι ψάχνουν Μ3 με 30.000 και κάτω.
Μ3 με 30.000 ΘΕΛΕΤΕ??? ΣΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ 25.00 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ!!!
στο κάτω κάτω ακόμα ανάγκη δεν έχουμε ούτε το χρωστάμε το βάζω φωτιά και το καίω παρά να το χαίρεται άλλος για ένα κομμάτι ψωμί πεντακάθαρο αμάξι που εγώ μάζευα 2 χρόνια +
για να το πάρω...

αξιος,αξιος!πεστα ρε φιλε γιατι τρελενομαι με αυτα που γινονται!! Φωτια ολα!!!

thomelef
22-11-09, 17:48
αξιος,αξιος!πεστα ρε φιλε γιατι τρελενομαι με αυτα που γινονται!! Φωτια ολα!!!

ε ναι ρε φίλε όταν κάποιοι όλα τα μετράνε με τα νούμερα και δε τους νοιάζει τπτ άλλο δωστους νούμερο...
Έλεος δλδ με το κάθε μλκ...Ξύπνησε ο κόσμος και θέλει ///Μ σε τιμή 316-318...
Το ωραίο είναι επισεις πως όχι μόνο ψάχνουν για κάτω από 30000 αμάξι το θέλουν και κουτα ... Ρε ξυπνατε το ///Μ όπως και να έχει θα το πληρώσεις είτε από την αρχή είτε στη συνέχεια και σας πληροφορώ καλύτερα στην αρχή......

sm6
22-11-09, 17:55
οπως τα λες ειναι θωμα...
και δεν ισχυει για τα Μ μονο, αλλα για οποιοδηποτε ειδικο αυτοκινητο...

thomelef
22-11-09, 18:07
Βασικά για να μη παρεξηγηθώ από κάποιους ... Οι κρίσεις δημιουργούν τις ευκαιρειες .
Αν υπάρχει δυνατότητα αγοράς καλού αυτοκινήτου σε χαμηλή τιμή λόγο ανάγκης είναι ότι καλύτερο ( στο κάτω κάτω όλοι ευκαιρειες ψάχνουμε και όχι μόνο στα αυτοκίνητα )...
Απλά είναι πολύ λίγες... Αυτό που πραγματικά με ενοχλεί είναι η μεγάλη άγνοια από κάποιους που νομίζουν πως ξέρουν από 5-10 μαλακιες που έχουν ακούσει - διαβάσει και νομίζουν πως ξέρουν περισοτερα από τον ιδιοκτήτη που το προσέχει επί 2-3-4 χρόνια για να το πάρει ο κάθε Βλάχος εξυπνακιας στα χέρια του...

thomelef
22-11-09, 18:12
Ναι με τρελαίνει το θέμα γιατί θυμάμαι όλες όσες μλκιες άκουγα όταν πουλουσα εγωτο δικό μου.
Έτσι αποφάσισα να χαρώ πριν πουλησω το αμαξακι μου και μπορώ να πω πως δε μετανοιωνω καθόλου... Όταν θα το πουλαω την επόμενη φορά εγώ θα κοιταω τον άλλο με χαμογελαστό πονηρό υφακι και όχι ο άλλος εμένα ...
Αφού μερικούς το ζητάει η ψυ η τους να την φαν και να κάνουν και τους έξυπνους...

randombk
22-11-09, 19:53
Παιδες ξεκολατε ΟΛΑ τα αμαξια τα εχει παρει η κατω βολτα!
Απο mercedes εως kia!
Εγω αν μου ελεγε καποιος περυσι οτι θα πουλησω οσο πουλησα το Ζ4 με τοσα εξτρα Μ πριν μια εβδομαδα θα τον ελεγα ανετα ΤΡΕΛΟ!και μιλαμε για ενα αμαξι ελληνικο , οχι εισαγωγης!

Εδω αλλοι παρακαλανε να πουλησουν PORSCHE οσο οσο και απο την αλλη λενε και ευχαριστω!

Πλεον η τιμη απο την BMW hellas για Μ3 του 02 ειναι πολυ πολυ κατω απο 30000...
Αληθεια πηγαιντε να δωσετε σε μια BMW σημερα το Μ3 του 02 η? 03 να δειτε οταν σας πουν με το ζορι 20000!

Τωρα αν προτιματε να το καψετε και να το σπασετε ειναι δικο σας θεμα...
καποιοι αλλοι ομως και τα 20000 τα υπολογιζουν...

Τελος να εχετε στο μυαλο οτι τα Χ3 , Χ5 , 330 , Ζ4 κτλ εχουν ξεφτιλιστει σε θεμα τιμης...
Ισα ισα που το Μ3 ακομα κραταει!
Και μην παρασυρεστε τα 316 και 318 και 320 που κρατανε την τιμη τους γιατι αυτα μπορει να παρει ο κοσμος και ειναι πολυ εμπορικα αυτοκινητα...

Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...

BILL007
22-11-09, 20:24
Παιδες ξεκολατε ΟΛΑ τα αμαξια τα εχει παρει η κατω βολτα!
Απο mercedes εως kia!
Εγω αν μου ελεγε καποιος περυσι οτι θα πουλησω οσο πουλησα το Ζ4 με τοσα εξτρα Μ πριν μια εβδομαδα θα τον ελεγα ανετα ΤΡΕΛΟ!και μιλαμε για ενα αμαξι ελληνικο , οχι εισαγωγης!

Εδω αλλοι παρακαλανε να πουλησουν PORSCHE οσο οσο και απο την αλλη λενε και ευχαριστω!

Πλεον η τιμη απο την BMW hellas για Μ3 του 02 ειναι πολυ πολυ κατω απο 30000...
Αληθεια πηγαιντε να δωσετε σε μια BMW σημερα το Μ3 του 02 η? 03 να δειτε οταν σας πουν με το ζορι 20000!

Τωρα αν προτιματε να το καψετε και να το σπασετε ειναι δικο σας θεμα...
καποιοι αλλοι ομως και τα 20000 τα υπολογιζουν...

Τελος να εχετε στο μυαλο οτι τα Χ3 , Χ5 , 330 , Ζ4 κτλ εχουν ξεφτιλιστει σε θεμα τιμης...
Ισα ισα που το Μ3 ακομα κραταει!
Και μην παρασυρεστε τα 316 και 318 και 320 που κρατανε την τιμη τους γιατι αυτα μπορει να παρει ο κοσμος και ειναι πολυ εμπορικα αυτοκινητα...
Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...


Βασικά για να μη παρεξηγηθώ από κάποιους ... Οι κρίσεις δημιουργούν τις ευκαιρειες

Ξερω οτι τα πονατε τα αμαξια σας αλλα δυστηχως πρεπει να παμε συμφωνα με την αγορα για να το πουλησουμε...

:+1: Στα παραπάνω σύν ότι ρε παιδιά για μισό λεπτό κιόλας...Μιλάμε για αμάξια του 2001-2004 και έχουμε 2010 πλέον...
Αμάξι 5-10ετίας μαζί με την εκάστοτε κρίση (κρίσεις υπήρχαν πάντα και θα υπάρχουν) πόσο πρέπει να πουλιέται δηλαδή????


Νομίζω τα είπε όλα ο φίλος randombk...
Απλά όποιος δεν συμβιβάζεται με την εκάστοτε αγορά αυτός βγαίνει χαμένος...Εγώ αυτό το ένιωσα προσωπικά στο πετσί μου με τους υπολογιστές που ασχολούμαι τόσα χρόνια...
Πόσο μάλλον στα αυτοκίνητα που μιλάμε και για πολύ μεγαλύτερες αξίες...:(

kplc16
22-11-09, 20:52
αυτη τη στιγμη μεταχειρισμενο και ακριβο πουλιεται μονο το smart δυστυχως. Ta "μεγαλα " πωλιουνται πολυ πιο κατω απο οσο φανταζονται μερικοι. Ο κοσμος εχει τρομαξει. Οταν η τραπεζα πουλουσε παραμυθι παρτο να γουσταρεις ολοι θελαν μεταχειρισμενο θηριο. Τωρα θελουν μικρο ευκολοπαρκαρηστο!!!

thomelef
22-11-09, 20:55
Εγώ αυτό που λέω είναι πως κανένας μα κανένας ιδιόκτητης δε σκοτώνει ένα τόσο ιδιαίτερο αυτοκίνητο όταν είναι καλοσυντηρημενο-ατρακαριστο, εκτός και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα ή αν του λείπει ένα συγκεκριμένο πόσο για την αγορά του επόμενου αυτοκινήτου.
Από την άλλη ακόμα και εγώ θυμάμαι όλα τα διαλυμενα ///Μ που είδα όταν έψαχνα για να πάρω. Πόσο μαλον μετά από τόσο καιρό που τα διαλυμενα πλέον είναι τρπλα στον αριθμό.
Υπενθημιζω το ///Μ θα το πληρώσεις είτε στην αρχή είτε στην πορεία .
Στη τελική τελική συμφωνώ ότι υπάρχει πτώση των τιμών και πρέπει να συμορφωθουμε όλοι μας.
Αυτο που προειπα με απλά λόγιο είναι πως αν η αγορά απαιτεί να δώσω το αυτοκίνητο μου σε τιμή ξεφτίλα εγώ με τη σειρά μου θα το ξεφτιλισω και θα το κάνω ισαξιο με τη τιμή του.
Δε θα πουληθεί ;;;;;

kostase28
22-11-09, 21:13
Απλα θα πουλησεις ενα κακο Μ3 και η τιμη θα ειναι πολυ πιο κατω απ οτι θα ειναι ενος Μ3 στην πενα,την τοτε εποχη.Ολα παλιωνουν παιδια και χανουν την αξια τους δυστυχως,ας χαρουμε τα αμαξια και ας μην σκεφτομαστε τον επομενο ιδιοκτητη που θα το παρει γιατι και εκεινος λεφτα θα μας δωσει και θα απαιτει ενα καλο αυτοκινητο.Φιλικα..

mr incredible
22-11-09, 21:15
Απλα θα πουλησεις ενα κακο Μ3 και η τιμη θα ειναι πολυ πιο κατω απ οτι θα ειναι ενος Μ3 στην πενα,την τοτε εποχη.Ολα παλιωνουν παιδια και χανουν την αξια τους δυστυχως,ας χαρουμε τα αμαξια και ας μην σκεφτομαστε τον επομενο ιδιοκτητη που θα το παρει γιατι και εκεινος λεφτα θα μας δωσει και θα απαιτει ενα καλο αυτοκινητο.Φιλικα..

πολυ σωστα:)

sm6
22-11-09, 21:29
ολοι δικιο εχετε απο την πλευρα που το εξεταζετε.
αυτο που λεει ο θωμας, αν καταλαβα καλα, ειναι οτι προτιμαει να χαρει το αυτοκινητο του και να το "λιωσει", παρα να το φυλαξει και να παρει 2-3 χιλιαρικα παραπανω...
κι εγω στη θεση του ισως το στεφτομουν ετσι... πουλησα το 2004 ενα s3 αψογο με 17000 χλμ. επιασα πολυ καλη τιμη... και το αυτοκινητο βεβαια ηταν καινουργιο... με τα σημερινα δεδομενα θα ειχα παρει πολυ λιγοτερα και ισως στεναχωριομουν αν εδινα φθηνα ενα αδουλευτο αυτοκινητο...
αν το εχω σκισει, τι παραπονο να εχω? αυτο εννοει ο θωμας...

δυστυχως η αγορα του μεταχειρισμενου παει προς τη "γερμανοποιηση", πραγμα που αφενός δεν ειχαμε συνηθισει, αφετέρου ο μεσος μισθος και η τιμη του αυτοκινητου διαφερουν αρκετα απο τα αντιστοιχα στη γερμανια...

kostase28
22-11-09, 21:39
Φιλε Σταθη με τα σημερινα δεδομενα παλι θα επιανες καλη τιμη,γιατι στο συνολο των s3 το δικο σου θα ηταν στην πενα αρα θα επιανε παλι καλυτερα απο ενα σκισμενο s3.Βεβαια σαφως χαμηλοτερη απο την αντιστοιχη του 2004.Το παραπονο που θα εχεις αν το εχεις σκισει ειναι η πολυ χαμηλη τιμη που θα το δωσεις

thomelef
22-11-09, 21:44
Τες πα άλλη γλώσσα μιλάμε νομίζω...
Όσο για το αν φύγει... Σίγουρα πιο εύκολα διαλυμένη σε προσιτή τιμή παρά καλοσυντηρημενη σε νορμαλ τιμή...
Οι πλειοψηφεια των κοπανων που ψάχνουν για το συγκεκριμένο αμάξι πέραν της τιμής δεν κοιτάνε τπτ άλλο ...
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά άνθρωπος που ψάχνει ///Μ με 20000-25000 μοντέλο 2003 και πάνω χωρίς ανάκληση κουτα αβαφο με 40000 χιλιόμετρα........Μαλον δεν είναι στα καλά του.

kostase28
22-11-09, 21:51
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά άνθρωπος που ψάχνει ///Μ με 20000-25000 μοντέλο 2003 και πάνω χωρίς ανάκληση κουτα αβαφο με 40000 χιλιόμετρα........Μαλον δεν είναι στα καλά του.[/QUOTE]

Σε αυτο συμφωνω μαζι σου

thomelef
22-11-09, 21:52
ολοι δικιο εχετε απο την πλευρα που το εξεταζετε.
αυτο που λεει ο θωμας, αν καταλαβα καλα, ειναι οτι προτιμαει να χαρει το αυτοκινητο του και να το "λιωσει", παρα να το φυλαξει και να παρει 2-3 χιλιαρικα παραπανω...
κι εγω στη θεση του ισως το στεφτομουν ετσι... πουλησα το 2004 ενα s3 αψογο με 17000 χλμ. επιασα πολυ καλη τιμη... και το αυτοκινητο βεβαια ηταν καινουργιο... με τα σημερινα δεδομενα θα ειχα παρει πολυ λιγοτερα και ισως στεναχωριομουν αν εδινα φθηνα ενα αδουλευτο αυτοκινητο...
αν το εχω σκισει, τι παραπονο να εχω? αυτο εννοει ο θωμας...

δυστυχως η αγορα του μεταχειρισμενου παει προς τη "γερμανοποιηση", πραγμα που αφενός δεν ειχαμε συνηθισει, αφετέρου ο μεσος μισθος και η τιμη του αυτοκινητου διαφερουν αρκετα απο τα αντιστοιχα στη γερμανια...



Στάθη αυτό ακριβώς ενοω να το δώσω όπως είναι με τη πρικα του στα λεφτά που πραγματικά αξίζει...
Σε καμία περίπτωση δε το σκοτωνω τώρα και στη κατάσταση που βρίσκεται...
Καιω 300 γραμαρια στα 10000 χιλιόμετρα και έχω 10 φωτογραφίες από το πίσω φτερό που εγδαρα σε ξεπαρκαρισμα πριν το βαψω για να τις δείξω στον επόμενο. Θα το γράψω στα @@ μου πλέον θα πετάξω και τις φωτό που κρατάω σα κόρη οφθαλμού και θα το σκοτωσω και δωράκι 1 λίτρο λάδι για τα πρώτα 3000 χιλιόμετρα ... Έτσι ναι το σκοτωνω

sm6
22-11-09, 22:01
ετσι θωμα, κι εγω ηδη εχω ετοιμασει τις βερες και τα στεφανα για την παντρειά...

Driver M
22-11-09, 22:02
ολοι δικιο εχετε απο την πλευρα που το εξεταζετε.
αυτο που λεει ο θωμας, αν καταλαβα καλα, ειναι οτι προτιμαει να χαρει το αυτοκινητο του και να το "λιωσει", παρα να το φυλαξει και να παρει 2-3 χιλιαρικα παραπανω...
κι εγω στη θεση του ισως το στεφτομουν ετσι... πουλησα το 2004 ενα s3 αψογο με 17000 χλμ. επιασα πολυ καλη τιμη... και το αυτοκινητο βεβαια ηταν καινουργιο... με τα σημερινα δεδομενα θα ειχα παρει πολυ λιγοτερα και ισως στεναχωριομουν αν εδινα φθηνα ενα αδουλευτο αυτοκινητο...
αν το εχω σκισει, τι παραπονο να εχω? αυτο εννοει ο θωμας...

δυστυχως η αγορα του μεταχειρισμενου παει προς τη "γερμανοποιηση", πραγμα που αφενός δεν ειχαμε συνηθισει, αφετέρου ο μεσος μισθος και η τιμη του αυτοκινητου διαφερουν αρκετα απο τα αντιστοιχα στη γερμανια...


Στο αμάξι μας, έτσι κι αλλιώς πρέπει να του συμπεριφερόμαστε όπως θέλουμε και όχι όπως θα ήθελε ο επόμενος. Αν λοιπόν θέλουμε να το σκίζουμε, πρέπει να το κάνουμε όποτε γουστάρουμε και όχι να σκεφτόμαστε το πως θα το πουλήσω μετά και άλλα τέτοια. Αν πάλι γουστάρουμε πιο ήπιες καταστάσεις, μπορούμε να οδηγούμε πιο χαλαρά το αυτοκίνητό μας, αλλά και πάλι γιατί έτσι γουστάρουμε (βλέπε ασφάλεια, λιγότερες φθορές κλπ), όχι για να το αγοράσει ο επόμενος χαρτί!

Εν ολίγοις, οδηγούμε το αυτοκίνητό μας όπως θέλουμε εμείς και όχι όπως θα ήθελε να το οδηγάμε ο επόμενος ιδιοκτήτης. Διαφορετικά δε θα χαρούμε ποτέ το αυτοκίνητό μας καθώς μια ζωή θα το προσέχουμε για να πιάσει καλύτερη τιμή και όταν έρθει η στιγμή να πουληθεί, κανείς δεν θα δίνει τα λεφτά που αξιώνουμε και θα προτιμήσει ένα πιο σκισμένο αρκεί να έχει χαμηλότερη τιμή (το ξέρουμε όλοι πια ότι σχεδόν πάντα έτσι συμβαίνει). Και το αμάξι μας δεν χαρήκαμε λοιπόν και τα λεφτά που πιστεύαμε ότι θα κονομήσουμε δεν τα πήραμε ποτέ. Μηδέν εις το πηλίκον. Προς τί τότε ο κόπος? Χαρείτε τα αμάξια σας με την ψυχή σας και γίνετε πραγματικοί ιδιοκτήτες, όχι προσωρινοί μέχρι να έρθει ο επόμενος!

sm6
22-11-09, 22:10
παλι καλα που βρεθηκες εσυ να μας υποδειξεις τι πρεπει να γινουμε και πως πρεπει να οδηγουμε...:D

thomelef
22-11-09, 22:10
Μαν εδώ μιλάμε καλοσυντηρημενα - σκισμενα στο ίδιο καζανι βράζουν.
Και βέβαια υπολογίζεις τη κατάσταση που θα έχει το αυτοκίνητο όταν θα έχει φύγει από τα χέρια σου. Ειδικά όταν δίνεις κοντά 50000 χιλιαρικα στο χέρι όταν το αγοράζεις και κοιτάς να χάσεις όσα λιγότερα γίνεται.

REDNECK
22-11-09, 23:25
H κατασταση ειναι εκτος οριων πλεον . Σημερα το απογευμα με πηρε ενας τηλεφωνο ... μου λεει καλησπερα φιλε απο Κρητη τηλεφωνω για το Μ3 που εχεις για πουλημα .
Κλασσικα , ειναι γνησιο , ατρακαριστο ... μπλα μπλα μπλα ... ωραια μου κανει ....
Ζητας στην αγγελια 27900 , δηλαδη αμα ερθω εκει και σου κουνησω 24000 θα μου πεις οχι ?
Του λεω πολυ ευγενικα οτι δεν θελω να δωσω το αυτοκινητο μου τοσο χαμηλα ...
Και μου απανταει ...
Εγω ομως εχω και εξοδα να πληρωσω μεταφορικα...
του λεω πολυ ευγενικα ,
Τοτε γιατι δεν προτιματε ενα τοπικο αυτοκινητο ...
και μου απανταει ...
γιατι εδω εχουνε μεινει σε παλιες τιμες...

Και ερωτω εγω ? Εμεις σε ποιες τιμες εχουμε μεινει ???
Δηλαδη στην Αθηνα τα χαριζουμε ???

Επισης μια ακομα απορεια που εχω ... οι ιδιοκτητες με τιμες ανω των 35000 ευρω παιρνουν τηλεφωνηματα για τα αμαξια τους ?
Εγω εχω πολλα τηλεφωνα και ειναι μετρημενοι αυτοι που ερχονται να δουν το αυτοκινητο.
Ωστοσο ολοι μενουν εκει ... κανεις δεν εχει δωσει προκαταβολη και κανεις εως τωρα δεν εχει παει το αμαξι για ελεγχο σε συνεργειο , ολοι μενουν στο ... Α! ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ , ΚΑΘΑΡΟ ΕΙΝΑΙ , ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ....
Ολοι ερχονται και θελουν ουσιαστικα να αγορασουν σκουπιδι Μ3 για να κανουν παζαρι και να πληρωσουν ακομα λιγοτερα ...

Driver M
23-11-09, 00:06
παλι καλα που βρεθηκες εσυ να μας υποδειξεις τι πρεπει να γινουμε και πως πρεπει να οδηγουμε...:D


Εγώ δεν υποδεικνύω τίποτε. Απλά κάποιοι άνθρωποι έχουν ψύχωση με την μεταπώληση του αυτοκινήτου τους, από το χρώμα (δε διαλέγουν αυτό που θέλουν πχ μπορντώ γιατί μπορεί να μη βρίσκουν εύκολα αγοραστή μετά και προτιμούν κάτι πιο συνηθισμένο) μέχρι τις μετατροπές (πολλοί δεν κάνουν κάποια μηχανική ή αισθητική μετατροπή,άσχετα αν τη γουστάρουν, γιατί φοβούνται ότι στη μεταπώληση τα χρήματα που δώσανε δεν θα έχουν υπολογιστούν και θα πάνε τσάμπα). Και πίστεψέ με, στη χώρα μας υπάρχουν πολλοί τέτοιοι. Οπότε το αυτονόητο που είπα στο ποστ που σχολίασες, ότι τα αυτοκίνητά μας πρέπει να τα χαιρόμαστε όπως θέλουμε και μετά να σκεφτόμαστε μεταπωλήσεις κλπ, για πολλούς όχι μόνο δεν είναι αυτονόητο, αλλά δεν ισχύει καν.

thomelef
23-11-09, 07:24
Ολοι ερχονται και θελουν ουσιαστικα να αγορασουν σκουπιδι Μ3 για να κανουν παζαρι και να πληρωσουν ακομα λιγοτερα ..

έτσι είναι μαν...
άρα δώστους αυτό που θέλουν...
ότι κάνω στη δουλειά μου το ίδιο θα κάνω και εδώ...
υπάρχουν οι πελάτες που στη σκέψη της τιμής θυσιάζουν τα πάντα... και υπάρχουν πελάτες που την τιμή την κοιτάνε σε δευτερη φάση. αυτοί είναι και οι επαγγελματίες που ξέρουν τι αγοράζουν και τι πουλάνε.
αυτό που λένε το φτηνό στη πορεία γίνεται ακριβότερο απο το αρχικό φτηνό ισχύει...
απο την άλλη πες του και εσύ οκ πάνε 4-5 μέρες σε μια πίστα και μετά πούλα του το αυτοκίνητο...
να πάει δλδ να δώσει 1500 για καινούρια λάστιχα + 450 για καινούριους δίσκους +100 για τακάκια έχε και σαζμάν στη τσίτα με πολά λοντς κοντρολ να δώσει και άλλο ένα χιλιάρικο εκεί και μετά άστον να σε παίρνει τηλ να παραπονιέται... αφού κακό π@@τη θέλουν μερικοί.
άκου ρε φίλε έχει και έξοδα ο μλκς ...

thomelef
23-11-09, 07:29
α και να μη ξεχάσω κάνε και το διαφορικό να χτυπάει σα λατέρνα...

randombk
23-11-09, 08:55
Φιλε μου επειδη ειμαι απο αυτους εκει εξω που δεν ειμαι στα καλα μου,
Σε πληροφορω μεσα απο την ιδια την BMW και απο εμπορους και απο μαντραδες και απο οτι αλλο θες... ολοι λενε οτι ενα Μ3 του 02 με 03 δεν κοστολογειτε ενω ειναι σε αριστη κατασταση ατρακαριστο , πανω απο 25-27 χιλιαδες μιας και σε ανταλλαγη η αξια του ειναι απο 19 εως 21 βαρια 22.

Οταν εισαι εξω και ψαχνεις ενα αμαξι τετοιο και τα κοιτας ολα αυτα , ασε που οσοι ψαχνουν Μ3 εχουν ψαξει τις τιμες , τοτε δυσκολα δινεις τα 35 και 37 και 40...

Και γω πουλησα Ζ4 και ειδα πως ειναι η αγορα και με ετσουξε που το πουλησα χαμηλα για τα δικα μου επιπεδα και οχι και για τις αγορας τα επιπεδα.
Ομως αν ελεγα ΡΕ ΓΥΦΤΟΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΤΟ Ζ4 ΤΟΣΟ ΦΤΗΝΑ!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΤΙ!
Τοτε σιγουρα θα περιμενα τηλ κανα χρονο και μετα θα το πουλαγα στα μισα λεφτα ισα ισα για να φυγει και μετα θα εκλαιγα και θα μουτζονομουν!

Πειτε μου ενας απο σας που θα εδινε σημερα κοντα στα 40 χιλιαρικα για Μ3 του 02-03 επειδη ειναι ατρακαριστο και τοτε παω πασο!

Λυπαμαι ρε παιδια αλλα ολα τα αμαξια τα εχει παρει η κατω βολτα! Πρεπει να το χωνεψουμε!

Μην ξεχνατε οτι απο το νεο ετος το σημα για Μ3 θα εχει 1030ε απο 580ε που ειχε και επιπλεον θα μπουν τεκμηρια οπου εχουν να κλαψουν μανουλες!
Αν δειτε νεο Μ5 με 25χιλιαρικα και τον νεοπλουτο νεοελληνα να παρακαλαει να το πουλησει μην απορεισετε...
Εγω ομως το εχω δεχτει οτι θα πληρωνω εις γνωση μου αλλα θα εχω την κ@υλα μου! Τωρα ποσοι σαν εμενα ειναι εκει εξω δεν ξερω....


Οπως ελεγε και ο BULTER στην ομολογη ταινια , This is the ugly truth!



Συγνώμη ρε παιδιά αλλά άνθρωπος που ψάχνει ///Μ με 20000-25000 μοντέλο 2003 και πάνω χωρίς ανάκληση κουτα αβαφο με 40000 χιλιόμετρα........Μαλον δεν είναι στα καλά του.

Σε αυτο συμφωνω μαζι σου[/QUOTE]

gnx
23-11-09, 09:25
Το οτι δεν εχει κανει ανακληση αμαξι παραγωγης προ του 5/2003, δεν ειναι καλο, κακο ειναι. Διοτι οφειλε να εχει κανει, θα επιβαρυνει το νεο ιδιοκτητη, και το κοστος ειναι κανενα χιλιαρικο.

manos///3
23-11-09, 10:17
Eγω εχω και πειστήρια του εγκλήματος.. σκίσιμο οσο δε παει αλλο......
Σε μελλοντική πώληση θα γίνεται προβολή στον πελάτη σε 60'' οθόνη με dolby souround 5:1

Λεπτομέρειες στο λινκ μου απο κατω! :drive2:

thomelef
23-11-09, 10:37
ΧΕΧΕ όσο πάει γίνεται καλύτερο αυτό το θρεντ τελικά...
λοιπόν επειδή αυτοί που το ψάχνουν είναι αρκετοί τελικά προτείνω να αγοράσετε, να περάσουν κανα 2 μηνάκια και μετά ξαναμιλάμε...μπορείτε να λέτε ότι θέλετε είτε έτσι είτε αλλιώς το συγκεκριμένο αυτοκίνητο θέλει το badget του... θα το δώσεις στην αρχή??καλώς θα το δώσεις στη πορεία???πάλι καλώς...
τώρα τι λένε οι έμποροι και οι αντιπροσωπείες είναι άλλο καπέλο...
όσο για την ανάκληση που είπα είναι ότι μερικοί έχουν την απαίτηση να μην ήταν στη φουρνιά των ανακλήσεων δλδ μετά το 6-7 μήνα του 2003...
και τέλος πάντων τα λόγια μου έχουν άλλη λογική σε σχέση με αυτά που γράφονται...
επαναλαμβάνω... το ότι οι τιμές ξεφτηλήστικαν είναι γεγονός...η ανάγκη δημιουργεί την ευκαιρεία...
και περιμένετε αυτή τη βδομάδα να κάνει εγγραφή στο φόρουμ γνωστός που αγόρασε φαινομενικά άριστο αυτοκίνητο με 28000 του 2004 και δακρύζει απο την κεφαλή...
για πείτε τώρα ρε παίδες τι κάνεις το επισκευάζεις?????ένα μήνα μετά την αγορά του το βάζεις και ανοίγεις κεφαλή και λές έλα μωρέ στο κάτω κάτω το πείρα φτηνά???
όσο για τα παραπάνω έξοδα του αυτοκινήτου που αυτοί οι καρ.......ες επιβάλουν να πληρώσουμε με αφήνει παγερά αδιάφορο το ποσό των 600 - 700 - 1000 ευρώ το χρόνο για να συνεχίσω να κάνω εγώ τη κ@....@ μου.
αυτό να το κοιτάνε όσοι ψήνονται να το αγοράσουν τώρα που ξεφτηλήστικαν οι τιμές και είναι πιο κοντά στο badget τους και δε κοιτάνε τπτ άλλο...
υγ. όσοι το ψάχνετε πόσα αυτοκίνητα πέρασαν απο τα μάτια σας??? πόσα φτηνά και πόσα ακριβά???

randombk
23-11-09, 10:50
Δεν εχω να προσθεσω κατι στο θεμα πιστευω το εξαντλησαμε απο ολες τις αποψεις...
Ο καθενας κρινει και πουλαει οσο θελει και ο καθενας αγοραζει οσο πιστευει οτι ειναι σωστα!

Να επανελθω στο πρωτο ερωτημα που εκανα πριν λιγες μερες?


Γνωριζετε κατι για τα αμαξια αυτα?
Αξιζει τον κοπο να τα δω πο κοντα?

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/397798/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/382655/

Αν ξερετε και τους κατοχους θα με ενδιεφερε μια αποψη...

thomelef
23-11-09, 11:05
το καλό είναι ότι φαίνονται απο ιδιώτες αυτές οι 2 αγγελείες...
τώρα η χρονιά εμένα μου κάνει κάπως...δλδ μιλάμε για κοντά 8 χρόνων αυτοκίνητο...dunno choise is yours
γνωρίζει κανείς τπτ ρε μάγκες???????????

randombk
23-11-09, 11:21
Το ξερω οτι σε 1 μηνα θα μπουν στον 8ο χρονο γιαυτο και ρωταω πολλα :)
Αν εβρισκα του 04 με 60Κ χιλιομετρα δεν θα ρωταγα... Ομως το budget ξεφευγει οποτε το ψαχνω οσο μπορω...



το καλό είναι ότι φαίνονται απο ιδιώτες αυτές οι 2 αγγελείες...
τώρα η χρονιά εμένα μου κάνει κάπως...δλδ μιλάμε για κοντά 8 χρόνων αυτοκίνητο...dunno choise is yours
γνωρίζει κανείς τπτ ρε μάγκες???????????

BILL007
23-11-09, 11:24
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/382655/


Το καρεκλάκι στο πίσω κάθισμα συμπεριλαμβάνεται στην τιμή?
...
LOL!!!!

Τα σχόλια δικά σας περι..."Το είχε ένας γεράκος","Το είχε ένας γιατρός/δικηγόρος","Το είχε για να πηγαίνει το παιδί στο σχολείο" κτλπ...

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Αλήθεια τα μέτταλα της ανάκλησης τι κάνουν?Καλά κάθονται...LOL

Y.Γ χωρίς καμία πρόθεση να θίξω την παραπάνω αγγελία...Γενικότερα απλά αυτά είναι τα "σημεία" των καιρών που λένε...

m_power_lunatic
23-11-09, 11:28
το καλό είναι ότι φαίνονται απο ιδιώτες αυτές οι 2 αγγελείες...
τώρα η χρονιά εμένα μου κάνει κάπως...δλδ μιλάμε για κοντά 8 χρόνων αυτοκίνητο...dunno choise is yours
γνωρίζει κανείς τπτ ρε μάγκες???????????

Nα πω και εγω την προσφατη εμπειρια μου,ερχονται 2 αδερφια απο επαρχια με τον πατερα τους με ενα Μ3 Ε46 cabrio για να παρει και ο αλλος αδερφος.Το βλεπουνε και παραβιαζουν ενα απλο κανονα για εμενα.....ακρατος ενθουσιασμος,αυτο εψαχνα ρε φιλε αμην μου λεει,δεν φανταζεσαι τι ειδαμε κτλ.Ωραια απο 37 τι θα κανεις μου λεει??36 χωρις τα φρενα τα CSL του λεω αλλιως 37 με τα φρενα,35 με τα φρενα μου λεει....λεω δεν γινεται.Φυγανε 9.30 το βραδυ με την συννενοηση να το σκεφτω,στις 10.30 το βραδυ με παιρνει ενας αστυνομικος και μου λεει αυριο Κυριακη 10 το πρωι να το δω.Ερχεται το βλεπει....και συμφωνουμε.Παιρνω το παιδι που ηρθε το βραδυ και του λεω τι εγινε και οτι δεν μπορω να του δωσω το αμαξι μιας και βρηκα καλυτερη προσφορα.Απο χθες μου τηλεφωνει με καλυτερη προσφορα,εγω ομως εχω συμφωνησει με τον αστυνομικο.Καλα να παθει ο πρωτος λοιπον που το εστριψε το νομισμα και δεν του εκατσε.....Λογικα στις επομενες μερες θα παμε για ελεγχο και βλεπουμε, γιατι στο τσακ ειμαι να στραβωσω και να παρουνε τα @ρχ...α μου.Να σας πω και κατι με κερδισε η συμπεριφορα του αστυνομικου οπως μιλησε αλλιως θα του τραβαγα καμια χρι....ι@ και αυτου.Ας οψονται καποιες αγορες ακινητων που θελουμε να κανουμε αλλιως δεν θα το εδινα με την καμια

P.S Εγω θα εμενα μακρυα απο τα συγκεκριμενα,μην ψαρωνεις με ζαντες-εξατμισεις κτλ.Παρε νορμαλ Μ3 Ε46.Βασικα μην καθεσαι πισω απο τον υπολογιστη,σηκω τραβα και δεστα.Παμε και μαζι αν θες.Αν δεν κανω λαθος εχουν ξαναπουληθει και τα 2 αυτοκινητα,οποτε ειναι 3 χερι αν συμπεριλαβεις και τον Γερμανο αφου ειναι σιγουρα εισαγωγης αλλιως θα το γραφανε....συνηθως.Aν δεν φυγει αμεσα το δικο μου μεχρι τον ελεγχο,συναντιομαστε να δεις πως ειναι 55.000χλμ πραγματικα για να εχεις μετρο συγκρισης.

randombk
23-11-09, 14:09
Ρε συ δεν ψαρωνω απο ζαντες και εξατμησεις , ισα ισα που το θελω μαμα!
Τωρα οι ζαντες οι CSL δεν με χαλανε αλλα τεσπα...

Lunatic που να σε τρεχω να βλεπουμε αμαξια , νοιωθω καπως αβολα...
Μακαρι να γινοταν γιατι θα θελα μαζι μου εναν κατοχο - γνωστη Μ3 για να μπορει να δει αυτα που δεν μπορω να δω εγω μιας και δεν γνωριζω το αυτοκινητο...

Τωρα για αυτα τα 2 , ναι ειναι εισαγωγης και οι 2 μου ειπαν τα εχουν απο 1μισι χρονο περιπου...Αρα ειναι 3ο χερι!

Το θεμα ειναι οτι ακουστηκαν ψειρες και οι 2 αλλα ποιος τους πιστευει?
Ξερεις αλλαζουμε λαδια castrol καθε 5000χιλιομετρα κτλ...
Δεν ξερω... τι να πω?



P.S Εγω θα εμενα μακρυα απο τα συγκεκριμενα,μην ψαρωνεις με ζαντες-εξατμισεις κτλ.Παρε νορμαλ Μ3 Ε46.Βασικα μην καθεσαι πισω απο τον υπολογιστη,σηκω τραβα και δεστα.Παμε και μαζι αν θες.Αν δεν κανω λαθος εχουν ξαναπουληθει και τα 2 αυτοκινητα,οποτε ειναι 3 χερι αν συμπεριλαβεις και τον Γερμανο αφου ειναι σιγουρα εισαγωγης αλλιως θα το γραφανε....συνηθως.Aν δεν φυγει αμεσα το δικο μου μεχρι τον ελεγχο,συναντιομαστε να δεις πως ειναι 55.000χλμ πραγματικα για να εχεις μετρο συγκρισης.

kplc16
23-11-09, 14:23
Απλα θα πουλησεις ενα κακο Μ3 και η τιμη θα ειναι πολυ πιο κατω απ οτι θα ειναι ενος Μ3 στην πενα,την τοτε εποχη.Ολα παλιωνουν παιδια και χανουν την αξια τους δυστυχως,ας χαρουμε τα αμαξια και ας μην σκεφτομαστε τον επομενο ιδιοκτητη που θα το παρει γιατι και εκεινος λεφτα θα μας δωσει και θα απαιτει ενα καλο αυτοκινητο.Φιλικα..

εχεις δικιο

kplc16
23-11-09, 14:26
Στάθη αυτό ακριβώς ενοω να το δώσω όπως είναι με τη πρικα του στα λεφτά που πραγματικά αξίζει...
Σε καμία περίπτωση δε το σκοτωνω τώρα και στη κατάσταση που βρίσκεται...
Καιω 300 γραμαρια .... 1 λίτρο λάδι για τα πρώτα 3000 χιλιόμετρα ... Έτσι ναι το σκοτωνω

Αυτο που λες δε γινεται γιατι εχεις μαθει να εισαι ΜΕΡΑΚΛΗΣ

randombk
26-11-09, 14:12
Να ρωτησω κατι?
Τα πραγματικα χλμ φαινονται απο το κλειδι η? μπα? :nixweiss:

Δηλ αν δεν φαινονται απο το κλειδι, πλεον πας κατα προσεγγιση να βρεις απο τον
Αρ πλαισιου μεσω γερμανιας αν εκανε σερβις σε καποιο εξουσιοδοτιμενο ? κτλ κτλ...

m_power_lunatic
27-11-09, 12:59
Υπαρχει τροπος να χαθουν τα χλμ για παντα και να μην φαινονται ποτε,αυτα εαν το εχει κανει γατος τεχνικος.Απο εκει και περα το ματι σου πρεπει να εκπαιδευτει....δηλαδη να δεις οσο το δυνατον περισσοτερα Μ3 Ε46 και θα καταλαβεις ποια εχουν ψευτικα χλμ.Αν ενα εμπειρο ματι δει το κατω μερος του σασι μπορει να σου πει ποσο εχει περπατησει το Μ3 Ε46 που κοιτας.Στο εσωτερικο περεπει να επιμεινεις πολυ,οι φθορες εκει ειναι δυσκολο να αντικατασταθουνε.Καλα αν δεις ξαναντυμενα δερματινα κτλ αστο εφυγες-εφοσον συντρεχουν και αλλα στοιχεια οχι μονο αυτο.Παντως το Μ3 Ε46 γερναει παρα πολυ καλα,δεν θα ξεχασω πριν 2 χρονια ενα που ειχα δει σε εκθεση στο Χαλανδρι.....εγραφε 100.000χλμ και εμοιαζε για 60.000χλμ.Απιστευτο ητανε το συγκεκριμενο,ακομα το θυμαμαι φαντασου και απο τοτε εχω δει και εγω δεν ξερω ποσα.Γυαλισμενα τιμονια,λεβιεδες τα κοιτανε και οι πιο ανιδεοι αλλα αυτα αλλαζονται κιολας οποτε δεν σημαινει κατι.Το βιβλιο σερβις πρεπει να υπαρχει και να ειναι ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ μεχρι προσφατα και οχι μεχρι πριν 3 χρονια το τελευταιο σερβις.Επισης εαν το αμαξι ειναι εισαγωγης πρεπει να εχει ημερομηνια και σφραγιδα παραδοσης στην Γερμανια οποτε αν δεν υπαρχουνε αυτα και εχει κανα-δυο σερβις μονο στην Ελλαδα τοτε κοιτας φτιαχτο βιβλιο σερβις.Υπαρχουνε και αλλα πολλα στοιχεια για να δεις και να διαμορφωσεις αποψη.Παντως μην κολλας στα χλμ,παρτο και με 120.000 χλμ αν ειναι προσεγμενο!Απο την ΒΜW παντως μπορουνε να σου πουνε με το πλαισιο τι σερβις εχει κανει σε επισημα συνεργεια στα προηγουμενα χρονια....απο εκει και περα κανεις υπολογισμο ποτε εκανε το τελευταιο καταγεγραμμενο και κοιτας τι γραφει στο κοντερ και βουαλα!!!!!!

KATSAMPOXAKIS
27-11-09, 14:11
Να ρωτησω κατι?
Τα πραγματικα χλμ φαινονται απο το κλειδι η? μπα? :nixweiss:

Δηλ αν δεν φαινονται απο το κλειδι, πλεον πας κατα προσεγγιση να βρεις απο τον
Αρ πλαισιου μεσω γερμανιας αν εκανε σερβις σε καποιο εξουσιοδοτιμενο ? κτλ κτλ...

φαινονται..ακομα και απο το πιο μικρο κλειδι που ειναι χωρις κουμπια για πορτοφολακι!!!
αν το βαλεις στο διακοπτη μεταφερονται αυτοματα τα χιλιομετρα στο κλειδι
οπωτε πριν το βαλεις στο διακοπτη ελενχεις σε μηχανημα ποσα εχει...
η στραβη ειναι να εχει πιο πολλα χλμ το κλειδι απο αυτα που γραφει το κοντερ!!!:loser:
στο δικο μου θυμαμε και ειχαι 10 χλμ στο μικρο κλειδακι και 100.000 στο κοντερ!!!

Κωνσταντίνος
28-11-09, 10:04
Το βρήκα τυχαία, το παραθέτω.
Απο την επίσημη ιστοσελίδα μεταχειρισμένων Mercedes-Benz
http://e-services.mercedes-benz.com/dsc_de/globalsessionid/DSC_de6960376F322F3B64FF31035106005500/dsc_locale/en_EN/appId/DSC_de/siteLocale/de_DE/VSCDetailView.jam2;jsessionid=0000tr-UOx44FQOhYAIQwqPwE4r:13uk94c55?VehicleId=21181

Απορώ όμως με τα τα εξής :
Mileage 67.000 Km
Previous owners 3 ;!;!;!;

smg2
28-11-09, 10:24
εμενα το μ3 ειναι 10ος του 2001 το τιμονι του δεν ειναι ετσι παντως δεν ξερω ομως μιπως επειδη ειναι smg

jim_pas
28-11-09, 10:29
Το βρήκα τυχαία, το παραθέτω.
Απο την επίσημη ιστοσελίδα μεταχειρισμένων Mercedes-Benz
http://e-services.mercedes-benz.com/dsc_de/globalsessionid/DSC_de6960376F322F3B64FF31035106005500/dsc_locale/en_EN/appId/DSC_de/siteLocale/de_DE/VSCDetailView.jam2;jsessionid=0000tr-UOx44FQOhYAIQwqPwE4r:13uk94c55?VehicleId=21181

Απορώ όμως με τα τα εξής :
Mileage 67.000 Km
Previous owners 3 ;!;!;!;


φίλε το link δεν δουλεύει....ξαναβάλτο αν μπορείς....

Κωνσταντίνος
28-11-09, 10:38
http://e-services.mercedes-benz.com/dsc_de/Dispatcher.jam?businessCase=UCu&dsc_locale=en_EN

Εκεί που λέει "Other brands" βάλε στην αναζήτηση BMW M3, εξ΄άλλου ενα αποτέλεσμα βγάζει